آموزش نکات روابط زناشویی موفق

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی (9 روش داشتن روابط موفق)

چرب زبان

رابطه جنسی شما و همسرتان نباید پس از گذشت چند سال از ازدواج، خسته کننده شود. با رعایت برخی نکات در زندگی زناشویی، هرچه سالهای بیشتری می گذرد و پیرتر می شوید، روابط شما صمیمی تر می شود. بطور کلی رابطه جنسی با شریک زندگی با گذشت زمان می تواند رضایت بخش تر شود زیرا پس از شناخت کامل همسر، به علایق، عادات و اولویت های او در زندگی پی می برید.

همه ی ما می دانیم که زندگی همواره در جریان است. مشاغل، بچه ها، امور مالی و موارد دیگر می تواند منعکس کننده این موضوع باشد. مشغله های روزمره می تواند هم در تمایل شما به برقراری رابطه جنسی دخالت داشته باشد و هم زمان لازم برای انجام اینکار را از شما بگیرد. برای داشتن زندگی زناشویی موفق، رابطه جنسی را در اولویت قرار دهید. در این مطلب روش هایی برای توجه به رابطه ی جنسی و جذاب نگه داشتن آن برای زوجین وجود دارد.

اجزاء لازم برای داشتن یک زندگی زناشویی سالم

برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق، لازم است که زوجین وقت و تلاش زیادی داشته باشند. موارد زیر به شما کمک می کنند رابطه ی زناشویی خود را صمیمی نگه دارید:

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

  • پذیرش عیب ها و نقص های یکدیگر
  • سرگرمی، بازیگوشی و تفریح
  • ابراز عشق به یکدیگر
  • حفظ جذابیت ظاهری
  • داشتن یک ارتباط سازنده و معنی دار
  • وقت گذاشتن برای یکدیگر

شما می توانید بعد از گذشت چندین سال، همچنان رابطه ی زناشویی تان را سالم و فعال نگه دارید. راهکارهای ذکر شده در زیر را امتحان کنید تا در زندگی زناشویی موفق و خوشحال باشید.

حتما بخوانید: 14 نشانه که زمان پایان دادن به یک رابطه فرا رسیده است

چگونه یک زندگی زناشویی مستحکم داشته باشیم؟

برای سرگرمی و هیجان بیشتر در رابطه ی جنسی، روشهای مختلفی وجود دارد. تکنیک های زیر را امتحان کنید تا رابطه جنسی با همسرتان برای هر دوی شما رضایت بخش شود.

1-با همسرتان ارتباط خوبی برقرار کنید و با یکدیگر زیاد صحبت کنید

برقراری ارتباط سالم جهت حفظ رابطه ی جنسی سالم و فعال در زندگی زناشویی مهم است، بنابراین با یکدیگر بیشتر صحبت کنید! گپ زدن در مورد چیزهای سطحی می تواند سرگرم کننده باشد، اما به یاد داشته باشید برای ایجاد صمیمیت، بیشتر و خصوصی تر صحبت کنید.

درونی ترین افکار و احساسات خود را به طور مرتب با یکدیگر در میان بگذارید. صمیمیت جنسی یک کشف مداوم است. حفظ صمیمیت از طریق ارتباط و مکالمه، از مواردی است که می تواند رابطه جنسی را بهبود بخشد. سکس عالی با برقراری ارتباط سازنده و خوب آغاز می شود. برای داشتن نزدیکی رضایت بخش باید با هم صحبت کنید و به حرف های یکدیگر گوش دهید. در مورد احساس تان در روابط جنسی صادق و آسیب پذیر باشید. احساساتتان را مخفی نکنید و نقاط ضعف تان را بپذیرید و در مورد آنها با هم صحبت کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟ (7 توصیه)

از همسرتان بپرسید که چه چیزی را دوست دارد و از چه چیزی ناراحت می شود. زندگی زناشویی شما زمانی خوب خواهد بود که با هم صادق باشید و از خواسته ها و نیازهای یکدیگر مطلع باشید. در طول رابطه جنسی و پس از آن با هم صحبت کنید. ارتباط کلامی در حین داشتن رابطه جنسی به اندازه ارتباط فیزیکی مهم است.

2-خواسته ها و انتظارات خود را ابراز کنید

با صراحت صحبت کنید و خواسته های جنسی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. در مورد انتظاراتتان روراست و صادق باشید. در زمان برقراری رابطه ی جنسی بطور مداوم از همسرتان انتقاد نکنید. فقط در مورد انتظاراتتان و آنچه باعث می شود احساس خوبی داشته باشید، صحبت کنید.

در مورد انتظارات خود و در مورد عشق ورزی با یکدیگر صحبت کنید. انتظارات غلط یا برآورده نشده می تواند به رابطه ی شما آسیب برساند. اگر انتظارات شما توسط شریک زندگی تان برآورده نمی شود، این مسئله را با دقت و حساسیت توضیح دهید.

رابطه جنسی پس از چند سال می تواند برای زوجین عمیق تر و پرتجربه تر شود. بنابراین هیچگاه خواسته های خود را از همسرتان مخفی نکنید و آنها را بدرستی ابراز کنید.

3-برنامه ریزی داشته باشید

اگر زندگی شلوغ و پرمشغله ای دارید، برای برقراری رابطه ی جنسی با یکدیگر برنامه ریزی کنید. برخی افراد برنامه ریزی کردن برای نزدیکی را کار درستی نمی دانند اما این به نگرش شما بستگی دارد. شما می توانید رابطه جنسی خودجوش هم داشته باشید اما در دنیای پرمشغله ی امروزی فرصت برقراری چنین رابطه ای ایجاد نمی شود. رابطه جنسی مانند ورزش کردن است. هر چه بیشتر رابطه برقرار کنید، تمایل بیشتری به ادامه ی رابطه خواهید داشت.

مسلما رابطه ی جنسی خودجوش اثر بیشتر و بهتر از رابطه ی برنامه ریزی شده دارد. سعی کنید از قبل خود و روحیه تان را آماده کنید. اگر می خواهید در شب رابطه جنسی خوبی داشته باشید، از صبح مقدمات کار را شروع کنید. به همسرتان بگویید که مراقبش هستید و در طول روز با یادداشت، ایمیل، پیام، تماس تلفنی، آغوش یا سایر حرکات معشوقانه با او در ارتباط باشید.

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی (تحقیقات جدید)

4-تنوع داشته باشید

از همسرتان انتظار نداشته باشید که به تنهایی مسئولیت تمام کارها را بر عهده بگیرد. رابطه ی زناشویی یک رابطه ی دو طرفه است و برای گرم تر شدن رابطه، باید تنوع داشته باشید و گاهی اوقات شما نزدیکی را آغاز کنید.

دست همسرتان را بگیرید و عشق تان را به او ابراز کنید. این موضوع برای خانم ها اهمیت ویژه ای دارد چون آنها برای اینکه میل به رابطه جنسی داشته باشند، باید احساس عشق و علاقه کنند. برای شب های عاشقانه و سایر فعالیت های وقت بگذارید و به دنبال امتحان کردن چیزهای جدید باشید!

5-در طول روز برای همسرتان سیگنال های عاشقانه بفرستید

در طول روز برای همسرتان سیگنال های عاشقانه بفرستید و به عبارت دیگر با او معاشقه کنید. به همسرتان بگویید که می خواهید او را به طور مداوم در طول روز در آغوش بگیرید. به عبارت دیگر مقدمات کار را فراهم کنید. قبل از شروع نزدیکی، همسرتان را در آغوش بگیرید و او را ببوسید. احساسات خود را ابراز کنید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید و برایش مهم هستید. به او بگویید که بابت داشتن چنین همسری بسیار احساس خوشبختی می کنید.

در لحظاتی که کنار هم نیستید، با پیام در ارتباط باشید و بخاطر جذابیت و زیبایی اش او را ستایش کنید. بعد از ظهر با او تماس بگیرید و بگویید که به او فکر می کردید یا اینکه دلتان برایش تنگ شده است. این ممکن است خنده دار بنظر برسد اما برای حفظ رابطه بسیار ضروری است چون باعث ارتباط مداوم و عاشقانه ی شما با یکدیگر می شود. اگر می خواهید شب ها رابطه جنسی خوبی داشته باشید، باید از صبح رابطه تان را شروع کنید.

حتما بخوانید: 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

6-مرتباً همسرتان را لمس کنید

لمس کردن و نوازش همسر باعث گرم شدن بدن او می شود. اگر می خواهید توجه همسرتان را جلب کنید دستش را بگیرید یا وقتی مشغول انجام کاری است به او نزدیک شوید و نوازشش کنید. وقتی در را برای همسرتان باز می کنید، او را در آغوش بگیرید و ببوسید. این لمس های کوچک نقاط اتصال فیزیکی هستند که باعث ایجاد اعتماد و تشویق بیشتر به برقراری رابطه می شوند. برقراری مکرر تماس فیزیکی باعث ایجاد حس دلگرمی و عشق بین زوجین می شود. پس این ترفند را به کار گیرید.

7-درمورد طول زمان رابطه صحبت کنید

یکی از تصورات غلط زوجین (مخصوصا آقایان) این است که طولانی تر بودن زمان رابطه، به معنی لذت بخش تر بودن آن است. این تصور باعث می شود مردان دائما در طول رابطه نگران انزال زود هنگام خود باشند. همین موضوع آن ها را به دنبال راهی برای بالا بردن زمان رابطه می کشاند و باعث می شود از داروها و مواد مختلفی استفاده کنند.

در حالی که برای لذت بخش تر کردن سکس تنها کافی است زوجین ویژگی های جنسی خود و همسرشان را بشناسند و بر اساس آموزه های جنسی رابطه برقرار کنند. علاوه بر این بیشتر خانم‌ ها فکر می‌ کنند نباید به همسرشان پیشنهاد رابطه‌ ی جنسی بدهند و اگر در این کار پیشقدم شوند شخصیت خود را پایین می آوردند. در صورتی که گاهی اوقات مردها تمایل دارند همسرشان شروع کننده ‌‌ی رابطه ‌ی جنسی باشد و با این کار بیشتر تحریک می ‌شوند.

حتما بخوانید: تفاوت سنی در ازدواج؛ حداکثر چند سال تفاوت خوب است؟

8-منفعل نباشید و در طول رابطه با هم همکاری کنید

فعال بودن در طول رابطه باعث می شود هر دوی شما احساس فیزیکی بهتری داشته باشید و نزدیکی تان جذابیت بیشتری پیدا کند. رضایت از رابطه ی جنسی، باعث بهبود خلق و خوی شما می شود. وقتی هردوی شما در طول رابطه فعال باشید، احساس شور و اشتیاق بیشتری خواهید داشت.

9-تماشای فیلم های پورن را متوقف کنید

عده ای معتقدند که تماشای فیلم های پورن به همراه همسر می تواند به تقویت روابط جنسی زوجین کمک کنند. هنگام تماشای فیلم های پورن چگونه می توانید روی همسرتان تمرکز کنید و با هم رابطه برقرار کنید؟ پس دست از تماشای فیلم های پورن بکشید و تنها به همسر خود توجه کنید. داشتن اعتماد به نفس و ارتباط سازنده مهمترین عامل برای ایجاد روابط جنسی عالی در بهترین حالت است.

حتما بخوانید: 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

نکات ضروری تکمیلی

گاهی اوقات ممکن است برای داشتن یک رابطه ی نزدیک تلاش زیادی بکنید اما با وجود تمام تلاش ها و سعی ها، باز هم نتوانید انتظارات همسرتان را برآورده کنید. برای حل این مشکل، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • نادیده گرفتن همسر در طول روز یا دلخور بودن از او، شانس برقراری یک رابطه ی عاشقانه را به شدت کم می کند. به همسرتان توجه کنید و در مورد مسایلی که موجب ناراحتی تان می شود با او صحبت کنید.
  • گاهی اوقات کیفیت رابطه ی جنسی بسیار مهمتر از کمیت است. بهتر است بجای برقراری رابطه های مکرر و بدون لذت، رابطه ی کمتر اما با کیفیت تری برقرار کنید.
  • به یاد داشته باشید که ممکن است رابطه جنسی شما نقص ها و کمبودهایی داشته باشد. زندگی زناشویی خود را با تصویرهایی که در فیلم ها یا تلویزیون می بینید مقایسه نکنید.
  • مراقب خود باشید. داشتن یک زندگی جنسی سالم به سلامت جسمی، عاطفی و روانی کلی شما وابسته است.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا