شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

چرب زبان

این مقاله حاصل جدیدترین تحقیقات روانشناسی انجام شده در دنیاست که از چندین مجله معتبر گردآوری شده است. در این مطلب به شما آقایان یاد می دهیم که راز چشمان جذاب برای جذب خانم مورد علاقه تان چیست؟

چرا چشم این همه در جذابیت اهمیت دارد؟

تماس چشمی در ارتباطات به شدت تاثیر گذار است. در سال 1998، روانشناس آمریکایی هنر آرون، چندین زوج (مرد و زنی که قبلا هرگز باهم ملاقات نداشتند) را به آزمایشگاه خود در دانشگاه ایالتی نیویورک آوردند. در آنجا از آن ها خواست تا بدون هیچ حرف زدنی دو دقیقه به چشم یکدیگر نگاه کنند. نتایج حیرت انگیز بود.

پس از آن، اکثریت قریب به اتفاق از افراد احساس کردند که به شریک آزمایشی خود جذب شده اند. (یکی از زوج ها یک سال بعد ازدواج کردند.) اما بدانید که وقتی کسی را برای اولین بار ملاقات می کنید، اصلا کار خوبی نیست که بدون هیچ حرفی در چشمانش زل بزنید. این کار ممکن است حس ناخوشایندی را در طرف مقابل ایجاد کند؛ اما آزمایشات نشان داده اند که تماس چشمی می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد منتهی از راه درست.

حتما بخوانید:

روانشناس اجتماعی اسچا ون استاتن از دانشگاه رابوود در نیهمنگ، هلند، در این رابطه تحقیقی انجام داده است. او می گوید: “قوانینی غیر رسمی خاصی هست که شما باید برایشان احترام قائل شوید و همچنین در نحوه پاسخ دادن مردان و زنان تفاوت های واضحی وجود دارد؛ اما اگر شما این قوانین را بدانید، آن ها قطعا به شما کمک خواهند کرد تا در شرایط مناسب تماس چشمی برقرار کنید. “

نکته 1: آغاز کننده باشید

word image 82

انتظار برای اینکه او آغاز کننده رابطه چشمی باشد کار بیهوده ایست. یک مطالعه دانشگاهی در ابردین نشان داد که زنان (و در واقع مردان) توجه بیشتری به کسانی که بهتر و جالب تر از دیگران تماس چشمی برقرار می کنند، دارند.

تحقیقات روی مغز هم آن را تایید می کند. در سال 2001، کریس فیتس، دانشمند انگلیسی، به صد نفر از مردم تصاویری از چهره هایی را که به طور مستقیم به آن ها نگاه می کردند، نشان داد. سپس او اسکن مغزی از افراد گرفت. هر اسکن فعالیتی را در ناحیه مغز ثبت کرد که به حالت معمول دوپامین تولید می شود؛ به عبارت دیگر، اکثر مردم به تماس چشمی واکنش نشان می دهند، همانطور که وقتی جایزه ای دریافت می کنند خوشحال می شوند.

نکته 2: نگاه کن اما نه از گوشه ی چشم

word image 83

نحوه نگاه کردن به یک زن، نتیجه تماس چشمی را تعیین می کند. اگر با گوشه چشم یا زیر چشمی نگاه کنید هیچ امتیازی بدست نمی آورید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مجددا به دانشگاه آبریند می رویم، جایی که کلر کانوی روانشناس، عکس های مردان را به صدها نفر از افراد مورد آزمایش نشان داد. بعضی از مردان به دوربین و بعضی از آن ها مستقیما به لنز نگاه می کردند، در حالی که گاهی اوقات هیچ تفاوتی بین عکس ها نبود، همه افراد گفتند که مردانی که مستقیما به لنز نگاه کرده اند و لبخند زده اند جذابیت بیشتری دارند.

نکته 3: از ابروهایتان استفاده کنید

word image 84

آیا می خواهید شانس خود را برای بدست آوردن نتیجه خوب افزایش دهید؟ پس ابروهایتان را بالا بیاندازید. احتمالا شما قبلا هم با حرف زدن با افرادی که می شناختید این کار را انجام می دادید ولی تاثیرش را نمی دانستید. روانشناسان اجتماعی مثل کیت فاکس از مرکز تحقیقات اجتماعی لندن، این کار را «ابرو فلاش» نامیده اند.

فاکس در مطالعه ای می نویسد: «اگر شما ناامید از جلب توجه غریبه ای جذاب در سراسر یک جشن شلوغ هستید، می توانید یک فلاش ابرو را امتحان کنید».

حتما بخوانید:

«شاید با خودتان بگویید که برای انجام اینکار طرفتان باید دوست یا آشنا باشد، حتی اگر آشنا هم نبود هنگامی که شما چنین کاری را انجام دهید، حالت تعجبی پیدا خواهید کرد. اگر کمی زرنگ باشید می توانید، از این تعجب استفاده کنید تا بحثی پر جنب و جوش را آغاز کنید؛ مثلا بگویید قبلا شما را جایی ندیدم!»

نکته 4: نترسید

word image 85

بعد از اینکه غریبه ای را ملاقات کردید، آیا نشانه های موفقیت دیده نمی شود؟ نا امید نشوید. زنان نسبت به مردان روشی کاملا متفاوت برای ارتباط چشمی دارند.

برای مثال، زنان گرایش بیشتری برای برقراری تماس چشمی در زندگی روزمره دارند؛ اما وقتی که یک زن با کسی روبرو می شود که جذاب به نظر می رسد، احتمال می رود که او به این زودی با نگاه های دعوت کننده روبرو نشود.

این همان چیزی است که ون استراتن در مطالعه ای که اخیر بررسی شده است نشان داد که مردان و زنان در 5 دقیقه چگونه با هم رفتار می کنند و تقریبا بلافاصله با هم ارتباط چشمی برقرار می کنند. برخی از خانم ها بعد از آزمایش به ما گفتند که جذب مرد مقابلشان شده اند_ اما شما هیچ وقت نمی توانید از واکنش آن ها در طی آزمایش واقعی قضاوت کنید. آن ها بیش از حد معمول ارتباط چشمی برقرار نمی کنند و یا لبخند نمی زنند. حداقل در 5 دقیقه اول. این بدین معنا نیست که اگر او پاسخ ندهد شما باید به تلاش برای برقراری ارتباط چشمی ادامه دهید؛ اما مطمئنا اگر برای مدت بیش از پنج دقیقه با هم تماس چشمی برقرار کنید، نهایتا واکنش خواهید دید.

نکته 5: این کار را انجام ندهید

word image 86

اخیرا در دانشگاه استرلینگ در انگلستان آزمایشی نشان داد افرادی که پیوسته با یک شریک ارتباط چشمی برقرار می کنند پاسخ های دقیق تری به سوالات ساده ارائه می کنند؛ بنابراین حداقل شانس بیشتری برای ایجاد یک تاثیر خوب با خیره شدن مداوم به او در طول یک مکالمه، دارید.

فاکس نوشته است که برای نشان دادن علاقه، هنگامی که با طرفتان صحبت می کنید باید سه چهارم از زمان را به او نگاه کنید. فردی که صحبت می کند به طور معمول کم تر از نیمی از این زمان را به شما نگاه خواهد کرد و تماس چشمی مستقیم متناوب نخواهد بود و به ندرت بیش از یک ثانیه دوام خواهد آورد. رایج ترین اشتباهی که مردم هنگام صحبت کردن انجام می دهند این است که از تماس چشمی برای افزایش صمیمیت بیش از حد استفاده می کنند. این تنها باعث می شود که فرد احساس معذب بودن کند و سیگنال های گمراه کننده ای ارسال کند.

نکته 6: از چشمانتان برای مدت ها استفاده کنید

word image 87

ارتباط چشمی فقط راهی برای شکستن یخ با کسی نیست که برای اولین بار ملاقاتش می کنید. حتی بعد از یک رابطه طولانی، شما همچنان از مزایای نگاه کردن به طرفتان بهره مند خواهید شد.

حتما ببینید: 80 تا از جدیدترین و زیباترین استایل های موی مردانه کوتاه و بلند

در سال 1970، زیک روبین یک «مقیاس عشق» ایجاد کرد. زوجهایی که سال ها با هم در ارتباط بودند، رابطه خود را پر شور، هیجان انگیز و دوست داشتنی اعلام کردند. روبین زوج ها را به یک اتاق که دوربین ها حرکات چشمشان را نظارت می کردند، فرستاد. روبین متوجه شد زوجهایی که هنوز عمیقا عاشق هم بودند 75 درصد از زمان صحبت کردن به یکدیگر نگاه می کردند. (در گفتگوهای عادی، افراد تنها در 30-60٪ موارد یکدیگر را نگاه می کنند.) زوج های شرکت کننده در آزمایش روبین که کم ترین ارتباط چشمی را برقرار می کردند، به نظر می رسید که به جای دیگری به دنبال هیجان خود می گردند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا