آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

7 هنر رزمی برتر برای دفاع شخصی و مبارزات خیابانی

چرب زبان

دفاع شخصی برای متقاضیان و افراد معمولی به یک اندازه اهمیت دارد، بنابراین در این جا بهترین رشته های هنرهای رزمی برای دفاع شخصی که ممکن است به یادگیری آن ها علاقه داشته باشید، در نظر گرفته شده است. این تکنیک های هنرهای رزمی برای دفاع شخصی را تمرین کنید.

هنرهای رزمی برای دفاع شخصی: مهارت بقا

وقتی صحبت از دفاع شخصی می شود، یادگیری هنرهای رزمی یکی از هوشمندانه ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. اگر مخالفانی اقدام به اذیت کردن و ربودن شما کنند، می توانید از خود دفاع کنید و آسیبی نبینید.

دانستن برخی از تکنیک های خاص به شما چندین مزیت برای مقابله با مهاجمان می دهد. در اصل هنرهای رزمی نوعی ورزش تناسب اندام نیز هستند که برای بقای شما نیز ضروری است.

علاوه بر این داشتن دانش هنرهای رزمی برای دفاع شخصی، به شما عنصر غافلگیرانه می دهد. بنابراین یک غریبه نمی تواند آموزش های دفاع شخصی شما را به طور مشخص حدس بزند.

حتما دانلود کنید: دانلود 8 اپلیکیشن کاربردی برای آموزش دفاع شخصی و افزایش امنیت

دیگران بدون هیچ گونه سلاح قابل مشاهده، فرض خواهند کرد که شما یک شخص بی دفاع هستید که به راحتی می توانند شما را اذیت کنند – آن ها در اشتباه هستند.

انواع مختلفی از هنرهای رزمی وجود دارد که می توانید از آن برای آموزش استفاده کنید. برخی از آن ها ناشی از اشکال باستانی دفاع شخصی و برخی دیگر اشکال هنرهای رزمی ترکیبی یا مختلط هستند.

در زیر برخی از محبوب ترین انواع هنرهای رزمی برای دفاع از خودتان مطرح شده است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

1- کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی

کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی

کیک بوکسینگ شما را آموزش می دهد که در استفاده از بسیاری از سلاح ها – دست ها، پاها، زانوها، آرنج ها و سرتان خوب عمل کنید. بنابراین این یک هنر رزمی عالی برای دفاع از خود در برابر یک مهاجم غیر مسلح است.

به سادگی به سمت مهاجم خود بشتابید و به سرعت ضربه سختی را به چانه او بزنید. کیک بوکسینگ با چنین حرکت ‌هایی پیشرفت می‌کند که نیاز به حمله سریع با استفاده از عنصر غافلگیری دارد.

اگر این کار را به درستی انجام دهید، مهاجم خود را با موفقیت مجبور خواهید کرد که زبان خود را گاز بگیرد، فکش بشکند، گلویش له شود، دندان هایش بشکند و غیره.

حتما بخوانید: 9 ترفند دفاع شخصی که شما را از هر شرایط زورگیری نجات می دهند

در کیک بوکسینگ لگد و ضربات کشنده ای را بدون این که تلگراف کنید، آموزش می بینید.

تلگراف چیست؟ تلگراف کردن اصطلاحی است که در ورزش استفاده می شود که در آن شخص حرکت یا موقعیت بعدی خود را ناخواسته نشان می دهد.

یکی دیگر از حرکت های هوشمند کیک بوکسینگ این است که می توانید سریع سلاح طرف مقابل را بگیرید (حتی اگر مهاجم شما کسی را به جای اسلحه نگه داشته باشد) و به صورت و بخصوص بینی او کف گرگی بزنید.

کیک بوکسورها تمرین می کنند تا درد و آسیب های هر بخشی از بدن خود را تحمل کنند.

2- هنر رزمی دفاع شخصی جوجیتسو برزیلی

هنر رزمی دفاع شخصی جوجیتسو برزیلی

جوجیتسو برزیلی (BJJ) برنده ای که بیش ترین آراء بازدید کنندگان را در لیست 10 هنر رزمی برتر جهان کسب کرد – توضیح آن دشوار است، اما تجربه شخصی خودم این است که در اولین جلسه تمرین، عاشق جوجیتسو برزیلی شدم.

این نوع از هنرهای رزمی فوق العاده در اولین مسابقات قهرمانی Ultimate Fighting مشهور شد که Royce Gracie با استفاده از تکنیک BJJ، حریفان خود را یکی پس از دیگری شکست داد. جوجیتسو برزیلی در حال حاضر محبوب ترین هنر رزمی در میان مبارزان MMA است.

حتما بخوانید: دانلود رایگان بهترین کتاب آموزش دفاع شخصی (پی دی اف)

همانطور که Helio Gracie گفت: “جوجیتسو برای محافظت از تمام افراد، پیرمرد، ضعیف، کودک، خانم، خانم های جوان و … است – کلا برای هر کسی که خصوصیات بدنی برای دفاع از خود نداشته باشد، مناسب است.

3- موی تای برای دفاع شخصی

موی تای برای دفاع شخصی

موی تای در تمام محافل به عنوان یک هنر بسیار موثر شناخته شده است و خود را در مسابقات مانند ورزش های رزمی مختلط و کیک بوکسینگ کاملا خوب نشان داده است. در این رشته تنوع در ضربه و لگد زدن، مشت، آرنج، زانو و … به خوبی آموزش داده می شود.

موی تای تا حد زیادی روی کلینچ و یا ضربات پاها تمرکز دارد. بنابراین وقتی شخصی سعی می کند وضعیت دفاع شخصی خود را به یک درگیری تبدیل کند و خیلی اوقات نیز این اتفاق می افتد، موی تای حداقل قبل از این که درگیری روی زمین اتفاق بیفتد به آن پاسخ می دهد.

گفته می شود، موی تای هنر گلاویز شدن و درگیری نیست. و از آن جا که اکثر دعواها روی زمین اتفاق می افتد، این یکی از نقطه ضعف های این رشته است.

4- کراو ماگا هنر رزمی برای دفاع شخصی

کراو ماگا هنر رزمی برای دفاع شخصی

کراو ماگا 004-1 از هنرهای رزمی ملی کشورهای غربی است، که توسط Imi Lichtenfeld توسعه یافته است، و بدون هیچ گونه محدودیت به منظور بقا در خیابان اختصاص یافته است. بعلاوه هیچ زمان و مدت معینی برای آن تعیین نشده است.

کراو ماگا شامل پانچ های بوکس غربی، ضربه های کاراته و زانوها، کشتی های یونانی – رومی، جوجیتسو برزیلی ، جنگ های زمینی جوجیتسو و چنگ زدن و مهم تر از همه ” bursting” سازگار با وینگ چون است.

حتما بخوانید: ساده ترین تکنیک های دفاع شخصی که هر کسی می تواند انجام دهد! (حرکات ضروری)

این رشته یک دفاع / حمله همزمان است: شما به جای این که حمله را دفع کنید و سپس واکنش نشان دهید، حمله را دفع و همزمان واکنش نشان می دهید. مثلا با بازوی چپ دفاع کرده و با پاها به جلو فشار بیاورید و همزمان با مشت راست به سمت گلو ضربه بزنید.

5- تکواندو برای دفاع شخصی

تکواندو برای دفاع شخصی

تکواندو: شکل جدی تکواندو یک هنر رزمی کره ای است که تکنیک های بسیاری از دیگر هنرهای رزمی را شامل می شود. این یک MMA است که به وسیله متخصصان هنرهای رزمی سنتی طراحی می‌ شود.

این رشته شامل حملات مختلف با دست و پاها، از یک موضع متحرک است. همچنین شامل take down، holds و قفل مفصل یا joint locks نیز می باشد.

با این حال، تأکید روی سرعت و ضربات زیاد ممکن است برخی از رزمی کاران پیشکسوت را از پیگیری این رشته باز دارد.

6- کاراته هنر رزمی برای دفاع شخصی

کاراته هنر رزمی برای دفاع شخصی

کاراته یک از هنرهای رزمی بسیار متداول، و به معنی “دست خالی” است زیرا هیچ سلاحی استفاده نمی شود. قدمت کاراته به اوایل دهه 1300 باز می گردد.

حمله با سلاح در این رشته صفر است. در عوض، دست و پاهای فرد به شکل های اصلی دفاع تبدیل می شود.

کاراته نه تنها یک وسیله ی دفاعی خوب است بلکه دارای چندین مزیت برای سلامتی است که در سایر ورزش های هنری رزمی یافت نمی شود.

گفته می شود فقط در شرایطی که با فردی”لات یا گردن کلفت” رو به رو شدید، از کاراته استفاده کنید بعلاوه می توانید از آن به عنوان روشی برای جلوگیری از جنگ یا درگیری استفاده کنید.

7- بوکس هنر رزمی برای دفاع شخصی

بوکس هنر رزمی برای دفاع شخصی

در معدود هنرهای رزمی این دو مهارت دفاعی را آموزش می دهند: استفاده از سر برای محافظت از سر و بدن برای محافظت از بدن. درعوض، آن ها از تاکتیک های مبارزه با سلاح استفاده می کنند – استفاده از دست خود برای محافظت از سر یا بدن.

دفاع شخصی در مقابل یک بوکسور خوب سخت است. البته، فقدان ضربه ‌های آرنج، حملات به کشاله ران، و دفاع زمینی محدود کننده است اما برای تحمل درد و رسیدن به شرایط مطلوب، نمی توان او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

شما می توانید مهارت های لازم در زمینه حمل و کنترل سلاح و سایر موارد را یاد بگیرید، اما لازم است که بتوانید حتی بدون داشتن سلاح، برای زنده ماندن خود بجنگید.

هر کسی چه مرد، چه زن، چه جوان و چه پیر، حداقل باید برخی از آموزش ‌های پایه در هنرهای رزمی را یاد بگیرد. بنابراین سعی کنید بهترین تکنیک های دفاع شخصی را انتخاب کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫188 دیدگاه ها

    1. بنده ۷ سال تکواندو کار کردم و دان ۳ دارم حقیقت رو بگویم کیوروگی یعنی قسمت مسابقاتی و مبارزه تکواندو هم کار کردم در مقابل ورزش های سنگینی چون موی تای و ورزش های ترکیبی هیچ حرفی برای گفتن نداره و ورزش دخترانه ای هستش اما انصافا لگد برق آسا بهت هدیه میده که باید بگم باز شانس با قدرته که تکواندو زیاد نداره امیدوارم کسی به بهانه دفاع شخصی و … نره تکواندو که بد پشیمون میشه فقط کسایی که توش استعداد دارن و دغدغه دفاع شخصی ندارن براشون رشته مناسبی جهت بازی و مسابقات اما بگم رشته پر استرس و سرعتی هستش که شاید روی اعصابتون راه بره (نظر شخصیه منه خخخ) . امیدوارم مفید باشه

     1. داش تکواندو دومین ورزش قدرتی جهان هست به دفاع شخصی باید وجود داشته باشی تکواندو ورزشی که روح ادم اروم میکنه سعی میکنه جلو خشم بگیره ولی ضربات مرگ باری داره انقدر باید قوی داره باید انقدر کار کنی تا بتونی با یک ضربه حریف به دار فانی بکشی

     2. سلام خوبین؟
      ببخشید چون ظاهرا شما اطلاعات بیشتری نسبت ب ورزشهای رزمی دارید میپرسم
      من بین ورزش ها گیر کردم و واقعا نمیدونم چه ورزشی برای دفاع از خودم مناسبه، میتونید لطفا کمک کنید؟

     3. منمدعلکی رفتم خوشم نیامد الان کنگ فو میرم عالی هستش

     4. داداش منم هشت سال دارم میرم پوم ۳ دارم درسته در بزار موی تای و دفاع شخصی زیاد خوب نی ولی میتونی مقاومت کنی تو با همون پا میتونی ی کاری کنی اون حریف گیج بشه یا نذاری نزدیکت بشه

     5. ناموسن حرف نزن موی تای و کیک بوکسینگ به ترتیب کشنده ترین حرکت های دنیای رزم رو داره قدرتی جزو پنج تا رزمی سنگین دنیاس
      تکواندو قدرتی نیست فقط حرکتهای متنوعی داره
      دخترونه؟اگه موی تای دخترونس پس صد بار تبریک بهت که اندازه دختر نیستی

    2. سلام اگر تکواندو خوبه چرا نود درصد مبارزین یو اف سی جوجیتسوبرزیلی کار کردن ولی کمتر از ده درصدشون تکواندو؟؟؟؟؟

     1. اگه میخواید دفاع شخصیتون عالی شه برید نینجا. اگه میتونید تحمل کنید برید نینجا. اگر نه جوجیتسوی برزیلی میتونه ب گردش برسه. تو نینجا همه با ی ضربه میمیرن. حالا شما با تکواندو بیا جفتک بنداز.

     2. کیوکوشین کاراته وحشی ترین سبک رزمی جهانه و هرکسیم نمیتونه تحمل کنه🤍🔥

     3. بحث ، بحث علاقه عزیز میدونی برای چی وجه تکواندو خراب شده به خاطره اینکه بیشتر تمرین کننده ها یا هنرجوها بچه ان بچه هم درست دقت نمیکنه وگرنه تکواندو از لحاظ سرعت و قدرت هیچی کم نداره کسی که تکواندو کار میکنه میبینی ضرباتش جوندار نیست نیاید به کل جامعه تکواندو نسبت بدید چون ممکنه تمریناتش در حد مبارزه ورزشی خودش باشه و فقط روی سرعت تمرکز کرده باشه آدمای تک بعد کم نداریم ولی یه چیزی رو بخوام بهت به طور شفاف بگم اینه ضربات پای بلند تکواندو از لحاظ قدرت و سرعت اگر درست تمرین بشه و تمرکز بالایی فرد پیدا کند در طول مبارزه به طور جدی میتونم بگم از ورزش های استثنایی هستش چون اگر ضربات پاش محکم زده بشه علاوه بر سرعتی بودنش کشنده است این رو کسی به شما میگه که خودش هشت سال تکواندو کار کرده و جوابم گرفته یه توصیه ای که به تو و دوستان امثال تو دارم اینه اگر قصد داری وارد عرصه هنرهای رزمی بشی اول برو در موردشون و تاریخچه و ماهیتشون تحقیق کنید بعدا با توجه به توانایی و علایق خود آن را ادامه دهید و سعی کنید یک سبک رو به طور درست تمرین کنید تا نتیجه بهتری بگیری

   1. چه رشته ای خوبه که کاربردی باشه؟ کونگ فو ، تکواندو ، کاراته ، جودو ، دفاع شخصی ، جیت کاندو کدوم یکی از اینا بهتره و حرکات بهتر و کاربردی تری داره؟؟؟؟

    1. بنظرم وینگ چون اگر استادش خوب باشه! بقیه به درد هیابون نمیخوره بدرد تو تمرین فقط میخوره! البته من کیک بوکس و بوکس و نمیدونم و همچنین موی تای ولی اینا اگر مربی و استادی داشته باشه که بتونه خیابانی خوب آموزش بده خوبه!

    2. ووشو ساندا ور قتبلیت ترین ورزشه نمیدونم چرا این سایت دربارش نگفته ولی بهش فکر کن

    3. تکواندو و کاراته در برابر ورزشهای ترکیبی شانسی ندارند اگر هدفتون مدال و قهرمانی است همین دو رشته و یا وشو جوابگو است ولی اگر تقابل در برابر دو یاچندنفر و مبارزه خیابانی هدف باشه وینگ چون یا کودو دای دو دو جوکو ، حرف نداره
     کراو ماگا هم در ایران تدریس نمیشه هرکی بگه حقه بازه

     1. نظرتون درباره کاراته کیوکوشین چیه ؟ اون هم کارساز نیست ؟

    4. سلام.کاراته کیوکوشن یکی از سخت ترین و خطرناک ترین هنر رزمی جهان است وتمرینات سخت و طاقت فرسا دارد.واین عالی است.

     1. اینجا همه برای خودشون استادن😂😂 ولی از نظر من بوکس از همه بهتره چون قدرت دست رو بشدت قوی میکنه

     2. البته تو دفاع شخصی باید رشته ای رو انتخاب کرد که مختص دفاع خیابانیه . هابکیدو و ایکیدو که اصلا اشاره ای به این رشته ها نشده شما تو خیابون وسط شلوغی چطور می تونی با پا مبارزه کنی

    5. داداش تنها تکنیکی که میتونی از هر درگیری نجات پیدا کنی و در تمام ورزش های رزمی از کیوکوشین گرفته تا موی تای و جیت کاندو و بوکس و غیره فن پاشنه هستش اما هیچ رزمیکاری تا بحال بهش دقت نکرده
     تکنیک به این صورت هست که قبل از این که مهاجم به شما نزدیک بشه ‌پاشنه کفشت رو میکشی و از اونجا فرار می‌کنی اما باید اینقدر مهارت داشته باشی که سریع عمل کنی وگرنه امکان داره افقی برگردی خونت

     1. دمت گرم ای ول حال کردم خوش اومد اینکار اید منم تجربه کردم

    6. به هر ورزشی که علاقه داری شروع به تمرین کن هیچ وقت ورزشارو با هم مقایسه نکن تنها چیزی که شما رو در مقابل حملات ناگهانی مقاوم و قدرتمند میکنه بستگی به میزان تمرین و ساعات تمرین شما در روز دارد چه کاراته بری چه تکواندو چه ووشو چه کنگ فو موی تای جودو و… خودت چی دوست داری به علاقه خودت و ساعات و میزان تمرینت بستگی دارد

    7. بستگی بیشتر به مکانه

     باید ول خواستتو بگی

     اگه دفاع شخصی میخوای جیت کاندو و نینجوتسو خیلیی دفاع شخصیش کاملههه کامل ترین دفاع شخصی رو این دو رشته دارن که خیلییی کاربردیه

    8. به نظر من که سابقه ۱۶ سال در هنر های رزمی دارم و همه ی هنر ها رو امتحان کردم ولی هیچ هنر ی بهتر ار نینجیتسو یا همون نینجا نیست به این دلیل میگم که نینجا اوساره ی بر تر تمام هنر های رزمی یه .

     1. سلام ببخشین پس چرا جوجیتسوبرزیلی اثبات شده ترین رشته در مبارزات قفس هست؟ حتما میدونین که مبارزات قفس نزدیکترین چیز به درگیری واقعی هست

   2. سلام به عنوان کسی که دفاع شخصی کار کرده و میدونه چجوری میشه استخوان رو شیکوند پیشنهاد میکنم سراغ ورز های اسیب رسان مثل ufc ،موی تای ، تکواندو و‌‌… برای دفاع شخصی نرید
    چون حدف از دفاع شخصی تسلیم کردن حریف با کمترین آسیب هست.

   3. شما با توهین به هم چیزی بدست نمیارید از قول بروسلی باید همه سبک ها رو فرا گرفت و تکنیک های خوبشو جدا مرد هیچ سبکی کامل نیست دوست من.

   4. بهتره هر رشته ای کار میکنید از درگیری خیابونی اجتناب کنید حتا اگه تویه رینگ کسی حریف شما نمیشه، اگه درگیری خیابونی با دست خالی باشه خب ادم میتونه از خودش دفاع بکنه و خب صد در صد شما از یک حریف یا حتا چند حریف دست بالا تری رو دارید ولی متاسفانه در دریگری خیابانی سلاح سرد رواج فراوانی داره که میتونه اسیب جبران ناپذیری به شما وارد کنه و در کمترین حالت باعث میشه شما نتونید ورزش خودتونو ادامه بدید و در بد ترین حالت ممکنه باعث مرگ شما بشه. بهتره همیشه محل رو ترک کنید و فقط در صورتی درگیر بشید که راهی قیر درگیری نداشته باشید و از کل کل کردن و قدرت نمایی بپرهیزید.

    1. درود بر شما منم هم همین کار میکنم اما متاسفانه بعضی ها شعور ندارن جلوی آدم را میگیرن اونم چند نفری و زور میگن
     اون موقع انسان راهی به غیر از دفاع نداره و گرنه دعوا و درگیری چیزی نیست که انسان بهش افتخار کنه

   1. سلام استاد شبتون بخیر مزاحم شدم که به شمابگویم من چندسالی است اصلا ورزش نمیکنم والان هم 40سالم شده دوست دارم یه ورزش رزمی ازهمین الان شروع کنم که بتونم ازخودم دربرابردشمنان دفاع کنم وراحت ترین رشته باشد وهمه هنرهای رزمی بیشترداشته باشد وهم تودعوا بتونم موفق بشم وهم پیروزبشم دربرابرحداقل چند نفر بتونم موفق بشوم

   2. چرا هوشین سول داره آموزش میده دقیقا مثل جودو میمونه ولی باید دان دو به بالا باشی برای آموزش دیدنش به هر هنر جویی آموزش نمیدن

  1. تکواندو فقط حرکات پا هست اگر تمام کلاس رزمی که هم پا و هم دست یاد بدهن اون برای دفاع شخصی خوب است مثلا کاراته یا دیگر ورزش ها

   1. دقیقا درست گفتید. من رشته اصلیم کاراته هستش بقیه هنر های رزمی رو هم کار کردم. هیچ تعصبی روی کاراته ندارم فقط دنبال کاملترین ورزش میگشتم . در شرایط مبارزه خیابانی که ادم نه میتونه فک کنه سمپاتیک و آدرنالین بدن رو فلج میکنه فقط ماراته میتونه هم ضزبه بزنه هم دفاع کنه در برابر سلاح سرد . امتحانش رو هم واسه من پس داده حتی با بیش از یک نفر هم جواب میده . البته بستگی به سطح امادگی و تجربه هم داره.

    1. تواین سن وسال که هستی پیشنهاد میکنم برای قوی شدن و سرعتی شدن با تکواندو شروع کنی ولی حتماً بعدش با کیو کوشین جسمت و قدرتمند کن تو کیوکوشین به قهوایی که رسیدی شروع کن به یادگیری فنون وینگ یک سال هم برای آن وقت بزار برای تکمیل کارت فنون جودو و جوجیتسو پیش بگیر تو بیست سالگی هر حریفی رو از پا در میاری به شرط تمرین و ممارست

     1. ای ول داش جلال غلامتم خوب آدرس میدی ای کاش می گفتی فن پاشنه هم یاد بگیره

    2. سلام ببخشید یک سوال من میخوام یک رشته رزمی برم که هم قدرتی مثل مشت و لگد باشه و هم فنون گلاویزی مثل زمین زدن و پرتاپ کردن و هم کمی دفاع شخصی و در ضمن هیچ سر رشته ای از هنر های رزمی ندارم و میخوام که یک چیزی باشه اگر یه ادم بزرگ بهت گیر داد و از سر محبوری درگیر بشیم این رشته کمکم کنه

     1. ضربات مهلک و کشنده در موتای به وفور وجود داره فقط حیف باس تا تایلند بری وگرنه خیلی گارد دفاع و حمله بی نظیری داره هیچ چی ترسناک تر از مبارزه با یه موتای کار حرفه ای نیست

    3. اگر هم قهرمانی میخوای هم قدرت هم سلامت و هم اعتماد به نفس و هم کاربرد در دعوا فقط و فقط جوجیتسوبرزیلی البته از یک تیم خوب مثل گریسی بارا یا آلیانس یا هاجرگریسی و ….

    4. سلام هر رشته ای رو بری و تو اون رشته خوب باشی درسته …
     البته من شمار و به رشته های ایکیدو و هاپکیدو متعطف می کنم تحقیق کن ببین بدردت میخوره یا نه .

  2. سلام من تکواندوکارم ولی موندم برای دفاع شخصی پومسه رو انتخاب کنم یا کیوروگی؟لطفا جواب بدید

   1. ادامه بده به یه سطحی که برسی وارد یه بخشی میشی به اسم هوشین سول خودشون تو اون بخش دفاع شخصی بهت یاد میدن فقط توصیه ام اینه که یکدفعه رهاش نکن حیفه

  3. تکواندو بیشتر حرکاتش نمایشیه و تو دعوا نمیشه ازش استفاده کرد و واقعا شرایطتشو نداره . تو مبارزه هم قوانین خودشو داره و از هرجیزی یا هر حرکتی نمیتونید استفاده کنید . براب دفاع شخصی اصلا سراغ تکواندو نرید !!! برای دفاع شخصی کراو ماگا خیلی خوبه که تو ایران تدریس نمیشه (بشه هم خیلی سخت پیدا میشه ) ولی خیلی دوست دارم برم اونور باد بگیرم بیام اینجا تخصصی یاد بدم .

  4. به نظر من که چندین سال ورزشکار رزمی هستم؛ جوجیتسو برزیلی، کراوماگا،mma ،موی تای در نزاع خیابانی کاربردی ترین اند .سامبو، سیستما و کیوکوشین هم الحق و الانصاف خوب هستن.اما تکواندو محدود به ضربات پا است و در مقابل اسامی رزمی ذکر شده بسیار ضعیف تر نقش ایفا خواهد کرد. سپاس

   1. اصل موی تای توی تایلند اموزش میدن توی ایران فقط کیک بوکسینگ داریم با موی تای فرق داره

 1. به نظر من رشته رزمی باید ترکیبی باشه به نظر من ترکیب کاراته(کیو کوشین)و جودو و در سلاح سرد هم مبارزه با سرنیزه موثر است

  1. بهت پیشنهاد میدم بری تو بخش کیوروگیش ولی باید واقعا دل بهش بدی کار کنی بخوایی یه مدت بری بذاری کنار بدردت نمیخوره برو بدنسازی هم رشته ی خوبی هست برای دفاع از خود هم سرعتیه ولی ضرباتش داخل درگیری خیابونی مرگ باره تو بدن قسمت دنده بزنی طرف نفسش بالا نمیاد فقط تنها ایراد تکواندو دسته که بیشترین کارمون با پاست البته تو تمرینات بدنسازیمون کار با دستن داریم

 2. رشته کیک بوکسینگ فوق العاده هستش خیلی رشته ی زیبایی هست،برای دفاع شخصی هم عالیه یکی از بهترین رشته های رزمی دنیا هست.

  1. سلام دوست عزیز بله رشته کیک بوکسینگ خوبه ولی برای رفع کم و کاستی باید با سبک های گراپلینگ و سابمیشن ترکیب بشه مثله سامبو و جوجیتسوی برزیلی و سلاح سرد که کیک بوکسینگ نداره همینطور یوگا برای تقویت فکر و احساس در مبارزه موفق باشین

   1. كاملا درست ميگيد اما تكميل تر شدش ميشه ووشو سبك ساندا و تالو كه تمامي تركيبات رو داره. صلاح و دفاع شخصي و درگيري تن به تن.

   2. يه نفر حرف حق زد اينجا نينجوتسو و كاراته تكواندو و… ورش هاي شرقي به جز ساندا همشون به درد نخوره نه كونگ فو خوبه نه كاراته اگه واقعا كسي بخواد براي دفاع شخصي قوي شه بايد يه ورش استرايكينگ مثل موي تاي يا كيك بوكس در كنارش سامبو روسيه عالي ميشه البته خود سامبو بخشي داره به اسم كامبت سامبو كه همون ام ام اي رو تشك كشتي عه يا به قول معروف همون دعواي خودمونه

  1. با سلام. آيكيدو كاربردي تره چون ممكنه همزمان به شما دو الي سه نفر حمله كنن و جودو براي تك به تكه ولي با آيكيدو ميتونين ضربات دست و پا و خلع صلاح كنين و از خود دفاع كنين.

     1. بوکس هم روحیتو وحشی می‌کنه هم بهت قدرت میده اگه میخوای حرفه ای کار کنی در کنار بوکس بدن سازی کار گن

  2. جودو پر قدرت تره ،آیکیدو کلاً تدافعی و مدام اجازه حمله به حریف میده نقطه ضعف جودو لخت بودن حریف یا مبارزانی که نزدیک نمی شوند و ازراه دور ضربات را میزنند برای دعوای خیابانی و تقابل با کسانی که سلاح سرد دارند ضعف دارد مثلاً در مقابل قمه کش

  1. نکته اینجا است که رشته کنگ فو شائولین رو نمیتونی تو ایران پیدا کنی و تو خود چین بیشتر هست

  2. فقط واسه اینکه حسله نپوکه میرم چون یکی دوساعت از دنیای اطرافم دور میشم و مغزم پوچ میشه وگرنه کسشره دا

 3. سلام من میخوام برم نینجوتسو کسی هسته که رفته باشه ؟؟چون من میخوام هنر های رزمی و دفاع شخصی یاد بگیرمو همینطورم به شمشیر و …. هم علاقه دارم اگر میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. من رفتم بدرد نمیخوره ولی اگه از من پیشنهاد بخیان بهتون میگم یک دوره برین کاراته و یک دوره بوکس و یک دوره دفاع شخصی کامل میشه

   1. اولا تکواندو ورزش خیلی خوبیه و حرف ندارم ، همه ی ورزش های رزمی خوبن ، نمیشه باهم مقایسشون کرد اما برای دفاع شخصی : آیکیدو ، نینجوتسو ، کیوکوشین ، جوجیتسو ، کیک بوکس ورزش های مناسبی هستن .
    لطفاً قبل از آرایه سایت یه کم اطلاعات جمع آوری کنید .

  2. بله من این رشته رو میرم ، ورزش خوبیه اما باید ببینید شما از رزمی چی میخواید ، چون بیشتر نینجوتسو آکروبات هست ولی اگر میخواهید مبارزه رو یاد بگیرید ووشو یا کنگ فو خوبه ، البته ووشو ورزشی انعطافی هست و کنگ فو ورزشی قدرتی بستگی به خودتون داره وگرنه همه شون دفاع شخصی رو دارن

  3. سلام خسته نباشید
   من جوجیتسو و جودو کار میکنم و کار با سلاح در جوجیتسو
   اگر جوجیتسو حرفه ای بشید و به مراحل ضربات برسید عالیه
   من قصد دارم جوجیتسو و جودو رو و موای تای رو با هم تلفیقی کار کنم

  4. سلام عزیزم من نینجوتسو کار میکنم ازنظر امادگی بدنی و نمایش عالیه تمام سلاح هارو داره ولی بیشتر جنبه نمایش داره ولی تو خیابون کاربردی نیس خودم دان ۲فدراسیونی رودارم

  5. سلام نینجوتسو خوبه ولی بیشتر به درد بچه ها میخوره باید کلی خرج کنی وبیشترشم نمایشیه اگه واقعا علاقه داری برو من رفتم بهت میگم ولی من وینگ چون کار میکنم با پارکوور دراینده میخوام ترکیبش کنم

 4. سلام من ميخام كاراته برم ولي نميدونم ورزشي خوبيه يانه يعني براي دفاع شخصي خوبه يا نه ميشه بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. عزیز اگه پسر هستی برو کیوکوشین چون هم دفاع شخصی هم کنترلی اما اگه دختری برو شوتوکان چون برای دفاع شخصی زنان خوب هست

  2. نه بابا کاراته چیه دوستم کاراته کاره میخاد بیاد باشگاه ما چون پلیسه اگه میتونی دوتا باشگا بری فقط بوکس و کشتی همین

  3. سلام آره ورزش خوبیه و خیلی قوی خودم دو سه سال میشه کار میکنم و باید تو کاراته قدرت بدنی بالایی داشت

 5. کیک بوکسینگ خیلی خوبه و بسیار رشته قدرتمندیه و توی درگیری بسیار موثره باید بگم هیچ وقت یک کیک بوکسر رو دست کم نگیرین چون ضربات دست و پا شون خیلی محکم و کشنده است.و همین طور کیک بوکسرها ترکیب های فوق العاده ای رو برای درگیری میدونن که باعث داغون شدن حریف میشه کسی که کیک بوکسینگ رو انتخاب میکنه هم هیکل خوبی به دست میاره هم قدرت فوق العاده یک ورزشکار کیک بوکسر دست کم میتونه چندین نفرو پخش بر زمین کنه.

  1. من خودم بوکس میرفتم الانم کشتی و جوجیتسو بوکس واسه دعوا خیلی خوبه راهش از موی تای ووشو کیک بوکس جداس قابل مقایسه نیستن. بوکس خیلی زوم میکنن روی دست بخاطر همین مشت زنی عالی میشی حتی بهتر از کیک بوکسینگ… کشتی هم نفس گیره سنگینه هم ورزش خوبیه هم واسه دعوا خوبه. جو جیتسو هم رو زمین هیچ ورزشی رو دستش نیست نمیزاری طرف از زمین بلند شه با یه فشار کوچیک رو مفاصل طرف به… خوردن میوفته

 6. اگه واقعا یک شخص درست و حسابی کاراته کیوکوشین را آموزش دیده باشه فقط شخصی که تکواندو کار کرده تا حدی می‌تونه مهارش کنه البته خیلی کم چون کار اصلی کیوکوشین با مشت است و ورزشکاران موی تای کیک بوکس و ورزش هایی که بیشتر از دست استفاده میکنند نمی‌توانند حریف کیوکوشین کار شوند فقط تکواندو کار تا حدی میتواند یک کیوکوشین کار را مهار کند چون شخص تکواندو کار اگر پا های قوی داشته باشد یه کیوکوشین کار اجازه نزدیک شدن را نمی‌دهد و چون کیوکوشین کار نمی‌تواند نزدیک شود و مشت بزند تا حدی مهار می‌شود

  1. داداش تو رسما موی تای رو کشنوندی پایین برو یکم در موردش مخصوصا سری سنتی موی تای تحقیق کن بعد اینجا کیوکوشین را گنده کن

 7. سلام برای دعوای خیابانی کیک بوکسینگ بهتره یا ووشو ساندا ؟!!؟ لطفا جواب بدید

 8. من هم کاراته کیوکوشین کار کردم هم اکیدو و تکواندو به نظر من کاراته کیوکوشین واقعا از همه بهترهچون هم کامل هم در پا و هم در دست و فنونش واقعا قابل اجراس

 9. سلام دوستان عزیز
  اگه در بین شما کسی هست که هم جودو رفته باشه و هم جوجیتسو لطفاً لطفاً به من بگید کدوم بهتر و کاربردی تره
  فقط این دوتا نه چیزی دیگه

  1. جودو وجوجیتسو برزیلی مثل هم اند وهیچ فرقی ندارند فقط قوانین مبارزش فرق میکنه مثلا توجوجیتسو برزیلی تمرکز مبارزه بیشترتووضعیتخاکه البته مسابقات جوجیتسو دردواستایل گی ونوگی برگزار میشه که مسابقات نوگی بدون لباس هستند درمورد کاربردی بودن اون به مهارت خود شخص بستگی داره اما خب ورزش رزمی کامبت سامبو ازهمش کاربردیتروکامل تره چون علاوه برتکنیک های جودو مشت ولگد هم داره

  2. درود دوست گرامی من جوجیستو کار نکردم ولی جودو کار کردم بی گمان هر دو ورزش های خوبی هستند این شما هستی که باید ببینی تو کدوم ورزش پیشرفت می‌کنی و کدومش و بیشتر دوست داری پیشنهاد می‌کنم چند باری بری باشگاه و این دو ورزش و خوب تماشا کنی

 10. وشو هم ورزش خوبیه و کمتر سر و صورتت آسیب میبینه نسبت به کیک بوکسینگ و موی تای و…

  1. برای مبارزات خیابانی ورزشی خوبه که بتونه ترکیبی از همه حرکات و داشته باشه.بطور مثال اگه تو شرایط برخورد نزدیک قرار گرفت بتونه از ضربات مشت بخوبی بهره بگیره اگه در برخورد نزدیک بود و عده ای اومدن تا جداشون کنند بتونه از ضربات مشت همراه با چسبیدن و گرفتن حریف بهره ببره اگه برای جدا کردن از پشت دستهاشو گرفتن بتونه از پاهاش خوب بهره ببره اگه فضا باز بود با حریف فاصله داشت بتونه مثل یک تکواندوکار از حرکات پرشی مخصوصا در شروع دعوا بهره ببره ووو یادمون باشه اونچیزی که تو دعوا مهمترین عنصره همون جسارت و شهامت و نترس بودنه که اگه نداشته باشی هیچ ورزش رزمی بدردت نخواهد خورد.

  1. تکواندو ، ضربات پای مایکی

   ضربات مشت = بوکس میشنهاد میشه

   کلا اگه یه جا میخوای بری UFC

 11. سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم برای دعوا یا مثلا برای دفاع از خودت در مقابل مثلا سه چهار نفر بوکس خوبه یا نه ؟؟؟؟؟لطفا پاسخ منو بدین ممنون

  1. داش بوکس عالیه مخصوصا اگه زیاد رفته باشی با مشتری سریع و خیلی قوی هر کدوم رو با یه مشت یا با دو مشت نام اوت می‌کنه
   به نظر من بوکس برای دست و یه ورزش مثل موی تای که ضربات پاش خیلی قویه رو بری دیگه کسی نمیتونه بزنتت

  2. سلام دوستان من یه مدت کاراته کار کردم اصلا چیزی نیست به خاطر همین الان دیگه فقط دفاع شخصی خوبه بوکس 🥊🥊🥊

 12. خب توی ورزشای رزمی باید به سری معیارای خاص رو مدنظر گرفت که اونا: قدرت ضربه پا قدرت ضربه دست هوش مبارزه انعطاف استفاده ار فنونه اگه ورزشی دارای اینا باشه کامله مثل کونگ فو که یه دوره شیش ماهه از اون باعث میشه همه اینارو بدست بیاری و موی تای و ووشو ساندا هم همینطورن

 13. من میخام برای دفاع از خود بین بوکس و کیکبوکسینگ برم کدوم بهتره لطفن کمک کنین ممنون

 14. سلام ممنون میشم راهنمایی کنید که برای دفاع شخصی کدوم هنر رزمی به درد بخور تره و یادگیریش زمان کمتریو میبره؟

  1. ببین تمام ورزش های رزمی خوبن فقط باید بفهمی چجوری از چیزایی که یادگرفتی استفاده کنی باید زمان ببره تا بتونی قدرت بدنی کافیو برا دفاع از خودت به دست بیاری

 15. سلام.دوستان محترم. ما که از هیچ سایت و فیلمی نتیجه نگرفتیم. لطفا اگه میشه راهنمایی کنید برای کسی که میخواد هم از دست و هم پا به صورت مبارزه ای(طوری نباشه که خیلی کم استفاده بشن و کلا تاثیر خاصی نداشته باشن)استفاده کنه و در مبارزات خیابانی هم بدرد بخوره بهتره چطور پیش بره؟ من به سبک های خشن علاقه دارم. بعضی از کسایی که اون بالا کامنت کردن گفتن ترکیبی یاد بگیرین ولی واقعا ما تو کشوری نیستیم که با هدف مبارزه واقعی کلاسی برگزار بشه. دروغ چرا. من به مانهوا های اکشن خیلی علاقه دارم و وقتی میبینم که چقدر ممکنه یروز اینجور مهارت ها بدرد بخوره واقعا بدجور تو فکرشم. مانهوا هایی مثل لوکیسم و… واقعا سبک خاصی دارن که من هرچقدر میگردم نمی تونم بفهمم باید به کدوم سبک روی بیارم. واقعا که از نظر کشوری شانس ندارم. اگه فقط توی شرق آسیا بودم این مشکل رو نداشتم(من به ایران بد نمی گم. از شرایط این موضوع ناراضی ام) برای یک دختر مثل من واقعا مهمه که بیرون از خونه به خودم اعتماد داشته باشم.

  1. وینگ چون برای دختران فوق العاده است من خودم کودو کار میکنم اما برای شما ورزش سنگینی است استاد حسن زاده و محرابی استادان بسیار خوبی در این رشته هستند به راحتی دفاع در برابر چند نفر را یاد میگیرید اما مراقب مربیان حقه باز هم باشید. کراو ماگا هم برای بانوان عالی است در ایران تدریس نمی شود

  2. درود بر شما
   بعنوان یک مربی جودو که این هنر جامع رو بخوبی می شناسم به شما توصیه می کنم برای گرفتن نتیجه واقع بینانه ، یک کلاس ویژه دفاع شخصی ثبت نام کنید . رشته دفاع شخصی فقط زیر نظر فدراسیون جودو است چون محتوای اون فنون جودو برای کاربرد هستند . در کلاس تخصصی دفاع شخصی آموزش های مهارت های کنترل هیجانات و آمادگی روانی و تکنیک های موثر دفاع از خود را یاد می گیرید و اگر با پشتکار مثلا به کمربند سیاه دان ۴ دفاع شخصی برسید ، قابلیت بالایی برای دفاع از خودتون پیدا می کنید که می تونید به اون اعتماد به نفسی که دنبالش هستید برسید . جهت یافتن یک کلاس دفاع شخصی خوب توصیه می کنم اگر در تهران هستید به فدراسیون جودو در خیابون مفتح پایین هفت تیر مراجعه کنید و اگر در شهرستان هستید به هیئت جودوی شهرتون مراجعه کنید .

 16. تکواندو از نظر من عالی هست اگر برین قسمت مبارزه که عالی میشه برای خودم چند بار شده که بخوان کیفم را بزنن ولی چون تکواندو میرم تونستم از خودم محافظت کنم

 17. با احترام به عقاید همه دوستان در کل توجه کنید هیچ رشته رزمی برتر از رشته دیگر نیست چیزی که باعث تمایز میشود خود رزمی کار است که با میزان تبحری که در اجرای فنون پیدا میکند باعث برتری یک سبک میشود به تجربه مثالهای فراوانی می توانم بزنم مثلاً کلی یا تایسون سرآمد رزمی کاران دوران خود بودند ، اویاما (کیو کوشین )تمام اساتید بزرگ ژاپن را شکست داد ، گریسی برزیلی در مسابقات آزاد جهانی تمام حریفان را از پای درآورد حریفانی که بوکسور ،موی تای کار ،کونگ فو و کارته کا در بینشان زیاد بود پس بگردید استاد متبحر پیدا کنید و خوب تمرین کنید خودتان سرآمد دیگران شوید .

  1. سلام من ۱۸ سالمه با وزن ۸۴ کیلو و قد ۸۷ / ۸۶

   چه ورزشی پیشنهاد میکنید ؟ و اینکه خودم به شخصه ورزش کیک بوکسینگو ترجیح میدم اما خواستم بدونم نظر شما چیه بنظر شما مشخصات فیزیکی من بیشتر به سمت چه ورزشی تعادل داره

   1. به نظرم آدم باید اول ببینه چه ورزشی براش مناسبه من وقتی بوکس رفتم دیدم تو این ورزش نمتونم زیاد پیشرفت کنم ولی زمانی که کشتی و جودو شروع کردم تو همون مدت زمان کم متوجه پیشرفتم میشدم و میتونستم بهتر ادامه بدم مهم ترین چیز اینه که اول باید خودت بشناسی و ببینی تو چه سبک ورزشی میتونی بیشترین نتیجه رو بگیری

 18. اگر دنبال هنر واقعی دفاع شخصی میگردید استاد خوب گیر بیارید حرف اول رو وینگ چون‌ میزنه من تعجب میکنم چطوری اینجا ازش نام نبرده هنری که بیشتر از ده کشور قدرتمند جهان دارن به نیروهای مسلحشون وینگ چون اموزش میدن اولیش تفنگداران نیروی دریایی امریکا و کوماندوهای روسیه و ارتش المان و غیره و دارای دانشگاه زیر نظر استاد کرنشپشت شهر بلومبرگ المان هست من تمام سبک هارو رفتم هیچ کدوم به تکمیلی و کاربردی وینگ چون نیست جوجیتسو هم اگر استادش باشه خوبه.

 19. من خودم در دعوا جوجیتسوبرزیلی بکار بردم و نتیجه گرفتم و هر رشته ای که تونست اندازه جوجتسوبرزیلی قهرمان معرفی کنه در مبارزات قفس بیاد حرف از کاربردی بودن بزنه

 20. وقتی تجربه ای نداره تو ورزشهای خیابانی الکی مردم گمراه نکنین این رشتها که گفتین اصلا خیابانی نیستن وبدرد مسابقه میخورن

  1. من هاپکیدو کار می کنم
   ترکیبی از ایکیدو _ تکواندو _ کاراته_
   کیک بوکس هاپکیدو ترکیبی خاص هستش

 21. هردو تا شو برو اول ۵سال جودو
  بعدش۵سال برو جوجیتسو برزیلی
  کیک بوکس کارکن ترکیبی بهتره

 22. رشته ورزشی مهم نیست دوستان ، اولا باید از توانایی رزمی بدنتان آگاه باشید دوم باید به خودتون اعتماد کنید سوم باید یک رشته ورزشی رزمی انتخاب کنید فرقی نداره چه رشته و بالاخره آخر بابد تجربه کسب کنید ، اگه این ۴ مورد رعایت کنید همیشه تو دعوا ها برنده هستید چه کاراته باشید چه کیک بوکسینگ چه بوکس چه تکواندو

 23. سلام
  من یه دختر ۱۹ سالم که از بچگی علاقه زیادی به ورزش رزمی داشتم اما به دلایلی موفق نشدم که برم الان تصمیم گرفتم که شروعش کنم یه رشته میخوام که علاوه بر افزایش قدرت و سلامت جسمی و روحی همه جانبه باشه حرکات گسترده پا دست و آموزش خلع سلاح داشته باشه و اگه برای خودم یا اطرافیانم اتفاق بدی افتاد بتونم دفاع و مبارزه کنم… نمیدونم کدوم رشته رزمی کاملتره خوندن نظرات متفاوت شما بیشتر سردرگمم کرد کسی هست که تجربه زیادی داشته باشه و بتونه راهنماییم کنه؟

 24. سلام فقط دعوا کوچه ای خوبه انقدر بزنید همدیگه رو تا عوامل محله جمتون کنن .

 25. جودو کمک کننده ترین رشته برای دفاع شخصی است چون وقتی حریف به زمین بیافته تا خودش رو پیدا بکنه جودوکار دست اورا میشکنه ولی کسی که جودو کار میکنه باید آنقدر سریع و با تمرین باشه که حتی نگذاره یک مشت بهش بخوره پس هر جودوکاری دفاع شخصی درجه یکی نداره. یک سبک هم جدیدا تاسیس شده به نام شین دو کیوکشین کاراته که ترکیبی از جودو و جوجیتسو و کیوکشن و هاپکیدو است که بنظرم بی نظیره هستش.

 26. من میخوام برم کیک بوکسینگ خوبه برای دفاع شخصی میشه اونایی که تجربه دارن من رو راهنمایی کنند

 27. سلام
  تنها ورزشی که قدرت تمام رزمی کارها را به چالش می کشه
  یک ورزش ساده هست خرج هم ندار
  این ورزش داشتن شجاعت است بار ها این اتفاق برام افتاده از درگیرشدن با نیروهای امنیت تا افراد شرور معمولاً اتفاقات خبرنمی کنند هیچ کس نمی دونه که من چیزی از رزمی نمی دونم فقط خودت هستی پس حداقل اگر برای مردن هم باشد ایستاده بمیری

 28. کیوکوشین قدرتمندترین رزم دنیاس و میتونه در حدی بدنت رو فولادی کنه که ضربات چوب و اجسام سخت هیچ تاثیری روی بدنت نداشته باشه و دردی حس نکنی ؛ همچنین ضربات مشت و پا رو انقدر قوی میکنه که یک ضربه برای از پا در آوردن حریفت به شدت کافیه
  حریف کیوکوشین ، کونگ فو شائولین هست که میتونه مثل کیوکوشین قوی و شاید هم قویتر باشه اما چون که در ایران به درستی آموزش داده نمیشه کیوکوشین بیشتر مورد استفاده قرار میگیره و بهتره.
  بوکسور ها نیز حریف کیوکوشین کارها نمیشوند و در آخر همانطور که عرض کردن قویترین رزم دنیا کیوکوشین و هم ترازش کونگ فو شائولین هست ( در دعوا و مبارزات خیابانی به راحتی با یک مشت میتوانید دشمن را از پای درآرید)(باتشکر)

 29. به نظر من کیک بوکسینگ بهتره چون سبک آسون و در عین حال قدرت منده اگه دقت کرده باشید تو دعوا هایی که انجام دادید این احتمال کمه که حرکات مخصوص بزنید و کار ما نیست و کار باید توش استاد باشی ولی کیک بوکسینگ اصول ساده ای داره که در اون شیوه صحیح مشت و لگد به صورت گدرتی هست و میشه در حین دعوا که فشار زیاده و هوش از سره ادم میپره از کیک بوکسینگ به دلیل ساده بودنش استفاده کرد

 30. سلام عزيزانم يكي از بهترين رشته ها سوتو جاري باكول هست كاملا كاربرديه و ياد گرفتنش ساده هست بسيار راحت

 31. سلام من میخوام بین این دوتا ورزش یکی رو به طور حرفه‌ای ادامه بدم؛بوکس یا کیک بوکسینگ
  ولی بین این دو موندم که کدوم خوب تره
  از لحاظ قدرت و شجاعت و اعتماد به نفس و مبارزه کدومش سرتر هست؟؟؟
  خواهشن راهنماییم کنید با تشکر

 32. سلام خسته نباشید.
  ببخشید من قصد دارم بعد عید نوروز سال ۱۴۰۲برم جودو و علاقه به کیک بوکسینگ هم دارم ولی چون پونزده ساله هستم و جزو سنگین وزن ها محسوب میشم
  خیلی ها گفتن جودو
  می‌خوام بپرسم برای من پانزده ساله ۹۰کیلو
  از بین این دو ورزش کدوم خوب هست
  هدف:دفاع شخصی در برابر بقیه
  و جربزه داشتن✋

 33. از همه بهتر کشتی گیله مردیه.یه گیله مردی کار منتظر اینه که پاهات بیاد بالا. کاملا مشتهای بی قاعده ای داره با سرعت بالا. در کسری از ثانیه جفت پاهات تو دستای طرفه. اصولش تو مسابقات اینه که زانو و حتی نوک دست کشتی گیر به زمین نباید برخورد کنه کوچکترین برخورد طبق قانون باعث باخت میشه.کلا با کشتی آزاد و فرنگی فرق داره.شخث منتظر میمونه طرف حمله کنه با یه جا خالی طرف و قلم دوش میکنه و به زمین میزنه. آدمی هم که رو زمین افتاده که زدنش کار راحتیه.من خودم امتحان کردم با یه نفر عالی جواب میده طرف هم بوکسور بود.

 34. نباید کسی به ورش دیگه ای توهین کنه من یه ووشو کارم بنظرم ووشو خیلی عالی هست و نمیگم که مثلا تکواندو بده چون هیچوقت تجربه اش رو نداشتم هر ورزش رزمی ویژگی های خاص خودشو داره و واقعا ناراحت شدم که ووشو ساندا رو این بین ندیدم چون ورزش کامل کهن و قوی هست

  1. درسته
   من هم رشته های متفاوتی کار کردم و آموزش دادم دوست عزیز

   اما مهمترین نکته اینکه ،شخص مهمتر از سبکه، تکنیک فقط ابزار نشون دادن اون فرده.

 35. درود به همگی دوستان از دید بنده هیچ ورزشی به ورزش دیگر برتری نداره و این ورزشکاران هستند که به همدیگه برتری دارن شاید یک جا یک بوکسور یک تکواندو کار و ببره و جای دیگه اون تکواندو کار یک بوکسور و ببره ولی من خودم جودو،کیوکشین،موی تای وکیک بوکس و دوست دارم

 36. تنها وزرش دفاع شخصی تخصصی آیکیدو است و بعدش هم هاپکیدو.
  در ورزش های مانند آیکیدو و هاپکیدو هزاران تکنیک برای گرفتن سلاح از دست مهاجم،شکستن اعضا بدن مهاجم و… به صورت تخصصی به شما آموزش داده می شود.
  وقتی مهاجم یقۀ شما رو گرفت و به شما چسبید دیگر مشت و لگد هیچ فایده ای ندارد و باید تکنیک های چون جوجیتسو و هاپکیدو و جودو را بلد باشین تا توانید خود را از دست مهاجم نجات دهید و وزرش های چون تکواندو،موتای،کاراته و… شامل این تکنیک های نمی شود.
  اصولا همۀ ورزش های رزمی زیر شاخه یک ورزش به نام آيکيجوجيتسو است که در زمان قدیم در ژاپن تمرین می شده است و سالیان پیش این ورزش از
  بین می رود و از آن ورزش،ورزش های چون آیکیدو و جوجتیسو به وجود می آید،پس اصولاً آیکیدو و جوجتیسو مادر همۀ ورزش های رزمی هستن،هاپکیدو تلفیق دو رشته آیکیدو و جوجتیسو است،و سال ها بعد این ورزش متمایز این از آیکیدو و جوجتیسو شد و تکنیک های جدیدی در ورزش هاپکیدو به وجود آمد.

  دفاع شخصی شامل تکنیک های ، و مشت و لگد وقتی مهاجم شما را گرفته است دیگر مشت و لگد فایده ای نداره و باید
  تکنیک های
  و ورزش های تخصصی که دارای تکنیک دفاع شخصی می شود آیکیدو و هایپکیدو
  است شامل تکنیک های چون گرفتن اسحله از دست مهاجم، و مشت و لگد وقتی مهاجم شما را گرفته است دیگر مشت و لگد فایده ای نداره و باید
  تکنیک های
  وزرش های چون تکواندو،موتای،کاراته شامل این تکنیک های نمی شود و ورزش های تخصصی که دارای تکنیک دفاع شخصی می شود آیکیدو و هایپکیدو
  است

 37. سلام میخواستم بپرسم بین جوجیتسو برزیلی و کاراته و کراو ماگا کدوم بهتره اگه راهنمایی کنید ممنون میشم🧡(┬┬﹏┬┬)

 38. من ورزش های رزمی زیادی رو امتحان کردم هیچ کدومشون بدرد نمیخورن ، هیچ ورزشی رزمی مثل بوکس نمیشه ، بوکس وحشی ترین ورزش تاریخ هست از نظر من هست ، هیچ ورزشکاری حریف یک بوکسور نمیشه ، شما نگاه کنید الان بروسلی با اون عظمتش حریف مایک تایسون یا محمد علی میشد خوب به نظر من قطعا نمیشد ، پس فقط بوکس ، از نظر من یک بوکسور حرفه ای زور ۱۰ تا آدم بالغ و داره ، ولی میگم من خودم به شخصه به همه ی ورزش ها احترام میزارم

 39. با سلام
  بین ورزش های بوکس و جودو و تکواندو کدومش بهتره ب ای درگیری های خیابانی و دفاع کردم از خود ؟؟؟

 40. واسه مسابقه و مقام آوردن تکواندو خوبه،اما واسه دفاع شخصی،خطرناکترین روش شائولین هستش

 41. اقا همتون استاد دعوا نکنید رشتتونم به رخ نکشید
  من به عنوان کسی که بار اوله میخام وارد دنیای ورزشای رزمی بشم راهنمایی میخام نظراتتونو ک میبینم فقط به رخ کشیدن رشته های ورزشی خودتونه و از رشته های دیگه اطلاعات ندارید که مقایسه خوبی داشته باشید
  من برای مبارزه خیابونی و دفاع میخام یاد بگیرم آدمیم که بهم بزنن میوفتم نازک نارنجیم نیستم فقط قدرت مبارزه ندارم چه ورزشی خوبه؟

  1. داداشم برو نینیجا یا کیوکوشین یا کیک بوکسینگ اگه پسری و زورت و استقامت خوب داری

 42. بنظر من برید فوتبال برای دفاع از خود
  چون سرعتتون رو زیاد میکنه و میتونید زود فرار کنید اگه دعوا شد😂😂

 43. سلام لطفا راهنماییم کنید
  ۱۵ سالم هست و پسرم
  میخوام برم بوکس برای دفاع شخصی در دعوا البته از دعوا دوری میکنم اما بالاخره شاید اتفاق افتاد، قبلت هم حدود ۴ یا ۵ سال تکواندو رفتم اما از وقتی گذاشتم کنار حدود ۴ سال میگزره، در کل به نظرتون برم بوکس و برای استقامت بدنی خوبه؟ کنارش هم ورزش های بدن سازی کنم

 44. دوست عزیز هر انسانی با توجه به فیزیکش یک مدل از سبک رزمی بیشتر بدردش میخوره یکی ممکنه تو تکواندو بشه استاد بی بدیل یکی تو mma حرفی برای گفتن نداره. برای اینه که راهشو اشتباه رفته. ادم قد بلند تکواندو بکارش میخوره که لگدای مرگباری داره ادم دست بلند بوکس خوبه ادم قد کوتاه تر و یا توان زور کمتر سبکی مثل کونگ فو بدردش میخوره. یا کشتی… . اول سعی کنین خودتونو بشناسین و حتما از بدنتون و هیکلتون عکس بگیرین برای 4 تا مربی اینکاره تو هر رشته ای بفرستین به جمع بندی مشترک برسین بعدش برین سراغ اونی که بیشتر بدردت میخوره خداوند به هر انسانی نعمتی داده که خودش بی‌خبر… سعی کنین مشاوره درست بگیرین. اینجا هرکی با دیدگاه خودش میخواد نظر بده.

 45. بابا چرا الکی نظر مدید شما میددونید این ورزش ها خوبه چرا الکی میاید اینارو مخونید همومن میدنم هیچی مثل دفاع شخسی نیست اگه یکی با تفنگ یا چاقو امد سمتت میخوای با مشت بزنیش یا مثلا با پا

 46. جدا از دعوا و دفاع شخصی کدام رشته فرم بدن ررا زیبا نگه میداره؟نسبتا لاغرم و پاهای ظریفی دارم میخوام پا و باسنم درشت بشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا