آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

زندگی خود را فقط با 2 دقیقه در روز تغییر دهید: 10 عادت موثر

چرب زبان

“یک سفر هزار مایلی تنها با یک قدم شروع می شود.” لائوس تزو

“فاصله چیزی نیست؛ برداشتن اولین قدم دشوار است.” مادام ماری دو دفند

ایجاد یک تغییر مثبت در زندگی الزاما به معنی ایجاد یک جهش بزرگ نخواهد بود. من معتقدم که اعتقاد به چنین چیزی یکی از مواردی است که مردم را از بهبود زندگی و دنیای خود باز می دارد.

حتما بخوانید: موثرترین و جدیدترین روش مقابله با استرس و کنترل 100درصد آن

یک روش ساده تر که اغلب منجر به انجام اقدامات واقعی و ایجاد عادات جدید – حداقل در زندگی من – می شود برداشتن گام های کوچکتر اما پر تعداد تر است.

بنابراین می خواهم در این مقاله 10 عادت سریع را به اشتراک بگذارم که می توانند به شما کمک کنند فقط با 2 دقیقه در روز زندگی خود را تغییر دهید. برای یادآوری اینکه هر روز باید یکی از کارهای زیر را انجام دهید پیشنهاد می کنم آنها را یادداشت کنید. یادداشت خود را روی تختخوابتان بگذارید تا وقتی از خواب بیدار می شوید، آن را ببینید. همچنین می توانید یادداشت را در محل کار خود قرار دهید تا در اوایل روز آن را مشاهده کنید.

عادت های اینفوگرافی زیر بسیار کاربردی هستند

عادت های مهم (اینفوگرافی)

در صورت امکان و تمایل، پس از یک یا دو هفته می توانید این عادت های کوچک را گسترش دهید و آنها را چند دقیقه بیشتر در روز انجام دهید.

1- برای شروع 2 دقیقه روی انجام مهمترین کار خود تمرکز کنید.

من حداقل هفته ای یکبار از این ترفند استفاده می کنم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بعضی روزها که دلم نمی خواهد روزم را با کار شروع کنم و ترجیح می دهم چند دقیقه ای روی مبل دراز بکشم. 2 دقیقه وقت می گذارم و روی مهمترین کارم تمرکز می کنم. نکته این است که: شروع کار تقریباً همیشه سخت ترین بخش آن است.

بعد از اینکه شروع کردم و 2 دقیقه مشغول انجام آن کار شدم، معمولاً ادامه آن بسیار ساده خواهد بود.

2- در پایان هر روز، روز خود را مرور و ارزیابی کنید.

اگر در طول روز کارهای خوبی انجام داده باشید، این می تواند عزت نفس شما را بالا ببرد. بنابراین بهتر است در پایان روز به کارهای خود فکر کنید.

دو دقیقه از روز خود را در نظر بگیرید و آنچه که انجام داده اید را مورد بررسی و قدردانی قرار دهید. این همان کاری است که من پس از اتمام این مقاله و روز کاری ام انجام خواهم داد.

3- قدردان نعمت هایی که دارید باشید.

چیزی که دوست دارم هر روز صبح که از خواب بیدار می شوم به خودم بگویم این است: “قدردان خوشبختی امروزت باش.” همینطور که این را به خودم می گویم و سعی می کنم در طول روز آن را به خاطر بسپارم قدر چیزها را بیشتر می دانم.

غذا، شغل ، آب و هوا و اتفاقات کوچک روزمره نباید برای ما به چیزهای روزمره و عادی تبدیل شوند. من سعی می کنم هر روز قدردان آنها باشم. چیزهای کوچکی که در گذشته ممکن بود نسبت به آنها بی اعتنا باشم، اکنون به چیزهایی تبدیل شده اند که اغلب سعی می کنم قدر آنها را بدانم.

بر سر دوراهی قرار گرفتن

اما اگر در زندگی روزمره برای داشتن چیزهای کوچک احساس خوشبختی کنم، آیا این بدان معنی است که از حرکت به سمت کارهای بزرگتر بی انگیزه می شوم؟ پاسخ: خیر.

این نگاه من به زندگی در واقع انرژی و انگیزه بیشتری به من می دهد، زندگی راحت تر می شود و در نتیجه در زمان حرکت به سمت چیزهای کوچک و بزرگ، مقاومت درونی کمتری را احساس می کنم.

4- در زمان استرس نفس عمیق بکشید.

هنگامی که استرس به سراغ شما می آید و احساس اضطراب، تحریک و ترس می کنید، 2 دقیقه وقت بگذارید. بنشینید. از طریق بینی خود تنفس کنید. نفس های عمیق بکشید.

در این 2 دقیقه فقط روی تنفس خود تمرکز کنید. به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. این کار ذهن شما را آرام می کند و بعد از آن می توانید کار خود را با روحیه متمرکز تر و آرام تر از سر بگیرید.

حتما بخوانید: چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم (و جایگزین عادات بد کنیم)

5- حواس خود را به لحظه معطوف کنید.

خود را از گذشته بیرون بکشید و درگیری های قدیمی که شما را افسرده می کنند را کنار بگذارید. از تصور آینده و هر چیزی که ممکن است برایتان استرس آور باشد خودداری کنید. خود و توجه خود را معطوف به زمان حال و وضعیت فعلیتان کنید.

2 دقیقه بنشینید. به اطراف خود نگاه کنید. به پرندگان و ماشین های بیرون گوش دهید. آفتاب پاییزی که از پنجره روی لباس و پوستتان می تابد را، احساس کنید. این کار ذهن و بدن شما را آرام می کند. در نتیجه تفکر آسان تر و داشتن یک دیدگاه خوش بینانه طبیعی تر خواهد شد.

6- به جای قضاوت دیگران، سعی کنید آنها را درک کنید.

وقتی می خواهید دیگران را قضاوت کنید، 2 دقیقه وقت بگذارید. دو سؤال زیر را از خود بپرسید:

 • کدام خصوصیات این شخص را می توانم در خودم ببینم؟
 • او چه شباهتی به من دارد؟

چرا نباید دیگران را قضاوت کنیم؟

حتما بخوانید: چطور ذهن و فکر خود را در کنترل کامل داشته باشیم؟ (6 گام موثر)

از آنجا که هیچ کس نمی خواهد به روشی منفی قضاوت شود و این کار کمکی به ایجاد روابط خوب با دیگران نمی کند بهتر است از هر گونه پیش داوری بپرهیزید. بعلاوه، هر چه بیشتر دیگرن را قضاوت کنید خودتان را نیز بیشتر قضاوت خواهید کرد. بنابراین قبل از هر گونه پیش داوری به خودتان زمان بدهید و انتخاب بهتری انجام دهید.

7- فکر کنید و دیگران را مورد تعریف و تمجید قرار دهید.

یک دقیقه فکر کنید و ویژگی های مثبت اطرافیانتان که شایسته قدردانی هستند را شناسایی کنید. یک دقیقه دیگر را نیز صرف گفتن این تعریف و تمجیدها کنید.

در نتیجه طرف مقابل خوشحال خواهد شد. شما نسبت به خودتان احساس خوبی خواهید داشت و احتمالاً احساسات مثبتی را از فرد مقابل دریافت خواهید کرد. این یک روش خوب و ساده برای ایجاد روابط مثبت تر است.

8- دیگران را در آغوش بگیرید.

این یک ترفند ساده است اما فراموش نکنید که صمیمیت جسمی می تواند استرس را کاهش دهد و باعث شود احساس خوبی داشته باشیم. بنابراین 2 دقیقه در روز را صرف این کار کنید. مانند روش قبلی این نیز می تواند به ایجاد روابط گرم تر و مثبت تر با دیگران کمک کند. در انجام این کار محتاط باشید.

حتما بخوانید: 36 روش موثر غلبه بر نا امیدی در زندگی (درمان قطعی)

9- مشتاق باشید.

برای شروع مکالمه یا شکستن یخ های طرفین، دو دقیقه وقت بگذارید و یک یا چند سوال درمورد شخصی که با او صحبت می کنید مطرح کنید. توجه کنید و صرفا منتظر این نباشید که شروع به صحبت کنید.

علاقه و اشتیاقی که به طرف مقابل نشان می دهید به احتمال زیاد به خودتان بازگردانده می شود و در عین ادامه مکالمه می توانید رابطه را تقویت کنید.

10- چیزها را با هم ادغام کنید.

چیزهای برعکس را امتحان کنید …

 • اگر همیشه به دنبال گوشت هستید، غذای گیاهی بخورید.
 • به جای بدتر کردن مسائل، از آنها فاصله بگیرید.
 • اگر اغلب به چیز خاصی گیر می دهید، آن را رها کنید.
 • اگر اغلب پیشنهادات را رد می کنید و به کارهای روزمره خود می پردازید، به یک پیشنهاد فی البدیهه بله بگویید.

دو دقیقه وقت بگذارید و به یکی از مسائل اصلی یا منفی زندگی خود فکر کنید، یک تأمل کوتاه داشته باشید و سپس سعی کنید تصمیمی بگیرید که برای شما غیر معمول است.

از دست ندهید: چرا و چگونه باید خودمان را بشناسیم؟ (13 روش عملی)

عادت کنید برای لذت بیشتر چیزها را با هم ادغام کنید. به این ترتیب می توانید در زندگی خود تنوع ایجاد کنید و تجربیات غیر منتظره ای داشته باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. بابت یاد اوری موضوعات بسیار مهم ارزنده و عالی تان سپاس، دایم بخاطر رشد و ظرفیت سازی اقشار مختلف جامعه باید کوشا باشیم.
  موفق و مؤید باشید.
  با احترام
  رزمیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا