مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

روش استفاده از سیب زمینی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه اتومبیل

چرب زبان

این روش ساده مانع از بخار کردن شیشه اتومبیلتان می شود. این یک روش سرگرم کننده است که بچه ها نیز می توانند انجام دهند. آن ها حتی ممکن است قبل از سوار شدن شما این کار را انجام دهند!

روش انجام

1- یک سیب زمینی خام را از وسط نصف کنید. حتما از سیب زمینی تمیز استفاده کنید، بنابراین در صورت خاکی بودن، ابتدا آن را بشویید. این کار یک فرصت خوب برای استفاده از سیب زمینی های قدیمی است که شروع به جوانه زدن کرده و از بهترین حالت خود خارج شده اند.

 • می توانید از سیب زمینی های در حال رشد نیز استفاده کنید.

سیب زمینی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه

2- نصف سیب زمینی برش خورده را روی شیشه مالش دهید. برای پوشش دادن تمام قسمت های شیشه از یک سمت به سمت دیگر این کار را انجام دهید. با این کار، شیشه تمیز شده و لایه ای را به وجود می آورد که مانع از ایجاد هر گونه بخار روی شیشه می شود.

 • اگر متوجه ایجاد رگه های نشاسته ای شده اید، آن ها را پاک کنید. برای جلوگیری از ایجاد خطوط، سریع تر آن ها را از بین برید.
 • هم چنین می توانید قسمت های کثیف شده سیب زمینی را جدا کنید و با قسمت تمیز کار را ادامه دهید.

سیب زمینی نصف شده

3- در صورت لزوم از نیمه دیگر سیب زمینی استفاده کنید. اگر بخواهید برای تمام شیشه ها این کار را انجام دهید، احتمالا باید از هر دو نیمه سیب زمینی استفاده کنید.

شیشه ماشین

4- اجازه دهید بدون دست زدن خشک شود. آب سیب زمینی باید خشک شود تا شیشه ها را بخار نگیرد، زیرا نشاسته موجود در سیب زمینی به عنوان سدی بین شیشه و هوا عمل می کند.

 • در حالی که آب سیب زمینی در حال خشک شدن است، آن را لمس نکنید و یا اثر انگشتتان را روی شیشه نگذارید.
 • سیب زمینی استفاده شده را درون کمپوست بیندازید.

حتما بخوانید: چگونه از بخار کردن آینه های حمام جلوگیری کنیم؟ (3 روش ساده)

نکات

 • از این روش می توان برای جلوگیری از بخار کردن عینک اسکی نیز استفاده کرد. سیب زمینی خام را هنگام تعویض وسایل اسکی بر روی عینک بمالید. بنابراین به خاطر داشته باشید که قبل از رفتن به زمین اسکی، یک سیب زمینی را به نصف برش داده و آن را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. دید واضح و روشن باعث می شود تا این کار یک تلاش ارزشمند باشد.
 • این کار را در اوایل صبح انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
 • شاید ایده خوبی باشد که ابتدا شیشه ها را تمیز کنید. اگر آن ها کثیف باشند، سیب زمینی می تواند خاک را جمع کند و به دلیل کثیفی یک دید تار ایجاد کند. بعلاوه اگر ابتدا شیشه را شستشو دادید، قبل از استفاده از ترفند سیب زمینی اطمینان حاصل کنید که کاملا خشک شده باشد.
 • این روش هم چنین روی شیشه های حمام، پنجره های داخلی، آینه حمام، انواع عینک و غیره کاربرد دارد.
 • این روش حتی ممکن است به طور موقت به عنوان روشی برای محافظت شیشه ها در برابر باران در فضای بیرون تاثیر داشته باشد. با این حال، باران شدید آن را از بین می برد.

حتما بخوانید: روش ساخت 3 نوع روغن ماساژ در منزل (آرامبخش، جنسی و تقویت بدن)

هشدارها

 • اگر سیب زمینی را بیش از حد مالش دهید، دقیقا همانند بخار ممکن است دید را مختل کند.
 • سیب زمینی ممکن است چسبنده باشد و حشرات را به خود جلب کند.
 • اگر شیشه جلوی اتومبیل شما دائما بخار گرفته است، نشانه این است که مشکلی در سیستم اتومبیلتان وجود دارد و باید بررسی شود.

در ادامه بخوانید: لیست جامع 100 هدفی که قبل از مرگ باید به آنها رسید

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا