درمان بیماری های شایع روانی

بهترین راه های ترک سیگار بدون دارو (و 4 راه کاهش عوارض)

چرب زبان

آیا می خواهید بدون دارو سیگار را ترک کنید. قاعدتا سخت است اما غیر ممکن نیست. به همین دلیل من این جا هستم تا به شما کمک کنم. اکثر افرادی که به سیگار اعتیاد دارند، نمی خواهند بپذیرند که معتاد هستند. آن ها می گویند، هر وقت بخواهند می توانند سیگار را كنار بگذارند، اما وقتی این كار را می کنند هیچ اتفاقی نمی افتد. با ترک سیگار همراه مصرف دارو این عادت بدتر می شود. تقریبا همه کسانی که به سیگار اعتیاد دارند، می خواهند از این عادت خلاص شوند، اما قادر به این کار نیستند.

اگر شما هم یکی از آن افراد هستید یا فردی را می شناسید که دوست دارید سیگار را ترک کند، این پست را مطالعه کنید.

چرا می خواهید سیگار را ترک کنید؟

اولین انگیزه برای ترک سیگار از درون نشات می گیرد، بعلاوه هیچ کس نمی تواند شما را مجبور کند. وقت آن است که بنشینید و فکر کنید که چرا واقعا می خواهید سیگار را ترک کنید. دلیلی که از درون دریافت می کنید انگیزه شماست و شما را به اندازه کافی قوی نگه می دارد.

1-تصمیم خود را به عزیزانتان بگویید: این کار را به تنهایی انجام ندهید، تصمیم خود را به افراد خانواده، افراد خیرخواه و عزیزان خود بگویید. با خوشحالی و پشتیبانی آن ها شگفت زده خواهید شد. حمایت و انگیزه آن ها بیش تر به شما کمک می کند تا به تصمیم خود در مورد ترک سیگار پایبند باشید.

2-حلقه دوستان خود را تغییر دهید: مراقب افرادی که ملاقات می کنید و با آن ها صحبت می کنید؛ باشید. سعی کنید از دوستانی که سیگار می کشند اجتناب کنید و با کسانی که از سیگار کشیدن دوری می کنند، صحبت کنید. جمع دوستان خوب باعث مسرت و شادی می شود و به شما کمک می کند تا از استعمال دخانیات نیز دوری کنید.

3-به یکباره و یهویی این کار را انجام ندهید: ممکن است فکر کنید که باید سیگارهایتان را یکباره دور بریزید و به همه بگویید، بله! من سیگار را ترک کرده ام، اما دست نگه دارید! سیگار کشیدن یک عادت نیست، بلکه یک اعتیاد بد است که به همین راحتی شما را ترک نمی کند. زمان می برد و مطمئنا بر نمی گردد. نیکوتین اعتیاد آور است و روی کنترل احساسات و ذهن شما نقش بازی می کند. آن ها سعی خواهند کرد شما را فریب دهند، بنابراین ترک یکباره سیگار بسیار خطرناک است زیرا تمام برنامه های شما را خراب می کند.

4-اولین روز پس از ترک سیگار: حالا که سیگار را ترک کرده اید، روز اول شما چگونه خواهد بود. برای اشتیاق شدید به سیگار کشیدن برنامه ریزی می کنید. تحریک و اضطراب ولع مصرف مجدد را تشدید می کند. تپش قلب و خواب آلودگی را افزایش می دهد. این ها ترفندهایی است که نیکوتین با ذهن و بدن شما بازی می کند تا احساس کنید ترک سیگار مانند این است که فنجان چای شما نیست.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

چگونه می توان از عوارض جانبی ترک سیگار خلاص شد؟

به خود بگویید که سیگار را ترک نکرده اید، بله سیگار را ترک نکرده اید فقط آن را کاهش داده اید. اگر نیکوتین می تواند با ذهن و بدن شما بازی کند، شما هم می توانید با نیکوتین بازی کنید، درست است؟ اکنون اجازه دارید فقط نیمی از سیگارهایی را که قبل از شروع ترک سیگار داشتید، مصرف کنید. فقط به یاد داشته باشید که هر روز به نصف سیگاری که روز قبل مصرف می کنید؛ نیاز دارید.

1-از دوستان خود کمک بگیرید: با هر موفقیتی که به دست آوردید؛ از خانواده، دوستان یا عزیزان خود بخواهید که برای این موفقیت به شما پاداش دهند. این کار ممکن است احساس بچگانه ای باشد، اما وقتی اعتماد شخص مورد علاقه خود را نسبت به خودتان می بینید؛ اثر می کند. اعتمادی که باعث ترک سیگار می شود برای همیشه به شما انگیزه می دهد.

2-آدامس بجوید: آدامس معمولی یا آدامس های ساخته شده مخصوص افرادی که سیگار مصرف می کنند را نگه دارید. هر وقت احساس کردید اشتیاق شما ضعیف شده است، یک آدامس بجوید، اما هر آدامس قیمتی دارد که باید بپردازید، شما باید 10 نفس عمیق بکشید، هر کسی را که از شما حمایت کرده است به خاطر بسپارید. و یک لیوان آب بنوشید، منتها اگر هنوز هم اشتیاق مصرف سیگار وجود دارد می توانید آدامس بجوید.

3-یک تماس تلفنی: هر وقت امید خود را از دست دادید و به فکر ترک این ماموریت افتادید با کسی که از شما حمایت می کند صحبت کنید. به من اعتماد کنید، عشق و پشتیبانی آن ها به شما اجازه نمی دهد این ماموریت را ترک کنید.

4-یک یادداشت: یک یادداشت بنویسید، دلیل این که چرا می خواهید سیگار را ترک کنید یادداشت کنید. نام تمام افرادی را که برای شما آرزو کرده اند و به شما انگیزه و حمایت می دهند، بنویسید.

هر روز زیر آن تعداد سیگاری که قرار است مصرف کنید و تعداد سیگاری که مصرف کرده اید را اضافه کنید. هر روز که می گذرد یک نکته مثبت در مورد این ماموریت بنویسید. این یادداشت را هر روز صبح بخوانید و موفقیت روز خود را قبل از خواب اضافه کنید.

5-سبک زندگی: این ها نکاتی برای ایجاد انگیزه در شما هستند، اما موارد دیگری هم وجود دارند که باعث تقویت شما می شوند و از نظر جسمی نیز به شما کمک می کنند. یوگا، مدیتیشن، هیپنوتیزم، طب فشاری، ماساژ و فعالیت های اوقات فراغت شما را مشغول کرده و ذهن شما را از سیگار کشیدن منحرف می کنند. هیچ وقت تنها نمانید، زیرا تنها بودن به معنای دعوت از نیکوتین است تا دوباره با بدن و ذهن شما بازی کند و باعث ضعف شما شود.

امیدوارم این نکات به شما کمک کند سیگار را ترک کنید و در کنار خانواده و عزیزانتان زندگی سالم و طولانی داشته باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من خیلی وقت است میخواهم از سیگار دور شم اما کسی را ندارم برایم انگیزه بده اما این به امید خدا به تنهای میخواهم از این عمل دور شم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا