آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

20 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی (جدیدترین تحقیقات)

چرب زبان

اگر تمام اوقات عجول باشید، انرژیتان تقلیل میرود. بدست آوردن چیزهایی که فراتر از حد کنترل شماست، باعث ایجاد استرس و فشار در شما میشود.

بطور خلاصه راههای رسیدن به آرامش در زندگی در اینفوگرافی زیر آمده است:

راهکارهای داشتن آرامش در زندگی (اینفوگرافی)
راهکارهای داشتن آرامش در زندگی (اینفوگرافی)

اما توضیحات بیشتر و ترفندهای موثر بیشتر…

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

این مطلب نتیجه جدیدترین تحقیقات پزشکی و روانپزشکی دنیاست که از چندین مجله اروپایی جمع آوری شده است. اگر میخواهید استرستان را کاهش دهید و آرام باشید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1-نصب اپلیکیشن ملودی های آرامش بخش (فوق العاده موثر)

یک اپلیکیشن فوق العاده که به داشتن تمرکز و کاهش خستگی های فکری روحی کمک شایانی می کند. آن را روی گوشی خود نصب کنید بقیه مراحل بسیار ساده و کار کردن با آن کاملا بی دردسر و رایگان است. شامل یک سری ملودی و راهکارهای فوق العاده موثر:

2-مرتب ورزش کنید

word image 20

ورزش کردن باعث ترشح اندورفین در بدن میشود که باعث ایجاد آرامش و شادی در شما میگردد. پس مرتب ورزش کنید تا استرس را از خودتان دور کنید. ضمن اینکه باید سیگار و قلیان را کنار بگذارید زیرا این موارد به شدت استرس و حواس پرتی کمک می کنند. در کنار ورزش از غذاهایی مثل گردو، آووکادو و شکلات تلخ استفاده کنید زیرا بسیار کمک کننده هستند. پیشنهاد می کنیم یوگا و مدیتیشن بیاموزید!

3-نفس عمیق بکشید

word image 21

دفعه ی بعد که با یک موقعیت استرس زا مواجه شدید، برای 1 دقیقه از کارتان دست بکشید و مراحل زیر را انجام دهید:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • 5 نفس عمیق بکشید –شکم تان باید در اینحالت به عقب و جلو برود-
 • تصور کنید که همه ی استرس ها با هر بازدم از بدنتان خارج میشود
 • سعی کنید که لبخند بزنید
 • برای انجام این مراحل در خانه یا سرکار در مواقع لزوم احساس راحتی کنید.

از دست ندهید: دانلود 4 تا از بهترین و جدیدترین کتاب های آموزش اعتماد به نفس که باید بخوانید

4-عضلاتتان را ریلکس کنید

بعد از مرحله ی تنفس، ببینید که کدام عضلاتتان تحت فشار هستند- فک، شانه ها یا هر ناحیه ی دیگری که آرام نیست- به آرامی این قسمت های بدن را لمس کنید و ماساژ دهید تا آرامش کلی بدست آورید. این کار حتی ممکن است باعث شود که شما تصور کنید در مکانی آرام بخش هستید، مثل طبیعت، ساحل، وان داغ و…

5-آرام جویدن را تمرین کنید

word image 23

اگر میخواهید صبور بودن را یاد بگیرید و وزنتان را هم کم کنید، سر میز نهار بنشینید و به آرامی غذا بخورید. اگر غذای خود را با سرعت زیاد بخورید، باعث میشود که هم بیش از حد نیازتان غذا بخورید و هم دل درد بگیرید. به طعم، بافت و عطر غذا توجه کنید، در حالیکه غذایتان را آرام میجوید، محتویات غذا را حدس بزنید.

6-از شر چیزهایی که بدردتان نمی خورند خلاص شوید

انباشته شدن چیزهایی که به آنها نیازی نداریم باعث ایجاد احساس رخوت و تنبلی در ما می شود. این موارد نه تنها فضای فیزیکی اطراف شما را اشغال می کنند، بلکه ذهنتان را هم پر می کنند؛ حتی اگر از آنها هیچ استفاده ای نکنید.

بنابراین قبل از اینکه شروع به ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی تان کنید، بهتر است اول از چیزهایی که مانع آزادی فکرتان می شوند خلاص شوید. به اطرافتان خوب نگاه کنید و ببینید از چه چیزهایی استفاده نمی کنید. آنها را به دیگران بدهید، بفروشید و یا اگر قابل استفاده نیستند دور بریزید.

7-از سفر لذت ببرید!

تمرکز کردن روی نتیجه ی کار، میتواند به سرعت شما راخسته کند. به دنبال یک هدف جسورانه بودن به زمان و صبر زیادی نیاز دارد. هدف تان را به چند هدف کوچک تقسیم کنید تا چندین دلیل برای شادی کردن و جشن گرفتن داشته باشید. داشتن بازخوردهای مثبت مستمر، باعث میشود، صبرتان زیاد شود، دلگرم بمانید و همچنین لذت بیشتری در رسیدن به اهدافتان ببرید.

8-بیش از حد به خودتان سخت می گیرید

همه ما عیب و نقص هایی داریم و از وجود این عیب ها ناراحتیم. این احساس برای همه یکسان است؛ اما درباره شما کمی شدیدتر است چون قبل از اینکه دیگران شما را قضاوت کنند، خودتان را با سخت گیری بیش از حد مورد قضاوت قرار می دهید.

اگر این مساله را بفهمید و کاملا درکش کنید، احساس آزادی بیشتری خواهید کرد. در واقع چیزی که شما خودتان از قبل آن را به خودتان نگفته باشید به ذهن دیگران هم خطور نمی کند. اول باید از قضاوت های خودتان خلاص شوید و بعد به فکر خلاصی از ترس قضاوت دیگران بیفتید.

9- بر روی نقاط مثبت تمرکز کنید

word image 25

سرزنش کردن خودمان برای کارهایی که انجام ندادیم، کمک کننده نیست. بجای آن باید برای کارهایی که انجام دادیم سپاسگزار باشیم. باید تمرین کنیم که نیمه ی پر لیوان را ببینیم. با اینکار با استرس و فشار کمتری مواجه میشویم؛ مثلا وقتی مشکلی پیش می آید به این فکر کنید که این موضوع باعث شد چیز جدیدی درزندگی یاد بگیرید. برای حذف کامل افکار منفی از ذهنتان این مطلب را بخوانید!

10-انتظار نداشته باشید که بی عیب و نقص باشید

هیچکس کامل نیست و این اشکالی ندارد. کسی که ادعای کمال میکند، یک انسان دروغگو است. اگر از خودتان انتظار داشته باشید که بی عیب و نقص و کامل باشید-و یا از هر کس دیگری- فقط به خودتان استرس وارد میکنید چون این امکان پذیر نیست! اگر استرس دارید با این آموزش آن را به صفر برسانید!

11-با افرادی که مانع راهتان می شوند خداحافظی کنید

موقع فکر کردن به زندگی تان ممکن است متوجه شوید یکی از جنبه هایی که باید روی آن کار کنید روابطتان با دیگران است. اگر افراد خاصی در زندگی تان وجود دارند که شما را به عقب هل می دهند و مانع پیشرفتتان می شوند، وقتش رسیده که با آنها خداحافظی کنید.

از افراد سمی و کسانی که انرژی منفی دارند فاصله بگیرید. با این کار می توانید وقت بیشتری را در کنار افرادی دوستشان دارید و آنها هم شما را دوست دارند بگذرانید.

12-صبور بودن را هر روز تمرین کنید

word image 27

با استفاده از راهکارهای ساده ی زیر میتوانید صبور بودن را هرروز تمرین کنید. به این ترتیب، توانایی های شما برای آرام ماندن در مواجهه با استرس افزایش میابد:

 • هر گاه به فروشگاه، نانوایی و… میروید، در صف های طولانی تر بایستید
 • پیاده روی های طولانی مدت داشته باشید
 • اگر میخواهید به دوستانتان آرام بودن را یاد دهید، این موارد را به آنها هم بگویید تا مانند شما بتوانند از استرس دور شوند.
 • اگر چیزی باعث خشم شما می شود با این روش خشم خود را کنترل کنید!

13-زندگی دلخواهتان را تجسم کنید

حالا که متوجه شده اید دلتان نمی خواهد زندگی را به همین نحو فعلی پیش ببرید، وقت آن رسیده که روی زندگی دلخواهتان تمرکز کنید. شما قرار است زندگی را دوباره شروع کنید؛ اما زندگی جدیدتان چه شکلی خواهد بود؟

از خاص بودن یا بلند پروازی کردن نترسید. چشم انداز فعلی شما از زندگی جدیدتان به مرور زمان تغییر می کند و تکمیل می شود؛ اما هیچ ایرادی ندارد که چیزی را تصور کنید که واقعا دلتان می خواهد.

یادتان باشد فقط روی چیزهای عملی مثل تغییر محل زندگی یا تغییر شغل متمرکز نشوید، بلکه احساسات و افکاری که دلتان می خواهد در آینده داشته باشید را هم مد نظر قرار بدهید.

14- یک تکه یخ بمکید

سرمای شدید یخ توجه شما را به قطعه یخ جلب می کند. وقتی یخ را در دهانتان می گذارید، ذهن شما همه چیز را رها می کند و فقط به سرمای یخ توجه می کند. به این ترتیب می توانید تمرکزتان را از روی افکار منفی بردارید و به چیز دیگری معطوف کنید.

4 حرکت یوگا جهت ارتقای آرامش (برای افراد مبتدی-متوسط)

15- یک پتوی سنگین روی خودتان بیندازید

پتوی سنگین می تواند استرس و اضطراب شما را کمتر کند. فشار وزن پتو آرامش بخش است و باعث می شود تا سیستم عصبی تان در حالت استراحت قرار بگیرد و آرام شود. این کار در کاهش افکار مضطرب و نگران کننده و همینطور پایین آوردن ضربان قلب و تنفس سریع هم موثر است.

16- از تکنیک تنفس مربعی استفاده کنید

تنفس مربعی یکی از تکنیک های رسیدن به آرامش است. برای انجام این روش، 4 ثانیه هوا را به داخل ریه هایتان استنشاق کنید، برای 4 ثانیه آن را در سینه نگه دارید و در نهایت طی 4 ثانیه بازدم کنید. 4 ثانیه بعد دوباره همین مراحل را تکرار کنید.

موقع انجام این روش ثانیه ها را بشمارید و روی شمارش و نفس کشیدنتان تمرکز کنید. تمرینات تنفسی یکی از رایج ترین و موثرترین روش ها برای کاهش اضطراب و رسیدن به آرامش محسوب می شوند.

17-گوش دادن به این موسیقی ها (حداقل روزانه 30 دقیقه)

موسیقی هایی بسیار موثر توسط روانشناسان و آهنگ سازان فقط برای کاهش اشفتگی ذهن ساخته شده است که توسط کاربران استفاده شده و بسیار موثر تشخیص داده شده اند. در گام اول توصیه می کنیم این موسیقی ها را دانلود کنید و از همین امروز روزانه 3 بار (هر بار حداقل 10 دقیقه) به آنها گوش دهید. این موسیقی ها را در اینجا می توانید گوش کنید (باید VPN روشن کنید)

18- ویدیوی کوتاه زیر را حتما ببینید

دانلود ویدیو

19- نکات ساده دیگر

 • برای کارهایتان از قبل برنامه ریزی داشته باشید
 • محل زندگی یا کارتان را با گل های کاکتوس پر کنید
 • روزانه 15 دقیقه در فضای سبز مثل پارک قدم بزنید
 • در یک زمان، روی یک چیز تمرکز کنید (مثلا روزانه 5 دقیقه به یک نقطه در اتاق زل بزنید و سعی کنید حواستان پرت نشود)
 • انعطاف پذیر باشید و درصورت مواجه به محیط یا مشکلات جدید انعطاف نشان دهید
 • اعتماد به نفس داشته باشید (با خواندن این مطلب)
 • از دیگران کمک بخواهید و همفکری گروهی انجام دهید
 • احساساتتان را بروز دهید
 • دوستان خوب و حمایت کننده داشته باشید
 • به اندازه ی کافی بخوابید. حتما یک خواب کوتاه حداقل 10 دقیقه ای در میانه روز داشته باشید!
 • همیشه بخاطر نعمت هایی که در زندگی دارید سپاسگزار باشید
 • از رسانه های اجتماعی تا حد امکان دور باشید بخصوص اینستاگرام!

20-بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام وعرض ادب
  ازشمادوست گرامی
  واقعا مطالب بسیارمهم وارزشمند بودبرام
  بخودم قول می‌دهم انسانم آرزوست
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا