مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

20 نکته جالب روانشناسی که در 99 درصد شرایط زندگی مفیدند

چرب زبان

آیا می خواهید چند ترفند روانشناسی ساده را یاد بگرید؟ این ترفندها در شرایط مختلف، از جمله برقراری ارتباط، ایجاد تاثیر اولیه مناسب، جذب افراد و مورد تحسین قرار گرفتن توسط آنها به شما کمک می کنند.  علاوه بر اینکه اجرای آن ها در زندگی روزمره بسیار آسان است. نگران نباشید به خاطرسپردن هر یک از این ترفندها فقط چند ثانیه طول می کشد.

20 ترفند ساده روانشناسی

ما مجموعه ای عالی از 20 ترفند و نکات روانشناختی را که در شرایط مختلف زندگی روزمره مفید خواهند بود، برای شما جمع آوری کرده ایم. عالی نیست؟ امیدواریم بتوانید بلافاصله آزمایش آنها را شروع کنید. 20 ترفند برتر روانشناسی ما عبارتند از:

20- از دیگران اطلاعات بگیرید

اگر دوستی دارید که می خواهید با شما درد دل کند، احساس خود را به شما بگوید، یا حتی اطلاعات ساده ای به شما بدهد. این ترفند روش مناسبی برای به دست آوردن اطلاعات کامل از او خواهد بود.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

از او سؤالی بپرسید، و اگر جواب کاملی نداد، یا احساس کردید چیزی را پنهان کرده، تماس چشمی خود را با او حفظ کنید و برای چند ثانیه ساکت بمانید.

حتما بخوانید: راز چشمان جذاب برای خانم ها جهت جذب مرد مورد علاقه (تحقیقات جدید)

این سکوت توام با تماس چشمی باعث ناراحتی فرد مقابل می شود در نتیجه او هر کاری می کند تا این سکوت را بشکند و این حالت را از بین ببرد، حتی اگر به این معنا باشد که اطلاعاتی را که نمی خواسته، در اختیار شما قرار دهد.

بنابراین کافی است برای چند ثانیه سکوت کنید تا او سفره دلش را پیش شما باز کند.

19-میان وعده بخورید

اگر با گروهی از افراد، یا حتی فقط با یک شخص خاص هستید و احساس می کنید قرار است بینتان درگیری بوجود بیاید، این کار را امتحان کنید…بخورید!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

افرادی که غذا می خورند معمولاً در محیط خود احساس راحتی می کنند. غذا خوردن یک فعالیت آرامش بخش است و احتمالاً به رفع درگیری ها کمک خواهد کرد.

اگر کسی از شما عصبانی باشد و شما شروع به غذا خوردن کنید، این به جلوگیری از درگیری کمک می کند. این واقعیت در ابتدا زمانیکه دو نفر مشغول جر و بحث بودند و یک از آنها یکدفعه یک تکه پیتزا در دهان خود گذاشت کشف شده است. به آن مرد لقب مرد میان وعده ای داده شد.

18- کسانی که به شما توجه می کنند را شناسایی کنید

آیا تا به حال این احساس را تجربه کرده اید که چشمان کسی روی شما تنظیم شده اند و شخص عامدانه شما را تماشا می کند؟ حتی ممکن است احساس کنید که کسی از پشت سر به شما خیره شده.

اگر می خواهید مطمئن شوید که آیا آن شخص واقعا شما را تماشا می کرده یا نه، این ترفند روانشناسی ساده را امتحان کنید… خمیازه بکشید!

حتما بخوانید: 9 نکته برای پرورش مهارت ذهن‌خوانی: چطور ذهن مردم را بخوانیم؟

مطمئن شوید که هنگام خمیازه کشیدن شخص مقابل می تواند شما را ببیند. بعد از خمیازه کشیدن، به او نگاه کنید. اگر در حال خمیازه کشیدن باشد، به این معنی است که شما را تماشا می کرده است. خمیازه کشیدن مسری است.

صحبت کردن

برای امتحان ویدئویی از کسی که خمیازه می کشد را تماشا کنید، ببینید که آیا شما نیز همین کار را انجام می دهید یا خیر. این یک ترفند عالی برای شناسایی کسانی است که به شما توجه می کنند.

17-آهنگ های از یاد رفته را به خاطر آورید

آیا تا به حال شده که ترانه ای را به خاطر نیاورید؟ حتما شده…

ملودی ترانه بارها و بارها در ذهن شما پخش می شود اما به نظر نمی رسد که به یاد داشته باشید کدام آهنگ است و دائما سعی می کنید آن را به خاطر آورید. این به معنی اتلاف وقت زیادی برای به یاد آوردن چیزی است که در واقع هیچ ارزشی ندارد.

حتما بخوانید: 17 روش موثر تشخیص سیگنالهای دروغ (تشخیص آدم دروغگو)

ترفند روانشناسی زیر همان چیزی است که منتظر شنیدن آن هستید. به آخر آهنگ فکر کنید. نه آغاز یا میانه آن. با توجه به اثر زیگارنیک، ذهن شما دائما جذب چیزهای ناتمام یا ناقص خواهد شد.

بنابراین اگر به پایان ملودی فکر کنید، آهنگ کامل خواهد شد و ذهن شما دوباره تنظیم می شود. در نتیجه آهنگ را به خاطر می آورید و می توانید به تمرکز روی مسائل مهمتری برگردید.

16-موافقت دیگران را جلب کنید

آیا می خواهید دیگران با آنچه شما می گویید موافق باشند؟

تنها کاری که باید انجام دهید این است که در حالی که چیزی که می خواهید شخص با آن موافقت کن. را بیان می کنید سر خود را به نشانه تایید تکان دهید.

عمل “تکان دادن سر” باعث می شود که فرد باور کند آنچه می گوئید درست است، بنابراین به احتمال زیاد او نیز شروع به تکان دادن سر خود خواهد کرد و با شما موافقت می کند.

این می تواند در موقعیت های خاصی که ممکن است نیاز به ایجاد تأثیر مثبت روی دیگران داشته باشید کار کند اما حریص نباشید روی همه کار نمی کند.

15- مکالمه شرطی

من مطمئن نیستم که کارایی این ترفند با ترفندهای روانشناسی ساده دیگر موجود در این لیست قابل مقایسه باشد. اما، امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

وقتی در حال گفتگو با شخصی هستید، یکی از کلماتی که چندین بار تکرار کرده را انتخاب کنید. سپس، هر بار که کلمه را می گوید، از خود تأیید مثبتی نشان دهید این می تواند چیزی مانند لبخند، تکان دادن سر یا هر چیز دیگری باشد.

از دست ندهید: شخصیت شناسی افراد مختلف از روی چهره آن ها (جدیدترین روش بدون خطا)

وقتی طرف مقابل عملکرد شما را به عنوان یک عملکرد مثبت تشخیص دهد، همواره از آن کلمه استفاده خواهد کرد. اثر بخشی این ترفند معمولاً به میزان علاقه طرف مقابل به شما بستگی دارد.

14-مسیر خود را پاکسازی کنید

این احتمال وجود دارد که شما اغلب در مکان های شلوغ باشید، و این می تواند برای بسیاری از افراد از جمله من ناراحت کننده باشد. بعضی اوقات افراد با سرعت یکسانی قدم نمی زنند، می ایستند، یا تعداد نفرات آنقدر بالا است که نمی توانید حرکت کنید.

در اینجا یک ترفند کاملاً واضح و در عین حال مؤثر وجود دارد که می تواند به باز کردن مسیر شما کمک کند:

فقط به مسیری که می خواهید بروید نگاه کنید.

نکات روانشناسی

به افراد، محیط، تلفن همراه یا دوستان نگاه نکنید. فقط به جایی که می خواهید بروید نگاه کنید، در این صورت افراد تلاش می کنند تا از مسیر شما خارج شوند.

دلیل این امر این است که به طور عادی افراد به چشمان شما نگاه می کنند و اگر متوجه شوند دید شما روی چه چیزی ثابت شده است، درک بهتری از هدف شما پیدا می کنند و طبیعتاً راه را باز خواهند کرد.
این ترفند را امتحان کنید.

13- خطر درگیری را کاهش دهید

اگر در یک گروه یا جلسه هستید و فکر می کنید ممکن است شخصی به شما پرخاش کند، در کنار او بنشینید.

نشان دادن عصبانیت نسبت به شخصی که در فاصله دوری از شما نشسته بسیار آسان است، اما اگر شخص در کنار شما نشسته باشد، انجام این کار سخت تر می شود. نشستن در کنار یکدیگر امور را شخصی تر می کند.

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

12- سنگ کاغذ قیچی را ببرید

شما احتمالا برای شرط بندی یا انتخاب شخص خاصی برای انجام یک کار ناخوشایند این کار را انجام دهید. شاید هم انجام نمی دهید.

اما اگر این کار را انجام می دهید، در اینجا یک ترفند روانشناسی برای کمک به شما وجود دارد.
قبل از بازی، از شخص مقابل سؤال کنید. درست بعد از پرسیدن سوال، “سنگ ، کاغذ ، قیچی” را با صدای بلند تکرار کنید. او به احتمال زیاد قیچی را انتخاب خواهد کرد.

11- دست بالا را بگیرید

وقتی از کسی چیزی می خواهید؛ برای مثال پول بیشتر در مقابل کالایی که می فروشید، یا وقتی می خواهید فرزندتان سبزیجات بیشتری بخورد، هدف خود را بالاتر در نظر بگیرید.

با پیشنهاد مبلغی که بسیار بالاتر از مبلغ مورد نظر شما است شروع کنید. وقتی شخص می گوید نه، که طبعا باید بگوید، می توانید مبلغ واقعی را در خواست کنید.

شخص مقابل از اینکه یکبار پیشنهاد شما را رد کرده احساس بدی خواهد داشت بنابراین احتمالاً این بار پیشنهاد شما را قبول می کند.

حتما بخوانید: شخصیت شناسی افراد از روی حرف زدن از نظر روانشناسی

10- به یاد ماندنی باشید

اگر می خواهید در ذهن دیگران خاطره ای شفاف از خود یا زمانی که با آنها گذراندید باقی بگذراید، این ترفند روانشناسی می تواند بسیار مفید باشد.

گفته می شود افراد آغاز و پایان چیزها را بهتر به خاطر می آورند. وسط جایی است که ممکن است همه چیز مبهم شود. این یعنی چه؟

اگر می خواهید زمان مصاحبه شغلی خود را تنظیم کنید، سعی کنید اولین یا آخرین نفر باشید. اگر سر یک قرار عاشقانه می روید، ابتدا یا پایان روز را انتخاب کنید و، در طول قرار، سعی کنید آغاز و پایان تاثیر گذاری داشته باشید.

نکات روانشناسی کاربردی

9- آیینه دیگران باشید

اگر می خواهید اعتماد دیگران را سریع تر جلب کنید، این می تواند یک روش بسیار مؤثر برای انجام این کار باشد.

وقتی در حال گفتگو با دیگران هستید، سعی کنید زبان بدن آنها را آینه کنید. این کار را به روشی کاملاً واضح انجام ندهید، زیرا در این صورت احتمالاً آنها را از خود می رانید.

تقلید از زبان بدن افراد به صورت ناخودآگاه باعث می شود آنها فکر کنند شما در حال همگام سازی هستید و این در ایجاد اعتماد بسیار خوب عمل می کند.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

8- با تدریس بیشتر یاد بگیرید

بسیاری از افراد این موضوع را درک نمی کنند، اما یکی از روش های یادگیری آموزش به دیگران است. این بدان معنی است که اگر در فرآیند یادگیری یک قدم بیشتر بردارید و بعد از مطالعه و تمرین اطلاعات آن را به شخص دیگری آموزش دهید، خودتان نیز سود چشمگیری خواهید برد.

سه مرحله یادگیری عبارتند از:

 • تحقیق و یادگیری
 • تمرین
 • درس دادن

در مورد آن فکر کنید. برای آموزش دیگران، شما باید تمام اطلاعات را در دسترس داشته باشید. همچنین باید آن را سازماندهی کرده و در قالب مناسب برای فرد ارائه دهید، که به دانش بیشتری نیاز دارد.

7- آدرنالین ترشح کنید

این یکی از ترفندهای ساده روانشناسی است که احتمالاً قبلاً هم آن را شنیده اید.

اگر زمانیکه در یک قرار عاشقانه هستید فعالیتی را انتخاب کنید که باعث ترشح آدرنالین شود. این به تحریک برانگیختگی در مغز کمک می کند و باعث می شود فرد مقابل باور کند که واقعاً از گذراندن زمان با شما لذت می برد.

6- گرم و دوستانه دست بدهید

وقتی برای اولین بار با کسی دست می دهید، سعی کنید این کار را با گرمی انجام دهید. این کار به معنی یک رویکرد و معرفی گرم و صمیمی خواهد بود و باعث می شود شخصیت شما بدون توجه به اینکه طرف مقابل چه کسی است، بسیار جذاب تر به نظر برسد. سرد دست دادن نمادی از معرفی سرد و ضعیف است.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

5- به رنگ چشم دیگران توجه کنید

همه می دانند که تماس چشمی در معاشرت با دیگران و ایجاد تاثیر بیشتر از اهمیت زیادی برخوردار است. با این وجود بسیاری از افراد حفظ ارتباط چشمی را دشوار می دانند. در حقیقت، بیشتر افراد از برقراری تماس چشمی، نه لزوما هنگام گوش دادن بلکه هنگام صحبت کردن با دیگران حس خوبی ندارند.

بنابراین، سعی کنید هنگامی که با شخص دیگری صحبت می کنید، رنگ دقیق چشم او را تشخیص دهید. با این روش می توانید میزان تماس چشمی مناسب را ایجاد کنید.

4- وقتی افراد می خندند آنها را زیر نظر بگیرید

وقتی گروهی از افراد با یکدیگر شروع به خندیدن می کنند، هر کس به شخصی که نزدیکی بیشتری نسبت به او احساس می کند نگاه می کند. این روش بسیار خوبی برای شناسایی کسانی است که از بودن با شما لذت می برند.

3- نفرت ها را از بین ببرید

اگر فکر می کنید کسی از شما خوشش نمی آید، سعی کنید از او بخواهید یک لطف کوچک در حق شما انجام دهد مانند قرض دادن خودکار خود به شما. اگر فرد شما را دوست نداشته باشد، طبیعتاً تمایل به رد درخواست شما خواهد داشت. البته قرض دادن خودکار آنقدر جزئی و بی اهمیت است، که کسی به ندرت آن را رد می کند. بعد از قبول درخواست شما، سرانجام فرد به این نتیجه می رسد که شما چندان هم بد نیستید.

2- شنونده خوبی باشید

وقتی دوستتان چیزی می گویند، آن را تکرار کنید. به این ترتیب، آنها فکر می کنند که شما از گوش دادن به حرفهایشان لذت می برید. توجه داشته باشید که در انجام این کار زیاده روی نکنید زیرا در این صورت نتیجه خوبی برای شما بدنبال نخواهد داشت.

حتما بخوانید: 44 مهارت که هر زن و مردی باید بلد باشند

1- مشاوره پدرانه بدهید

اگر چیزی را به کسی یا گروهی از افراد می گویید، و نمی خواهید که آنها به شما شک کنند، ذکر کنید که پدر شما معمولا این توصیه را به شما می کند. اشخاص به احتمال زیاد توصیه های پدرانه را زودتر باور می کنند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. واقعا بی اندازه لذت بردم و بی اندازه موقعیت وجود داره که میشه این 20 نکته رو به کار برد.

 2. سلام
  واقعاً ترفند های خیلی جالب و عالی هستند .
  و از خواندنشان بسیار لذت بردم .
  و خیلی چیز ها آموختم .
  خیلی خیلی ممنونم .
  اگر می‌شود باز هم اگر ترفند های جدید به ذهنتان رسید در سایت بگذارید .
  ممنون میشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا