مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

7 روش درست كردن دستبند (بسيار ساده و زيبا)

چرب زبان

بچه ها می توانند این دستبند ها را در رنگ های مورد علاقه خود بسازند و به دوستانشان هديه بدهند. هیچ چیز شیرین ‌تر از یک نشانه دوستی برای سال ‌های آینده نيست.

ابتدا یک مدل دستبند را به صورت آموزش گام به گام یاد می دهیم و 6 مدل دیگه رو ویدیویی آموزش می دیم. کاملا ساده و فوق العاده زیبا و گلچین شده!

دستبند اول (آموزش گام به گام)

دستبند

در بيشتر جاها به اين شكل است كه يك نفر براي دوست خودش آرزوي خوب مي كند و سپس اين نوع دستبند را بر روي دستش مي بندد. در نهایت هنگامی که دستبند می افتد، باور دارند که آرزو برآورده می شود. دوستی یعنی همین!

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

دستبند های دوستی مربوط به الگو ها هستند و الگوی مورب نواري برای مبتدیان مناسب است. اگر مي خواهيد دستبند را هدیه دهید، آن را با یک قاب شابلوني زیبا با عکسی از خودتان و دوستتان ست کنید.

دستبند های دوستی

لوازم مورد نیاز:

 • نخ گلدوزی – 3 رنگ متنوع
 • قیچی
 • نوار يا روبان
 • دکمه
 • یک تکه نخ اضافی

موارد لازم برای دستبند دوستی

اطلاعات اضافي:

 • سطح سنی: 10 سال
 • ضریب آشفتگی: حداقل
 • زمان تکمیل: 1 ساعت
 • برآورد هزینه: 50-99 سنت برای هر دستبند

نکات مهم:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • کار کردن روی میز راحت تر است. انتهای حلقه را روی میز بچسبانید و بگذارید نخ درست در مقابل شما از میز آویزان شود.
 • اگر می خواهید حين گره زدن استراحت كنيد، ردیف گره ها را تمام کنید، سپس رشته نخ را در سمت چپ، جدا از رشته های دیگر بچسبانيد. هنگامی که برای ادامه كار آماده شدید، به سادگی نوار را بردارید و یک ردیف جدید از گره ها را شروع کنید.
 • اگر دستبند شروع به فر شدن کرد، می توانید آن را مسدود کنید تا صاف شود. وقتی دستبند تمام شد، آن را به یک سطح صاف بچسبانید. مطمئن شوید که به خوبی کشیده شده است. مقدار مناسبی آب روی آن اسپری کنید و بگذارید خشک شود. سپس ربان را بردارید.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی:

اندازه گرفتن مچ دست: از یک تکه نخ اضافی برای پیچیدن دور مچ دست خود (یا دوستتان) استفاده کنید. نخ را از روی مچ دست بردارید، و اندازه دور دستتان را قيچي كنيد. این طول تقریبی است که دستبند باید داشته باشد.

اندازه گرفتن نخ : قاعده کلی این است که تکه های نخ را به اندازه طول بین نوک انگشتان و شانه ببرید. انتهای نخ را در انگشتان خود نگه دارید و بازوی خود را به سمت بیرون بکشید، این کار را 2 بار انجام دهید تا 1 تکه نخ بلند داشته باشید، طول انگشتان تا شانه را دو برابر کنید. این کار را برای هر 3 رنگ نخ انجام دهید.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-1

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-2

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-3

درست كردن حلقه بستن دکمه: 3 رشته نخ را با هم بردارید و از وسط تا کنید. یک گره از روی تا و یک حلقه کوچک در جایی که گره می‌زنید ایجاد کنید. این حلقه برای بسته شدن دکمه خواهد بود.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-4

انتهای حلقه را به ميز بچسبانید.

6 رشته نخ را به ترتیبی که می خواهید بچینید. رشته تمام راه سمت چپ همان است که ردیف اول را می سازد. آن را در اطراف سایر رشته های نخ گره می زنید.

توجه: اگر 2 رنگ یکسان در کنار هم داشته باشید، نوار پهن تری از آن رنگ در دستبند خود خواهید داشت.

ساختن گره ها: این دستبند از گره جلو استفاده و گره هایی از چپ به راست ایجاد می کند.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-5

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-6

1. اولین رشته سمت چپ را بردارید، آن را به شكل عدد 4 در آورید و رشته دوم در کنار خط مستقیم 4 باشد. همانطور که در عکس نشان داده شده است، مطمئن شوید که رشته اول روی رشته دوم و سپس پشت آن قرار می گیرد. مهم است که رشته اول همیشه از رشته دوم عبور کند تا ظاهر مناسبی به آن بدهد.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-7

آموزش روش شروع جواهردوزی دستبند زیبا (گام به گام)

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-8

2. حالا رشته دوم را محکم نگه دارید و رشته اول را به سمت بالا و داخل حلقه بکشید. كشيدن را تا زمانی که با مقاومت روبرو شوید ادامه دهيد، اما نه خيلي. این كار یک گره کوچک روی رشته دوم ایجاد می کند.

3. با بستن مجدد رشته اول به دور رشته دوم – فقط با تکرار مراحل 1-2، گره دیگری ایجاد کنید.

4. حرکت را به سمت راست ادامه دهید، با استفاده از اولین رشته دو گره روی هر رشته نخ در دستبند ایجاد کنید.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-9

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-10

یه دستور جالب دیگه برای ساخت در منزل: اسپری ضد حشرات

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-11

5. هنگامی که تمام مسير را به سمت راست گره زدید و به آخرین رشته نخ رسیدید، دوباره از اولین رشته سمت چپ استفاده کنید. مطمئن شوید که روی هر رشته دو گره ایجاد می کنید.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-12

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-13

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-14

چگونه به صورت طبیعی زیباتر شویم؟ (3 گام کاملا موثر)

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-15

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-15

6. گره زدن را تا اندازه مناسب برای مچ دست خود ادامه دهید. می توانید از قطعه نخی که برای اندازه گیری مچ دست خود استفاده کرده اید، استفاده کنید.

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-16

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-17

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-18

نحوه درست کردن دستبند های دوستی-19

اضافه كردن دکمه: وقتی گره ها تمام شد، دکمه را بردارید و 3 رشته نخ را در 1 سوراخ و 3 رشته نخ آن طرف را در سوراخ دیگر قرار دهید. توجه: شايئ لازم باشد انتهای 3 رشته را به هم بغلتانید تا از سوراخ دکمه عبور کنند. 2 بخش رشته را به صورت گره ای محکم به هم گره بزنید. نخ های شل را کوتاه کنید.

ساخت دستبند تمام شد. آن را دور مچ دست بپیچید و دکمه را از طریق حلقه حرکت دهید تا محکم شود.

دستبند دوستی

دستبند های دوستی از گواتمالا سرچشمه می گیرند و در دهه 1970 به ایالات متحده راه یافتند. دستبند های دوستی نوعی مکرومه هستند زیرا الگوهای بافته شده توسط گره ایجاد می شوند. ساختن و دادن دستبند به دوست نشانه ي دوستی طولانی مدت است. (منبع)

4 آموزش گام به گام دیگه: آموزش ساخت 4 نوع دستبند پسرانه (زیبا)

6 مدل دیگر ساخت دستبند (ساده و فوق العاده شیک)

 

 

 

آموزش تصویری سنگ دوزی روی لباس مجلسی و مانتو

 

 

 

 در ادامه: آموزش روش شروع جواهردوزی دستبند زیبا

origami

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا