مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

روشهای پیدا کردن ارزان ترین پروازها در سال 2022

چرب زبان

برای بیشتر سفرها پول بلیط هواپیما گران ترین بخش سفر محسوب می شود. البته قیمت پرواز ها در سال های اخیر کاهش پیدا کرده اند اما هنوز هم نسبت به بودجه افراد، قیمت بالایی دارند. فرقی ندارد که می‌ خواهید سفر به تنهایی داشته باشید و یا آن را همراه خانواده انجام دهید. در هر دو صورت پیدا کردن یک پرواز ارزان می‌ تواند هزینه شما را تا حد زیادی کاهش دهد‌.

مهم تر از همه اینکه اگر پرواز شما بیش از حد گران باشد، مجبور می شوید که از سفر رفتن صرف نظر کنید. خود من بارها و بارها شاهد این موضوع بوده ام.

این روزها، ایرلان ها و فرودگاه های مختلف گزینه های متفاوتی را پیش شما می گذارند و برای بعضی از پروازهای خود ویژگی های بسیار خاص دارند. پروازهای ارزان تر زودتر به فروش میرسد و می‌ تواند سفر شما را که همیشه در رویایتان بوده به واقعیت تبدیل کند. به شرطی که بدانید کجا به دنبال این پروازهای ارزان باشید.

امروز به شما کمک می کنیم که بتوانید یک پرواز ارزان پیدا کنید. این مراحل کاملاً دقیق هستند و طی دهه اخیر برای پیدا کردن ارزانترین پرواز به کار گرفته شده‌ اند. خود من که این مقاله را می‌ نویسم، چندین بار از این طریق پرواز ارزان را پیدا کرده و سفر کرده ام.

1- شایعات را نادیده بگیرید

اولین چیزی که باید درمورد پیدا کردن پرواز ارزان بدانید، این است که هیچ اتفاق جادویی و راز خاصی وجود ندارد که شما از آن اطلاع نداشته باشید. مطالب آنلاین زیادی درمورد پیدا کردن پرواز ارزان وجود دارد. در حقیقت ممکن است که خود شما هم بارها و بارها با آن ها مواجه شده باشید.

اما بسیاری از این مقاله ها که از افسانه صحبت می کنند، همگی دروغ می گویند. آن ها فقط شما را گمراه می کنند.

بیشتر وب سایت ها گزارشگران بسیار بد را را استخدام می کنند تا شما را وارد جریان های پیچیده کنند. در این قسمت چند تا از این سرتیتر های رایج را به شما معرفی می کنیم که صد در صد غلط هستند:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • هیچ پروازی ارزان تر از بلیت روز سه شنبه (یا هر روز خاصی بدین منطور نیست)
 • هیچ راهی به غیر از جستجو کردن نام های مستعار و جعلی برای پیدا کردن بلیط ارزان قیمت نیست (امتحانش ضرر ندارد)
 • هیچ تاریخ دقیق یا زمان مشخصی برای رزرو پرواز شما وجود ندارد.
 • نمی‌ توانید قیمت ها و وب سایت های مربوط به فرودگاه ها را پیش بینی کنید.

فرودگاه ها از کامپیوتر ها و الگوریتم های قیمت گذاری پیشرفته برای تعیین قیمت‌ها و میزان فروش خود بر اساس هر زمان از سال، درخواست مشتری؛ آب و هوا، فستیوال ها و مراسم های خاص، هر ساعت از روز، قیمت رقیبان، قیمت سوخت و غیره استفاده می کنند. در واقع جادو کردن و یا کلاهبرداری هیچ کاری را از پیش نمی برد. این سیستم بسیار هوشمندانه می کند. پس بهتر است که گول این تبلیغات را نخورید.

به هر کسی که این حرف را به شما می زنند اهمیت ندهید. در واقع این افراد هیچ اطلاعاتی از این سیستم ها ندارند.

2- نسبت به تاریخ و زمان پرواز خود کمی منعطف تر باشید

قیمت بلیط های فرودگاه بسته به روز هفته، هر زمان از سال، تعطیلاتی مثل کریسمس، جشن شکرگزاری و غیره متفاوت هستند. ماه آگوست معمولاً ماهی است که سفرهای زیادی به اروپا انجام می‌ شود و همه می خواهند که از زمستان فرار کنند و به یک منطقه گرم تر بروند و دقیقاً زمانی است که بچه ها مدرسه نمی روند.

در واقع اگر انتخاب کرده اید که در چنین زمانی سفر کنید، دیگران هم همین کار را انجام می دهند. در نتیجه قیمت بلیط بسیار گران تر خواهد بود.

سعی کنید که نسبت به تاریخ سفر خود منعطف تر عمل کنید. مثلا اگر می ‌خواهید به پاریس سفر کنید، بهتر است این کار را در پاییز یا بهار انجام دهید که قیمت بلیط پاریس ارزان تر است. اما اگر بخواهید وسط ماه آگوست سفر کنید، قطعا شانس سفر ارزان را از دست می‌ دهید. مثلاً سفر به هاوایی در کریسمس قطعاً گران‌ ترین سفری است که می توانید داشته باشید.

پس راه حل این جاست که در فصل هایی سفر کنید که قیمت ارزان تری دارند. سعی کنید تاریخ های جستجوی جایگزین را جستجو کنید تا بتوانید بهترین روز را انتخاب کنید. هر چه قدر که منعطف تر عمل کنید، راحت تر پرواز ارزان پیدا می کنید.

معمولاً سفر کردن در وسط هفته ارزانتر از آخر هفته می باشد. زیرا افراد ترجیح می دهند که آخر هفته ها سفر کنند. قیمت ها بعد از یک تعطیلات مهم به شدت کاهش پیدا می کنند. قیمت بلیط هواپیما در ساعات اول صبح و یا آخر شب نیز ارزان تر است، زیرا افراد کم تری تمایل دارند در چنین ساعاتی سفر کنند. به طور خلاصه می توان گفت که یک روز تفاوت تغییر زیادی در هزینه سفر ایجاد می کند.

3- نسبت به مقصدی که دارید، منعطف باشید

اگر نمی توانید در مورد تاریخ سفر خود تغییراتی را ایجاد کنید، حداقل نسبت به جایی که قرار است بروید تجدید نظر کنید. البته بهتر است که هر دو عامل را در نظر بگیرید.

موتورهای جستجوی مربوط به فرودگاه ها این کار را برای شما راحت کردند که بتوانید ارزان ترین‌ بلیط را در کل دنیا پیدا کنید. مجبور نیستید جستجو را به صورت دستی، شهر به شهر و روز به روز انجام دهید.

سایت هایی مثل اسکای اسکنر، موموندو و گوگل فلایت، ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌ دهند که بتوانید راحت ترین و ارزان ترین کشورها را پیدا کنید.

این ابزار به شما اجازه می دهند که قیمت مقصد های متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید، بدون این که گیج شوید. حتی می توانید در این بین یک جای هیجان انگیز تر پیدا کنید.

اگر نسبت به جایی که می‌ خواهید بروید، منعطف رفتار کنید، می توانید با استفاده از این برنامه ها گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

مرحله 1: وارد گوگل فلایت شوید و روی نقشه کلیک کنید.

searching Google Flights for cheap airline tickets

مرحله 2:

searching Google Flights for cheap airline tickets

در کنار صفحه، تاریخ و شهر مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون می توانید طیف وسیعی از گزینه ها را روی نقشه مشاهده کنید.

حقیقت این است که همیشه اولین انتخاب، بهترین انتخاب نخواهد بود. اگرچه در مورد مقصد خودتان منعطف هستید اما همیشه همین انعطاف به شما کمک می کند که پول زیادی را ذخیره کنید.

زمانی که در یک زمان خاص به یک منطقه خاص اصرار کنید، باید منتظر هزینه‌ های بالا باشید. هیچ چیز تغییر نخواهد کرد اما زمانی که منعطف عمل کنید. ناگهان همه گزینه‌ های خوب به شما رو می آورند و می توانید بهترین پروازها را با ارزان ترین قیمت پیدا کنید.

4- بودجه سفر

سال ها پیش اگر می خواستید بین اقلیم ها سفر کنید، باید از فرودگاه‌ های گران قیمت سنتی استفاده می کردید. هیچ گزینه دیگری در اختیار شما نبود. اکنون فرودگاه ها سرویس ها و خدمات مختلفی دارند و این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که بتوانید با پول بسیار کم تر در اطراف جهان سفر کنید.

مثلاً فرودگاه نروژ به شما اجازه پرواز بین اروپا و بانکوک را با کمتر از ۲۵۰ دلار می دهد.

این روزها می توانید طبق بودجه خود با هر فرودگاه مد نظر یک پرواز مناسب داشته باشید. پس مطمئنا انجام این کار راحت نیست اما بهتر است که کمی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و در مورد خدمات پرواز اطلاعات کسب کنید.

اگر مطمئن نیستید که قیمت پرواز در فرودگاه چقدر است، بهتر است که وارد وبسایت آن فرودگاه شوید. و قیمت های پرواز را بررسی کنید.

سفر کردن با فرودگاه های بین شهری مناسب تر از فرودگاه‌های اصلی است. زیرا باعث می‌ شود پول بسیار بیشتری ذخیره کنید.

در مورد میزان حق الزحمه اطمینان حاصل کنید. هزینه فرودگاه ها اغلب برای چک کردن کیف و ساک یا حمل و نقل کردن، پرینت پاسپورت، استفاده از کارت شناسایی و هرچیز دیگری با یکدیگر متفاوت هستند. پس هزینه این اقدامات را علاوه بر بلیط هواپیما در نظر بگیرید و مطمئن شوید که جمع کل پایین‌تر از فرودگاه دیگر می باشد.

5- همیشه مستقیم سفر نکنید

باید نسبت به تاریخ و مقصدی که دارید منعطف عمل کنید اما علاوه بر آن باید راه های دیگری را برای ارزان تر کردن پرواز خود در پیش بگیرید. مثلا گاهی اوقات سفر کردن به لندن و بعد از آن به آمستردام، ارزان تر از سفر مستقیم آمستردام از شهر خودتان است.

مثلا خود من دقیقا این موضوع را در مورد پاریس رعایت کردم. سفر از آمریکا به پاریس برابر با ۹۰۰ دلار بود اما من با ۶۰۰ دلار به دوبلین و بعد با ۶۰ دلار به پاریس سفر کردم. قطعاً زمان پرواز من طولانی‌ تر شد اما توانستم ۲۴۰ دلار ذخیره کنم. پس برای انجام این روش باید ببینید که سفر شما به صورت مستقیم به مقصد چقدر هزینه دارد. سپس برنامه گوگل فلایت را باز کنید و به دنبال پرواز های غیر مستقیم باشید. اگر تفاوت قیمت بیشتر از ۱۵۰ دلار بود، پیشنهاد میکنیم سفرهای غیر مستقیم را انجام دهید. مطمئن باشید که بیش از حد سفر شما طولانی نمی شود.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

اگر به بخش‌های جداگانه نگاه کنید، قطعاً تفاوت این سفرها ۳ ساعت بیشتر نخواهد بود. قطعاً این سه ساعت معطلی بین سفر به بررسی وضعیت بیمه شما قبل از پرواز صرف خواهد شد.

این روش به شدت در اختلاف هزینه های شما موثر است و باعث می شود که پول زیادی را ذخیره کنید.

6- به دنبال قیمت های خاص باشید

قبل از این که به دنبال موارد خاص بگردید، مطمئن شوید که از جدیدترین اخبار مطلع هستید. گاهی اوقات وب سایت هایی هستند که بهترین پیشنهاد ها را در آخرین دقایق در اختیار شما قرار می دهند.

مطمئنا ۹۹% شان به شرایط شما نمی خورد اما گاهی اوقات ممکن است که در این بین یک گزینه مناسب پیدا کنید. معمولاً پرواز های ارزان قیمت در زمان محدودی مثلاً ۲۴ ساعت در اختیار قرار می گیرند. اگر نتوانید در آن زمان سفر کنید، احتمالاً بهترین ها را از دست می دهید.

حتما بخوانید: بهترین آژانس های مسافرتی معتبر با قیمت های ارزان

مثلا خود من یکی از این پیشنهادات که مربوط به کشور ژاپن بود و قرار بود و ۷۰۰ انجام شود را از دست دادم. در حالی که بلیط سفر به ژاپن ۱۵۰۰ دلار است. همچنین سفر ۵۰۰ دلاری به آفریقای جنوبی را از دست دادم زیرا در آن وب سایت ثبت نام نکرده بودم. معمولا از فرودگاه ها نیز تخفیف های ویژه را به دفعات قرار می دهند.

بهترین وب سایت ها برای ثبت نام و پیدا کردن پروازهای ارزان قیمت شامل موارد زیر هستند:

 • Airfarewatchdogمناسب برای پروازهای ارزان قیمت آمریکا
 • The Flight Dealمناسب برای پروازهای ارزان قیمت در کل جهان
 • Holiday Piratesبهترین وب سایت برای پرواز های اروپا
 • Scott’s Cheap Flights بهترین سایت برای پروازهای آمریکا
 • Secret Flying بهترین وب سایت برای پرواز در کل جهان

7- به یاد داشته باشید که همه موتورهای جستجو یکسان نیستند

برای این که بهترین پروازها را پیدا کنید، باید از چند وبسایت استفاده کنید. بسیاری از وب سایت ها جستجوی اصلی همه پروازهای خود را با کمیسیون های رزرو متفاوت در اختیار شما قرار نمی دهند. بعضی از این سایت ها نیز اصلا انگلیسی نیستند.

به طور خلاصه همه وبسایت های جستجو برابر نیستند و شما باید مزایا و معایب آن ها را بدانید.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

همچنین نمی‌‌ توان بهترین موتور جستجو را برای پروازها معرفی کرد و باید خودتان مقایسه انجام دهید. حتی بهترین ها هم ایرادات خود را دارند اما طبق تجربیات، بهترین وب سایت ها برای پیدا کردن پرواز ارزان شامل موارد زیر هستند:

 • Momondo این وب سایت مورد علاقه من است. زیرا بیشتر فرودگاه ها و وبسایت ها در جهان را بررسی می‌ کند و ارزانترین ها را به شما معرفی می کند. تقریباً ۹۲ درصد اوقات موفق می‌ شود .
 • Google Flights این موتور جستجو عالی است و به شما اجازه می‌ دهد که قیمت‌ ها را برای مقاصد مختلف ببینید.
 • Skyscanner دومین سایت رزرو پرواز که گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین رابط کاربری خوبی دارد و اپلیکیشن آن برای موبایل هم در دسترس است.

معمولاً پیشنهاد می کنم که اول از برنامه skyscanner استفاده کنید. زیرا تمام بودجه‌ های مربوط به فرودگاه ها را جستجو می کند که به زبان غیر انگلیسی هستند. وبسایت انگلیسی و هر چیزی بین این دو را نیز بررسی می کند. این برنامه از سال ۲۰۰۸ توسط من استفاده شده و عملکرد بسیار خوبی را از خودش نشان داده است. ۹۹ درصد اوقات ارزان ترین پرواز ها را پیشنهاد می کند و بسیاری از متخصصان از این برنامه استفاده می کنند.

البته برنامه های دیگر هم خوب هستند و نباید آن ها را نادیده بگیرید.

8-از تخفیف های دانش آموزی و دانشجویی استفاده کنید‌

اگر دانش‌آموز هستید و زیر ۲۶ سال سن دارید، تخفیف های بسیار زیادی وجود دارد. می توانید از تخفیف های ۲۰ الی ۳۰ درصد هم استفاده کنید که کاملاً استاندارد هستند. آژانس های هواپیمایی مختلف این تخفیف‌ ها را ارائه می دهند .

علاوه بر آن به یاد داشته باشید که بیشترین تخفیف های دانش آموزی و دانشجویی در فرودگاه‌ های مختلف متفاوت است.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

اگر در مورد انتخاب فرودگاه و تخفیف ها مطمئن نیستید، وب سایت هایشان را بازدید کنید و یا با آن ها تماس بگیرید. کمی جستجو کردن می‌ تواند باعث کاهش ۲۰ درصدی هزینه شما شود که بسیار ارزشمند است.

9- فرودگاه ها را ترکیب کرده و به یکدیگر مرتبط کنید

زمانی که می‌ خواهید مستقیماً از فرودگاه پرواز کنید، اگر فقط به همان فرودگاه کار داشته باشید، گزینه‌ های شما محدود می شوند اما معمولاً این اتفاق نمی‌ افتد.

برای این که بیشترین پول را ذخیره کنید، باید از فرودگاه‌ های جداگانه پرواز رزرو کنید. مثلاً اگر قرار است از نیویورک به پاریس بروید، باید اول در لندن متوقف شوید. بلیط خریدن از لندن کار آسانی است.

بهتر است اول بلیط نیویورک به لندن را خریداری کنید و بلیط لندن به پاریس را در این فرودگاه دیگر بخرید. با این کار بودجه بیشتری ذخیره می‌ کنید.

این روشی است که وبسایت kiwi.com انجام می دهد. این وبسایت سفرهای مختلف را در کنار هم می گذارد و به شما کمک می‌ کند که ارزانترین را انتخاب کنید.

10- سرویس های فرودگاه در نظر بگیرید

سرویس هایی هستند که می توانید آن ها را استفاده کنید اما باعث افزایش قیمت پرواز می شود. مثلا بعضی از این فرودگاه همراه با پرواز، هتل‌ ها و خدمات دیگر را در اختیار شما قرار می دهند و آن ها را در نظر بگیرید.

به دنبال تخفیف های ویژه باشید و از کارت های تخفیف استفاده کنید. فرقی ندارد که چند وقت یک بار پرواز می‌ کنید. در نهایت باید به دنبال یک برنامه مناسب باشید تا مجبور نباشید هزینه اضافه را پرداخت کنید.

از دست ندهید: 27 مهارت که دانستن آن برای هر دانش آموز یا دانشجویی ضروری ست

به طور مثال؛ بعضی از فرودگاه‌ ها به شما کارت هایی می دهند که بتوانید در سال حدود یک میلیون مایل سفر کنید، بدون این که هزینه اضافه پرداخت کنید.

پس به دنبال آن ها باشید. اگر هوشمندانه عمل کنید و این کارت ها را جمع کنید، می توانید با هزینه بسیار کم دور دنیا سفر کنید.

11- قیمت های بلیت را برای سفر تک نفره جستجو کنید

اگر با دوستان و خانواده سفر می کنید، چند عدد بلیط را با یکدیگر نخرید. همیشه سعی کنید که قیمت های یک عدد بلیط را با یکدیگر مقایسه کنید. مثلاً اگر چهار نفر هستید و به دنبال ۴ صندلی پرواز بگردید، سایت سعی می‌ کند که قسمت های ۴ نفره کنار یکدیگر را برای شما فراهم کند که قیمت بیشتری دارد اما ممکن است مثلا صندلی آ ۲۰۰ دلار صندلی ب و ث ۳۰۰ و صندلی د ۴۰۰ دلار باشد. اما ممکن است که با رزرو همزمان چهار عدد صندلی، هر ۴ صندلی ۴۰۰ دلار حساب شود.

پس همیشه به دنبال صندلی های ارزان باشید. همچنین صندلی هایی را انتخاب کنید که بتوانید کنار یکدیگر باشید اما ممکن است از صندلی های جداگانه در کل قیمت ارزان تری را ایجاد کند.

12- به دنبال بلیط ها با قیمت جریان های دیگر باشید

مثلا اگر کشور شما هم اکنون نسبت به مناطق دیگر جهان قوی ‌تر است، هزینه‌ های دیگر را در کشورهای دیگر جستجو کنید. مثلاً دلار آمریکا گرانتر از دلار نیوزلند است. می توانید یک پرواز از استرالیا به نیویورک انجام دهید که ۱۰۰۰ هزار دلار می شود اما اگر این کار را از نیوزلند انجام دهید، می توانید پرواز ۶۰۰ دلاری داشته باشید.

حتما بخوانید: 19 نکته/ترفند برای راحت‌تر شدن اولین پرواز با هواپیما

13- زود رزرو کنید اما نه خیلی زود

قیمت پرواز معمولاً روز به روز افزایش پیدا می کند اما گاهی اوقات احتمال کاهش هم هست. پس بیش از حد عجله نکنید و از آن طرف بیش از حد هم دیر نکنید تا آخرین لحظه ببینید قیمت ها چگونه هستند. بهترین زمان برای رزرو پرواز ۴ الی ۶ هفته قبل از پرواز است. یعنی حدود سه ماه قبل از سفر مناسب است.

این قانون اصلا سخت نیست. پس از راهنمایی های ما استفاده کنید. در انتهای روز می توانید گزینه های مختلفی را مشاهده کنید. پس تعادل را هنگام تعیین زمان مناسب برای رزرو هواپیما فراموش نکنید.

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا