آموزش طرز تهیه انواع قهوه

12 قهوه گران دنیا با قیمت هایی که مغزتان سوت می کشد!

آیا به حدی قهوه دوست دارید که نمی خواهید روی یک قهوه با کیفیت خوب تمرکز کنید؟ بنابراین این فهرستی از ۱۰ قهوه گران قیمت در جهان می باشد که ممکن است مورد علاقه شما باشند:

۱- قهوه BLACK IVORYیا عاج سیاه – ۵۰۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

عاج سیاه
عاج سیاه

گران ترین قهوه جهان از قهوه عربیکا در شرکت Black Ivory Coffee در تایلند ساخته می شود. این قهوه با تغذیه گیلاس قهوه عربیکا توسط فیل ها بدست می آید. وقتی گیلاس ها از سیستم گوارشی فیل عبور می ‌کنند، اسید معده آن‌ ها، پروتئین ‌های گیلاس را تجزیه کرده و طعم ‌های مختلف را فراهم می‌کند. این قهوه گران است چون فقط مقدار کمی از گیلاس ها بعد از فرآیند تولید زنده می ‌مانند چون بیش تر آن ها با جویدن تکه‌ تکه می ‌شوند و یا پس از دفع گم می شوند.

۲- قهوه FINCA EL INJERTO – ۵۰۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

قهوه FINCA EL INJERTO – 500
قهوه FINCA EL INJERTO – ۵۰۰

قهوه Finca El Injerto یکی از گران ترین قهوه ها در جهان است. این قهوه از دانه های نادر، غنی و کوچک ساخته شده است که دلیل اصلی قیمت بالای آن می باشد. دانه ها در یک کانال شسته می شوند و دو بار شکسته می شوند تا کیفیت آن ها بهبود یابد.

حتما بخوانید: طرز تهیه قهوه موکا به سبک شهر موکا دریمن (فوق العاده خوشمزه)

۳- قهوه HACIENDA LA ESMERALDA – ۳۵۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

قهوه HACIENDA LA ESMERALDA – 350
قهوه HACIENDA LA ESMERALDA – ۳۵۰

قهوه HACIENDA LA ESMERALDA در اطراف کوه Baru در پاناما در سایه درختان گوآوا پرورش داده می ‌شود. در کنار طعم و عطر غنی و عالی، قیمت بالای آن نتیجه تخصص و تجربه ای است که برای کل فرآیند مورد نیاز است. در حراج اخیر به ازای هر ۵۰۰ گرم ۳۵۰.۲۵ دلار آمریکا فروخته شد.

۴- قهوه KOPI LUWAK (کوپی لواک) – ۱۶۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

کوپی لواک
کوپی لواک

قهوه Kopi Luwak، یکی از عجیب ترین قهوه ها در جهان است که در اندونزی، توسط حیوان زباد نخلی آسیایی ساخته می شود. این حیوانات گیلاس های قهوه را می خورند، که در طول هضم تخمیر می شوند. طعم منحصر به فرد که از ویژگی های این قهوه است، به علت آنزیم هایی است که در طول هضم توسط زباد نخلی ترشح می شوند. سپس دانه ها از میان مدفوع این حیوان جمع آوری می شوند. سپس به محصولات نهایی که می توان از بازار خریداری کرد، تبدیل می شوند.

حتما بخوانید: آموزش تصویری طرز تهیه قهوه ترک روی گاز (ساده ولی پرخامه)

۵- قهوهSAINT HELENA (سنت هلن)- ۷۹ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

سنت هلن
سنت هلن

نام این قهوه از نام جزیره سنت هلن، که در آن کشت می شود، مشتق شده است. این جزیره زندان سابق ناپلئون بناپارت است، که عاشق قهوه بود و از این جزیره برای پرورش آن استفاده می کرد. سنت هلن در وسط اقیانوس اطلس واقع شده و حدود ۱۲۰۰ مایل دور از ساحل غربی آفریقا است. قیمت بالای این قهوه عمدتا به دلیل هزینه حمل و نقل است که در این روند دخیل می باشد. با این حال، قهوه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و طعم کاراملی با رگه مرکبات عرضه می کند.

۶- قهوه MOLOKAI (مولوکائی)- ۵۱ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

مولوکائی
مولوکائی

به نظر می‌رسد که هاوایی بهترین ایالت آمریکا برای پرورش قهوه باشد. قهوه Molokai یکی از بهترین قهوه ها است که در این منطقه رشد می کند. قیمت بالای این قهوه به خاطر مهارت ‌های ساخت قهوه و شرایط رو به رشد این قهوه عالی است که برای تولید نوشیدنی غیر بومی ترکیب می ‌شوند.

حتما بخوانید: آموزش تصویری طرز تهیه یک قهوه بی نقص با دستگاه قهوه ساز

۷- قهوه JAMAICAN BLUE MOUNTAIN(بلو مانتین جامائیکا) – ۵۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

بلو مانتین جامائیکا
بلو مانتین جامائیکا

قهوه بلو مانتین جامائیکا در کوه های جامائیکا به همین نام و در ارتفاعی در حدود ۱۵۲۴ متری رشد می کند. بارندگی سنگینی که این منطقه دریافت می کند، آب کافی برای این قهوه را تامین می کند. این نوشیدنی دارای تلخی قهوه معمولی نیست و از این لحاظ ملایم تر است. این قهوه در ژاپن بسیار محبوب است و همین امر، علت اصلی قیمت بالای آن است.

۸- قهوه FAZENDA SANTA INES (فازندا سانتا)- ۵۰ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

فازندا سانتا
فازندا سانتا

این قهوه از بیش از صد سال پیش در کوهپایه های Mantiquera در برزیل شناخته شده است. این قهوه بسیار خوشمزه است و مواد تشکیل دهنده آن شامل تعدادی از میوه های خوشمزه می باشد، که طعمی شیرین و میوه ای به آن می دهد.

حتما بخوانید: آموزش تصویری طرز تهیه قهوه سبز به سبک معروف ترین کافه های دنیا

۹- قهوه LOS PLANES -40 دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

قهوه LOS PLANES -40
قهوه LOS PLANES -40

این قهوه در مزارعی در ال سالوادور توسط خانواده سرجیو تیکاس کشت شد. که در سال ۲۰۰۶ در جایگاه دوم و در سال ۲۰۱۱ در جایگاه ششم قرار گرفت. این قهوه خوشمزه است و طعم آن شامل رگه هایی از شکر قهوه ای و نارنگی با کارامل است.

۱۰- قهوه MI ESPERANZA – 35 دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم

قهوه MI ESPERANZA - 35
قهوه MI ESPERANZA – 35

این قهوه با قیمت ۳۵ دلار آمریکا به ازای هر ۵۰۰ گرم به فروش می رسد و در میان دوستداران قهوه بسیار محبوب است. قیمت بالای قهوه به این دلیل است که نسبت به دیگر قهوه های معمولی، در مزه ثانویه خود تلخی بیش تری منتشر می کند. هم چنین دارای طعم‌ و مزه ای مانند آجیل، میوه ‌ها و ادویه ها است که تجربه چشیدن طعمی بهتر را عرضه می‌کنند.

دستورهای طرز تهیه فوق العاده

نکاتی برای حرفه ای شدن

خواص انواع قهوه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا