آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

15 نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد (جدیدترین تحقیقات)

یک خانه ی بزرگ یا یک ماشین جدید واقعا نمیتواند شما را خوشحالتر کند، لذت های ساده ای در زندگی وجود دارد که شادی حقیقی را برایتان به ارمغان می آورد.

شادی معنی و هدف زندگی است، کل هدف و پایان وجود انسان. این جمله را ارسطو بیش از ۲۰۰۰ سال پیش گفته است اما هنوز هم حقیقت دارد. هدف حقیقی در زندگی چیست؟ این نیست که تا وقتی زنده ایم، شاد و خوشحال باشیم؟ شادی یکی از مهمترین اهداف زندگی انسان است اما هنوز هم برای بسیاری از افراد به نظر میرسد که دست نیافتنی باشد. میتوانیم با این فکر که اگر ماشین خوب و خانه ی بزرگی بخرم، میتوانم خوشحال باشم، خودمان را فریب دهیم اما در حقیقت، خوشحالی برای همه ی ما دست یافتنی است، همین الان! این مطلب چکیده جدیدترین تحقیقات روانشناسی دنیا و نتیجه سالها تجربه و تحقیق است! با این ۱۵ نکته از امروز میتوانید زندگی شادتری داشته باشید:

۱-کاری که دوست دارید را انجام دهید

اگر شما فوتبال بازی کردن، نوشتن شعر، نواختن یک موسیقی و یا هر چیز دیگری را دوست دارید، برای انجام آن وقت بگذارید. با اینکار میفهمید که با انجام کارهایی که دوست دارید، غرق در شادی میشوید.

۲-به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات بعد از رسیدن به اهداف شخصی مان، هنوز هم احساس پوچی میکنیم چون به زندگی فرد دیگری کمک نکرده ایم. وقتی ما داوطلبانه به دیگران کمک میکنیم، احساس خوبی در ما ایجاد میشود. تاثیر این احساس باعث ایجاد یک منبع بالقوه ی قوی برای خوشحالی ما است.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا

۳-سپاسگزار باشید

وقتی به تمام چیزهایی که دارید فکر کنید و برای داشتن آنها سپاسگزار باشید، متوجه میشوید که چه انسان خوشبختی هستید. بدون آنکه حتی متوجه این باشید که نیازهای اولیه ی ما مثل غذا و یا سقفی بالای سرمان به ما از طرف خداوند اعطا شده است. با قدردانی از چیزهایی که دارید، در زندگی احساس شادی بیشتری داشته باشید. اگر می خواهید روش سپاسگزار بودن را یاد بگیرید این ویدیو را تماشا کنید!

۴-با دیگران مشارکت و همکاری کنید

وقتی شما افکار، زمان و توانایی هایتان را با دیگران به اشتراک میگذارید، احساس بهتری خواهید داشت. زندگی بدون مشارکت، تبدیل به تنهایی میشود. وقتی با دیگران مشارکت کنید، آنها احساس خوبی نسبت به شما خواهند داشت و به شما کمک میکنند تا بیشتر از زندگیتان لذت ببرید. سعی کنید کارهایتان را به صورت گروهی انجام دهید!

۵-بیشتر بخندید

تمرین کنید که بیشتر بخندید و لبخند بزنید تا تاثیر آن را بر خود و اطافیانتان ببینید. میتوانید همیشه برای خندیدن تلاش کنید. خندیدن همیشه میتواند شما را خوشحالتر کند. حتی اگر خودتان را مجبور به اینکار کنید، هنوز هم احساس بهتری خواهید داشت.

۶-ورزش کنید

آخرین باری که ورزش کردید یا به باشگاه رفتید کی بوده است؟ ورزش کردن استرس را کم میکند و موجب ترشح اندورفین میشود. انجام ورزش های مختلف مثل فوتبال، والیبال و… همچنین میتواند سرگرم کننده هم باشد. ما پیشنهاد می کنیم یوگا و مدیتیشن انجام دهید! فوق العاده زندگی شادتری خواهید داشت!

۷-به دنبال یک مربی زندگی باشید

یک مشاور/روانشناس/مربی زندگی به شما کمک میکند تا زندگیتان را ارزیابی کنید و به شما بگوید چرا در زندگی احساس خوشحالی نمیکنید. شاید شما باورها و اعتقادات محدود کننده ای دارید یا یک بلوک عاطفی دارید که نمیتوانید آن را تشخیص دهید. با صحبت کردن با یک مربی زندگی میتوانید بفهمید که چرا واقعا خوشحال نیستید و چه کاری میتوانید انجام دهید تا احساس بهتری کنید.

۸-راههایی برای مدیریت استرستان پیدا کنید

اجازه ندهید که استرس، اولویتتان یعنی شاد بودن را از شما بگیرد. شما لیاقت شاد بودن را دارید و این درست نیست که استرس در راه شما قرار گیرد. تمرین هایی مثل مدیتیشن میتواند به شما برای مدیریت استرستان کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید. در این مطلب روش کاهش استرس تا صفر را آموزش دادیم!

۹-غذاهای سالم بخورید

وقتی بیمار هستید، شاد بودن برایتان سخت است. وقتی تغذیه صحیحی داشته باشید از لحاظ فیزیکی و ذهنی احساس بهتری خواهید داشت و برای خوردن غذاهای بی ارزش احساس ناراحتی و گناه نمیکنید. بهترین و سالم ترین خوراکی ها در اینجا لیست شده اند!

۱۰- با کسانی که دوستشان دارید وقت بگذرانید

هیچ جایگزینی برای وقت گذرانی با عشقتان وجود ندارد! ما موجودات اجتماعی هستیم، مردم دوست دارند با خانواده و دوستانشان برای گفت و گوی خوب، خوشگذرانی و خنده وقت بگذارند. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهید تنها باشید. اگر واقعا کسی نیست که دوستش داشته باشید حیوانات خانگی می توانند به شما کمک کنند!

۱۱-افکار منفی را دور بیندازید

شما حتما میدانید که افکار منفی شما را به پایین میکشاند. پس چگونه میتوانیم آن را متوقف کنیم؟ بیشتر در مورد این آگاه باشید و سعی کنید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی تان کنید. با افراد مثبت بیشتر وقت بگذرانید و از افراد منفی دوری کنید. بهترین روش حذف کامل افکار منفی را از اینجا بخوانید!

۱۲-هدایای بیشتری بدهید

مجبور نیستید که کادوهای گرانقیمت بدهید، گاهی اوقات یک شعر، یک یادداشت یا حتی یک پیامک، میتواند روز یک فرد دیگر و خود شما را روشن کند. چیزهایی که میتوانید به افراد مهم زندگیتان بدهید را با آنها به اشتراک بگذارید.

۱۳-ببخشید و فراموش کنید

نگه داشتن یک کینه در دلتان به خود شما بیشتر آسیب میزند تا کسی که باعث ناراحتی شما شده است. از خودتان بپرسید اگر گذشته را فراموش کنم چه میشود؟ و وقتی برای چند ثانیه از ناراحتی و عصبانیت تان کم شد ببینید چه احساسی دارید. بجای آن بیشتر روی آینده ی درخشان تان تمرکز کنید تا احساس خوبی داشته باشید.

۱۴-در طبیعت پیاده روی کنید

وقت گذراندن در طبیعت بخصوص در مواقعی که در شهر و یا یک مکان مصنوعی زندگی میکنید، میتواند احساس طراوت و تجدید در شما ایجاد کند. یک پیاده روی در اطراف شهر یا پارک داشته باشید و هوای تازه تنفس کنید تا زیبایی های طبیعی جهان را ستایش کنید.

۱۵-خودتان باشید

همانطور که استیو جابز میگوید: زمان شما محدود است پس آن را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهید. فقط خودتان باشید و بپذیرید که چه کسی هستید و شما تفاوت دنیا را احساس خواهید کرد. این راهنمای کوتاه کمک می کند تا خودتان را بهتر بشناسید!

۱۶- ویدیوی زیر را تماشا کنید

حتما بخوانید: چگونه شاد زندگی کنیم؟ (نظر ۳ فوق تخصص روانشناسی)

نکات دیگر

  • تلاش نکنید که همه چیز را کنترل کنید. بیش از ۹۰ درصد اتفاقاتی که رخ می دهند خارج از کنترل ماست.
  • خشم و ناراحتی تان را مدیریت کنید. با کمک این راهنما
  • اشتباهاتتان را جبران کنید یا اگر قابل جبران نبود از آنها درس بگیرید!
  • احساس افتخار کنید. حتی اگر شکست خورده اید بدانید که تلاش خود را کرده اید.
  • از روابط بد و ناسالم دوری کنید. روابطی ناسالم هستند که افکار منفی را وارد ذهن شما می کنند.
  • از شکست نترسید. اگر شکست نخورید موفق نمی شوید.
  • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. شما در واقع فقط ظاهر زندگی دیگران را می بینید.
  • در لحظه زندگی کنید. هر اتفاق بدی در گذشته اتفاق افتاده و فکر شما را مشغول می کند باعث فرسوده شدنتان می شود.
  • نق زدن را تمام کنید و تا می توانید بخندید!
پایین-درآمدزایی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن