مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

نکته های ناب زندگی (80 نکته بسیار کاربردی گلچین شده)

چرب زبان

ما در این مقاله فهرستی از 80 نکته کاربردی که به درد بهبود کیفیت زندگی می خورند را در اختیارتان گذاشته ایم. این فهرست نکاتی را شامل می شود که احتمالا تاثیر فوق العاده ای روی تفکرات مان می گذارد.

80 نکته ناب زندگی که کسی به شما نخواهد گفت!

1-با پیدا کردن اولویت های اصلی، آسان تر به آرامش درونی برسید. برای اکثر افراد، منظم کردن ذهن باعث آرامش بیشتر و کم تر شدن نا امیدی می شود.

2- خودتان را درگیر پیشرفت کنید. وقتی لیستی از کار ها را انجام می دهید، طبق غریزه ممکن است؛ آن لیست را دور بیندازید و با خودتان بگویید که بالاخره کار تمام شد! اما برخی از تیم های حرفه ای خلاق رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کنند. آن ها از پیشرفت کردن لذت می برند. برخی دست بر نمی دارند و خودشان را درگیر کار هایی می کنند که آن ها را به سمت تکامل سوق بدهد.

3- صندوق ورودی پیام تان (مثلا ایمیل) را در 30 ثانیه خالی کنید.

4- فورا در خودتان اعتماد به نفس به وجود بیاورید.

5- زباله های تان را تا حد امکان به صفر برسانید.

جالب: 35 نفر با بیشترین ضریب هوشی در طول تاریخ (بالاتر از انیشتین)

6- بدون این که هزینه گزاف کنید، عادت های سالم یک فرد پول دار را تقلید کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- به بی نظمی و به هم ریختگی بخش لباسشویی خانه تان پایان بدهید.

8- راز های پیشگیری از شلوغی و به هم ریختگی خانه را یاد بگیرید.

9- یک بار در روز یا نهایتا یک بار در هفته ایمیل تان را بررسی کنید.

زندگی خوب

10- سحرخیز باشید. روشش در اینجا توضیح داده شده است

11- درباره خودشناسی تحقیق کنید . طرز فکر شما نسبت به خودتان تا حد زیادی بر میزان موفقیت شما تأثیر دارد. البته خودشناسی را در اینجا به زبان ساده توضیح داده ایم

12- در اولین برخورد تاثیر خوبی روی دیگران بذارید. تحقیقات نشان می ‌دهد که مردم در ده دقیقه اول جلسه تصمیم می ‌گیرند که چه نوع رابطه‌ ای با شما داشته باشند ، بنابراین گذاشتن تأثیر خوب در برخورد اول واقعا مهم است.

13- به تاثیر مخرب بطری های پلاستیکی آب معدنی و نوشیدنی ها بر طبیعت فکر کنید.

14- کار را برای محل کار بگذارید. زمان بیشتری را به خانواده یا زندگی شخصی تان اختصاص بدهید.

15- یک جا برای سازماندهی وسایل تان در نظر بگیرید. وقتی خسته از سر کار می آییم، معمولا کیف کار و یا ظرف مواد غذایی را با خودمان به خانه می آوریم . داشتن یک محل مشخص به شما کمک می کند تا وقتی به خانه می آیید از بی نظمی پیشگیری کنید.

16- درک کنید که زمان چه تاثیری روی افزایش بازده سرمایه گذاری دارد. زمان با ارزش ترین چیز است.

کاربردی: 20 راهکار ساده برای باهوش‌تر شدن

17- دستی به سر و روی شکل ظاهری رزومه تان بکشید. حتی اگر نمی ‌توانید از یک نرم افزار طراحی فوق العاده و تخصصی استفاده کنید و با همان مایکروسافت ورد کار می کنید، ترفند های لازم برای زیبا و کاربردی تر کردن رزومه را در گوگل سرچ کنید.

18- سطح انرژی تان را افزایش دهید. حس سرحال بودن کلیدی برای شادی و عزت نفس است، بنابراین برای بالا نگه داشتن انرژی تان کاری بکنید .

19- واقعا لیست کارهای تان را اجرایی کنید. سیستم های افزایش بهره وری زیادی هستند که به شما می گویند چه طور کارهای تان را سازماندهی کنید، اما باید برای این کار از خودتان اشتیاق نشان بدهید .

20- میز تان را تمیز و مرتب نگه دارید.

نکات زندگی

21- گول ظاهر چیز ها را نخورید. بچه هویج ها واقعا بچه هویج نیستند!

22- راه های سریع و نسبتا بدون دردسری را برای پیشگیری از حواس پرتی امتحان کنید.

23- انتشار و تولید کربن را کاهش دهید.

24- سعی کنید که تلویزیون تماشا نکنید.

25- کم کم به اهمال کاری پایان دهید.

26- از برنامه های دارای RSS Reader تان بیشترین بهره را ببرید.

27- از تکیه کلام ها برای تغییر طرز فکرتان استفاده کنید. با فعال نگه داشتن ایده‌ های خاص و در دسترس نگه داشتن آن ها از طریق مرور و تکرار می ‌توانید طرز فکرتان را شکل دهید.

28- از یادگاری های تان عکس بگیرید و خودتان را از این همه وسیله که دور و برتان را شلوغ کرده، رها کنید.

نکات روانشناسی ناب: 20 نکته روانشناسی که در 99 درصد شرایط زندگی مفیدند

29- درختان را با انجام چند کار ساده نجات دهید. شما می توانید از مصرف دستمال ‌های کاغذی و تمام چیز هایی که باعث درخت‌کشی می شوند، خودداری کنید.

30- دسکتاپ به هم ریخته تان را سازماندهی کنید و به ذهن تان آرامش بدهید. اگر دسکتاپ کامپیوتر تان پر است؛ از هزاران فایل و پوشه بلا استفاده، آن ها را حذف یا به جای بهتری منتقل کنید.

31- آهسته تر بخورید چرا که آهسته غذا خوردن برای سلامت جسم، سلامت عقل، هضم غذا و موارد دیگر مفید است.

32- از ناهارتان حداکثر بهره را ببرید. در ساعت ناهار شما باید مشغله های فکری را دور بریزید و حتی همان 20 دقیقه را با لذت سپری کنید .

33- نسبت به علامت هایی که نشان می دهند در آستانه اخراج شدن هستید ، آگاه باشید.

34- از قدرت قانون 10 دقیقه بهره ببرید.

35- هدف تان را پیدا و مشخص کنید.

36- با مبلغی ناچیز برای خودتان یک دوره آموزش برنامه ریزی به روش GTD تهیه کنید.

26 نکته کوچک تر اما مهم: نکته های کوچک برای زندگی بهتر (26 نکته ریز موثر)

37- از اشتباه انجام دادن کار ها توسط خودتان که معمولا هم در نهایت پرهزینه تر می شوند، پیشگیری کنید.

38- به این فکر کنید که آیا می توانید رویاهای تان را دنبال نکنید. پیگیری رویا ها بسیار مهم است، حتی زمانی که ممکن است با ریسک مالی همراه باشد.

39- برای موفقیت برنامه ریزی کنید . انتظار برای فراهم شدن موقعیت مناسب فقط اتلاف وقت است.

40- با خواندن آثار کلاسیک ذهنتان را بهبود بخشید.

دختر بچه بامزه

41- عادت ارسال ایمیل های بی تاثیر را کنار بگذارید.

42 -8 ساعت در روز کار کنید بدون این که نسبت به خودتان حس نفرت داشته باشید.

43- یاد بگیرید کارهای تان را به جای این که تنهایی انجام بدهید ، با همکاری دیگران انجام بدهید. افرادی که خودشان دست به کار می شوند اغلب در انجام همه کار ها موفق هستند. اما وقتی به صورت گروهی کاری را انجام می دهند نتیجه بهتری می گیرند.

44- برنامه روتین صبحگاهی داشته باشید. این کار می تواند به سلامت عقل و شادی بیشتر و دست یابی به اهداف تان منجر شود.

این ورزشها: بهترین ورزشهای صبحگاهی در اینجا

45- یاد بگیرید که چطور یک سفر جاده ای را به سلامت به پایان برسانید. سفر های جاده ای همیشه خوب شروع می شوند، اما در پایان همه خسته و عصبی خواهند بود. هنر خوب به پایان رساندن سفر را یاد بگیرید.

46- برای عملی شدن ایده های تان، آن ها را به اشتراک بگذارید. تمایل فرد خلاق به جهش از ایده ای به ایده دیگر باعث می شود که بیشتر ایده ها در انزوا نابود شوند . متخصصان خلاق باید از هر فرصتی برای برقراری ارتباط گسترده با ایده های جدید ، گرفتن بازخورد و به وجود آوردن حس مسئولیت پذیری استفاده کنند.

47- از فضای زیر پله ها به عنوان انباری استفاده کنید، هم خنک است و هم خارج از دید!

48- اگر کودک نوپا دارید بدانید در فروشگاه ها چه محصولاتی برای شان وجود دارد. والدین تازه وارد اغلب به این فکر می کنند که وقتی فرزندشان بتواند به تنهایی حرکت کند، چه چیز هایی برای نیازهایش عرضه می شود.

49- چند فعالیت مثبت انجام بدهید.

50- از کیف پول خیلی باریک و کوچک استفاده کنید! زمان آن رسیده است که کیف پول تان را کمی جمع و جور تر و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

51- کار یا فعالیتی را برای خودتان تبلیغ کنید. ما در دنیایی از امکانات زندگی می کنیم و هنگام خرید باید بین انواع مارک ها و اندازه ها یکی را انتخاب کنیم . به طور مشابه، وقتی کار می کنیم باید تصمیم بگیریم که روی چه چیزی تمرکز و چه طور از زمانمان استفاده کنیم. با این که اولویت بندی به ما کمک می کند تا تمرکز کنیم، اما ذهن ما هم چنان سرگردان و گیج می شود. ما به احتمال زیاد روی هر چیزی که چشم مان را جلب می کند، تمرکز می کنیم. معمولا قبل از انجام کاری، چشم مان زودتر می بیند.

52- در کم ترین زمان بدنی عضلانی بسازید. به این فکر کنید که چطور تیم فریس در 4 هفته 15 کیلوگرم عضله به دست آورد.

53- گاهی اوقات به جای خوابیدن زندگی کردن را انتخاب کنید. علی رغم اهمیت عادت خوب خوابیدن، مواقعی وجود دارد که بهتر است بیشتر زندگی کنید .

متاهل هستید: نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی

54- اطلاعات مرجع تان را قابل استفاده کنید. ما زمان زیادی را صرف ذخیره و سازماندهی داده ها می کنیم. مراجع فقط در صورتی ارزشمند هستند که به آن ها مراجعه کنید. از سیستم های دیجیتالی یا کاغذی برای مدیریت این اطلاعات استفاده کنید.

55- از غذا های پایدار بخورید.

56- با یک رژیم مناسب و بدون ورزش وزن تان را کم کنید.

57- به کمک طبیعت و محیط زیست به آرامش و سلامت برسید.

58- درباره افراد خود اشتغال موفق تحقیق کنید . امروزه یکی از خود اشتغالی ها، فریلنسینگ است که می توانید در مورد افراد موفق در این زمینه مطالعه کنید.

59- یاد بگیرید یک سری چیز ها را فدای اهداف بلند مدت تان کنید.

60- اهدافی را تعیین کنید که واقعا بتوانید به آن ها برسید. تعیین هدف سخت است و دنبال کردنش به مراتب سخت تر. استفاده از چارچوبی که طبق بر اساس دیدگاه شخصی شما نسبت به جهان است، می تواند این روند را آسان تر کند.

معاشرت در زندگی

61- اگر گیمر هستید، از به هم ریختگی کم کنید. سعی کنید سیستم سرگرمی تان را تحت کنترل داشته باشید و شلوغی ها را به حداقل برسانید.

62- به یک برنامه تمرینی منظم پایبند باشید. ورزش منظم روحیه را سریعا تقویت و خواب را هم راحت تر می کند. وزن شما را پایین نگه می دارد و به شما انرژی می دهد.

اهداف زندگی: 100 هدف مهم زندگی که باید قبل از مرگ به آنها برسید

63- کابل های پشت کامپیوتر را کم کنید.

64- هزینه کنید و کارآفرین شوید. رسیدن به این هدف ممکن است هزینه بر باشد ، اما ارزشش را دارد.

65- تک وظیفه ای باشید. بازدهی تان را با یادگیری این که همزمان چند کار را انجام ندهید، بالا ببرید.

66- از منطقه امن تان خارج شوید. راحتی همه چیز نیست.

67- ایده هایی که شکست می خورند را رها کنید. ایده ها مواد خام هستند، پس اگر بتوانید آن ها را به خوبی پیاده سازی کنید؛ به موفقیت می رسید. پایبندی به یک ایده، حتی بعد از اثبات ناکارآمدی آن، سقوط بسیاری از کارآفرینان را در پی داشته است.

68- محاسبه درصد ریسک هر کار را یاد بگیرید. ریسک و پاداش به هم ربط دارند. دانستن این که چه انتظاری باید داشته باشید، می تواند به کاهش ریسک کمک کند.

69- فقط از یک مسیر نروید، تنوع نمک زندگی است.

70- خودتان را از شر بهم ریختگی هایی که کاغذ ها برای تان درست می کنند، خلاص کنید.

حتما یاد بگیرید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار کاربردی

71- حوزه فعالیت هر کسی را مشخص کنید. جعبه ها باید پست شوند، تکالیف باید انجام شوند، کلوچه ها باید خورده شوند، سفارش ها باید انجام شوند، اما توسط چه کسی؟ هر کسی وظیفه ای دارد!

72- مکان های به هم ریخته پنهان در خانه را پیدا کنید.

73- در کارتان ترفیع بگیرید.

74- وسایل الکترونیکی قدیمی را دور بریزید.

75- هوش تان را تقویت کنید.

76- خودتان را نشان دهید . دستاورد های خلاقانه به ندرت در انزوا رخ می دهند. بخش بزرگی از تحقق ایده ها، کنترل داشتن روی نحوه برخورد با دیگران است . شما باید خودتان را به طور مؤثر معرفی کنید تا دیگران درگیر تان شوند و حمایت مورد نیاز برای پیشبرد ایده ها را بگیرید.

77- قوانین جورج اورول را برای بهتر نوشتن دنبال کنید . تبدیل شدن به یک نویسنده خوب فرصت های شغلی بهتری ایجاد می کند و بهره وری را افزایش می دهد.

حتما بخوانید: چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم (و جایگزین عادات بد)

78- غر زدن را کنار بگذارید . نق زدن هیچ فایده و جذابیتی ندارد. با غر نزدن رابطه تان با دیگران هم بهتر خواهد شد.

79- روی بهبود مستمر تمرکز کنید . با ایجاد ذهنیت بهینه سازی، می توانید در رشته و مهارت منتخب تان متخصص شوید.

80- به خودتان انگیزه بدهید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا