شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

53 راه ساده برای اینکه اطرافیان مان را خوشحال کنیم

چرب زبان

متأسفانه، ما در روزگاری زندگی می کنیم که روی خودمان متمرکز هستیم. ما نه وقت داریم و نه به اندازه کافی به اطرافیانمان اهمیت می دهیم. خوشحال کردن دیگران می تواند روز شما و دنیای اطراف شما را روشن کند. چرا از این کار دریغ می کنید.

(نکته: یکی دیگر از راه های مثبت برای بهبود زندگی شما این است که هر روز چیز جدیدی را بخوانید و یاد بگیرید.)

در این مقاله لیستی از 60 روش برای خوشحال کردن دیگران را ارائه خواهیم کرد. این شخص می تواند دوست شما، رئیس شما ، والدین شما، ​​کارمند شما یا حتی یک فرد غریبه باشد، ایده های زیادی را در این مقاله کشف خواهید کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز تعداد معدودی از آنها را بکار بگیرید و ببینید که شاد کردن دیگران کار دشواری نیست. اجازه دهید شروع کنیم.

1- لبخند بزنید

لبخند زدن را به یک عادت تبدیل کنید. این کار را انجام دهید حتی وقتی آن را دوست ندارید. اگر احساس خوبی نداشته باشید، افراد اطراف شما نیز خوشحال نخواهند بود. حتی اگر خیلی سرحال نیستید، می توانید با یک لبخند جعلی شروع کنید.

2- هنگام احوالپرسی تماس چشمی برقرار کنید

افراد اغلب در محل کار به صورت تشریفاتی احوالپرسی می کنند و چندان اهمیتی به آن نمی دهند. به آنها نگاه کنید و وقتی احوالپرسی می کنید لبخند بزنید.

3- به غریبه ها سلام کنید

یک “سلام” تصادفی و به دنبال آن یک مکالمه کوچک، شهامت زیادی نمی خواهد. خجالتی نباشید با اطرافیان خود آشنا شوید و قدردان آنها باشید. همین امروز این کار را امتحان کنید.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

4- از کلمات جادویی استفاده کنید

از “ممنون” و “لطفا” استفاده کنید. همین امشب سر میز شام، بگویید “لطفا نمک را به من بدهید؟” و وقتی نمکدان را گرفتید از شخص مقابل تشکر و قدردانی کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

دفعه دیگر که کسی درب را برای شما باز کرد فراموش نکنید که بگویید “ممنون”. حتی اگر این شخص راننده شخصی شما باشد- که هر روز در را برای شما باز می کند- لطف او را مورد قدردانی قرار دهید.

5- از نام اشخاص استفاده کنید

شیرین ترین صدا برای هر کسی صدای نام او است. موافق نیستید؟ وقتی دیگران نام شما را به زبان می آورند به این معنی است که حضور شما را به رسمیت شناخته اند. اگر می خواهید به کسی بگویید “گوش کن”، نام او را نیز به جمله خود اضافه کنید.

6- در حمل وسایل دیگران به آنها کمک کنید

آیا می خواهید امروز به خرید مواد غذایی بروید؟ اگر دیدید که کسی در حمل خریدهای خود دچار مشکل شده، به او کمک کنید. افراد مسن، زنان باردار و مادران از چنین حرکاتی استقبال می کنند.

7- از دیگران تعریف و تمجید کنید

از کیف جدید دوستتان خوشتان می آید؟ امروز یا دفعه بعد که او را دیدید این مسئله را عنوان کنید. آیا نسبت به کاری که همکارتان در محل کار انجام داده احساس خوبی دارید؟ لطفاً به او بگویید! از به زبان آوردن موارد مثبتی که می خواهید بگویید صرف نظر نکنید.

8- درب را به مدت 2 ثانیه نگه دارید

هرگز درب را رو به صورت کسی نبندید. 2 تا 3 ثانیه صبر کنید. چنین حرکاتی غالبا از طرف دیگران مورد قدردانی قرار می گیرند. در برابر تشکر آنها لبخند بزنید.

9- بگذارید دیگران از شما سبقت بگیرند

امروز که به سر کار می روید، بگذارید کسی به لاین شما بیاید. این احتمال وجود دارد که او واقعاً عجله داشته باشد.

word image 146

10- عوارض ماشینی که پشت سر شما است پرداخت کنید

امروز که به همراه فرزندانم در حال رانندگی بودم ماشین جلویی عوارضم را پرداخت کرد. راننده این ماشین احتمالاً متوجه شد که چگونه در تلاش برای پیدا کردن کیف پولم بودم. دفعه بعد که به عوارضی می رسید، عوارض ماشین پشت سر خود را پرداخت کنید.

11- قدردانی کنید

ما غالباً پیشخدمت ها را نادیده می گیریم. وقتی در یک رستوران هستید از آنها تشکر کنید. وقتی صندوقدار پول شما را خرد می کند از او تشکر کنید.

حتما بخوانید: شخصیت شناسی افراد از روی حرف زدن از نظر روانشناسی

12- لطیفه تعریف کنید

از چیزهای خنده داری که هفته گذشته برای شما اتفاق افتاده بگویید. همچنین می توانید یک جوک تصادفی تعریف کنید؛ مهم نیست خوب یا بد باشد. همانطور که احتمالاً می دانید، خنده یکی از عناصر اصلی خوشحالی است.

13- ازغریبه ها تعریف کنید

آیا تا به حال شده که یک فرد غریبه به شما بگوید موهای زیبایی دارید؟ حتما احساس فوق العاده ای کرده اید بنابراین، اگر با یک غریبه روبرو شده اید و برای مثال از لباسی که پوشیده خوشتان آمده، درباره آن صحبت کنید و نظر خود را بگویید. حتی می توانید با سؤال درباره جایی که آن را خریداری کرده علاقه خود را نشان دهید.

14- دیگران را در آغوش بگیرید

البته باید حواستان باشد که همه از در آغوش گرفته شدن استقبال نمی کنند. خیلی مراقب باشید. اما انجام این کار برای غلبه بر افکار منفی و استرس پیشنهاد می شود.

15- شریک عاطفی خود را نوازش کنید

شریک عاطفی خود را نوازش کنید. وقتی کسی را نوازش می کنید، هر دو آرام می شوید و این در شرایط استرس زا به شما کمک می کند.

به شریک عاطفی خود حس دوست داشته شدن را القا کنید. اگر او از نظر روحی در شرایط مناسبی نیست اما نمی خواهد درباره آن چیزی به شما بگوید نوازش شما می تواند یادآوری کند که همراه و پشتیبان او هستید.

16- با دوستان خود تماس بگیرید

تماس تلفنی در حال تبدیل شدن به یک رسم قدیمی است. بیشتر ما ترجیح می دهیم پیام متنی بفرستیم و تماس تلفنی را صرفاً برای مواقع اضطراری نگه داریم. همین امروز با یک دوست قدیمی تماس بگیرید و یک گپ دوستانه داشته باشید. ممکن است بخواهید با دوستی که اخیرا در ارتباط نبوده اید تماس بگیرید.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

17-با یک دوست قدیمی قهوه بخورید

وقتی با دوست خود تماس می گیرید، ممکن است برای فردا یک برنامه قهوه بچینید.

می توانید دوستان قدیمی خود را در فیس بوک پیدا کنید. مادرم دوست دوران مدرسه خود را در فیس بوک پیدا کرد و حالا بعد از 40 سال دوباره با هم دوست هستند. با اینکه در دو قاره ها جدا از هم زندگی می کنند، از اینکه با هم در تماس هستند خوشحالند.

18- صبحانه شریک عاطفی خود را در رختخواب سرو کنید

چه چیزی لذت بخش تر از این است که صبحانه خود را به ویژه در یک روز معمولی در رختخواب سرو کنید. فردا قبل از شریک عاطفی خود بیدار شوید و صبحانه مفصلی برای او تدارک ببینید. او را با یک وعده غذایی در رختخواب، غافلگیر کنید.

19- دوستان خود را به منزلتان دعوت کنید

با بهترین دوست خود برنامه پیتزا و فیلم بچینید. برای دوستان خود ارزش قائل شوید. اجازه ندهید که کارهای روزمره روابط شما را تحت تاثیر قرار دهند. به عقب برگردید، فکر کنید و به یاد بیاورید که چرا دوست شماره یک یکدیگر هستید.

20- یادداشت های کتبی ارسال کنید

با یاد روزهایی که برای هم کارت های تولد می فرستیم بیفتید. نگاهی به گذشته باعث می شود متوجه شویم که آن زمان ها چقدر شیرین بودند.

دفعه بعد که شخصی کاری برای شما انجام داد، یک یادداشت “تشکر” برای او ارسال کنید. البته، بلافاصله از او تشکر خواهید کرد، اما ارسال یادداشت هم ایده خوبی است. اگر می خواهید او را بیشتر تحت تاثیر قرار دهید به همراه یادداشت یک جعبه شکلات هم ارسال کنید.

21- تختخواب خود را مرتب کنید

اگر شلخته ترین فرد خانه هستید، با مرتب کردن تختخواب خود از دیگران به خاطر کنار آمدن با شما قدردانی کنید. این کار را به عهده شریک عاطفی یا هم اتاقی خود نگذارید.

22- مراقب همسایگان خود باشید

چند هفته پیش، همسایه من ساعت 7 صبح زنگ درب خانه ام را زنگ زد زیرا احساس کرده بود ما خواب مانده ایم.

حتما بخوانید: 70 روش برای اجتماعی تر بودن (و بیرون آمدن از انزوا)

23- هدیه بدهید

هدیه همیشه نباید یک کیف مارک یا هر چیز گران قیمت دیگری باشد. یک جا کلیدی ساده گاهی اوقات بیش از یک آویز کریستالی ارزش دارد.

24- به مادر خود گل بدهید

آنچه مادران ما برای ما انجام می دهند، غیر قابل وصف است. آنها سزاوار هستند که هر روز مورد قدردانی قرار بگیرند. حداقل، دو بار در سال، به غیر از هدایایی که در روز مادر به او می دهید، یک دسته گل برای مادر خود خریداری کنید. همین امروز این کار را در راه بازگشت از محل کار خود انجام دهید.

25- آشپزی کنید

پخت و پز، آشپزی و یا حتی خوردن غذا راه بسیار خوبی برای سم زدایی است. برای همکاران خود کلوچه بپزید. لزوماً لازم نیست برای همه همکارانتان کلوچه بپزید. تا آنجا که می توانید درست کنید.

word image 147

26- در رسانه های اجتماعی فعال باشید

محتوای خنده داری که به صورت آنلاین پیدا می کنید را به اشتراک بگذارید. این ممکن است روز کسی را که به طور تصادفی در حال گشت و گذار در فضای مجازی است بسازد.

حتما بخوانید: چطور شادی را در خودمان پیدا کنیم؟ (راهنمای کامل خود درمانی)

27- شنونده خوبی باشید

بیشتر اوقات، این تنها چیزی است که برای رهایی دیگران از افکار منفی لازم است. گوش دادن به کاهش استرس کمک زیادی می کند. گوش دادن سخت تر از چیزی است که فکر می کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد مفهوم آن، مطالعه کنید.

همیشه به دیگران گوش دهید و به آنها احترام بگذارید. گوش دادن می تواند به کاهش استرس کمک کند.

بیشتر ما فکر می کنیم گوش می دهیم اما اینطور نیست. اگر امروز در یک گفتگو شرکت می کنید، سعی کنید واقعاً گوش کنید و احترام بگذارید. به من اعتماد کنید با انجام این کار دنیای متفاوتی ایجاد خواهید کرد.

28- با پدربزرگ و مادربزرگ خود تماس بگیرید

امروز برای احوالپرسی با یکی از پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود تماس بگیرید. مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها دوست دارند هرازگاهی با نوه هایشان تماس تلفنی داشته باشند. این تماس ممکن است بیشتر از آنچه انتظار دارید طول بکشد اما اجازه ندهید که شما را دلسرد کند.

حتما بخوانید: 15 ترفند بسیار ساده برای حذف افکار منفی در زندگی

29- دیگران را تشویق کنید

آیا دوستی را می شناسید که غالباً در مورد رسیدن به یک هدف بزرگ در زندگی خود صحبت می کند؟ دفعه بعد که این کار را کرد، به او بگویید که به او اعتقاد دارید و باور دارید که می تواند این کار را انجام دهد.

30- پشتیبان دیگران باشید

برای کمک به هر روش ممکن آماده باشید. اگر دوستی دارید که سعی در کاهش وزن دارد، با او در یک باشگاه ثبت نام کنید. یا اگر دوست شما مشغول جمع آوری کمک های مالی است، مبلغ کمی کمک کنید.

هرگز از دوستتان که صاحب یک تجارت است، کالا یا خدمات رایگان قبول نکنید. با پرداخت هزینه آنها را پشتیبانی کنید. کمک به دوستان، آنها را خوشحال می کند.

31-آهنگ های مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

لیستی از آهنگ های الهام بخش و پرتحرک را برای یک دوست که در حال حاضر به آن نیاز دارد ارسال کنید.

32- از دیگران در جمع قدردانی کنید

اگر از عملکرد زیردستان خود راضی هستید، از آنها در مقابل دیگران قدردانی کنید- نه به صورت خصوصی.

33- ایمیل های مرتبط و کمک کننده ارسال کنید

اگر همکارتان در مورد چیزی در حال تحقیق است، مقاله مرتبطی پیدا کنید و آن را برای او ایمیل کنید. او از این کار قدردانی خواهد کرد.

حتما بخوانید: 15 نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

34- در مراقبت از کودکان به دیگران کمک کنید

اگر همسایه تان دچار مشکل خاصی شده، پیشنهاد کنید آخر هفته آینده از کودکان او مراقبت کنید. مهربانی شما فراموش نخواهد شد. همچنین، ممکن است این یک جلسه سم زدایی برای خودتان باشد.

35- با والدین خود تماس بگیرید

بعضی اوقات زندگی آنقدر پر مشغله می شود که ممکن است عزیزانمان را فراموش کنیم. همین امروز با والدین خود تماس بگیرید.

word image 148

36- به خیریه ها کمک کنید

آیا واقعا از تمام لباس های کمد خود استفاده می کنید؟ آیا فرزندانتان با تمام اسباب بازی هایی که دارند بازی می کنند؟

چیزهای بلا استفاده را دور خود جمع نکنید. وسایلی که لازم ندارید به نیازمندان بدهید. کودکان خود را در این کار درگیر کنید تا بتوانند اهمیت دادن به دیگران و مهربانی را یاد بگیرند.

37- انعام بدهید

آیا پیشخدمت سرویس عالی به شما ارائه داده است؟ از خدماتی که دریافت می کنید راضی هستید؟ قدردانی را فراموش نکنید. می توانید از یک یادداشت کوچک یا تشکر کلامی نیز استفاده کنید. این یک روش عالی برای نشان دادن قدردانی شما است.

حتما بخوانید: 24 روش ساده برای شاد کردن دیگران (حتی اخموترین ها)

38- با خواهرزاده ها یا برادرزاده های خود بازی کنید

بچه ها منبع بسیار خوبی برای شادی هستند. آنها ممکن است گاهی اوقات آزار دهنده باشند اما به خاطر داشته باشید، همیشه کودک نخواهند بود. وقتی می خواهند بازی کنند با آنها بازی کنید. سعی کنید خاله/عمه یا دایی/عمو محبوبشان باشید. به علاوه، این می تواند فرصتی برای بازگشت به دوران کودکی باشد.

39- به فرزندان خود بگویید که به آنها افتخار می کنید

برخی والدین فراموش می کنند که از هر کاری که فرزندشان انجام داده اند قدردانی می کنند. کار والدین فقط توبیخ، فریاد زدن و تنبیه فرزندانشان نیست. من نمی خواهم بگویم که آنها این کارها را بی دلیل انجام می دهند. البته گاهی اوقات تنبیه لازم است.

دفعه بعد که فرزندتان لیوان آب را برای شما آورد یا در حمل وسایل به شما یا دیگران کمک کرد از او به صورت کلامی قدردانی کنید و او را در آغوش بگیرید. بچه ها عاشق در آغوش گرفته شدن هستند اگرچه ممکن است چیزی نشان ندهند.

40- به دیگران بگویید که دلتان برایشان تنگ شده است

ما اغلب از گفتن اینکه دلمان برای کسی تنگ شده، غفلت می کنیم. اگر دلتان برای کسی تنگ شده، همین امروز به او بگویید.

حتما بخوانید: چگونه ارتباط اجتماعی برقرار کنیم؟ (3 روش داشتن ارتباطات قوی)

41- در صورت لزوم عذرخواهی کنید

یک عذرخواهی ساده می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند. البته اگر بعد از عذرخواهی تلاشی برای جبران اشتباه خود انجام ندهید، عذرخواهی شما فایده ای نخواهد داشت. وعده تغییر به عذرخواهی شما اعتبار می بخشد.

دفعه بعد که می خواهید از کسی عذرخواهی کنید، این دو نکته را در خاطر داشته باشید. دفعه دیگر می تواند همین امروز باشد. کلمه جادویی “ببخشید” می تواند همه چیز را درست کند.

42- هدیه بدهید

ممکن است به ساخت دستبند یا نقاشی علاقه داشته باشید. یک دستبند یا نقاشی را به دوست یا همکار خود هدیه بدهید. اگر عاشق خواندن هستید، بهترین کتاب خود را هدیه بدهید. این حرکات کوچک باعث می شود روابط قوی تری با دیگران داشته باشید.

43- غذای مورد علاقه اطرافیان خود را بپزید

اگر یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیکتان روز بدی داشته است، غذای مورد علاقه او را آماده کنید. این کار آنها را تشویق خواهد کرد. مهم نیست که مهارت های آشپزی شما چطور باشد؛ خود این عمل برای آنها معنی زیادی خواهد داشت. من می توانم بر اساس تجربیات خودم بگویم که وقتی کسی برایم آشپزی می کند، بسیار خوشحال می شوم.

44- غذای مورد علاقه آنها را سفارش دهید

اگر می خواهید یک راه حل سریعتر برای خوشحال کردن اطرافیانتان پیدا کنید، به جای طبخ غذا آن را سفارش دهید. اضافه کردن یک جعبه شکلات یا چند شاخه گل می تواند تاثیر فوق العاده ای روی طرف مقابل داشته باشد.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

45- برای آنها چای یا قهوه بریزید

برخی از ما ترجیح می دهیم نوشیدنی های گرم مورد علاقه مان به روش خاصی سرو شوند. اگر دوست شما چای خود را با کلوچه ترجیح می دهد، همین امروز برایش چای و کلوچه تهیه کنید. تاثیر این حرکات کوچک را دست کم نگیرید.

46- یادداشت های مخفی بنویسید.

من اغلب یادداشتهای مخفی را در ظرف غذای فرزندانم پنهان می کنم. در روزهایی که وقت نمی کنیم با عزیزانمان خصوصاً فرزندانمان وقت بگذرانیم گذاشتن یادداشت های مخفی در وسایل آنها راهی عالی برای نشان دادن عشق، قدردانی، سپاسگزاری و موارد دیگر است.

47- ابراز علاقه کنید

اکثر اوقات، احساس می کنیم لازم نیست به عزیزانمان یادآوری کنیم که چقدر دوستشان داریم. این درست نیست. همه ما دوست داریم از طرف دیگران مورد ابراز عشق و محبت قرار بگیریم.

قبل از خداحافظی، به مادرتان بگویید که او را دوست دارید. قدرت جادویی “دوستت دارم” را دست کم نگیرید.

48- چیز خاصی را برنامه ریزی کنید

غافلگیر کردن دیگران لذت زیادی دارد. برای گذراندن یک شب به یاد ماندنی با دوست خود برنامه ریزی کنید- بدون اینکه جزئیات را به او بگویید. به تماشای یک نمایش یا پیاده روی بروید. به طرف مقابل بگویید که چه چیزی باید بپوشد.

حتما بخوانید: چگونه فردی خوش بین باشیم؟ 37 روش موثر برای شروع

49- جشن تولد بگیرید

گاهی روزهای تولد عزیزانمان را فراموش می کنیم. سعی کنید آن را جبران کنید. به روابط خود اهمیت بدهید. تصور نکنید که دوست یا شریک عاطفیتان از شما انتظاری ندارد.

هنوز هم می توانید آنها را خوشحال کنید و کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید انجام دهید. آنها را با یک هدیه هوشمندانه یا یک شام به یاد ماندنی غافلگیر کنید.

50- در کارهای خانه کمک کنید

اگر شخصی شما را برای ناهار دعوت کرده، به سمت سینک بروید و شروع به شستن ظرف ها کنید. از طرف مقابل نپرسید که آیا به کمک شما نیاز دارد، زیرا، قطعاً، از پذیرش کمک شما امتناع خواهد کرد.

51- دیگران را در اولویت قرار دهید

به محض اینکه از محل کار به خانه رسیدید، فرزنداتان را در آغوش بگیرید و همسرتان را ببوسید. مطمئن باشید همانقدر که شما برای آنها دلتنگ بودید آنها هم دلتنگ شما بوده اند. بنابراین، به محض رسیدن به خانه، عشق خود را ابراز کنید.

52- مهمانی ترتیب بدهید

مهمانی ها همیشه لازم نیست مفصل باشند. دوستان خود را دعوت کنید و در مورد زمان مناسب با آنها به تفاهم برسید. می توانید از آنها بخواهید با خود خوراکی بیاورند.

حتما بخوانید: چگونه یک آدم باحال باشیم؟ (3 گام ضروری)

53- از دیگران بابت لطف های گذشته شان تشکر کنید

ممکن است شخصی در گذشته به شما یک توصیه ارزشمند کرده باشد که بعداً در زندگی برای شما مفید بوده است. به عنوان مثال، کسی شما را ترغیب کرده تا کار خود را شروع کنید و پنج سال بعد، شما به یک کارآفرین موفق تبدیل شده اید. همین امروز با ارسال یک ایمیل از این افراد تشکر کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫14 دیدگاه ها

  1. خیلی کاربردی و مفید و در عین حال ساده بود دمتون گرم دوست عزیز بابت سایت پر تون 👏🫶💝🌹

    1. با آرزوی موفقیت برای شما نویسنده عزیز ؛ ممنونم بابت اشتراک گذاری این همه راهکار عالی 😍❤

  2. آفرین به شما.
    خیلی دوست دارم باهاتون همکاری کنم.
    اگر بتونید مقاله یا متنی در مورد قضاوت نکردن دیگران و یا نداشتن غرور مخرب نشر بدید ممنون میشم. با تشکر فراوان

  3. عالیه فقط دوست من بسکتبال میره ناراحته سر اینکه یه مسابقه رو باخته چیکار کنم خیلی دوسش دارم نمیخوام ببینم ناراحت باشه

  4. سلام گاهی او قات که خسته هستیم واز سر کار می اییم دوست داریم از کار های اطرافیان مون احساس خوش حالی کنیم و بخندیم ولذت خوبی رو تجربه کنیم بله ومن از این نویسنده داخل این متن تشکر میکنم بابت تمامی خدمات که ارایه دادن و تمام چیزهایی که در باره خوش حالی نوشته بودند و با تشکر فراوان از این نویسنده ی چیز فهم و مهربان دوست داشتنی و خلاسه خیلی از ایشون راضی هستم بابت تمامی خدمات که ارایه دادن بله خیلی ممنون نویسنده عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا