آموزش نکات روابط زناشویی موفق

17 راه برای تبدیل شدن به یک شوهر نمونه و بهبود روند ازدواجتان

چرب زبان

در این مطلب بیش از 17 روش جدید و موثر به نقل از مجله معتبر NewsCred برای تبدیل شدن به یک شوهر بی نقص را به شما یاد می دهیم. برای مردانی که همسر خود را ناراحت می کنند فرصت خوبی برای جبران وجود دارد. ممکن است این جملات را از همسرتان شنیده باشید که “احساس می کنم دیگر مرا دوست نداری “، “چرا هیچ کاری را با هم انجام نمی دهیم “. حال این به ذهنتان می رسد که برای تبدیل شدن به یک همسر خوب و داشتن یک زندگی شاد چه باید کرد؟

اگر می خواهید تبدیل به یک همسر فوق العاده و نمونه شوید، کارهایی وجود دارد که اگر انجام دهید مطمئن باشید نتیجه ی خوبی خواهید گرفت و زندگی شادی خواهید داشت. در این جا 17 راه برای اینکه همسر خوبی شوید و زندگی خود را سالم و شاد نگه دارید آورده شده است.

حتما بخوانید: ازدواج موفق: 10 نکته ی بسیار مهم که جدیدترین تحقیقات در دنیا به ما میگویند

1-یک قطب نمای اخلاقی ایجاد کنید

C:\Users\Delta Net6\Desktop\p2.jpg

هر انسانی در زندگی خود درکی از فلسفه زندگی و ایمان دارد. هر چه که هست ممکن است که نظر شما و همسرتان یکی باشد پس ازدواج خود را بر اساس همین باور ها قرار دهید. اگر هم اختلاف های جزئی راجب موضوعاتی مثل مذهب یا رفت و آمدهای خانوادگی و … دارید، رک و راست حرف هایتان را با هم بزنید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2-به خودتان اعتماد داشته باشید

C:\Users\Delta Net6\Desktop\p4.jpg

یکی از چیزهایی که ما در مورد مردان خوب می دانیم داشتن اعتماد به نفس است. مردان با اعتماد به نفس توسط همسرانشان مورد توجه قرار می گیرند و همسرشان را دوست دارند. مطمئن باشید که چگونه همسرتان را دوست دارید، خواسته هایش را فراهم کنید و از او حمایت کنید.

3- خودتان را بشناسید

word image 55

هیچ مردی کامل نیست پس در نتیجه هیچ شوهری هم کامل نیست. نگاهی به نقاط قوت، ضعف، عادت های بد و انتظارات غیر واقعی خود از ازدواج بیاندازید. درست است که شما کامل نیستید ولی می توانید برای بهتر شدن تلاش کنید. نقاط ضعف تان را از زبان همسرتان بشنوید و روی آنها کار کنید.

4-همسرتان را بشناسید

word image 56

درست مثل اینکه شما باید ویژگی های اخلاقی خود را فهرست کنید، ویژگی های اخلاقی همسرتان را هم فهرست کنید. مطمئن باشید که هر دو شما نقاط ضعف دارید. برای بهتر شدن زندگی مشترکتان در مورد نقاط ضعفتان صحبت کنید و آن ها را حل کنید.

5- یادگیرنده ی عشق باشید

word image 57

برای داشتن یک زندگی شاد لازم است که خواسته های همسرتان را بدانید. به خواسته ها و نیاز های همسرتان گوش دهید. او را عمیقا بفهمید و درک کنید. در نتیجه ازدواج شما بهبود می یابد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- یاد دهنده ی عشق باشید

word image 58

شما باید با همسرتان حرف بزنید و بگویید چه انتظاری از او دارید. به عنوان مثال از او می خواهید که شما را تحسین کند، از شما قدر دانی کند، به شما احترام بگذارد و از شما حمایت کند. اگر چه ممکن است همسرتان در بسیاری از موارد عالی باشد، اما او نیاز دارد که به او بگویید از این ازدواج چه می خواهید. برقراری چنین گفت و گو هایی، سعادت و خوشبختی زندگی مشترک را افزایش می دهد.

7- دایره واژگان احساسی خود را افزایش دهید

word image 59

برای اینکه در عشق موفق باشید کلماتی را در مکالماتتان استفاده کنید که همسرتان بیشتر دوست دارد بشنود؛ به عبارت دیگر باید فراتر از عباراتی مانند “هر چی تو بخوای عزیزم “، ” من خوبم ” یا ” نمی خواهم در موردش حرف بزنم ” صحبت کنید.

8- رابطه تان را در اولویت قرار دهید

word image 60

اولویت دهی به رابطه به این معنی نیست که تمام مدتی که سر کار هستید به همسرتان فکر کنید بلکه به این معنی است که هر تصمیمی که در مورد زندگی خود دارید درباره آن با همسرتان مشورت کنید.

9- درک وابستگی متقابل

word image 61

در ازدواج تنها چیزهایی که جدا از هم هستند حلقه های ازدواج اند. استرس های زندگی، چالش های سلامت روان، مشکلات مالی، بچه داری و غیره همه مسائل مشترکی هستند؛ بنابراین در مورد مشکلاتتان با همسرتان صحبت کنید و هر دو با هم آن ها را حل کنید.

10- او را زیاد ملاقات کنید

word image 62

مطمئنا این جمله را شنیده اید که ” هر آنچه که برای او ضروری است، آن چیزی است که برای حفظ او لازم است “. شما به این فکر می کنید که چطور او را بخندانید و شاد نگه دارید. (به عنوان مثال رقص، نمایش کمدی، کنسرت و غیره). شما باید جرقه های ذهنتان را حتی بعد از ازدواجتان هم زنده نگه دارید نه اینکه فقط مختص به دوران نامزدیتان باشد.

11-شور و شوقتان را نشان دهید

C:\Users\Mr\Desktop\p12.jpg

همانطور که شما علاقه خود را نسبت به یک تیم ورزشی یا بازی های ویدئویی نشان می دهید، احساس خود را نسبت به همسرتان نشان دهید. به شاد کردن همسرتان علاقه مند باشید و با او وقت بگذرانید.

12-برای رابطه تان بجنگید

word image 63

خانم ها دوست دارند که مورد توجه و نیاز همسرشان باشند حتی زمانی که از ازدواج خود ناراحتند. وقتی همسرتان می گوید ناراحت است به این معنی نیست که او را تنها بگذارید. یک شوهر خوب مردی است که برای زندگی اش سرسختانه می جنگد و تلاش می کند.

13- عزت نفس را انتخاب کنید

C:\Users\Mr\Desktop\p13.jpg

شما می توانید انتخاب کنید که منفعل، تهاجمی و یا قاطع باشید. مرد منفعل احساس می کند هیچ نقشی در ازدواج ندارد، در تصمیم گیری ها دخالت نمی کند و هر تصمیمی که همسرش بگیرد اطاعت می کند. مرد مهاجم بیش از حد و با تندی صحبت می کند، همسرش را تهدید می کند و تصمیم گیری را برای او سخت می کند. مرد صادق عزت نفس دارد. با همسرش مشورت می کند و تفاوت فکرشان را در نظر می گیرد.

14-شوخ باشید

C:\Users\Mr\Desktop\p14.jpg

منظور ما این نیست که مانند Kevin Hart یا Gary Owen باشید همین که بتوانید خودتان و همسرتان را بخندانید کافی ست. تا به حال زنی دیده نشده است که بگوید ” شوهرم باعث می شود که من زیاد بخندم.” علاوه بر این یک خنده کوچک در روز باعث می شود زندگیتان شاد تر شود و بهتر بتوانید رابطه احساسی و فکری برقرار کنید.

15-قدردانی خود را نشان دهید.

word image 64

نشان دادن قدردانی می تواند به سادگی استفاده از عبارات “لطفا ” و “تشکر از شما ” باشد. قدر دانی کردن از همسرتان را به مکالمات روزانه تان اضافه کنید. برخی از لحظاتی که می توانید قدردانی خود را نشان دهید عبارتند از: بعد از غذا خوردن غذا، گذراندن وقت کافی با شما، خرید مواد غذایی و یا زمانی که او نصفه شب به دلیل گریه نوزاد از خواب بیدار می شود. این حرکات کوچک برای حفظ شادی دراز مدت، بسیار مفید است.

16-از همسرتان بدون قید و شرط تعریف کنید

word image 65

تعریف و تمجید نوعی قدر دانی و تحسین است. همسرتان با تعاریف شما تحت تاثیر قرار می گیرد و احساس زیبایی و ارزشمندی می کند. این کار را بخشی از روال روزانه خود قرار دهید. اگر عشقتان را با همسرتان شریک کنید مطمئن باشید که همان عشق دوباره به شما و زندگیتان باز خواهد گشت.

17- صبور باشید

word image 66

ازدواج یک سفر است. شما به عنوان یک شوهر به طور مداوم در حال رشد هستید، همانطور که همسرتان همواره در حال رشد است. پس صبور باشید. از ازدواج خود لذت ببرید و هرگز آن را با دیگران مقایسه نکنید.

حتما بخوانید: 15 تا از رایج ترین مشکلات زناشویی و راه حل های ساده برای رفع آنها که باید بلد باشید

18- فیلم زیر را تماشا کنید:

 

این مقاله توسط اریک ویلیامز از YourTango نوشته شده است و از طریق NewsCred منتشر شده است. هر گونه سوال، نظر یا تجربه ای در ارتباط با همسرداری بهتر دارید در بخش نظرات با هنر فردی و سایر هموطنان مطرح نمایید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا