سایر هنرهای مهم

آموزش امضا از صفر تا صد با 12 درس (ساده و شیک)

چرب زبان

تمرین کردن امضای جدید نه تنها سرگرم کننده و جالب است، بلکه باعث می شود دفعه بعد که خواستید اسناد رسمی را امضا کنید امضای خاص و منحصر به فرد خودتان را داشته باشید. امروز با ما همراه باشید تا نحوه امضا کردن و نکات مهم برای داشتن یک امضای خوب را یاد بگیرید.

امضای خوب چه فوایدی دارد؟

فرقی نمی کند بخواهید برای مقاصد شخصی از امضایتان استفاده کنید یا برای کارهای شغلی؛ در هر صورت داشتن یک امضای خوب مزایای زیادی دارد که در ادامه به چند موردشان اشاره می کنیم:

 • نشان دادن برند و هویت شما: داشتن یک امضای تجاری خوب باعث می شود مشتری یا شرکای تجاریتان سریع نام برند یا شرکت شما را بشناسند. اگر هم کارمند یا کارفرما هستید امضای خاص شما باعث شناسایی شما می شود.
 • حرفه ای بودن: وقتی اسناد یا مدارک مهم را با امضای خاص و مناسبتان امضا می کنید حرفه ای بودن خودتان را نشان می دهید.
 • با ارزش کردن اسناد: امضا کردن یک سند به معنی ارزش دادن به آن و موافق بودن با محتوای سند است. با داشتن یک امضای خاص و مناسب ارزش یک سند را بالا می برید.

امضاهای مختلف

شخصیت شناسی افراد از روی چهره (جدیدترین روش شناخت شخصیت از چهره بدون خطا)

آموزش امضا

برای اینکه امضای خوبی داشته باشید باید چند مرحله را بگذرانید که در ادامه با هم مرورشان می کنیم:

 


خط تحریر

توی این پک های فوق العاده، خوش خطی رو با بهترین اساتید یاد بگیر، جوری که توی هیچ کلاسی یادت نمیدن. خط نشونه شخصیت آدمه فقط 2 هفته وقت بذار!


 

1- فکر کنید که امضایتان قرار است چه چیزی را منتقل کند؟

با اینکه امضای ساده خواناتر است، ولی هر چه امضای شما پیچیده تر باشد اعتماد به نفس و استایل بالای شما را بیشتر نشان می دهد. معمولا پزشکها با عجله امضا می کنند، اما بازیگرها امضای پیچیده تر و خاصتری دارند. پس اول از همه باید به این فکر کنید که امضای شما قرار است چطور شخصیتتان را منعکس کند؟ امضاهایی که فقط حرف اول نام خانوادگی را دارند معمولا برای مناسبتهای رسمی یا کسب و کاری مناسبند. اگر حس می کنید امضایتان شبیه بقیه است می توانید با کمی پیچیده تر یا طولانی کردن حروف به کار رفته در آن امضا را خاص و منحصر به فرد کنید.

اگر نگران این هستید فردی که اسم و فامیلش شبیه شماست امضایتان را جعل کند بهتر است از نام کاملتان در امضا استفاده کنید و امضای واضح و خاصی داشته باشید. علاوه بر این می توانید دو امضا داشته باشید؛ یکی برای کارهای شخصی و دیگری برای اهداف تجاری.

2- حروف نامتان را تجزیه و تحلیل کنید

موقع تمرین برای یک امضای جدید خوب است که از حروف اسم یا فامیلتان کمک بگیرید. اگر می خواهید با حروف انگلیسی نامتان امضا بزنید از W، G یا B که حلقه و منحنی بیشتری دارند استفاده کنید. حروفی مثل C یا O هم برای این کار بسیار خوبند.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟

3- تعیین کنید که چه قسمتهایی از نامتان قرار است داخل امضا گنجانده شوند

برای امضا کردن با استفاده از نامتان باید ببینید می خواهید از اسم کوچکتان استفاده کنید یا نام خانوادگیتان. بعضیها به طور کامل اسم و فامیلشان را در امضا می نویسند، برخی دیگر فقط با حرف اول اسمشان امضا می کنند و عده ای هم از نام کوچکشان برای امضا کردن استفاده می کنند. ببینید کدام مورد مناسب شماست و همان را انتخاب کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- چند امضای مختلف را تمرین کنید

اول باید فکر کنید که می خواهید امضایتان چه شکل و شمایلی داشته باشد و بعد هم شروع به تمرین امضاهای مختلف کنید. چند بار امضایتان را بازنویسی کنید تا ایده های جدید و بهتر به ذهنتان برسد. بازی با سبکهای مختلف باعث می شود در نهایت به چیزی که می خواهید برسید. اگر قرار است امضای قدیمیتان را به روز کنید ببینید امضای فعلیتان چه قسمتهای خوبی دارد و می خواهید کدام جوانبش تغییر کند.

امضا

5- متفاوت و خلاقانه فکر کنید

خیلی مهم است که امضای شما خاص و متفاوت باشد. بنابراین باید از خلاقیت خودتان استفاده کنید و امضای منحصر به فردی طراحی نمایید. مثلا می توانید یک حرف را بزرگتر یا کوچکتر از بقیه بنویسید یا فقط حرف اول اسمتان را بزرگ و بقیه را کوچک بنویسید. به دلخواه خودتان می توانید خطوط منحنی، حلقه یا پیچ و خمهای مختلف را به امضایتان اضافه کنید.

خیلی جالبه: 27 تا از نقاشی های معروف دنیا (و داستان آنها)

6- امضای مورد علاقه تان را انتخاب کنید

بعد از امتحان کردن امضاهای مختلف ببینید با کدامشان احساس راحتی می کنید و برایتان مناسبتر است. امضایی را انتخاب کنید که هم راحتتر بتوانید تکرارش کنید و هم به بهترین شکل معرف شما باشد. ببینید کدام امضا عناصر دلخواه شما را دارد و در صورت لزوم تغییرات لازم را روی امضا اعمال کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

نکات مهم برای داشتن یک امضای خوب

برای اینکه امضای جالبی خلق کنید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • از امضای دیگران ایده بگیرید: کپی کردن اصلا کار خوبی نیست؛ ولی شما این اجازه را دارید که از امضای افراد مشهور یا هر کس دیگری الهام و ایده بگیرید. می توانید برخی از جزییات جالب امضاهای دیگران را در امضای خودتان بگنجانید یا با تغییر مدل امضای محبوبتان امضای خاص خودتان را بسازید.
 • خوشنویسی یاد بگیرید: یادگیری نوشتن حروف با خط خوش و روشهای جالب به شما کمک می کند امضای دلخواهتان را خلق کنید. با شرکت در کلاسهای خوشنویسی می توانید روشهای مختلف نگارش حروف و کلمات را یاد بگیرید که در امضا کردن هم به کمکتان می آید.
 • به مرور زمان امضایتان را به روز کنید: اگر دلتان می خواهد امضای جدیدی داشته باشید از تغییر دادن آن نترسید. دل به دریا بزنید و مراحلی که قبلا گفتیم را طی کنید تا به امضای جدیدتان برسید. مشخص کنید می خواهید چه جزییاتی در امضایتان را تغییر بدهید و سبکهای جدید را امتحان کنید.

20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

دروس ویدیویی آموزش امضا

متاسفانه دروس قبلی آموزش در 5 جلسه امضا بطور کلی حذف شده اند و در اینجا چند نمونه آموزش امضا با حروف را یاد می دهیم:

 

 

 

آموزش طراحی: 7 اصل مهم طراحی و مهارت های لازم (گرافیک)

 

 

 

توی ده دقیقه نقاشی یاد بگیر: آموزش گام به گام ترسیم چهره و اندام

 

 

بایدها و نبایدها در طراحی امضا

با اینکه امضای هر کسی بسته به علایق و سلایقش فرق می کند، اما موقع طراحی امضا نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید:

 • امضای دیگران را کپی نکنید. ما اشاره کردیم که شما می توانید از امضای بقیه الهام بگیرید، ولی بین ایده و الهام گرفتن با سرقت ادبی مرز بسیار باریکی وجود دارد. امضای شما باید صد در صد متعلق به خودتان و منحصر به فرد باشد.
 • قبل از طراحی امضا به این فکر کنید که قرار است چه حسی یا چه چیزی به بیننده منتقل شود.
 • از امتحان کردن نترسید. چند مدل امضای مختلف را آزمایش کنید تا بالاخره به چیزی که می خواهید برسید.
 • طرحی انتخاب کنید که بتوانید تکرارش کنید. شما باید بتوانید به راحتی امضایتان را تکرار کنید، پس چیزی انتخاب نکنید که آنقدر سخت باشد که از یادتان برود.

حتما یاد بگیرید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ 10 ترفند کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. با سلام
  سپاسگزارم برای اطلاعات مفید تون بسیار بهره بردم و برای من مفید بود
  با تشکر
  مرتضی پرواس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا