مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

به بهترین شکل زندگی کنید: 35 روش داشتن زندگی خوب

چرب زبان

آیا احساس می کنید زندگی به شیوه ای که می خواهید پیش نمی رود؟ آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه بهتر زندگی کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس باید شروع به ایجاد تغییر برای بهتر شدن کنید.

تجربه من

صرف نظر از این که در حال حاضر زندگی برای شما چگونه پیش می رود، من معتقدم که کنترل زندگی هر کسی دست خودش است. حتی هنگامی که همه چیز طبق برنامه ریزی پیش نمی رود، می توانیم تصمیم بگیریم که چگونه این مشکلات را حل کنیم. فقط یک مورد ساده مانند تغییر ذهنیت می تواند تاثیر زیادی در زندگی شما بگذارد.

حتی وقتی احساس می کنید کاملا ناتوان هستید و وضعیت شما فوق العاده طاقت فرسا است، هنوز هم قدرت کنترل دارید. این واقعا ترسناک، اما کاملا طبیعی است.

حتما بخوانید: موثرترین و جدیدترین روش مقابله با استرس و کنترل 100درصد آن

تغییر زندگی به معنی انجام کارهایی است که هرگز امتحان نکرده اید، یا کارهایی که خارج از محدوده راحتی شما هستند و حتی به چالش کشیدن خودتان است. ممکن است خیلی احساس سختی کنید، اما من معتقدم یادگیری نحوه بهتر زندگی کردن برای هر کسی امکان پذیر است.

همه افراد علاقمند به داشتن یک نسخه متفاوت از چگونگی بهتر شدن زندگی خود هستند. برای برخی افراد این مورد ممکن است به معنای تسویه بدهی باشد، در حالی که برخی دیگر فقط می خواهند اعتماد به نفس پیدا کنند تا هر از گاهی چیز جدیدی را امتحان کنند.

زندگی خوب

همه افراد چیزهای متفاوتی دارند که آن ها را خوشحال می کند، و این یکی از بهترین بخش های یادگیری نحوه زندگی به بهترین شکل است – شما انتخاب می کنید که چه چیزی خوشحالتان می کند! هیچ وقت برای شروع تغییر جهت بهتر شدن زندگی دیر نیست. بنابراین، آیا شما حاضرید یاد بگیرید چگونه از همین الآن به بهترین نحو زندگی کنید؟

نحوه زندگی کردن به بهترین شکل

1- کارهایی را انجام دهید که شما را برای داشتن بهترین روش زندگی ناراحت می کند.

بسیاری از بهترین چیزهای زندگی احتمالا باعث می شوند تا احساس ناراحتی کنید. اگر همیشه در موقعیت فعلی خود بمانید، اگرچه به نظر می رسد آسان است، اما می تواند شما را در برخی شرایط عقب نگه دارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

من یک فرد معتقد هستم که رشد خودم را ناشی از تلاش برای چیزهایی می دانم که ممکن است باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما شوند! این ممکن است به معنای رفتن روی صحنه برای صحبت کردن با مردم، بالا رفتن از کوه، فروش خانه برای مسافرت تمام وقت، ورزش، عشق جدید، یادگیری مهارت جدید و غیره باشد.

حتما بخوانید: چطور ذهن و فکر خود را در کنترل کامل داشته باشیم؟ (6 گام موثر)

با انجام کارهایی که باعث ناراحتی شما می شود، ممکن است چیزهای جدیدی درباره خودتان بیاموزید، کاری پیدا کنید که دوست دارید انجام دهید و غیره. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای یادگیری نحوه زندگی خوب انجام دهید، استقبال از ناشناخته ها است.

بعضی از افراد هرگز از منطقه امن خود خارج نمی شوند و ناشناخته ها را کشف نمی کنند زیرا از این امر می ترسند. با این حال شما هرگز نمی دانید که آینده چه چیزی را برایتان رقم خواهد زد مگر این که چیزهای جدیدی را امتحان کنید و از تجربیات مختلف استقبال کنید.

2- به خاطر آن چه که دارید شکرگزار باشید.

دفعه بعد که نکته منفی ذهن شما را درگیر کرد، توصیه می کنم سعی کنید همه چیزهای خوبی را که در زندگی خود دارید در ذهنتان مرور کنید. شما در حال حاضر یک زندگی عالی دارید، و برای یادگیری نحوه بهتر شدن آن، باید این مورد را به یاد داشته باشید.

این قدرت تفکر مثبت، در بهترین حالت است. می توانید به خاطر خانواده، دوستان، شغل خود، یک تجربه در گذشته، فرصت ها و موارد دیگر شکرگزار باشید.

فکر کردن به تمام خوبی هایی که در زندگی خود دارید می تواند نکات منفی را بی اهمیت جلوه دهد. حتی ممکن است به خودتان به خاطر این که این قدر منفی نگر هستید بخندید!

حتما بخوانید: 9 روش موثر برخورد/مواجهه با افراد دشوار در زندگی

3- اطمینان بیش تری داشته باشید.

اعتماد به نفس می تواند مسیری طولانی را برای شما طی کند. حتی می تواند موجب به دست آوردن شغل مورد نظر، کسب درآمد بیش تر، رسیدن به رویاهایتان، برقراری ارتباط با دیگران، مسافرت دور دنیا و موارد دیگر شود.

با این حال، یادگیری اعتماد به نفس می تواند سخت باشد. احتمالا به نظر می رسد برخی از افراد در حالی که با آن مبارزه می کنند، به طور طبیعی اطمینان دارند. و متاسفانه عدم اعتماد به نفس ممکن است:

 • جلوی اعتقاد به خودتان را بگیرد.
 • منجر به خجالت بیش از حد برای انجام آن چه می خواهید یا نیاز دارید، می شود.
 • شما را وادار به انجام کارهایی می کند که از آن ها متنفر هستید.
 • باعث خراب کردن یک جلسه، یک فرصت شغلی و غیره می شود.
 • منجر به نارضایتی می شود.

اگر دوست دارید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، تا به وسیله آن بتوانید بهتر زندگی خود را بگذرانید، با فکر کردن به چیزهایی که در آن ها خوب هستید شروع کنید. هم چنین می توانید به خود یادآوری کنید که چه کسانی به شما اهمیت می دهند و چقدر برای آن ها مهم هستید.

4- یک لیست از آرزوها و کارهایی که باید تا آخر عمر انجام دهید؛ برای داشتن یک زندگی خوب ایجاد کنید.

اگر لیست آرزوها ندارید، توصیه می کنم از همین الآن یک مورد ایجاد کنید!

لیست آرزوها چیزی است که تمام اهداف اصلی را که می خواهید برای رسیدن به آن ها تلاش کنید، مکان هایی که می خواهید از آن ها بازدید کنید و کارهایی که می خواهید در زندگی خود انجام دهید، در آن ذکر شده است.

ایجاد لیست آرزوها می تواند انگیزه لازم برای تلاش بیش تر در جهت رویاهایتان به شما منتقل کند، می تواند به شما یک حس در مسیر بودن بدهد و هنگامی که بر اساس آن عمل کنید یک حس رضایت در شما ایجاد می کند.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

5- سرمایه گذاری را شروع کنید.

سرمایه گذاری مهم است، بنابراین می توانید:

 • برای بازنشستگی آماده شوید.
 • برای رویدادهای غیر منتظره در آینده آماده شوید.
 • اجازه دهید پول شما به مرور زمان زیاد شود.

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک زندگی خوب داشته باشید، سرمایه گذاری راهی عالی برای این کار است. حتی می توانید با کمی پول سرمایه گذاری را شروع کنید. اگر هنوز سرمایه گذاری را شروع نکرده اید، از همین امسال اقدام به این کار کنید. می توانید بیاموزید که چگونه در چند قدم اولین دلار خود را پس انداز کنید – بله، این کار واقعا آسان است!

6- با دیگران مهربان باشید.

مهربان بودن با دیگران کاری است که همیشه باید انجام دهید و این امر به شما کمک می کند تا یک زندگی عالی داشته باشید. مهربان بودن می تواند ذهن شما را به سمت افراد جدید و تجربیات نو باز کند، می تواند به شما کمک کند جلوی چیزهای منفی را بگیرید، می تواند روز فرد را روشن کند و موارد دیگر.

با انجام کارهایی مانند:

 • به هر کسی که امروز موقع پیاده روی می بینید، سلام کنید.
 • با دیگران با روی گشاده برخورد کنید.
 • به غریبه ها لبخند بزنید.
 • برای انجام کار در جایی داوطلب شوید.

حتما بخوانید: 15 نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد (جدیدترین تحقیقات)

7- به دنبال راه های جدید برای پس انداز کردن پول بیش تر باشید.

به دنبال راه هایی برای پس انداز بیش تر باشید. این کار به شما امکان می دهد سریع تر بدهی خود را پرداخت کنید، عادات مالی خود را بهبود بخشید، حتی به شما کمک می کند زودتر به رویای خود برسید و موارد دیگر. همه این موارد به شما کمک می کند که یاد بگیرید چگونه بهتر زندگی خود را بگذرانید زیرا از نظر مالی تحت تاثیر قرار نمی گیرید.

در کنار این موارد، روش های زیادی برای صرفه جویی در هزینه ها وجود دارد. نیازی نیست برای صرفه جویی در پول چیزهای مورد علاقه خود را فدا کنید یا یک زندگی ناخوشایند را پشت سر بگذارید. واقع بینانه است که تعادل خوبی بین پس انداز و هزینه پیدا کنید.

مشاوره گرفتن

یکی از سخت ترین بخش های صرفه جویی در پول، حفظ انگیزه است. حتی اگر عاشق صرفه جویی در پول باشید، گاهی اوقات باید برای هر کس و هر چیزی پول خرج کنید.

زندگی راحت می تواند عالی باشد، اما همیشه آسان نیست. جهت داشتن انگیزه برای صرفه جویی بیش تر و صرف هزینه کم تر، باید به یاد داشته باشید که چه کاری می تواند به شما کمک کند. برای برخی به معنای پرداخت مقادیر زیادی بدهی است و برای برخی دیگر ممکن است پس انداز کردن برای گذراندن تعطیلات رویایی باشد.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

یافتن انگیزه های مالی به شما کمک می کند تا حتی در شرایط غیر ممکن به تلاش خود ادامه دهید. بدون انگیزه ممکن است به راحتی از یک هدف مالی چشم پوشی کنید. به همین دلیل یادگیری چگونگی حفظ انگیزه برای پس انداز کردن پول بسیار مهم است که به واسطه آن یاد بگیرید که چگونه به بهترین شکل زندگی کنید.

8- اگر می خواهید خوب زندگی کردن را یاد بگیرید، خطر کنید.

این نکته ای است که من سعی می کنم خیلی خوب از آن استفاده کنم زیرا می دانم که ترس مانع از یادگیری نحوه خوب زندگی کردن در گذشته من شده است. اکنون زمان آن رسیده است که ترس های خود را پشت سر بگذاریم و خطرات بیش تری را بپذیریم!

هر چند وقت یک بار انجام دادن کارهای دارای ریسک باعث افزایش ضربان قلب و ترشح آدرنالین خون می شود. زمانی که یک شانس برای چیزی که شما را می‌ترساند به دست ‌آورید، از این که چطور زنده اید و مسئول زندگی خود هستید احساس تعجب خواهید کرد.

9- این احتمال را بدهید که ممکن است شکست بخورید.

اگر ریسک می کنید یا چیزهای جدیدی را امتحان می کنید، احتمال این که شکست بخورید وجود دارد. مسئله ای که این جا در مورد عدم موفقیت اهمیت دارد این است که اصلا اشکالی ندارد!

معمولا هنگام شکست چیزهای زیادی درباره خودتان متوجه می شوید – حتی بیش تر از موفقیت. به این دلیل که برای غلبه بر شکست های خود باید ارزیابی کنید که کجا را اشتباه رفته اید و چگونه می توانید آن را بهتر کنید.

حتما بخوانید: زندگی چیست؟ کامل ترین توضیح از نگاه 11 دانشمند و فیلسوف برجسته

شما نمی دانید اگر چیز جدیدی را امتحان کنید جواب خواهید گرفت یا نه، بعلاوه گاهی اوقات شکست بخشی از فرآیند یادگیری و موفقیت است.

شما ممکن است همواره در بخشی از فرآیند یادگیری بهتر زندگی کردن شکست بخورید. بنابراین اگر اکنون این سرنوشت را قبول کنید، زمانی که این اتفاق بیفتد بهتر آمادگی خواهید شد.

10- بیش تر ورزش کنید.

ورزش یک راه عالی برای داشتن یک زندگی بهتر است زیرا هم برای بدن و هم برای ذهن مفید است. با ورزش اعتماد به نفس بیش تری خواهید داشت، ذهنتان واضح تر و بازتر خواهد بود و هم چنین قادر خواهید بود با استرس و سایر موارد بهتر مقابله کنید.

من به شخصه هر وقت اندکی احساس استرس یا خستگی می کنم، برای یک تمرین کوتاه وقت می گذارم. می دانم که حتی یک تمرین کوچک بهتر از هیچ است و معمولا باعث می شود احساس خیلی بهتری داشته باشم!

11- بگویید بله.

اگر در منطقه امن خود گیر کرده اید یا از چیزهای جدید و سایر افراد اجتناب کرده اید، احتمالا دوست دارید که بعضی اوقات بیش تر نظر مثبت نشان دهید. گفتن بله می تواند شما را وارد موقعیت های جدید کند، به شما در رشد فردی کمک کند و بعلاوه به شما در یادگیری نحوه بهتر زندگی کردن کمک می کند.

حتما بخوانید: 10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا

12- بگویید نه.

برعکس گزینه قبل، بعضی اوقات گفتن بله به همه چیز باعث می شود احساس کنید که در حال زیاده روی هستید و حتی احساس ضعف کنید؛ و هیچ یک از این احساسات خوب نیستند.

اگر گفتن بله به همه چیز باعث می شود گاهی اوقات کفری شوید، سعی کنید هر چند وقت یک بار نه گفتن را امتحان کنید. گفتن نه ممکن است به شما امکان دهد تا فرصت بیش تری برای تمرکز روی خود و آن چه که واقعا از زندگی می خواهید، داشته باشید.

زندگی شاد

13- بیش تر بخندید و بیش تر لبخند بزنید.

لبخند زدن مسری است (دیگران را سریع تحت تاثیر قرار می دهد که آن ها هم این کار را انجام دهند) بعلاوه خندیدن می تواند به همه کمک کند. مطالعات حتی ثابت کرده اند که لبخند زدن می تواند روحیه انسان را بهبود ببخشد، حتی اگر لبخند تقلبی باشد.

وقتی با دیگران رو به رو می شوید لبخند بزنید، وقتی در حال صحبت کردن با تلفن هستید لبخند بزنید، وقتی دوستتان به خانه شما می آید لبخند بزنید، هنگام مصاحبه لبخند بزنید و موارد دیگر.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

14- به آن چه دیگران درباره شما فکر می کنند، فکر نکنید.

نگران این که دیگران درباره شما چه فکری می کنند نباشید زیرا متوقف کردن و بازداشتن دیگران از این کار سخت است، بعلاوه تنها کسی که به شما می گوید چه نوع زندگی برای شما بهتر است، خودتان هستید.

من قبلا به این فکر می کردم که دیگران درباره من چه نظری دارند، اما کم کم توانستم این کار را رها کنم وگرنه اکنون نمی توانستم شادتر باشم.

نباید اجازه بدهید که نظرات دیگران روی شما تاثیر بگذارد، شما را دست مایه خود کند یا تحت کنترل در بیاورد و غیره. باز هم طبق معمول می گویم، “چه اهمیتی دارد که دیگران چه فکری می کنند!”

15- زمان کم تری را صرف تماشای تلویزیون کنید.

حذف تماشای تلویزیون چیزی است که من در مورد آن زیاد صحبت می کنم زیرا یک فرد به طور متوسط ​​وقت زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کند، در واقع 35 ساعت! 35 ساعت! آیا می توانید تصور کنید که هر هفته می توانستید در نیمی از این مدت زمان، چه کارهایی انجام دهید!؟

تماشای بیش از حد تلویزیون می تواند شما را از یادگیری نحوه بهتر زندگی کردن باز دارد زیرا زمان شما در چنین شرایطی هدر رفته است. دفعه دیگر که حوصله ندارید به جای روشن کردن تلویزیون، به دنبال کاری ارزشمندتر باشید، مانند بیش تر کار کردن، گذراندن وقت با دوستان و خانواده، خواندن کتاب و غیره.

حتما بخوانید: 8 تا از جدیدترین و موثرترین راههای افزایش تمرکز ذهن+ تمرین ها

برخی افراد فقط یک آنتن دیجیتال برای تلویزیون دارند و زیاد تلویزیون تماشا نمی کنند. آن ها بیش تر کارآمد و تولید کننده بوده اند و وقت بیش تری را صرف کاوش و اکتشاف کرده اند!

16- از چیزهای کوچک لذت ببرید.

گاهی اوقات ما مجبور می شویم کوتاه بیاییم و قدردان اتفاقاتی که پیرامونمان می افتند باشیم، و اجازه نمی دهیم زندگی ما را کنار بزند.

در لحظه و زمان حال زندگی کنید و به فکر چیزهایی مانند، “در 10 سال آینده زندگی به دلیل چنین و مواردی بسیار بهتر خواهد شد فکر نکنید.” این افکار را تمام کنید و به زندگی خود اجازه دهید تا بدون فکر کردن به آینده، در زمان حال ادامه یابد.

5، 10 یا 20 سال صبر نکنید تا زندگی خود را شروع کنید، اکنون این کار را انجام دهید! منتها این بدان معنی نیست که شما باید تمام پول خود را نیز برای این کار خرج کنید. شما می توانید در لحظه و زمان حال با حضور ساده و تمرکز روی چیزهای شگفت انگیزی که اتفاق می افتند، زندگی کنید.

17- قدر لحظاتی را که با عزیزانتان هستید بدانید.

شما باید از گذراندن لحظات خود با کسانی که دوستشان دارید لذت ببرید. این ممکن است به معنای وقت گذاشتن برای دیدن خانواده و دوستان یا صحبت کردن با آن ها از طریق تلفن باشد. شما باید به آن ها بگویید که دوستشان دارید و به خاطر آن ها آن جا هستید.

عزیزان ما برخی از شگفت انگیزترین لحظات را برای ما رقم می زنند و شما هیچ وقت نمی دانید چه اتفاقی در انتظارتان است. این امر به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه بهتر زندگی کنید، زیرا سپری کردن زمان با کسانی که دوستشان دارید، می تواند عالی باشد.

حتما بخوانید: 30 تا از بهترین روشهای گیاهی افزایش هوش و حافظه طبق جدیدترین تحقیقات

18- برای خودتان هدف تعیین کنید.

قبل از این که ایده تنظیم هدف را کنار بگذارید، لطفا این نقل قول را از Statain Brain در نظر داشته باشید: “افرادی که به وضوح تصمیم می گیرند، 10 برابر بیش تر از افرادی که به وضوح تصمیمی نمی گیرند، به اهداف خود می رسند.”

به همین دلیل من معتقدم که تعیین اهداف و برنامه ریزی برای دستیابی به آن ها بسیار مهم است. برای رسیدن به اهداف خود، باید:

 • اهدافی را که برای سال گذشته تعیین کرده بودید مرور کنید و به این فکر کنید که چگونه به آن ها دست یافته اید یا چرا نتوانسته اید.
 • اطمینان حاصل کنید که هدف شما هوشمندانه است.
 • اهداف و مقصود خود را یادداشت کنید.
 • برنامه ای را برای رسیدن به اهداف در زندگی خود ایجاد کنید.
 • هدف خود را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید.
 • مسیر پیشرفت هدف خود را پیگیری کنید و آن را تغییر دهید (در صورت لزوم).
 • روش و راه هایی کوچک برای رسیدن به هدف خود پیدا کنید.
 • روش هایی برای ایجاد انگیزه در هنگام تعیین اهداف پیدا کنید.
 • رسیدن به هدف خود را به یک رقابت دوستانه تبدیل کنید.

19- مراقب خودتان باشید.

مراقبت از خود به معنای این است که شما در حال انجام کارهایی هستید که از رفاه و سعادت خود محافظت می کنید. در حقیقت بسیاری از موارد موجود در این پست اشکال مراقبت از خود است. در این جا همه صحبت در مورد قرار دادن خودتان در اولویت است تا بتوانید یاد بگیرید چگونه به بهترین نحو زندگی کنید.

کارهای کوچک بسیاری وجود دارد که می توانید انجام دهید، مانند پیاده روی، گرفتن یک دوش آب گرم، خواندن کتاب، چرت زدن و غیره.

20- از شر بدهی خود خلاص شوید.

آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه بدهی ها ممکن است شما را عقب نگه دارند؟ اگر مانند بسیاری از مردمی هستید که پیرامون شما قرار دارند، احتمالا بدهی ها از انجام کارهای زیادی که دوست دارید انجام دهید جلوگیری می کنند.

پرداخت بدهی می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد، به شما این امکان را می دهد که بیش تر برای بازنشستگی یا مواقع اضطراری صرفه جویی کنید، پرداخت بهره را متوقف کنید و موارد دیگر.

دلیل این که بدهی شما را از دیدن چگونگی زندگی بهتر باز می دارد این است که ممکن است تصمیم بگیرید سفر نکنید یا برای درخواست شغل رویایی خود و غیره اقدام نکنید.

21- چشم و هم چشمی نکنید.

همه افراد این احساس را تجربه کرده اند که چیزی را به خاطر این که شخص دیگری دارد، بخواهند. ممکن است در سن پنج سالگی دلتان اسباب بازی جدیدی را که همه با آن بازی می کردند، خواسته باشید یا در سن 50 سالگی نیاز به ارتقاء خانه یا ماشین خود را احساس می کنید، زیرا می بینید که دیگران در اطراف شما آن کارها را انجام می دهند.

مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که چشم و هم چشمی می تواند واقعا شما را شکست دهد و هرگز آن چه را که واقعا از زندگی خود می خواهید دریافت نکنید.

حتما بخوانید: 4 حرکت یوگا جهت ارتقای آرامش (برای افراد مبتدی-متوسط)

هنگام تلاش برای هم سطح بودن با دیگران، ممکن است پولی را که ندارید خرج کنید. ممکن است هزینه ‌های زیادی به کارت های اعتباری خود تحمیل کنید تا (در دنیای تظاهر) به “استطاعت مالی” برسید. ممکن است چیزهایی را بخرید که به آن ها اهمیتی نمی دهید. مشکلات می توانند ادامه پیدا کنند.

این امر می تواند به بدهی بیش از حد منجر شود و به طور بالقوه شما را سال ها و حتی برای چند دهه، از رسیدن به اهداف مالی خود عقب بیندازد.

22- اجازه ندهید که پول شما را کنترل کند.

اگر می خواهید کنترل زندگی خود را به دست آورید، پس باید کنترل پول خود را به دست بگیرید. این بدان معناست که نباید نگران مواردی باشید که شما را عقب نگه می دارند، که بسیاری از آن ها در این پست گنجانده شده اند.

23- کاری را که می خواهید انجام دهید.

چه چیزی شما را خوشحال، هیجان زده، شاد و با انگیزه می کند؟ این همان کاری است که شما باید با زندگی خود انجام دهید (تا زمانی که در حیطه قانون باشد)!

به دنبال شغلی باشید که همیشه می خواستید، سرانجام یک خانواده تشکیل دهید و برنامه ای را برای ماجراجویی که همیشه به آن فکر می کردید، تهیه کنید. هرچه هست، فقط به دنبال آن باشید!

از فکر کردن در مورد آن چه دیگران می خواهند شما انجام دهید اجتناب کنید و با گوش دادن به آن چه که قلبتان می گوید، شروع کنید. چه کسی به آن چه دیگران فکر می کنند اهمیت می دهد؟ اگر تمام وقت خود را صرف فکر کردن در مورد دیگران کنید، فقط وقت خود را تلف خواهید کرد!

بنابراین به شما می گویم که برای یادگیری چگونگی زندگی کردن به بهترین شکل، آن چه را که دوست دارید متناسب با بودجه خود انجام دهید!

24- تا آن جا که می توانید مطالعه کنید.

من به شخصه در این زمینه خوب نیستم، اما سعی در تغییر آن دارم.

کتاب ها یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات بیش تر و کشف دنیای اطراف شما هستند. اندکی مطالعه کتاب به صورت روزانه به دلایل مختلف عالی است، زیرا خواندن:

 • علم و دانش فراهم می کند.
 • حافظه را بهبود می بخشد.
 • ذهن انسان را باز می کند.
 • حس خلاقیت را ارتقا می دهد.
 • یک سرگرمی مقرون به صرفه است.

و بیش تر!

25- افکار مثبت بیش تری داشته باشید.

مثبت اندیش بودن یکی از بهترین راه های یادگیری چگونگی بهتر زندگی کردن است زیرا می تواند چشم انداز شما را نسبت به همه چیز تغییر دهد. مثبت اندیشی می تواند به شما در ایجاد انگیزه کمک کند، و موجب می شود تا زمان کم تری را به خاطر پشیمانی و سایر موارد هدر دهید.

حتما بخوانید: 23 بازی مفرح برای مواقعی که حوصله‌تان سر می‌رود

26- درک کنید که هیچ کس بدون عیب و نقص نیست.

رسانه های اجتماعی مقایسه خود با دیگر افرادی که زندگی آن ها شگفت انگیز، زیبا و حتی بی نقص به نظر می رسد، بسیار آسان کرده است. منتها حقیقت این است که آن چه شما به صورت آنلاین می بینید همیشه آن چیزی نیست که به نظر می رسد.

همه افراد کشمکش، پشیمانی، تجربیات بد و موارد دیگر دارند. هرچه زودتر متوجه این نکته شوید، زودتر می توانید یاد بگیرید که چگونه یک زندگی خوب داشته باشید.

27- به دنبال تفریح و سرگرمی های رایگان باشید.

اگر ماهانه صدها دلار برای سرگرمی و تفریح هزینه می کنید، باید بدانید که روش های زیادی برای تفریح ​​ارزان یا حتی رایگان وجود دارد. دلیلی برای پرداخت بدهی یا اضافه کردن بدهی بیش تر برای تفریح ​​وجود ندارد. همیشه پارک های زیادی برای گشت و گذار، دوستانی برای گردش و موارد دیگر وجود دارد!

28- هر شب به اندازه کافی بخوابید.

بر اساس گفته بنیاد ملی خواب، همه افراد به طور متوسط به حدود ۷.۵ ساعت خواب نیاز دارند تا “در بهترین حالت خود عمل کنند” اما به طور متوسط هر کس تنها در حدود ۶.۵ ساعت می خوابد.

طبق گفته های HealthLine کمبود خواب می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • اختلال در فعالیت مغز
 • مشکلات حافظه
 • بد خلقی
 • افسردگی
 • سرما خوردگی و آنفلوآنزا
 • دیابت نوع 2
 • افزایش وزن
 • فشار خون بالا
 • بیماری قلبی

به همین دلیل، شما باید هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابید. این امر کمک می کند تا کار آمدتر شوید، سالم تر بمانید و زندگی بهتری داشته باشید.

29- به جاهای جدید سفر کنید.

مناطق شگفت انگیز بسیاری در جهان وجود دارد، و آرزو می کنم فرصتی برای کشف همه آن ها داشته باشم. سفر به مکان های جدید می تواند به بهبود اعتماد به نفس شما کمک کند، شما را به سمت تجربیات جدید سوق دهد و حتی ممکن است برای شما کمی ناراحت کننده باشد، که اشکالی ندارد!

بعلاوه انجام کارهای متفاوت، شما را از نقطه امنتان خارج می کند تا بتوانید تا کامل ترین حد ممکن زندگی کنید.

حتما بخوانید: نحوه جلوگیری از تنبلی: ۱۱ مرحله عملی برای اینکه بیشتر فعال باشید

30- ذهن خود را باز نگه دارید.

ذهن باز داشتن یک خاصیت عالی است. در این دنیا میلیاردها نفر وجود دارند و همه آن ها با یکدیگر تفاوت دارند، بنابراین به جای این که دیگران را قضاوت کنید و انتظار داشته باشید که امورات شما به یک شیوه پیش بروند، باید با ذهنیت بازتری با مسائل رو به رو شوید. و هر کسی می تواند برای داشتن یک ذهن باز مقاومت کند.

ذهن باز می تواند به شما کمک کند تغییرات را بپذیرید، دیگران را دوست داشته باشید، خوش بین باشید، از دیگران بیاموزید و مهم تر از همه آرامش داشته باشید. به جای نگرانی در مورد آن چه دیگران انجام می دهند، می توانید استراحت کنید، استرس کم تری داشته باشید و فقط اطرافیان خود را بپذیرید.

31- برای زندگی سالم تر آب بیش تری بنوشید.

طبق گفته Lifehacker، یک فرد ​​باید روزانه به طور متوسط حدود 9 تا 13 لیوان آب بنوشد. این فقط یک مبنا است، در صورتی که اگر ورزش می کنید یا در هوای گرم هستید، قاعدتا باید آب بیش تری مصرف کنید. با این حال، بسیاری از مردم این مقدار آب را مصرف نمی کنند.

نوشیدن آب می تواند به فرآیند کاهش وزن، عملکرد بهتر، شادی بیش تر، جلوگیری از سردرد و بهبود کیفیت پوست کمک کند. بعلاوه نوشیدن آب برای زنده ماندن بدن ضروری است.

حتما بخوانید: 10 تا از مهم ترین راههای افزایش انگیزه در کار و زندگی طبق جدیدترین تحقیقات 

برای نوشیدن آب بیش تر، می توانید با حمل یک بطری آب قابل استفاده مجدد شروع کنید و از این که چقدر نوشیدن آب آشامیدنی یک حس عالی ایجاد می کند؛ تعجب کنید.

32- افکار خود را در یک دفترچه یادداشت بنویسید.

من دفترچه یادداشت ندارم اما به جای آن وبلاگی دارم که به عنوان یک دفترچه یادداشت عمل می کند. نگه داشتن دفترچه یادداشت به شما برای تامل در گذشته خود کمک می کند و هم چنین این امکان را می دهد تا پیشرفت هایی را که در جهت اهداف و رویاهای خود انجام داده اید، مشاهده کنید.

بعلاوه لبریز شدن قلبتان، هر از چند گاهی برای ذهن و روح شما بسیار عالی است. نکته مرتبط: اگر به دنبال یک برنامه ریز برای زندگی هستید، توصیه می کنم از Erin Condren دیدن کنید و یک برنامه ریز ماهانه و عالی انتخاب کنید. این کار می تواند راهی عالی برای ایجاد انگیزه باشد تا بتوانید به زندگی رویایی خود برسید!

33- وقت کم تری را در رسانه های اجتماعی بگذرانید.

یک فرد به طور متوسط ​​هر هفته ساعت های زیادی را در رسانه های اجتماعی می گذراند که می تواند منجر به هدر رفتن وقت، احساس افکار منفی در مورد خود و موارد دیگر شود.

پینترست، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت و موارد دیگر به آسانی می توانند موجب هدر رفتن وقت شوند و حتی موجب می شوند کل روزتان را صرف چیزهایی کنید که برای بهبود زندگی شما فایده ای ندارند

حتما بخوانید: چگونه از روی ظاهر بفهمیم کسی دروغ می گوید؟

اگر متوجه شدید که وقت زیادی را در رسانه های اجتماعی می گذرانید، می توانید حساب های رسانه های اجتماعی را که مدت زیادی صرف آن ها می کنید، مسدود کنید. حتی می توانید یک بازه زمانی ایجاد کنید که تنها در زمان های خاصی از روز بتوانید به حساب های خود دسترسی داشته باشید.

34- چیزهای جدید یاد بگیرید.

یادگیری چیزهای جدید تاثیرات مثبت زیادی دارد – شما می توانید خارج از منطقه راحتی و امن خود کار کنید، خود را به چالش بکشید، اعتماد به نفس کسب کنید و به این نتیجه برسید که قادر به انجام چیزهایی هستید که هرگز درک نمی‌کردید و موارد دیگر.

تازه ترین کاری که یاد گرفته ام انجام دهم، قایقرانی است. در ابتدا وحشتناک بود، اما اکنون به واسطه آن بهترین زندگی خودم را می گذرانم.

در این دنیا چیزهای مختلف زیادی برای یادگیری وجود دارد. شما می توانید یک زبان جدید بیاموزید، نحوه درست کردن کاردستی را یاد بگیرید، آشپزی کنید، چیزی بسازید و خیلی موارد دیگر! یادگیری مهارت های جدید با کمک گرفتن از YouTube، وبلاگ ها، دوره های آنلاین، کتاب های رایگان کتابخانه و غیره آسان تر از همیشه شده است.

حتما بخوانید: زندگی خود را فقط با 2 دقیقه در روز تغییر دهید: 10 عادت موثر

35- از گذشته خود نترسید.

فقط به این دلیل که ممکن است در گذشته شکست خورده باشید، نباید مانع از رسیدن به اهدافتان شود. من افرادی را می شناسم که کاملا از تلاش برای رسیدن به اهداف سخت دست کشیده اند زیرا در گذشته موفق نبوده اند.

ترس از گذشته و عدم تلاش می تواند شما را از یادگیری نحوه بهتر زندگی کردن محروم کند. اگر در گذشته شکست خورده اید، باید از این اشتباهات به عنوان ابزاری برای یادگیری در آینده استفاده کنید.

آیا می خواهید نحوه زندگی کردن به بهترین نحو را یاد بگیرید؟ در حال حاضر برای بهبود زندگی خود چه کاری انجام داده اید؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫28 دیدگاه ها

  1. بمیرم برات میخوام بهت بگم توواقعاقوی هستی عزیزدلم
   حتی تصوراتفاقایی ک برات افتاده برام سخته امابدون تنهانیسی
   میتونی هروقت حالت بدبودباهام حرف بزنی من همیش براشنیدن حرفات هستم
   ایمیلم هست

 1. از بچگی مسعولیت دیگران افتاد رو دوشم درحالی که اماده نبودم مادرم وقتی ۶سالم بود فوت کرد و پدرم دوباره ازدواج کرد و مارو رها کرد حس رها شدن خیلی تلخه و بدتر از اون حس اضافه بودنه تو خونه مادربزرگم ما اضافه بودیم کل بچگی و نوجونی و جونیم رفت پای خواهر و برادرم تا یه وقتفکر نکنن تنهان نمیخواستم رهاشون کنم چون تلخه عزیزت رهات کنه بالاخره بعد ۱۶ سال با خودم گفتم الان دیگه داداشم بزرگ شده و من میتونم بهش تکیه کنم و یکم استراحت کنم ولی ۶ماه پیش عصر خوابیدم و وقتی بیدار شدم نبود تا شبم نیومد رفتم زیرزمین دیدم خودشو دار زده زنگ زدم اورژانس گفتن تا میام cprانجام بده نمیدونم چقدر طول کشید تا بیان دستام بی حس شده بود درد میکرد ولی یه لحظم واینستادم اومدن گفتن چن ساعته تموم کرده ببخشید ولی ۶ماهه همدمم نیست ۶ ماهه که دوباره یتیم شدم تنها شدم کسی نیست که در موردش حرف بزنم دارم خفه میشم تو خودم ولی به خاطر خواهرم نمیتونم تسلیم بشم جلوش میخندم و این حالمو بدتر میکنه خیلی خستم خیلی…

  1. سلام سحر خانوم واقعا خیلی ناراحت شدم بابت داداشتون خیلی متاسفم
   ولی این یه امتحانه تو یه مادری به خودت افتخار کن خیلی قوی هستی ای کاش بعضی ها هم مثل تو قوی بودن 😢😢
   خیلی ممنون شدم از آشناییتون و خیلی خوشحالم مثل شما خانومی فداکاری هس باعث افتخارین بزرگوارین

  2. من واقعن درکت میکنم سخت اصن من دارم بهش فکر میکنم مو به تنم میلرزه ولی آفرین به شما که دل به این بزرگی دارین و هیج وخت خاهر تو تنها نذار همیشه پوشتش باش داره گریم میگیره خدا بهت اومید بده و موفق بشی عزیز 😞

   1. طرف مطلب خیلی جذابی گذاشته و خیلی کار کرده
    به جای تشکر از سحر برای زندگیش از مطلب لذت ببرید و از ادمین تشکر کنید
    (همه درد و غم دارن خوب نیس دردامونو بکنیم تو قلب هم)

    1. چه ربطی داره🤦🏽‍♀️اگه نسبت به درد و رنج هم نوع هامون بی تفاوت باشیم که دیگه انسان نیستیم پس انسانیت کجا رفته 😐، خیر سرمون فرق انسان با حیوان در همون عقل و درک و شعوراگه اینجوری نباشه پس دیگه….🤦🏽‍♀️😐🤐 حتی رو سر در سازمان ملل هم این شعر سعدی رو نوشتن( بنی ادم اعضای یکدیگرند که در افرینش زیک گوهرند چو عضوی به درد اورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار)👌و اونجا هم گفتن که هر انسانی در قبال یه انسان دیگه مسعولِ🤦🏽‍♀️انسانیت یعنی این🥰🥲💗

  3. امیدت به خداباشه…دودقیقه خالصانه به خدا فک کن..هرلحظه که سختی میکشی به نکات مثبتش فک کن..خودتو رها کن ..ببین ازچی میترسی توزندگیت …برترست غلبه کن..به این فک کن که شاید بدترین ازاینها میتونست برات اتفاق بیفته

  4. (در ناامیدی بسی امید استدر پایان شبه سیه سپید است )زندگی چاله های زیادی داره که با نبود عزیزان ما بیشتر عمیق تر میشن بهت افتخار می کنم خواهرم که با تمام توان موندی و تلاش می کنی خدا بیامرزه برادررتو ایشالاخواهرت جواب فدا کار هاتومیده به امید روزی که لبت خندون دلت شاد باشه برات و امثال شماها که زندگی در حقشون کوتاهی کرده بهتیرن ارزو هارو میکنم.

  5. واقعا متاسفم ولی بدون خدا کسی رو ک بیشتر دوست داره بیشتر بهش سختی میده تا امتحانش کنه

  6. آفرین به تو دختر با غیرت که در نبود پدر و مادر برادر زنده گی خودت ره همره خواهرت میچرخونی. آخرش این تلخی ها سپری میشه و به زنده گی شاد میرسی سحرجان.تشویش نداشته باش‌.

  7. اگه حرفای گفتی راست باشه من مطمئنم که آینده خوبیو سپری میکنی مطمئن باش پس از هر سختی آسانی است بعد این سختیو رنج بزرگ آسونی بزرگی خدا گذاشته تو فقط باید دستو پا شکسته به حرکت ادامه بدی تقدیر خودش میاد سمت تو

 2. سلام ممنون ازمطالب خوبتون…کاش راهنمایی های بیشتری داشته باشیدبرامون…
  ایاباتماس گرفتن هم میشه ازتون راهنمایی خواست؟

 3. کاش به جای حرف زدنامون ..میشد یه گروه تشکیل بدیم برای کمک به شرایط روحی افراد..کاش میشد یهویی حضوری جلوشون حاضربشیم وبتونیم کاری بکنیم از این حالت های غمگین بیرون بیان..

 4. سلام سحر جونم، عزیزم خیلی ناراحت شدم، خدا رحمت کنه داداشتو، منم بابابزرگی داشتم که خیلی خیلی سخت مرد،منم خیلی گریه کردم، ولی من بعد از مرگ بابابزرگم، همیشه سعی کردم پشت مامان بزرگم باشم، هیچوقت رهاش نکردم، حتی با اینکه ۲۰۰کیلومتری ازمون دوره، بازم دلش به من و مامانم خوشه، که هستیم…!!
  تو هم باید پشت خواهرت باشی، باید بشی دلخوشیش! باید بگه من یه خواهری دارم که مثل کوه پشتمه!!!
  من به دلایلی ۱۳ ساله که از خانواده ام دور افتادم، یه خواهر و دوتا برادر دارم، برادر دومم وقتی من رفتم، ۲سالش بود! برادر اولم ۶ساله بود وخواهرم که اصلا اون موقع نبود!! الان ولی برادر اولم ۲۰ سالشه و برادر دومم۱۶ سال، خواهرمم ۸ سالست. خواهرم و برادردومم اصلا منو نمیشناسن ولی برادر اولم هنوز داره بهم امید میده…
  امیدوارم کمی حالتو بهتر کرده باشم گلم.
  فعلا یاعلی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا