آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

چگونه اعتماد به نفس خود را در کمتر از 10 روز بالا ببریم؟ (جدیدترین تحقیقات دنیا)

داشتن اعتماد به نفس یکی از هنرها و مهارتهایی است که هر کسی لازم است آنرا فرا گیرد چون نداشتن اعتماد به نفس بعد از مدتی منجر به  افسردگی، انزوا و درون‌نگری در افراد می‌شود. در ادامه نتایج جدیدترین تحقیقات دنیا در مورد اینکه چگونه می شود اعتماد به نفس خود را در کمتر از ۱۰ روز بالا ببریم را به شما خواهیم آموخت.

چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟

 

پست مشابه : ۱۷ پیشنهاد ساده برای ایجاد اعتماد به نفس و عزت ‌نفس در کمتر از ۲ هفته!


نتایج جدیدترین تحقیقات دنیا برای تقویت اعتماد به نفس در کمتر از ۱۰ روز:

زمانی که اعتماد به نفس در حد سالم و طبیعی باشد، فرد حس خوبی دارد و خود را مستحق احترام می داند اما برعکس، وقتی که فرد اعتماد به نفس پایینی دارد، ارزش کم و ناچیزی برای نظرات و عقایدش قائل می شود. چنین افرادی همیشه نگران هستند، نگران از اینکه به اندازه کافی در نگاه اطرافیان، خوب و مورد قبول نباشند. پس درمی یابیم که اعتماد به نفس، حسی است که شما را قادر می سازد تا ببینید در زندگی برای پیشرفت و ترقی به چه فاکتورهایی نیاز دارید؟ همین معجزه گر به شما توان تلاش می دهد و کاری می کند تا با علاقه بیشتری اهداف تان را دنبال کنید.

۱- موسیقی نشاط ‌بخش گوش دهید

موسیقی

حتما بارها و بارها تأثیر موسیقی های شاد را د رتقویت روحیه و افزایش اعتماد به نفس تجربه کرده اید. قبل از اینکه شب در مهمانی شرکت کنید، یا قبل از یک امتحان یا جلسه مهم، قبل از هر چیزی که ممکن است اعتماد به‌ نفستان را کمی سست کند، می‌توانید از موسیقی بعنوان انگیزه برای تقویت روحیه استفاده کنید. این موسیقی ها را هر روز گوش کنید (از نظر علمی تاثیر این موسیقی بر افزایش اعتماد به نفس ثابت شده است!!)- وی پی ان خود را روشن کنید. همچنین این موسیقی

۲- سخت نگیرید و شاد باشید

اعتماد بنفس 1 2

همیشه جدی بودن هم چندان مناسب و خوشایند نیست. اگر شما در کارتان جدی هستید، یاد بگیرید لبخند بزنید و بخندید. حتی یک لبخند کوچک میتواند دیگران را برانگیزد تا تمایل داشته باشند با شما ارتباط برقرار کنند. برای تبدیل کردن خنده به یک عادت، زمانی را مشخص کنید در طی روز تا آنرا تمرین کنید حتی برای چند دقیقه حتی در اتومبیل به سمت محل کارتان یا حتی شب قبل از خواب… احتمالا عجیب باشد، اما بعد از مدتی خندیدن میتواند به صورت عادت درآید برایتان. روشهای شاد بودن در این مطلب کاملا توضیح داده شده اند!

تحقیقات نشان داده مجبور کردن خودتان به خندیدن برای سلامتی تان بسیار مفید است. بهترین راه برای کنار آمدن با اشتباهتان خندیدن به خودتان است. افراد با اعتماد به نفس میدانند هیچکس کامل نیست و اگر هم در کسب و کارتان با سر به زمین بخورید و همه چیزتان را از دست دهید، آخر دنیا که نیست… اصلا شکست بخشی از روند موفقیت است.

۳- ورزش کنید

ورزش2

این مورد اثری عمیق بر اعتمادبه‌نفس دارد. ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و موادشیمیایی مختلفی تولید می‌کند-مثل تستوسترون و اندورفین-که حالت مثبت‌تری به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد ورزش به طور اتوماتیک‌وار اعتمادبه‌نفس افراد را بالا می‌برد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد. علاوه بر آن فرم و شکل بهتری به اندام شما می‌دهد که راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس است.

۴- از مدیتیشن کمک بگیرید

مدیتیشن1

مدیتیشن نوعی تمرکز ذهن است. این تمرکز میتواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و… صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن می تواند به آرامش افراد در استرس، به حفظ سلامتی و به بهبودی بیماران کمک کند .کسانی که مدیتیشن را به صورت مرتب انجام می دهند، هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم شادمانی و رضایت بیشتری از زندگی دارند. دستاورد این تعادل فکری افزایش بصیرت، ارتقای افکار، و خونسردی در برخورد با مشکلات است. آرامش و خود شناسی بیشتر و پذیرش بهتر دیگران روابط اجتماعی را نیز دگرگون می کند. برای یادگیری مدیتیشن کلیک کنید!

۵- تقویت ارتباط با خدا

اعتماد بنفس 1

دقایقی را برای نجوا و راز و نیاز با خدا اختصاص دهید. یکی دیگر از راه‌های اساسی برای افزایش اعتماد به نفس افراد، اصلاح ارتباط عمیق با خالق است. افرادی که ارتباط ضعیفی با خالق هستی دارند، دارای اعتماد به نفس پایینی هستند.

۶- وانمود کنید که اعتماد به نفس دارید

افزایش-اعتماد-به-نفس

گاهی اوقات پیش می آید که انسان در شرایطی قرار می گیرد که سر در گم می شود و اعتماد به نفس وی سرکوب می شود . در اینگونه مواقع بهترین چاره این است که اگر احساس اعتماد نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئنید و بنابر آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید، اعتمادبه‌نفس واقعی. این راهکار کاملاً عملی است.

۷- مهارت‌های اجتماعی تان را تقویت کنید و با  افراد مثبت‌اندیش هم صحبت شوید

مثبت-اندیشی

زندگی شخصی و کاری بدون داشتن روابط غیر ممکن است و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتماد به‌ نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد. افرادیکه با آنها نشست و برخاست می‌کنید می‌توانند موجب شادی یا ناراحتی شما شوند. ازآنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری می‌کنیم، خیلی مهم است که کنار افراد مثبت-یا حداقل به طرزی منطقی خنثی– باشیم. حضور افراد منفی باف در کنار شما باعث تخریب روحیه و از بین رفتن اعتماد به نفس می شود.

۸- احساسات و هیجانتان را کنترل کنید

اعتماد بنفس 1 3

کنترل هیجانات برای تصمیم گیری درست ضروری است، زیرا افراد زمانی که هیجان‌زده می‌شوند (هیجان‌های مثبت و منفی) سطح ادراکشان کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین اشخاص باید یاد بگیرند که چگونه هیجاناتشان را کنترل کنند. افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود باید احساساتشان را کنترل و احساساتشان را از هیجاناتشان به درستی تفکیک کنند. کنترل احساسات باعث می‌شود که افراد رضایت درونی داشته باشند.

۹- تأثیر مطالعه در افزایش اعتماد به نفس

مطالعه

چنانچه مدت کمی تا موعد جلسه یا مذاکره وقت دارید در مورد آن موضوع مطالبی را تهیه کرده و به مطالعه آنها بپردازید. همچنین اشخاص برای افزایش اعتماد به نفس خود باید برنامه ریزی منسجم مطالعاتی داشته باشند. داشتن برنامه ریزی منسجم مطالعاتی به این معنا نیست که اشخاص باید روزانه ساعات زیادی را به مطالعه اختصاص بدهند. بلکه کافی است افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود، روزانه تنها حدود ۱۰ دقیقه مطالعه داشته باشند و این کار را هر روز تکرار کنند.

۱۰- پیش بینی کنید

پیش-بینی-کردن

همواره اتفاقاتی را پیش بینی کنید که احتمال دارد رخ دهند و سپس برای آنها برنامه ریزی کنید. وقتی واقعاً از خودتان بپرسید بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست، تصویری روشن از موقعیت پیدا می‌کنید، کمی از ترستان از بین می‌رود و می‌فهمید که نتایج احتمالی آن به آن اندازه که اول تصور می‌کردید ترسناک نیستند. با اینکار عواقب احتمالی را برای خودتان تعریف می‌کنید و همچنین متوجه می‌شوید که هر اتفاقی که بیفتد می‌توانید آن را مدیریت کرده و از آن سربلند بیرون بیایید.

همچنین بخوانید :  آموزش کامل نظریه‌ها و اصطلاحات روانشناسی شخصیت (به زبان ساده)

غذاهای مناسب برای افزایش اعتماد به نفس:

ماهی-و-میگو

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان : انسان‌ها برای افزایش اعتماد به نفس خود باید از غذا‌هایی تغذیه کنند که از جنس خودشان (پستانداران) فاصله بیشتری داشته باشد. مصرف غذا‌هایی مانند آبزیان و گیاهان سبب می‌شود که حجم بیشتری از انرژی در مغز ما باقی بماند؛ بنابراین افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود باید مواد غذایی مانند جوانه گندم، میگو و ماهی را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند.

حرف آخر : علاوه بر موارد اصلی که در بالا برای افزایش اعتماد به نفس بیان نمودیم از راهکارهای فرعی افزایش اعتماد به نفس می‌توان به رفتن به سفر، پیدا کردن یک دوست جدید، ثبت نام در یک باشگاه ورزشی، تماشای فیلم سینمایی که ما را به تفکر وا می‌دارد و رفتن از مسیر‌های غیر تکراری به سمت منزل یا محل کار اشاره کرد. چنانچه سؤالی در زمینه تقویت اعتماد به نفس دارید در بخش نظرات مطرح نمایید تا پاسخگوی آنها باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن