شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

شخصیت شناسی افراد از روی چهره (جدیدترین روش بدون خطا)

چرب زبان

آیا واقعا می توانید با نگاه کردن به صورت افراد، شخصیت آن ها را بشناسید؟ بله اینکار شخصیت شناسی چهره نامیده می شود که ما در این مطلب جدیدترین روش را بر اساس یافته های چندین موسسه معتبر روانشناسی دنیا در اختیارتان قرار می دهیم. در حال حاضر تنها نکات گفته شده در این مقاله از نظر علمی ثابت شده اند و بقیه مواردی که در جاهای دیگر ممکن است بخوانید پایه و اساس علمی ندارند.

شرکت Faception موفق ترین در زمینه چهره شناسی

Faception یک شرکت خصوصی است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و به عنوان شرکت پروفایل شخصیتی صورت شناخته می شود. آن ها تیمی از متخصصان رده بالای جهانی، در زمینه بینایی رایانه ای، آنالیز چهره، یادگیری ماشین، روانشناسی، فن آوری و بازاریابی هستند. ماموریت آن ها بیان می کند:
“ما معتقدیم که شناختن و درک مردم، کلیدی برای بهبود ارتباطات و تصمیم‌گیری درست در مورد فرد پیش رو، یا درون فیلم است. همچنین معتقدیم که چهره افراد شخصیت آن ها را نشان می‌دهد. با رشد شبکه‌های اجتماعی، تلفن‌های هوشمند و دوربین‌ها در همه جا، تصاویر صورت به راحتی در دسترس قرار می گیرند.”

چهره نگاری به طرز چشمگیری به بهبود ارتباطات منجر می شود و به مردم کمک می کند تصمیمات بهتری در اولین برخورد بگیرند. همچنین می تواند در بسیاری از صنایع انقلاب ایجاد کند. با استفاده از تکنولوژی آن ها، افراد زیر قابل شناسایی هستند:

 • یک پوکر باز حرفه ای
 • محقق دانشگاهی
 • افراد درون گرا و برون گرا
 • پدوفیل ها و حتی جنایتکاران یقه سفید
 • و … .

یکی از منابع حتی اشاره می کند که Faceping قبلا قراردادی با سازمان امنیت داخلی آمریکا امضا کرده است تا به آن ها کمک کند تا تروریست ها را بهتر شناسایی کنند.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

تئوری پشت این شاهکار

Faception اعلام کرده ‌است که چهره فرد می‌تواند برای پیش‌بینی شخصیت و رفتار مورد استفاده قرار گیرد؛ و این ادعا را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد:

1- براساس تحقیقات علوم اجتماعی و زندگی، شخصیت افراد تحت‌تاثیر ژن‌ها قرارگرفته است.

2- صورت ما انعکاسی از DNA ما است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بنابراین مطابق با علوم اجتماعی و زندگی، ژن‌ها نقش مهمی در تعیین ویژگی‌های شخصیتی کلیدی مانند مهارت‌های اجتماعی و یادگیری، بازی می‌کنند. این موضوع توسط مطالعه‌ای که در دانشگاه ادینبرگ انجام شد، مورد حمایت قرار گرفت. محققان در این موسسه روی بیش از ۸۰۰ جفت از دوقلوها مطالعه کردند و دریافتند که ژنتیک نقش بیشتری در شکل دادن ویژگی‌های کلیدی، نسبت به محیط اطراف و محیط خانه فرد دارد. این مطالعه در امریکا و روی دوقلوهایی که بیش از 50 سال سن داشتند، انجام گرفت. در این بررسی از یکسری سوالات بهره گرفتند؛ مانند:

 • “آیا تحت‌تاثیر افراد با عقاید قوی قرار گرفته‌اید؟”
 • “آیا از موفقیت‌های خود در زندگی ناامید شده‌اید؟”

تیم تحقیقاتی با پی‌گیری پاسخ‌های آن‌ها به این سوالات، متوجه شدند که در دوقلوهای همسان که DNA مشترک دارند، احتمال تقسیم صفات دو برابر بیشتر از دوقلوهای غیرهمسان است. روانشناسان دانشگاه همچنین اظهار داشتند:

“هرچه رابطه ژنتیکی قوی‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که این ویژگی‌های شخصیتی از طریق یک خانواده بوجود آیند.”

در یک مطالعه دیگر، کنسرسیوم ژنتیک بین المللی (VisGen) در یک رویکرد مشابه (روی بیش از 10،000 دوقلو) با استفاده از یک روش ارتباط ژنوم (GWA) با تکثیر مستقل، انواع DNA که در ایجاد شکل های صورت نقش داشتند را پیدا کرد. سه تا از پنج ژن در تصحیح ویژگی های صورت نقش داشتند و تحقیقات جدید یافته های آن ها را تأیید کرده است. هر دو این مطالعات به ما می گویند که نفوذ ژنتیک، کلیدی برای موفقیت فرد در زندگی و توانایی آن در یادگیری و توسعه است.

فرآیند نقشه‌برداری صورت

بیش از هزار سال است که نقشه‌برداری از صورت یک مطالعه محبوب برای محققان است و با Faception به سطح جدیدی رسیده‌است. فقط تماشا کنید که تکنولوژی آن‌ها چه کاری می‌تواند انجام دهد:

فرآیند نقشه‌برداری صورت

ابتدا Faception تکنولوژی خود را به شرکت ها ارائه می دهد و به آن ها اجازه می دهد که نرم افزار را در برنامه های خود جاسازی و نصب کنند. برنامه سپس بر روی سرور مرکزی، دستگاه محلی، دوربین فیلمبرداری یا هر دستگاه مقیاس پذیر دیگر اجرا می شود. زمانی که کیفیت تصویر آنالیز شد، نرم‌افزار یک امتیاز و سطح اعتماد برای ویژگی‌های شخصیتی مختلف ارایه می‌دهد.

برای نشان دادن این تکنولوژی، این نرم افزار را به یک مسابقه پوکر سازماندهی شده که توسط سهامداران فیس بوک راه اندازی شد، اختصاص دادند. در طول مسابقات، Faception قادر به پیش بینی دو نفر از چهار بازیکن حرفه ای پوکر بود که در بین سه فینالیست این رویداد بودند. وای! از 50 بازیکن که با آن ها شروع به کار کردند، توانستند دو فینالیست را به درستی شناسایی کنند.

روش اول: شناسایی افراد از روی عکس پروفایل

علاوه بر استفاده از نقشه چهره برای تعیین شغل و یا احتمالا ارتکاب جرم، محققان و افراد عادی به طور یکسان در حال تجزیه و تحلیل چهره‌ها در تصاویر رسانه‌های اجتماعی برای تعیین ویژگی‌های شخصیتی فرد هستند. ما طرفدار پروپاقرص تست ۵ شخصیتی هستیم که به نام ocean شناخته می شود.
-O باز و بی پرده
-C ستیزه جو
-E برون گرایی
-A موافق و سازگاری
-N روان رنجور و عصبی مزاج

اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، حتما تست شخصیت رایگان را انجام دهید و ببینید به کدام شخصیت نزدیک هستید.

اکنون متوجه می شوید که در تمام این ۵ مورد قرار می‌گیرید، این چیزی است که شاید در تصاویرتان منعکس شده‌باشد:

باز و بی پرده

شناسایی افراد از روی عکس پروفایل

اگر در باز و بی پرده بودن رتبه بالایی آورده اید، کسی هستید که کنجکاو و با ذهن باز به تجربیات و دانش جدید فکر می‌کند؛ و با اظهاراتی مانند “من ماجراجویی دوست دارم “، “من تخیلی هستم ” و “من اولین کسی هستم که فعالیت‌های جدید را امتحان می‌کنم “، شناخته می شوید. اگر موافق هستید، این ها ویژگی‌های تصویر شما است:

 • حالت چهره خنثی دارید.
 • ممکن است عینک به چشم داشته باشید تا به عنوان یک روشنفکر به نظر آیید.
 • عکس کلوزآپ و شخصی با لنز دوربین می گیرید.
 • از ویژگی‌های مبتکرانه و هنری استفاده می کنید و از رنگ‌های مات، طبیعی و تناژ رنگی دور می شوید.
 • تمایل به رنگ های تند، استفاده از کنتراست بالا و رنگ های اشباع شده دارید.

ستیزه جو

شناسایی افراد از روی عکس پروفایل-2

اگر در بحث ستیزه جویانه رتبه بالایی آورده اید، به عنوان فردی سازمان‌یافته، کارآمد و قابل‌اعتماد توصیف می‌شوید؛ و با اظهاراتی مانند “من نظم و انضباط بالایی دارم “،”من بسیار سازمان‌یافته هستم و همیشه آماده خواهم بود ” و ” دوست دارم کارها را در جای خود انجام دهم “، شناخته می شوید. اگر موافق هستید، این ها ویژگی‌های تصویر شما است:

 • در ویژگی های گفته شده، بالاترین رتبه را در شاد بودن دارید. پس لبخند بزرگی می‌زنید!
 • سعی می کنید نسبت به لنز دوربین خود را به عقب متمایل کنید.
 • از تناژ رنگارنگ و روشن استفاده می کنید.
 • از رنگ های اشباع، بسیار تند و با کنتراست بالا دوری می کنید.

برون گرا

شناسایی افراد از روی عکس پروفایل-3

اگر در ویژگی برون گرایی رتبه بالای دارید، به عنوان فردی فعال و پر انرژی شناخته می‌شوید؛ و با اظهاراتی مانند “من در زندگی مهمان هستم “، فکر نمی‌کنم که مرکز توجه باشم و “من معمولا کسی هستم که یک مکالمه را با دیگران شروع می‌کنم “، شناخته می شوید. اگر موافق هستید، این ها ویژگی‌های تصویر شما است:

 • مرکز توجه در عکس خود هستید. لبخند بزرگی می زنید.
 • بیشتر از لنز دوربین فاصله می گیرید. یک چهره نسبتا کوچکتر به عنوان دوست اضافه می کنید.
 • رنگ‌های رنگارنگ و روشن اضافه می کنید.

موافق و سازگار

شناسایی افراد از روی عکس پروفایل-4

اگر در سازگاری رتبه آورده اید، دوستانه و دلسوز هستید؛ و با اظهاراتی مانند “من دوست دارم به مردم اعتماد کنم “، ” من شدیدا همدل هستم “و ” من دوست دارم با دیگران احساس راحتی کنم “، شناخته می شوید. اگر موافق هستید، این ها ویژگی‌های تصویر شما است:

 • نمایش لبخند گرم در تمام تصاویر
 • تصویر روشن و زنده
 • به طور کلی تار شدن لبه و اطراف عکس

حتما بخوانید: شخصیت یعنی چه؟ (خیلی مختصر و کامل به همراه فیلم آموزشی)

روان رنجور و عصبی مزاج

شناسایی افراد از روی عکس پروفایل-5

اگر در روان رنجوری رتبه بالایی دارید، حساس هستید و تمایل به عصبانیت و اضطراب دارید. شما با اظهاراتی مانند “من به سادگی استرس می گیرم “، “دوست دارم کج‌خلق و اخمو باشم ” و “من غمگین هستم ” شناخته می شوید. اگر موافق هستید، این ویژگی های تصویر شما است (بسیار شبیه به بی پرده بودن):

 • یک حالت چهره خنثی و حضوری قوی از احساسات منفی دارید.
 • اگر عینک داشته باشید مانند عنوان یک فرد درون‌گرا شناخته می شوید.
 • عکس کلوزآپ و شخصی با لنز دوربین می گیرید.
 • از ویژگی‌های مبتکرانه و هنری استفاده می کنید و از رنگ‌های مات، طبیعی و رنگارنگ دور می شوید.
 • نسبت به رنگ‌های تند، با کنتراست بالا و رنگ‌های اشباع‌شده علاقه نشان می دهید.

اگر می‌خواهید کنترل احساسات خود را در دست بگیرید و به عنوان فردی صمیمی شناخته شوید، این نکات را امتحان کنید:

 • لبخند بزنید.
 • از رنگ‌های روشن که احساسات مثبت را نشان می‌دهند، استفاده کنید.
 • یک حالت گشاده داشته باشید و شانه‌ها را به عقب بدهید.
 • چند تا از دوستان را در عکس‌های خود اضافه کنید تا اجتماعی بودنتان را نشان دهید.

چه فکر می‌کنید؟ آیا عکس‌های شخصیتی و اجتماعی شما با هم همخوانی دارند؟ در کل، به یاد داشته باشید که اگر قابل‌اعتماد باشید، شخصیت تان برای تمام جهان قابل‌مشاهده خواهد بود.

روش دوم: شخصیت شناسی افراد از روی شکل صورت

Carmen Lefevre یک محقق در دانشگاه لندن است. تحقیقات او بر روی محرک‌های زیستی ساختار صورت و رنگ پوست و نقش آن ها در شخصیت و ویژگی‌های رفتاری است.

یکی از راه‌هایی که کارمن در حال بررسی این ویژگی‌ها است، استفاده از ساختار صورت، به عنوان نسبت عرض به ارتفاع است. او در تحقیقات دریافته است که داشتن یک چهره وسیع‌تر، میزان تستوسترون بیشتری تولید می‌کند که با داشتن ویژگی‌های پرخاشگرانه و غالب ارتباط دارد. این برای مردان و زنان چه معنایی دارد؟ خوب، در مردان با نسبت عرض به ارتفاع بالاتر، بیشتر به صورت فیزیکی تهاجمی شناخته می‌شوند. در حالی که زنان بیشتر به صورت کلامی پرخاشگر شناخته می‌شوند.

برای نسبت عرض به ارتفاع، کارمن در سال 2014، یک مطالعه روی 29 رئیس جمهور آمریکا انجام داد؛ و بررسی کرد که چگونه نسبت عرض به ارتفاع آن‌ها می‌تواند با تسلط، پرخاش و قدرت مرتبط باشد. همه این ها ویژگی‌های مهمی هنگام تصمیم‌گیری سیاسی هستند. او با کمک عکس از روبرو 29 رئیس جمهور، فاصله بین گوش تا گوش (عرض) و فاصله بین بخش فوقانی چشم‌ها و بالاترین نقطه لب فوقانی (ارتفاع) را مقایسه کرد. هنگامی که کارمن و تیم او اندازه‌گیری‌ها را انجام دادند، در چند ویژگی آن‌ها را رتبه بندی کردند:

 • میانه‌روی
 • رفاقت
 • تعقل
 • ماکیاولی
 • ثبات و آرایش
 • موفقیت محور
 • جذابیت
 • و خیلی بیشتر …

نتایج رؤسای جمهور پیشین به مطالعات دیگر درباره نسبت عرض به ارتفاع کمک کرد تا ویژگی های غالب آن ها در بالاترین میزان جاه طلبی و حرکت رو به جلو را ارزیابی کنند.

ساختار جذاب

در حالی که تحقیقات قابل توجهی برای حمایت از جذابیت صرفا با تمرکز بر ساختار صورت انجام نشده است، مطالعات اخیر نشان داده که رنگ پوست عامل مهمی در درک جذابیت دیگران است.

در یک مطالعه، کارمن و تیم او، 15 نفر از 45 زن را که در بررسی آن ها شرکت کرده بودند، انتخاب کردند و سه تصویر صورت را با هم ترکیب کردند تا یک خط صورت پایه بسازند. هنگامی که تصویر دیجیتالی ایجاد شد، تیم عکس چهره را گرفتند و رنگ پوست را به رنگ کاروتنوئید که با مصرف بیش از حد هویج و سایر سبزیجات همراه بود، تبدیل کردند. تیم سپس تصاویر بیشتری را با رنگ آمیزی ملانین عمیق که رنگ های تیره تر پوست را شکل می دهد، ایجاد کردند.
نتایج افراد با رنگ پوست کاروتنوئید در برابر رنگ آمیزی ملانین که احتمالا یک نشانه سلامت است، مورد توجه قرار گرفت. این تحقیق نشان می دهد که یک پوست درخشان جذابیت بیشتری نسبت به پوست برنزه دارد.

ساختار تیزهوشی و ذکاوت

مطالعه دیگری نشان داد که توانایی ذاتی برای خواندن اطلاعات افراد فقط با نگاه کردن به چهره آن‌ها وجود دارد.

در دانشگاه چارلز، ۸۰ نفر، ۴۰ مرد و ۴۰ زن در بررسی‌های شرکت کردند. از چهره هر فرد یک عکس با حالت خنثی گرفته شد. سپس تصاویر را بر روی یک شبکه کامپیوتری جهت ارزیابی برای کارشناسان قرار دادند. مشخص شد که چهره‌هایی که فاصله بسیار کمی بین چشم‌ها، بینی و قسمت بالای لب داشتند، دارای سطح بالاتری از هوش بودند. در حالی که صورت باریک‌تر، کم‌تر هوشمند دیده می‌شد. در این تحقیق ارتباط معنی‌داری بین ویژگی‌های چهره و ضریب هوشی واقعی یک فرد پیدا نشد. با این حال، هم مردان و هم زنان قادر به پیش‌بینی دقیق هوش مردان از طریق نشانه‌های بصری خود بودند که از تغییر شکل چهره یک مرد ناشی نمی‌شوند.

حتما بخوانید: راز چشمان جذاب برای خانم ها جهت جذب مرد مورد علاقه (تحقیقات جدید)

دقت کنید که تا سال 2019 تنها نشانه های علمی و ثابت شده شخصیت شناسی از روی چهره همین مواردی هستند که در این مطلب ذکر شده اند و مطالبی که جاهای دیگر خواهید دید عمدتا نظر شخصی هستند! دقت کنید این مقاله با تغییرات روز دنیا آپدیت می شود. هر سوال، نظر یا پیشنهادی دارید در بخش نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا