مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

آموزش 27 نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی +دانلود بهترین کتاب

چرب زبان

چند روز پیش با مطلبی در مجله معتبر Forbes آلمان مواجه شدم که آداب معاشرت برای اینکه بعنوان یک انسان متمدن، باشعور و بافهم و کمالات دیده شوید را منتشر کرده بود. در این مطلب ما این 27 نکته بسیار مهم و کاربردی در زندگی اجتماعی را به شما آموزش می دهیم. دقت کنید که آداب معاشرت در زندگی اجتماعی را نمی توان در قالب 7-8 صفحه توضیح داد. به همین علت هم ما بهترین کتاب آموزش آداب معاشرت را برای دانلود در اختیار شما قرار می دهیم.

فواید آداب معاشرت

سیگموند فروید می گوید: نادیده گرفتن تمدن بر اساس انکار غریزه غیر ممکن است. همیشه یک تنش بین اینکه چقدر باید غرایز را دنبال کنیم و چقدر باید به کنوانسیون های اجتماعی عمل کنیم وجود دارد؛ اما در بعضی مواقع، تمایل داریم که بیش از حد به غرایزمان نزدیک شویم، زیرا کنوانسیونهای به سرعت تغییر می کنند و در این صورت هیچ توافقی در مورد آنها وجود ندارد. در این صورت خطر وجود دارد. شما نمی دانید چه کسی ممکن است ناراحتتان کند یا اینکه موفقیت شما را چگونه خراب کند.

حتما بخوانید: راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

27 نکته آداب معاشرت

27 نکته در مورد آداب معاشرت در زندگی اجتماعی برای شما آورده ایم. در مورد این نکات در نظر داشته باشید که: ابتدا به احساسات دیگران فکر کنید، زیرا همه چیز برای راحتی شخصی شما نیست.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

1- ارسال پیام “سلام، من 20 دقیقه دیر می کنم” چندان مناسب نیست. وقت شناسی بسیار مهم است.

2- اگر در رویدادی که رسما دعوت شده اید نمی توانید شرکت کنید، فکر نکنید پاسخ ندادن به معنی عدم پذیرش دعوت است؛ و هم چنین پاسخ خود را به لحظه آخر موکول نکنید.

3- پاکیزگی یخچال محیط کار را رعایت کنید. نگذارید غذایتان بیش از حد در یخچال بماند و باعث بوی بد یخچال شود.

4- هنگام صحبت با تلفن داد نزنید. اگر صدای کسی را به خوبی نمی شنوید به این معنی نیست که او هم صدای شما را نمی شنود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

5- در مهمانی گوشی همراهتان را سایلنت کنید. اگر مدام سرتان در گوشی باشد بقیه فکر می کنند مهارت اجتماعی ندارید. حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که صدای زنگ گوشی همراهتان را خاموش کنید.

6- اگر بلافاصله بعد از هر پیامی که دریافت می کنید احساس می کنید که باید سریع جواب بدهید توجه فردی که روبروی شماست را از دست می دهید در عوض به افرادی که شما را نمی بینند مزیت می رسانید.

7- وقتی در صف (مثلا فروشگاه) هستید به مسئول صندوق نگویید صبر کن تا تلفن من تمام شود. مسئول صندوق و بقیه ی افرادی که پشت سر شما ایستاده اند معطل شما نیستند.

8- اگر دیر به کلاس ورزشی برسید حق این را ندارید که اگر مکانی در جلو را دوست دارید بروید و آن جا وایسید و دیگران را از تجهیزاتی که استفاده می کنند محروم کنید.

9- مکالمات خود در شبکه های اجتماعی را حفظ کنید. اگر نارضایتی و شکایتی از کسی دارید استفاده از آن ها به روند کار سرعت می بخشد.

10- در رویدادها مدام فیلم نگیرید. از لحظاتی که با دوستان و خانواده دارید لذت ببرید و تنها یک یادبود برای آینده حفظ کنید به جای اینکه کل لحظات را ضبط کنید.

حتما بخوانید: شخصیت یعنی چه؟ (خیلی مختصر و کامل به همراه فیلم آموزشی)

11- به یاد داشته باشید که شایعه چگونه به سادگی می تواند برای فرد اشتباهی ارسال شود.

12- اگر از هدفون استفاده می کنید به این دلیل نیست که به این معنی نیست که می توانید از آداب و رسوم اجتماعی جدا شوید. به عنوان مثال، اگر شما به طور تصادفی وارد حریم خصوصی فردی شدید، از او عذر خواهی کنید.

13- کتاب و یا وسیله ای را به کسی قرض ندهید مگر این که خودش درخواست کند. احتمالا بیش از حد مشغولند که بخواهند درخواست چیزی کنند. شما هم به دلیل اینکه از آن قدردانی نمی کنند و یا حتی موفق به بازگشت آن نمی شوند، ناراحت خواهید شد.

14- برای مهمانی یا رویدادی قول رفتن ندهید سپس زیرش بزنید. چنین کاری اگر بکنید علاوه بر اینکه فردی بی ادب طلقی می شوید باعث از بین رفتن هزینه های میزبان هم خواهید شد.

15- در مکان های عمومی مانند اتوبوس یا مترو با تلفن همراهتان صحبت نکنید.

16- دست خالی به مهمانی نروید مگر اینکه از شما خواسته باشند که چیزی نبرید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری آداب دست دادن، غذا خوردن و حرف زدن در جمع (مهم!)

17- در هنگام رانندگی همیشه از راهنما استفاده کنید.

18- رژیم غذایی خودتان را به دیگران تحمیل نکنید.

19- اگر فرزندانتان برای بازی به خانه دوستانشان دعوت شدند، در آن جا نباید خراب کاری کند و در آخر خانه را که به هم ریخته اند تمیز کنند.

20- با کسی متنی حرف نزنید؛ مثلا خبر مرگ کسی را با پیامک برای اطرافیان نفرستید. تماس تلفنی یا ارتباط چهره به چهره بهترین راه صحبت با دیگران است.

21- بدون اجازه افراد برای صفحات اجتماعی عکس نگیرید.

22- در مورد مسائل شخصی حساس در شبکه های اجتماعی حرف نزنید به خصوص اگر با همکارانتان رابطه دوستانه ای دارید.

23- اگر در خانه سگ نگهداری می کنید، بدانید که اجازه رفتن به هر مکانی را ندارد. باور کنید سگ شما علاقه ای به رفتن به فروشگاه ندارد!

24- قبل از اینکه موزیک پخش کنید مطمئن شوید که هدفون شما متصل است.

حتما بخوانید: چگونه اعتماد به نفس خود را در کمتر از 10 روز بالا ببریم؟ (جدیدترین تحقیقات دنیا)

25- نگویید مهمانی دارم. لطفا غذا و نوشیدنی با خود بیاورید. اسم این مهمانی نیست. اینکه دوستان خود را دعوت کنید و بعد بگویید دنگی حساب کنیم چهره بدی از شما به جای می گذارد.

26- اگر به رویدادی دعوت شدید، حتما در مورد تعداد افرادی که با خود می توانید ببرید سوال کنید.

27- و در نهایت هنوز هم همه ی آداب های قدیمی انجام می شود. مثل:

 • با دهان پر حرف نزنید.
 • با دهان بسته غذا بجوید.
 • بعد از دستشویی، دستان خود را بشویید.
 • اگر به کسی خوردید، معذرت خواهی کنید.
 • به صورت کسی دست نزنید.
 • اجازه ندهید بچه هایتان در مهمانی یا جاهای دیگر شلوغ کاری کنند.
 • در کابینت و کمد را باز نگذارید، ممکن است به کسی آسیب برسد.

دانلود کتاب آموزش آداب معاشرت

برای اینکه چیزی از قلم نیفتد، یک اپلیکیشن عالی تکمیلی در قالب 110 نکته معاشرت در زندگی اجتماعی را برای دانلود در اختیار شما قرار می دهیم:

دانلود اپلیکیشن 110 نکته آداب معاشرت

هر گونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه یادگیری اتیکت (آداب معاشرت) دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر ، من دیروز رفتم خرید و از دیشب ذهنم مرتبا مشغول این موضوع هست ، آخرای خریدم بود و بابد نیرفتیم خونه اینقدر راه رفته بودیم و خسته شدیم که وقتی وارد یه مغازه شدم بدون سلام سریع گفتم ببخشید رنگ آبی این دوکار رو دارید لطفا بیارید ، و بعدش هر دوتا زیبا بودن و خواستم فاکتور قیمت رو هم جویا شم ، ایشون گفتن چرا قیمت میپرسید قیمت مهم نیست یه همچین چیزی و بعد گفتن از کجایین با یه لحنی ، گفتم مگه فرقی میکنه ؟ میخواید تخفیف بدید مگه؟ گفتن فرق میکنه فرهنگ فرق میکنه شوکه شدم راستش من یه قیمت پرسیدم اینطور حواب دادن حالا میخوام بدونم کار من اشتباه بود قیمت پرسیدم؟ لطفا درمورد آداب خرید کردن و رفتار با فروشنده رو هم با ما درمیون بذارید ممنون

   1. سلام . ممکنه بخاطر احساس خستگی که داشتید لحن تند یا ارتباط چشمی شما باعث شده شما رو پیش داوری بکنند هیچ مشکلی در معاشرت شما وجود نداشت .

 1. درود برشما. 🌹🌹🌹
  ممنون بابت این مطالب مفید!
  شاید کسانی ذاتا بااخلاق باشن یا بودن در محیط و خانواده ای باعث شده ک از سلامت رفتارو اخلاق برخوردار شوند،
  اما متاسفانه اکثر ما نمی‌دونیم
  امیدوارم حداقل در یادگرفتن وبکار گرفتنش در زندگی واجتماع اقدام و تلاش کنیم.
  بسیار ضروره و نیاز هست.چون ندانستن و نداشتن اخلاق و رفتار درست ن تنها بخودمون آسیب میزنه بلکه به روان دیگران هم آسیب میرسونیم
  و باعث بهم ریختن اعصاب و روان دیگرانم میشیم.
  امیدوارم همه این مطالب رو بخونیم و آداب معاشرت رو یادیگیریم.
  👍👍👍❤️❤️❤️🌹🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا