مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

20 نکات خانه داری مدرن برای همه خانم ها

چرب زبان

وقتی می خواهید در خانه داری بهتر شوید، باید به دنبال راه هایی باشید که به شما در انجام بهتر کارها کمک کند. اگر بتوانید کارهای خانه را راحتتر و بدون دردسر انجام دهید، خانه همیشه تمیز خواهد بود و مشکلی در خانه داری نخواهید داشت. خانه داری نیاز به خلاقیت دارد. خلاقیتی که با تغییرات کوچک برخی از ایرادات را برطرف می کند و کارها را آسانتر می نماید.

امروز مسائل زیادی وجود دارد که زندگی افراد را درگیر می کند و اگر می خواهید علت مسئله را پیدا کنید باید بدانید چیزهای کوچکی پشته قضیه وجود دارد که روی هم جمع می شود منجر به ایجاد یک اختلال بزرگ می شود. به این ترتیب اگر زمان بگذارید و نگاهی به زندگی خود کنید مشکلات کوچک تان را در زندگی پیدا می کنید که با اندکی تلاش و فکر حل می شود. اما علاوه بر تغییرات کوچک و تلاش های بزرگ، چند عادت نظافت بسیار ساده نیز وجود دارد که ممکن است قبلاً نشنیده باشید. این عادات نه خیلی سخت هستند و نه خیلی آسان. به 10 دستورالعمل زیر توجه کنید و با کاربرد آنها در زندگی، نظافت خانه را بسیار آسانتر از همیشه انجام دهید.

1-ابتدا لوازم مورد نیاز خود را جمع کنید

جمع کردن لوازم شخصی

اگر از قبل تمام وسایل مورد نیاز خود را جمع کنید، دیگر لازم نیست برای برداشتن چیز دیگری به آشپزخانه برگردید. رفت و آمدهای مکرر می تواند شما را زود خسته کند. قبل از شروع نظافت یک اتاق یا سالن، همه ی وسایل و ابزار مورد نیاز خود را جمع کنید تا بتوانید در طول مدت نظافت در همان اتاق بمانید. شما حتی می توانید تمام وسایل نظافت را در یک جعبه نگهداری کنید تا برای هر بار تمیز کردن، نیازی به جمع آوری وسایل نداشته باشید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2- بخش های مختلف خانه را به ترتیب تمیز کنید

برای نظم و ترتیب بیشتر و جلوگیری از سردرگمی، نظافت را از یک قسمت اتاق شروع کنید و سپس کار خود را ادامه دهید. من بعضی اوقات فکر می کنم “تمیز کردن در جهت عقربه های ساعت” ایده ی خوبی است. اگر هنگام تمیز کردن خانه از یک قسمت به قسمت دیگر بپرید، احساس می کنید که سخت کار می کنید و تمرکز کافی ندارید. اما وقتی نظافت خانه را به ترتیب دنبال می کنید، قسمتی که تمیز کرده اید، انگیزه شما را برای ادامه کار فراهم می کند.

3- از بالا به پایین تمیز کنید

تمیز کردن از بالا به پایین

این توصیه مانع از خرابکاری در تمیزکاری خانه می شود. وقتی مشغول تمیز کردن چیزی هستید که در بالای اتاق است، گرد و غبار به سطح پایین تر و کف می ریزد. هنگامی که از بالای اتاق شروع به نظافت می کنید، مطمئناً وقتی به قسمت های پایین اتاق می رسید، گرد و غبار و خاک جمع شده را جمع می کنید و به این ترتیب دیگر لازم نیست چند بار کف اتاق را تمیز کنید. به عنوان مثال اول سقف و سطوح (میزها، شیشه ها، مبلمان و…) را تمیز کنید و در آخر جارو برقی بکشید.

روش تقسیم عادلانه کارهای خانه در زندگی مشترک (5 ترفند موثر)

4- وسواس را کنار بگذارید

تمیزکاری بدون وسواس

سعی کنید وسواس را کنار بگذارید چون باعث خستگی و ناامیدی شما می شود. بسیاری از زنان شاغل هستند و وقت کافی برای تمیز نگه داشتن دائم خانه را ندارند. اگر شما هم وقت آزاد زیادی ندارید، سعی کنید وقت تان را مدیریت کنید و با آنچه در توان تان است کارهایتان را پیش ببرید. پس سخت نگیرید و ایده آل گرا نباشید.

5- از ابزار مناسب برای نظافت استفاده کنید

ابزار مناسب برای تمیز کاری خانه

با استفاده از بهترین ابزار برای کار، از خستگی بیش ازحد خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال بجای استفاده از یک پارچه برای تمیز کردن دیوارهای حمام، از یک طی پارچه ای دسته بلند استفاده کنید. یا بجای اینکه برای پاک کردن سرامیک ها روی زمین بنشینید و آنها با پارچه تمیز کنید، از بخارشو استفاده کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- قبل از تمیز کردن خانه، ابتدا آن را مرتب کنید

اتاق به هم ریخته و نامرتب

تمیز کردن خانه ی بی نظم، بی فایده است. این موجب سردرگمی و عدم تمرکز شما می شود. حتی اگر خانه کاملا تمیز باشد اما بی نظم و به هم ریخته باشد، هیچ فایده ای ندارد. پس اول خانه را مرتب کنید و سپس شروع به تمیز کردن کنید.

50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم

7- از روش ها و ابزارهای تمیز کردن “به سبک قدیمی” استفاده کنید

تمیز کردن ظروف کثیف

برای تمیز کردن وسایل و ابزار، گاهی اوقات توصیه های قدیمی بسیار کارآمد هستند. به عنوان مثال، آویزان کردن لباس ها برای خشک شدن در معرض آفتاب می تواند باعث روشن شدن لباس های سفید شود و یا برای جلوگیری از سیاه شدن قابلمه های روحی پس از جوشاندن آب، چند قطره آبلیمو در آن بریزید.

8- فقط در صورت لزوم ضد عفونی کنید

دستمال مناسب برای ضدعفونی سطوح

بعضی اوقات و بعضی مکان ها نیاز به ضدعفونی کردن دارند. توالت و سینک آشپزخانه شما باید مرتباً ضد عفونی شود و اگر شخصی در خانه بیمار است، ممکن است لازم باشد دستگیره درها و کلیدهای برق را با دستمال مرطوب ضدعفونی کنید. در غیر این صورت، ضد عفونی مداوم خانه لازم نیست.

36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

9- پس از تمیز کردن سطوح با پارچه ی نمناک، آن را خشک کنید

خشک کردن سطوح با دستمال مناسب

ابتدا سطوح را با پارچه ی مرطوب پاک کنید و در آخر یک پارچه ی خشک روی آن بکشید تا جای پارچه ی مرطوب از روی سطح کاملا از بین برود. برای خشک کردن می توانید از پارچه های میکروفیبر استفاده کنید چون رطوبت را کاملا به خود جذب می کنند و هیچ اثری از گرد و غبار و کثیفی بجای نمی گذارند.

10- نظافت خانه را برای خود سرگرم کننده کنید

گوش دادن به موسیقی در هنگام نظافت منزل

زندگی خیلی کوتاه است پس از آن لذت ببرید. چرا از کارهایی که ممکن است دوست نداشته باشیم نهایت استفاده را نکنیم؟ هنگام تمیز کردن خانه می توانید یک آهنگ پخش کنید و بهمراه آن بخوانید و برقصید! شاد بودن، لازمه ی لذت بردن از زندگی است. پس هنگام انجام هر کار در خانه، از آن لذت ببرید و کسالت و خستگی را از خود دور کنید.

14 ترفند تکمیلی جالب

1-استفاده از لیمو برای از بین بردن بوی بد زباله ها: یک لیمو را برش بزنید و چند برش کوچک از آن را در ظرف آشغال قرار دهید، با این کار می توانید یک رایحه تازه به آشپزخانه خود اضافه کنید. (این یک ترفند عالی برای استفاده درست قبل از رسیدن مهمان ها است!)

2-از بین بردن لکه های مختلف: بیشتر این موارد مربوط به مبلمان و فرش هستند:

 • آبمیوه: یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم حل کنید و لکه را از بین ببرید.
 • آدامس: لکه را با سشوار گرم کنید، بخراشید و سپس با محلول شوینده بشوئید و پاک کنید.
 • سس: لکه را با خمیر صابون Fels-Naptha تمیز کنید، سپس بشویید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. تا زمانی که لکه از بین نرود شی مورد نظر را در خشک کن قرار ندهید.
 • خردل: برای از بین بردن مواد جامد، از محلول های شوینده استفاده كنید. وقتی لکه کم رنگ شد، آن را بشویید و زیر نور خورشید خشک کنید.
 • رژ لب: با استفاده از پاک کننده های ناخن مبتنی بر استون و به دنبال آن محلول های شوینده لکه را پاک و سپس تمیز کنید.
 • نوشیدنی های رنگی: روی لکه آب بپاشید. اگر لکه همچنان باقی ماند، مواد شوینده را امتحان کنید

۳- تمیز کردن مخلوط کن: ظرف مخلوط کن خود را با آب گرم و یک قطره مایع ظرفشویی پر کنید. آن را روشن کنید و بگذارید برای چند ثانیه روشن بماند. سپس با آب گرم بشویید!

۴- تمیز کردن اسکاچ: اسکاچ ها می توانند باکتری های زیادی را به خود جذب کنند، به خصوص اگر در سینک مانده باشند. شما باید مرتباً آنها را تمیز کنید. کار بسیار آسانی است: کافی است اسکاچ مرطوب را به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا باکتری های آن از بین بروند! سپس قبل از بیرون آوردن آن یک یا دو دقیقه صبر کنید زیرا هنوز داغ است. همچنین می توانید اسکاچ خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا دوباره تمیز شود!

۵- براق کردن کاشی های کف: پس از اینکه کف را جارو کردید، با استفاده از یک سطل آب، مقداری شوینده سبک و یک دستمال شروع به شستشو کنید! مرتباً پارچه و آب را تمیز کنید تا آلودگی بیشتری را به کاشی ها انتقال ندهید. اگر می خواهید لکه های سخت را از بین ببرید، از مسواک استفاده کنید! باور کنید زندگی شما را تغییر خواهد داد.

۶- تمیز کردن قرنیزها: برای پاک کردن گرد و غبار از جارو یا پارچه خشک استفاده کنید، سپس جاروبرقی بکشید. برای از بین بردن گرد و غبار یا خاک باقی مانده از پارچه یا جوراب مرطوب استفاده کنید. برای تمیز کردن قرنیزها، به یک اسکاچ (یا مسواک نرم) و یک سطل آب با مقدار کمی مایع ظرف شویی نیاز دارید. بعد از اینکه شستشو را انجام دادید، از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن باقیمانده های صابون استفاده کنید.

۷- باز کردن منافذ هواکش: اگر مدتی هواکش های خود را تمیز نکرده باشید احتمالا کاملاً کثیف و گرد و غبار گرفته شده اند. و این نه تنها گرد و غبار را به داخل اتاق می فرستد بلکه مانع خروج هوا به بیرون نیز می شود. راهکار آسان: ابتدا سعی کنید گرد و غبار را با یک برس نرم پاک کنید. اگر با این کار به نتیجه نرسیدید، یک دستمال را با هر ماده تمیزکننده ای که دارید خیس کرده و آنرا دور یک چاقوی صبحانه خوری بپیچید و منافذ را تمیز کنید!

۸- پاک کردن لکه های آب روی شیرآلات: سرکه می تواند لکه های آب روی شیرها را کاملا از بین ببرد.

۹- تمیز کردن پرده کرکره: یک راه حل آسان برای پاک کردن پرده کرکره وجود دارد: آب و سرکه را به میزان مساوی در یک کاسه ترکیب کنید و دستتان را با یک جوراب بپوشانید. جوراب را درون محلول فرو کنید و سپس آن را روی پرده حرکت دهید تا هرگونه گرد و غبار و آلودگی را از بین ببرد!

۱۰- شستشوی تمیزتر لباس ها با جوش شیرین: کافی است یک لیوان جوش شیرین را به مواده شوینده خود اضافه کنید و لباسهای روشن تر و تمیز تر تحویل بگیرید!

۱۱- برای از بین بردن لکه های روی پارچه از نمک استفاده کنید

۱۲- تمیز و براق کردن لوازم استیل: اکثر اوقات روی وسایل استیل اثر انگشت دیده می شود. اما برای درخشش آنها، تنها به یک دستمال میکروفیبر (یا فقط یک پارچه نرم) و مقداری الکل نیاز دارید! اگر می خواهید استیل خود را فوق العاده تمیز کنید، می توانید از چند قطره روغن زیتون استفاده کنید!

۱۳- تمیز کردن دوش: تمیز کردن دوش چیزی نیست که بیشتر مردم بخواهند انجام دهند اما باید انجام شود! خبر خوب این است که یک روش آسان برای از بین بردن جرم صابون و لکه های روی دوش وجود دارد. یک ظرف را با سرکه و مایع ظرف شویی (به اندازه برابر) پر کنید، سپس به شستشو مشغول شوید! همچنین می توانید از یک اسکاچ یا مسواک قدیمی نیز استفاده کنید.

۱۴- تمیز کردن مبل با جوش شیرین: جوش شیرین می تواند برای از بین بردن هر گونه بوی ماندگار و لکه های روی پارچه استفاده شود. ابتدا سطح مبل را مسواک بزنید، سپس جوش شیرین را روی محلی که می خواهید تمیز کنید، بپاشید. بگذارید حدود ۲۰ دقیقه در محل باقی بماند، سپس با استفاده مسواک آن را پاک کنید.

مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

6 نکته خانه داری تازه عروس ها

تازه عروس هایی که تجربه ی زیادی در خانه داری ندارند، ممکن است خیلی زود به مشکل بر بخورند. پس از فرزند دار شدن نیز، بار کارهای خانه بیشتر و بیشتر می شود. مردها اغلب اوقات انتظار دارند که خانه تمیز باشد و همه ی کارهای خانه بدرستی انجام شود.

اما اگر خانم خانه هم شاغل است و باید سرکار برود، انداختن تمام کارها و مسئولیت های خانه روی دوش زن کار منصفانه ای نیست. فشار کارهای خانه از یک طرف و کار بیرون از طرف دیگر می تواند موجب دلسردی و ناراحتی خانم شود. این می تواند منجر به ایجاد فاصله میان زوجین شود و باعث شود که خانم خانه بشدت تحت فشار قرار گیرد. بنابراین تقسیم کارهای خانه لازم است.

مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

حتی اگر خانم خانه خانه دار است، باز هم باید در کارهای خانه به او کمک کنید. اینکار موجب می شود که همسرتان ببیند که چقدر به فکرش هستید و از او حمایت می کنید. در این مطلب نکات خانه داری مدرن برای تازه عروس ها آورده شده است که می تواند برای آنها مفید باشد.

1-شستن لباس ها

لباس شستن کاری است که از چند قسمت تشکیل شده است. جمع آوری لباس های کثیف، قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی، منتظر ماندن برای اتمام کار و سپس آویزان کردن آنها روی رخت آویز. در بعضی مواقع باید لباس های رنگی را از لباس های سفید جدا کرد تا از رنگ دادن آنها به هم جلوگیری شود. برای انجام اینکار ابتدا تصمیم بگیرید که چند بار در هفته می خواهید لباسشویی را روشن کنید و چه کسی می تواند کمی بیشتر وقت خود را صرف این کار کند. به عنوان مثال، اگر شوهر شما عصرها وقت آزاد دارد و شما مشغول تهیه شام ​​هستید، او می تواند این کار را انجام دهد.

2-شستن ظرف ها

شستن ظروف به اندازه ی پختن غذا کار سخت و دشواری است. پس از رفتن مهمانان و شروع به نظافت خانه ممکن است با یک انبوه ظروف نشسته روبرو شوید. خب شستن ظرف ها اولین قدم برای تمیز کردن خانه است. هیچگاه ظرف ها را نشسته رها نکنید و بخوابید، زیرا ممکن است روز بعد با بوی تعفن بدی مواجع شوید. شما و همسرتان می توانید اینکار را همراه با هم انجام دهید. به عنوان مثال اگر همسرتان یک هفته است که مشغول شستن ظرف ها ست، هفته دیگر نوبت شما است. یا حتی می توانید هر دو با هم طرف ها را بشورید. اگر ماشین ظرفشویی دارید هم می توانید از ماشین برای شستن ظروف خود استفاده کنید.

3-تمیز و مرتب کردن یخچال

اغلب اوقات پس از جمع کردن سفره یا میزغذا، تمایل داریم مواد باقیمانده را در یخچال بریزیم. ما این کار را ادامه می دهیم تا زمانی که یخچال بیشتر از حداکثر ظرفیت خود پر شود. این می تواند باعث بینظمی و بوی بد یخچال شود. بطری های آب خالی، غذاهای فاسد و اقلامی که تاریخ انقضا آنها گذشته است، برخی از مواردی هستند که می توانند باعث درگیری زوجین شوند. اگر یخچال و فریزر را مرتبا تمیز کنید، این اتفاق نمی افتد. به عنوان مثال، یکی از شما می تواند بطری های آب را پر کند و دیگری غذاهای فاسد و تاریخ گذشته را دور بریزد. به این ترتیب می توانید کارهای روزمره را به راحتی بین خودتان تقسیم کنید.

4-تمیزکردن خانه

تمیز نگه داشتن خانه مادر همه کارهای خانه است! تمیز کردن خانه می تواند شامل گردگیری، شستن حمام و دستشویی، جارو کشیدن، پاک کردن شیشه ها و سطوح و غیره باشد. این غیرمنصفانه است که انتظار داشته باشیم فقط یکی از زوجین، این مسئولیت بزرگ را به عهده بگیرد. برای کاهش فشار این کار روزانه، می توانید زیر مجموعه های آن را بین خود تقسیم کنید.

به عنوان مثال زن می تواند حمام و دستشویی را بشورد و مرد جارو بکشد و کف اتاق را تمیز کند. این وظایف را می توان بصورت ماهانه یا هفتگی تغییر داد و جابجا کرد تا یکنواختی ایجاد شده در آن را از بین ببرد. همچنین اگر این عادت را پیدا کنید که بلافاصله اشیا را در جای مناسب خود قرار دهید، باعث می شود خانه را مرتب و تمیز نگه دارید و به این ترتیب به میزان زیادی در وقت و انرژی تان صرفه جویی می شود.

36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

5-پرداخت قبوض

قبض برق، آب، گاز و قبض تلفن و سایر قبوض این چنینی باید به صورت ماهیانه پرداخت شود. اگرچه این یک وظیفه ی مشخص و ماهانه است اما جنبه ی مالی آن معنای دیگری دارد و یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که تازه عروس ها هنگام تقسیم مسئولیت مرتکب می شوند.

اگر هر دوی شما شاغل هستید، بهترین راه برای مقابله با این وضعیت تقسیم خرج های خانه به طور مساوی است. به این ترتیب فشار مالی تنها روی یک نفر نخواهد بود و بین زوجین تقسیم می شود. جنبه دیگر این وظیفه، به خاطر سپردن مهلت های تعیین شده است. صورتحساب های خود را تنظیم کنید و برای زمان پرداخت آنها از یادآوری موبایل تان استفاده کنید. برای آسانتر کردن اینکار، تاریخی تعیین کنید که در آن هر ماه هزینه های معوقه را پرداخت کنید.

6-خرید مواد غذایی

یک قسمت مهم خانه داری، خرید مواد غذایی است. شما باید وسایلی را که در آشپزخانه، یخچال و فریزر دارید، در نظر بگیرید و با توجه به بودجه ی خود وسایل مورد نیازتان را هر هفته تهیه کنید. اگر میهمان دارید باید موادغذایی بیشتری بخرید. خرید مواد غذایی می تواند گران باشد بنابراین اگر هر دوی شما شاغل هستید، سعی کنید اینکار را بین دونفرتان تقسیم کنید.

موارد مذکور، مهمترین وظایف خانه داری بود که بیشتر آنها باید روزانه انجام شود. کارها را بین خودتان تقسیم کنید تا از ایجاد بحث و بی عدالتی بین شما جلوگیری شود. تنظیم یک روال معمول برای به اشتراک گذاشتن کارهای خانه می تواند در طولانی مدت مفید باشد، چون به یک الگو برای فرزندانتان تبدیل می شوید، مشاجرات زناشویی را کاهش می دهید و از وارد آمدن فشار روی یک نفر جلوگیری می کنید.

50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم

4 راه برای به اشتراک گذاشتن کارهای خانه با همسر

1-یک لیست تهیه کنید

لیستی از کارهای هفتگی منظم مانند خرید مواد غذایی، تمیز کردن آشپزخانه، گردگیری، جاروبرقی و لباس شستن را تهیه کنید و آن را در تقویم قرار دهید. یک روز (و زمان) را انتخاب کنید و کارهای خانه را بطور عادلانه بین خود تقسیم کنید. این کار باعث می شود هر دوی شما در کارهای خانه شرکت کنید و همه چیز عادلانه تقسیم شود. حتی می توانید یک شیشه ی قرعه کشی درست کنید و وظایف خانه را در آن قرار دهید. هر نفر یک کارت از شیشه بر می دارد و به این ترتیب کارهای خانه بصورت قرعه کشی و کاملا مساوی بین دو نفر تقسیم می شود.

2-از کنار هم بودن لذت ببرید

برای گذراندن وقت بیشتر در کنار هم، کارهای خانه را سریعتر انجام دهید تا وقت بیشتری برای بودن کنار هم پیدا کنید. در دنیای شلوغ امروزی، وقت زیادی برای کنار هم بودن و خوشگذرانی باقی نمی ماند.

سعی کنید یک شب در هفته را به رستوران بروید و بجای اینکه روزهای تعطیل در خانه بمانید، به بیرون بروید. سعی کنید نظافت خانه را هر شب در وقت مشخصی انجام دهید.

26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

3-وقت خود را مدیریت کنید

گاهی اوقات، زن و شوهرها آنقدر در کارهای بیرون خانه گرفتار می شوند که وقتی برای انجام کارهای خانه برای آنها باقی نمی ماند. این فرصتی برای تمرین سازگاری در ازدواج است.

لیستی از کارهای خانه تهیه کنید و ببینید که کدام یک از شما می توانید در هفته آن را انجام دهید. به عنوان مثال، یک نفر می تواند لیست مواد غذایی را بنویسد و دیگری آنها را در راه خانه بخرد. یا اینکه لباس های کثیف را در لباسشویی بیندازید و همسرتان هنگام رسیدن به خانه لباس ها را خشک و جمع کند. به این ترتیب اگر با هم کار کنید، یک راه حل مناسب پیدا خواهید کرد.

4-تمیز باشید

برای مثال به پنج روش زیر که برای تمیز نگه داشتن خانه آورده شده است توجه کنید:

 • وسایل تمیز کننده را در یک جعبه قرار دهید: وسایل لازم برای تمیز کردن خانه (مثل شیشه پاک کن، پارچه های تنظیف، جرم گیر و…) را در یک جعبه قرار دهید و هنگام تمیز کردن خانه آن را کنار خود قرار دهید. به این ترتیب دیگر لازم نیست برای آوردن وسایل مورد نیاز، چندین بار به آشپزخانه یا حمام بروید.
 • پاهای خود را پیش از وارد شدن به خانه تمیز کنید: قبل از وارد شدن به خانه، پاهای خود را تمیز کنید. می توانید جوراب های خود را در بیاورید و سریعا به حمام بروید تا از کثیف شدن خانه توسط پاهای آلوده، جلوگیری شود. جلوی در یک دم فرشی یا پارچه بگذارید و پیش از وارد شدن به خانه، کف پاهایتان را تمیز کنید.
 • همیشه خانه را جارو برقی بکشید: برخی از کارها را می توانید هفتگی یا دو بار در هفته انجام دهید، اما جارو کردن خانه اینطور نیست. با جاروبرقی مکرر می توانید گرد و غبار، خاک ها، پرزها و موهای حیوانات خانگی را تمیز کنید و به این ترتیب همیشه خانه ی تمیزی داشته باشید.
 • از پارچه های میکروفیبر استفاده کنید: پارچه میکروفایبر یکی از بهترین چیزهایی است که برای نظافت خانه تهیه می شود. اکثر مردم از این پارچه ها برای تمیز کردن لکه ها و گرد و غبار از کامپیوتر و سایر صفحه های دستگاه برای جلوگیری از خراش شیشه استفاده می کنند. با این حال، می توان از پارچه های میکروفایبر در تمام انواع کارهای نظافت خانه استفاده کرد. اکثر این پارچه ها سازگار با محیط زیست هستند و در اندازه های مختلفی موجود هستند و در برداشتن ذرات کوچک گرد و غبار و باکتری ها بسیار کارامد عمل می کنند. این پارچه ها بخوبی گرد و غبار را از سطوح پاک می کنند و شما باید پس از هر بار استفاده، آنها را بشویید.
 • اگر وقت کافی ندارید، یک ماشین ظرفشویی بخرید: هنگام رفتن به محل کار، ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا بعد از آمدن به خانه، ظرف ها تمیز و شسته باشند. به این ترتیب در طول روز ظروف تمیز خواهید داشت و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. همیشه سعی کنید ظرف هایتان را تمیز نگه دارید و اگر ماشین ظرفشویی ندارید، عادت کنید که قبل از بیرون رفتن از خانه، تمام ظرف ها را تمیز بشویید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا