آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

مدیریت پول در زندگی: 18 ترفند رسیدن از فرش به عرش!

چرب زبان

مدیریت پول و امور مالی شخصی می تواند یکی از موضوعات حساس باشد. بسیاری از افراد وقتی به زندگی مالی خود می اندیشند، اضطراب زیادی را هم در مورد شرایط حال خود و هم آن چه كه در آینده در انتظارشان است، تجربه می كنند.

شاید آن گونه که انتظار داشتید برای بازنشستگی پس انداز نکرده اید یا شاید صندوق اضطراری ایجاد نکرده اید و در نهایت بدهکار هستید. شرایط شما هر چه باشد، تصمیم گیری برای کنترل آن همیشه بهترین انتخاب است.

شما فقط باید چند گام کلیدی و مهم را دنبال کنید تا به خوبی در مسیر درست قرار گیرید.

 


کسب درآمد

توی این پک فوق العاده، اشتغال زایی و کسب درآمد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! اشتغال زایی و کسب درآمد رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 


 

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


مدیریت و رهبری

توی این پک فوق العاده، مدیریت و رهبری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با مدیریت، فکر و راه حل دهی، همه رو انگشت به دهان کن!


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

چگونه پول خود را مدیریت کنیم؟

سه اهرم مهم برای مدیریت پول وجود دارد که همه آن ها را می توانید کنترل کنید:

 • پول درآوردن
 • پس انداز کردن
 • سرمایه گذاری پول

گر چه هر کدام از این ها به تنهایی مهم است، منتها وقتی همه آن ها را به خوبی مدیریت کنید، بیش ترین استفاده را از پول و وقت خود خواهید داشت.

در واقع همیشه اجماع بهتر از چند بخشی است. این مانند یک فرمول است که در آن هر چه کارهای بیش تری انجام دهید، درآمد بیش تری خواهید داشت و با سرعت بیش تری به استقلال مالی خواهید رسید.

بعلاوه مهم است که همه کارهایتان را با استفاده از یک برنامه رایگان مانند اپلیکیشن مدیریت ثروت (رایگان) ردیابی کنید. وقتی پول خود را به خوبی مدیریت کنید، مثل این است که در خواب پول به دست آورید. حال بیایید به نحوه مدیریت درست پول بپردازیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

18 نکته در زمینه مدیریت پول برای بهبود امور مالی

مدیریت پول و یادگیری نحوه مدیریت آن، آسان تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. اگر دقیقا نمی دانید که از کجا باید شروع کنید، در این جا برخی از شگفت انگیزترین نکات مدیریت پول برای کمک به شما برای موفقیت در امور مالیتان آورده شده است.

1- از کار تمام وقت خود نهایت استفاده را ببرید

حتی اگر شغل تمام وقت خود را دوست ندارید یا رویای راه اندازی شرکت برای خود ندارید، همین امروز بهترین موقعیت است که احتمالا می توانید درآمد بیش تری کسب کنید.

واقعیت ساده این است که اکثر مردم دستمزد کمی دریافت می کنند؛ منتها مبلغی را که به آن ها پرداخت می شود می پذیرند زیرا به خاطر احتمال اخراج شدن از کار می ترسند یا این که نمی دانند چگونه دریافتی خود را افزایش دهند.

20 تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی

شما قدرت دارید پس از رئیس خود نترسید. سال هاست که کارفرمایان حرف اول را می زنند و از مزایای کارمندان خود بهره می برند، اما این قدرت به مرور تغییر کرده و در بسیاری از شرکت ها و صنایع، اکنون کارمندان هستند که از اهرم فشار استفاده می کنند.

در حال حاضر مشاغل آزاد بسیار زیادی در اقتصاد وجود دارد که اشباع نیستند و استعدادها تقاضای زیادی دارند. به وضعیت موجود بسنده نکنید.

کسب در آمد

اکثر افراد سالانه زمانی را که جهت برنامه ریزی برای تعطیلات خود صرف می کنند بیش تر از اختصاص وقت برای بهینه سازی حرفه شان است. اگر بیش ترین استفاده را از کار تمام وقت خود نکنید و تا آن جا هم که می توانید از آن درآمد کسب کنید، باز هم خود را دست کم گرفته اید.

2- یک شغل جانبی را شروع کنید

متنوع سازی درآمد شما می تواند به اندازه متنوع سازی سبد سرمایه گذاری شما مهم باشد. با شروع یک شغل جانبی، می توانید با به میان آوردن پول نقد، امنیت مالی بیش تری به خودتان بدهید.

شغل جانبی هر کاری است که شما برای کسب درآمد خارج از شغل تمام وقت خود انجام می دهید.

با این که ممکن است در انجام هر کاری با فشار رو به رو شوید، منتها در صورت شروع شغل جانبی که از انجام آن لذت می برید و باید برای آن زمان و هزینه صرف کنید، احتمالا موفق خواهید بود.

اگر چه رانندگی برای Lyft یا Uber بد نیست، اما برای انجام یک شغل جانبی محدودیت های واقعی به وجود می آورد، زیرا شما ساعات کاری زیادی را در روز رانندگی می کنید و میزان پرداختی شما توسط شرکت تعیین می شود، نه خودتان.

هر گونه شغل جانبی که در آن زمان را خودتان مدیریت می کنید و خودتان تصمیم می گیرید که چه چیزی را شارژ کنید، می تواند پول بیش تری به شما برساند.

برخی از بهترین کارهای جانبی:

 • وبلاگ نویسی: شما می توانید راهنمای لازم در مورد چگونگی راه اندازی یک وبلاگ را در Bluehost بخوانید و دوره 7 روزه وبلاگ نویسی را به صورت رایگان از آن دریافت کنید – در این سایت طرح اولیه گام به گام به اشتراک گذاشته شده است و هزاران نفر برای راه اندازی وبلاگ خود برای کسب درآمد از آن استفاده کرده اند)
 • نظرسنجی های آنلاین: گر چه لزوما نمی توانید با انجام نظرسنجی های آنلاین امرار معاش کنید، منتها می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود سریعا مقداری پول نقد کسب کنید. اگر می خواهید درآمد اضافی کسب کنید، در بهترین سایت های نظرسنجی این کار را انجام دهید.
 • دستیار مجازی شدن: جالب به نظر می رسد؟ می توانید نحوه تبدیل شدن به یک دستیار مجازی را بیاموزید.
 • راه اندازی کانال تلگرام یا پیج واتساپ: برای فروش محصول یا خدمات یا کارهای دیگر یکی از این دو مورد عالی هستند

3- بودجه بندی را شروع کنید

مردم به دو دسته تقسیم می شوند: کسانی که بودجه بندی را دوست دارند و افرادی که دوست ندارند. من متعلق به دسته دوم هستم. و قطعا طرفدار بودجه بندی نیستم.

به نظر من بودجه بندی اغلب باعث تقویت طرز تفکر کمبود و فقدان می شود که در آن زمان زیادی را صرف کاهش خریدهای کوچک می کنید که اغلب بیش ترین لذت را برای شما به همراه دارند.

شما هر سکه ای را که به بوجه تان وارد و خارج می شود ردیابی می کنید و خود این کار زمان زیادی را می گیرد. اما اگر شما از جمله افرادی هستید که فکر می کنید باید بودجه بندی کنید، پس باید نحوه بودجه بندی را بیاموزید.

من به شخصه به جای بودجه بندی، به سادگی بر روی بهینه سازی سه تا از بزرگ ترین هزینه های خود یعنی مسکن، حمل و نقل و غذا تمرکز دارم.

26 تکنیک برتر مدیریت زمان (در زندگی و کار)

یک خانواده ​​آمریکایی به طور متوسط تقریبا 72 درصد از درآمد خود را برای این سه مورد هزینه می کند.

در حالی که خریدهای کوچک مانند قهوه لاته روزانه، نوشیدنی یا اشتراک Netflix می تواند به آن ها اضافه شود، منتها شما می توانید در جایی که بیش ترین هزینه را می کنید؛ بیش ترین مقدار پس انداز را انجام دهید.

از طریق هک خانه (نوعی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات) می توانید به راحتی 30 درصد یا بیش تر از درآمد خود را پس انداز کنید. اجاره یا رهن خانه احتمالا بزرگ ترین هزینه شما در هر ماه است بنابراین تا حد امکان آن را کاهش دهید و پس ‌انداز کنید.

علاوه بر هزینه مسکن، خرید یک ماشین دست دوم به جای اتومبیل جدید و سرمایه گذاری در پس انداز، همیشه اقتصادی ترین احساس را ایجاد می کند.

بعلاوه ارزش دارد که برای کاهش هزینه های غذا وقت بگذارید و برای صرفه جویی در هزینه صرف غذا در بیرون از خانه، خودتان در داخل خانه تلاش کنید.

با این کار می توانید: در مالکیت خانه، مالکیت اتومبیل و مواد غذایی پس انداز کنید. این موارد تنها بودجه بندی است که به آن نیاز خواهید داشت. سپس می توانید به جای بودجه بندی در همه چیز، وقت خود را صرف بیرون رفتن و کسب درآمد بیش تر کنید.

4- از شر بدهی های خود خلاص شوید

بازپرداخت وام دانشجویی، کارت اعتباری یا بدهی وام مسکن، اغلب به شکل فوق العاده ای استرس زا است. اما نگران نباشید بسیاری از مردم قادرند روزانه بدهی خود را پرداخت کنند و شما هم می توانید. بعلاوه تمام بدهی ها برابر و یکسان نیستند. اصول کار بسیار ساده است.

مدیریت بدهی فقط یک بازی اعداد است. همیشه ابتدا بدهی خود با بالاترین نرخ سود را پرداخت کنید. تقریبا در همه موارد، بدهی کارت اعتباری بالاترین نرخ سود را دارد و پس از آن به سراغ پرداخت وام های خصوصی، وام های دانشجویی و وام مسکن بروید.

چگونه ثروتمند شویم؟ آنهم با پول اندک یا بدون پول

در حالی که استراتژی های زیادی برای پرداخت بدهی وجود دارد، مانند پرداخت کم ترین میزان و سپس رفتن به سراغ بزرگ ترین بدهی (معروف به بدهی گلوله برفی) یا در ابتدا پرداخت بزرگ ترین بدهی (معروف به بهمن بدهی)، منتها این استراتژی ها برای بازپرداخت عالی نیستند زیرا صرفه جویی در هزینه شما را بیش تر نمی کنند.

وام مسکن خودتان را پرداخت کنید: وام های مسکن یکی دیگر از اشکال رایج بدهی هستند. هنگام خرید خانه یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات گرفتن وام مسکن از بانک یا وام دهنده برای پرداخت هزینه خانه بسیار معمول است. نرخ بهره وام بسیار متفاوت است، بنابراین اگر هنوز خانه ای خریداری نکرده اید ارزش دارد که برای گرفتن یک وام مسکن با نرخ بهره خوب وقت بگذارید.

اگر قبلا وام مسکن گرفته اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا پرداخت نرخ بهره وام در اسرع وقت منطقی است؟ در بیش تر موارد احتمالا منطقی است که وام خود را نگه دارید و هر مقدار پول اضافی را که می توانید در بورس سرمایه گذاری کنید، به خصوص اگر نرخ بهره وام شما پایین است.

بدهی با بهره بالا را با وام شخصی پرداخت کنید: اگر گرفتار بدهی کارت اعتباری با بهره بالا هستید، پرداخت آن با وام شخصی می تواند اقدامی هوشمندانه باشد. با این کار نه تنها نرخ بهره ثابت خواهید گرفت، بلکه محدود بودن ماهیت وام نیز پرداخت های شما را قابل پیش بینی می کند. بعلاوه شما دقیقا می دانید که برای صاف کردن بدهی خود چه مدت زمان لازم است و حتی ممکن است پس از پرداخت بدهی کارت، افزایش امتیاز اعتبار داشته باشید.

5- درآمد منفعل ایجاد کنید

وقتی نوبت به کسب درآمد می رسد، ایجاد یک تجارت سبک در زندگی با درآمد منفعل اهمیت پیدا می کند. اما داستان های ساختگی و غیر علمی زیادی در مورد ایده های درآمد منفعلانه و بسیاری از محصولات مشکوک که به صورت آنلاین به فروش می رسند و نویدبخش کمک به شما در ایجاد منابع درآمد منفعل است، وجود دارد.

با این تفاسیر آیا واقعا می توان یک درآمد منفعل ایجاد کرد؟ کاملا.

منتها آیا این بدان معنی است که شما می توانید بدون انجام هر گونه کار درآمد کسب کنید؟ لازم به ذکر است که در اکثر مشاغل با درآمد منفعلانه زمان زیادی صرف راه اندازی نمی کنیم، اما اگر مورد مناسبی پیدا کنید، صرف زمان برا سرمایه گذاری کاملا ارزش دارد.

بهترین راه ها برای ایجاد درآمد منفعل: راه های دیگر برای ایجاد مشاغل با درآمد منفعلانه عبارتند از: شروع هر کسب و کار یا مشاغل جانبی که در آن به جای صرف زمان شخصی خود برا کسب پول، وقت دیگران را واسطه می کنید.

من این را تبدیل شدن به “مافوق در زندگی” می دانم، زیرا مافوق مالک یا راننده اتومبیل نیست، آن ها به راحتی راننده و مسافر را به هم متصل می کنند.

بهترین و جدیدترین روشهای بهره وری و مدیریت زمان به صورت کاملا موثر

به جای بیرون بردن سگ شخص دیگر، شرکت خود برای بیرون بردن سگ ها را تاسیس کرده و مشتری خود را متمرکز کنید. با این کار می توانید افراد دیگر را برای بیرون بردن سگ ها استخدام کنید نه این که همیشه خودتان با آن ها سر و کار داشته باشید.

سپس می توانید نرخ بهره را خودتان تعیین کنید و ساعات کاری خود را در طول روز محدود نکنید زیرا می توانید افراد دیگری را برای انجام کارهایتان استخدام کنید.

6- حساب های خود را چک کنید و پس انداز کنید

همان طور که قبلا در پستی درباره چگونگی شروع سرمایه گذاری صحبت کردم، بین درصد درآمد حاصل از پس انداز شما (میزان پس انداز) و تعداد سال هایی که برای بازنشستگی زود هنگام زمان سپری می شود، رابطه مستقیمی وجود دارد.

وقتی یک حساب پس انداز با بازده بالا و یک حساب بازپرداخت با سود بالا را با هم ترکیب می کنید، مطمئن شوید که همه پول شما به جای این که در آن جا ثابت بماند؛ همیشه برای شما کار می کند.

اگر به دنبال حساب های قابل بررسی و پس انداز عالی با سود بالا هستید، بانک های با عملکرد سالانه 1.60 درصد را بررسی کنید. آن ها گزینه های رایگانی ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند از پول خود بیش ترین بهره را ببرید.

مدیریت پول در زندگی

اگر نیاز به پس انداز پول نقد دارید، خودکار کردن پس ‌انداز شما آن را ساده می‌کند. تصمیم بگیرید که هر ماه چه مقدار می خواهید اضافه کنید یا به صورت چک پرداخت کنید و هر بار برای جا به جایی پول ودیعه تعیین کنید، بعلاوه اطمینان حاصل کنید که ابتدا میزان پولی را که باید صرف امور مختلف کنید، فراموش نخواهید کرد.

7- خیلی زود به هر اندازه که می توانید سرمایه گذاری کنید

در حالی که شما می توانید به معنای واقعی کلمه در هر چیزی سرمایه گذاری کنید، سه گروه سرمایه گذاری قابل اعتماد عبارتند از:

 • سهام
 • اوراق قرضه
 • املاک و مستغلات

دلیل این که این گروه ها بیش ترین اطمینان را دارند این است که اطلاعات زیادی در مورد عملکرد آن ها داریم و شما می توانید تعدادی از متغیرهای اصلی را کنترل کنید تا بازده سرمایه گذاری خود را به حداکثر برسانید و در عین حال ریسک احتمالی را به حداقل برسانید.

در این جا قصد نداریم وارد جزئیات شویم اما اصول اولیه آن ها و در کل بهترین استراتژی های سرمایه گذاری ساده هستند. در صندوق های سرمایه گذاری بورس تهران سرمایه گذاری کنید که دارای کارمزد کم و تنوع باورنکردنی است. به جای خرید سهام منفرد، کل بازار سهام را خریداری کنید و به موارد کارساز پایبند باشید.

هوش مالی چیست و جدیدترین روشهای تقویت آن با سرعت هر چه تمامتر!

هنگامی که به یک استراتژی سرمایه گذاری پرداختید، قدم بعدی سرمایه گذاری هرچه بیش تر پول است. هر چه پول بیش تری سرمایه گذاری کنید، رشد پول شما به دلیل ترکیب شدن سریع تر و بیش تر می شود.

در این جا یک مثال ساده از سرمایه گذاری 100 دلار بیان می کنیم. اگر ما این 100 دلار را برای 40 سال با رشد سالانه 10 درصد سرمایه گذاری کنیم، بدون این که پول بیش تری به آن اضافه کنیم، صرفا به دلیل گذشت زمان و طی 100 سال 100 دلار به 5370 دلار تبدیل می شود.

سرمایه گذاری

اگر هنوز سرمایه گذاری را شروع نکرده اید، مهم ترین مرحله این است که از هم اینک به راحتی از یکی از بهترین برنامه های سرمایه گذاری استفاده کنید که به شما امکان می دهد تغییرات اضافی خود را به صورت خودکار سرمایه گذاری کنید.

بعلاوه اگر قبلا سرمایه گذاری را شروع کرده اید، باید سعی کنید هر ماه تا می توانید سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. یک راه ساده این است که سهم سرمایه‌ گذاری خود را با صحبت با بخش منابع انسانی یا ارائه ‌دهنده سرویس هر یک ماه به میزان 1 درصد افزایش دهید.

برای تقویت مغز خود این ۱۰۰ کار را انجام دهید

به من اعتماد کنید، 1 درصد اضافی را متوجه نخواهید شد و با این کار در طی یک سال 12 درصد از پول خود را پس انداز خواهید کرد. اگر ترجیح می دهید به جای درصد به دلار فکر کنید، سعی کنید در طول چند ماه و به صورت ماهانه 50 دلار، 100دلار، 1000 دلار یا بیش تر سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری واقعی در املاک و مستغلات را امتحان کنید: تا سال 2012، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات خاصه ثروتمندان بود. امروزه به لطف قانون JOBS، هرکسی می تواند با سرمایه گذاری گسترده وارد عرصه املاک و مستغلات شود. مثلا وارد بازار بورس مسکن شوید.

با استفاده از نکات مربوط به مدیریت پول در بالا، می توانید آینده مالی خود را کنترل کنید. امروز یکی (یا چند) مورد از آن ها را امتحان کنید و ببینید آیا می توانید مسیر درست را طی کنید.

8- برای موارد اضطراری برنامه ریزی کنید

اگر مالک یک خانه هستید، تعمیرات آن مانند تعویض سقف بسته به محل زندگی شما به راحتی 10000 دلار یا بیش تر هزینه دارد. به همین ترتیب، اگر وسیله ای از شما مثل یخچال خراب شود، برای تهیه یک یخچال دیگر معمولا نمی توان صبر کرد و همین امر به سرعت می تواند صدها دلار یا بیش تر شما را عقب بکشد. به همین دلیل صندوق اضطراری بسیار مهم است.

حتی اگر مالک خانه هم نباشید، این بدان معنا نیست که هزینه های زیادی وجود ندارد. تعویض وسیله نقلیه معمولا چندین هزار دلار هزینه دارد. رایانه های خانگی می توانند به اندازه یک وسیله اصلی گران باشند و در بسیاری از خانه ها به عنوان ضروریات شناخته می شوند.

عادات ذهن ثروتمند و ذهن فقیر

اگر چیز بزرگی دارید که بدون آن نمی توانید زندگی کنید یا به صورت منظم با هزینه های نگهداری وسایل رو به رو هستید، حتما برای آن ها برنامه ریزی کنید. هزینه ها را از چند ماه قبل پیش بینی کرده و شروع به پس انداز کنید (به عنوان مثال می توانید طول عمر متوسط ​​بیش تر موارد را به صورت آنلاین جست و جو کنید) و پول نقد را کنار بگذارید تا مطمئن شوید در صورت نیاز آن را در اختیار دارید.

برای شرایط اضطراری پزشکی آماده شوید: حتی اگر بیمه داشته باشید، بازوی شکسته، آسیب به سر، حمله قلبی یا فوریت های پزشکی مشابه گران خواهد بود. در حالت ایده آل شما باید یک صندوق اضطراری نگه دارید که نه تنها بتواند بخشی از هزینه های پزشکی شما را تامین کند بلکه قادر باشد هزینه های زندگی چند ماهه را نیز پوشش دهد. به این ترتیب اگر نتوانستید کار کنید، می توانید صورت حساب خود را پرداخت کرده و تا زمان بهبودی، قادر به پرداخت قبوض خود باشید.

اگر تا کنون یک صندوق اضطراری نداشته اید، همین حالا آن را بسازید!

9- اعتبار خود را کنترل کنید

گزارش و امتیاز اعتباری شما نقش مهمی در زندگی مالیتان دارد. با نظارت بر اعتبار خود، از جمله امتیاز اعتباری، می توانید تصمیماتی بگیرید که وضعیت شما را چه امروز و چه در آینده بهبود بخشد.

در حالی که هزاران برنامه نظارت بر اعتبار وجود دارد، Credit Sesame به شما کمک می کند اعتبار خود را زیر نظر داشته باشید و به صورت رایگان امتیاز کسب کنید. با این مورد شما توصیه های سفارشی و دسترسی به ابزارهای مفید را دریافت خواهید کرد و به شما امکان می دهد هر روز انتخاب های بهتری داشته باشید.

10- مالیات خود را بهینه کنید

یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 20 درصد از درآمد خود را برای مالیات می پردازد، بنابراین یافتن راه هایی برای پس انداز مالیات می تواند با گذشت زمان موجودی شما را افزایش دهد.

اگر چه ممکن است فکر کنید مالیات خسته کننده است، اما قطعا ارزش یادگیری اصول بهینه سازی مالیات را دارد زیرا نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند، بلکه به شما پول بیش تری برای سرمایه گذاری می دهد.

راهنمای کامل بودجه بندی: چگونه یک بودجه موثر ایجاد کنیم؟

با گذشت زمان و پرداخت هر ساله مالیات، تشخیص این که سال آینده در کجا می توانید پس انداز کنید، چه کسرهای جدیدی می توانید انجام دهید و موارد دیگر، آسان تر می شود.

یک فایده بزرگ در ایجاد هر نوع سبک زندگی در کنار مشاغل این است که شما می توانید در صورت ادغام بیش تر کسب و کار با زندگی خود، صورت حساب مالیاتی خود را از بسیاری جهات کاهش دهید.

11- بیمه اتومبیل ارزان تری دریافت کنید

بسیاری از افراد به طور مرتب بیمه اتومبیل خود را ارزیابی نمی کنند و به دلیل این که نگاهی به آن نمی اندازند، جریمه پرداخت می کنند. به عنوان مثال اگر اخیرا بیمه ماشین خود را پرداخت کرده اید، ممکن است دیگر نیازی به پوشش کامل نداشته باشید و فرصتی برای پس انداز پیدا کنید.

با این حال انجام کمی مقایسه همیشه عاقلانه است. شما می توانید در قیمت رقابتی، هزینه کم تری پرداخت کنید و حتی ممکن است گزینه ای را پیدا کنید که هزینه آن بسیار کم تر از هزینه بیمه گذار فعلی شما باشد.

12- بیمه عمر دریافت کنید

صرف نظر از این که در چه مرحله ای از زندگی قرار دارید، باید به بیمه عمر توجه داشته باشید. وگرنه در صورت فوت عزیزان خود، با هزینه های زیادی رو به رو می شوید یا اگر نان آور اصلی خانواده هستید؛ آن ها را بدون پشتیبان رها می کنید.

بهترین ترفندها برای کسب ثروت در کوتاه ترین زمان

13- بزرگ ترین هزینه های خود را کاهش دهید

تقریبا برای هر خانواده، مسکن بزرگ ترین هزینه ماهانه آن ها است. با کاهش هزینه های مسکن می توانید پیشرفت چشمگیری در تسلط بر امور مالی خود داشته باشید.

چه تصمیم بگیرید که به خانه ارزان تر بروید یا با Airbnb اتاق اجاره کنید، مقرون به صرفه تر شدن مسکن می تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند.

14- از خریدهای ناگهانی خودداری کنید

خریدهای ناگهاتی می تواند به سرعت هر بودجه ای را از بین ببرد. اگر موردی را که می خواهید در لیست شما وجود ندارد، حداقل 24 ساعت قبل از خرید صبر کنید. این کار به شما امکان می دهد ارزیابی کنید که در حال حاضر وسوسه شده اید یا چیزی است که واقعا به آن نیاز دارید.

برای خریدهای بزرگ تر، ممکن است به یک دوره انتظار 7 تا 30 روزه نیاز باشد، فقط برای این که مطمئن شوید. تاکتیک دیگر این است که هر روز بر گردش پول خود نظارت کنید.

15- پول، ارزش خالص و سرمایه گذاری خود را پیگیری کنید

اکنون که وقت خود را برای یادگیری نحوه مدیریت پول صرف کرده اید، بسیار مهم است که راهی آسان برای پیگیری پول خود تنظیم کنید. در حالی که درآمد، نرخ پس انداز و بازده سرمایه گذاری شما هنگام مدیریت پول مهم است، مهم ترین معیاری که باید پیگیری کنید ارزش خالص شماست.

ارزش خالص شما با کسر بدهی ها (وام ها / آن چه به دیگران بدهکار هستید) از دارایی های خود (آن چه متعلق به شماست و دارای ارزش می باشد، پول نقد و سرمایه گذاری های شما) ، ارزش پول شما را ارزیابی می کند.

18 راه آسان برای پس انداز کردن پول در هر ماه

مهم ترین مورد؛ پیگیری میزان هزینه ها، پس انداز و سرمایه گذاری ها، عملکرد سرمایه گذاری ها و در آخر ارزش خالص شما است.

در گذشته مردم این کار را با قلم و کاغذ انجام می دادند، و بعدا از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده کردند، اما من ترجیح می دهم همه این کارها را با تلفن همراهم دنبال کنم.

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام من تو سن کم کلاهم را برداشتند خیلی هم وضع ناجوری دادم و اتفاقا هوش اقتصادیم بهره ۱۸۰ را داره اما خدا واسه آدم بی عرضه دو رکعت نماز حاجت خونده یک ریال پس انداز ندارم من اینو یک جور طلسم می دونم واقعا طلسم‌حقیقت داره من حتی وقتی فقیر بودیم همیشه پول عیدی هام را تمام سال داشتم اما نمی دونم چی شد که انقدر بی برکت شدم البته حقم ضایع شده من هرگز از اداره وامی دریافت نکردم هرگز فروشگاه اداره جنس قسطی بدون پیش پرداخت خوب بهم نداده و حقوقم بسیار بسیار بسیار کم بوده الهی ساختمان برخی ادارات خراب بشه اما یک روانشناس مال بریتانیا می گفت هرچی حس کنی ندارتر هستی بیشتر امکان داره فقیر بشی هرچی بگی دارم‌ما پول داریم نیاز نداریم بهتر برکت سمت تو جذب میشه منم اینطور فکر می کنم و فکر می کنم علتش همین استرسی که از نداشتن داریم مدتی بی پول شدیم استرس بی پولی بهمون فشار آورده و ترسیدیم و همین ترس نداشتن باعث شده هی بدتر بشیم و اینکه خانه های زیادی خراب یا بی سرپناه یا سست میشه تا برخی همکارهای کم سوارتر از ما بی عرضه تر شیک بپوشند بخورند و بخرند اما من تو شرایط بحرانی شادم موفقیت خودش میاد شاید قصر اونا یک هو فرو ریخت قصر اونا رو ویران ما ساخته شده که با مدرک دکترا و چند فوق لیسانس اندازه مستخدم حقوق می گیرم شاید یک روز یک جای دنیا شعرهای ما را خواندند و گریستند دور نیست اون روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا