آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

10 تا از رازهای موفقیت افراد مشهور (و اینفوگرافی)

چرب زبان

رمز انسانهای موفق چیست؟ آیا آنها باهوش ترند یا سختتر کار میکنند؟ آیا ریسک پذیر هستند و یا دوستان تاثیر گذار و قدرتمندی داردند؟ ما در این متن 10 تا از رازهای موفقیت این افراد را برایتان آورده ایم تا الهام بخش شما باشند. از نظر بسیاری از بزرگان دنیا، موفقیت یعنی بهترین بودن و یا بهتر بودن از هر کس دیگر در یک حوزه خاص تا یک حد مشخص! ما هم این مقاله را با مطالعه چند مقاله از بزرگان دنیا برای شما استخراج کرده ایم.

رازهای موفقیت (اینفوگرافی)
رازهای موفقیت (اینفوگرافی)

10 راز موفقیت افراد مشهور

1-اینکه شما چطور فکر میکنید، تعیین کننده ی همه چیز است

راز موفقیت افراد مشهور

همیشه مثبت باشید، به موفقیت فکر کنید نه شکست. از محیط های منفی دوری کنید. این ویژگی، مهمترین نکته ی این لیست است. باور به خودتان برای رسیدن به اهدافتان باید ثابت و پایدار باشد. لحظه ای که شما به خودتان بگویید من نمیتوانم، لحظه ی شکست خواهد بود، پس هرگز این جمله را به خودتان نگویید. در زمانهای متفاوت، نگرش افراد نیز متفاوت است. موارد مثبت برای افراد مثبت اتفاق می افتد. نخستین عامل موفقیت، اشتیاق است. «فریمن توماس»، طراح اتومبیل شرکت دایملر کرایسلر، اشتیاق را عامل انگیزه بخش و هدایتگر خود برای رسیدن به موفقیت می داند؛ پس افراد موفق کاری را انجام می دهند که به آن عشق می ورزند و تنها کسب درآمد به آنها انگیزه بیشتر نمی دهد. نکته جالب اینجاست که اگر کاری را با علاقه انجام دهید، پول و درآمد هم خود به خود به دست می آید.

2-بر طبق رویاهای حقیقی و اهدافتان تصمیم گیری کنید

بر طبق رویاهای حقیقی و اهدافتان تصمیم گیری کنید

اهداف خاص خود را برروی کاغذ بنویسید و برای رسیدن به آنها طرحی بریزید. این دقیقا مانند یک طرح پروژه است که باید انجامش دهید. وقتی هدف دارم؛ می دانم برای رسیدن به کجا دارم این کار را می کنم، چرا این کار را می کنم و پیدا کردن جواب چرا برای انجام کارهاست که دشوار ترین کارها را ساده می کند! پس وقتی درباره راز موفقیت در زندگی صحبت می‌کنم اول از همه باید تعریف خودم را از موفقیت ارائه دهم و بگویم موفقیت برای من چه معنایی دارد. آیا موفقیت خریدن یک ویلای لاکچری است؟ داشتن خانواده خوب است؟ امضای یک قرارداد مولتی میلیاردی است؟ سفر به دور دنیاست؟ یا لذت بردن از آن چیزی است که زندگی ارائه می‌دهد. دقت کنید که یک فرد موفق همواره:

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

 • کاملا دقیق می داند از زندگی چه می خواهد.
 • هدف های نوشته شده دارد.
 • هر لحظه به هدف های خود فکر می کند.
 • همواره از خود سوال می کند که چطور می تواند به این هدف نزدیک تر شود!
 • برای رسیدن به هدفش برنامه ریزی می کند و قیمت رسیدن به آن را می پردازد.

 

3-عمل کنید (اهداف بدون عمل هیچ چیزی نیستند)

عمل کنید

شعار Nike را فراموش نکنید: just do it! هرروز اقدام جدیدی برای رسید به اهدافتان انجام دهید. هرچقدر هم که کاری که انجام میدهید کوچک باشد اما بالاخره یک اقدام محسوب میشود. آیا شما امروز اقدامی جهت رسیدن به اهدافتان انجام داده اید؟ اگر ایده ای دارید که به نظرتان به موفقیت می رسد ولی انجامش ندهید، در واقع هیچ چیز ندارید. اگر از شکست خوردن ایده می ترسید، بهتر است از مقیاس کوچک آن را شروع کنید ولی خیلی سریع به پیش ببرید.

4-هیچگاه از یادگرفتن دست نکشید

در حال مطالعه کردن

تا میتوانید کتاب بخوانید و تحصیل را ادامه دهید و مهارتهای لازم را بدست آورید. یاد گرفتن در دراز مدت به نفع ماست و باید به کودکانمان هم القا شود. حتی هنگامی که خارج از مدرسه هستید متوجه میشوید که یاد گرفتن میتواند بسیار لذت بخش باشد. امروز چه چیزی یاد گرفته اید؟ همیشه کتاب، مجله و یا وب سایت های مرتبط با موضوع کار خود را مطالعه کنید.

حتما بخوانید: 10 تا از مهم ترین راههای افزایش اعتماد بنفس در مقابل دیگران طبق تحقیقات سال 2019

5-ثابت قدم باشید و سخت کار کنید

ثابت قدیم باشید

هرگز تسلیم نشوید، هر داستان موفقیت آمیزی که میخوانید، متوجه میشوید که موفقیت مستلزم ساعت ها کارکردن است؛ اما اگر در کاری که میکنید شور و هیجان زیادی داشته باشید و کارتان را دوست داشته باشید، پس به نتیجه خواهید رسید. مسلما هیچ کاری با اولین تلاش جواب نمی‌دهد. این که حس کنید کاری جواب نمی‌دهد، معنی‌اش این نیست که واقعا جواب ندهد! تنها برداشتی که از چنین اتفاقی می‌شود داشت این است که راه شما برای رسیدن به آن هدف اشتباه بوده است. اگر آسان بود همه آن کار را انجام می‌دادند؛ و شما شانسی برای موفقیت در آن نداشتید.

6-یاد بگیرید که جزییات را تجزیه و تحلیل کنید

تجزیه و تحلیل جزئیات

حقایق را بدانید و از اشتباهاتتان درس بگیرید. توازنی بین واقعیت ها و تصمیم گیری ها داشته باشید، اینها ویژگی افراد موفق هستند. برای جمع آوری جزییات وقت بگذارید. اتلاف وقت و تردید در تصمیم‌گیری را فراموش کنید. جمله‌ای که ویلیام شرمن، ژنرال ارتش اتحادیه گفت را فراموش نکنید: “یک برنامه خوب که امروز با جدیت اجرا شود بسیار بسیار بهتر از یک برنامه بی نقص در فرداست”.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- بر روی زمان و پولتان تمرکز کنید

بر روی زمان و پولتان تمرکز کنید

اجازه ندهید عوامل و افراد دیگر شما را گیج کنند. برروی اهدافتان تمرکز کنید و با افراد مثبت اندیش که شما را باور دارند، همراه شوید. با عوامل و شرایطی که شما را از هدفتان دور میکند، گیج نشوید. همیشه بر روی مواردی که بر افزایش پول و کاهش هدررفت زمان تان می شوند تمرکز کنید. برای اینکه میزان تمرکزتان را به 100 درصد برسانید این مطلب را بخوانید!

8- از نوآوری نترسید

از نوآوری نترسید

متفاوت باشید. ایده هایی که در ذهن دارید را دنبال کنید. از خودتان بپرسید: اگر نترسم چه کار میتوانم بکنم؟ هیچ وقت سرمایه‌گذاری را متوقف نکنید. هیچ وقت اصلاح را متوقف نکنید. هیچ وقت تفکر خلاق و کار‌های نوین را ترک نکنید. لحظه‌ای که اصلاحات را متوقف کنید، لحظه مرگ شما خواهد بود! هدف‌گذاری کنید که هر روز بهتر از دیروز شوید حتی اگر این تغییر کوچک باشد. هیچ وقت مفهوم کلمه کایزن را در زبان ژاپنی فراموش نکنید. کایزن در ژاپنی به معنی اصلاح روزانه و قدم‌های کوچک اما استواریست که نتایج بزرگی در آینده خواهد داشت. برای اینکه خلاقیت بیشتری داشته باشید این مطلب را حتما بخوانید!

9- با مردم معامله و تعامل داشته باشید

با مردم معامله و تعامل داشته باشید

هیچ کس یک جزیره نیست! یادبگیرید که دیگران را درک کنید و به آنها انگیزه دهید. افراد موفق معمولا یک شبکه ی ارتباطی را تشکیل و توسعه میدهند و آنها فقط اینکار را با رفتار آشکار، عادلانه و بسیاری از اوقات قاطعانه، با مردم انجام میدهند. قاطع بودن هیچ اشکالی ندارد فقط سعی کنید از محدوده خارج نشوید. شما چگونه با مردم برخورد میکنید؟ از طرف دیگر باید سعی کنید تا می توانید دوست پیدا کنید. بوفت با سرمایه‌ای معادل 77.4 میلیارد دلار، تقریباً ثروتمندترین فرد جهان است و فقط بیل گیتس از او بالاتر است. اما تعریف او از موفقیت هیچ ارتباطی با پول یا شهرت ندارد. همان‌گونه که جیمز آلتاچر می‌نویسد، رئیس برکشایر هاتوای در یک اجلاس سالانه به سهام‌داران گفت: «من موفقیت را با تعداد افرادی که دوستم دارند، اندازه می‌گیرم.»

10-صادق و قابل اعتماد باشید

صادق و قابل اعتماد باشید

مسئولیت پذیر باشید، در غیر اینصورت موارد گفته شده در بالا هیچ فایده ای ندارند! زیرا نه کسی به شما اعتماد می کند، نه کار شما پایدار خواهد بود و … .

نکات دیگر:

 • افکار مزاحم و منفی را از ذهنتان بیرون بریزید! با خواندن این مطلب کوتاه!
 • سپاسگزار و قدر شناس باشید
 • خود را با شرایط وقف دهید (گاهی باید اهداف تان را تعدیل کنید)
 • هرگز نا امید نشوید و از کارتان دست نکشید
 • برروی چیزی تمرکز کنید که میخواهید اتفاق بیفتد
 • همیشه در حال حرکت به سمت جلو باشید
 • در تصمیم گیری سریع باشید
 • هر کاری که مدیریت نشود، بدتر میشود
 • از رقبایتان غافل نشوید (آنها را تجزیه تحلیل کنید تا یک قدم جلوتر باشید)
 • انتظار نداشته باشید همه چیز خیلی خوب پیش برود
 • خیلی جدی نباشید
 • فراموش نکنید همیشه دلیلی برای خندیدن وجود دارد!
kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  خیلی ها موضوع عالی ومفید بود متشکرم
  میشه درباره چگونگی برقراری ارتباط بادیگران و گام نخست برای رسیدن به مؤفقیت واهداف را درعدم مساعد بودن زمینه وحمایه گر و همچنان سرمایه معلومات بدهید ؟؟
  وهمچنان موضوع دیگر
  گاهی میشود ما تصمیمی میگیریم وخیلی جدی هستیم امابعدا همه چیز ازذهن ماپاک میشه وهیچ تمرکزی بالای آن نمی داشته باشیم ودنبال نمی کنیم

 2. سلام
  من یک دوست دارم که سال قبل خیلی خیلی کم حرف بود
  برای همین هیچ دوستی غیر از من نداشت اما من خیلی مشهور بودم ولی با این حال اونو کنار نذاشتم
  اما امسال اون خیلی مشهور شده فقط هم به خواطر اسمش *انجامی*
  حالا من احساس خوبی نسبت بهش ندارم.
  شما میگید چی کار کنم ؟

 3. با سلام و عرض احترام
  من خیلی کم حرف هستم و دنبال موفقیت ولی وقتی شانس میاد سراغم اونا از دست میدم و دوباره توی غم فرو میروم.
  مشکلم از کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا