آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

چگونه اعتماد به نفس را در چهره و ظاهر خود نشان دهیم؟

چرب زبان

اعتماد به نفس کلی از بسیاری جهات و در بسیاری از حوزه ها، از جمله ظاهر فیزیکی شما نشات می گیرد. نقص درک ‌شده در ظاهر مانند یک مشغولیت ذهنی در ارتباط با ظاهر، نظافت بیش از حد، روش‌ های غیر ضروری برای بهبود ظاهر، و یا انزوای اجتماعی (مثل توقف کردن، اجتناب از دیدن تصاویر و غیره) می ‌تواند منجر به پریشانی بزرگی شود.

در موارد حاد، فرد می ‌تواند بیماری مزمن ذهنی مانند اختلال خود زشت انگاری بدن و اختلالات خوردن با یا بدون اضطراب اجتماعی ایجاد کند. در موارد بسیار زیاد، اعتماد به نفس پایین در ظاهر می ‌تواند به سادگی باعث کاهش روحیه و لذت از فعالیت ‌های روزانه شود. به این دلیل و دلایل دیگر، درک و (در صورت لزوم) بهبود اعتماد به نفس نسبت به ظاهر می‌ تواند برای سلامت روانی کلی مهم باشد.

گام اول: بهبود عزت نفس ظاهری

در حال میکاپ کردن

1-منبع عدم اعتماد به نفس خود را مشخص کنید. فهمیدن دلیل عدم اعتماد به نفس می تواند به شما در هدف قرار دادن آن احساسات كمك كند. شروع به نوشتن یک دفتر ثبت روزانه از “عزت نفس” کنید و با توجه به روش انتخابی خود هر موقع که بیش تر یا کم تر احساس اطمینان کردید، یادداشت کنید. بعد از یک یا دو هفته، به عقب برگردید و یادداشت های خود را بخوانید و سعی کنید الگوهایی را به روشی که احساس می کنید پیدا کنید.

 


ایجاد اعتماد به نفس و هنر نه گفتن

توی این پک فوق العاده، اعتماد به نفس و هنر نه گفتن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با اعتماد به نفست توی هر جمعی بدرخش اونم فقط توی 2 هفته!


 

 • آیا در هر یک از شرایط زیر اعتماد به نفس بیش تری داشته اید: پس از گذراندن وقت بیش تری برای نظافت و یا آماده شدن، پوشیدن لباسی خاص، گذراندن وقت خود در گروه های کوچک تر، گذراندن وقت خود با افراد خاص و حتی این که آیا وقت کم تری را در رسانه های اجتماعی صرف کرده اید یا رسانه های مشهور را کم تر دنبال کرده اید؟
 • آیا موارد “بزرگ تری” مانند وضعیت اشتغال یا مشکلات شخصی شما وجود دارد که به نظر می رسد احساس کمبود اعتماد به نفس را در شما برانگیخته اند؟ بعضی از افراد این نوع اضطراب را به سمت درک خود سوق می دهند، که ممکن است به نظر ساده ‌تر از مشکل ” بزرگ ‌تر ” امنیت شغلی یا مسائل شخصی باشد.
 • اگر هیچ الگویی را نمی بینید یا هنوز مطمئن نیستید که چه چیزی باعث عدم اعتماد به نفس شما می شود، ممکن است بخواهید توصیه‌ های مختلفی را برای یافتن آن چه که به نظر می ‌رسد به دیگران کمک می‌کند، امتحان کنید.

2- به درک تصویر بدن خود بپردازید. دکتر Vivian Diller برای بهبود اعتماد به نفس در ظاهر، تعدادی تکنیک مختلف شناختی – رفتاری دارد که آن ها را “عزت نفس زیبایی” می نامد. این تکنیک ها روی ارزیابی منبع عزت نفس شما تمرکز دارند و عقاید منفی شما را زیر سوال می برند و روی راه هایی برای دید مثبت تر به ظاهر شما تفکر می کنند.

 • روی راست نشستن با سینه بیرون داده شده و انجام مراحل زیر برای افزایش اعتماد به نفس، تمرکز کنید.

3- ویژگی های مثبت خود را یادداشت کنید. سه مورد در مورد ظاهر و سه مورد در مورد شخصیت خود را که بیش تر از همه دوست دارید بنویسید. هر شش آیتم را به ترتیب اهمیت قرار دهید و یک جمله در مورد هر کدام بنویسید. به عنوان مثال، ” من به دیگران کمک می‌کنم. من هر هفته در یک خیریه محلی داوطلب می ‌شوم و همیشه وقتی که نیاز به صحبت کردن دارم، با دوستانم تماس می‌گیرم.”

4- ویژگی های مثبت خود را تجزیه و تحلیل کنید. توجه کنید که ویژگی ‌های فیزیکی در مقایسه با ویژگی‌ های شخصیتی رتبه ‌بندی شده ‌اند؛ ویژگی های شخصیتی بیش تر افراد بالاتر از ویژگی های جسمی و فیزیکی آن ها قرار دارد، که نه تنها تاکید می کند که عزت نفس روی چگونگی احساس ما نسبت به شخصیتمان تاثیر می گذارد بلکه نشان می دهد که عقیده دیگران درباره ما نیز بیش تر تحت تاثیر شخصیت ما می باشد.

5- فهرستی از بهترین ویژگی های خود تهیه کنید. سه ویژگی جسمی را که فکر می کنید برایتان جذاب تر است، بنویسید و از یک جمله برای توصیف هر یک از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال، “موهای مجعد بلند من – به خصوص درست بعد از این که از آرایشگاه خارج می شوم و بسیار شاد و سرحال به نظر می رسم” یا “شانه های پهن من، به ویژه هنگامی که دوست دخترم برای راحتی، سر خود را روی شانه من قرار می دهد.”

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • این تمرین نشان می دهد که هر کس ویژگی هایی دارد که می تواند به آن ها افتخار کند. با انتخاب لباس مناسب می توان این ویژگی ها را برجسته کرد.

6- به آینه نگاه کنید. به خودتان در آینه نگاه کنید و ببینید چه افکاری به ذهن شما می رسد. این کلمات مربوط به چه کسی هستند: شما یا شخص دیگری؟ این کلمات شما را یاد چه کسی می اندازد: یک شخص زورگو، والدین یا یک دوست؟

 • در مورد صحت و درستی کلمات در ذهن خود سوال کنید: آیا ماهیچه های شما واقعا کوچک تر از دیگر افراد هستند؟ باسن شما واقعا بزرگ است؟ آیا شما واقعا خیلی قد بلندتر از سایر افراد هستید؟ آیا هیچ کدام از این چیزها واقعا مهم هستند؟
 • در مورد چگونگی صحبت با یک دوست فکر کنید. چطور با خودتان تفاوت دارد و چطور می‌ توانید به جای استفاده از لحن انتقادی و یا منفی که به احتمال زیاد از آن استفاده کرده‌ اید، به طور مثبت درباره خودتان فکر کنید؟
 • آن چه را که در مورد خودتان دوست دارید در آینه پیدا کنید و از این پس، هر زمان که به آینه نگاه کردید، به جای ویژگی های منفی قابل درک که معمولا روی آن ها تمرکز می کنید، به این ویژگی نگاه کنید.

7- به رسانه ها مشکوک باشید. به یاد داشته باشید که تصویر رسانه ‌ها از بدن افراد برای این که شما احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید طراحی شده‌ است؛ زیرا این همان چیزی است که شما را وادار می‌کند محصولات و لباس ‌های جدید بخرید. تصاویر بدن نه تنها به طور متوسط نمایش داده می شوند، بلکه اغلب با استفاده از نرم افزاری مانند فوتوشاپ دستکاری می شوند. افرادی که این موضوع و بیش تر رسانه ها را تشخیص می دهند، معمولا درک بهتری از خود دارند.

8- روی چارچوب بندی مثبت کار کنید. اگر در نحوه نگاه کردن به خود افکار منفی احساس می کنید، دست نگه دارید و آن را دوباره به عنوان چیزی مثبت تنظیم و چارچوب بندی کنید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید بینی شما بیش از حد بزرگ است، ادامه ندهید و به خود یادآوری کنید که یک مشخصه گیرا و بی نظیر دارید. اگر فکر می کنید اضافه وزن دارید، به برجستگی های عالی خود فکر کنید و برنامه ریزی کنید که چه تغییراتی می توانید در سبک زندگی ایجاد کنید.

9- یک دفترچه اطمینان بخش داشته باشید. هر شب قبل از این که بخوابید، سه نکته مثبت درباره خود بنویسید. سپس در صبح، آن ها را بخوانید و دو مورد دیگر اضافه کنید. تکرار آن چه قبلا نوشته اید اشکالی ندارد. هرچه خود اندیشی مثبت تری داشته باشید، اعتماد به نفس کلی شما بهتر خواهد شد.

10- به دنبال مشاوره باشید. اگر درک منفی شما ادامه داشته باشد، ممکن است بخواهید که با یک روانشناس ملاقات کنید. افکار شما در مورد نحوه نگاهتان ممکن است مربوط به موضوعات عمیق تری باشد که شما کاملا از آن آگاه نیستید، و مشاوره می تواند به شما در داشتن اعتماد نفس بهتر کمک کند.

گام دوم: تغییر سبک خود

تغییر سبک پوشش

1- لباس هایی بپوشید که احساس راحتی کنید. لباسی که می پوشید واقعا می تواند بر اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، پوشیدن یک لباس ابر قهرمانانه می تواند اعتماد به نفس را تقویت کرده و باعث شود افراد احساس قوی تر بودن کنند. زنان در یک آزمون ریاضی، در یک پلیور بهتر از لباس شنا عمل می‌کنند؛ و یک کت سفید “چابکی ذهنی” بیش تری به افراد می دهد.

 • روی پوشیدن لباس هایی که باعث می شود احساس راحتی کنید، تمرکز کنید؛ مانند یک ژاکت نرم و دلپذیر، شلوار جین مورد علاقه خود و کت و شلوار و کراوات (یا چیز دیگری که حرفه ای به نظر می رسد).
 • کمد لباس خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که لباس های شما متناسب با سبک شما باشند. اگر این گونه نیستند، ممکن است لازم باشد که به خرید بروید! اگر از خرید در ملاء عام بیزار هستید یا نمی دانید چه چیزی مناسب سبک شما است، خدمتکاری را در نظر بگیرید که برایتان لباس انتخاب کند و آن ها را به خانه شما بفرستد یا با یک سیاست آسان، یک خرده فروش آنلاین پیدا کنید.
 • رنگ هایی را که دوست دارید بپوشید. انجام این کار به تقویت روحیه شما کمک می کند. اگر نمی توانید در مورد رنگی که دوست دارید تصمیم بگیرید، یک رنگ خوب و مناسب، رنگ آبی است زیرا مردم به طور کلی به آن واکنش مثبت نشان می دهند.

2- لباس هایی بپوشید که خصوصیات بدنی را که دوست دارید برجسته کنید. لباس هایی را پیدا کنید که وقتی به آینه نگاه می کنید برای شما مناسب باشند زیرا با نوع فیزیک شما مطابقت دارند یا شامل لوازم جانبی باشند که ویژگی های خوب شما را نشان می دهند. بدن و فیزیک از همه نظر کامل وجود ندارد، اما لباس های خوب و بد همیشه وجود دارد. لباس هایی اندازه و مناسب هستند که با اندام شما تطابق داشته باشند و در آن ها بهتر به نظر برسید.

 • اگر بسیار لاغر هستید، از پوشیدن رنگ های تیره مانند سیاه که شما را لاغرتر نشان می دهند خودداری کنید. به جای آن، رنگ های روشن تری بپوشید. زنان لاغر باید با پوشیدن یک لباس کمی گشاد در ناحیه کمر و کمربند دار سعی در ایجاد برخی برجستگی ها کنند. مردان لاغر باید از پوشیدن لباس های گشاد یا شلوغ برای ایجاد ظاهری چاق خودداری کنند. لباس پوشیدن در اندازه مناسب بهتر به نظر می رسد.
 • اگر شانه های پهن و باسن باریکی دارید، از شال های طرح دار (توجه به شانه های خود)، لباس هایی که شانه های شما را برجسته می کند و کفش هایی که با توجه به نوع بدنتان کوچک به نظر می رسند، خودداری کنید، اما شلوارهایی بپوشید که باسن شما بزرگ تر به نظر برسد و کفش پاشنه بلند یا چکمه هایی سگک دار بپوشید تا توجه را به پاهای شما جلب کند.
 • اگر فرم بدنی شما به شکل گلابی است، از رنگ های روشن و یا الگوهای روشن و رنگی در بالا تنه و تیره در پایین تنه استفاده کنید و از پوشیدن لباس های با راه های افقی مخصوصا در پایین تنه خودداری کنید.
 • اگر فرم بدنی شما به شکل دایره است، از پارچه زیاد در ناحیه کمر، کمربند و دامن بالاتر از زانو استفاده نکنید، و از جزئیات در بالاتر از خط سینه و زیر فاق استفاده کنید.
 • اگر فرم بدنی ساعت شنی دارید، لباس هایی را بپوشید که از کمر باریک باشند اما در قسمت بالا و پایین گشاد باشند. این کار برجستگی های بدنتان را برجسته تر می کند و چاقی پاها را کم اهمیت جلوه می دهد.

3- لباس هایی متناسب با سایز و اندازه خود بپوشید یا بدوزید. پوشیدن لباس هایی که با وزن و قد فعلی شما متناسب باشد، باعث می شود احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید، حتی اگر این لباس های اندازه، ایده آل و مورد نظر شما نباشند.

 • لباس های مختص سایز و اندازه خودتان را سفارش دهید. به عنوان مثال اگر شما یک مرد بسیار قد بلند و لاغر هستید، می توانید به جای خرید لباس پهن و عریض اما با طول مناسب قدتان از فروشگاه، آن را به صورت آنلاین سفارش دهید.
 • از لباس هایی متناسب با طول و عرض خود استفاده کنید تا زیبنده شما باشند. خیاط ها از ترفندهایی مانند اضافه کردن پلیسه (بخش های تا خورده پارچه که شکل تملق آمیز ایجاد می کنند) به لباس استفاده می کنند تا ویژگی ‌های مثبت مثل برجستگی ها را برجسته تر جلوه دهند.

4- رژ لب مناسب استفاده کنید. استفاده از رژ لب مناسب تنها به معنای انتخاب رنگ مناسب نیست. بلکه به معنای مراقبت از لب های شما به عنوان بخشی از ظاهر کلی شما با لایه برداری (به عنوان مثال، با مخلوطی از نمک و روغن بادام) و استفاده از مرهم دو بار در هفته است. برای رژ لب مناسب، هنرمندان آرایشی موارد زیر را توصیه می کنند:

 • از رژ لب زرق و برق دار خودداری کنید زیرا ارزان به نظر می رسد.
 • یک رنگ روشن بر اساس رنگ لب خود انتخاب کنید (به عنوان مثال، لب های کم رنگ = رژ لب گیلاسی، طبیعی = رنگ زغال اخته و لب های تیره = قرمز براق).
 • بر اساس رنگ پوست خود یک رنگ خنثی انتخاب کنید (چیزی روشن تر یا تیره تر از پوست خود انتخاب کنید).
 • از رنگ های سایه دار مبتنی بر آبی یا سیاه خودداری کنید، زیرا شما را پیرتر، جدی تر و حتی ترسناک تر نشان می دهند (به خون آشام فکر کنید).
 • خط لب لازم نیست، اما هنگام استفاده از آن، رنگی را انتخاب کنید که مطابق رنگ لب شما باشد، نه رژ لبتان.
 • رژلب را با دقت بمالید و برای داشتن جلوه ای ملایم تر، حاشیه لب را کمی محو کنید.
 • از مرکز لب شروع کنید و سپس به سمت کناره لب حرکت کنید، مراقب باشید که رژ لب را به طور مستقیم به گوشه های دهانتان نمالید.
 • رژ لب سایه دار قوی را روی لب پایین بکشید و سپس لب های خود را برای یک پایه روشن تر رو هم فشار دهید.
 • رژ لب را یک بار بمالید، لب های خود را روی یک دستمال فشار دهید و مجددا برای اثر طولانی تر از رژ لب استفاده کنید.

5- آرایش را بر اساس شکل صورت خود اعمال کنید. اگرچه آرایش برای همه افراد مناسب نیست، اما افرادی که آرایش می کنند با آموزش بیش تر در مورد چگونگی استفاده از آن، می توانند اعتماد به نفس خود را با بهبود ظاهرشان، افزایش دهند. درست مانند لباس، هدف از آرایش این است که با شکل شما مطابقت داشته باشد (در این حالت شکل صورت) و چشم ها را به سمت ویژگی هایی که می خواهید برجسته نشان دهید، هدایت کنید. برای تعیین شکل صورت خود، موهای خود را به عقب بکشید و در آینه به خط رویش مو و چانه خود نگاه کنید:

 • صورت های قلبی (پیشانی پهن و چانه تیز) باید فوکوس و توجه را از روی چانه تیز و گونه های برجسته خود با یک رنگ با تن ملایم روی صورت و لب ها کم کنند.
 • صورت های گرد (پیشانی و قسمت پایین صورت با هم یکسان هستند) باید با استفاده از آرایش روی گونه ها و چشم ها (به عنوان مثال استفاده از سایه چشم دودی) به توجه به خود اضافه کنند.
 • صورت های مربعی (استخوان فک و خط موی زاویه دار) برای ملایم تر کردن ویژگی های صورت باید از رنگ های ملایم روی پوست، لب و چشم استفاده کنند.
 • صورت های بیضی (پیشانی و قسمت پایین صورت با پهنای یکسان با پهلوهای کشیده تر) باید رژ گونه را با ضربات افقی اعمال کرده و چشم و لب را برای کاهش طول صورت خود متمایز کنند.

6- یک مدل موی خوب انتخاب کنید. انتخاب یک مدل موی عالی از یک آرایشگاه و یا آرایشگر خوش نام می تواند باعث شود اعتماد به نفس بیش تری نسبت به ظاهر خود داشته باشید و سبکی مدرن و شیک تر پیدا کنید. مانند آرایش، نکته کلیدی یک مدل موی خوب، مطابقت داشتن با شکل صورت شماست:

 • صورت های قلبی باید مدل موهای چتری و متناسب با طول چانه را در نظر بگیرند که به تکمیل کردن بیش تر صورت کمک می‌کند.
 • صورت های گرد باید یک فرق وسط یا کمی کج در نظر بگیرند که پری صورت را به حداقل می رساند و “یک ظاهر گول زننده ظریف تر” ایجاد می کند.
 • چهره های مربعی با در نظر گرفتن مدل لایه لایه و در یک طرف صورت توجه را به گونه ها جلب می کنند.
 • چهره های بیضی باید بدانند که بیش تر مدل ها برای آن ها مناسب است زیرا مدل های دیگر به معنای این است که صورت را بیش تر شبیه صورت های بیضی شکل جلوه دهند.

7- همواره مرتب و منظم باشید. توجه به ظاهر و مراقبت کردن از خود می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند و با چند نکته ساده برای آراستگی می توان به این نتیجه رسید:

 • ناخن های خود را آراسته و خوش فرم نگه دارید (زنان و مردان می توانند از این نکته بهره مند شوند). بعلاوه مطمئن شوید که زیر ناخن هایتان تمیز باشد.
 • روزانه چندین بار مسواک بزنید، خصوصا بعد از غذا.
 • برای تمیز کردن آرایش، کرم ضد آفتاب و عرق از دستمال مرطوب و پارچه های تمیز استفاده کنید، یا این که فقط پس از چند ساعت پر دغدغه آن ها را تجدید کنید. حتما هر 2 یا 3 روز یک بار یک شستشوی کامل صورت نیز انجام دهید تا پوست شما شفاف شود.
 • از یک مرطوب کننده ضد پیری، محافظت کننده در برابر آفتاب و کانسیلر استفاده کنید (حتی خارج از تن پوست).
 • از انگشتان دست خود (به جای برس) برای آرایش استفاده کنید و احساس بهتری داشته باشید (به معنای واقعی کلمه)، زیرا متوجه می شوید که چقدر مواد آرایشی استفاده می کنید و می تواند به شما ظاهر طبیعی تری بدهد.
 • برای مانیکور سریع از پانچ ناخن استفاده کنید. حتی برای افرادی که دهه 80 را تجربه کرده اند، امروزه از نظر اجتماعی قابل قبول تر از آن چه تصور می کنید هستند!
 • به طور مرتب از دئودورانت یا ضد عرق استفاده کنید.
 • از روغن های طبیعی (مثل آووکادو، نارگیل یا بادام) برای مرطوب نگه داشتن بدن و موهای خود استفاده کنید.

گام سوم: بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی

بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی

1- دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید. به دوستان خود و طرز فکر آن ها توجه داشته باشید. خود را با افرادی احاطه کنید که شما را سرزنش یا قضاوت نمی‌کنند چون می‌تواند بر تصویر بدنی شما تاثیر منفی بگذارد.

 • دوستان حتی می توانند به شما در رسیدن به اهداف سلامتی و تناسب اندام کمک کنند، حتی ممکن است به شما کمک کنند احساس اطمینان بیش تری نسبت به ظاهر خود داشته باشید. یک شریک ورزشی یا یک دوست برای پیاده روی پیدا کنید.

2- لبخند بزنید و تا جایی که ممکن است بخندید. لبخند زدن به همان راحتی که به نظر می رسد، حتی وقتی که مجبور به انجام آن هستید، می تواند استرس را کاهش داده و باعث شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. به علاوه موجب می شود که دیگران شما را به عنوان فردی اجتماعی و قابل ‌اعتماد بشناسند.

3- تعریف و تمجید را قبول کنید. اگر تعریف شنیدید، آن را رد نکنید، بپذیرید! اگر درباره ظاهر خود تردید دارید، ممکن است از شنیدن تعریف احساس ناخوشایندی کنید و حتی احتمال دارد واکنش اضطرابی شما این باشد که تعریف را خنثی کرده یا قبول نکنید. برای مثال، اگر کسی پیراهن شما را تحسین کند، ممکن است به آن‌ ها بگویید که این یک لباس سطح پایین است – که فقط به خاطر این که بقیه لباس ‌هایتان کثیف بوده، آن را پوشیده اید. این نشان دهنده نگرانی شما از ظاهرتان است و می تواند هم برای شما و هم برای فردی که از شما تعریف کرده ناراحت کننده باشد. در عوض، فقط تشکر کنید و از تعریفی که شنیده اید کاملا لذت ببرید.

4- به طور منظم ورزش کنید. این که آیا ورزش واقعا ظاهر بدنی شما را تغییر می دهد یا خیر مشخص نیست، اما می تواند درک شما از خودتان را تغییر داده و بالطبع می تواند منجر به افزایش اعتماد به نفس شود. یک بررسی ملی روی فعالیت بدنی و وزن انسان نشان داده است افرادی که از اندازه بدن خود راضی نیستند، صرف نظر از میزان وزن آن ها، احتمالا فعالیت جسمی کم تری دارند. این یافته نشان می دهد که صرفا فعال بودن جسمی می تواند با یک تصویر شخصی بهتر مرتبط باشد.

 • ورزش باید به اندازه کافی انجام شود تا حس موفقیت را برای شما به ارمغان بیاورد و باید منظم باشد اما نیازی به نوع خاصی از ورزش و برای مدت زمان مشخصی نیست.

5- یک رژیم غذایی سالم بخورید. برخی از غذاها مانند غذاهای پر کربوهیدرات و پر قند می توانند باعث لاغری شوند و بر روحیه شما تاثیر منفی بگذارند. غذاهایی که می توانند روحیه شما را بهبود بخشند، مواد غذایی کم چربی هستند که انرژی خود را به آرامی آزاد می کنند. این مواد غذایی برای مدت زمان زیادی انرژی ایجاد می کنند و خطر افزایش وزن، نفخ و تحریک پذیری ندارند. آن ها همچنین می توانند به ایجاد مو و ناخن های قوی تر کمک کنند، که در مجموع می تواند خود شیفتگی کلی شما را بهبود بخشد.

 • از خوردن غذاهای دارای قند، سرخ شده یا بیش از حد فرآوری شده خودداری کنید.
 • آجیل، دانه، حبوبات، میوه و سبزیجات تازه و خصوصا با رنگ های زنده و غنی، بیش تر مصرف کنید.

نکات مهم

 • به یاد داشته باشید که آن چه مردم درباره شما فکر می کنند زیاد اهمیت ندارد. مهم این است که شما و فقط شما نسبت به خودتان چه فکری می کنید.
 • گفتن چیزهای مثبت و مطمئن با صدای بلند به خود می تواند به شما کمک کند احساس اعتماد به نفس بیش تری داشته باشید.
 • اگر مردم چیزهایی را به شما بگویند، به خاطر داشته باشید که آن ‌ها فقط جنبه منفی را می بینند.
 • با خودتان رو راست باشید و آن چه را که باعث می شود احساس راحتی و اطمینان داشته باشید، پیدا کنید.
 • سعی کنید خود را با دیگران مقایسه نکنید.

بسیار کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا