مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

3 گام خشک کردن لباس های شسته شده در داخل منزل

چرب زبان

گاهی اوقات شرایطی برای ما پیش می آید که ناچار می شویم لباس های شسته شده را در داخل منزل خشک کنیم. اما اینکار به ترفندها و راهکارهایی نیاز دارد تا پروسه ی خشک کردن خیلی سریع و به درستی انجام شود. در این مطلب یاد می گیرید که چگونه لباس های تازه شسته شده را در خانه و در کمترین زمان ممکن خشک کنید.

اگر فضای خانه ی شما کم است و دوست ندارید که بوی رطوبت بگیرد، بهتر است از شوینده های معطر برای شستن لباس ها استفاده کنید تا علاوه بر تمیز شدن لباس ها، محیط زندگی تان را هم معطر و خوشبو کنید.

نکات کلیدی برای خشک کردن لباس ها در خانه

1- اگر می خواهید لباس ها را در کمترین زمان ممکن خشک کنید، از یک رخت آویز حرارتی یا برقی استفاده کنید. این رخت آویزها دارای لوله های حرارتی هستند که موجب خشک شدن سریع لباس ها بخصوص در زمستان می شوند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2- برای خشک کردن لباس ها در خانه، تهویه را فراموش نکنید و سعی کنید با باز کردن پنجره ها، رطوبت را خارج کنید.

3- با قرار دادن لباس ها در خشک کن، رطوبت آنها را تا حد ممکن بگیرید. همچنین می توانید آب لباس را بصورت دستی بگیرید تا زودتر خشک شود. (از آنجاییکه برخی از لباس ها را نباید در خشک کن قرار داد، بهتر است قبل از اینکار به لیبل مراقبت از لباس توجه کنید).

36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

مراحل خشک کردن لباس های شسته شده در خانه

1- ابتدا آب لباس ها را بطور کامل بگیرید

برای گرفتن آب لباس ها می توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید:

 • اگر می خواهید از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید، ابتدا به برچسب مراقبت از لباس توجه کنید. برای خشک شدن سریعتر، می توانید چند عدد حوله ی خشک را بهمراه لباس ها در خشک کن ماشین بیندازید تا سریعتر به نتیجه برسید. (از قرار دادن لباس های ظریف مانند ابریشم و پشم در خشک کن جدا خودداری کنید زیرا این پارچه ها با قرار گرفتن در معرض حرارات کوچک یا کشیده می شوند).
 • اگر خشک کن ندارید می توانید از دست برای گرفتن آب اضافی لباس ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که از چلاندن بیش از حد لباس ها بپرهیزید چون اینکار می تواند باعث کشیده شدن و آسیب رساندن به الیاف پارچه شود.
 • استفاده از دستگاه رطوبت گیر نیز ایده ی خوبی برای گرفتن رطوبت لباس ها و خارج شدن رطوبت از خانه است.
 • برای خشک کردن سریعتر لباس می توانید آن را با چند حوله ی خشک و تمیز بپوشانید تا رطوبت اضافی لباس گرفته شود.
 • برای خشک شدن سریعتر لباس ها می توانید از وسایل حرارتی مانند اتو یا سشوار نیز استفاده کنید.

word image 13

2- لباس ها را آویزان کنید

 • بلافاصله پس از گرفتن آب لباس ها، آنها را آویزان کنید. از رها کردن لباس ها در خشک کن لباسشویی یا سبد خشکشویی اجتناب کنید زیرا این امر می تواند باعث بو گرفتن لباس ها و حتی رشد کپک شود.
 • داشتن یک رخت آویز برای خشک کردن لباس ها، بسیار ضروری است. رخت آویزهای برقی با تولید حرارت، پروسه ی خشک شدن لباس را سرعت می بخشند.
 • برای مطبوع شدن خانه می توانید لباس ها را با شوینده های معطر بشویید تا عطر آن در فضا بپیچد.

20 نکات خانه داری مدرن برای همه خانم ها

3- لباس ها را تا حد امکان نزدیک پنجره خشک کنید

 • توجه داشته باشید که برای خشک کردن لباس ها در خانه، تهویه را فراموش نکنید. برای انجام اینکار تا حد ممکن پنجره ها را باز کنید یا رخت آویز را نزدیک پنجره قرار دهید.
 • از خشک کردن لباس در اتاق هایی مانند آشپزخانه که بخار یا بو در آنها وجود دارد، خودداری کنید و لباس های خیلی خیس را روی رادیاتورها یا بخاری ها قرار ندهید.
 • سعی کنید پس از چند ساعت لباس ها را برگردانید تا به خشک شدن یکنواخت آنها کمک کند.

خشک کردن لباس ها در خانه در زمستان

 • بهترین راه برای خشک کردن لباس ها در زمستان، استفاده از رخت آویزهای حرارتی است اما اگر به این مورد دسترسی ندارید، می توانید پس از گرفتن آب اضافه ی لباس ها(با استفاده از ترفندهای ارایه شده)، از رخت آویز معمولی هم استفاده کنید.
 • از تجمع لباس های کثیف و یکباره شستن آنها اجتناب کنید تا در هنگام خشک کردن، فضای بیشتری برای پهن کردن لباس ها داشته باشید.
 • برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها می توانید آنها را به چوب لباسی آویزان کنید و پس از خشک شدن، مستقیما در کمد قرار دهید. اینکار به خشک شدن سریعتر لباس ها هم کمک می کند.

چطور لباس ها را خوشبو نگه داریم؟ (5 ترفند طولانی مدت)

یک وسیله جالب برای خشک کردن لباس در آپارتمان

 

لینک خرید 

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

امیدواریم که این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد. با استفاده از این ترفندها می توانید در زمستان و تابستان لباس های خود را در کمترین زمان ممکن در داخل خانه خشک کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا