آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟

چرب زبان

مبحثی که بین طرفداران هرکدام از رشته های ورزشی وجود دارد این است که کدام رشته بر دیگری برتری دارد و یا کدام ورزش طرفداران بیشتری دارد. هنرهای رزمی امروزه به عنوان نوعی ورزش معرفی شده اند که با رقابت های شدیدی بین طرفداران آن برخوردار است. ما در این مقاله می خواهیم انواع هنرهای رزمی و بهترین و قدرتمند ترین سبک این هنر را به شما دوستان معرفی نماییم.

مقدمه :

ورزش رزمی عبارت از اجرای منظم حرکات بدنی است که با روح وجسم سرو کار داشته و هدف آن آرامش روحی و روانی و استراحت مغزی و فکری و اعتماد به نفس بوده وشامل دو قسمت « ورزش رزمی نرم و ورزش رزمی سخت » میباشد .

انواع ورزش های رزمی:

1- ورزش رزمی نرم: این نوع از ورزشهای رزمی با نیروی روحی بدن بیشتر سر وکار داشته و ورزشکار در صدد است تا با ارتباط دادن مستقیم « فکر و روح » خویش با قدرت خارق العاده اسمانی ، نیروی و قوت بدست بیاورد که بعنوان مثال میتوان از ورزشهای یوگا، چی کونگ یا تای چی ، فالون دافاو و … نام برد.

2ــ ورزش رزمی سخت: این نوع از ورزشها بر علاوه اینکه ارتباط مستقیم بالای فکر و روح دارد ، همچنان « جسم و یا بدن » را قوت بیشتر می بخشد تا از آن قوت در رقابت جسمی بین دو حریف « بخصوص در جنگهای تن به تن » استفاده صورت گیرد، که در این مورد میتوان از ورزشهای کیک بوکسینگ، تای بوکس ، شائولین ووشو، نینجوتسو، تکواندو، کاراته ، کونگ فو، ای کی دو، وینگ چان و … نام برد.

معرفی 10 تا از بهترین رزمی کاران دنیا:

 

دانلود این ویدئو

اگه هدف شما قهرمانی و مدال آوری باشه رشته هایی که در المپیک و دیگر مسابقات معتبر مثل بازیهای اسیایی حضور ذارند را باید انتخاب کنید که( جودو – تکواندو) المپیکی هستند و رشته های ووشو و کاراته کنترلی اینده و اخیراً هم موی تای و کیک بوکسینگ نیز در بازی های اسیایی حضور دارند البته کوراش و الیش هم رزمی به شمار می ایند که در بازیهای اسیایی هستند و ایران هم بیشتر به اینگونه ورزشها بها میدهد. هر رشته دیگری که به این رقابتها راه بیابد خوب است البته اینها برای کسی که به دنبال قهرمانی های با ارزش باشد، یعنی حکم قهرمانی قابل قبول که بتواند از مزایای ان استفاده کند مناسب است.

حال اگر کسی برای رقابتهای حرفه ای و ازاد فکر کند باید به طور ترکیبی رده های ازاد را کار کند که بوکس کشتی کیک بوکسینگ و موی تای و جودو را باید به نوعی کار کند. البته کشتی کچ هم روشی هست که کلا متفاوت هست زیرا قوانین خاصی دارد که به نوعی نمایشی هم هست البته سنگین و خشن میباشد یعنی همان نمایشی ان هم ساده نیست. کسی هم که صرفا سلامتی را ثخواهد و کمی توانمندی رزمی به رشته هایی که به دنبال مسابقات نیستند و فقط بر روی فنون رزمی متمرکز هستند باید کار کند مانند ایکیدو – هاپکیدو – جیتکاندو – وینگچون – پنچاک سیلات – کراو ماگا – ویت وودائو – کمپو کاراته پارکر – شورینجی کمپو – کمپو – لوآ – کاراته جوتسو و…

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

تایچی چوان – یوگا – باگوا و شینگ یی چوان نیز بیشتر جنبه سلامتی و تناسب اندام و پرورش روان دارند. البته اگر کسی فقط به دنبال سلامتی تنها باشد باید برود شنا دیگر به رزمی نیازی نیست. کشتی و باستانی هم شمارا خیلی توتنمند میکند وحتی کشتی برای کسانی که می خواهند روشهای ازاد را یاد بگیرن و در مسابقات حرفه ای شرکت کنند خیلی واجب است بوکس و کشتی کاربردی ترین رشته ها در مبارزات ازاد هستند البته کشتی یعنی کلا فنون گلاویزی جودو هم نوعی کشتی به شمار می آید باز هم ممکن هست شما هدفی داشته باشید که باید بسته به ان چیز دیگری انتخاب کنید.

این پست آموزشی را حتماً بخوانید : آموزش بدنسازی و زیبایی اندام آقایان (تصویری)

کاربردی ترین ورزش رزمی در جهان:

از پرکاربردترین سبک‌های رزمی می‌توان به ساندا، جوجیتسو برزیلی، هاپکیدو، کیوکوشین ، انشین (از سبک های کاراته) و جودو نام برد. اصطلاح هنرهای رزمی بیشتر به رشته‌های رزمی شرق آسیا مانند ووشو، کاراته، تکواندو اشاره دارد، اما رشته‌های غربی همچون بوکس، ساواته، پانکریشن و انواع کشتی نیز در مجموعهٔ هنرهای رزمی قرار داده می‌شوند. از دیدگاه سلاح، هنرهای رزمی را می‌توان به سه گروه «مسلح»، «بی‌سلاح» و «مسلح و بی سلاح» تقسیم می‌شوند.

اولی مهارت‌هایی چون تیراندازی با کمان، نبرد با نیزه و شمشیرزنی را شامل می‌شود و دومی یعنی رشته‌های مبارزهٔ بی‌سلاح بر ضربات دست و پا تأکید دارند سومی به هنرهای رزمی اشاره دارد که علاوه بر مبارزهٔ بی سلاح، مبارزهٔ مسلح نیز وجود دارد. امروزه برخی مهارت‌های مبارزه با سلاح همچون کِندو (شمشیرزنی ژاپنی) و کیودو (تیراندازی با کمان ژاپنی) به عنوان یک رشتهٔ ورزشی تمرین می‌شوند و رشته‌های بدون سلاحی همچون کاراته، جودو، تکواندو، موای تای، ساندا، کیک بوکسینگ و جوجیتسو نیز به عنوان روش‌های دفاع شخصی تمرین می‌شوند. هنرهای رزمی ووشو یا کونگ‌فو، آیکیدو و هاپکیدو هم به عنوان هنرهای رزمی بی سلاح و مسلح تمرین می‌شوند.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر مبارزات :

ووشو1

ووشو(ساندا) : به دو بخش تالو(نمایش) و ساندا (مبارزه) تقسیم میشه
ساندا : بوکس(مشت توی سر)_ضربات پا(بدون استثنا)_درگیری(کشتی،جودو)
از نظر مبارزات حرف اول رو میزنه به همین دلیل کاملترین رزم شناخته شده و سلطان مبارزات رینگی محسوب میشه.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر سرعت :

تکواندو1

تکواندو : به دو بخش پومسه (نمایش) و مبارزه تقسیم میشه
مبارزه : مشت(میانتنه فقط)_ضربات پا(پایین تنه ممنوعه)_درگیری(نداره)
از نظر سرعت حرف اول رو میزنه.

قوی ترین ورزش رزمی از نظر قدرت بدنی :

کاراته1

کاراته(کیوکوشین) : به دو بخش کاتا(نمایش) و کومیته(مبارزه) تقسیم میشه.
کومیته : مشت(میان تنه فقط)_ضربات پا(بدون استثنا)_درگیری(نداره)
این ورزش از نظر قدرت بدنی حرف اول رو میزنه.

کیک بوکسینگ : ورزش قدرتمندیه – مثل ساندا هستش فقط درگیری نداره.

بوکسینگ1

نینجا : تقریبآ مثل تکواندو هستش،بیشتر اکروباته.

نینجا1

ایکیدو : دفاع شخصیشون عالیه.

ایکیدو1

جودو : ورزش اول ژاپن هستش

جودو1

موی تای : شبیه کیک بوکسه فقط ضربات آرنج و زانو اضافه دارن

موی-تای1

کونگ فو: یکی از متداول ترین انواع ورزش های رزمی است که از هنرهای رزمی و جنگ های انفرادی کشور چین نشأت گرفته است.

ک.نگ-فو1

ولی با این حال نمیشه گفت کدام ورزش قویتره، چرا که یه ورزش هست که از همه قویتره، بله
شائولین : قدرتمندترین، قدیمی ترین و کاملترین رزم در جهان معرفی شده طوری که راهبان شائولین اجازه مبارزه ندارن چون ضرباتشون کشندست .

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫257 دیدگاه ها

 1. اقا همه اینا یک طرف بوکس و تکواندو یک طرف،من این دو ورزش شیک و خفن رو می‌پسندم مخصوصا بوکس.

  1. حالا تکواندو بی نظیره ولی بوکس که مغز و صورت همو میپوکونن بدرد نمیخوره
   درضمن بوکس اصلا طرفدار نداره و همش تو حاشیست

   1. اتفاقا اسیب دیدگی سر در تکواندو،کشتی و فوتبال بیشتر از بوکسه،تازه بوکس بهترین،ملایم ترین و کم خطرترین ورزش رزمی است.

    1. اخی بمیرم واسه بوکس فقط یه ورزشه ناز ملایمو سادس😂😂 اقا جمع کنید از ایران برید واقعا که

    2. کیک بوکسینگ از همش بهتره چون اگه کیک بوکسر باشی ضربات پاهات و دستات مثل فولاد میشه منکه چندساله این رشته را ادامه میدم و راضیم ازش

     1. باسلام.شما دقت کامل را درباره مبارزات ۱۰۰نفری اوپن کیوکوشین کای کاراته 極真会館 که فنون بشرح ذیل دقت نکردید:
      ۱-دراین مسابقات که تمام رشته ها حق شرکت دارند فقط رشته کیوکوشین کاراته که از۶ رشته مادر و تنها رشته اوپن در کارته اصیل است برعکس توضیحات شما فنون خاص بدون**کاپ دستکش بوکس بدون لثه هووگو**مبارزه وفقط کاپ برای حافظت از بیضه ها و باند کنفی برای عدم شکستن انگشتان اجازه استفاده دارد.
      ۲-در۵۰سال کار کردن فنون درگیری و کلیه ضربات پا دوست بر صورت بودن آزاد هست و طی مدتی ساعت باید یا نام اوت یا دو بار نام دآآون حریف را کند مانند:ماتسویی یا ماسودا یا میسزروی
      ۳-تمام فنون پرتاپی فنون خفه کردن فنون شکستن(کانسدسووازآ,شیوه وازآ)اجراء میشود.
      حالا مقایسه کنید در کدام سبک چنین فنون براحتی وبشدت اجراءبدون**کاپ,هووگو,لثه,دستکش بوکس**براحتی و مردانه مبارزه میکنند..؟!
      Hunshei Dr. C, 8St Black Belt

    3. تو بوکس فقط تهاجم یاد میگیرید

     تکواندو هم دفاع، هم حمله و هم جاخالی آموزش میدن

     در ضمن سرعت تکواندو کار با بوکسور قابل مقایسه نیست

     من هردو ورزش رو کار میکنم و دوست دارم ولی تکواندو بهتره به نظر من

     6ساله بوکس و تکواندو کار میکنم

    4. آقا بابک تمام ورزش ها چه انفرادی چه جمعی باشه آسیب دیدگی داره مثل والیبال که رباط و تاندون پاره میشه یا انگشتان دست هم می‌شکنه پس کلا اگر ورزش را درست یعنی فنی اجرا نشه یا حتی درست هم اجرا بشه گرفتاری داره یا در تنیس ولسکی هم آسیب دیدگی شدید داره اما دو نوع ورزش را باهم مقایسه کردن اشتباه هست
     ۱:ورزش های رزمی که توضیح دادند که نوعا صدمات داره
     ۲:ورزشهایی که نوعا صدمه زدن ندارم اما بازهم آسیب دیدگی داره

    5. فکر کنم تا حالا مبارزه نکردی ، تو این ورزش دماغ من ، گوشم ، دنده هام بارها شکسته شده و دندونام ببار لق شدن ، چندبار پوست صورتم پاره شده ، اما واقعا یه بوکسور حرفه ای خطرناکه هیچ ورزشکاری نباید با یه بوکسور دربیفته . من جودو و کشتی و کیک بوکس هم کار کردم .

   2. الان بهترین چهره ورزشی قرن محمد علی کلی هستش که بوکسور بود درضمن بوکس خیلی طرفدار داره اگه شما طرفدارش نیستی دلیل نمیشه که بگی اصلا طرفدار نداره
    من خودم از نزدیک مبارزه بوکسور با کاراته کار و تکواندو کار و کشتی گیر دیدم که بوکسور قاطعانه برده

    1. شما میخواید طرفداری بکسو بکنید برای چی به کاراته توهین میکنید.اتفقا کاراته رشته کاملتری نسبت به بوکس هست.نقطه ضعف بوکس این هست که مبارزه از راه نزدیک رو بلدن اما اگر یک کاراته کا از بوکسور هنگام مبارزه دور شه و از پا استفاده کنه، بوکسره کاری نمیتونه بکنه.

     1. نه داداش من سه سال کاراته رفتم و الان یکساله بوکس میرم والان به طور قاطع بهت میگم بوکس از کاراته بهتره، بوکس سرعت مشت هاتو میبره بالا وبه حریفت اجازه نمیده ازت فاصله بگیره با یک یا دو ضربه ناکارشون میکنی

    2. اینا اصن به هم میخورن ک باهم مبارزه میکنن؟ اینک بگی بوکسور با کاراته کا یا با هرکس دیگه ای مبارزه کرده و برده ب نظرم بردش هیچ ارزشی نداره چون باید با کشی مبارزه کنه ک از نظر قدرت با خودش برابر هست و اون وقته ک این برد براش با ارزش میشه

     1. سلطان تمام رشته های رزمی جیت کاندوی که از استادان معبد شائولین گرفته شده

    3. عزیزم کی گفته مگه ماس اویاما نیومد امریکا گفت هرکی که میخواد بیاد مبارزه ولی هم قهرمان بوکس تایلندی و هم خیلی از بزرگای بوکس رو شکست داد یا اصلا مسابقات k1 سال2000 که کیوکوشین کارا قهرمان شدن مثل اندی هوگ

     1. اقای پارسا نمیدونم چی شما چی میگی شما کیوکوشین کارها فقطو فقط میگید کیوکوشین وبه سایر ورزش ها احترام نمیگذارید فکر کردی کیوکوشین قویترینه چی میگی قویترین وقدرتمند ترین ورزش جهان شائولین کونگفو هستش که راهبان معبد شائولین اجازه مبارزه ندارن چون ضرباتشون کشنده ودرحد مرگ است راست نمیگم برو کتاب ۷۲ گانه تکنیک شائولین رو بخون گردن اهنیین دست اهنیین نمیدونم چی ۷۲ نوع از بدن رو اهنی میکنهازنظر دفاع شخصی۱ از نضر سرعت۱ از نضر قدرت ۱ همه چی اوله وتمام بعد برو ببین شکستن اجسام سختشون با یک انگشت سنگ کوه یارودخانه رو خورد میکنه برو روی انها تحقیق کن خیلی چیزا دارن که بهت نگفتم بعد تومیگه اویاما با همه سبک ها مبارزه کرد اندی هوگ نمیدونم چی پس چرا با یک راهب شائولین مبارزه نکرد میدونی چرا چون یک راهب شائولین باتمام جرات غیر قابل شکست است واویاما فقط به سراق بوکسرها میره برو روی اساتید قدیمی شائولین تحقیق کن ببین چقدر قویتر وقدرتمند تر از اویاماهستند میدونی چرا همه از قدرت اونها بیخبره چون اونها قدرتشون رو جلوی مردم به نمایش نمبگذارن این یک سر از اسرار شائولین است وقطعا در ایران وجود نداره فقط در چین الان شما قویترین کیوکوشین کار رو بیارید با یک راهب شائولین مقابله کنه نمیتونه مقابلهکنه چون اسیب زدن به یک راهب غیر ممکن است اونها ۲۰ تا ۳۰ سال هر روز تمرین میکنن چی میگی برو قدرت چیکونگ رو ببین برو ضربه به نقاط حساس فلج ومرگ رو ببین چطوریه دیگه از این حرف ها نزن هیچ ورزشی نسبت به دیگری برتری نداره مگر در تمرینات ومیدونی چرا شائولین از همه برتر است چون هیچکس نمیتونه مثل انها روز وشب صبح تمرین کنه له همین دلیل خیلی قدرتمند میشن

     2. سلام آقا پارسا. ماس اویاما که می‌بینی یه اسطوره بود. 14 سال کاراته گوجوریو و 4 سال کاراته شوتوگان. و 8 سال جودو. کار کرده بود. با تمام تجربه های مبارزه خودش و به سبک ازاد.بعد اویاما چند سبک کار کرده بود. قدیم کیوکوشین کاراته فنون جودو داشت کامل بود. ولی الان نه. کسی که دان 2 یا 3 کیوکوشین کاراته را بگیره نمیتونه حریف یه کیک بوکسور حرفه ای بشه بجز اینکه خودش این رشته را بلد باشه. یا جودو. که کم نیاره. کیوکوشین ضعفش آموزش ندادن جاخالی و دفاع از مشت تو صورت هست

   3. تو ایران ایجوری هستش وگرنه تو کشورهای دیگه یکی از معروف ترین ورزش ها بوکس هست ایرانی خیلی خنگن اصلا ورزش های خشن رو دوست ندارن رشته mma که اصلا تو ایران نیومده (خاک تو سرشون) 😭😭

    1. ببینید الکی سر یه چیز بیخود بحث نکنید ربطی هم اصلا به ورزش نداره کسی موفق و پیروزه که همیشه تمرین کنه و ساعت های تمرینش بالا باشه علاوه بر بالا بودن ساعت های تمرینش باید متوجه نقاط ضعفش بشه و اونارو به نقاط قوت تبدیل کنه والسلام

   4. هنر رزمی نینجوتسو اینطور که میگن همش آکروبات نیست نینجوتسو 100برگه 99برگش جنگه1برگش اکروبات

   5. قبول ندارم من خودم کینگ بوکس کار میکنم تازه ورزشای رزمی برای پوکودن و دفاع داری طرف ناز نمیکنی که

   6. اصل منطق و حرف زدی داداش همه رشته ها خوبند و زیبا و تمامش بستگی به پشتکار هنرجو داره بقول بروسلی من از کسی نمی‌ترسم که هزارتا فنون بلده من از کسی میترسم که یک فن رو هزاربار تکرار کرده باشه

  2. فقط کونگ فو شهرکرد
   زنده باد استاد ابراهیم عالیور بختیاری
   یکی از مربیان سرشناش ایران

   1. بهترین ورزش ووشو
    ۱. ضربه دست
    ۲. ضربه پا
    ۳ . درگیری
    یعنی بوکس کاراته و جودو و کشتی همه چی داره من ۳ ساله ووشو کار می کنم واقعا عالیه .

  3. بهترین ورزش رزمی ورزشی هست که هم مشت ،،، لگد ،،، دفاع شخصی ،،، ضربات آرنج و زانو ،،، و هم تجهیزات مثل چاقو تنفا نیزه و چوب داشته باشه مانند :: هاپکیدو آیکیدو ،، مادر ورزش های رزمی آدیمورای و کونگ فو ،، شائولین است

  4. به نظر من یک مبارز واقعی به سبک ها بسنده نمیکنه و ترکیبی عمل میکنه من پیشنهادم اینکه این سبک ها رو بری و باهم ترکیب کنی(کنگفو توا) برای ضربات دست و پا ارنج و زانو مبارزه با سلاح و دفاع شخصی(جودو و کشتی)برای درگیری در فاصله نزدیک و پرت کردن حریف به زمین واز (جوجیتسوی برزیلی)برای در گیری در خاک و شکستن مفاصل حریف استفاده کنی سعی کن عین مبارز واقعی باشی نه رزمی کار دوست من

  5. تو میون سبک هایی که گفتین نینجوتسو تقریبا کامله نه به معنای واقعی کلمه چون جیتکاندو و MMA انقلابی هستن تو دنیای هنر های رزمی چون از قید و بند و تعصبات سبکهای سنتی خارج شدند

  6. سلام تو سبک هایی که معرفی کردین نینجوتسو کاملترینه همینطور مرگبار ترین ممنون از توضیحات شما

   1. سلام‌من‌ ۲۰‌ سالمه‌ و دخترم و‌ میخوام‌ ی رشته‌ ی‌ رزمی‌ شروع‌ کنم‌ .بنظرتون‌ کدوم‌ رشته‌ برای‌ قهرمانی‌ بهتره؟خودم‌ ووشو‌ خوشم‌ میاد‌ فقط‌ از‌ شکستگی‌ بینی‌ یکم‌ ترس‌ دارم‌ برای‌ مسابقات
    لطفا‌ بگین🙏🏻

    1. سلام ورزش رزمی هر کدوم که بری احتمال اسیب دیدن هست اونم به خودت بستگی داره اگه قوی باشی و فرز باشی اسیب جدی نمیبینی مثل شکستگی
     باید زیاد تمرین کنی

    2. سلام ببین بروکیوکشین بدون جراهت بینی و…..صورت درکل هست ولی بایدبدنتوبرای دردکشیدن اماده کنی چون قراره فولاد شه

  7. اصلا بین تکواندو و نینجوتسو زمین تا اسمون فرق هس نمیشه این دو سبک رو با هم یکی گرفت

  8. داود خان بهتره Full Contact هر دو را باهم شیک بقول خفن بعداز۴-۵سال ممکنه در زمان اخذ کمربند سیاه بهش برسی

  9. به نظر منم ووشو ساندا کاملترینه تو این لیست و کاربردی ترین چون این سبک رو به ارتش چین هم اموزش میدن فقط نقص این سبک تو درگیری زمینیه که نداره

 2. بوکس همه اینها رو دارد سرعت،قدرت،هوش بالا و… درضمن خیال نکنید مشت زدن اسونه تو بوکس قشنگ یاد میدن که چجور بتوانید مشت را دقیق و اصولی بزنید که دست و مچ نشکند.

 3. ورزش تکواند بی خودین ورزش رزمی است چرا که فقط از ضربه پا داره و همچین بوکس که فقط ضربه دست داره

  1. برادر. تکواندو بیشتر از پا ضربه دست داره. تنها ورزشی که دفاع و مشت و لگد و درگیری رو با هم داره. و کاملترین.

  2. با نظر شما مخالفم شما چقدر تکواندو کار کردی که اینجوری در موردش نظر میدی درضمن تکواندو دفاع شخصی هم داره که برای افرادی هست که حداقل دان۲ رو داشته باشه
   خواهشا درمورد چیزی که اطلاع ندارید همین جوری کشکی نظر ندید من هفت ساله تکواندو کار میکنم واقعا بدون اغراق میگم حرف نداره

  1. شما میرید فیلمای ایپ من و نمیدونم چی میبینید فک میکنید بهترینن اینا برای فیلماشون از هر ورزشی سو استفاده میکنن

   1. نه توی ایپ من از ورزشی به نا وینگچون استفاده میشه …..اینا به کنار فقط ووشو چون از نظر مبارزه از همه کامل تره

    1. سلام
     یسوال داشتم
     من خودم کمربند قرمز تکواندو عم
     حدودا ی سالی میشه ک ادامه ندادم

     الان نینجا رو دوس دارم تکواندو را هم کمی دوس دارم

     بنظرتون کدوما برم بهتره
     تکواندو را ادامه بدم
     یا ررم‌نینجا

     1. ببین دوست عزیز اگه واقعا دوست داری در ورزش به یک جایگاهی برسی نباید از یک شاخه به شاخه دیگر بپری اگر واقعا برات آینده ورزشیت مهمه یا یه ورزشو رو انتخاب نکن یا اگه کردی مثل یه مرد تا تهش برو
      این تنها راهنمایی بود که میتونستم بهت بکنم

   1. باسلام شما نوشته بودید ایکیدو کار ها بهترین دفاع شخصی رادارند می خواستم بدانم این یعنی در دعوا های خیابانی فنون ایکیدو کاربرد زیادی دارند؟ ودرضمن وینگچون در مبارزات خیابانی کاربرد دارد یا نه؟ واگر کاربرد دارد کسی که وینگچون بلد هست میتواند قویتر از خودش رابزند؟

 4. وینگ چون کونگ فو هم ورزش رزمیه سرحالیه حتمآ می دونید اینو که کسی که وینگ چون کونگ فو رو بنیانگذاری کرد ایپ من بزرگ تنها استاد بروسلی بود

  1. بنیان گذار وینک چون یه خانم بودن
   اگه دقت کرده باشین خانمای چین یه مدل لباسایی میپوشیدن که اندام رو تو محدودیت نگه داشته وینگ چون هم زیاد کششو … نداره
   میتونین تحقیق کنین حتی تو فیلم ایپ من اقای ایپ رو به خاطر اینکه سبک زنونه رو انتخاب کرده مسخره میکنن

   1. آغا اینو بفهمید خانم وینگچون یعنی بهار زیبا این خانم به دختری این سبک را آموزش داد و آن دختر به ایپ من و ایپ من به بروسلی و بروسلی به تمام جهان ،استاد آقای سیفو فیروز قهرمانی شاگرد بروسلی بوده است و آقای سیفو فیروز قهرمانی سبک وینگچون را یادگرفت و اندکی تغییرات را در آن ایجاد کرد و آن را (وو وی تائو) نام گذاری کرد. اما در وینگچون برای موفقیت باید باهوش باشید و ذهن حریف را بخوانید این سخنی بود از بروسلی.
    فیلم های استاد سیفو فیروز قهرمانی را ببینید مخصوصا راه طلایی.سیفو مهدی هم وینگچون کار میکرد اما الان رفته طرف بوکس

    1. ایشون وینگ چون رو دیگه قبول نداره و میگه ناقص هست و میگه اینایی که توی ایران وینگ چون کار می کنند شیاد هستند چرا؟

  1. باسلام به همگی به نظر من به اندازه هرآدم یک روش رزم وجودداره که با تمرین وممارست میتونیم بهش برسیم

 5. هنر رزمی واقعی یعنی جیت کاندو. روش ابداعی استاد بروسلی کاملترین سبک رزمی است

   1. نه اتفاقا اصلا خطرناک نیست ،درضمن ورزشهای خطرناک تر از بوکس هم است

  1. شیک ؟!
   جمع کنید تو رو خدا
   شیک بودن رو به ورزش ربط ندید
   ورزش برای سلامتی جسم و روحه

 6. بهترین ورزش رزمی کونگ فو توآ هستش رزم ملی ایران زمین
  توی کونگ فو همه چیز داریم از ضربات مشت مثل بکس گرفته تا پا و فنون جودو همه چیز داره کونگ فو توآ هیچ ورزشی به پاش نمیرسه

  1. اولا سبکی به نام نینجا نداریم…دوما کی گفته نینجوتسو متل تکواندو هست…اتفاقا نینجوتسو هم خیلی کامل تره و هم خیلی سخت تر…نینجوتسو یک فلسفه ی سنگین داره…گاهی وقتا نینجا بدون مبارزه پیروز میشه…

  2. توآ مزخرف‌ترین ورزش رزمیه اتفاقا. یه توآ کار پیش ساندا کار صددرصد کم میاره.
   اونی که تو ووشو ساندا بهترین باشه میتونه تو مسابقات ufc هم به راحتی شرکت و برنده بشه

   1. اما ساندا در دعوا به درد نمیخوره چون ووشو ساندا سلاح نداره ولی کنگفو توا سلاح داره مثل نانچیکو چوب شمشیر و……

 7. فقط ساندا چون درگیری و بوکس و ضربات بدون استثنا پا داره

  1. بهترین ورزش برای دفاغ از خود چیست یکی کمک کنه ؟؟؟ ممنون میشم

   1. باسلام بهترین ورزش برای دفاع شخصی جیت کاندو وسلام

 8. درود، من ورزش های زیادی مثله کیوکوشین کاراته بوکس فول کنتاک جودو و … کارکردم و میتونم با جرعت بگم که موی تای واقعا سنگینه یعنی از نظر استقامت و قدرت بدنی و شکل دهی اندام کاملترین ورزشه. اگه برای مبارزات خیابانی میخوای یه ورزش رزمی انتخاب کنید توصیه من اینه که موی تای رو انتخاب کنید. من بدون هیچ تعصبی حرف زدم حالا انتخاب شماست

 9. داداش چطور اسم بهترین ورزش رزمی تاپیک گذاشتی ولی mma رو نگفتی؟

  1. دمت گرمه. انصافی حریف نداره. فقط در برابر شاوولین کم آورد. بوکسور رو زد. کاراته کار رو زد.کونگ فو رو همینطور

  2. تکواندو از دایناسور گرفته شده فک کنم 😂😂چون اصلا دست توش نداره

 10. سلام،قطعا همه رشته های رزمی مفید و قابل احترام هستن و برای انتخاب فقط علاقه فردی مهمه.
  خیلی رشته های رزمی رو(البته در حد تفریح فقط!) کار کردم،خلاصش اینکه بهترین نوع مشت زدن رو تو باشگاه بوکس بهتون یاد میدن،بهترین راه استفاده از پا در تکواندو،بهترین فنون گلاویزی هم جودو!
  تعصب بیش از حد روی سبکمون جلوی پیشرفت رو میگیره،توصیه میکنم دوستانی از سایر رشته ها پیدا کنید و با هم تبادل اطلاعات کنید.
  موفق و رزمی کار باشید!

  1. همه رشته ها احترام خودشونو دارن ولی جوجیتسو رشته بسیار شیرین اگر حرفه ای کارکنی استقامت زیاد برای دعوا خیابونی کارت خوب باشه حرف نداره من با اینکه ۸ماهه کار میکنم ولی خیلی رشته خوبیه و غیر از رشته های رزمی توصیه میکنم حتما به نقاط نختلف بدنتون ضربه بزنید مخصوصو شیکم و بازو و پا که تحمل دردشون بره بالا

  2. بیشتر نظرات دیگران را خواندم ، نظر شما را فراگیر ، منطقی و بدون تعصب دیدم ، در تائید نظر شما باید بگویم :
   اگر کسی بخواهد رشته ی رزمی ای را شروع بکند ، باید ببیند هدفش برای شروع و تمرین یک هنر رزمی چیست و با توجه به توضیحات مختصر و مفید این گونه سایت ها و همچنین نظرات بیطرفانه بعضی از دوستان ؛ می تواند یک یا دو رشته رزمی (و یا بعدها رشته تکمیلی دیگری) را انتخاب و شروع کند که به نتیجه مطلوب برسد و خواسته اشان را تامین کند .

 11. ورزش کشتی،کاراته و تکواندو خوبه،فقط خواهش بوکس نرید که یه مشت میخوره تو دماغ تان و تا آخر عمر نفس کشیدن سخت میشه براتون.،درضمن مشکلات مغزی و کوری شدن چشم هم داره.

  1. سلام من ۱۵سالمه ومیخوام یک رشته رزمی رو انتخاب کنم که هم مقام اوری داشته باشه وهم دردعوای خیابانی به درد بخوره وهمچنین شکستن اجسام سخت هم داشته باشه
   خودم بیشتر علاقم به کیک بوکسینگ .کیوکوشین ودایدوجوکو هستش .لطفا راهنماییم کنید

   1. به نظرم برو کیوکوشین،چون همه این مواردی که میخوای رو داره،در کل از نگاه من ورزش های مشرق زمین روح بزرگی دارن اکثرا و به هیچ وجه قابل مقایسه با ورزش های رزمی مثل بوکس و کیک بوکس نیستن،و اینکه مشت تو صورتم در کیوکوشین ممنوعه و ورزش جوانمردانه ای هستش و به هیچ وجه خشن نیست…

   2. کیوکوشین کاراته کیوکوشین ماتسویی هم داریم ولی کیوکوشین کاراته عالیه من تو خیابون با۳نفر درگیر شدم ضربه هاشون هیچ اثری روم نداشت بجاش من میزدمشون میفتادن زمین ضربات پایی که حریفتو بدون شک میخوابونه ضربات زوکی (مشت) دلو و روده ی طرفو میاره تو دهنش ضربات پا تو سرو که نگم امتحانش کن

   3. تکواندو. اگه برا دفاع شخصی میخوای تکواندو. چون خیلی دفاع دست زیاد داره. پاش هم که نگم برات…

 12. سلام من خودم در اینترنت زیات گشتم و بالاخره جاهایی زیادی دیدم که شائولین خطرناکترین ورزش جهان ست..

 13. سلام من رزمی کار خانم حرفه ای هستم نوزده سالمه و از سه سالگی رزمی کارم تا به الان بیشتر رشته های رزمی رو کار کردم میخواستم بدونم برای ابداع رشته ی رزمی جدید چه کاری باید انجام بدم ؟ ممنون میشم اگر در صورت اطلاع داشتن جواب بدین .

  1. چقدم اعتماد بنفس خخخخخخ ابداع کنی؟ برو عامو کار هر کس نیست خرمن کوفتن

 14. من در سبک های بسیاری به صورت حرفه ای کار کردم و بر اساس تجربیاتم میگم که به ترتیب رشته های بوکس جوجیتسو جودو و هاپکیدو بهترین سبک های رزمی هستند

 15. کیک بوکس و موی تای از تمامی این ورزشهایی که در این صفحه قرار گرفته شامل میشود و به نظر من که این دو رشته در صدر تمامی این ورزشها قرار میگیره

 16. سلام.من ۱۴سالمه وهیکلم درشته میخوام یه ورزش رزمی برم که هم دردعوای خیابانی به درد بخوره وهم مقام اوری داشته باشه.خودمم بیشتر علاقم به کیک بوکسینگ وتکواندوهست.لطفا اگر میتونین راهنماییم کنین

  1. ورزش رزمی جوجیتسو اگر حرفه ای و از دل و جون کار کنید به نظر من خیلی عالیه

  2. نینجتسو برو منم ۱۴سالمه و ۳ساله میرم نینجتسو الان کمربند قرمزم

   1. نینجوتسو همش از تکواندو کپی شده. تکواندو کامل تر و بهتر و سریع تر و از همه مهم تر قوی تره

    1. اول نینجتسو یا نینجا یک ورزش رزمی نیست بلکه سبک زندگی است
     من ۷ ساله نینجا کار می کنم و در این نوع مهارت
     آموزش سلاح های پرتابی مثل شوریکن فوکیا گو شوریکن
     آموزش سلاح
     چوب شمشیر زنجیر نانچیکو سانچیکو و ع
     غیره است
     بوکس داره
     بدنسازی
     آکروبات
     دفاع شخصی
     انواع مبارزه دو نفره چند نفره و رینگی رو هم داره
     اصلا نینجا رو با تکواندو مقایسه نکنید نینجا یک ورزش اصیل ژاپنی هستش

  3. به نظرم یه انسان فهمیده و یه ورزشکار خوب هرگز دعوا نمیکنه چون همیشه عقل بهتر از زوره بازو بوده. اینهایی هم که میگن برای دعوای خیابونی میخوایم یه ورزش رو انتخاب کنیم فیلمهای اکشن زیاد دیدن چون درگیری خیابونی از هیچ قانون و قواعدی تبعیت نمیکنه ممکنه طرف چاقو داشته یا اسپری فلفل یا اصلاً کلت کمری داشته باشه و نفهمی از کجا خوردی!. اگه هم به زور بازو باشه خر از همه زوردارتره! ولی گاهی وقتها آدم توی شرایط درگیری قرار میگیره مثل دفاع کردن از جان و مال و ناموس در برابر یک شیاد اونجاست که مجبوره از خودش دفاع کنه و قطعاً یک ورزش به تنهایی نمیتونه توی درگیری کارآمد باشه بلکه باید اول قدرت بدنی داشته باشین که جز با بدنسازی و تمرین با وزنه به دست نمیاد بعدش ضربات مشت و جاخالیهای بوکسرها حرف اول رو میزنه ضربات لگد تکواندوکارها و کونگفو و کاراته کارها. برای فنون هم جودو و کشتی آزاد. پس یک ورزش به تنهایی نمیتونه توی مبارزه کارآمد باشه(هرچند کیکبوکسینگ یا همون فولکنتاکنت و ام ام ای که از روی آن ساختند کمی به ترکیب این ورزشها نزدیکه) همونطور که بروسلی خودش میگفت یک مبارزه گر خوب یک بوکسر یا یک کونگفوکار یا یک جودوکار نیست بلکه یک مبارزه گر خوب کسی هست که این ورزشها رو همگی کار کرده باشه.

   1. البته هر رشته رزمی که تعصب دارید کار کنید بمحض اینکه شخص یه قمه و شوکر و گاز فلفل بشما شلیک کند براحتی با شخص خداحافظی میکنید وکلا انسان عاقل نمی‌رود بدون هدف قصد علم و سلامت روح و جسم دعوا خیابانی کند والا همان کیوکوشین کا آنها چون در خیابان هست براحتی با سوکی در صورت و با تکنیکهای کانسدو وزاآ یا شکستن و شیمه وآازا یا خفه کردن و ضرپات سونو مای ماوآشی جودان گیری و اوسوتو کاری که پرتابی هست سر و صورت افراد تا دل و روده و دیافراگم شخص داغون کنند اما(باید هم دیه و ارش وخسارات وجزای نقدی و هم حبس و تا چندین سال سوءپیشینه) تقدیر می‌کند.حال خودتان بگویید بوکس شیک هست هاپکیدو یا آیکیدو یا جیت کاندو و…..واسه کتک کاری خیابونی کدوم خوب هست؟!!!
    احتمالا منطقه شما لیان شامپوو هست😂😂😂😂😂

 17. همه ورزش ها خوبه.
  ولی جودو و کاراته کیوکوشین عالی 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

   1. نینجا نه دوست عزیز..نینجوتسو…نینجا اسم فردیه که نینجوتسو کار میکنه.

 18. اصلا درست نیست که بگید نینجوتسو مثل تکواندو میمونه!آخه این چه ربطی به اون داره؟از دوستان تقاضا می کنم فقط یک بار کلنه نینجوتسو رو تو گوگل سرچ کنند تا نظرشون راجع به تمام ورزش های رزمی عوض بشه…

  1. خب نینجوتسو از تکواندو کپی کرده. البته فقط فنون مبارزه رو. هردو کارشون خوبه. اما مبارزات تکواندو بهتره. آکروبات بازی نینجا ها هم عالیه. این دو ورزش برای نوپو و یگان ویژه استفاده میشن. من تکواندو کار میکنم پیشنهاد میکنم به همه

   1. اون نینجا رنجر است که برای نوپو استفاده میشه بعد هم نینجا پیش از این سال ها قدمت داره لطفا این هنر رو زیر سوال نبرید

 19. شلحشوران واقعی به فکر سلامت خودشون هستن نه شکست دادن دیگران،به نظر من که مقام آور کشوری هستم و 12 رشته رزمی کار کردم هنر های رزمی سامورایی مثل آی کی دو_کن دو و…. که زیباترین هنر های رزمی ایران هستند بهترین گزینه برای علاقه مندان به هنر های رزمی است چون در عین زیبایی بسیار مهلک،قوی وکارآمد هستن واز تک تک فنون لذت میبرید.

  1. عزیزم.
   خخخ
   یکی میزنه ناک اوت میشی خخخ. ولی از دعوا دوری کنید🤩🤩🤩

 20. دیدگاه:سلام من بیست یک سالمه میخوام یه ورزش رسمی برای مبارزات خیابونی برم به نظرتون کدوم بهتره لطفا راهنمایی کنید

  1. قطعا جودو و کشتی و ورزشهای گلاویزی بهترین ورزشها هستند هم برای سلامتی،قهرمانی و هم دفاع از خود.
   ولی بنظرم از دعوا کناره گیری کن چون دعوا مال حیوانه.

   1. مشت و لگد زدنو ک همه بلدن مهم فن ک تو جودو هست معلومه هنو دعوا خیابونی ندیدیاا

   2. برو بینیم بابا جودو کار تو یه لحظه رسیده بهت دهنتو سرویس کرده این فیلمارو یا کمربند رنگی های جودو رو نگا نکن برو باشگاه سرعت عمل استادو ببین که چقدر سریع تو کمتر از یک ثانیه میزنتت زمین رو ببین جدی میگم اگه جودو رو جدی بگیری سرعتی هم میشی بعد یه مدت

    1. بشرطی که لااقل نیم متری کمتر با طرف فاصله داشته باشید و درضمن فنون آیکیدو و کیکوشین سانوآا و گوجوریو بلد نباشه ولا حتا نمی توانود یه آشی بارای یا زیر پای طرف بکشد چه برسد به پرتاپ وخفه کردن پس نفس فلسفه ورزش جوودو این که نوشتید با موضوع کاملا فاصله دارد چه بسا یک تکواندو کار و یک شتوتوکان کار دو تا ماواشی بزنه باسرعت وقدرت زیاد به یک بوکسور یا جوودو کار صورتش خورد شود…
     ما نمیرویم فلان سال کار کنیم که بعد بریم داخل خیابان بجنگیم…
     کاظم کاظمی دان 4 گوجوریو کای کان کاراته

  2. من خودم نینجا هستم…بهت توصیه میکنم اگه میپسندی سبک توشیندو(که یکی از سبک های نیجوتسو هست رو بری).بسیار بسیار کاربردیه.

 21. mmaفقط چون هم طرفدار زیادی داره درامدش هم تقریبا مثل فوتباله و تو دعوای خیابونی هم مث سگ یارو رو میزنی

  1. نینجا خیلی شبیه تکواندو ئه. من تکواندو رو پیشنهاد میکنم چون کامل تره. نمیگم نینجا بده ها.

  1. به مسابقات مبارزه آزاد گفته میشه…در این مسابقات ورزشکاران از هر رشته رزمی میتونن شرکت کنن…وmmaبه تنهایی یک رشته ورزشی نیست.

 22. مگه میشه کشتی ازاد رو با دیگر ورزشها مقایسه کرد بهترین و سخت ترین ورزش دنیاست

 23. من 15 سالمه عاشق ورزش رزمی ام بوکسور نیستموهیچی از بوکس نمیدونم ولی از بس ب درودیواربوکس زدم بابام واسم ی کیسه بوکس خرید ولی نمیخوام برم سمت بوکس ی ورزش رزمی میخوام ک از کل بدن استفاده شه و انواع سلاحارو داشته باشه فک کنم نینجوتسو خوب باشه اگ میشه کمکم کنید

  1. نه میخای همجات درگیر باشه برو نینجا رنجر.من خودم عاشق. بوکسم مثل تو به در و دیوار زیاد مشت میزنم

  2. ازتون میخوام فانتزی نگاه نکنید سلاح الآن هیچ کاربردی نداره تقریبا اگه دنبال دفاع از خودتونید بهتون کیوکوشین رو پیشنهاد میکنم چون هم آسیباش کمه،هم قدرتیه و …
   اگه دنبال فانتزی های تو فیلما هستید که من حرفی ندارم

  3. با سلام.
   نظرات و نکات بسیار جالبی اشاره شدند و وینگ چان و جیت کوندو که استاد بزرگ بروسلی نقش بسیار مهمی در شناخته شدن و معرفی و پایه گذاری آنها داشته از بهترین ها هست.

  4. من بهتون وینگ چون را پیشنهاد میکنم . درواقع یک هنر رزمی است نه صرفا ورزش رزمی

  5. با سلام و احترام
   کمتر ورزشی پیدا میشه که کیسه بوکس توش نباشه شما اگه به نینجوتسو و یا حتی نینجا رنجرو… برید از کیسه بوکس استفاده میشه.

 24. همه ورزش ها خوبه بستگی به علاقه و سلیقه خودتون داره اگه به ورزشی واقعا علاقمند باشید حتما تو اون سبک موفق خواهید شد.
  همیشه در هر کاری اول تلاش و پشتکار مهمه. بعد تلاش مربی یا استاد برای یادگیری و بعد علاقه خودتون نسبت به اون سبک.
  پس هر کاری که دلتون میگه رو کنید. حتی اگه همه از اون سبک بدی بگن. شاید شما اولین کسی باشید که موفق بشین.و در ضمن امیدتون هم نباید از دست بدین.

  1. ببین نینجوتسو از همشون بهتره ولی خیلی پر هزینست چون وسایلتو خودت باید بخری و هزار تا سلاح داره و اینا

  2. والا راست میگه.الکی سر رشته بحث نکنید فقط به سلیقه بستگی داره. اگه میبینید فلان هنرجوی فلان رشته تونسته هنورجوی یک رشته دیگرو بزنه بخاطر رشتش نیست بلکه به خاطر خود شخصیتشه.

 25. ورزش تکواندو ورزش پر مدالی است
  و ورزش کامل است
  فقط فقط تکواندو

  1. تکواندو هم تکواندو سنتی
   تا پاش به المپیک باز نشده بود خوب بود هم دفاع شخصی داشت هم سلاح و… ولی الان دیگه شبیه والیبال بدون توپ شده فقط امتیاز ملاکه
   دیگه رفت اون تکواندو قدیم

  2. نینجا یعنی چی
   همه میگن یعنی کسی که نینجوتسو کار میکنه ولی این اشتباه نینجا یعنی یعنی جنگجوی سایه ها هزار تا مهارت داره نینجوتسو فقط سبک رزمی شونه هزار تا مهارت هست که بردن ولی تو ایران فقط نینجوتسو رو یاد میده نه مهارت های دیگه و تو میشی نینجوتسو کار نه نینجای واقعی ولی اگه نینجا واقعی بشی خیلی عالیه ولی باید ژاپن بری تا بشه

 26. فرزاد جان نظرت محترمه ولی دلیل نمیشه که هرکی بوکسور صورتش داغونه،الان یکی از دوستانم بوکسوره ولی صورتش خیلی قشنگه،،،ولی درکل بنظرم بوکس خیلی خفنه

 27. بوکس یک ورزش جوانمردانه است و مثل بقیه ورزشها ناجوانمردانه نیست که مثلا مشت یا لگد به پا بزنند یا اینکه از پشت خفت کنند و…. بوکس ورزشی است که رو در رو و به صورت ضربه میزنند و خودت مشت رو می‌بینی که به صورتت میخوره و نهایتا به شکم هم مشت میزنند ولی به پا ممنوعه.
  بوکس ورزش بزرگ مردان است،ورزش کسانی که قید لوس بازی،رفیق بازی و….خیلی چیزا رو زده اند.بوکس بهترین ورزش رزمیه.

 28. سلام فقط کونگ فو کامل ترین ورزش رزمی است ولی انسان ها این ورزش رادوست ندارند چون درکونگ فو چیزی می آموزی که درورزش های دیگر غیرممکن است وهرکس تونست معنای کونگ فورا پیداکنه وهزمش کمه اونوقت میدونه کونگ فو یعنی چه

  1. کونگ فو توا اصلا رشته خوبی نیست شاید ضربات قوی داشته باشه ولی هیچ فلسفه ای پشتش نیست و یه تقلید مسخره از ورزش با اصالت ووشو هست مبدعش هم که ابراهیم میرزایی یه دیوونه مشنگ بود که آخر خودشو با امام زمان اشتباه گرفت

   1. سلام
    من بین کیوکوشین و شوتوکان و جودو موندم کدومو انتخاب کنم میشه راهنمایی کنید

    1. سلام.فقط برو شوتوکان. چون سرعت رو افزایش میده و اینو بهت یاد میده که چطور حریفت روبدون صدمه زدن بهش متوقف کنی و از این نظر واقعا جوانمردانست

  2. به نظر من کاراته از همه بهتر است مخصوصا کیوکوشین و شوتوکان ولی شوتوکان از نظر من بهتر است خیلی ها فکر میکنند چون کنترلی هستش خوب نیست ولی توی دعوا خیلی کاربرد داره و شوتوکان یه زمانی مسابقات آزاد داشت ولی ورداشتنش

 29. از نظر من فقط کاراته سبک شوتوکان از کیوکوشین هم بهتر است چون ما هم سرعت بالایی داریم و قدرت و برای دعوا ی خیابانی خیلی خوب است البته همه ی سبک های کاراته خوب است

 30. جودو زیاد جذاب و قدرتی نیست ولی بوکس یک ورزش منحصر بفرد ،زیبا،کلاسیک،قدرتی و پرطرفدار است و درضمن بوکس هم در دوره های نظامی اموزش می دهند.

 31. بهترین رزمی برای درگیری خیابانی:جیت کاندو،موی تای،کیوکویشن اگه درس نوشتم،کیک بوکسینگ اینا خیلی سینگین دوضربه بزنن بهت فلج میشی بوکس هم همینطوره پیشنهاد میکنم با این رزمی کار ها تو دعوا افتادید بگین غلط کردم.همین

  1. دقیقا درست هست. دعوا از حماقت و جهل هست و انسان با نطق وعاقل تا درفشار نباشه کلا همانطوریکه استادان اشاره کردند بهیچ وجه دعوا نخواهد کرد و در عین حال انتخاب رشته و یادگیری آن معطوف به دعوا وجنگ نیست.
   شیهان عظیمی دان 5 شین ذن کاراته

 32. بهترین ورزش رزمی برای درگیری،قهرمانی،سلامتی،هیکلی شدن،استقامت و معروف شدن قطعا 👑کشتی👑است چون 👑کشتی👑یک ورزش ملی است و المپیک داره و معمولا نظامیها کشتی اموزش می بینند.

 33. فقط نینجا و جیت کان دو در هر مورد اماده مناظره هستم

  1. عزیزم همه ی سبک ها برای هرجنسیتی خوبه در ورزش جنسیتی وجود نداره

 34. هیچ هنر رزمی بردیگری برتری نداره. هر کدوم ویژگیهای خودشون رو دارن. اگر هم گاهی میشنوین که یه بوکسور مثلا ووشو کار رو شکست داده فقط برتری شخصی بوده و ربطی به سبک مبارزه نداره چون ممکنه یه ووشو کار هم پیدا بشه که اون بوکسور رو شکست بده. پس این اشخاص هستن که باید بدونن چطور از اون فنون استفاده کنن.
  اما از نظر گستردگی و تنوع تکنیک و همه جانبه بودنش باید ام ام ای رو نام برد چرا که از تمام فنون رزمی میشه درش استفاده کرد و تقریبا کاملترین هستش.

 35. من کونگ فو رو میپسندم چون کامل کامل هست هم ضربه پا داره هم مشت هم زانو و هم آرنج و سلاح هم داره بعدش. کونگ فو با قدمت ترین ورزش رزمی دنیا هست حدود دوهزار سال قبل از میلاد مسیح این ورزش بوده

   1. دقیقا استاد بروسلی می فرماید در مبارزه سبک ها نیستند که باهم مبارزه میکنن بلکه اشخاص هستن که با هم مبارزه میکنن پی برد و باخت هیچ ربطی به سبک ها ندارد

 36. تو اکثر فیلم های جنگ خیابونی می‌بینیم که طرف با بوکس حریفشو قلع و قمع میکنه، اونم تو کسری از ثانیه، حالا هی بگین نینجیتسو، جودو، موی تای و…

  1. شما مسابقات رافائل آقایف رو ببین به نظرت کسی میتونه با مشت اونو بزنه؟

 37. ورزش فقط جودو حتی دفاع شخصی هم با جودوترکیب میکنن چون واقعا فنونش خیلی مشتیه تازه همه ی نظامیان کشور ها جودو اموزش میبینند تو درگیری نزدیک نمیشه جودو کار رو شکست داد شاید بگید بشه از دور مشت و لگد زد ولی با اولین مشت یا لگد که هیچ کدوم هم برخورد نمیکنه اونقدری نزدیک شدید که جودو کار بتونه دخلتونو بیاره همچنین جودو ورزش سنگینی هست و تا حدودی باید ژیمناستیک کار کنید تا بتونید از فنونی که بدل نداره یا سخته با یه پشتک یا همچین چیزی فرار کنید به نظرتون جالب نیست؟

 38. سلام بهترین ورزش دنیا که دنیا فکرشم نمیکنه سرتوبزاری روبالش وبری زیرپتو

 39. ورزش رزمی عالی فقط نینجا (نینجوتسو) چون در اون هم نقاط حساس رو یاد میده هم فنون قوی داره . و حرکات آکروباتیکی هم داره که شباهتی به پارکور دارند یا مدیتیشن های خاصی که میگفتند حتی میتونستند دوشمنان رو حس کنند
  و خلاصه اینکه نینجوتسو از یه ورزش رزمی خیلی بیشتره و آدمرو واقعا تبدیل به یک نینجا میکنه و جدا از آمادگی جسمانی تمرکز و توانایی روحی رو هم بالاتر میبره

 40. فقط فقط جوجیستو و جودو بقیه زیاد خوب نیستن تکواندو هم همش نمایشیه.
  تو جوجیستو هم مشت هم پا هم گلاویزی داره ولی بوکس کیک بکسینگ فقط دست و پا دارند و فنون گلاویزی را یاد نمیدن و اگه خدایی نکرده تو دعوا گلاویز شدید چه جوری میخوایید مشت و پا بزنید.
  تازه شم بعضی از مربیان جودو همراه با آموزش جودو جوجیستو را هم یاد میدن و بعدشم مربی بوکس و جودو باهم مبارزه کنند میبینید کی میبره چون مشت زدن تو سه روز هم میشه یاد گرفت ولی جودو بیش از۵۰تا فن داره.

  1. دوست عزیز شمایی که میگید تکواندو همش نمایشیه مثل اینکه تا حالا مسابقات تکواندو رو ندیدید. واقعا اینجوری سطحی فکر کردن خیلی ناراحت کنندس

   1. من تکواندو کار میکنم اونایی که میگن تکواندو نمایشیه من حاضرم باهرکسی از هر رشته که باشه مبارزه کنم من14سالمه

  2. مادر تمامی هنرهای رزمی (آدیمورای)هستش
   و تمامی ورزش های دیگر مزخرفن
   بروید فیلم pattas را ببینید تا بفهمید

 41. بیشتر مطالب درست نیست چون من کمربند مشکی کیو ۱ نینجاتسو دارم اما کلا با تکواندو که تا کمربند زرد رفتم فرق داره و به نظر من مرگبار ترین ورزش است

  1. بهترین سیگار جهان وینستون و کنت است،،،شما هم میتوانید ورزش کنید و هم با سیگار کشیدن آرامش و لذت را به خود هدیه بدهید مثل من.

 42. بهترین ورزش های رزمی برای دفاع،دعوا،قوی کردن بدن و… جودو و جوجیتسو هستند.برید تو گوگل سرچ کنید (دفاع شخصی استاد علی محمد) ببینین. روش ایشون جوجیتسو هست.

 43. بنظر من ورزش تکواندو،کاراته و جودو هم خوبه و من تو تلویزیون دیدم که آتش نشان ها برای افزایش استقامت خود جودو را آموزش میبینند

 44. سلام من ۱۷سالمه و ادم تقریبا تنبلی هستم ولی میخوام تنبلی رو بزارم کنار و یک رزمی کار خوب بشم قهرمانی و برنده شدن تو مسابقات هم الویت اولمه و ب رشته های نینجا و تکواندو و کاراته علاقه دارم بنظر شما کدوم بهتره و قهرمانی بیشتری داره

  1. نینجا نه نینجوتسو
   اگه واقعا حاضری سختی بکشی و از هیچ سختی نمیترسی برو نینجوتسو بوجینکان(نینجوتسو تنها یه سبک هست چون اصلا ورزش رزمی نیست هنر هست نینجا های رنجر و… من دراوردی از ایرانیاس

 45. سلام به همه من میخام به سبکی برم که هم بئنو خوب اماده کنه و هم در دعوای خیابونی کم نیاره
  واسم قهرمانی و مدال اوری مهم نیست
  بین ووشو و موی تای و کیوکوشین کاراته مردد هستم
  نظر شما چیه؟

   1. نینجا رنجر نرید یه سبک من دراوردیه نینجتسو بوجینکان اصله و ماله ژاپنه و نینجتسو یعنی هنر حرکت پنهان نینجا هم یعنی فردی فوق العاده

  1. کیک بوکسینگ را بروید همراه بدنسازی ببینم کسی جرأت می‌کنه جلوی تو سبز بشه

 46. میخوام یه ورزش رزمی بدم که به درد دعوای خیابونی هم بخورد
  از چند نفر پرسیدم اینا رو بیشتر میگن بوکس کیک بوکسینگ موی تای میشه شما هم یه نظر بدین و راهنمایی کنین؟
  نظر خودم اول روی موی تای هستش چون هم ضربات دست و پا داره و هم یکم کامل هست نظر شما چیه؟

  1. لطفا یه جلسه تمرینات کاراته کنترلی سبک شیتوریو رو برو از نزدیک ببین و قدرت و سرعت ضربات دست و پاشون رو ببین اونموقع خودت متوجه ورزش رزمی مناسب میشی در ضمن علاوه بر ضربات دست و پا ضربات سر و زانو و آرنج و…. رو هم بهت اموزش میدن درگیری های تن به تن هم داره

  2. ووشو از همش بهتره و خوبیش اینه که دوتا بخشه ورزِشِش بخش اولیش که من خیلی دوسش دارم تالو هستش که تمام فنونش از کنگفوی معبَد شاعولین هستش میتونید تحقیق هم کنید ولی بخش دومش ساندا یا سانداوانگ هستش که مبارزه هست که بوکس بلدید و تکواندو بلدید و حتی فنون کشتی و جودو راهم بلدید!! خیلی کامله ورزشش بنَظَرَم.. تازه تو قسمتِ تالو هم کسی فکر نکنه که چون نمایشیه فایده نداره چرا تکنیک هاش اگر به کسی بخوره که همه تکنیک های بخش تالو از کنگفوی شاعولین هستش کُشَندَست!!

 47. ووشو یا کاراته(اگ کاراته بگید شیتوریو یا کیوکوشین)؟فقط برای دفاع شخصی

  1. سلام
   منم ووشو ساندا میرم(۵ سال)
   به نظر من ووشو بخاطر دعوای خیابانی عالی هم ضربات دست و پا دارد وهم درگیری دارد ولی بیشتر رزمی ها ندارند مثل کاراته،تکواندو،کیو کشین و……

 48. اولن اینکه این سوال از اصل قلطن من خودم بوکس تمرین میکنم دومن رشته های کاراته و تکواندو و جودو و ووشو و کونگ فو همه موئسسش هند و پایه ریزش هند دومن بوکس و کشتی و ساواته و پانکریشن موئسسش یونان و مصر من خودم مبارزه بین سامورایی و اسپارتی دیدم که اسپارتی یونانی برد و سامورایی کشته شد در زمن کشور های غربی بهترین جنگ جویان را داشتند مثل شواللیه معبد و اسپارتان و سنتورین و گلادیاتور و غیره ونه راجپوت یا شائولین و یا حشاشین پس بهترین بوکس نه کاراته

  1. داداش چیزایی که شما میبینید فیلمی بیش نیست. در واقعیت بهترین رشته ها از همه نظر رشته های سنتی مثل کاراته و کنگ فو هست. بوکس فقط ادعا و معروف بودنه. شما اگه شوالیه و گلادیاتور رو مثال میزنید بروسلی و ایپ من هم مثال بزنید ببینید واقعا کدوم بهترن.

  2. هند؟؟؟
   اول اطلاعتتو کامل کن بعد نظر بده..کنگ فو زادگاهش چین هست..کاراته ژاپن..تکواندو کره..جوجیتسو برزیل..موی تای تایلند… اینا رو بیخیال اما اینو بدون که هیچ سبکی کاما نیست
   یه بوکسور مقابل یه تکواندو کار یا کنگ فو کار نمیتونه دووم بیاره چون بوکس ضربان پا نداره و به ضربات دست محدود شده..ثانیا اینایی که مثال زدی افسانه هست و وارد تخیلات نشی بهتره چون از واقعیت دور میشی..ثالثا همیشه هنر های رزمی به خود فرد رزمی کار بستگی داره که چطور از ذهنیش توی مبارزه استفاده کنه..در کل هنر های رزمی سنتی مثل کاراته و کنگ فو کامل تر از سبک های محدود هستن
   من‌ خودم کنگ فو توآ کار میکنم و در کنارش بقیه سبک ها مثل جیت کاندو رو هم تمرین میکنم که یه ترکیب کامل واسه خودم داشته باشم نه اینکه خودمو به یه سبک مثل بوکس و روی حرکات دستم خودمو محدود کنم..امیدوارم بهت کمکی کرده باشه.تمام

 49. قهرمان بوکس به خاطر ضربه چاقو از یه غیر رزمی کار داغون شد با این که مشتی های عالی می زد ولی یه چاقوکش از پا دراوردش این مقاله درباره دفاع شخصیه راجع به اون صحبت کنید من تخصص ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم ورزش های رزمی که بدون درگیری واقعی آموزش می بینن تو مبارزه واقعی کم میارن.

 50. اولا که نینجا یه سبک نیست. دوما اینکه به هنرجوهای نینجوتسو القاب مبارزان سایه وقاتلان شب رو دادن. سوما اینکه هر فردی از سبک و ورزش خودش دفاع میکنه. من پیشنهادم تشیندو هست. هنر بروز شده نینجوتسو برای مبارزه در دنیای امروز. هيچوقت یه تکواندو کار یا کاراته کار حریف یه نینجای واقعی نمی شه.

 51. بهتر است ابتدا با روحیات ورزشکاری آشنا بشید بعد این رو درنظر بگیرید که در هر سبکی وقتی از طرف مقابل نهراسید و با دقت به تحرکات ایشون توجه کنیدحتما پیروز خواهید شد چون هر مبارزی یک نقطه ضعف داره

  1. خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین اما نباید روی سبک ها زیاد تاکید داشت به نظر من یه مبارز خوب در هر حالتی بتونه بجنگه هر چند که دوری از جنگ بهتره مبارزه باید بصورت ترکیبی باشه پیشنهاد من ( از کنگفو توا برای استفاده از انواع مشت باز و بسته و انواع لگد های قدرتی و سرعتی و ارنج و ضربه زانو _مبارزات چند نفره)از (جودوبرای فنون پرتابی و زدن به زمین)(از جوجیتسوی برزیلی برای شکستن _خفه کردن و مبارزه در روی زمین)ودر (قسمت های سلاح سرد باید از سلاح های فی البداهه مثل خودکار و کوباتان هم علاوه بر سلاح هایی مانند نانچیکو )بهره برد

 52. عموم تمام25سال جوانی اش رو صرف یادگیری هنر رزمی کرد. الان با اینکه 52سالشه بی نظیر مبارزه میکنه.
  برام رزمی رو رتبه بندی کرد:
  تکواندو
  موی تای
  کاراته
  جودو
  جوجیتسو
  کونگ فوتوا

  بقیه رو گفت بی خیال شو

  گفت بوکس در برابر ورزش هایی مثل تکواندو هیچه

  من رفتم تکواندو و الان دان یک دارم. واقعا تو دعوا عالیه. چون دفاع دست. ضربه دست. لگد. فنون درگیری داره. اگه بقیه این کارو نکردن منظورم اساتید تکواندو ئه. برید باشگاه فرهنگیان در کمیل. اونجا فردی به اسم سهیل عباسی مربی ئه. ایشون رو دفاع شخصی تکواندو تاکید داره و میخواد تکواندو رو زنده کنه.

  1. سلام. عزیزان میشه یه راهنمایی کنید من رو…
   من دخترم،از دعوا متنفرم و به نسبت از ورزشای رزمی هم خوشم نمیاد طبیعتا. ورزش فقط فیتنس انجام دادم چند مدت و شنا. حالا برای دفاع شخصی تو خیابون،چه ورزش رزمی ای کاملتر و بهتره و خیلی به قدرت فیزیکی نیاز نداره؟مثال بزنم براتون😂فکر کنید یه اقایی بخواد چاقو بگیره سمتت خفت گیری کنه:/ مسلما من قدرتشو ندارم درگیر شم باهاش،یا دو سه نفر بخوان بدزدنت و… با چه ورزشی میشه به بهترین شکل یاد بگیرم تو این مواقع چه باید کنم؟

   1. اگه دنبال دفاع شخصی میگردید به نظرم ایکیدو خوبه اگه هم نه دو برای فرار 😐

 53. فقط جودو خوبه چون هم فدراسیونش قویه هم دفاع شخصیش از دو نظر:۱-ایستاده-و-۲-خاک. عالیه.

 54. یه سوال؟دقیقا چرا اسم وینگ چون رو یادتون رفت😐طرف اگه وینگ چون کار باشه و استاد شده باشه داخلش،شکست براش معنی نداره،تمام مبارزات رو با سبک های دیگه بیشتر پیروزه میدانه یا خیلی کم پیش میاد مساوی بشند،حتما در مورد خود شخص خانم وینگ چون و استاد ایپ من تحقیق کنید میفهمید این ورزش ها هیچی نیستند مقابلش

 55. من خودم ووشو کارم و تازه ۲ ساله وارد این رشته شدم واقعا هم عاشق سانا هستم و میخوام ادامه بدم

 56. آقا این چی میگه یعنی چی کیک بوکسینگ درگیری نداره😅
  پس ماها که میریم رینگ چی هستیم😂
  کیک بوکسینگ با اینکه کمتر از ۵۰ سال اومده خیلی طرفدار پیدا کرده و بسیار رشته خطرناک و هیجانی ای هست🥳

  1. منظور از درگیر مشت و لگد زدن نیست منظور اینه که مثل کشتی و جودو حق گلاویز شدن نداری ووشو هم میتونی بزنی هم میتونی با مشت و لگد بزنی هم از کشتی استفاده کنی

  2. اصلا مگه میشه کیک بوکسینگ رو با ورزش های دیگه مقایسه کرد من خودم میرم یک بار با یک کیو کوشین کار دعوام شد جوری زدمش که به قلط کردن افتاد تازه از یکی از رده بالای کیوکوشین بود

 57. از نظر من ورزش های رزمی بهتر یا بدتر نداره…
  هرکدومشون به لحاظ ایراد هایی دارن
  بند اول درباره وشو ساندا رو هم اصلاح میکنم هیچ ورزش رزمی هم نیست که کامل باشه./
  اما بروسلی اومد هنر های رزمی رو ترکیب کرد و عیب گیری کرد و سبک جیت کاندو رو ابداع کرد که سبک کامل و عیب گیری شده و ترکیبی از همه سبک ها هست
  کنگ فو توآ هم سبک خوبیه
  از اونجایی که جیت کاندو فقط توی استان تهران و اصفهان به صورت رسمی آموزش داده میشه
  من‌ کنگ فو توآ رو انتخاب کردم که سبک ابداعی پروفسور میرزایی هست و سبک قوی و خوبیه
  اما در مبارزه ها ضربه های دست آنچنان که باید وجود نداره واسه همین من بقیه سبک ها رو در کنارش توی خونه تمرین میکنم و توی مبارزه ها از 1 سبک پیروی نمیکنم
  این هست راز موفقیت من…
  اینو فراموش نکنید که هیچ سبکی بهتر یا بدتر نیست
  امیدوارم کمک کرده باشم

  1. باسلام وتشکراز عباس خان. والا اگر دایره لغات خودتان را کم کنید هر کدوم ب طرف مقابل توهین و تا قیام بصورت مجازی مبارزهمیکنید…هر رشته ایی در هنرهای بصورت کلی رزمی معایب و محاسن ویژه خودش را دارد…بسیاری از استادان اینجا اومدن زحمت کشیدن نظرات ارزشمندگذاشتند…بجای جنگیدن باهم کمی هم به طرز تفکر مبدع کنندگان رشته های مورد علاقه خودتون تمرکز کنید…من چندین سال درکنار جودو کشتی آزاد و بوکس هم کار کردم صدمه هم دیدم الان ۶۲ سال سن دارم باور کنید بعد سالها الان به عقب نگاه میکنم میبینم اگراستاد اعظم فلان رشته هم بشی تا افتاده و آرامش روح تون نداشته باشی هیچ فایده ایی ندارن…به اندازه کافی مردم ایران در فشار و تگنا اقتصادی و…مشکلات هستند ….دوستان بااین صحبت‌ها بجایی نخواهید رسید.موفق ویلامت باشین.

  2. کنگفو توا بهتره چون چوب و شمشیر داره ولی جیت کاندو فقط نانچیکو داره

 58. سلام با اینکه میشه گفت من نصف ورزش های رزمی جهان رو کار کردم،کاراته،کیک بوکس،موی تای،تکواندو،کیوکوشین ولی بهترین ورزشی که کار کردم کونگ فو توآ هستش بدون تعصب میگم

 59. سخت ترین ورزش دنیا طبق رده بندی جهانی بوکسه.هر کی شک داره میتونه سرچ کنه.ولی به نظرم بوکس هم نقص های خاص خودش رو داره.مثلا اینکه ضربه پا و فنون گلاویزی نداره.ولی با این حال تو عمل دیده شده که بوکسورها بهترین رزمی کارها بودن و تونستن رزمی کارای سایر رشته های رو بزنن داغون کنن.چرا که توی قدرت بدنی و سرعت و استقامت و دقت بوکس حرف اول رو بین همه رشته ها میزنه.

 60. من بوکس رو انتخاب میکنم . این بوکس خونه خراب بهترین و قشنگ ترین ورزش دنیاست و من هم خودم به بوکس ادامه میدم چون چون خیلی قویه و من هم به این ورزش و هم به خودم افتخار میکنم .
  بزرگان زیادی مثل راکی مثل محمد علی کلی و … وجود دارند که من با علاقه مند شدن به اینها به بوکس علاقه مند ش……

  1. کیک بوکسینگ از بکس بهتره چون از پا ضعیف است و اگه یک زربه پا بهش بده نابود میشه بوکسوره

 61. دوستان شما به چند چیز توجه نمیکنید
  یک مهم اینه وضعیت اون سبک در ایران چطوره
  استاد خوب و جای پیشرفت هست؟
  دو در مبارزات خیابانی شما نباید به حریف آسیب جدی بزنی و باید با قفل مفصل کار رو تمام کنی نه با مشت چون الان دیگه یه چک ۱۵تومنه

 62. سلام بکس مزخرف تمرین چیزه فقط و فقط و فقط کیک بوکسینگ چون از بکس کاراته و موی تای تشکیل شده و مثل بکس نیست که فقط زربه دست داشته باشه پا داره دست هم داره و برای مبارزات خیابانی بسیار کاربردی بقیه هنر ها مثل کاراته و تکواندو اکیدو و هاپکیدو و نینجوتسو و بکس اینا همش نمایشه

 63. با سلام امیر طا ها یاراحمدی هستم کلاس پنجم و دان یک کیک بوکسینگ را دارم واینا که میگن جین کاندو ……….. من حاضرم با هرکس تو هر رشته‌ای مبارزه کنم😒😒😒😒😒😒😒😒

 64. سلام من نکواندو کار میکنم و واقعتش ورزش های خشن رو دوس دارم. شهرمونم زیاد بزرگ نیس نیجا و …. نداره

  الان گیر کردم ک برم بوکس یا کیک بوکس از لحاظ دفاع از خود دوس دارم ک خشن باشه راهنمایی کنید لطفا اونایی ک این دو رشته کار نمیکنن الکی نظر ندن فقط کسایی ک کار کردن راهنمایی کنن — کیک بوکس یا بوکس؟

  1. پس در این صورت موی تای خیلی بهتر از کیک بوکسینگ هستش چون می تونن گلاویز بشن و زانو یا آرنج بزنن

 65. سلام به نظرتون برای خانمها تکواندو بهتره یا کیک بوکسینگ برای دفاع از خودشون ؟

 66. بهتره برای فهمیدن این موضوع از بزرگترین رزمی کار ها الگو بگیریم مثلا بروسلی ووشو یا کنگ فو کار میکرد استاد بروسلی هم کنگ فو کار بود ولی یک چیزو فراموش کردید MMA که فقط برای نبرد ساخته شده مثلا بویکا MMA کار میکرد

 67. با کمال احترام به تمامی سبکهای رزمی من خودم دان 3 کاراته (شوتوکان)هستم بعد از کمربند مشکی کاراته شما بعنوان فردی خطرناک محسوب میشید چون دست و پا و سکین ها و….بقدری قوی میشه و اصول مبارزه رو یاد میگیرید که مبارزه تون تو چند ثانیه تموم میشه تا بحال دعوا نکردم و هیچ موقع هم نخواهم کرد ترجیح میدم فقط از خودم دفاع کنم سالم و پیروز باشید ……..

 68. به نام خدا
  سلام
  اگه بحث بهتر بدتر باشه همونطور که اینجا هم نوشته شده ورزش شائولین کامل ترین و خطرناکترینشونه .
  فکرشو بکنید اگه مسابقه المپیک داشت چی میشد .
  من کیک بوکسر هستم توی تهران .
  ولی از وقتی با رشته شائولین آشنا شدم خیلی علاقه مند شدم و باشگاهمو انتقال دادم .
  با مربیم صحبت کردم و اگه خدا بخواد میرم چین که کامل یادش بگیرم ولی همونطور که استادای بزرگی مثه بروس لی گفتن یه ورزش هیچ وقت کامل نیست باید چند تا رو بلد بود .

  کلا ورزش رزمی فوق العاده ست شروعش کنی تموم کردنش با خداست

 69. من بعنوان یک کلاه سبز ناخدا دوم بعد از ۳۵ سال بعنوان یک دان ۵ شیهان در رشته های کیوکوشین کای متن کاراته زیر نظر هانشی دکتر محمد شکیبی نژاد دان ۸ و آیکیدو زیر نظر ناخدا یکم فرهاد بزرگ نیا دان ۶ یا کیوشی با توجه به آنکه در جنگ فرمانده در جنگهای بمدت۶ سال نامنظم بودم دقیقا میدانم که هیچکدام از رشته ها نمی توان در جلوی اسلحله و مواد منفجره و مدیریت جنگ گرفت و متکی بودن به سومی و سونو ماوشی با فنون قفل کردن و پرتاب کردن فقط برای مراقبت و خلع سلاح کردن و هرشخصی حداکثر شاید تا ۱۰-۱۲نفر با هر رشته در بالاترین درجه حداکثری ۳ دقیقه هرکدام بتوانید مبارزه کنید ولاغیر پس لطفاً برای خودتان فیلم و تصویرهای فانتزی نسازید…باید میدان جنگ ببینید چقدر هر قدر قوی هیکل باشید براحتی غافلگیر و دست و پا وابسته گروگانگیری میکنند.تعصب را بگذارید کنار.روح سالم در بدن سالم است.
  OUS

 70. کُشتی آزاد و کُشتی فرنگی پادشاه ورزشهای رزمی در جهان هستند و حرفه ایی ترین و پیشرفته ترین ورزش ، همین کُشتی است.

  1. نخیر….اصلا کامل ترین ورزش رزمی کشتی نیس من خودم جودوکارم درعرض پنج ثانیه یه کشتی گیررو ایپون کردم

 71. ببينيد بهترين ورزش براي دعوا كشتيه الان ديگه دورانه قيصرو بهروز وثوقيو فردين تموم شده يك مشت تو بيني بزني ٣٠ ميليون بايد پياده بشي طرف كور بشه بايد ديه كامل يك انسانو بدي به شقيقه هاش بخوره بميره بايد بري بالاي دار اما يك كشتي گير فقط كافيه دستش بدنتو لمس كنه ميتونه جوري بدون اينكه يك قرون ديه بده بزنت زمين كه تا سه چهار ساعت بدون كوچك ترين انرژي تورو روي زمين نگهت داره و جم نتوني بخوري سعي كنيد حدالامكان از دعوا دوري كنيد اگر شده با يك معذرت خواهي قضيرو تموم كنيد كه خيلي دردسر داره كسي كه دردسرشو كشيده ميفهمه چي ميگم بماند كه طرف قمه چاقو همراهش باشه ديگه هيچ ورزش رزمي به كارت نمياد تمومه خوردي پس سعي كنيد دوري كنيد اما اگر فضيه خيلي پيچيده شد و نميشد كاريش كرد كشتي بهترينه

 72. اگر افسانه بود پس چرا ۵۰۰۰ سال گلادیاتورها بودن و یا الان یک قرن بوکس هستش در المپیک ولی کاراته تکواندو و یا کونگ فو نیستن در زم ایپ من که چیزی نیست بروی راکی بالبوا و جیمز جی برداک و بالروگ روببین تویی جنگ اسلحه رو میدن توی دستت پس تمام نیرو و سرعتت توی دستت پس بوکس برنده است تو میتونی بی نهایت ضربه بزنی و لی لگ خیر

 73. من کمربند مشکی دان 3 کیوکوشین کاراته دارم ما در کیوکوشین کاملترین فنون ضربه ای و همچنین فنون گلاویزی و دفاع شخصی روهم یاد میگیرم درجات بالا به یادگیری کوبودو اوکیناوایی نیز می‌پردازند چیزی که کیوکوشین کاراته بد جلوه میده مسابقات هست چون اویاما مسابقات رو توری طراحی کرده که کاراته کاها به خاک خون کشیده نشوند و آسیب جبران ناپذیر نبینند و ضربات به نقاتی از بدن بخوره تا جسم شخص قدرتمند بشه بهتون پیشنهاد میکنم درمورد استاد بزرگ ماسوتاتسو اویاما تحقیق کنید و کتابهای ایشون رو بخونید تا با کیوکوشین کاراته آشنا بشید.

 74. سلام دوستان من میخوام یه ورزش رزمی برم که دفاع شخصی رو مشتی یاد بگیرم خودم بیشتر به ووشو و کیوکوشین و وینگ چون علاقه دارم از بین اینا کدومو برم بهتره ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 75. کشتی فرنگی و کشتی آزاد سخت ترین،حرفه ایی ترین و پرکاربرد ترین ورزشهای رزمی گلاویزی هستند.

 76. سلام بین کاراته و ایکیدو کدام برای مبارزات خیابانی و دفاع بهتره

 77. دوستان اصلا ربطی به رزم نداره اگه شما مدام تمرین کنین قطعاً قوی هستین و اگه با کسی مبارزه داشته باشین پیروزین پس از هر رشته باشین مدام تمرین کنین قویترین هستین اگه هم با رشته های یا سبک های دیگه مبارزه کنین
  من خودم نینجا تکواندو و کاراته کونگ فو کاراته کار میکنم جوری بود که در روز ممکن بود پشته سره هم باید میرفتم یعنی کاراته که تموم میشد باید میرفتم نینجا الان هم کمربند سیاه داخل نینجا دارم و مدال نقره در تکواندو

  1. من 6 ساله بسکتبال کار میکنم حالا میخوام تو 16 سالگی یه ورزش رزمی رو شروع کنم که بتونم توی اون رشته ی ورزشی مسابقه بدم و بدردم بخوره تکواندو رو خیلی دوس دارم ولی فک میکنم برای اینکه بخوام شروعش کنم و مسابقه بدم دیر شده برام. 4 ماهه کیک بوکس رو شروع کردم و توش خیلی استعداد دارم. ولی تکواندو رو بیشتر دوس دارم
   بنظر شما برای شروع تکواندو دیر شده؟

  1. ببخشید اگرمزاحم شده ام به نظر شما کاراته فن های زیادی دارد یا تواندو یک سوال دیگر باید چند ماه کلاس کاراته بروم تا کمربندی عوض کنم

 78. سلام من استاد کاراته هستم اگر سوالی دارد بگید تا پاسخ بدم

دکمه بازگشت به بالا