آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟

مبحثی که بین طرفداران هرکدام از رشته های ورزشی وجود دارد این است که کدام رشته بر دیگری برتری دارد و یا کدام ورزش طرفداران بیشتری دارد. هنرهای رزمی امروزه به عنوان نوعی ورزش معرفی شده اند که با رقابت های شدیدی بین طرفداران آن برخوردار است. ما در این مقاله می خواهیم انواع هنرهای رزمی و بهترین و قدرتمند ترین سبک این هنر را به شما دوستان معرفی نماییم.

مقدمه :

ورزش رزمی عبارت از اجرای منظم حرکات بدنی است که با روح وجسم سرو کار داشته و هدف آن آرامش روحی و روانی و استراحت مغزی و فکری و اعتماد به نفس بوده وشامل دو قسمت « ورزش رزمی نرم و ورزش رزمی سخت » میباشد .

انواع ورزش های رزمی:

۱- ورزش رزمی نرم: این نوع از ورزشهای رزمی با نیروی روحی بدن بیشتر سر وکار داشته و ورزشکار در صدد است تا با ارتباط دادن مستقیم « فکر و روح » خویش با قدرت خارق العاده اسمانی ، نیروی و قوت بدست بیاورد که بعنوان مثال میتوان از ورزشهای یوگا، چی کونگ یا تای چی ، فالون دافاو و … نام برد.

۲ــ ورزش رزمی سخت: این نوع از ورزشها بر علاوه اینکه ارتباط مستقیم بالای فکر و روح دارد ، همچنان « جسم و یا بدن » را قوت بیشتر می بخشد تا از آن قوت در رقابت جسمی بین دو حریف « بخصوص در جنگهای تن به تن » استفاده صورت گیرد، که در این مورد میتوان از ورزشهای کیک بوکسینگ، تای بوکس ، شائولین ووشو، نینجوتسو، تکواندو، کاراته ، کونگ فو، ای کی دو، وینگ چان و … نام برد.

معرفی ۱۰ تا از بهترین رزمی کاران دنیا:

 

دانلود این ویدئو

اگه هدف شما قهرمانی و مدال آوری باشه رشته هایی که در المپیک و دیگر مسابقات معتبر مثل بازیهای اسیایی حضور ذارند را باید انتخاب کنید که( جودو – تکواندو) المپیکی هستند و رشته های ووشو و کاراته کنترلی اینده و اخیراً هم موی تای و کیک بوکسینگ نیز در بازی های اسیایی حضور دارند البته کوراش و الیش هم رزمی به شمار می ایند که در بازیهای اسیایی هستند و ایران هم بیشتر به اینگونه ورزشها بها میدهد. هر رشته دیگری که به این رقابتها راه بیابد خوب است البته اینها برای کسی که به دنبال قهرمانی های با ارزش باشد، یعنی حکم قهرمانی قابل قبول که بتواند از مزایای ان استفاده کند مناسب است. حال اگر کسی برای رقابتهای حرفه ای و ازاد فکر کند باید به طور ترکیبی رده های ازاد را کار کند که بوکس کشتی کیک بوکسینگ و موی تای و جودو را باید به نوعی کار کند. البته کشتی کچ هم روشی هست که کلا متفاوت هست زیرا قوانین خاصی دارد که به نوعی نمایشی هم هست البته سنگین و خشن میباشد یعنی همان نمایشی ان هم ساده نیست. کسی هم که صرفا سلامتی را ثخواهد و کمی توانمندی رزمی به رشته هایی که به دنبال مسابقات نیستند و فقط بر روی فنون رزمی متمرکز هستند باید کار کند مانند ایکیدو – هاپکیدو – جیتکاندو – وینگچون – پنچاک سیلات – کراو ماگا – ویت وودائو – کمپو کاراته پارکر – شورینجی کمپو – کمپو – لوآ – کاراته جوتسو و…
تایچی چوان – یوگا – باگوا و شینگ یی چوان نیز بیشتر جنبه سلامتی و تناسب اندام و پرورش روان دارند. البته اگر کسی فقط به دنبال سلامتی تنها باشد باید برود شنا دیگر به رزمی نیازی نیست. کشتی و باستانی هم شمارا خیلی توتنمند میکند وحتی کشتی برای کسانی که می خواهند روشهای ازاد را یاد بگیرن و در مسابقات حرفه ای شرکت کنند خیلی واجب است بوکس و کشتی کاربردی ترین رشته ها در مبارزات ازاد هستند البته کشتی یعنی کلا فنون گلاویزی جودو هم نوعی کشتی به شمار می آید باز هم ممکن هست شما هدفی داشته باشید که باید بسته به ان چیز دیگری انتخاب کنید.

این پست آموزشی را حتماً بخوانید : آموزش بدنسازی و زیبایی اندام آقایان (تصویری)

کاربردی ترین ورزش رزمی در جهان:

از پرکاربردترین سبک‌های رزمی می‌توان به ساندا، جوجیتسو برزیلی، هاپکیدو، کیوکوشین ، انشین (از سبک های کاراته) و جودو نام برد. اصطلاح هنرهای رزمی بیشتر به رشته‌های رزمی شرق آسیا مانند ووشو، کاراته، تکواندو اشاره دارد، اما رشته‌های غربی همچون بوکس، ساواته، پانکریشن و انواع کشتی نیز در مجموعهٔ هنرهای رزمی قرار داده می‌شوند. از دیدگاه سلاح، هنرهای رزمی را می‌توان به سه گروه «مسلح»، «بی‌سلاح» و «مسلح و بی سلاح» تقسیم می‌شوند. اولی مهارت‌هایی چون تیراندازی با کمان، نبرد با نیزه و شمشیرزنی را شامل می‌شود و دومی یعنی رشته‌های مبارزهٔ بی‌سلاح بر ضربات دست و پا تأکید دارند سومی به هنرهای رزمی اشاره دارد که علاوه بر مبارزهٔ بی سلاح، مبارزهٔ مسلح نیز وجود دارد. امروزه برخی مهارت‌های مبارزه با سلاح همچون کِندو (شمشیرزنی ژاپنی) و کیودو (تیراندازی با کمان ژاپنی) به عنوان یک رشتهٔ ورزشی تمرین می‌شوند و رشته‌های بدون سلاحی همچون کاراته، جودو، تکواندو، موای تای، ساندا، کیک بوکسینگ و جوجیتسو نیز به عنوان روش‌های دفاع شخصی تمرین می‌شوند. هنرهای رزمی ووشو یا کونگ‌فو، آیکیدو و هاپکیدو هم به عنوان هنرهای رزمی بی سلاح و مسلح تمرین می‌شوند.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر مبارزات :

ووشو1

ووشو(ساندا) : به دو بخش تالو(نمایش) و ساندا (مبارزه) تقسیم میشه
ساندا : بوکس(مشت توی سر)_ضربات پا(بدون استثنا)_درگیری(کشتی،جودو)
از نظر مبارزات حرف اول رو میزنه به همین دلیل کاملترین رزم شناخته شده و سلطان مبارزات رینگی محسوب میشه.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر سرعت :

تکواندو1

تکواندو : به دو بخش پومسه (نمایش) و مبارزه تقسیم میشه
مبارزه : مشت(میانتنه فقط)_ضربات پا(پایین تنه ممنوعه)_درگیری(نداره)
از نظر سرعت حرف اول رو میزنه.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر قدرت بدنی :

کاراته1

کاراته(کیوکوشین) : به دو بخش کاتا(نمایش) و کومیته(مبارزه) تقسیم میشه.
کومیته : مشت(میان تنه فقط)_ضربات پا(بدون استثنا)_درگیری(نداره)
این ورزش از نظر قدرت بدنی حرف اول رو میزنه.

کیک بوکسینگ : ورزش قدرتمندیه – مثل ساندا هستش فقط درگیری نداره.

بوکسینگ1

نینجا : تقریبآ مثل تکواندو هستش،بیشتر اکروباته.

نینجا1

ایکیدو : دفاع شخصیشون عالیه.

ایکیدو1

جودو : ورزش اول ژاپن هستش

جودو1

موی تای : شبیه کیک بوکسه فقط ضربات آرنج و زانو اضافه دارن

موی-تای1

کونگ فو: یکی از متداول ترین انواع ورزش های رزمی است که از هنرهای رزمی و جنگ های انفرادی کشور چین نشأت گرفته است.

ک.نگ-فو1

ولی با این حال نمیشه گفت کدام ورزش قویتره، چرا که یه ورزش هست که از همه قویتره، بله
شائولین : قدرتمندترین، قدیمی ترین و کاملترین رزم در جهان معرفی شده طوری که راهبان شائولین اجازه مبارزه ندارن چون ضرباتشون کشندست .

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫141 نظرها

 1. اقا همه اینا یک طرف بوکس و تکواندو یک طرف،من این دو ورزش شیک و خفن رو می‌پسندم مخصوصا بوکس.

  1. حالا تکواندو بی نظیره ولی بوکس که مغز و صورت همو میپوکونن بدرد نمیخوره
   درضمن بوکس اصلا طرفدار نداره و همش تو حاشیست

   1. اتفاقا اسیب دیدگی سر در تکواندو،کشتی و فوتبال بیشتر از بوکسه،تازه بوکس بهترین،ملایم ترین و کم خطرترین ورزش رزمی است.

    1. اخی بمیرم واسه بوکس فقط یه ورزشه ناز ملایمو سادس😂😂 اقا جمع کنید از ایران برید واقعا که

   2. الان بهترین چهره ورزشی قرن محمد علی کلی هستش که بوکسور بود درضمن بوکس خیلی طرفدار داره اگه شما طرفدارش نیستی دلیل نمیشه که بگی اصلا طرفدار نداره
    من خودم از نزدیک مبارزه بوکسور با کاراته کار و تکواندو کار و کشتی گیر دیدم که بوکسور قاطعانه برده

   3. تو ایران ایجوری هستش وگرنه تو کشورهای دیگه یکی از معروف ترین ورزش ها بوکس هست ایرانی خیلی خنگن اصلا ورزش های خشن رو دوست ندارن رشته mma که اصلا تو ایران نیومده (خاک تو سرشون) 😭😭

 2. بوکس همه اینها رو دارد سرعت،قدرت،هوش بالا و… درضمن خیال نکنید مشت زدن اسونه تو بوکس قشنگ یاد میدن که چجور بتوانید مشت را دقیق و اصولی بزنید که دست و مچ نشکند.

  1. شما میرید فیلمای ایپ من و نمیدونم چی میبینید فک میکنید بهترینن اینا برای فیلماشون از هر ورزشی سو استفاده میکنن

   1. نه توی ایپ من از ورزشی به نا وینگچون استفاده میشه …..اینا به کنار فقط ووشو چون از نظر مبارزه از همه کامل تره

   1. باسلام شما نوشته بودید ایکیدو کار ها بهترین دفاع شخصی رادارند می خواستم بدانم این یعنی در دعوا های خیابانی فنون ایکیدو کاربرد زیادی دارند؟ ودرضمن وینگچون در مبارزات خیابانی کاربرد دارد یا نه؟ واگر کاربرد دارد کسی که وینگچون بلد هست میتواند قویتر از خودش رابزند؟

 3. وینگ چون کونگ فو هم ورزش رزمیه سرحالیه حتمآ می دونید اینو که کسی که وینگ چون کونگ فو رو بنیانگذاری کرد ایپ من بزرگ تنها استاد بروسلی بود

  1. بنیان گذار وینک چون یه خانم بودن
   اگه دقت کرده باشین خانمای چین یه مدل لباسایی میپوشیدن که اندام رو تو محدودیت نگه داشته وینگ چون هم زیاد کششو … نداره
   میتونین تحقیق کنین حتی تو فیلم ایپ من اقای ایپ رو به خاطر اینکه سبک زنونه رو انتخاب کرده مسخره میکنن

   1. آغا اینو بفهمید خانم وینگچون یعنی بهار زیبا این خانم به دختری این سبک را آموزش داد و آن دختر به ایپ من و ایپ من به بروسلی و بروسلی به تمام جهان ،استاد آقای سیفو فیروز قهرمانی شاگرد بروسلی بوده است و آقای سیفو فیروز قهرمانی سبک وینگچون را یادگرفت و اندکی تغییرات را در آن ایجاد کرد و آن را (وو وی تائو) نام گذاری کرد. اما در وینگچون برای موفقیت باید باهوش باشید و ذهن حریف را بخوانید این سخنی بود از بروسلی.
    فیلم های استاد سیفو فیروز قهرمانی را ببینید مخصوصا راه طلایی.سیفو مهدی هم وینگچون کار میکرد اما الان رفته طرف بوکس

  1. باسلام به همگی به نظر من به اندازه هرآدم یک روش رزم وجودداره که با تمرین وممارست میتونیم بهش برسیم

 4. بهترین ورزش رزمی کونگ فو توآ هستش رزم ملی ایران زمین
  توی کونگ فو همه چیز داریم از ضربات مشت مثل بکس گرفته تا پا و فنون جودو همه چیز داره کونگ فو توآ هیچ ورزشی به پاش نمیرسه

  1. اولا سبکی به نام نینجا نداریم…دوما کی گفته نینجوتسو متل تکواندو هست…اتفاقا نینجوتسو هم خیلی کامل تره و هم خیلی سخت تر…نینجوتسو یک فلسفه ی سنگین داره…گاهی وقتا نینجا بدون مبارزه پیروز میشه…

  2. توآ مزخرف‌ترین ورزش رزمیه اتفاقا. یه توآ کار پیش ساندا کار صددرصد کم میاره.
   اونی که تو ووشو ساندا بهترین باشه میتونه تو مسابقات ufc هم به راحتی شرکت و برنده بشه

 5. درود، من ورزش های زیادی مثله کیوکوشین کاراته بوکس فول کنتاک جودو و … کارکردم و میتونم با جرعت بگم که موی تای واقعا سنگینه یعنی از نظر استقامت و قدرت بدنی و شکل دهی اندام کاملترین ورزشه. اگه برای مبارزات خیابانی میخوای یه ورزش رزمی انتخاب کنید توصیه من اینه که موی تای رو انتخاب کنید. من بدون هیچ تعصبی حرف زدم حالا انتخاب شماست

 6. سلام،قطعا همه رشته های رزمی مفید و قابل احترام هستن و برای انتخاب فقط علاقه فردی مهمه.
  خیلی رشته های رزمی رو(البته در حد تفریح فقط!) کار کردم،خلاصش اینکه بهترین نوع مشت زدن رو تو باشگاه بوکس بهتون یاد میدن،بهترین راه استفاده از پا در تکواندو،بهترین فنون گلاویزی هم جودو!
  تعصب بیش از حد روی سبکمون جلوی پیشرفت رو میگیره،توصیه میکنم دوستانی از سایر رشته ها پیدا کنید و با هم تبادل اطلاعات کنید.
  موفق و رزمی کار باشید!

  1. همه رشته ها احترام خودشونو دارن ولی جوجیتسو رشته بسیار شیرین اگر حرفه ای کارکنی استقامت زیاد برای دعوا خیابونی کارت خوب باشه حرف نداره من با اینکه ۸ماهه کار میکنم ولی خیلی رشته خوبیه و غیر از رشته های رزمی توصیه میکنم حتما به نقاط نختلف بدنتون ضربه بزنید مخصوصو شیکم و بازو و پا که تحمل دردشون بره بالا

 7. ورزش کشتی،کاراته و تکواندو خوبه،فقط خواهش بوکس نرید که یه مشت میخوره تو دماغ تان و تا آخر عمر نفس کشیدن سخت میشه براتون.،درضمن مشکلات مغزی و کوری شدن چشم هم داره.

  1. سلام من ۱۵سالمه ومیخوام یک رشته رزمی رو انتخاب کنم که هم مقام اوری داشته باشه وهم دردعوای خیابانی به درد بخوره وهمچنین شکستن اجسام سخت هم داشته باشه
   خودم بیشتر علاقم به کیک بوکسینگ .کیوکوشین ودایدوجوکو هستش .لطفا راهنماییم کنید

   1. به نظرم برو کیوکوشین،چون همه این مواردی که میخوای رو داره،در کل از نگاه من ورزش های مشرق زمین روح بزرگی دارن اکثرا و به هیچ وجه قابل مقایسه با ورزش های رزمی مثل بوکس و کیک بوکس نیستن،و اینکه مشت تو صورتم در کیوکوشین ممنوعه و ورزش جوانمردانه ای هستش و به هیچ وجه خشن نیست…

   2. کیوکوشین کاراته کیوکوشین ماتسویی هم داریم ولی کیوکوشین کاراته عالیه من تو خیابون با۳نفر درگیر شدم ضربه هاشون هیچ اثری روم نداشت بجاش من میزدمشون میفتادن زمین ضربات پایی که حریفتو بدون شک میخوابونه ضربات زوکی (مشت) دلو و روده ی طرفو میاره تو دهنش ضربات پا تو سرو که نگم امتحانش کن

 8. سلام من خودم در اینترنت زیات گشتم و بالاخره جاهایی زیادی دیدم که شائولین خطرناکترین ورزش جهان ست..

 9. سلام من رزمی کار خانم حرفه ای هستم نوزده سالمه و از سه سالگی رزمی کارم تا به الان بیشتر رشته های رزمی رو کار کردم میخواستم بدونم برای ابداع رشته ی رزمی جدید چه کاری باید انجام بدم ؟ ممنون میشم اگر در صورت اطلاع داشتن جواب بدین .

 10. من در سبک های بسیاری به صورت حرفه ای کار کردم و بر اساس تجربیاتم میگم که به ترتیب رشته های بوکس جوجیتسو جودو و هاپکیدو بهترین سبک های رزمی هستند

 11. کیک بوکس و موی تای از تمامی این ورزشهایی که در این صفحه قرار گرفته شامل میشود و به نظر من که این دو رشته در صدر تمامی این ورزشها قرار میگیره

 12. سلام.من ۱۴سالمه وهیکلم درشته میخوام یه ورزش رزمی برم که هم دردعوای خیابانی به درد بخوره وهم مقام اوری داشته باشه.خودمم بیشتر علاقم به کیک بوکسینگ وتکواندوهست.لطفا اگر میتونین راهنماییم کنین

 13. اصلا درست نیست که بگید نینجوتسو مثل تکواندو میمونه!آخه این چه ربطی به اون داره؟از دوستان تقاضا می کنم فقط یک بار کلنه نینجوتسو رو تو گوگل سرچ کنند تا نظرشون راجع به تمام ورزش های رزمی عوض بشه…

 14. شلحشوران واقعی به فکر سلامت خودشون هستن نه شکست دادن دیگران،به نظر من که مقام آور کشوری هستم و 12 رشته رزمی کار کردم هنر های رزمی سامورایی مثل آی کی دو_کن دو و…. که زیباترین هنر های رزمی ایران هستند بهترین گزینه برای علاقه مندان به هنر های رزمی است چون در عین زیبایی بسیار مهلک،قوی وکارآمد هستن واز تک تک فنون لذت میبرید.

  1. قطعا جودو و کشتی و ورزشهای گلاویزی بهترین ورزشها هستند هم برای سلامتی،قهرمانی و هم دفاع از خود.
   ولی بنظرم از دعوا کناره گیری کن چون دعوا مال حیوانه.

   1. برو بینیم بابا جودو کار تو یه لحظه رسیده بهت دهنتو سرویس کرده این فیلمارو یا کمربند رنگی های جودو رو نگا نکن برو باشگاه سرعت عمل استادو ببین که چقدر سریع تو کمتر از یک ثانیه میزنتت زمین رو ببین جدی میگم اگه جودو رو جدی بگیری سرعتی هم میشی بعد یه مدت

  2. من خودم نینجا هستم…بهت توصیه میکنم اگه میپسندی سبک توشیندو(که یکی از سبک های نیجوتسو هست رو بری).بسیار بسیار کاربردیه.

  1. به مسابقات مبارزه آزاد گفته میشه…در این مسابقات ورزشکاران از هر رشته رزمی میتونن شرکت کنن…وmmaبه تنهایی یک رشته ورزشی نیست.

 15. من 15 سالمه عاشق ورزش رزمی ام بوکسور نیستموهیچی از بوکس نمیدونم ولی از بس ب درودیواربوکس زدم بابام واسم ی کیسه بوکس خرید ولی نمیخوام برم سمت بوکس ی ورزش رزمی میخوام ک از کل بدن استفاده شه و انواع سلاحارو داشته باشه فک کنم نینجوتسو خوب باشه اگ میشه کمکم کنید

  1. نه میخای همجات درگیر باشه برو نینجا رنجر.من خودم عاشق. بوکسم مثل تو به در و دیوار زیاد مشت میزنم

  2. ازتون میخوام فانتزی نگاه نکنید سلاح الآن هیچ کاربردی نداره تقریبا اگه دنبال دفاع از خودتونید بهتون کیوکوشین رو پیشنهاد میکنم چون هم آسیباش کمه،هم قدرتیه و …
   اگه دنبال فانتزی های تو فیلما هستید که من حرفی ندارم

  3. با سلام.
   نظرات و نکات بسیار جالبی اشاره شدند و وینگ چان و جیت کوندو که استاد بزرگ بروسلی نقش بسیار مهمی در شناخته شدن و معرفی و پایه گذاری آنها داشته از بهترین ها هست.

  4. با سلام و احترام
   کمتر ورزشی پیدا میشه که کیسه بوکس توش نباشه شما اگه به نینجوتسو و یا حتی نینجا رنجرو… برید از کیسه بوکس استفاده میشه.

 16. همه ورزش ها خوبه بستگی به علاقه و سلیقه خودتون داره اگه به ورزشی واقعا علاقمند باشید حتما تو اون سبک موفق خواهید شد.
  همیشه در هر کاری اول تلاش و پشتکار مهمه. بعد تلاش مربی یا استاد برای یادگیری و بعد علاقه خودتون نسبت به اون سبک.
  پس هر کاری که دلتون میگه رو کنید. حتی اگه همه از اون سبک بدی بگن. شاید شما اولین کسی باشید که موفق بشین.و در ضمن امیدتون هم نباید از دست بدین.

  1. ببین نینجوتسو از همشون بهتره ولی خیلی پر هزینست چون وسایلتو خودت باید بخری و هزار تا سلاح داره و اینا

  1. تکواندو هم تکواندو سنتی
   تا پاش به المپیک باز نشده بود خوب بود هم دفاع شخصی داشت هم سلاح و… ولی الان دیگه شبیه والیبال بدون توپ شده فقط امتیاز ملاکه
   دیگه رفت اون تکواندو قدیم

  2. نینجا یعنی چی
   همه میگن یعنی کسی که نینجوتسو کار میکنه ولی این اشتباه نینجا یعنی یعنی جنگجوی سایه ها هزار تا مهارت داره نینجوتسو فقط سبک رزمی شونه هزار تا مهارت هست که بردن ولی تو ایران فقط نینجوتسو رو یاد میده نه مهارت های دیگه و تو میشی نینجوتسو کار نه نینجای واقعی ولی اگه نینجا واقعی بشی خیلی عالیه ولی باید ژاپن بری تا بشه

 17. فرزاد جان نظرت محترمه ولی دلیل نمیشه که هرکی بوکسور صورتش داغونه،الان یکی از دوستانم بوکسوره ولی صورتش خیلی قشنگه،،،ولی درکل بنظرم بوکس خیلی خفنه

 18. بوکس یک ورزش جوانمردانه است و مثل بقیه ورزشها ناجوانمردانه نیست که مثلا مشت یا لگد به پا بزنند یا اینکه از پشت خفت کنند و…. بوکس ورزشی است که رو در رو و به صورت ضربه میزنند و خودت مشت رو می‌بینی که به صورتت میخوره و نهایتا به شکم هم مشت میزنند ولی به پا ممنوعه.
  بوکس ورزش بزرگ مردان است،ورزش کسانی که قید لوس بازی،رفیق بازی و….خیلی چیزا رو زده اند.بوکس بهترین ورزش رزمیه.

 19. سلام فقط کونگ فو کامل ترین ورزش رزمی است ولی انسان ها این ورزش رادوست ندارند چون درکونگ فو چیزی می آموزی که درورزش های دیگر غیرممکن است وهرکس تونست معنای کونگ فورا پیداکنه وهزمش کمه اونوقت میدونه کونگ فو یعنی چه

  1. کونگ فو توا اصلا رشته خوبی نیست شاید ضربات قوی داشته باشه ولی هیچ فلسفه ای پشتش نیست و یه تقلید مسخره از ورزش با اصالت ووشو هست مبدعش هم که ابراهیم میرزایی یه دیوونه مشنگ بود که آخر خودشو با امام زمان اشتباه گرفت

  2. به نظر من کاراته از همه بهتر است مخصوصا کیوکوشین و شوتوکان ولی شوتوکان از نظر من بهتر است خیلی ها فکر میکنند چون کنترلی هستش خوب نیست ولی توی دعوا خیلی کاربرد داره و شوتوکان یه زمانی مسابقات آزاد داشت ولی ورداشتنش

 20. از نظر من فقط کاراته سبک شوتوکان از کیوکوشین هم بهتر است چون ما هم سرعت بالایی داریم و قدرت و برای دعوا ی خیابانی خیلی خوب است البته همه ی سبک های کاراته خوب است

 21. جودو زیاد جذاب و قدرتی نیست ولی بوکس یک ورزش منحصر بفرد ،زیبا،کلاسیک،قدرتی و پرطرفدار است و درضمن بوکس هم در دوره های نظامی اموزش می دهند.

 22. بهترین رزمی برای درگیری خیابانی:جیت کاندو،موی تای،کیوکویشن اگه درس نوشتم،کیک بوکسینگ اینا خیلی سینگین دوضربه بزنن بهت فلج میشی بوکس هم همینطوره پیشنهاد میکنم با این رزمی کار ها تو دعوا افتادید بگین غلط کردم.همین

 23. بهترین ورزش رزمی برای درگیری،قهرمانی،سلامتی،هیکلی شدن،استقامت و معروف شدن قطعا 👑کشتی👑است چون 👑کشتی👑یک ورزش ملی است و المپیک داره و معمولا نظامیها کشتی اموزش می بینند.

 24. هیچ هنر رزمی بردیگری برتری نداره. هر کدوم ویژگیهای خودشون رو دارن. اگر هم گاهی میشنوین که یه بوکسور مثلا ووشو کار رو شکست داده فقط برتری شخصی بوده و ربطی به سبک مبارزه نداره چون ممکنه یه ووشو کار هم پیدا بشه که اون بوکسور رو شکست بده. پس این اشخاص هستن که باید بدونن چطور از اون فنون استفاده کنن.
  اما از نظر گستردگی و تنوع تکنیک و همه جانبه بودنش باید ام ام ای رو نام برد چرا که از تمام فنون رزمی میشه درش استفاده کرد و تقریبا کاملترین هستش.

 25. من کونگ فو رو میپسندم چون کامل کامل هست هم ضربه پا داره هم مشت هم زانو و هم آرنج و سلاح هم داره بعدش. کونگ فو با قدمت ترین ورزش رزمی دنیا هست حدود دوهزار سال قبل از میلاد مسیح این ورزش بوده

   1. دقیقا استاد بروسلی می فرماید در مبارزه سبک ها نیستند که باهم مبارزه میکنن بلکه اشخاص هستن که با هم مبارزه میکنن پی برد و باخت هیچ ربطی به سبک ها ندارد

 26. تو اکثر فیلم های جنگ خیابونی می‌بینیم که طرف با بوکس حریفشو قلع و قمع میکنه، اونم تو کسری از ثانیه، حالا هی بگین نینجیتسو، جودو، موی تای و…

 27. ورزش فقط جودو حتی دفاع شخصی هم با جودوترکیب میکنن چون واقعا فنونش خیلی مشتیه تازه همه ی نظامیان کشور ها جودو اموزش میبینند تو درگیری نزدیک نمیشه جودو کار رو شکست داد شاید بگید بشه از دور مشت و لگد زد ولی با اولین مشت یا لگد که هیچ کدوم هم برخورد نمیکنه اونقدری نزدیک شدید که جودو کار بتونه دخلتونو بیاره همچنین جودو ورزش سنگینی هست و تا حدودی باید ژیمناستیک کار کنید تا بتونید از فنونی که بدل نداره یا سخته با یه پشتک یا همچین چیزی فرار کنید به نظرتون جالب نیست؟

 28. ورزش رزمی عالی فقط نینجا (نینجوتسو) چون در اون هم نقاط حساس رو یاد میده هم فنون قوی داره . و حرکات آکروباتیکی هم داره که شباهتی به پارکور دارند یا مدیتیشن های خاصی که میگفتند حتی میتونستند دوشمنان رو حس کنند
  و خلاصه اینکه نینجوتسو از یه ورزش رزمی خیلی بیشتره و آدمرو واقعا تبدیل به یک نینجا میکنه و جدا از آمادگی جسمانی تمرکز و توانایی روحی رو هم بالاتر میبره

 29. فقط فقط جوجیستو و جودو بقیه زیاد خوب نیستن تکواندو هم همش نمایشیه.
  تو جوجیستو هم مشت هم پا هم گلاویزی داره ولی بوکس کیک بکسینگ فقط دست و پا دارند و فنون گلاویزی را یاد نمیدن و اگه خدایی نکرده تو دعوا گلاویز شدید چه جوری میخوایید مشت و پا بزنید.
  تازه شم بعضی از مربیان جودو همراه با آموزش جودو جوجیستو را هم یاد میدن و بعدشم مربی بوکس و جودو باهم مبارزه کنند میبینید کی میبره چون مشت زدن تو سه روز هم میشه یاد گرفت ولی جودو بیش از۵۰تا فن داره.

  1. دوست عزیز شمایی که میگید تکواندو همش نمایشیه مثل اینکه تا حالا مسابقات تکواندو رو ندیدید. واقعا اینجوری سطحی فکر کردن خیلی ناراحت کنندس

   1. من تکواندو کار میکنم اونایی که میگن تکواندو نمایشیه من حاضرم باهرکسی از هر رشته که باشه مبارزه کنم من14سالمه

 30. بیشتر مطالب درست نیست چون من کمربند مشکی کیو ۱ نینجاتسو دارم اما کلا با تکواندو که تا کمربند زرد رفتم فرق داره و به نظر من مرگبار ترین ورزش است

  1. بهترین سیگار جهان وینستون و کنت است،،،شما هم میتوانید ورزش کنید و هم با سیگار کشیدن آرامش و لذت را به خود هدیه بدهید مثل من.

 31. بهترین ورزش های رزمی برای دفاع،دعوا،قوی کردن بدن و… جودو و جوجیتسو هستند.برید تو گوگل سرچ کنید (دفاع شخصی استاد علی محمد) ببینین. روش ایشون جوجیتسو هست.

 32. بنظر من ورزش تکواندو،کاراته و جودو هم خوبه و من تو تلویزیون دیدم که آتش نشان ها برای افزایش استقامت خود جودو را آموزش میبینند

 33. سلام من ۱۷سالمه و ادم تقریبا تنبلی هستم ولی میخوام تنبلی رو بزارم کنار و یک رزمی کار خوب بشم قهرمانی و برنده شدن تو مسابقات هم الویت اولمه و ب رشته های نینجا و تکواندو و کاراته علاقه دارم بنظر شما کدوم بهتره و قهرمانی بیشتری داره

  1. نینجا نه نینجوتسو
   اگه واقعا حاضری سختی بکشی و از هیچ سختی نمیترسی برو نینجوتسو بوجینکان(نینجوتسو تنها یه سبک هست چون اصلا ورزش رزمی نیست هنر هست نینجا های رنجر و… من دراوردی از ایرانیاس

 34. سلام به همه من میخام به سبکی برم که هم بئنو خوب اماده کنه و هم در دعوای خیابونی کم نیاره
  واسم قهرمانی و مدال اوری مهم نیست
  بین ووشو و موی تای و کیوکوشین کاراته مردد هستم
  نظر شما چیه؟

   1. نینجا رنجر نرید یه سبک من دراوردیه نینجتسو بوجینکان اصله و ماله ژاپنه و نینجتسو یعنی هنر حرکت پنهان نینجا هم یعنی فردی فوق العاده

 35. میخوام یه ورزش رزمی بدم که به درد دعوای خیابونی هم بخورد
  از چند نفر پرسیدم اینا رو بیشتر میگن بوکس کیک بوکسینگ موی تای میشه شما هم یه نظر بدین و راهنمایی کنین؟
  نظر خودم اول روی موی تای هستش چون هم ضربات دست و پا داره و هم یکم کامل هست نظر شما چیه؟

  1. لطفا یه جلسه تمرینات کاراته کنترلی سبک شیتوریو رو برو از نزدیک ببین و قدرت و سرعت ضربات دست و پاشون رو ببین اونموقع خودت متوجه ورزش رزمی مناسب میشی در ضمن علاوه بر ضربات دست و پا ضربات سر و زانو و آرنج و…. رو هم بهت اموزش میدن درگیری های تن به تن هم داره

 36. اولن اینکه این سوال از اصل قلطن من خودم بوکس تمرین میکنم دومن رشته های کاراته و تکواندو و جودو و ووشو و کونگ فو همه موئسسش هند و پایه ریزش هند دومن بوکس و کشتی و ساواته و پانکریشن موئسسش یونان و مصر من خودم مبارزه بین سامورایی و اسپارتی دیدم که اسپارتی یونانی برد و سامورایی کشته شد در زمن کشور های غربی بهترین جنگ جویان را داشتند مثل شواللیه معبد و اسپارتان و سنتورین و گلادیاتور و غیره ونه راجپوت یا شائولین و یا حشاشین پس بهترین بوکس نه کاراته

 37. قهرمان بوکس به خاطر ضربه چاقو از یه غیر رزمی کار داغون شد با این که مشتی های عالی می زد ولی یه چاقوکش از پا دراوردش این مقاله درباره دفاع شخصیه راجع به اون صحبت کنید من تخصص ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم ورزش های رزمی که بدون درگیری واقعی آموزش می بینن تو مبارزه واقعی کم میارن.

 38. اولا که نینجا یه سبک نیست. دوما اینکه به هنرجوهای نینجوتسو القاب مبارزان سایه وقاتلان شب رو دادن. سوما اینکه هر فردی از سبک و ورزش خودش دفاع میکنه. من پیشنهادم تشیندو هست. هنر بروز شده نینجوتسو برای مبارزه در دنیای امروز. هيچوقت یه تکواندو کار یا کاراته کار حریف یه نینجای واقعی نمی شه.

 39. بهتر است ابتدا با روحیات ورزشکاری آشنا بشید بعد این رو درنظر بگیرید که در هر سبکی وقتی از طرف مقابل نهراسید و با دقت به تحرکات ایشون توجه کنیدحتما پیروز خواهید شد چون هر مبارزی یک نقطه ضعف داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن