شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه همه جا فردی خوشرو و دلربا باشیم؟ 16 راهکار کاملا موثر

چرب زبان

خوشرو بودن یک فرد می تواند برای همه جذاب باشد. هر چند هیچ کس خوشرو به دنیا نمی آید اما می توان آن را یاد گرفت. شما نیز با تمرین این توصیه ها می توانید فرد خوشرویی باشید:

1- خالصانه مردم را دوست داشته باشید

مجبور نیستید همه را دوست داشته باشید، بلکه باید به نوعی کنجکاو و مجذوب آن ها باشید. افراد خوشرو وقتی وارد جمع می شوند آماده اند وقت بگذارند و با همه صحبت کنند. آن ها یک گوشه نمی ایستند و منتظر نمی شوند تا زمانی برای فرار گیر بیاورند. چه چیزی را در مورد دیگران دوست دارید بدانید؟

اگر تلقینی باشید، شاید دوست داشته باشید بدانید دیگران چه احساسی دارند. یا این که چرا فلان کار را انجام می دهند. از علاقه ی خود به عنوان مبنایی برای شناخت دیگران استفاده کنید.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

یاد بگیرید چطور بر مبنای علاقه تان سوال بپرسید، ضمن این که مودب هستید و دیگران احساس می کنند جذاب هستند. با سوالات بیشتر ادامه دهید تا نشان دهید علاقمند هستید. کسی که با او صحبت می کنید نباید احساس کند که شما می خواهید گفت و گو را کوتاه کنید.

2- اسم کسانی را که برای اولین بار ملاقات می کنید به خاطر بسپارید

این کار برای اکثر افراد نیازمند تلاش بسیار است اما اگر می خواهید آدم جذابی باشید باید آن را به کار ببندید. وقتی خود را معرفی می کنید تکرار اسم طرف مقابل به شما کمک می کند تا به خوبی آن را به خاطر بسپارید.

مثلا “سلام وحید، من امیدم.” با حرف های کوچک شروع کنید و در حین گفتگو اسم او را تکرار کنید. موقع خداحافظی باز هم اسم او را تکرار کنید. این تکرار همچنین باعث می شود تا طرف مقابل احساس کند او را دوست دارید و احتمال این که با شما گرم بگیرد بیشتر خواهد شد. اگر در حین گفتگو کس دیگری آمد، آن دو را با اسم به هم معرفی کنید.

3- فرض تفاهم

این یعنی صحبت کردن با یک فرد غریبه یا آشنا شدن با یک فرد جدید با حالتی بسیار دوستانه. در اولین ملاقات، فرض تفاهم دستپاچگی اولیه را از بین می برد و فرایند گرم گرفتن را تسریع می کند. افراد خیلی زود با شما گرم میگیرند و احساس راحتی میکنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مهربانی همراه با احترام، باعث می شود تا دیگران احساس کنند شما دوستشان دارید و به آن ها اهمیت می دهید. در تعامل، این یک ابزار قدرتمند است.

4- درباره موضوعاتی صحبت کنید که توجه طرف مقابل را جلب می کند

اگر در یک جمع ورزشی هستید، درباره بازی دیشب یا تیمی که به تازگی پیشرفت کرده صحبت کنید. اگر در جمعی هستید که اهل تفریح هستند، از تفریحاتشان بپرسید و درباره ی تفریحاتی مثل ماهی گیری، بافندگی، کوهنوردی، سینما و غیره صحبت کنید.

هیچ کس از شما انتظار ندارد متخصص باشید. گاهی اوقات شما فقط با سوال کردن می توانید ارتباط ایجاد کنید، بدون نگرانی از این که دیگران احساس کنند شما بی تجربه هستید. کسانی هستند که دوست دارند راجع به علایقشان صحبت کنند و دوست دارند شما به آن ها گوش بدهید.

میزان علاقه و میل شما به وارد شدن به موضوعات است که شما را فرد جذابی می کند.

5- بی تعصب باشید

اجازه دهید دیگران راجع به موضوعی توضیح دهند. اگر آن ها اشتباها فکر می کنند شما بیشتر می دانید، صادق باشید و راحت بگویید که درباره آن موضوع اطلاعات کمی دارید و امیدوارید اطلاعات بیشتری درباره آن بدست آورید و حتی از اطلاعات آن ها نیز استفاده خواهید کرد.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

6- درباره خودتان با دیگران صحبت کنید

صحبت نکردن درباره خودتان باعث می شود گوشه گیر به نظر بیایید. صحبت کردن درباره خود باعث می شود تا اعتماد دیگران را جلب کنید.

word image 20

7- ارتباط چشمی برقرار کنید

نگاه مستقیم به چشمان طرف مقابل باعث می شود تا بر او احاطه داشته باشید و احساس کنند به آن ها علاقمندید و در نتیجه به شما اعتماد کنند.

ارتباط چشمی را در طول گفتگو حفظ کنید. صرف نظر از این که درباره چه چیزی صحبت می کنید، این ارتباط باعث می شود تا جذاب تر به نظر بیایید.

حتما بخوانید: آموزش 27 نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی +دانلود بهترین کتاب

8- با چشم لبخند بزنید

دانشمندان بیش از50 نوع خنده را بررسی کرده اند و دریافته اند که خالصانه ترین نوع لبخند، لبخند چشمی است. چون ماهیچه های چشمی درگیر هنگام خنده غیرارادی هستند و فقط زمانی که صادقانه می خندیم این ماهیچه ها تکان می خورند. همچنین وقتی به کسی نگاه می کنیم و لبخند می زنیم، این لبخند فورا آن ها را جذب خواهد کرد.

9- با دیگران محکم دست بدهید

دست دادن با کسی در اولین ملاقات، روش مودبانه ای است که به او نشان دهید می خواهید با او صحبت کنید. محکم دست بدهید اما زیادی فشار ندهید.

در مناطقی که دست دادن مرسوم نیست، از یک حالت فیزیکی مناسب استفاده کنید که نشان دهید علاقمند به گفتگو با طرف مقابل هستید.

روبوسی، تعظیم و . . . می تواند شروع خوبی برای گفت و گو باشد.

10- از زبان بدن استفاده کنید

روبروی شخص قرار بگیرید، طوری که این طور به نظر نیاید که انگار منتظرید گفتگو زودتر تمام شود و بروید. موقع گفتگو لمسی ملایم و بدون فشار می تواند تاثیر کلام را بیشتر کند. مثلا وقتی می خواهید بر نکته ای تاکید کنید می توانید دستتان را روی شانه طرف مقابل بگذارید.

حتما بخوانید: 9 نکته برای پرورش مهارت ذهن‌خوانی: چطور ذهن مردم را بخوانیم؟

11- لحن صدای خود را کنترل کنید

لحن صدای شما باید مهربان و ملایم، و در عین حال مستقیم باشد. واضح ، شمرده و رسا صحبت کنید.

صحبت های خود را ضبط کنید و بعد به آن گوش دهید و ببینید که آیا صدایتان صمیمانه هست یا نه؟ اگر این گونه بود که به همین روش ادامه دهید و در غیر این صورت، برای یادگیری این مهارت تلاش کنید.

12- از کلمه بندی گیرا و موثر استفاده کنید

بالغ و کامل باشید و از زبان مودب، عاقلانه و موثر استفاده کنید. آیا افرادی که واضح و مودب صحبت می کنند از افرادی که من من کنان حرف می زنند جذاب تر نیستند، قطعا همین طور است و شما هم سعی کنید که این گونه باشید.

word image 21

13- سخاوتمندانه تعریف کنید

تعریف و ستایش عزت نفس دیگران را بالا می برد و آن ها را مشتاقانه به سمت شما می کشاند. اگر به کسی علاقه دارید، فورا و به روشی خلاقانه به او بگویید. اگر دیر بگویید ممکن است صادقانه به نظر نیاید.

اگر کسی برای رسیدن به چیزی سخت تلاش می کند، او را تحسین کنید. اگر کسی مدل موهایش یا مدل لباسش را تغییر داده است به آن اشاره کنید و بگویید کدام قسمت از تغییراتش را دوست دارید.

حتما بخوانید: چگونه در شرایط مختلف مودب باشیم؟ (3 گام ساده)

14- در قبول ستایش مهربان باشید

این عادت را کنار بگذارید که فرض می کنید تحسین ها صادقانه نیست. حتی اگر کسی از سر اهانت یا تحقیر از شما تعریف می کند، که همیشه ریشه در حسادتی پنهان در قلب او دارد، شما پرشور و حرارت باشید و تحسینش را قبول کنید. یک تشکر خالی بکنید و بگویید ” خوشحالم که دوستش دارید”. “این از مهربانی شماست که می فرمایید و به من توجه کردین. ”

15- به جای این که بدگویی کنید، خوبی های افراد را بگویید

ذکر خیر قوی ترین ابزاری است که شما را جذاب می کند. چون نشان دهنده ی خلوص صد در صد است. ضمن این که اعتماد دیگران را به شما جلب خواهد کرد.

وقتی با یک شخص یا در گروه دوستان صحبت می کنید و موضوع درباره خوبی ها و بدی های یک شخص است، شما هم سعی کنید که از خوبی های آن فرد بگویید. این موضوع همه جا پخش می شود که شما فردی هستید که هیچ وقت غیبت کسی را نمی کند و این گونه همه می فهمند که محبوبیتشان پیش شما محفوظ می ماند.

حتما بخوانید: 20 راهکار ساده برای باهوش‌تر شدن (علمی و ثابت شده)

16- شنونده ی خوبی باشید

جذابیت همیشه یک حالت بیرونی نیست ، بلکه درونی هم هست. دیگران را ترغیب کنید درباره خودشان یا چیز های مورد علاقشان صحبت کنند. این باعث می شود که آن ها بیشتر احساس راحتی کنند و به سمت شما کشیده شوند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا