آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

فرنچ ناخن (4 روش انجام و 15 ایده جالب)

چرب زبان

اگر شما از طرفداران مانیکور فرنچ هستید و نمی خواهید هزینه ی زیادی بابت اینکار بپردازید، با استفاده از آموزش های ارایه شده در این مطلب، اینکار را خودتان به راحتی انجام دهید. در این مطلب نحوه ی انجام مانیکور فرنچ بصورت مرحله به مرحله (بدون نیاز به هیچگونه ابزار تخصصی) آموزش داده شده است. پس از آن جدیدترین مدل های سال 2020 این مانیکور بهمراه تصویر آورده شده است. پس با ما همراه شوید.

مانیکور فرنچ چیست و ریشه آن از کجاست؟

واژه ی French به معنی فرانسوی و مانیکور فرنچ به معنی آرایش ناخن فرانسوی است. در این روش سر ناخن به رنگ سفید و کل ناخن صورتی رنگ، کرم یا بژ می شود. این طرح ناخن برای تمام مراسم ها کاربرد دارد و در عین زیبایی، بسیار ساده و شیک است.

جالب است بدانید که مانیکور فرنچ در فرانسه ابداع نشده است. منشأ آن را می توان به آقایJeff Pink بنیانگذار Orly نسبت داد.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

اطلاعات مهمی که قبل از کاشت ناخن باید بدانید! (حساسیت، کندن، قیمت و …)

البته در مورد منشآ این مانیکور اطلاعات ضد و نقیضی در دست است. برخی می گویند که پدر آرایش مدرن Max Factor، اولین بار در سال 1930 از این روش استفاده کرد. برخی دیگر می گویند قدمت این مانیکور بسیار بیشتر است و به سال 1800 بر می گردد.

مانیکور فرنچ با هر لباسی قابل استفاده است و این مشکل بسیاری از خانم ها را حل کرده است! این مانیکور ساده و زیباست و برای موقعیت های مختلف کاربرد دارد. مانیکور فرنچ علاوه بر زیبایی، بسیار سریع زده می شود و باعث صرفه جویی در وقت می شود.

طراحی مانیکور فرنچ با مانیکور آمریکایی چه تفاوتی دارد؟

در مانیکور فرنچ معمولا سر ناخن سفید رنگ است و کل ناخن صورتی رنگ یا بی رنگ (و گاهی اوقات طرحدار) می شود. شکل ناخن در این نوع مانیکور معمولاً مربعی شکل است.

اما در مانیکور آمریکایی ظاهر ناخن طبیعی تر است. به اینصورت که نوک انگشتان با استفاده از رنگ های طبیعی و براق سفید می شوند و تمامی سطح ناخن به رنگ پوست یا کالباسی خواهد شد. بنابراین این نوع مانیکور جلوه ای طبیعی تر و ساده خواهد داشت.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 49

نحوه انجام مانیکور فرنچ در خانه

اگر به مدل های مانیکور فرنچ علاقمند هستید، لازم نیست برای انجام اینکار به سالن های آرایشی بروید و هزینه ی زیادی بپردازید. در این قسمت روش انجام مانیکور فرنچ در خانه بصورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

مرحله 1: ناخن های خود را آماده کنید

 • ناخن های خود را تمیز کنید. اگر قبلا لاک زده اید، با استفاده از لاک پاک کن، آن را بطور کامل تمیز کنید.
 • مانیکور فرنچ روی ناخن های بلند بسیار زیباتر است. بنابراین ناخن ها را کوتاه نکنید یا اگر کوتاه هستند، اجازه دهید بلند شوند.
 • اگر می خواهید از ناخن مصنوعی استفاده کنید، می توانید ناخن ها را کوتاه کنید. ناخن های آکریلیک یا مصنوعی معمولا بلند هستند.
 • ناخن های خود را به شکل مربع یا گرد حالت دهید. سر ناخن باید به خوبی مرتب و صاف باشد. برای انجام اینکار از سوهان ناخن استفاده کنید.
 • اکنون زمان نرم کردن کوتیکول های ناخن (پوست دور ناخن) است. مقداری شیر گرم یا روغن زیتون یا آب گرم را در یک کاسه بریزید و حداقل سه دقیقه انگشتان خود را در آن قرار دهید.
 • با ناخن های دست دیگر (یا سر فلزی ابتدای سوهان ناخن)، کوتیکول های ناخن را به سمت عقب بدهید. وقتی کوتیکول ها نرم شده باشند، قابل جداسازی هستند و بلند کردن آنها با قیچی یا وسایل دیگر، آسیبی به بافت پوست و ناخن نمی رساند.
 • پس از اتمام موارد فوق، مقداری روغن کوتیکول بر روی کوتیکول های ناخن بمالید.

مرحله 2: پوشش پایه و برچسب فرنچ را بزنید

برای دادن ظاهری زیبا و جذاب به ناخن ها، بهتر است یک کیت مانیکور فرنچ با کیفیت داشته باشید. اگر این ابزار را ندارید باز هم نگران نباشید چون استفاده از مانیکور فرنچ بدون ابزار تخصصی نیز امکانپذیر است.

 • پوشش پایه ای که برای مانیکور فرنچ توصیه می شود کرم، صورتی روشن یا شفاف است.
 • از پایین ناخن به سمت بالا حرکت کنید و پوشش پایه را بصورت یکدست روی ناخن ها بزنید.
 • این کار را برای تمام ناخن ها انجام دهید.
 • وقتی رنگ پایه خشک شد، برچسب های فرنچ را بچسبانید تا سر ناخن ها سفید و بی نقص شود. اگر برچسب فرنچ ندارید نگران نباشید چون در مرحله ی بعد روش های دیگری برای انجام اینکار آورده شده است.
 • پس از خشک شدن لاک سفید، روی همه ناخن ها را تاپ کوت یا پوشش نهایی بزنید تا مانیکور بادوام‌ تری داشته باشید.

word image 50

21 روش خانگی موثر برای افزایش سرعت رشد ناخن در یک هفته

مرحله 3: راه های دیگر برای سفید کردن سر ناخن ها

روش های مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد. همه روش ها ساده هستند و شما می توانید از میان آنها، بهترین روش را انتخاب کنید.

1- از نوار چسب اسکاچ استفاده کنید

اگر نقاش خوبی نیستید، از نوار چسب استفاده کنید تا سر ناخن ها تمیز و بی نقص شوند.

 • کمی از نوار چسب را برش دهید. آن را روی ناخن ها به جز سر آنها قرار دهید. سعی کنید نوار را طوری روی ناخن ها قرار دهید که سر همگی آنها به یک اندازه بیرون باشد.
 • در قسمت بالای ناخن خود لاک سفید را بمالید. با استفاده از این نوار چسب حتی اگر اشتباه کنید هم سر ناخن ها کامل و تمیز خواهد بود.
 • اجازه دهید لاک خشک شود و سپس نوار را بردارید.

روش دوم: از چسب زخم استفاده کنید

اگر می خواهید سر ناخن ها گرد و یکدست باشد، از چسب زخم استفاده کنید.

 • قسمت گرد چسب زخم را جدا کنید و روی هر ناخن بچسبانید بصورتی که سر ناخن خالی باشد.
 • سپس بالای ناخن را لاک سفید بزنید. در این مرحله هم مانند روش قبلی باید صبر کنید تا لاک کاملا خشک شود و سپس چسب را جدا کنید.

روش سوم: برای پوشاندن خطاها، از لاک غلط گیر استفاده کنید

شاید عجیب باشد ولی لاک‌های غلط گیر (از نوع خودکاری) می ‌توانند در رفع خطاهای مانیکور فرنچ مورد استفاده قرار گیرند. اگر به هر دلیلی در زدن لاک سفید اشتباه کردید و نتیجه دلخواه به دست نیامد می ‌توانید از لاک غلط گیر قلمی کمک بگیرید و نقاط خالی را پر کنید تا ناخن ‌هایی یکدست و زیبا داشته باشید.

word image 51

روش چهارم: از کش لاستیکی استفاده کنید

استفاده از کش لاستیکی خطاهای مانیکور فرنچ را به صفر نمی رساند ولی احتمال آن را کمتر می کند. برای انجام اینکار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا پوشش پایه را روی ناخن های خود بزنید و بگذارید خشک شود.
 • یک کش لاستیکی را بردارید و از وسط یک گره بزنید. در هر طرف دو حلقه بوجود خواهد آمد.
 • یک حلقه را روی ناخنی قرار دهید که می خواهید سر آن را سفید کنید و حلقه دیگر را دور انگشت شست بپیچانید تا کش را محکم و ثابت نگه دارد.
 • سر ناخن را دقیقا از قسمتی که کش قرار گرفته است لاک بزنید.
 • قبل از اینکه لاک کاملاً خشک شود، کش را بردارید.
 • اگر هیچ اشتباهی رخ نداده است، پوشش نهایی را روی ناخن ها اعمال کنید.

نکاتی برای داشتن یک مانیکور فرنچ بی عیب و نقص

با استفاده از این نکات، یک طراحی ناخن فرنچ بدون خطا و زیبا خواهید داشت:

 • خرید یک کیت مانیکور خوب، کمک کننده است. این کیت ها تمام ابزار لازم مانند پوشش پایه، پوشش نهایی و… را در خود دارند. (همانطور که در بالا هم اشاره شد، خرید این کیت ها کاملا اختیاری است)
 • قبل از شروع کردن هر مرحله، حتما اجازه دهید که لایه های قبلی کاملا خشک شوند.
 • ناخن ها را تمیز کنید تا ظاهر مانیکور فرنچ شما بهتر شود.
 • انتخاب رنگ پایه فقط محدود به صورتی یا کرم نمی شود. از قرمز، بنفش، آبی، سبز یا هر رنگ دیگری که دوست دارید استفاده کنید.
 • سر ناخن ها را لاک سفید یا رنگ متضاد با پوشش پایه بزنید.
 • هنگامی که می خواهید سر ناخن ها را سفید کنید، می توانید قلم مو را در یک دست نگه دارید و ناخن های دستی را که می خواهید رنگ کنید زیر قلم مو حرکت دهید.
 • سر ناخن ها را با ضخامت کمتری رنگ کنید و مطمئن شوید که ضخامت آن زیاد نباشد.

word image 52

 • پس از سفید کردن سر ناخن ها، یک گوش پاک کن را به لاک پاک کن آغشته کنید و اشتباهات و نقص ها را برطرف کنید.
 • قبل از انجام مانیکور فرنچ، یک پنبه ی آغشته به وازلین را روی پوست اطراف ناخن های خود بمالید.
 • سر ناخن ها بسته به سلیقه خودتان می تواند گرد یا مربعی باشد.
 • برای جلوگیری از شکستن ناخن ها، دو لایه پوشش پایه روی آنها بزنید. لایه اول کل ناخن را می پوشاند و لایه ی دوم روی سر ناخن ها اعمال می شود.
 • قرار دادن ناخن ها در آب سرد، باعث خشک شدن سریعتر لاک ها می شود.
 • اگر انجام مانیکور فرنچ برای شما مشکل است، ابتدا روی ناخن مصنوعی اینکار را چندین بار امتحان کنید و سپس روی ناخن های خود اعمال نمایید.
 • برای تزیین و جذابیت بیشتر ناخن ها، از بدلیجات و نگین ها و یا حتی طرح های مختلف استفاده کنید.

آموزش تصویری طرز کاشت ناخن پودری به زبان ساده

15 ایده برتر مانیکور فرنچ در سال 2020

حال که روش انجام ماینکور فرنچ را یاد گرفتید، بهتر است با بهترین و جدیدترین ایده های سال 2020 هم آشنا شوید. مانیکور فرنچ احتمالاً کلاسیک ترین طراحی ناخن است که طرفداران زیادی دارد. در اینجا 15 مورد از بهترین و جدیدترین ایده های مانیکور فرنچ آورده شده است که می توانند ظاهر زیبا و جذابی به ناخن های شما بدهند.

1- مانیکور فرنچ زرد

دلیل اصلی تغییر رنگ سر ناخن ها از سفید کلاسیک به رنگ های دیگر، ایجاد تنوع در مانیکور است. استفاده از رنگ سفید برای سر ناخن ها در مانیکور فرنچ، کمی خسته کننده و تکراری شده است و شما می توانید با زرد کردن سر ناخن ها، ظاهری زیبا و متفاوت به ناخن های خود بدهید.

word image 53

2- مانیکور فرنچ صورتی

این مدل مانیکور برای آنهایی که مدل های دخترانه و زنانه دوست دارند و همچنان عاشق رنگ صورتی هستند، مناسب است. در این روش، سر ناخن ها به رنگ صورتی و بقیه ی ناخن بیرنگ می شود. ظرافت و جذابیت این نوع مدل باعث می شود که با هر نوع لباسی متناسب باشد.

word image 54

3- مانیکور فرنچ طلاکوب

رنگ طلایی الکلیلی ظاهر بسیار جذابی به مانیکور شما خواهد داد. بعنوان لایه ی پایه، یک لاک صورتی متناسب با پوست بزنید و برای سر ناخن ها از یک لایه ضخیم لاک اکلیلی طلایی استفاده کنید. با لاک طلایی، به وسط ناخن ها چند ضربه ی آرام بزنید تا ناخن های شما مطابق شکل زیر، ظاهری بی نظیری پیدا کنند.

word image 55

4- مانیکور فرنچ رنگارنگ

آیا به دنبال چیز متنوع تر و متفاوت تری هستید؟ اگر اینطور است پس مانیکور فرنچ رنگارنگ را انتخاب کنید. در این مانیکور، سر هر ناخن با رنگ های مختلفی رنگ آمیزی می شوند. این مدل برای تابستان و بهار مناسب است و مطمئناً در تمام طول سال نیز زیبا به نظر می رسد.

word image 56

5- مانیکور فرنچ پاستلی رنگ

پایه و اساس این مانیکور، مانند مانیکور فرنچ رنگارنگ است اما این بار به جای استفاده از رنگ های زنده، از رنگ های ملایم پاستیلی استفاده می شود. این مدل در کمترین زمان، ظاهری کاملاً متفاوت به ناخن های شما خواهد داد. برای جذابیت بیشتر ناخن ها، روی رنگ های پاستیلی، کمی برق ناخن بزنید.

word image 57

6- مانیکور فرنچ زاویه دار

در این مدل، به جای استفاده از مدل های صاف و کلاسیک برای سر ناخن ها، از مدل زاویه دار استفاده می شود. نمونه ای از این مدل را در شکل زیر مشاهده می کنید. برای اینکار می توانید از رنگ مشکلی یا رنگ های دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید با یک رنگ، دو زاویه روی سر ناخن ایجاد کنید.

word image 58

معرفی 6 تا از جدیدترین متدهای تخصصی کاشت ناخن +تصاویر

7- مانیکور فرنچ تزیین شده

اگر از فرنچ صورتی و سفید همیشگی خسته شده اید، وقت آن رسیده که مدل متنوع تری انتخاب کنید. از مهره های نقره ای و طلایی برای تزیین ناخن های خود استفاده کنید و ظاهر خیره کننده ای به آنها بدهید.

word image 59

8- مانیکور فرنچ طرح الماس

اگر به دنبال مدل های خاص تری هستید، از مدل مانیکور نشان داده شده در تصویر زیر استفاده کنید. نکته خوب در مورد این روش این است که هیچ محدودیتی ندارد و شما می توانید هر مدلی که دوست دارید روی ناخن ها پیاده کنید.

word image 60

9- مانیکور فرنچ با دو رنگ متفاوت

این مدل مانیکور برای خانم هایی مناسب است که دوست دارند کمی متفاوت بنظر برسند.

word image 61

10- مانیکور فرنچ با رنگ های نئون

رنگ های نئون بسیار خیره کننده و جذاب هستند و می توانند ایده ی هنری برای تمام فصول سال باشند.

word image 62

11- مانیکور فرنچ طرح دار

تنوع این مدل بسیار زیاد و گسترده است. شما می توانید از طرح های مورد علاقه ی خود استفاده کنید یا حتی خودتان طرح بکشید. کشیدن طرح روی مانیکور فرنچ، ظاهر دوست داشتنی ایجاد می کند. اگر به سادگی هم علاقمند هستید یا مدل های شلوغ را دوست ندارید، می توانید فقط روی بعضی از ناخن ها طرح بزنید و بقیه ی ناخن ها را بصورت ساده نگه دارید.

word image 63

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر از مدل های مختلف

12- مانیکور فرنچ معکوس

چرا به جای رنگ کردن سر ناخن ها، انتهای آنها را رنگ نمی کنید؟ برای داشتن مانیکور فرنچ زیبا و معکوس، به جای سر ناخن ها، یک شکل نیمه ماه را در پایه ی ناخن ها نقاشی کنید.

word image 64

13- مانیکور فرنچ رنگین تاب

در سال های اخیر استفاده از لاک های رنگین تاب، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر شما هم دوست دارید تعادلی بین سادگی و درخشش داشته باشید، می توانید این مدل ناخن را استفاده کنید. طراحی این مدل از نظر ظاهری ساده است اما به مهارت زیادی نیاز دارد. برای این مدل، ناخن های مربعی بهترین حالت محسوب می شوند.

word image 65

14- مانیکور فرنچ متالیک

رنگ ملایم این مدل، باعث افزایش جذابیت مانیکور فرنچ شما می شود.

word image 66

15- مانیکور فرنچ آمبره

این نوع مانیکور، مطابق آخرین مدل های روز دنیا است. ظاهر این مانیکور بسیار زیبا و جذاب است.

word image 67

مانیکور فرنچ یک هنر بی نظیر و مطابق با همه ی سلیقه ها است. اگرچه این مانیکور روی ناخن های بلند جذابیت بیشتری دارد، اما برای ناخن های کوتاه هم قابل استفاده است. اینکار را از روش های گفته شده در این مطلب، به راحتی در خانه انجام دهید و از زیبایی ناخن های تان لذت ببرید.

منبع 1 منبع 2

آموزش تصویری دیزاین (طراحی) ناخن +فیلم جدید آموزشی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا