آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

26 عادت مثبت برای یک زندگی سالم (و رسیدن به موفقیت)

چرب زبان

همانطور که می‌دانید انسانها موجودات عادتی هستند و به همین دلیل است که امتحان کردن روشهای جدید ممکن است برایتان دشوار باشد. اساسا یک عادت رفتاری است که شما به طور منظم انجام می‌دهید و حتی گاهی اینطور به نظر می‌رسد که بخشی از ماهیت شماست. بنابراین حتی ممکن است برای آن برنامه‌ریزی نکنید. فقط به خودتان می‌آیید و می‌بینید بدون اینکه کسی به شما یادآوری کند، دارید آن کار یا رفتار را انجام می‌دهید.

اگر واقعا به دنبال بهبود کیفیت زندگی‌تان باشید و می‌خواهید پیشرفت کنید، بخشهای مختلفی در زندگی‌تان هست که مجبورید آنها را تغییر دهید. در ابتدا، خو کردن به این عادتهای روزمره ممکن است دشوار به نظر برسد، اما اگر به تدریج با آنها روبرو شوید، خواهید فهمید که زودتر از آنچه فکر می‌کردید با زندگی‌تان عجین شده‌اند.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

در واقع تنها چیزی که نیاز دارید اینست که کمی تلاش کنید و این عادتها را حتی برای یک روز هم که شده امتحان کنید. به من اعتماد داشته باشید، در پایان روز خواهید فهمید که زندگی‌تان نسبت به قبل از شروع تغییرات، پربارتر و رضایت‌بخش‌تر شده است.

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

در ادامه چند پیشنهاد برایتان داریم که اگر آنها را وارد زندگی‌تان کنید، مطمئنا می‌توانید به موفقیتی که همیشه در جستجوی آن بودید دست پیدا کنید. علاوه بر این، انسان خوشبخت‌تری خواهید بود که زندگی شادتری را تجربه می‌کند.

عادتهای خوب چه عادتهایی هستند؟

1-واقع‌گرا باشید

حالا که پذیرفتید این عادتها را در خودتان به وجود بیاورید، گام مهم دیگری که باید بردارید، واقع‌بین بودن است. هیچ تغییر پررنگ و محسوسی بلافاصله رخ نخواهد داد. جامعه امروزی تمایل دارد در همه چیزی سریع باشد.

شتاب بالای زندگی، فست‌فودها، سریع‌السیر شدن حمل و نقل و… همگی به مرور شکل گرفته‌اند. پس انتظار ایجاد تغییر آن هم یک شبه بی‌جاست و چنین تحولی غیرواقعی است.

برخی مواقع که زمین می‌خورید باید بلند شوید و غبار را از رویتان پاک کنید. ممکن است باز هم شکست بخورید اما باید دوباره و دوباره سعی کنید. آنچه اهمیت دارد اینست که تسلیم نشوید. اینکه هنگام تعیین هدف و ایجاد تغییر، صبور و واقع‌گرا باشید مهم است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2- روی فرصتهایتان تمرکز کنید

همانطور که می‌دانید مشکلات بخشی از زندگی ما هستند. مسیر زندگی همیشه هموار نیست و چه الان و چه در آینده با این دشواری‌ها روبرو خواهیم شد.

پس برای اینکه در زندگی به موفقیت برسید، باید سعی کنید روی مشکل و آزاردهندگی‌اش تمرکز نکنید و همیشه باید هر دو طرف سکه را ببینید. به خاطر داشته باشید که در پس هر سختی آسانی هم هست و همیشه فرصتی در این شرایط هست که بتوان از آن بهره برد.

حتما بخوانید: 13 گام برای اینکه منفی ‌باف (بدبین) نباشیم (روش علمی)

متمرکز بودن روی فرصتی که همیشه از دل یک مشکل بیرون می‌آید، زندگی را هیجان‌انگیزتر کرده و به آن پویایی بیشتری می‌دهد. در کنار یک مشکل همیشه فرصتی برای یادگیری وجود دارد که شما را قوی‌تر کرده و تواناییتان برای کنار آمدن با مشکلات را محک می‌زند.

word image

به همان اندازه که مشکلات می‌توانند درد و رنجهایی را در زندگی برایمان ایجاد کنند، همیشه مزیتهایی هم دارند. بنابراین اگر روی فرصتهایی که پیش می‌آیند تمرکز کنید می‌ببینید زندگیتان چقدر بهتر خواهد شد.

3- طرز تفکرتان را اصلاح کنید

شما باید برای رسیدن به اهدافی که در زندگی تعیین کرده‌اید، به تواناییهایتان باور داشته باشید. باید بتوانید با چشم ذهنی‌تان خودتان را اینگونه ببینید که به هدفی که در ابتدای کار تعیین کرده‌اید در یک چارچوب زمانی مشخص می‌رسید.

البته تکمیل کارتان زودتر از مهلت تعیین شده هم قابل قبول است. شما باید شکستهایی که احتمالا در طول مسیر با آنها روبرو خواهید شد را در نظر بگیرید. باید اینطور فکر کنید که موفقیت اجتناب‌ناپذیر است. هرگز اجازه ندهید نگرش منفی دیگران روی پیشرفتتان تاثیر بگذارد و در واقع هرگز نگذارید خودتان هم یکی از آنها باشید!

همیشه این جمله حکیمانه هنری فورد را به خاطر داشته باشید:” چه فکر ‌کنید می‌توانید و چه نه، حق با شماست!”

4-ریسک کنید

بیرون آمدن از منطقه امنتان، یکی از بهترین روشها برای درس گرفتن از تجربه است. ریسک کردن هم یکی از بهترین کارها برای پیشرفت سریع‌تر است. اگر در جستجوی ایده‌های جدید و تازه هستید، ترس از ریسک کردن در زندگی هرگز کمکی به شما نخواهد کرد. ریسک کردن مستلزم این است که نسبت به خودتان شناخت زیادی داشته باشید.

شما باید همیشه سعی کنید شجاعانه بر ترستان غلبه کرده و مطمئن باشید قدم بعدی که برمی‌دارید به در مسیر هدفتان است.

حتما بخوانید: 50 نعمت مهم که باید شکرگزارشان باشیم +18 جمله معروف

در واقع، بدون خطر کردن، پی بردن به نقاط قوت پنهانی که داریم برایمان بسیار دشوار خواهد بود. سعی کنید در مورد چیزی که تا حالا می‌خواسته‌اید انجام بدهید اما ترس مانعتان شده فکر کنید و بعد با شجاعت آن را امتحان کنید.

5- خودرای نباشید

نباید با خودبینی به زندگی‌تان نگاه کنید. به جای تصورات غلط، تلاش کنید و به سمت جلو حرکت کنید. همیشه یاد بگیرید به جزئیات توجه کنید. گاهی اوقات ممکن است به خاطر عجله‌ کردن، نکات زیادی را فراموش کنید. اگر می‌خواهید موفق شوید، باید بی‌توجهیتان نسبت به وظایفی که بر عهده گرفته‌اید را کنار بگذارید.

با این حال توجه و دقت فقط مختص وظایفتان نیست بلکه در مورد انسانها هم صدق می‌کند. تیزبین باشید و از خودرایی نسبت به دیگران و آنچه به شما می‌گویند دست بردارید چون ممکن است اطلاعات مهمی را از دست بدهید.

علاوه بر این اگر دست از برداشتهای بی‌اساس راجع به دیگران بردارید، قادر خواهید بود با دیگران بهتر رابطه برقرار کنید.

6- از تعمیم بدون فکر اجتناب کنید

بد نیست از گفتن جملاتی مثل “شما همیشه دیر می‌آیید!” یا “شما هیچوقت تشکر نمی‌کنید!” خودداری می‌کنید. لازم است در گفتن چنین جملاتی که شامل همه می‌شود محتاط باشید.

به عنوان یک فرد موفق یا شخصی که قصد دارد زندگی موفقی داشته باشد، باید به کلماتی که به کار می‌برید، توجه کنید. نباید بدون فکر دیگران را متهم کرد.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

به کار بردن جملات کلی از روی بی‌احتیاطی عادت خوبی نیست و نوعی نگاه از بالا به پایین نسبت به اطرافیانتان است. شما باید با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. از تعمیم‌های ‌بی‌درنگ باید پرهیز کرد چون نگرش منفی شما را می‌رساند.

7-بر اساس احساساتتان قضاوت نکنید

به عنوان یک انسان، تصمیم‌گیری بر اساس حس و حالمان کار ساده‌ای است. نتیجه پایانی قضاوتهای احساسی به ندرت به نفع ماست.

به عنوان فردی که دنبال موفقیت است، باید بفهمید آن احساسات خیلی واقعی هستند و اکثر اوقات بی‌ربط هم نیستند. اما معنایش این نیست که آنها باید روی تصمیماتی که در زندگی‌مان می‌گیریم، تاثیرگذار باشند. برعکس این تصمیمات هستند که باید احساساتتان را برانگیزند.

word image 2

شما باید یاد بگیرید احساسات و عواطفتان را در هر زمانی کنترل کنید. گاهی اوقات آنها منجر به گرفتن تصمیمات فاجعه‌بار و جبران‌ناپذیری خواهند ‌شد. همیشه حواستان به احساسی که دارید باشد و قبل از تصمیم‌گیری از خودتان بپرسید آیا انتخابتان ناشی از عواطف و احساساتتان است یا خیلی خوب در مورد آن فکر کرده‌اید.

8-یاد بگیرید در اجتماع حضوری سازنده داشته باشید

همیشه این فرضیه وجود دارد که افراد موفق ذاتا اجتماعی زاده شده‌اند. بر عکس، این فقط یک تصور غلط است. واقعیت تنها اینست که افراد موفق اهمیت ارتباط تعاملی و رابطه برقرار کردن با دیگران را کاملا درک می‌کنند.

اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید، تمرین تعامل اجتماعی مثبت باید یکی از عادتهایی باشد که آن را در خودتان به وجود می‌آورید. از سوی دیگر، ارتباط برقرار کردن با دیگران به این معنا نیست که وقتتان را با ایجاد روابطی که ارزشی برای زندگی‌تان ندارند، تلف کنید. شما باید قدر وقتتان را بدانید.

حتما بخوانید: 15 روش ثابت شده برای رسیدن به آرامش در زندگی

به همین دلیل، نباید وقتتان را با تعاملات اجتماعی که شما را عقب می‌اندازند، هدر بدهید. در عوض با کسانی که به شما کمک می‌کنند و همینطور شما می‌توانید به آنها کمک کنید وقت بگذرانید.

9-یاد بگیرید به ندای درونتان گوش دهید

احساسات درونی‌تان مهم‌ترین احساساتی هستند که ممکن است در زندگی تجربه کنید. معمولا احساسات درونی یا ندای دورنتان به صورت تصادفی و متناوب، وقتی انتظارش را ندارید و خیلی به آن نیاز دارید به سراغتان می‌آیند.

در واقع هیچ راهی برای روشن و خاموش کردن این حس غریزی وجود ندارد. با این وجود وقتی حس می‌کنید که در شرایط بحرانی قرار دارید، توجه به این احساسات درونی مطمئن‌ترین چیز برای ادامه مسیر است.

word image 3

گوش دادن به احساسات درونی‌تان به ویژه وقتی خواندن ذهن افرادی که با آنها در ارتباطید، دشوار به نظر می‌رسد، کمک‌کننده است. ندای درونی به شما کمک می‌کند بفهمید کاری که می‌کنید درست یا اشتباه است و باعث می‌شود هرگز در مسیر نادرست قرار نگیرید.

10-روشن‌فکر باشید

خیلی از افراد دوست دارند در منطقه امنشان بمانند. شما باید پیروی از یک روش خاص برای انجام کارها را کنار بگذارید. این کار باعث می‌شود شما همیشه نسبت به تغییر روش کارتان دچار تردید باشید.

روزگار در حال تغییر است و وقتی طرز تفکر همه انسانها در حال به روز شدن است و ایده‌های جدید جای قدیمی‌ها را می‌گیرند، داشتن یک ذهن باز بسیار حائز اهمیت است. این نکته در مورد نحوه زندگی هم صدق می‌کند. هرگز اعتقاداتتان را به دیگران تحمیل نکنید. تضمینی نیست که چیزی همیشه برای شما جواب می‌دهد، برای دیگران هم کار کند.

حتما بخوانید: 24 روش ساده برای شاد کردن دیگران (حتی اخموترین ها)

از افکار دیگران استقبال کنید زیرا ممکن است روش شما مطابق انتظار پیش نرود و مجبور شوید روش دیگری را برای انجام کار اتخاذ کنید.

11-از فناوری‌های جدید استقبال کنید

برای بسیاری از ما مهم است که طبق زمانه پیش برویم. جز آن دسته از افرادی نباشید که به خاطر نادیده گرفتن فناوری‌های جدید از دنیا عقب افتاده‌اند. زنده ماندن بدون تطابق یافتن با فرهنگ روز هم امکان‌پذیر است اما دوام آوردن در طولانی مدت بدون اینکه هیچ تلاشی برای ارتباط برقرار کردن با دنیای مدرن انجام دهید هم برایتان بسیار دشوار خواهد بود.

خودتان را به چالش بکشید و نسبت به اینکه جدیدترین فناوری‌ها چطور کار می‌کنند، آگاه شوید. این کار همچنین به شما کمک می‌کند تا پا به پای زمانه پیش بروید.

در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد که از تکنولوژی روز به دور باشید، اما اگر اینطور نیست حتما رویه‌تان را تغییر دهید. با این کار خواهید فهمید که تکنولوژی روز، زندگی‌تان را به خصوص در زمینه ارتباطات و یادگیری راحت‌تر می‌کند.

12-تا می‌توانید دست خیر داشته باشید!

رسیدن به موفقیتهای بزرگ، مسئولیت‌های بیشتری هم به همراه دارد. اگر کاری را دست کم بگیرید هرگز به موفقیت نمی‌رسید. به همان اندازه که ممکن است برای چیزی که تا به حال در زندگی به دست آورده‌اید سخت تلاش کرده‌ باشید، باید متوجه این هم باشید که در قبال کسانی که ضعیف‌تر از شما هستند مسئول خواهید بود.

با این وجود معنایش این نیست که کاملا درخودتان را وقف این افراد کنید. دستگیری از دیگران هرگز چیزی از شما کم نمی‌کند.

حتما بخوانید: چگونه با وجود تنهایی شاد باشیم؟ 10 ترفند کاملا علمی

برخی از افراد هستند که هرگز قادر نخواهند بود شانسی مشابه شما داشته باشند. شما باید برایشان بخشی از ورودی در موفقیت باشید. با کمی زحمت می‌توانید تفاوت محسوسی را در زندگی یک شخص ایجاد کنید.

13-با دیگران با احترام رفتار کنید

عقایدی که دارید، فعالیتهایی که اوقات فراغت انجام می‌دهید و سابقه و اعتباری که دارید همگی به خودتان مربوط هستند. هیچکس در این دنیا وجود ندارد که بخواهد با یک آدم خودخواه که تنها به خواسته‌های خودش اهمیت می‌دهد در ارتباط باشد.

هر رابطه به اینکه آیا ارزشی برای زندگیتان دارد یا خیر، بستگی دارد. با دیگران همانطور که شایسته آنها است رفتار کنید و نه خاطر اینکه با این روش به مرادتان برسید.

word image 4

از آنجایی که اکثر افراد بدی‌هایی که در حقشان می‌شود را خوب به خاطر می‌سپارند، احترام گذاشتن در نهایت به نفعتان خواهد بود.

فقط به خاطر اینکه احساس می‌کنید حالا به کمک کسی نیاز ندارید، معنایش این نیست که وضعیت به همین منوال خواهد ماند. ممکن است در آینده نزدیک به کمک همین شخص نیاز پیدا کنید.

14-از وقت‌گذرانی بیش از حد در رسانه‌های اجتماعی خودداری کنید

تنها لازم است یکبار در روز به رسانه‌هایی مثل توئیتر و فیسبوک سر بزنید تا بتوانید به کارهای روزمره‌تان بپردازید. رسانه‌های اجتماعی ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای برقراری ارتباط با دیگران هستند اما باز هم زمان زیادی از شما می‌گیرد.

خبر گرفتن از دوستان و آشنایان با خواندن آپدیت استتوسهای شخصی دیگران، نگاه کردن به لینکها و عکسهایی که به اشتراک می‌گذارند، بسیار آسان است.

حتما بخوانید: چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم (و جایگزین عادات بد کنیم)

اگر واقعا اتفاق مهمی رخ بدهد، مطمئنم شما در هر صورت از آن بی‌اطلاع نخواهید ماند. باور کنید زندگی شما بدون چک کردن هر روزه آپدیتهای فیسبوک و توئیتر هم به راحتی ادامه پیدا خواهد کرد. زمان اتلاف شده در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به راحتی صرف انجام کارهای موثرتری شود.

15-راه‌حل گرا باشید

زمانیکه با یک مشکل مواجه می‌شوید، اهمیتی ندارد چقدر بزرگ یا کوچک باشد. به جای غر زدن دنبال راهی برای برطرف کردنش باشید.

فکر کردن به راه‌حل باعث می‌شود بیشتر در زمان صرفه‌جویی شود. اگر به شکایت کردن ادامه دهید، هیچ کاری به نتیجه نمی‌رسد. در نهایت با غر زدن کاری پیش نمی‌رود و باز هم باید به حل کردن مشکل بپردازید. بنابراین چرا وقت و انرژی‌تان را با گله کردن هدر دهید؟

به وجود آوردن عادت راه‌حل گرا بودن شما را قادر می‌سازد تا موثرتر عمل کرده و شانس اینکه مشکل روی شما تاثیر بگذارد را کاهش می‌دهد.

16-بیرون بروید و با طبیعت ارتباط برقرار کنید

هرگز اجازه ندهید اتاقکتان شما را در خود محصور کند.

سعی کنید روزانه وقت بیشتری را به بیرون رفتن از منزل اختصاص دهید. کارهای زیادی هستند که می‌توانید خارج از خانه انجام دهید مثلا برای تماشای یک فیلم یا شرکت در یک کنسرت زنده از خانه خارج شوید یا حتی در یک کافه‌ رستوران غذا بخورید.

از دست ندهید: چرا و چگونه باید خودمان را بشناسیم؟ (13 روش عملی)

به دنبال راه‌هایی برای بودن در طبیعت باشید. وقت گذراندن در دامان این طبیعت زیبا برای ایجاد آرامش ذهنی عالی است. حتی در روزهای کاریتان می‌توانید کمی از زمان ناهارتان را به پیاده‌روی اختصاص دهید.

17-از سرزنش دیگران دست بردارید

هرگز دیگران را به خاطر کارهای خودتان سرزنش نکنید. بیشتر سعی کنید بفهمید وقتی اولین بار این مشکل برایتان رخ داد، چه کاری انجام دادید.

به جای اینکه دنبال مقصر بگردید، سعی کنید هر خسارتی که شما مسببش بودید را به بهترین شکل ممکن جبران کنید و هرگز دوباره همان اشتباه را تکرار نکنید. عادت کنید مسئولیت کارهایی که قبلا انجام داده‌اید را بر عهده بگیرید.

هرگز دنبال بهانه نباشید تا بتوانید خودتان را بی‌تقصیر جلوه بدهید. در این صورت فرصت یادگیری خواهید داشت و راهی پیدا خواهید کرد که با استفاده از آن می‌توانید جلوی پیش آمدن اشتباهات مشابه را در آینده بگیرید.

18-وقتتان را با انجام کارهای سودمند سپری کنید

عادت انجام کارهای سودمند را در خودتان پرورش دهید تا وقتی کاری هم برای انجام دادن نداشتید، از زمانتان به طور موثرتری و پربازده‌تری استفاده کنید.

از هدر دادن وقت با مجلات زرد یا چرخیدن در وبسایتهایی که اخبار و اطلاعات دروغ پخش می‌کنند خودداری کنید. در عوض آن زمان را صرف یادگیری چیزهایی که ارزش زمان گذاشتن را دارند، کنید.

روشی برای درمان عادات بد: با خواب مغناطیسی آشنا شوید

روزانه فقط یک ساعت را صرف مطالعه موضوعاتی کنید که مربوط به حرفه و تخصصتان باشد. رفتن به کتابخانه محله‌تان و گرفتن کتابهای مرتبط با حرفه‌تان یا مسائلی که می‌خواهید واردشان شوید هم کار عاقلانه‌ای است.

19-مهربانیتان را به همه نشان دهید

هر روز قبل از اتمام روز، سعی کنید از در حق یک غریبه لطفی انجام دهید. مثلا می‌توانید به یک فرد ناشناس که اوضاع مالی ضعیف‌تری دارد، کمک کنید، برای دیگری قهوه بخرید، در را برای پشت سری‌هایتان باز نگه دارید یا حتی فقط به مردم لبخند بزنید. این کار کلا آنها را شگفت‌زده خواهد کرد و کسی چه می‌داند شاید همین کار کوچک لطف بزرگی در حقشان باشد.

سعی کنید به کسانی هم که اصلا نمی‌شناسید لبخند بزنید. هر روز به طور تصادفی، برای معاشرت و انرژی مثبت دادن (مثلا تعریف و تمجید کردن) به دیگران زمان بگذارید.

20-اگر قطع رابطه کرده‌اید دوباره ارتباطاطتان را برقرار کنید

عادت کنید که هر روز با یک دوست یا عضو خانواده‌تان تماس بگیرید تا بتوانید با دیگران رابطه‌ای که ممکن است طی سالهای گذشته کمرنگ شده را دوباره احیا کنید.

افرادی که به آنها زنگ می‌زنید از اینکه به فکرشان بودید، شگفت‌زده و خوشحال خواهند شد.

حتما بخوانید: 14 گام برای اینکه آدم بهتری باشیم (ساده ولی موثر)

برقراری روابط مستحکم با کسانی که می‌شناسید به ویژه اعضای خانواده‌ و دوستانتان بسیار مهم است چرا که آنها می‌توانند هر وقت احساس ناامیدی کردید، از شما پشتیبانی معنوی کنند. روابطی که ما با دیگران داریم روی زندگی‌مان تاثیر قابل توجهی می‌گذارد و نباید ساده از کنارش رد شد.

21-به دیگران ابراز عشق کنید

اگر ازدواج کرده‌اید یا با کسی آشنا شده‌اید، هر روز با یک حرکت رمانتیک علاقه‌تان را به نیمه گمشده‌تان ابراز کنید. انسانها به راحتی از کنار چنین نکات ساده‌ای رد می‌شوند و همین مسئله می‌تواند به تدریج بدون اینکه متوجه شوند، رابطه‌شان را خراب کند.

برای روابط عاشقانه‌تان آنطور که شایسته است ارزش قائل شوید. از دست دادن عشق زندگی‌تان می‌تواند خیلی راحت باشد و ممکن است حتی مانع از کنترل سایر بخشهای زندگی‌تان شود.

همانطور که همیشه گفته می‌شود، پشت هر مرد موفق یک زن وجود دارد. عکس آن هم صادق است، بنابراین یادتان نرود کمی ابراز عشق کنید!

22-ریلکس باشید

در پایان یک روز پر استرس، لازم است روزانه قبل از رفتن به رختخواب کمی ذهنتا را آرام کنید. مثلا می‌توانید از انجام فعالیتهای محرکی مثل استفاده از کامپیوتر یا لپتاپ خودداری کنید تا بتوانید بدنتان را برای استراحت آماده کنید. این کار تا حد زیادی به بهتر شدن الگوی خوابتان کمک می‌کند.

شما می‌توانید با دعا کردن یا انجام کارهایی مثل مدیتیشن که در شما حالت معنوی ایجاد می‌کنند، به آرامش برسید. این کار باعث می‌شود هر استرسی که از روز باقی مانده را از خودتان دور کنید و با آرامش بخوابید.

از دست ندهید: زندگی خود را فقط با 2 دقیقه در روز تغییر دهید: 10 عادت موثر

با رسیدن صبح، شما آماده خواهید بود تا روز را برای رسیدن به اهدافتان آغاز کنید.

23-سوال بپرسید

به طور آگاهانه در مورد چیزهای مختلف، سوال بپرسید. عادت کنید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چیزهایی که در اطرافتان با آنها سر و کار دارید، سوال بپرسید. این کار به شما درک بهتری نسبت به چیزهای مختلفی که دور و برتان است می‌دهد و ممکن است فرصتی برای یادگیری از سوالاتی که می‌پرسید فراهم شود.

به عنوان مثال، اگر از در زمینه کاریتان از شما خواسته شود یک پروژه مهم را انجام دهید، شما باید دلیلی برای “مهم” بودن آن پیدا کنید. حتی وقتی خارج از کار هستید، در برخوردهای روزمره‌تان در مورد اینکه چیزهای مختلف چطور کار می‌کنند یا چرا آنها اینگونه هستند، بحث و پرس و جو کنید.

علاوه بر این سوال کردن از خودتان هم سازنده است. قبل از اینکه کاری انجام دهید، از خودتان بپرسید چرا باید چنین کاری بکنید و یا آیا برایتان اهمیت دارد یا خیر.

24-با کسانی که دوستشان دارید وقتتان را به بهترین شکل سپری کنید

وقت مفید یعنی شما توجه صد در صدتان را به کسی که دوستش دارید، بدهید. شما می‌توانید این وقت را با دوستان نزدیک، فرزندان، همسر یا حتی والدینتان بگذرانید.

این کار شامل صحبت با آنها و گوش دادن به آنچه می‌گویند هم می‌شود. آنها هم متقابلا به شما گوش خواهند داد و رابطه‌تان مستحکم‌تر می‌شود. همچنین این امکان برایتان فراهم می‌شود تا یکدیگر را بهتر بشناسید.

حتما بخوانید: 50 نکته ساده که زندگی تان را زیر و رو می کنند (تغییر مثبت)

به وجود آمدن این پیوند عاطفی در این زمان مفید، شما را به هم نزدیکتر کرده و شادی بیشتری را وارد زندگی‌تان می‌کند. لازم نیست این زمان خیلی هم طولانی باشد، چند دقیقه موقع صرف صبحانه یا بعد از شام هم کافی است. شما با کسانی که برایتان عزیزتر هستند احساس صمیمیت بیشتری خواهید کرد و همین باعث می‌شود موفق‌تر باشید.

25-آن کلمات جادویی را به زبان بیاورید!

هر چقدر هم با همسر یا شخصی که با او آشنا شده‌اید وقت بگذرانید، کافی نخواهد بود مگر اینکه همیشه به او یادآوری کنید که دوستش دارید.

رابطه‌تان هر چقدر هم بد باشد، همیشه جمله “دوستت دارم” را به معشوقتان بگویید. این سه کلمه احتمالا زنجیره‌ای هستند که در طولانی مدت قرار است شما را به هم نزدیک کنند.

این کلمات جادویی را به زبان بیاورید و به طور عملی دوست داشتنتان را به او نشان دهید. اگر این جمله را تکرار کنید ولی از ته دلتان نباشد، کارگر و باورپذیر نخواهد بود.

26-برای خوش ظاهر بودن وقت بگذارید

چه دوست داشته باشید چه نه، این یک واقعیت در زندگی است که همیشه از روی ظاهرتان قضاوت خواهید شد. هر روز صبح قبل از اینکه خانه را ترک کنید، چند دقیقه وقت بگذارید و مطمئن شوید که در بهترین شکلی که می‌توانید داشته باشید ظاهر شده‌اید.

شما چه وکیل یا کارمند بانک باشید و کت و شلوار اداری بپوشید، چه فروشنده باشید و لباس جین بپوشید و چه برای کار در خانه لباس راحتی پوشیده باشید، آنچه مهم است مطابقت شما با مد روز است.

حتما بخوانید: 140 عادت بدی که باید آنها را ترک کنیم (مگا لیست)

هر روز صبح، لباس تمیز و مناسب پوشیدن به شما ذهنیت درستی می‌دهد و بازدهی‌تان برای روزی که در پیش دارید را بالا می‌برد.

در مجموع 8 عادت زیر تاثیر بیشتری دارند (اینفوگرافی)

عادات مثبت برای زندگی موفق (اینفوگرافی)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. عرض سلام و خسته نباشید.
    امیدوارم حالتون خوب باشه هر جا که هستید.
    سوال من در این مورد است که چطوری قدرت حرف زدن رو در اجتماعات بزرگ به دست بیاریم!

  2. همیشه این سایت رو مورد تحسین قرار دادم چون یه هدف بزرگ پشتشه و اونم آگاهی و کمک ب افزایش دانش مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا