آموزش نکات روابط زناشویی موفق

زن زندگی کیست؟ 14 ویژگی ضروری همسر آینده شما

چرب زبان

افرادی که ازدواج های پایداری دارند، روزی از خود می پرسند که آیا این فردی که من با او زندگی میکنم، شخص مناسب زندگی من است؟

دانشمندان در سراسر جهان به بررسی مسائل بسیار پیچیده پیرامون عشق و رابطه میپردازند و آنها هزاران ساعت به بررسی اینکه چگونه افراد با هم هماهنگ میشوند و چه ویژگی هایی باعث میشود که آنها در روابط شان شاد و ماندگار باشد، صرف میکنند. ما در اینجا مهمترین و جالب ترین نتایج این تحقیقات را برایتان آورده ایم. اگر زنی که در کنار شما زندگی میکند این 14 خصوصیت را داشته باشد، بدانید که بهترین است.

1- از شما باهوش تر باشد

انتخاب شریک زندگی مناسب

اگر شما به دنبال شریک زندگیتان میگردید، مطمئن شوید که او انسان باهوشی باشد. به صورت ایدآل وعلمی او باید از شما باهوش تر باشد. Lawrence Whalley پروفسور دانشگاه آبردین در مدت طولانی روی زوال عقل بررسی انجام داد و او متوجه شد که زن باهوش از زوال عقل شما در آینده جلوگیری میکند. ایده ی این مورد این است که زن باهوش هیچگاه از به چالش کشیدن فکر شما دست بر نمیدارد که باعث میشود تیزهوشی ذهنتان را برای همیشه حفظ کنید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2-صادق باشد

همسر مناسب

هرکسی گاهی اشتباه میکند و یا تصمیمات غلط میگیرد. این خیلی مهم است که کسی را داشته باشید که شما را به مسیر صحیح بازگرداند و هنگامیکه اشتباه میکنید به شما بگوید. مطالعات نشان دادند مردانی که به دنبال زندگی و ازدواج طولانی مدت هستند، میخواهند شریک زندگی صادقی داشته باشند. اگر شما چنین زنی پیدا کردید، هرگز او را از دست ندهید!

3-نگرش مثبت داشته باشد

زن مثبت اندیش

آیا فرد مورد نظر شما کسی است که همیشه نیمه ی پر لیوان را میبیند؟ گاهی حتی او را بخاطر خوش بینی بیش از حد سرزنش میکنید؟ پس شما زن رویاهایتان را پیدا کرده اید. به دلیل اینکه افراد منفی برای سلامتی ما در دراز مدت بسیار بد و مضر هستند. به دلیل اینکه ما تمایل داریم که منفی بودن افرادی که اغلب اوقات با آنها هستیم را بپذیریم و این منفی بودن ها موجب افزایش ضربان قلب و اختلال در هضم غذا و همچنین کاهش تمرکز میگردد.

4-با همه ی شرایط ها سازگار است

همسر سازگار

زندگی همیشه یک تخت پر از رز نیست! گاهی در رابطه تان با همسرتان دچار مخالفت ها و تفاوتهایی میشوید که این طبیعی و اجتناب ناپذیر است؛ اما اگر هر دو طرف اهل سازش باشند، این رابطه ادامه پیدا خواهد کرد. روانشناسان UCLA، 172 زوج را برای 11 سال همراهی کردند و به یک نتیجه ی ساده رسیدند: داشتن تعهد در زندگیتان وقتی که همه چیز خوب پیش میرود، آسان است و وقتی یک رابطه تغییر میکند، نباید در این زمان چیزی مانند این بگویید که من به این رابط متعهد بودم اما این خیلی خوب پیش نمیرود پس بگویید من باید تصمیماتی بگیرم و کوتاه بیایم تا این ازدواج ادامه پیدا کند. دانشمندان دریافتند کسانی که مایل به انجام اینکار هستند و حاضرند کوتاه بیایند و باهر شرایطی سازش داشته باشند، ازدواج طولانی و خوشحالتری خواهند داشت.

5-به جوک های شما میخندد!

زوج عاشق

البته ما همیشه افرادی را در کنار خودمان میخواهیم که به جوک های ما بخندد. در سال 2006 براساس تحقیقاتی که روانشناسان در دانشگاه Westfield State انجام شد نشان داد که داشتن شریکی که فکر میکند شما بامزه هستید، برای مردها بیشتر از زنان اهمیت دارد. اگر شما زنی پیدا کردید که بتوانید با او بخندید، به خوبی از او مراقبت کنید!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6-به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگران

شریک زندگی

داشتن شریکی که در مرکز توجه عمومی قرار گیرد و به راحتی میتواند خود را نشان دهد، زندگی را بسیار آسانتر میکند. مطالعه ای که در دانشگاه Westminster انجام شد نشان داد کسانی که اطلاعات شخصی شان را در میان میگذارند، جذاب هستند.

7- از اهداف شما حمایت کند و اهداف خود را نیز دنبال کند

زوج هندی

برای مدت زیادی دانشمدان سعی میکردند که ثابت کنند مردها دوست دارند با زنان ضعیف ازدواج کنند. در کتاب Why smart men marry smart women از Christine C. Whelan به طور کامل این نظریه را بی ارزش شد و با آمار ثابت کرد که زنان موفق و تحصیلکرده بادرامد بالا، معمولا با مرد کمتر از خودشان ازدواج نمیکنند. این مزیت را فراموش نکنید که زن قوی باعث افزایش انگیزه میشود و به شما وابسته نیست پس لازم نیست که درمورد او نگران باشید. یک شخص ضعیف معمولا اهدافش را فراموش میکند. پس یک سازش سالم وقتی ایجاد میشود که اهداف شخصی و اهداف مشترکتان را باهم دنبال کنید.

8-ارتباط خوبی با والدینش داشته باشد

انتخاب همسر مناسب

اگر میخواهید بدانید همسرتان تا 30 سال آینده چگونه میشود، به والدین او نگاه کنید و اگر میخواهید بدانید که در این 30 سال او با شما چگونه رفتار خواهد کرد، به رفتار الان او با والدینش نگاه کنید. مطالعه ای که در دانشگاه Alberta انجام گرفت، 2970 نفر در همه ی سنین مورد سوال قرار گرفتند و این مطالعه نشان داد که بین ارتباط با والدین در دوران نوجوانی و زندگی عاشقانه فرد در آینده، ارتباط واضحی وجود دارد؛ اما این به آن معنا نیست که ارتباط با والدین همیشه باید کامل و بی نقص باشد.

9-مهربان باشد

همسر مهربان

علم ثابت کرده است که کلید یک ازدواج طولانی و شاد، مهربانی و سخاوت است. John Gottmann روانشناس دانشگاه واشنگتن مطالعاتش را 40 سال پیش در مورد ازدواج آغاز کرد. او فهمید که زوجین دو دسته هستند، دسته ی اول 6 سال بعد از ازدواج رابطه شان به هم میخورد اما دسته ی دوم در زمان بسیار زیادی با هم میمانند و همیشه یک چیز مشترک دارند: آنها محیط های اجتماعی را برای چیزهایی که میتوانند ستایش کنند شناسایی میکنند و بخاطر آن تشکر میکنند. آنها فرهنگ احترام را رعایت میکنند و آن را ستایش میکنند.

10-او در دعواها آرام میماند و شما را نیز آرام میکند

ازدواج-2

دعوا یک موضوع غیر قابل اجتناب در همه ی ازدواج ها است. هیچگاه دعوا نداشتن نشاندهنده ی یک رابطه ی استوار نیست. چیزی که مهم است نحوه ی کنار آمدن با اختلافات و درست کردن و حل موضوع میباشد. تحقیقاتی که در طی 13 سال برروی 80 زوج در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد نشان داد ازدواج هایی پایدارترند که زن بتواند خود را در طول دعواها آرام کند و این حس آرامش را به همسرش هم انتقال دهد. تاثیر این موضوع به اندازه ی این نیست که مرد اینکار را انجام دهد.

11- با شما کارهای احمقانه انجام دهد!

ازدواج

تحقیقات نشان داد زوج هایی که زمان زیادی را در خارج از خانه و تا دیروقت با شما میگذرانند، ازدواج پایدارتری خواهند داشت. شاید این به این دلیل باشد که زوج هایی که اوقات فراغت بیشتری با هم میگذرانند، کیفیت ازدواج بالاتری دارند.

12-زندگی خودش را داشته باشد

داشتن یک حریم شخصی و خصوصی یکی از مهم ترین موارد ازدواج است. مطالعاتی که در دانشگاه میشیگان انجام گرفت نشان داد افرادی که دوستان خود، علایق شخصی خودشان و … را داشته باشند باعث میشود که خوشحالتر باشند و زندگی برایشان خسته کننده و کسل کننده نباشد.

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا

13-ضعف های شما را بپذیرد

به نظر میرسد در بعضی روابط یک طرف، روی نقص های طرف مقابل پافشاری میکند. اگر زنی پیدا کنید که شما را همینگونه که هستید بپذیرد، بدانید که مرد خوش شانسی هستید.

14-کینه ای نباشد

اگر زنی پیدا کردید که بتواند دیگران را ببخشد، میتوانید با او زندگی طولانی داشته باشید. تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان میدهد کسانی که میتوانند دیگران را ببخشند، زندگی طولانی تری خواهند داشت؛ اما نکته ی مهم این است که بخشش، پایه و اساس زندگی سالم است. انسان ها کامل نیستند و خود شما هم همینطور! زمان هایی وجود دارد که شما اشتباهاتی مرتکب میشوید و این به همسرتان آسیب میزند، پس شما فردی را لازم دارید که بتواند شما را ببخشد.

اگر شما زنی را پیدا کردید که همه یا بعضی از این خصوصیات را دارد، با او به خوبی رفتار کنید و برای داشتن زندگی بهتر او را از دست ندهید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا