شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

چرب زبان

در این مطلب، نتایج آخرین تحقیقات مجلات روانشناسی و مد دنیا را در اختیار شما قرار می دهیم. اینکه مردان از چه نوع چهره زنانه ای خوششان می آید و زنان چطور؟ بعد از آن هم 6 مرد برتر و 6 زن برتر را به شما معرفی می کنیم.

چند نکته اولیه

چه چیزی باعث می شود چهره زیبا به نظر برسد؟ تفاوت بین چهره عادی و جذاب چیست؟ در هر دوره تاریخی و هر فرهنگی مردم همیشه آرمان زیبایی خود را دارند؛ اما این آرمان ها ثابت نبوده و همواره در حال تغییر است. در این تحقیق نمونه هایی از چهره های جذاب و غیر جذاب برای هر دو جنس ایجاد شده است. به عنوان مثال نمونه چهره غیر جذاب با ترکیب چهار چهره که قبلا به عنوان چهره غیر جذاب شناخته شده بودند، ایجاد شده است. چهره جذاب هم با ترکیب چهار چهره جذاب ایجاد شده است.

حتما بخوانید:

برای به دست آوردن تفاوت های مشخصی بین دو چهره، برای هر دو جنس دو چهره جذاب و غیر جذاب ارائه کردیم. وظیفه این بود که گزارش کنیم ویژگی های چهره ها چه تفاوتی با هم دارند.

ویژگی های چهره جذاب زنانه از دید مردان

ویژگی های چهره جذاب زنانه از دید مردان

 • پوست برنزه
 • چهره باریکتر
 • چربی کمتر
 • لب های بزرگتر
 • فاصله کمی بیشتر بین چشم ها
 • ابرو های تیره تر و نازک تر
 • مژه های پر تر، بلندتر و تیره تر
 • استخوان های بزرگتر گونه
 • بینی باریک
 • نداشتن تیرگی زیر چشم
 • پلک نازک

ویژگی های چهره جذاب مردانه از دید زنان

ویژگی های چهره جذاب مردانه از دید زنان

 • پوست تیره تر
 • چهره باریکتر
 • چربی کمتر
 • لب های بزرگتر و متقارن
 • ابرو های تیره تر
 • مژه های بیشتر و تیره تر
 • نیمه بالایی چهره در مقایسه با نیمه پایین چهره عریض تر است
 • استخوان های بزرگتر گونه
 • فک پایینی برجسته
 • چانه برجسته تر
 • عقب نرفتن خط موها
 • پلک نازک تر
 • نبود چروک بین بینی و گوشه دهان

ویژگی های چهره های جذاب از نظر همه انسانها

 • تقارن صورت یکی از مهم ترین ویژگی های جذاب بودن است. چهره های متقارن با سلامت خوب و کیفیت باروری مرتبط اند. از نظر جنس مخالف چهره های متقارن جذاب ترند.
 • میانگین زیبایی می گوید که یک چهره چقدر با ویژگی های یک چهره جذاب مطابقت دارد. به نظر می رسد که انسان ها به چهره های معمول و آشناتر جذب می شوند.
 • دیمورفیسم صورت درجه ای است که چهره به طور کلاسیک به صورت زنانه ظاهر می شود (مانند لب های ضخیم، گونه های گرد، ابروهای بلند و غیره) یا مردانه (مانند خط فک قوی و چشم گود افتاده).
 • بلوغ چهره، سن صورت را اندازه می گیرد. چهره های جوان تر معمولا جذاب ترند.

در ادامه، محققان از 266 زن در این مطالعه خواسته اند تا خود را در مقیاسی 7 امتیازی از جذابیت فیزیکی رتبه بندی کنند. آنها همچنین از یک گروه از شرکت کنندگان مرد درخواست کردند تا هر زن را بر اساس جذابیت جسمی ارزیابی کنند.

حتما بخوانید: 9 تا از نشانه های بی میلی مرد به زن طبق تحقیقات جدید روانشناسی

در نهایت محققان معیارهای عینی جذابیت چهره را با معیار های جذابیت فیزیکی در گزارش خود و گزارش مردان، مقایسه کردند.آن ها پی بردند که اگر چه توافق زیادی بین دو جنس در انتخاب ویژگی هایی که به عنوان چهره جذاب تلقی می شدند، وجود داشت اما برخی تفاوت هایی هم داشتند. به عنوان مثال، در حالی که مردان و زنان توافق داشتند که تقارن چهره عامل مهمی در تعیین جذابیت است، در نظر زنان دیمورفیسم صورت (زنانه) مهم تر از آن چیزی است که مردان در نظر داشتند. با این حال، مردان در مقایسه با زنان به میزان بیشتری به بلوغ صورت (جوان بودن) اهمیت می دادند. دکتر انریکه توریگانو، یکی از همکاران این مطالعه، توضیح می دهد:

تقارن صورت ویژگی مهمی است که جذابیت را تعیین می کند.  همچنین، مردان زنانی را جذاب می دانند که چهره آن ها به طور متوسط به میانگین جمعیت نزدیک تر است. با توجه به موارد گفته شده در بالا، 6 چهره برتر مردان از نگاه زنان در دنیا متعلق به شخصیت های زیر است:

6 مرد جذاب دنیا (روانشناسی چهره)

1-دیوید گندی

دیوید گندی

2- کریس همزورث

کریس همزورث

حتما بخوانید:

3- بردلی کوپر

بردلی کوپر

4- دیوید بکهام

دیوید بکهام

حتما بخوانید: چگونه خیلی سفید شویم و پوستی روشن داشته باشیم (روش قطعی و جدید خانگی)

5- رابرت پتینسون

رابرت پتینسون

6- اشتون کاتچر

اشتون کاتچر

6 زن جذاب دنیا (روانشناسی چهره)

1-ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن

2- اسکارلت جوهانسون

اسکارلت جوهانسون

3- تیلور سویفت

تیلور سویفت

4-کندال جنر

کندال جنر

5-کیرا نایتلی

کیرا نایتلی

6- چریل فرناندز

چریل فرناندز

حتما بخوانید: راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

هرگونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه جذابیت از دیدگاه خودتان دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫18 دیدگاه ها

 1. سلام.
  به نظر من ملاک ماندگار زیباییه یک انسان چه زن چه مرد؛ اصالت ، نجابت ، شرافت ، صداقت و اعتناد به نفس و کلا شخصیت اون آدمه و اینکه ظاهر ، رفتار ها و حتی لبخند اون چقدر طبیعی ، دست کاری نشده و بدون ادا و اطوار و ژست و سلفی باشه چون واقعا آدمهای غیر طبیعی و مصنوعی واقعا تهوع اور و زشتند.

 2. برای اینکه از نظر یک پسر جذاب باشین: برای جذاب بودن نباید خودمونو تغییر بدیم چون واقعا بعضی از رفتار ها از سر درونمون خبر میدن و طرف مقابل از ما یجورایی زده میشه و ما حال اونو به هم میزنیم خودتون باشین و سعی کنید پشت سر کسی جلوی طرف مقابلتون صحبت نکنید یا کسی رو جلوی اون مسخره نکیند چون مردها کاملا از اینطور دختر ها خوششون نمیاد .سعی کنید برای طرف مقابلتون هدیه هایی بگیرید که نیاز هاشو برطرف کنه نه اینکه بمونه برای یادگاری
  برای اینکه از نظر یک دختر جذاب باشین:سعی کنید نگاهش کنید و وقتی که اون متوجه شد نگاهتون رو پایین بیندازین چون این کار به صورت غیر مستقیم یک حس خوب را برای طرف مقابل میفرستد نجیب باشید نه اینکه طوری خجالت بکشین که طرف از شما زده بشه اما طوری رفتار کنید که طرف فکر نکنه شما به اون نگاه بد دارید. فقط ب قصد ازدواج وارد رابطه بشید و هرگز ب طرف مقابلتون توی جمع توهین نکنید چون 99 درصد از شما متنفر میشه

  1. سلام دقیقا یه پسری همینطوری داخل دانشگاهمون نگام میکنه بعد که نگاهش میکنم سرشو میندازه پایین.یه بار داش همینطور نگام می‌کرد بعدم که متوجه شد منم نگاهش میکنم از پله ها رفت بالا. منم نمیدونستم فکر کردم دیگه رفته بالا. ولی از اون بالاهم داش نگام می‌کرد. بعد من اصلا متوجه نبودم یهو سرمو بردم بالا دیدم داره نگام میکنه. بعدش دیگه رفت. واقعا برام عجیب بود رفتارش. یه بار هم همه تو آزمایشگاه نشسته بودن ولی من صندلی نداشتم استادم گفت چرا نمیشینی گفتم راحتم بعد اون صندلی خودشو داد بهم. و رفت یه صندلی دیگه برا خودش آورد.کلا از این رفتارش خجالت کشیدم و دخترا هم هعی نگام میکردن.من بهش حس خوبی دارم و احساس میکنم که اون دوستم داره.ولی همش به خودم میگم من که خیلی مزخرفم چرا اون باید منو دوس داشته باشه. البته بعید میدونم واقعا چون احساس های خودم مزخرفه. ولی من پسر چشم سبز دوس دارم و اون چشم مشکیه. میدونم این معیار خوبی نیس.ولی از خدا همش میخوام یه پسر چشم سبز عاشقم شه. ولی بیشتر چشم سبزا بدون دین و نماز اینا هستند. برام دعا کنید یه پسر چشم سبز عاشقم بشه و باهام ازدواج کنه چون از تنهایی و بدبختی خسته شدم. من واسه پیدا کردن جواب یه سوال دیگه اومده بودم ولی یه چیز دیگه شد.

 3. یعنی زیبا تر از اون تعداد ک نشان دادن نیس دیگه!!؟تو کوچه ما فقط چنتایی بود!!😐

 4. مرد جزاب.ایستوود.نیکلسون مالکویچ کوبن اسپیسی دلون زن جزاب شانیان سوسامون و زنه موموا

 5. هیچ کدوم از این تصاویر از نظر من جذاب نیستن! یعنی چی واقعا اونی که نظر خودتونه به دیگران تجویز میکنید؟! همه شون زشت و بدون جذابیت بودن! اه اه اه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا