مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

10 تا از موثرترین بازی های تمرینی فن بیان جهت تقویت سخنوری

چرب زبان

سخنرانی عمومی مهارتی است که اگر دوست دارید مانند هر فرد دیگری در آن عالی شوید، باید تمرین داشته باشید. اگر یک اتاق آماده و پر از افراد حاضر برای سخنرانی در اختیار ندارید، باز هم دست از تمرین کردن برندارید. در واقع یکسری فعالیت هایی وجود دارد که می توانید با کمک آن ها خود را تحت فشار بگذارید و بدون مخاطب رسمی به بهترین ارائه دهنده تبدیل شوید.

بی مهابا صحبت کنید

با توجه به تحقیقات، 38 درصد یک ارائه عالی به صدا، 55 درصد به ارتباط غیر کلامی و فقط 7 درصد به محتوای ارائه بستگی دارد. یک پاراگراف را به صورت آنلاین در زبانی دیگر پیدا کنید که آن را درک نمی‌کنید و یا فقط چند خط از حروف الفبا را یادداشت کنید و با صدای بلند تمرین کنید. به لحن خود، تون صدا و به طور کلی نحوه استفاده از صدایتان برای ایجاد علاقه بیشتر توجه کنید.

مزایای سخنوری و فن بیان را بدانید

به صورت آنلاین به سخنرانی‌هایی که به طور گسترده‌ به عنوان بهترین سخنرانی شناخته شده‌اند، نگاه کنید. محبوب‌ترین سخنرانی های TED در تمام زمان‌ها، نقطه شروع خوبی است. یک سخنرانی در هر زمینه ای که به آن علاقه دارید انتخاب کنید و با یک دید حساس و کاملا ریزبینانه آن را تماشا کنید. با تجزیه و تحلیل ساختار روایی سخنرانی، متوجه خواهید شد که چه چیزی پذیرش آن‌ را موثر می‌سازد و سخنران چگونه با استفاده از تصاویر بصری و دیگر اجزا، سخنرانی را موثر و فوق العاده می کند.

حتما بخوانید: 10 تا از بهترین و جدیدترین تمرینات فن بیان جهت تقویت و تنظیم صدای شما

30 ثانیه بدون کلمات پر کننده

کلمات اضافی و پر کننده مانند اهم، میدونید ..؟ مممم و … نه تنها گوش دادن به صحبتتان را سخت می کند بلکه نشان می دهد که توانایی و آمادگی لازم در این زمینه ندارید. برای تمرین، به مدت ۳۰ ثانیه در مورد هر موضوعی که دوست دارید صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید؛ و توجه داشته باشید که تمام کلمات پرکننده را حذف کنید. هر وقت از یک کلمه پر کننده استفاده کردید، دوباره شروع کنید و دوباره امتحان کنید. این تمرین را ده بار و بدون کلمات پر کننده انجام دهید.

یک دقیقه بدون تمرین و آمادگی

برای این تمرین، یک تایمر را روی یک دقیقه تنظیم کنید و یک سخنرانی بدون برنامه‌ریزی در هر موضوعی که علاقه دارید ارائه دهید. تنها قاعده این است که نباید آن را از قبل آماده کنید. این طراحی برای این است که راحت‌تر صحبت کنید، استرس و اضطراب را به حداقل برسانید و از ترس اینکه مبادا چیزی برای گفتن نداشته باشید، بکاهید.

داستان یک عکس را بگویید

تعریف داستان برای درگیر کردن مخاطبان و کمک به آن‌ها برای حفظ اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید بسیار مهم است. برای تمرین یک عکس جالب از اینترنت پیدا کنید و یک داستان در مورد آن بگویید. در مورد پیشینه داستان، اینکه افراد داخل عکس چه کسانی هستند، رویاها و انگیزه‌های آن‌ها چیست و هر چیز دیگری که داستان را جذاب می کند، صحبت کنید.

حتما بخوانید: آموزش 27 نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی +دانلود بهترین کتاب

تعریف کردن

مهم نیست که سخنرانی درباره چه چیزی است، اما باید به نظر آید که در مورد موضوع اختیار تام دارید. یک کلمه که معنی آن را نمی دانید، انتخاب کنید. با قدرت، در مورد چیزی که فکر می‌کنید به معنای آن نزدیک است، صحبت کنید. در اینجا اهمیت در این است که چطور می‌توانید از صدا و لهجه خود برای نشان دادن توانایی و تسلط بر موضوع، استفاده کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

پرسش و پاسخ به عنوان یک کارشناس

باید یک دوست برای این یکی پیدا کنید. یک موضوع یا شغلی را انتخاب کنید که در مورد آن چیزی نمی‌دانید. از دوست خود بخواهید در این باره با شما مصاحبه کند؛ مانند یک متخصص مطلع به سوالاتش پاسخ دهید. این کار به شما در نحوه صحبت کردن و اقتدار کمک خواهد کرد.

غلو کردن (اغراق) در مورد چیزی که دوست ندارید

اشتیاق مسری است. اگر می‌خواهید مخاطبین درباره موضوع تان هیجان‌زده شوند، پس باید از خود شور و اشتیاق نشان دهید. چیزی را انتخاب کنید که نسبت به آن بی‌تفاوت هستید؛ مثلا یک ظرف در آشپزخانه انتخاب کنید و با شور و اشتیاق درباره آن صحبت کنید. از صدای خود، تاکید و زبان بدنتان برای تبدیل آن به هیجان‌انگیزترین شیء در جهان استفاده کنید.

پیام بازرگانی

سخنرانی در مورد فروش، یک ایده است، بنابراین باید هنر فروش و متقاعد کردن را به بهترین وجه ممکن بلد باشید. یک آیتم را در خانه انتخاب کنید و یک تبلیغ یک دقیقه ای در مورد آن ایجاد کنید. همزمان با ضبط صدای خودتان بگویید آن آیتم چه چیز خاصی دارد، چگونه می تواند زندگی را بهبود بخشد و چرا هر کسی به آن احتیاج دارد.

این اسم از کجا آمده است؟

این تمرین دیگری است که شما را به یک قصه گوی بهتر در صحنه تبدیل می‌کند. یک مورد را در منزل انتخاب کنید، مانند یک منگنه و یک داستان در مورد این که چگونه با این نام شناخته شده، تعریف کنید. ایده در اینجا درست و دقیق بودن نیست، بلکه می خواهیم از هر وسیله، چیزی ایجاد کنید؛ این تنها برای این است که شما را به سمت پیدا کردن و توسعه داستان‌های جالب از هر چیزی سوق دهد.

حتما بخوانید: دانلود رایگان 21 فیلم ضروری برای داشتن فن بیان قوی و ارائه سخنرانی عالی

این بازی ها یا به عبارتی تمرین های تفننی برای تقویت فن بیان و سخنوری فوق العاده هستند و نتیجه تجربیات چند ساله چندین وب سایت معتبر می باشد که آن را برای شما گردآوری کرده ایم. باز هم اگر سوال، نظر یا تجربه ای در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا