آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

7 هنر رزمی برتر برای دفاع شخصی و مبارزات خیابانی

دفاع شخصی برای متقاضیان و افراد معمولی به یک اندازه اهمیت دارد، بنابراین در این جا بهترین رشته های هنرهای رزمی برای دفاع شخصی که ممکن است به یادگیری آن ها علاقه داشته باشید، در نظر گرفته شده است. این تکنیک های هنرهای رزمی برای دفاع شخصی را تمرین کنید.

هنرهای رزمی برای دفاع شخصی: مهارت بقا

وقتی صحبت از دفاع شخصی می شود، یادگیری هنرهای رزمی یکی از هوشمندانه ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. اگر مخالفانی اقدام به اذیت کردن و ربودن شما کنند، می توانید از خود دفاع کنید و آسیبی نبینید.

دانستن برخی از تکنیک های خاص به شما چندین مزیت برای مقابله با مهاجمان می دهد. در اصل هنرهای رزمی نوعی ورزش تناسب اندام نیز هستند که برای بقای شما نیز ضروری است.

علاوه بر این داشتن دانش هنرهای رزمی برای دفاع شخصی، به شما عنصر غافلگیرانه می دهد. بنابراین یک غریبه نمی تواند آموزش های دفاع شخصی شما را به طور مشخص حدس بزند.

حتما دانلود کنید: دانلود 8 اپلیکیشن کاربردی برای آموزش دفاع شخصی و افزایش امنیت

دیگران بدون هیچ گونه سلاح قابل مشاهده، فرض خواهند کرد که شما یک شخص بی دفاع هستید که به راحتی می توانند شما را اذیت کنند – آن ها در اشتباه هستند.

انواع مختلفی از هنرهای رزمی وجود دارد که می توانید از آن برای آموزش استفاده کنید. برخی از آن ها ناشی از اشکال باستانی دفاع شخصی و برخی دیگر اشکال هنرهای رزمی ترکیبی یا مختلط هستند.

در زیر برخی از محبوب ترین انواع هنرهای رزمی برای دفاع از خودتان مطرح شده است.

1- کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\muay-thai-thai-fight-fitness-sport-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

کیک بوکسینگ شما را آموزش می دهد که در استفاده از بسیاری از سلاح ها – دست ها، پاها، زانوها، آرنج ها و سرتان خوب عمل کنید. بنابراین این یک هنر رزمی عالی برای دفاع از خود در برابر یک مهاجم غیر مسلح است.

به سادگی به سمت مهاجم خود بشتابید و به سرعت ضربه سختی را به چانه او بزنید. کیک بوکسینگ با چنین حرکت ‌هایی پیشرفت می‌کند که نیاز به حمله سریع با استفاده از عنصر غافلگیری دارد.

اگر این کار را به درستی انجام دهید، مهاجم خود را با موفقیت مجبور خواهید کرد که زبان خود را گاز بگیرد، فکش بشکند، گلویش له شود، دندان هایش بشکند و غیره.

حتما بخوانید: 9 ترفند دفاع شخصی که شما را از هر شرایط زورگیری نجات می دهند

در کیک بوکسینگ لگد و ضربات کشنده ای را بدون این که تلگراف کنید، آموزش می بینید.

تلگراف چیست؟ تلگراف کردن اصطلاحی است که در ورزش استفاده می شود که در آن شخص حرکت یا موقعیت بعدی خود را ناخواسته نشان می دهد.

یکی دیگر از حرکت های هوشمند کیک بوکسینگ این است که می توانید سریع سلاح طرف مقابل را بگیرید (حتی اگر مهاجم شما کسی را به جای اسلحه نگه داشته باشد) و به صورت و بخصوص بینی او کف گرگی بزنید.

کیک بوکسورها تمرین می کنند تا درد و آسیب های هر بخشی از بدن خود را تحمل کنند.

2- هنر رزمی دفاع شخصی جوجیتسو برزیلی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\brazilian-jiu-jitsu-bjj-fitness-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

جوجیتسو برزیلی (BJJ) برنده ای که بیش ترین آراء بازدید کنندگان را در لیست 10 هنر رزمی برتر جهان کسب کرد – توضیح آن دشوار است، اما تجربه شخصی خودم این است که در اولین جلسه تمرین، عاشق جوجیتسو برزیلی شدم.

این نوع از هنرهای رزمی فوق العاده در اولین مسابقات قهرمانی Ultimate Fighting مشهور شد که Royce Gracie با استفاده از تکنیک BJJ، حریفان خود را یکی پس از دیگری شکست داد. جوجیتسو برزیلی در حال حاضر محبوب ترین هنر رزمی در میان مبارزان MMA است.

حتما بخوانید: دانلود رایگان بهترین کتاب آموزش دفاع شخصی (پی دی اف)

همانطور که Helio Gracie گفت: “جوجیتسو برای محافظت از تمام افراد، پیرمرد، ضعیف، کودک، خانم، خانم های جوان و … است – کلا برای هر کسی که خصوصیات بدنی برای دفاع از خود نداشته باشد، مناسب است.

3- موی تای برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\football-kick-boxing-combat-gloves-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

موی تای در تمام محافل به عنوان یک هنر بسیار موثر شناخته شده است و خود را در مسابقات مانند ورزش های رزمی مختلط و کیک بوکسینگ کاملا خوب نشان داده است. در این رشته تنوع در ضربه و لگد زدن، مشت، آرنج، زانو و … به خوبی آموزش داده می شود.

موی تای تا حد زیادی روی کلینچ و یا ضربات پاها تمرکز دارد. بنابراین وقتی شخصی سعی می کند وضعیت دفاع شخصی خود را به یک درگیری تبدیل کند و خیلی اوقات نیز این اتفاق می افتد، موی تای حداقل قبل از این که درگیری روی زمین اتفاق بیفتد به آن پاسخ می دهد.

گفته می شود، موی تای هنر گلاویز شدن و درگیری نیست. و از آن جا که اکثر دعواها روی زمین اتفاق می افتد، این یکی از نقطه ضعف های این رشته است.

4- کراو ماگا هنر رزمی برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\martial-arts-krav-maga-self-defense-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

کراو ماگا 004-1 از هنرهای رزمی ملی کشورهای غربی است، که توسط Imi Lichtenfeld توسعه یافته است، و بدون هیچ گونه محدودیت به منظور بقا در خیابان اختصاص یافته است. بعلاوه هیچ زمان و مدت معینی برای آن تعیین نشده است.

کراو ماگا شامل پانچ های بوکس غربی، ضربه های کاراته و زانوها، کشتی های یونانی – رومی، جوجیتسو برزیلی ، جنگ های زمینی جوجیتسو و چنگ زدن و مهم تر از همه ” bursting” سازگار با وینگ چون است.

حتما بخوانید: ساده ترین تکنیک های دفاع شخصی که هر کسی می تواند انجام دهد! (حرکات ضروری)

این رشته یک دفاع / حمله همزمان است: شما به جای این که حمله را دفع کنید و سپس واکنش نشان دهید، حمله را دفع و همزمان واکنش نشان می دهید. مثلا با بازوی چپ دفاع کرده و با پاها به جلو فشار بیاورید و همزمان با مشت راست به سمت گلو ضربه بزنید.

5- تکواندو برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\taekwondo-fight-box-kick-leg-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

تکواندو: شکل جدی تکواندو یک هنر رزمی کره ای است که تکنیک های بسیاری از دیگر هنرهای رزمی را شامل می شود. این یک MMA است که به وسیله متخصصان هنرهای رزمی سنتی طراحی می‌ شود.

این رشته شامل حملات مختلف با دست و پاها، از یک موضع متحرک است. همچنین شامل take down، holds و قفل مفصل یا joint locks نیز می باشد.

با این حال، تأکید روی سرعت و ضربات زیاد ممکن است برخی از رزمی کاران پیشکسوت را از پیگیری این رشته باز دارد.

6- کاراته هنر رزمی برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\karate-sunset-fight-sports-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

کاراته یک از هنرهای رزمی بسیار متداول، و به معنی “دست خالی” است زیرا هیچ سلاحی استفاده نمی شود. قدمت کاراته به اوایل دهه 1300 باز می گردد.

حمله با سلاح در این رشته صفر است. در عوض، دست و پاهای فرد به شکل های اصلی دفاع تبدیل می شود.

کاراته نه تنها یک وسیله ی دفاعی خوب است بلکه دارای چندین مزیت برای سلامتی است که در سایر ورزش های هنری رزمی یافت نمی شود.

گفته می شود فقط در شرایطی که با فردی”لات یا گردن کلفت” رو به رو شدید، از کاراته استفاده کنید بعلاوه می توانید از آن به عنوان روشی برای جلوگیری از جنگ یا درگیری استفاده کنید.

7- بوکس هنر رزمی برای دفاع شخصی

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\box-boxing-match-uppercut-Self-Defense-Martial-Arts-pb.jpg

در معدود هنرهای رزمی این دو مهارت دفاعی را آموزش می دهند: استفاده از سر برای محافظت از سر و بدن برای محافظت از بدن. درعوض، آن ها از تاکتیک های مبارزه با سلاح استفاده می کنند – استفاده از دست خود برای محافظت از سر یا بدن.

دفاع شخصی در مقابل یک بوکسور خوب سخت است. البته، فقدان ضربه ‌های آرنج، حملات به کشاله ران، و دفاع زمینی محدود کننده است اما برای تحمل درد و رسیدن به شرایط مطلوب، نمی توان او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

شما می توانید مهارت های لازم در زمینه حمل و کنترل سلاح و سایر موارد را یاد بگیرید، اما لازم است که بتوانید حتی بدون داشتن سلاح، برای زنده ماندن خود بجنگید.

هر کسی چه مرد، چه زن، چه جوان و چه پیر، حداقل باید برخی از آموزش ‌های پایه در هنرهای رزمی را یاد بگیرد. بنابراین سعی کنید بهترین تکنیک های دفاع شخصی را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

‫17 دیدگاه ها

 1. به نظر من رشته رزمی باید ترکیبی باشه به نظر من ترکیب کاراته(کیو کوشین)و جودو و در سلاح سرد هم مبارزه با سرنیزه موثر است

 2. رشته کیک بوکسینگ فوق العاده هستش خیلی رشته ی زیبایی هست،برای دفاع شخصی هم عالیه یکی از بهترین رشته های رزمی دنیا هست.

  1. سلام دوست عزیز بله رشته کیک بوکسینگ خوبه ولی برای رفع کم و کاستی باید با سبک های گراپلینگ و سابمیشن ترکیب بشه مثله سامبو و جوجیتسوی برزیلی و سلاح سرد که کیک بوکسینگ نداره همینطور یوگا برای تقویت فکر و احساس در مبارزه موفق باشین

   1. كاملا درست ميگيد اما تكميل تر شدش ميشه ووشو سبك ساندا و تالو كه تمامي تركيبات رو داره. صلاح و دفاع شخصي و درگيري تن به تن.

  1. با سلام. آيكيدو كاربردي تره چون ممكنه همزمان به شما دو الي سه نفر حمله كنن و جودو براي تك به تكه ولي با آيكيدو ميتونين ضربات دست و پا و خلع صلاح كنين و از خود دفاع كنين.

 3. سلام من میخوام برم نینجوتسو کسی هسته که رفته باشه ؟؟چون من میخوام هنر های رزمی و دفاع شخصی یاد بگیرمو همینطورم به شمشیر و …. هم علاقه دارم اگر میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. من رفتم بدرد نمیخوره ولی اگه از من پیشنهاد بخیان بهتون میگم یک دوره برین کاراته و یک دوره بوکس و یک دوره دفاع شخصی کامل میشه

 4. سلام من ميخام كاراته برم ولي نميدونم ورزشي خوبيه يانه يعني براي دفاع شخصي خوبه يا نه ميشه بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. کیک بوکسینگ خیلی خوبه و بسیار رشته قدرتمندیه و توی درگیری بسیار موثره باید بگم هیچ وقت یک کیک بوکسر رو دست کم نگیرین چون ضربات دست و پا شون خیلی محکم و کشنده است.و همین طور کیک بوکسرها ترکیب های فوق العاده ای رو برای درگیری میدونن که باعث داغون شدن حریف میشه کسی که کیک بوکسینگ رو انتخاب میکنه هم هیکل خوبی به دست میاره هم قدرت فوق العاده یک ورزشکار کیک بوکسر دست کم میتونه چندین نفرو پخش بر زمین کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا