سایر هنرهای مهم

فواید ورزش بسکتبال و تاثیر آن بر افزایش قد

چرب زبان

ورزش بسکتبال ورزشی لذت بخش است و از آنجایی که برای همه سنین و در همه سطح مهارت مناسب است دارای محبوبیت جهانی است. یک تیم بسکتبال استاندارد شامل 5 بازیکن است. اما شما میتوانید با در اختیار داشتن یک زمین بازی به تنهایی و یا با دوستانتان نیز بازی کنید. هدف اصلی در ورزش بسکتبال امتیاز گرفتن با پرتاب توپ به داخل حلقه است. شما باید از استراتژی های دفاعی برای جلوگیری از گل زنی تیم حریف استفاده کنید.

روحیه بازیگوشی و رقابتی برای انجام این ورزش بسیار کارآمد است و برای به دست آوردن قدرت، هماهنگی و استقامت عضلانی بسیار مفید خواهد بود. به علاوه، این فرصت را خواهید داشت که در یک تیم و یک جامعه بزرگ تر عضو شوید.برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد مزایای جسمی، عاطفی و اجتماعی بازی بسکتبال تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.

1-تاثیرات جسمی بازی بسکتبال

1- تقویت استقامت عضلانی

بازی بسکتبال به چابکی، قدرت و استقامت نیاز دارد. با استفاده از انقباضات عضلانی با شدت زیاد و کوتاه مدت باید سریع حرکت کرده و مسیرتان را مدام تغییر دهید.

شما هم چنین به استقامت عضلانی نیاز خواهید داشت، این بدان معنی است که توانایی عضلات برای اعمال مداوم نیرو برای مدت طولانی را باید داشته باشید. شما می توانید با بازی بسکتبال و انجام تمرینات آن، استقامت عضلاتی و قدرت پایین و بالاتنه خود را افزایش دهید.

هم چنین شما می توانید روی تقویت عضلات اصلی و پشتی خود تمرکز کنید. این کار روی استقامت، انرژی، سطح و عملکرد شما تاثیر مثبتی خواهد داشت.

2- حفظ سلامت استخوان ها

انجام یک ورزش گروهی مانند بسکتبال، می تواند مزایای منحصر به فردی از نظر جسمی و روانی داشته باشد. تحقیقات سال 2018 یک منبع معتبر نشان داد که انجام یک ورزش تیمی تاثیر مثبتی بر قدرت استخوان ها دارد. در افرادی که هندبال و فوتبال بازی می کردند تراکم مواد معدنی استخوان بیش تر از افراد کم تحرک بود.

3- بهبود تعادل و هماهنگی بدن

بازی بسکتبال به شما کمک می کند تا هماهنگی دست، چشم و پا را حفظ کنید تا تعادلتان در طول بازی حفظ شود. هنگام بازی، هنگام پریدن، چرخش یا تغییر جهت باید بدن خود را سریع حرکت دهید. بسکتبال مستلزم استفاده از مهارت های حرکتی مانند پرتاب، پاس و دریبل است. هم چنین در حرکات برگشتی و دفاعی مهارت خواهید یافت. حفظ قدرت بدنی به شما این کمک را می کند تا تمام این حرکات را با سهولت بیش تری انجام دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- تقویت مهارت های حرکتی

بازی بسکتبال به جوانان این فرصت را می دهد تا مهارت های حرکتی لازم برای رشد را توسعه و تقویت کنند. تحقیقات صورت گرفته در سال 2018 به تاثیر بسکتبال در افزایش مهارت های اساسی حرکتی که کودکان باید یاد بگیرند اشاره دارد. بازی بسکتبال به بهبود هماهنگی حرکتی، انعطاف پذیری و استقامتی افراد کمک می کند. هم چنین سرعت، چابکی و قدرت را افزایش می دهد. تحقیقات نشان داده است که این مهارت ها در تقویت وزن بدن و تشویق بیش تر فعالیت های بدنی تاثیر مثبتی دارند که می تواند تناسب قلبی، تنفسی و تمرکز را افزایش دهد.

5- بهبود ترکیب (کومپوزیشن) بدن

در یک مطالعه ای که در سال 2018 انجام شد ، محققان دریافتند که بازی بسکتبال بر روی ترکیب کلی بدن تاثیر مثبت دارد. در این مطالعه، مردان آموزش ندیده، 3 ماه تحت آموزش بسکتبال خیابانی قرار گرفتند که تاثیر مثبتی بر تناسب اندام کلی و ترکیب بدن آن ها داشت. پس از آموزش، مردان توده بدن لاغر خود را افزایش دادند و درصد چربی بدن خود را کاهش دادند.

6- تقویت سلامت قلب

فعالیت بدنی منظم به بهبود سلامت قلب و سطح کلی تناسب اندام کمک می کند. طبق تحقیقاتی که در سال 2019 انجام شد، بسکتبال ضربان قلب را در حالت استراحت افزایش می دهد که تاثیر مثبتی بر تناسب قلب و تنفس دارد و میزان ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را تا میزان زیادی کاهش میدهد.

2-تاثیرات روانی و روحی بازی بسکتبال

1- تقویت اعتماد به نفس

عضویت در یکگروه وتیم یکی از راه های افزایش تعاملات اجتماعی و اعتماد بنفس است. به عنوان یک تیم، اعضا می توانند مشوق و حامی یک دیگر باشند و میتوانند زمینه برای پیشرفت وموفقیتتان را ایجاد کنند. همچنین موفقیت در مسابقه و یک رقابت میتواند اعتماد شما به توانایی، مهارت و استعدادتان را بالاتر ببرد و زمینه موفقیت شما را فراهم سازد.

2-کاهش استرس

اندروفین یا هورمون خوشبختی در زمان فعالیت های بدنی ترشح میشود. این هورمون روحیه شما را تقویت میکند و باعث آرامش و کاهش درد میشود. هم چنین می تواند افسردگی را کاهش دهد و با تقویت تمرکز شما موجب بهبود عملکرد کاری شما شود.

بازی بسکتبال هم چنین با تمرکز بر روی بازی به شما کمک می کند تا مهارت های تمرکز خود را تقویت کنید و هوشیاری لحظه ای شما بهبود می یابد و به راحتی استرس و اضطراب خود را کنترل کنید.

3-تاثیرات اجتماعی بازی بسکتبال

1- تقویت روحیه تیمی

بازی بسکتبال به تقویت مهارت اجتماعی بودن و کار گروهی کمک می کند. این ورزش فرصتی برای تعامل مثبت با افراد در زمینه های مختلف را برای شما فراهم میساز و دیدگاه شما به جهان گسترده تر خواهد شد. بعلاوه، شما یاد خواهید گرفت که صرف نظر از نتیجه عملکرد خود، منصفانه و مهربانانه بازی کنید. هدف شما و هم تیمی هایتان می تواند این باشد که از الگوهای مثبت یک دیگر استفاده کنید.

2-تقویت مهارت های

در هنگام تعامل با هم تیمی های خود، ممکن است روش های جدیدی برای برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی بیاموزید. شما این فرصت را خواهید داشت که با هم تیمی های خود صحبت کرده و به صحبت های آن ها گوش دهید.

به احتمال زیاد، زمان برای برقراری ارتباط قبل، در حین و بعد از یک بازی یا تمرین وجود خواهد داشت. شما در این تیم آموزش خواهید دید چه زمانی صحبت کنید و چه زمانی ساکت باشید. آموزش مهارت های ارتباطی صحیح در یک تیم ورزشی، شما را در زندگی شخصی و کاری تان یاری میکند.

7 خوراکی مفید که قبل از خواب بهتر است بخوریم؟ (و چه نخوریم)

شروع ورزش بسکتبال

1-بسکتبال یک ورزش همگانی است و هرکس با هر سطح از توانایی و مهارت و در هر سنی میتواند این ورزش محبوب و هیجان انگیز را انجام دهد.

2-در صورتی که به بسکتبال به چشم یک ورزش رقابتی نگاه میکنید مسلما به یک تیم قوی نیاز خواهید داشت، یک تیم یا لیگ در منطقه سکونت خود پیدا کنید.

3-کلوپها، تیم ها و انجمن های ورزش بسکتبال را در محل سکونت خود پیدا کنید و به آن ها ملحق شوید.

4-اگر می خواهید به صورت غیر رسمی بسکتبال بازی کنید، می توانید به تنهایی یا با چند نفر از دوستان خود توپ را به درون حلقه بفرستید.

5-هنگامی که یک سالن یا زمین عمومی یا خصوصی پیدا کردید، تنها تجهیزات مورد نیاز شما یک کفش ورزشی راحت و خوب است. کفش هایی که مخصوص بسکتبال طراحی شده اند مفید هستند، اما ضروری نیستند.

6-تجهیزات ایمنی اختیاری شامل محافظ دهان، زانو و آرنج و مچ بند ها هم هستند. هم چنین می توانید از نوار ورزشی و عینک محافظ استفاده کنید.

7-اگر تناسب اندام کار می کنید و یا شرایط پزشکی دارید که بر عملکرد شما تاثیر می گذارد، با پزشک خود صحبت کنید. اگر به ویژه از ناحیه شانه، دست یا پایین تنه آسیب دیده اید حتما با پزشک صحبت کنید.

تاثیر بسکتبال بر افزایش قد

دیگران معمولا از این دست سوالات از بازیکنان می پرسند که آیای قد بلند آن ها ناشی از ورزش بسکتبال است یا خیر. حقیقت این است که هیچ کس نمی تواند در این باره چیزی بگوید. این امر ممکن است فقط یک افسانه باشد یا ممکن است واقعیت داشته باشد. به این دلیل که افزایش قد یک چیز کاملا طبیعی است و هیچ چیز نمی تواند قد شما را افزایش دهد. در حالی که برخی فکر می کنند افزایش قد به خاطر ژن هایشان است و برخی فکر می کنند به دلیل ساعت ها و ساعت ها بازی بسکتبال است. منتها شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد بسکتبال می تواند قد شما را افزایش دهد. طی سال های گذشته بهبود در ساختار فیزیکی بازیکنان کاملا مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال، دانشمندان پیش بینی هایی را در مورد آن ارائه داده اند و سعی در یافتن پاسخ واقعی این سوال دارند اما هنوز در مورد آن اطمینان ندارند. برخی فکر می کنند پریدن برای پرتاب توپ در سبد دلیلی بر این قضیه است، برخی می گویند دریبل زدن باعث باز شدن دست شما می شود و دلایل ادامه می یابد بدون این که پاسخ واقعی سوال داده شود. این بسیار جالب است که می بینیم برخی از جوانان بسکتبال را فقط به این دلیل شروع می کنند که به آن ها گفته شده است بسکتبال قد شما را افزایش می دهد و برخی دیگر بازی می کنند زیرا می خواهند فقط این ورزش را انجام دهند. در این مقاله همه پاسخ های ممکن به شما داده می شود که آیا بسکتبال می تواند قد شما را افزایش دهد؟

فواید و خواص علمی یوگا برای سلامتی

عوامل موثر بسکتبال بر قد

موارد زیر را نمی توان واقعیت خواند اما آیا ممکن است اما شاید بتوان به وسیله آن افزایش قد وبسکتبال را مرتبط ساخت.

1-HGH

همان طور که به وضوح نشان داده شده است هورمون های رشدی انسان ها نقش مهمی در این قضیه دارند در حالی که شخص از سنین جوانی بسکتبال را شروع می کند، این هورمون ها از غده هیپوفیز ترشح شده و به رشد کمک می کنند. اما پدیده بیولوژیکی و فشار در HGH است که باعث افزایش قد می شود. هیچ نشانه ای از کمک بسکتبال در پیش برد هورمون های رشدی انسانی وجود ندارد.

2-پریدن

یکی از مهم ترین دلایلی که مردم فکر می کنند بسکتبال قد شما را افزایش می دهد پریدن است. هنگامی که بدن برای یک آرایش یا برگشت حرکت می کند، کشیده شده و سطح اکسیژن در بدن افزایش می یابد و هنگامی که بدن بر روی سطح زمین قرار می گیرد، به شکل طبیعی خود می رسد و اکسیژن در سرتاسر بدن با سرعت بیش تری حرکت کرده و به صفحات رشد کمک می کند و افزایش جریان خون گاهی هورمون های رشد را به سمت صفحات رشد سوق می دهد.

3-دویدن

در حالی که همه فکر می کنند پاس دادن، دریبل زدن و دفاع کردن تنها کلید پیروزی در این بازی است، آن ها معمولا فراموش می کنند که دویدن مهم ترین نکته است و سه ویژگی بدون دویدن قابل تحقق نیست. دویدن از یک طرف زمین به طرف دیگر نوعی از تمرین است که به افزایش جریان خون کمک می کند. دویدن ثابت کرده است که باعث آزاد شدن هورمون های رشد HGH می شود. دویدن می تواند به افزایش قد کودک از سنین پایین کمک کند.

4-دریبل کردن و شوت زدن

دریبل کردن و شوت زدن باعث کشش بازوها و ستون فقرات می شود. به خصوص هنگام شوت زدن، بدن خود را کاملا کش می دهید که باعث کشش بازو و ستون فقرات می شود و هم چنین به افزایش قد کمک می کند.

20 نکته جالب روانشناسی که در 99 درصد شرایط زندگی مفیدند

عوامل موثر بر افزایش قد

1-رژیم غذایی سالم

خوردن غذای ناسالم یکی از مواردی است که به رشد کودک کمک نمی کند. خوردن غذای مناسب مانند خوردن سبزیجات، میوه ها و هر ماده غذایی طبیعی دیگر تا حدی به رشد بهتر کمک می کنند. در حالی که بقیه موارد به انتشار HGH بستگی دارد.

2-خواب کافی

عامل مهم دیگری که عامل تقویت رشد است خواب کافی است. افرادی که در طول روز تمریناتی با شدت زیاد انجام می دهند حداقل به 7 تا 8 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. اما چیزی که مردم معمولا نمی دانند این است که داشتن خواب مناسب به آزادسازی HGH کمک می کند تا رشد را در کودکان و نوجوانان تقویت کند. بنابراین، مردم باید اطمینان حاصل کنند که نه تنها پس از یک تمرین شدید در طول روز بلکه باید در زمان مناسب به تخت خواب بروند.

3-تمرین با فشار زیاد

همانطور که قبلا صحبت شد، انجام تمرینات با فشار زیاد به آزادسازی HGH کمک می کند و هم چنین به ساخت عضلات نیز کمک می کند و این به معنای انجام وزنه برداری شدید نیست و هیچ چیز دیگری مثل دویدن با سرعت به افزایش جریان خون و افزایش سطح اکسیژن بدن و در نتیجه ایجاد صفحات رشد کمک نمی کند. دو سرعت نیز تضمین می کند که بدن چربی و اضافه وزن پیدا نکند.

بهترین زمان خواب برای ورزشکاران برای رسیدن به حداکثر کارایی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫25 دیدگاه ها

 1. سلام من ۱۵ سالمه و ۱۶۵ سانت قد دارم به نظر شما من اگر به بسکتبال برم
  قدم در ۱۶ سالگی چند است

   1. سلا خسته نباشید ، من دخترم قدم ۱۶۴ و سنم ۱۶ ، اگ بسکتبال کار کنم ، قدم به حداقل ۱۷۵ میرسه؟؟؟ اخه ژن قدمم خوبه !

    1. بستگی داره که ژنت چطور باشه یا میزان بازی که انجام میدی ‌
     من خودن ۳ سال بسکتبال کار کردم قدم از ۱۶۹ اومد ۱۷۶ .

 2. سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۷۴ میخوام بسکتبال برم ولی نمیخوام قدم بیشتر از این شه الان سن رشد گذشته صد در صد بسکتبال که باعث افزایش قد تازه بعد سن رشد که نمیشه؟

 3. من ۱۶سالمه قدم ۱۵۰هست میتونم تا ۱و۶۵بلند بشم باورزش بسکتبال لطفاً جواب بدید

  1. اگه میخوای قدت بلند شده کنار بسکتبال کلم بروکلی پرتغال زیاد بخور ۵سانت افزایش قد میتونی داشته باشی من خودم از ۱۷۰.۱۷۷شدم

 4. سلام من عمادم 173 قدم هس 15 سال سنمه میخوام بدونم تا 20 سالگی اگه ورزش بسکتبال و ادامه بدم به چه قدی میرسم

 5. سلام ببخشید یه سوالی داشتم بسکتبال برای قد بیشتر تاثیر می‌گذارد یا والیبال موندم یکی جواب بدع

 6. سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۴ هستش میخواستم بدونم اگه من برم ورزش بسکتبال تا ۱۴ سالگی چند سانت رشد میکنم البته لطفا فقط رشد در ورزش بسکتبال رو در نظر بگیرید نه رشد طبیعی رو.

 7. سلام خوبین من هم 12 سالمه 154 قد دارم و وزنم 54 کیلو هم بسکتبال دوست دارم هم والیبال بنظرتون کدوم رو برم

 8. سلام من دخترم ۱۴ سالمه قدم ۱۴۷ و وزنم ۴۷ است قد پدرم ۱۷۰ مادرم ۱۵۷ برادرم ۱۷۲ من با ورزش طناب و بستکبال میتونم به ۱۵۳ الی ۱۵۵ برسم ؟؟

 9. سلام من۱۶ سالمه . قدم ۱۸۰ پسرم تا سن ۱۸ سالگی یعنی قدم ۱۹۰ میشه . بعدشم اسختون بندی خوبی هم دارم آیا میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا