مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

هنگام ناراحتی چه کنیم؟ 26 ترفند رهایی از اندوه و غم

چرب زبان

شاید کسی از نظر جسمی یا روحی به شما آسیب رسانده باشد، شاید از فاجعه ی وحشتناک جان سالم به در برده باشید، شاید با فجایعی مانند آتش سوزی، سرقت مسلحانه یا موارد دیگری مانند مرگ عزیزان روبرو شده باشید. ممکن است از این وقایع تلخ، سالیان سال گذشته باشد اما همچنان غم و اندوه ناشی از آنها را در زندگی احساس کنید.

هر کسی در زندگی حداقل یکبار با حوادث تلخ و ناگوار روبرو می شود، اما چیزی که مهم است، نحوه ی رویارویی با آنها و رهایی از غم و غصه است.

چطور شادی را در خودمان پیدا کنیم؟ (راهنمای کامل خود درمانی)

برای نوجوانی که به تازگی شکست عشقی خورده است، ناراحتی به معنای پایان زندگی است. تخمین زده می شود که در هر 100 دقیقه، یک نوجوان اقدام به خودکشی می کند و تعداد خودکشی در خانواده های پردرآمد همانند خانواده های فقیر است. اما دلیل آن چیست؟ احتمالاً همه این نوجوانان از فجایع و ناراحتی هایی رنج می برند که موجب آزار آنها می شود. این افراد، نمی دانند که چگونه از این وضعیت اسفناک عبور کنند و مرگ را تنها راه رهایی از مشکلات می دانند. بنابراین آگاهی از تکنیک های رهایی از اندوه و غم برای هر فردی در زندگی لازم است.

اگر شما هم فردی آسیب دیده و زخم خورده هستید، باید با راهکارهای دوری از ناراحتی و غم و اندوه آشنا شوید. در این مطلب نکات مهمی که می تواند برای رهایی از ناراحتی به شما کمک کند، آورده شده است. اگر یکی از دوستان یا عزیزان تان هم به این وضعیت گرفتار شده است، می توانید با به اشتراک گذاری این مطلب، به او کمک کنید تا روزهای سخت زندگی را راحتتر پشت سر بگذارد.

26 راهکار رهایی از اندوه و غم

1- دلیل ناراحتی تان را پیدا کنید

گاهی اوقات شناسایی و پذیرفتن علت ناراحتی می تواند کار دشواری باشد. برخی از افراد به دلیل ترس از جدایی و داشتن اعتماد به نفس پایین، در روابط آسیب زا باقی می مانند چون فکر می کنند لیاقت بیشتر از اینها را ندارند. درحالیکه این طرز فکر بسیار غلط، موجب محروم شدن آنها از شادی و زندگی سراسر غم و اندوه می شود.

اولین قدم برای رسیدن به شادی پس از آسیب دیدن این است که بفهمید دلیل ناراحتی تان چیست و ریشه همه چیزهایی که زندگی را به کام تان تلخ کرده است، پیدا کنید.

2- ناراحتی خود را احساس و ابراز کنید

شما باید بدانید که پذیرش احساسات درونی نشانه ی ضعف یا نداشتن غرور نیست. هیچ درست و غلطی در مورد احساسات وجود ندارد و هر انسانی در مواقعی از زندگی با آنها روبرو می شود. پس بجای مخفی کردن احساسات، آنها را بپذیرید و از راه های مختلف ابراز کنید. اگر ناراحت و پریشان هستید، احساسات خود و دلیل آن را روی یک کاغذ بنویسید و بسوزانید! از هر طریقی که می دانید، احساسات تان را تخلیه کنید و در خودتان نریزید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 78

3- در زمان حال زندگی کنید

بازگشت به گذشته برای هیچکس امکان پذیر نیست. اگر دائما به این فکر کنید که باید جور دیگری رفتار می کردید و بجای سکوت کردن می جنگیدید، تنها شرایط را برای خودتان سخت تر خواهید کرد. یادآوری حادثه های تلخ گذشته و حسرت خوردن، هیچ دردی از شما دوا نمی کند و فقط موجب تشدید ناراحتی و و افسردگی تان می شود.

پس بپذیرید که گذشته ها گذشته و همه چیز تمام شده است. بجای آن در زمان حال زندگی کنید و به روزهای خوبی که در آینده پیش رو دارید، فکر کنید. اگر دچار اختلال استرس پس از سانحه هستید، می توانید از یک مشاور یا متخصص کمک بگیرید. بارها و بارها با تمام این دردها و ناراحتی ها، مبارزه کنید و قبول کنید که نمی توانید به عقب برگردید و خوشبختی را در آنجا پیدا کنید. ذهنتان را از اتفاقات تلخ گذشته پاک کنید و از انرژی، امکانات و استعدادهای فعلی خود، نهایت استفاده را ببرید.

4- از تعریف کردن وقایع تلخ گذشته برای دیگران دست بردارید

گاهی اوقات ما یک داستان غم انگیز را بارها و بارها تعریف می کنیم تا به این طریق دردهایمان را تسکین دهیم. اما آیا یادآوری دائم این وقایع، روش مناسبی برای تسکین دردها ست؟

البته حرف زدن در مورد احساسات و تجزیه و تحلیل کردن آنها کار بدی نیست اما اگر اینکار را تا سال ها ادامه دهید، فقط ناراحتی و اندوه خود را تغذیه می کنید و به آن قدرت می بخشید.

چگونه ذهن خود را از افکار منفی/ مزاحم پاک کنیم؟

یادآوری خاطرات تلخ، هیچگاه گذشته را تغییر نمی دهد. با تعریف کردن یک داستان دردناک و توضیح دادن آن برای همه، نمی توانید خوشبختی را پیدا کنید. خوشحالی زمانی به سراغ تان می آید که خاطرات شیرین را جایگزین تجربیات دردناک خود کنید.

5- خودتان را ببخشید

اینکه شما مقصر اتفاقات گذشته باشید یا نباشید مهم نیست، چیزی که مهم است این است که با خودتان مهربان باشید و اگر اشتباهی مرتکب شده اید، آن را فراموش کنید. هیچ انسانی از اشتباه کردن مبرا نیست اما نکته ی مهم، درس گرفتن از اشتباهات است. از دید مثبت به موضوع بنگرید و این را بدانید که اشتباه کردن، راهی برای یاد گرفتن و کسب تجربه است. حتی اگر بشدت احساس پشیمانی می کنید هم لیاقت این را دارید که از همین امروز از خودآزاری دست بردارید و با خودتان ملایم تر باشید.

بنابراین دو راه برای شما وجود دارد: یا خود را تنبیه کنید و در برابر بدبختی تسلیم شوید یا اینکه خودتان را ببخشید و درهای خوشبختی را به روی خود باز کنید. این مسئله به تصمیم شخصی شما بر می گردد. اگر بخواهید تصمیم عاقلانه ای بگیرید، کدام یک را انتخاب می کنید: خشم خودآزار و ناراحتی طولانی مدت، یا بخشش خود و گام برداشتن به سمت خوشبختی؟

word image 79

6- بازی “سرزنش دیگران” را متوقف کنید و قربانی‌گری را کنار بگذارید

شاید شما در جریان اتفاقات تلخ گذشته یک قربانی بوده اید و بدون هیچ تقصیری، مورد ظلم و خشونت واقع شده اید. جریانات گذشته هر چه بوده تمام شده و باید به زندگی خود ادامه دهید. شما مسئول اتفاقات گذشته نیستید اما در حال حاضر مسئول تغییر نگرش خود هستید. سرزنش کردن دیگران فقط شما را به عقب میراند و در گذشته محبوس می کند. پس تا زمانی که دست از سرزنش دیگران بر ندارید، نمی توانید به خوشحالی برسید. از خودتان بپرسید که آیا عقلانی ست که به کسی که در گذشته به شما آسیب زده است، اجازه دهید بر زمان حال تان نیز تسلط پیدا کند؟

هیچگاه فراموش نکنید که همه ی ما در يك دنيای پرنقص و اشكال و همراه با آدم هايی كه مثل خودمان پر از اشتباه و نقص‌ هستند، زندگي می ‌كنيم. پس بخاطر اشتباهات و گناهانی که از دیگران سر زده، آنها را سرزنش نکنید.

چگونه ذهن خود را از گذشته پاک کنیم؟ (12 ترفند)

7- اجازه ندهید ناراحتی ها به قسمتی از هویت تان تبدیل شود

اگر همه کارهایی که انجام می دهید و تمام روابط تان پیرامون مسائل آزاردهنده ی گذشته باشد، دستیابی به خوشحالی، دشوارتر خواهد شد.

شاید با یادآوری خاطرات گذشته، بتوانید خودتان را تخلیه کنید اما با ادامه ی اینکار به گذشته ی خود قدرت می دهید و آن را به بخشی از هویت تان تبدیل می کنید. شما باید از تجربیات گذشته درس بگیرید و از آنها برای داشتن زندگی بهتر استفاده کنید اما نباید زندگی کنونی خود را حول آن بنا کنید.

8- روی احساسات تان کار کنید

زمانی از روز را به آرامش و تمرکز اختصاص دهید و برای بدست آروردن آرامش درونی، از تکنیک های مدیتیشن و مراقبه استفاده کنید. در حین انجام اینکار به احساسات خود و نحوه ی پاسخ دادن به آنها فکر کنید.

مکتوب کردن احساسات نیز راهی عالی برای درک بهتر آنهاست. نوشتن احساسات روی کاغذ، باعث تفکیک حس های مختلف، کاهش مجادله با خود و همچنین کاهش استرس و هیجان می شود. البته نوشتن احساسات، فقط مربوط به احساسات تلخ و منفی نیست و شما باید از نوشتن احساسات خوب شروع کنید تا روحیه ی مثبتی پیدا کنید.

9- روی موارد مثبت و شادی بخش زندگی تمرکز کنید

بجای تمرکز دائمی روی ناراحتی های خود، به کارهایی بپردازید که باعث شادی و نشاط شما می شود. برای رسیدن به این هدف، به انجام کارهای سخت و پیچیده ای نیاز ندارید، شما می توانید از کارهای ساده شروع کنید.

به بقیه ی روز خود فکر نکنید و فقط روی لحظه ی کنونی متمرکز شوید. آرامش را به دل خود راه دهید و برای چند لحظه هم که شده، خود را از همه چیز رها و آزاد کنید. صرف نظر از دردی که تجربه کرده اید، به این فکر کنید که در این لحظه از چه چیزی می توانید لذت ببرید؟ آیا دراز کشیدن زیر آفتاب برای لحظه ای شما را از غم و اندوه دور می کند؟ آیا درست کردن غذای مورد علاقه تان یا رفتن به یک رستوران خوب می تواند شما را خوشحال تر کند؟ پس منتظر چه هستید؟ از همین امروز به سراغ کارهایی بروید که از انجام دادن آنها لذت می برید.

word image 80

10- از انزوا و گوشه گیری، اجتناب کنید

بیشتر افراد پس از شکست، گوشه گیر می شوند چون دوست ندارند ضعف خود را به دیگران نشان دهند. شما نباید احساس آسیب پذیری کنید و بجای آن باید سعی کنید از حمایت افراد دیگر بهره مند شوید.

می توانید برای خوردن غذا، پیاده روی کردن و تماشای فیلم، به دیگران ملحق شوید و از عصبانیت یا غم خود فاصله بگیرید. شما نباید ناامیدی و ناراحتی را در هر لحظه از روز با خود حمل کنید و این بار را به دوش بکشید. وقت گذرانی با عزیزان و دوستان این فرصت را به شما می دهد تا برای چندین ساعت احساس رهایی کنید و بتدریج خود را از این وضعیف اسفناک بیرون بکشید.

11- ورزش کنید

ورزش های ساده ای مانند پیاده روی، شنا، باغبانی و حتی رقص، می تواند موجب آرامش و دوری از غم و اندوه شود. از ورزش های ملایم شروع کنید و بتدریج شدت و زمان آن را بیشتر کنید. به این ترتیب از آسیب دیدگی مفاصل نیز جلوگیری می شود. بخصوص ما این 5 حرکت یوگا را به صورت روزانه توصیه می کنیم

12- نفس عمیق بکشید

هنگام عصبانیت و ناراحتی، نفس عمیق بکشید تا دردهای شما تسکین پیدا کند.

در زمان رویارویی با خشم و عصبانیت، ریتم تنفس شما سریع و کم عمق تر خواهد شد و این می تواند موجب اضطراب یا وحشت شود. در عوض سعی کنید آرام و عمیق نفس بکشید.

این به شما کمک می کند احساس کنترل بیشتری داشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید و از هرگونه تنش یا اضطراب رهایی یابید.

13- کتاب های آرامش بخش و انگیزشی بخوانید

کتاب های زیادی در مورد روش های شاد زیستن و جذب انرژی های مثبت وجود دارد که می توانید در مواقع مورد نیاز مطالعه کنید و به کمک توصیه های ارزشمند آنها، ناراحتی خود را تسکین دهید.

14- در مواقع مورد نیاز، از یک مشاور کمک بگیرید

ناراحتی می تواند شما را خسته، مضطرب، افسرده و بدخلق کند. این می تواند موجب تشدید وضعیت بد روحی شما شود.

اگر فکر می کنید رهایی از این شرایط سخت برای شما دشوار است، از یک مشاور یا متخصص کمک بگیرید. مشاوران، توصیه ها و روش های درمانی مناسبی برای حل مشکل شما ارایه خواهند داد.

15-گوش دادن به این موسیقی های ساخته شده توسط روانشناسان

موسیقی هایی بسیار موثر توسط روانشناسان و آهنگ سازان فقط برای کاهش اشفتگی ذهن ساخته شده است که توسط کاربران استفاده شده و بسیار موثر تشخیص داده شده اند. در گام اول توصیه می کنیم این موسیقی ها را دانلود کنید و از همین امروز روزانه 3 بار (هر بار حداقل 10 دقیقه) به آنها گوش دهید. این موسیقی ها را در اینجا می توانید گوش کنید (باید VPN روشن کنید)

16- حواس خود را پرت کنید

هنگام مواجهه با ناراحتی و هجوم افکار منفی، حواس خود را به چیزهای دیگر پرت کنید. در فعالیت های لذت بخش و پرتحرک شرکت کنید و با دوستان خود وقت بیشتری بگذرانید. می توانید از سرگرمی های مختلف مانند عکاسی، خیاطی یا بافندگی یا موارد دیگر، استفاده کنید.

5 دلیل عصبانیت انسان، انواع عصبانیت و روش حل مشکل

17- خواب خوب و کافی داشته باشید

بسیاری از افراد در زمان ناراحتی، خواب خوب و باکیفیتی ندارند. خواب کافی، تاثیر زیادی بر خلق و خوی انسان دارد و اگر می خواهید به زندگی عادی خود برگردید، نباید خود را از خواب کافی محروم کنید.

برای دستیابی به این هدف، هر شب در یک ساعت مشخص به رختخواب بروید و صبح ها در یک ساعت معین از خواب بیدار شوید و از چرت زدن در طول روز خودداری کنید. در صورت ادامه مشکلات خواب، به پزشک مراجعه کنید.

18- شادی را در چیزهای کوچک جستجو کنید

خوشحال بودن یک کودک، کمک به افراد نیاز مند و یا غذادادن به حیوانات می تواند باعث ایجاد شادی در شما شود. مثبت اندیش باشید، دل رئوفی داشته باشید و آنچه باعث از بین رفتن شادی میشود را کنار بگذارید.

19-نصب اپلیکیشن ملودی های مثبت اندیشی (فوق العاده موثر)

یک اپلیکیشن فوق العاده که به داشتن تمرکز و کاهش خستگی های فکری روحی کمک شایانی می کند. آن را روی گوشی خود نصب کنید بقیه مراحل بسیار ساده و کار کردن با آن کاملا بی دردسر و رایگان است. شامل یک سری ملودی و راهکارهای فوق العاده موثر (روزانه حداقل 20 دقیقه از این اپلیکیشن استفاده کنید):

20- ببخشید و فراموش کنید

 • بخشندگی باعث از بین رفتن استرس در فرد میشود.
 • خشم خود را کنترل کنید.
 • اشتباهات خود را بپذیرید و بخاطر آنها معذرت خواهی کنید.
 • همیشه از کسی که به شما کمک میکند تشکر کنید.

21- از چیزهای زیبا عکس بگیرید

برای ثبت خاطرات خوب از آنچه پیرامون‌تان رخ میدهد عکس‌برداری کنید. از طبیعت، محیط اطراف، گل‌ها، لبخند یک کودک و یا هر چیز جالب دیگری عکس بگیرید.

برای عکس گرفتن می توانید از گوشی همراه یا دوربین عکاسی استفاده کنید.

22- با افرادی که باعث خندیدن شما می‌شوند وقت بگذرانید

هر چقدر میتوانید لبخند بزنید و خودتان را دوست داشته باشید. با افراد شاد و افرادی که باعث شادی شما می‌شوند وقت بگذرانید. خنده باعث ایجاد هورمون اندورفین می‌شود و به شما احساس خوبی می‌دهد.

23- به دنبال یادگیری و رشد باشید

 • یادگیری و شکست فرایندی است که در هنگام رشدکردن اتفاق می افتد.
 • چیزهای جدیدی یادبگیرید که باعث شادی و معنابخشی به زندگی شما می‌شود.
 • نسبت به شکست هایتان واکنش مثبت نشان دهید و ناامید نشوید.
 • در زندگی اهل ریسک باشید.

24- از سختی ها بعنوان فرصت‌ یادگیری استفاده کنید

از چالش ها و مشکلاتی که برایتان رخ میدهد می‌توانید چیزهای جدیدی یاد بگیرید و مقدمات رشد و پیشرفت خود را فراهم کنید. مشکلات باعث قوی تر شدن شما می‌شوند. از مشکلات فرار نکنید و با یک استراتژی مناسب برای مواجهه با آن اقدام کنید.

25- زیاد لبخند بزنید

خنده زیباترین لباسی است که میتواند روی صورت شما قرار بگیرد. خنده باعث مثبت شدن نگرش شما می‌شود و با تولید هورمون اندورفین سطح استرس را پایین می‌آورد.

26-نکات ریز تکمیلی

 • تلاش نکنید که همه چیز را کنترل کنید. بیش از ۹۰ درصد اتفاقاتی که رخ می دهند خارج از کنترل ماست.
 • خشم و ناراحتی تان را مدیریت کنید. با کمک این راهنما
 • اشتباهاتتان را جبران کنید یا اگر قابل جبران نبود از آنها درس بگیرید!
 • احساس افتخار کنید. حتی اگر شکست خورده اید بدانید که تلاش خود را کرده اید.
 • از روابط بد و ناسالم دوری کنید. روابطی ناسالم هستند که افکار منفی را وارد ذهن شما می کنند.
 • از شکست نترسید. اگر شکست نخورید موفق نمی شوید.
 • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. شما در واقع فقط ظاهر زندگی دیگران را می بینید.

حرف اخر…

تجربه ی روزهای سخت و رویارویی با مشکلات، امری معمول است و همه ی ما در برهه ای از زندگی با آن مواجه می شویم. اما مدیریت احساسات و دوری از ناراحتی، مهارتی ست که لازم است در زندگی بیاموزیم. گذشت زمان به پردازش احساسات و تسکین دردهای ما کمک زیادی می کند اما شما می توانید با راهکارهای مختلفی که در این مطلب به آنها اشاره شده است، این مدت زمان را به حداقل برسانید و سریعتر به زندگی نرمال و شاد خود بازگردید.

همه ی افراد لایق خوشبختی و خوشحالی هستند اما مهمترین شخصی که می تواند این هدایای ارزشمند را به شما تقدیم کند، تنها خودتان هستید! این شما هستید که باید تصمیم بگیرید قوی باشید و با قدرت تمام از مشکلات عبور کنید و به سمت روزهای خوش زندگی حرکت کنید. همیشه این جمله را بخاطر بسپارید که “درد اجباری ست اما رنج کشیدن اختیاری ست.”

منبع 1 منبع 2

15 نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫31 دیدگاه ها

 1. کسی که ناراحته این چیزا به دردش نمیخوره
  فقط دنباله یه راهه که خودشو از شر این حس خلاص کنه
  و اینکه عمرا بتونه توی حال زندگی کنه چون فکرش همش توی گذشتس

  1. واقعا همين طوره
   اصلا نمي تونه اشتباهي كه كرده رو ببخشه و بهش فك نكنه
   من هفت ماهه درگيرشم
   اي خدا كمك كن

   1. منم دو سال درگیر بودم ، فقط زمان می تونه کمکت کنه باید پروسه اش طی بشه ولی خب اگه خودت هم حواست به خودت باشه و دیگران هم کنارت باشن پروسش کوتاه تر می شه

    1. اصلا رفتار من با شما فرق داره من اومدم گفتم که بیاین با من دوست بشین گفتن نه. دارم دیونه میشم خدا

   2. این نظریه رو قبول کنید ک
    خودمون میتونیم مسیرمون رو عوض کنیم
    قلمِ روزگار خدا سپرده ب خودمون
    درسته ی چیزایی طبیعی رخ میده ک دور از دسترسه ماست مثله مُردن..
    ولی چجوری با اونا رفتار کنیم یا چجوری واقعیت ببینیمم دست ماست

    هدفم این بودش ک میخاستم بگم
    بچها ما هیچ کسیو نداریم ک تو این دنیا رنج یا سختی نکشیده باشه
    ولی اگه واقعا دلتون برا خودتون حتی اگه شده ی ذره هم بسوزه اون موقث ک ب خودتون میرسید و ب افکار مثبت بیشتر ملحق میشوید
    《کمی دلتون برا خودتون بسوزه》

  2. کسی که ناراحت ه و دلش هم برای خودش می‌سوزه از این راهکار ها استفاده میکنه تا از ناراحتی اش قرار کنه به نظرم روش های بالا خیلی کاربردی ه

  3. دقیقا حق با تو عه
   کسی که ناراحته باید از درون یکی باشه که بهش احساس خوب و آرامش بده و گرنه همش میشه یک ظاهر که خوشحالی و در تنهایی همیشه غمگینی

  4. کاملا درسته کسی که توی اوج مشکله واقعا نمیتونه له اون چند ساعتش فکر کنه و اون تایم رو صرف خوشگذرانی ، تفریح و سرگرمی یا هر چیز دیگه ای بکنه ! موافقم
   ولی اگه تو گذشته باشی یا تو آینده ی خیالیت به نظرت میتونی خوشحال باشی یا تصمیم بگیری، کار کنی یا برنامه داشته باشی! من خودم یکی از جملات کلیشه ای انگیزشی متنفرممم! ولی اگه به عمق جملات دقت کنی! تو آینه روبه رو خودت واستا و همون جملات و تکرار کن کلمه به کلمه، مکث کن ، تفکر کن ببین واقعا اگه بمیری از زندگیت راضی بودی؟ چرا؟
   به خاطر کسی یا اتفاقی تو گذشته؟؟؟
   اینا باید باعث شه که تو کل زندگی…کل ذوز های الانت حسرت گذشته رو بخوری؟. تو همین الان همین امروز داری حسرت مبخوری و زجر میکشی پس مجبوری به خاطر وقت و عمری کهاران بیهوده گذروندی تو آینده باز هم حسرتش رو بخوری !!!

  5. وقتی از دست خواهر یا برادرت ناراحتی و هرروز هرلحظه می بینیش و مجبوری تحملش کنی افسردگی حاد میگیری هیچ چیزم نمیتونه خوبت کنه مگراینکه برادر یا اون خواهرت ک اذیتت میکنه بمیره

 2. خوب بود من اینو الان در حالی میخونم که حالم عادیه و موقع ناراحتی شاید بکار نیاد اما الان میخونمش که یادم بمونه

  1. ببین الان من خیلی از خانواده ام ضربه خوردم مثل کتک مقایسه کردن و… ولی اینا برای من کافی نیست انقد دردم زیاده

   1. داداش ببین تنها کاری که میتونی بکنی اینه که بری به خانواده بگی ببخشید متاسفم بعد همه چی خوب میشه من مثل تو از خانواده ضربه خوردم ولی وقتی رفتم به خانواده گفتم ببخشید همه چی درست شد پس تو هیم همین کار رو بکن باشه😉👌

 3. بعضی هاشون خوب بود بعضی هاشون نه، کسی که باهاش رفتار های بدی کردم ببخشیدم رو قبول کرد ولی من تو فکرشم

  1. به خاطر ظلمی که بهت شده قوی شو بکوب تو سر کسی که اذیتت کرده !!! نه واقعا تا کی میخوای مظلوم باشی؟

 4. هیچکدوم حالم رو خوب نمیکنه چون دقیقا بخاطر زمان حال ناراحتم و نمیتونم بهش فکر نکنم
  بدجور اعتراضات فکرم رو درگیر کرده و واقعا ناراحتم حال بدی دارم
  میتونید روشی بگید که حالم خوب بشه هرروز بخاطر درگذشت اونایی که اعتراض کردن میشینم گریه میکنم

 5. ناراحتی در زمان حال رو هیچ چیز نمیتونه تغییر بده مگه با گذر زمان حل بشه .

  1. بخاطر این همه جوونهای پرپر شده اشک میریزم ..هر کدوم یک داغی رو دلمون گذاشتن ،حالم خیلی بده ..دنبال راهکار می گردم

 6. بعضی اشتباه ها تموم شدنی نیستند.
  مثل انتخاب رشته غلط
  مثل بیکاری و بی پولی و تو ایران بودن که همه شرایط فقط هر روز دارند بدتر میشند.
  همه ی نسل جوان نود در صد دلیل نگرانی و استرس و نا امیدی که دارند به خاطر شرایط آینده است.
  مخصوصا کسایی که نه پارتی دارند
  نه پول دارند برای راه انداختن مغازه یا بیزنس

  1. کاش جوونا خدا روداشتن نه پارتی من خودم هیچی نداشتم اما خدا روداشتم تلاش کردم و الان به پول خوبی رسیدم تنها دلیلش هم شکر گزاریهای لحظه به لحظه و با احساس خوبم بود که منو نجات داد. کاش یکم شکر گزار باشیم. حداقل از خدا . خدا خیلی غریبه . اون آهنگ غریبه رو برو گوش بده باعث همه بد بختیامون خودمون هستیم. چون واقعا خدا تو زندگیمون غریبه

 7. راه کارهای خوبی هست اما زمانی ک ی نفر تنهای تنهاست و دل خوشی تنها یک نفر یک موجود زنده ی فرشته ک عشق و محبت و وفا داره و سالها رفیق تنهائیت بوده
  یهو اونم از دست بدی و گوشه گوشه زندگیت جای خالی و صداش رو میشنوی
  اما تنهایی کسی نیست ک آرومت کنه میدونی آدمها تو شرایط غم جای اینک دلداری بدن دور میشن تا درگیر ناراحتی نشن
  آره منم ی پرنده زیبا داشتم ک 8 سال رفیق تنهاییم بود و از دید دیگران ی پرنده اما حس و عشق و وجودش غیر قابل توصیف
  الان من موندم و تنها و چطور یهو بگم رفت و تقدیر اینه و تنها خونه سوت و کور شده
  چقدر تنهایی بده و فقط ی آدم واقعا تنها و بی کس میتونه بفهمه

 8. من همیشه ناراحتم …. اصلا از زندگی لذت نمیبرم شاید به خاطر معلولیتی که دارم … همیشه منزوی ام …. دلم گرفته

 9. خیلی عالی بود مخصوصا قسمت2 خیلی بهم کمک کرد اصلا افسردگی عجیبی گرفته بودم و خیلی بهم کمک کرد حتما اگه افسردگی دارید این سایت رو نگاه کنید

 10. من یکی از دوستام از پشت بهم خنجر زده بود و تظاهر می کرد که دوستم دارد و واقعا حالم گرفته بود تا وقتی این سایت رو خوندم خیلی حالم بهتر شد

 11. احساس میکنم وقتی موضوعی یا اتفاقی باعث ناراحتی آدم میشه ، ترکیبات شیمایی ای تو مغز آزاد میشه ، چه میدونم، فقط میدونم که لامصب فقط با فکر درست نمیشه، انگار باید زمانش بگذره، تا مثل ترمیم شدن پوست در اثر سوختگی یا درد جسم بر اثر ضربه و آسیب جسمی، ساختار مغز به حالت عادی برگرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا