آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

12 بهترین کلاس فن بیان و سخنرانی در تهران و شهرهای بزرگ+ هزینه

چرب زبان

بعد از مدت ها جستجو و تحقیق، نظر گرفتن از هنرجویان، تجربه شخصی و مقایسه دقیق، بهترین آموزشگاه های برگزارکننده کلاس های دوره فن بیان و سخنرانی در تهران و شهرهای بزرگ ایران را معرفی می کنیم.

8 نکته ای که حتما باید یاد بگیرید

اعتماد به نفس بالایی داشته باشید: هنگام صحبت کردن درباره هرچیزی اگر با اطمینان از آن صحبت کنید، تأثیر بیشتری بر شنونده می گذارد. اگر تمام اصول سخنرانی را رعایت کنید اما اعتماد به نفس کافی چاشنی صحبت خود نکنید نفوذ کافی را بر شنوندگان نخواهید داشت و احتمالا کسی به حرف های شما توجه نخواهد کرد.

به آنچه می گویید اعتقاد داشته باشید: وقتی با اشتیاق و باور صحبت می کنید می توانید کلام خود تأثیرگذار تر کنید. مردم تفاوت گفتار شما وقتی درباره آنچه با آن اعتقاد دارید و آنچه که فقط بازگو می کنید را می فهمند. بنابراین این تفاوت حساس و لطیف می توان در عمق نفوذ کلام شما ثأثیر بگذارد.

شمرده و واضح صحبت کنید: در بیان جملات هیچ عجله ای نداشته باشید. سعی کنید سخن خود را با سرعتی بیان کنید که نه غیر قابل فهم و نه حوصله سر بر باشد. یکی از مهم‌ترین راه های تقویت فن بیان، شمرده و آرام صحبت کردن است. زیرا می‌توانید کلمات و حروف را به‌طور کامل بیان کنید تا مخاطب به خوبی منظور شما را متوجه شود.

ارتباط چشمی را با مخاطبان خود حفظ کنید: اگر هنگام صحبت با فردی یا افرادی ارتباط چشمی خود را با آن ها حفظ کنید آن ها می توانند اعتماد به نفس را در چشمانتان ببیند و به حرف های شما توجه کنند. توجه داشته باشید که هنگام سخرانی در جمع به چشم های تنها یک فرد خیره نشوید زیرا این کار او را معذب می کند بهتر است چشمانتان را بین جمعیت به گردش در آورید. سعی کنید چهره هایی را که احساس بهتری به شما می دهند در بین جمع پیدا کنید و بیشتر روی برقراری ارتباط چشمی با آن‌ها تمرکز کنید.

فوق العاده کاربردی: شیوه سخنرانی و فن بیان (30 توصیه از حرفه ای ها)

به وضعیت ایستادن یا نشستنان توجه کنید: صاف ایستادن و یا نشستن باعث می شود نفس کشیدن شما بهتر شده درنتیجه صدای شما رسا تر و قدرت نفوذ بیشتری داشته باشد.

تمرین کنید: برای به دست آوردن هر مهارتی به تمرین نیاز است. برای به بهبود مهارت های فن بیان و داشتن سخنرانی مفید و عالی نیز به تمرین روزانه نیاز است. تمرین باعث از بین بردن نواقص می شود و تمام صدا پیشگان و هنرمندان برای بیان درست کلمات و رفع نواقص گفتار خود سالیان طولانی تمرین کرده اند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

زبان بدن و تأثر آن در فن بیان: نخوه حرکت دست ها و طرز ایستادن شما همچنین حالت چهره هنگام صحبت کردن می تواند در نفوذ کلام و فن بیان تأثیر به سزایی بگذارد. زبان بدن باعث می شود توجه دیداری شنوندگان نیز به شما جلب شود و بیشتر بر روی سخنرانی شما متمرکز شوند درنیجه قدرت نفوذ شما بالا می رود. برای یادگیری اصول استفاده درست از زبان بدن لازم است قبل سخنرانی یا به صورت روزانه تمرین کنید.

و اما بهترین آموزشگاه های ایران برای آموزش فن بیان و سخنوری

1-آموزشگاه فنان

 • آدرس و شماره تماس: میدان دوم صادقیه ، خیابان سازمان آب، خیابان گلستان یکم پلاک ۲۷  تماس 02191007510 و 09193799564
 • کلاس فن بیان فنان

بدون شک بهترین و حرفه ای ترین آموزشگاهی ست که کلاس های آموزش فن بیان، سخنوری، سخنرانی، اعتمادبنفس و موارد مشابه را برگزار می کند. این موسسه با تکیه بر آموزش تکنیک ها و مهارت های فوق العاده و لازم جهت رفع و تقویت مباحثی چون نداشتن اعتمادبنفس، ترس از سخنرانی، ترک لُکنت، اصول فروش ومذاکره، اصول جامع برقراری ارتباط صحیح و موثر با مخاطب، شناخت روش ها و تکنیک ها بهنگاهم سخنرانی و.. سعی دارد تا تمام این ایرادات را با سرفصل های منحصر به فرد و طراحی شده استاندارد مختص خود رفع نماید.

نه تنها کلاسهای حضوری، بلکه بصورت انلاین از همه جای ایران می توانید در کلاسهای سطح بالای این آموزشگاه شرکت کنید. مدیریت فوق العاده منظم و تجهیزات عالی، همراه با قیمت منطقی جزو ویژگیهای اصلی آن است. ضمن اینکه از پکیج این موسسه هم به عنوان مکمل می توانید بهره بگیرید.

2-مدرسه سخن

 • آدرس و شماره تماس: میدان ونک، انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5. 02188192019  و 09120809040
 • وبسایت

مدرسه سخن

این موسسه را به عنوان اولویت دوم پیشنهاد می کنیم. موسسه شهریاران سخن در سال 1383 فعالیت خود را آغاز و بعد از سال ها تلاش و تجربه در سال 1395 وبسایت مدرسه سخن را راه اندازی کرد (دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد). این موسسه دوره های آموزشی متفاوتی برگزار می کند از جمله دوره سخنوری و گویندگی عمومی، دوره آموزش سخنوری تخصصی، دوره سخنوری و گویندگی در رادیو و تلویزیون، دوره آموزش سواد رسانه ای و شهرت، دوره تربیت مربی و مدرس فن بیان و آیین سخنوری.

از ویژگی های خوب موسسه این است که تمامی دوره ها را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می کند. همچنین اگر دنبال کلاس خصوصی هستید، مدرسه سخن با توجه به روز و زمانی که شما تعیین می کنید برای شما به صورت آنلاین یا مجازی آموزش خصوصی برگزار می کند. برای ثبت نام در دوره آیین سخنوری و فنون اجرا، ابتدا به شما مشاوره می دهند و تست گویندگی می گیرند. در انتهای دوره هم، گواهینامه پایان دوره توسط جهاد دانشگاهی و موسسه شهریاران سخن به شما اعطا می ‌شود.

حتما دانلود کنید: 10 تا از موثرترین بازی های تمرینی فن بیان جهت تقویت سخنوری

3-کانون سخنوران

 • آدرس و شماره تماس: خیابان ملاصدرا خیابان شیراز جنوبی خیابان برزیل غربی پلاک 136. 02164071 و 02188041
 • وبسایت

کانون سخنوران

موسسه سخنوران به عنوان مرکز تخصصی آموزش سخنرانی و سخنوری حرفه ای و فنون ارتباطات کلامی و غیر کلامی در سال 1388 تاسیس شده و تاکنون و به بیش از 20000 سخن آموز آموزش داده است.

کلاس هنر سخنوری، کلاس مناظره و جدل، آموزش فن بیان و سخنرانی ویژه سازمان ها، کلاس خصوصی فن بیان، کلاس آنلاین فن بیان، کلاس فن بیان و سخنوری حضوری از جمله دوره هایی هستند که موسسه سخنوران برگزار می کند. مشاوره رایگان و تعیین سطح توسط اساتید در ابتدای کار برای شما انجام می شود. از دیگر ویژگی های موسسه، برگزاری کلاس ها به دو صورت حضوری و آنلاین است. همچنین دوره های خصوصی نیز برگزار می کند. در پایان دوره از طرف موسسه به شما مدرک معتبر داده می شود. برای اطلاع از سر فصل ها و جزئیات هر دوره به سایت موسسه مراجعه کنید.

4-آموزشگاه پایا

 • آدرس و شماره تماس: تهران، میدان توحید، خیابان ستارخان، بین باقرخان و پاتریس، پلاک 197. 02166921932 و 09362108861
 • وبسایت

آموزشگاه پایا

آموزشگاه کامپیوتر پایا  بیش از هجده سال سابقه فعالیت آموزشی و مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور دارد. در نظرسنجی سالانه فارغ التحصیلان بعنوان بهترین آموزشگاه در تهران شناخته شده است. پایا دوره های مختلفی را برای رشته های مختلف برگزار می کند.

به عنوان مثال دوره آموزش فن بیان و سخنوری. این دوره به صورت صد درصد عملی و کاربردی است و مهارت های سخنرانی، فن بیان و صحیح صحبت کردن را یادتان می دهند. از جمله تکنیک هایی که یاد می گیرید می توان به تکنیک های اعتماد به نفس، رفع خجالت و کم حرفی، داشتن صدایی رسا و گیرا، مدیریت ترس از سخنرانی، تقویت حافظه، الگوهای رفتاری و زبان بدن و .. اشاره کرد. همچنین جزوه دوره را رایگان به شما می دهند. در پایان دوره به شما گواهینامه بین المللی اعطا می شود. هزینه دوره در حال حاضر 1495000 هزار تومان است.

بلد باشید: 10 نکته بسیار مهم برای یک ارائه/سخنرانی تصویری موفق با هر نرم افزاری

5-مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

 • آدرس و شماره تماس: بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، بین خیابان رازان شمالی و سید حسینی، جنب بانک ملت، پلاک 83. 02122222816
 • وبسایت

مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد در سال 1389 افتتاح شد. وجود اساتید دارای مهارت و با تجربه و اعتبار بالای مجتمع از ویژگی هاییست که مجتمع فنی را برای آموزش دوره ی فن بیان و سخنرانی مناسب می دانیم. کلاس فن بیان مجتمع، به صورت کاربردی، مهارتی و ورکشاپ برگزار می شود. با شرکت در این دوره مهارت های سخنوری و سخنرانی را یاد می گیرید.

خواندن متون مختلف، آموزش اجرا در رادیو و تلویزیون، تمرین صداشناسی آوا شناسی، آموزش زبان بدن در گفتگو و اجرا و سخنرانی، تمرین گویندگی متن در استودیو، آموزش بداهه پردازی درسخنرانی(آموزش گویندگی و فن بیان)، تمرین حس و نمایشنامه خوانی و .. از مواردی هستند که در دوه فن بیان و سخنرانی به شما آموزش می دهند. در پایان دوره هم، مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران را (قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه) به شما می دهند. هزینه این دوره هم اکنون 2330000 هزار تومان است.

6-جهاد دانشگاهی

 • آدرس و شماره تماس: بلوار کشاورز، بین خیابان نادری و فلسطین، پلاک 118. 02184651230
 • وبسایت

جهاد دانشگاهی

کسی نیست که نام جهاد دانشگاهی را نشنیده باشد. جهاد دانشگاهی به عنوان يكی از بزرگترين نهادهای آموزشی و پژوهشی كشور مورد اعتماد مردم و سازمان های مختلف است و بيش از 30 سال سابقه دارد، به همین دلیل آن را جز مراکز معتبر جهت یادگیری دوره های فن بیان به شما معرفی می کنیم.

در دوره فن بیان تکنیک های برقراری ارتباط موثر، خوب سخن گفتن، اعتماد به نفس، استفاده از زبان بدن و .. را یادتان می دهند. راحت و خوب حرف زدن، غلبه بر ترس و استرس، سخنرانی فی البداهه، حذف تکیه کلام، ا… گفتن و من من کردن، فراموش نکردن متن سخنرانی و … از جمله سر فصل های این دوره هستند. این دوره پیش نیاز خاصی ندارد و همه می توانند در آن شرکت کنند. در پایان هر دوره توسط جهاد دانشگاهی برایتان گواهينامه صادر می شود که در خارج از کشور نیز اعتبار دارند. هزینه دوره در حال حاضر 1700000 هزار تومان است.

در کنار این مطلب بخوانید: 15 اشتباه ویران کننده در ارائه/سخنرانی های کاری که باید از آن دوری کنید!

7-رویای صدا

 • آدرس و شماره تماس: عباس آباد، پایین تر از سینما آزادی، خیابان میرزای شیرازی شمالی، نبش کوچه مقدم، پلاک 240- واحد 1. 02122898478 و 09192425303
 • وبسایت

رویای صدا

آموزشگاه گویندگی و فن ‌بیان رویای صدا در سال 1385 متولد شد و فعالیت خود را با برگزاری دوره‌ های گویندگی، اجرا و فن بیان آغاز کرد. برگزاری کلاس های حضوری و غیر حضوری، اساتید با سابقه و مجرب و برگزاری نیمه خصوصی کلاس های حضوری (با تعداد شاگرد کم) سه ویژگی خوب آموزشگاه رویای صدا است. رویای صدا تا به امروز بیش از 2600 هنرجو را آموزش داده است.

آموزش فن بیان و گویندگی رویای صدا شامل در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و عالی برگزار می شود. غلبه بر اضطراب، راحت صحبت کردن، یادگیری اعتماد به نفس، تمرین داشتن صدای گیرا و مناسب، زبان بدن، پرهیز از من و من کردن و .. از جمله مواردی است که در این دوره آموزشی به شما یاد می دهند. در پایان دوره گواهینامه موسسه رویای صدا با اسم و امضای استاد سعید پورمحمودی (بیش از 20 سال سابقه گویندگی و اجرا در برنامه های رادیویی و تلویزیونی)، برای شما صادر می شود.

حتما بخوانید: چگونه اعتماد به نفس خود را در کمتر از 10 روز بالا ببریم؟

8-آموزشگاه فن بیان در سایر شهرها

نکات کلیدی و تکمیلی فن بیان (اینفوگرافیک)

نکات کلیدی و تکمیلی فن بیان (اینفوگرافیک)

حتما بخوانید: اهمیت زبان بدن در ارائه یک سخنرانی +چطور از آن استفاده کنیم؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا