مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

22 استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن، مراقبت های شخصی و درمان

چرب زبان

عملیات Deep Clean به صورت متداول در خانه من در جریان است، این بدان معناست که من لباس راحتی می پوشم و جوش شیرین را روی همه چیز می ریزیم. درسته، شاید به معنی ریختن نباشه، اما مطمئنا در تمام اتاق ها از آن استفاده می کنم. جوش شیرین منقضی شده – که می تواند باعث عدم تاثیر در دستور العمل ها شود – هنوز هم به خوبی برای تمیز کردن و سایر کاربردها موثر واقع می شود.

استفاده از جوش شیرین نه تنها طبیعی و غیر سمی است، بلکه ارزان است و تاثیر دارد. در این جا نحوه استفاده از آن در بخش های مختلف خانه من بیان شده است:

word image 276

تمیز کردن با جوش شیرین

1- یک اسکراب نرم درست کنید – این نسخه همه منظوره باعث می شود سینک ها، وان ها و پیشخوان ها بدرخشند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2- از آن به عنوان پودر تمیز کننده استفاده کنید – می توانید از آن به عنوان یک ماده انفرادی یا در ترکیب با چند ماده دیگر استفاده کنید تا قدرت تمیز کنندگی بیش تری داشته باشد.

3- فرش ها را تر و تمیز و بوزدایی کنید – یک پیمانه جوش شیرین را با 18 تا20 قطره روغن ضروری مخلوط کنید (در صورت تمایل – من اسطوخودوس دوست دارم) و روی فرش بپاشید. بگذارید حداقل 20 دقیقه باقی بماند، سپس آن را تمیز کنید.

4- زنگ زدگی را از روی وسایل آشپزی چدنی جدا کنید.

5- بوی سطل زباله را از بین ببرید – قبل از قرار دادن یک کیسه تازه، کمی جوش شیرین در کف سطل بریزید تا بوی آن کنترل شود. اگر به تمیز کردن عمیق تر و بیش تر احتیاج دارید، یک پیمانه جوش شیرین را در حدود 4 لیتر آب داغ مخلوط کنید، سپس آن را در کف سطل بریزید و بگذارید یک شب خیس شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- اسفنج های بد بو را خیس و تمیز کنید – یک شیشه را با آب داغ پر کرده و 3 تا 4 قاشق غذا خوری جوش شیرین درون آن بریزید و هم بزنید. اجازه دهید اسفنج به مدت یک ساعت خیس بخورد، سپس آن را بشویید.

7- بوی بد کفش ها را از بین ببرید – یک چهارم پیمانه جوش شیرین را با 2 تا 3 قطره روغن ضروری مخلوط کنید (در صورت تمایل – من از اسطوخودوس یا روغن درخت چای استفاده می کنم) و داخل کفش بپاشید. اجازه دهید یک شب باقی بماند، سپس آن ها را بیرون بریزید و کفش را قبل از پوشیدن خوب تکان دهید.

8- باعث می شود که فر گاز شما نو به نظر برسد – این روش قادر است میزان چربی بیش تری نسبت به سایر مارک های خریداری شده که از حلال استفاده می کنند از بین ببرد، بعلاوه می توانید اطمینان داشته باشید که آشپزخانه شما را با بخارهای مضر پر نمی کند. شما به 1 پیمانه جوش شیرین، 1 پیمانه سرکه و آب نیاز دارید. 1 پیمانه جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری نرم درست شود. طبقات فر را برداشته و آن ها را درون سینک قرار دهید تا در آب داغ خیس بخورند. با استفاده از یک اسفنج مرطوب، خمیر تهیه شده را روی تمام قسمت های داخلی فر بمالید به طوری که تمام منافذ آن گرفته شود. فر را به مدت 20 دقیقه روی 93 درجه سانتی گراد روشن کنید، سپس آن را خاموش کرده و درب را باز بگذارید. بگذارید خمیر حدود نیم ساعت باقی بماند، سپس یک سوم پیمانه سرکه را درون بطری با قابلیت اسپری بریزید. سرکه را روی کل سطح اسپری کنید و اجازه دهید تا حباب ایجاد شود. اسفنج را در سرکه باقیمانده فرو کنید و تمام سطوح را پاک کنید. در صورت لزوم از سیم ظرفشویی نرم استفاده کنید. هنگامی که اسفنج کثیف و چسپناک شد، آن را بشویید و خوب فشار دهید، سپس آن را مجددا در سرکه فرو کنید و هم چنان به تمیز کردن روغن و چربی ادامه دهید. پس از تمیز کردن فر آن را با آب تمیز کنید و با یک پارچه نرم خشک کنید.

9- سبد لباس های کثیفتان را خوشبو نگه دارید – جوش شیرین را با چند قطره روغن ضروری (در صورت تمایل) در یک کیسه قرار دهید و در ته سبد قرار دهید.

10- به عنوان اسکراب توالت استفاده کنید – نصف پیمانه جوش شیرین را با 8 قطره روغن ضروری لیمو یا روغن درخت چای مخلوط کنید (در صورت تمایل) و داخل کاسه توالت بریزید. اجازه دهید مخلوط حدود 30 دقیقه بماند، سپس سیفون را بکشید.

11- مسواک خود را تمیز کنید – براساس گفته موسسه بهداشت دهان و دندان کودکان، می توانید 2 قاشق غذا خوری جوش شیرین را به 1 لیوان آب اضافه کنید و مسواک خود را در آن خیس کنید تا به طور موثر و بهتر تمیز شود.

12- بوی یخچال را از بین ببرید – یک بسته جوش شیرین را در یخچال قرار دهید تا بو را جذب کند.

13- بوی جعبه های کوچک را جذب کنید – جوش شیرین را در قسمت زیر جعبه قرار دهید تا بوها جذب شوند.

14- بوی جعبه یا سبد ناهار را از بین ببرید – جوش شیرین را درون جعبه یا سبد ناهار بپاشید و بگذارید 30 دقیقه (یا یک شب) باقی بماند، سپس بشویید.

15- محل استراحت حیوان خانگیFido را تمیز کنید- نصف پیمانه جوش شیرین را با 8 تا10 قطره روغن ضروری مخلوط کنید (در صورت دلخواه – من اسطوخودوس و کندر را دوست دارم) و روی پوشش کف آن بپاشید. بگذارید حداقل 20 دقیقه باقی بماند، سپس تمیز کنید.

16- کتری یا قابلمه سوخته را با آن تمیز کنید –

17- لکه های روی لیوان های قهوه و چای را از بین ببرید – کمی جوش شیرین را داخل فنجان بریزید و با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید. خواهید دید که دوباره مثل اولشان نو می شوند.

18- از آن برای تهیه پد پاک کننده خانگی استفاده کنید.

word image 277

مراقبت شخصی

1- لبخند خود را با استفاده از این اسکراب دندان روشن و جذاب تر کنید – من از جوش شیرین یک بار در هفته برای جلوگیری از ایجاد لکه ها استفاده می کنم. (پودر زردچوبه نیز برای سفید کردن دندان ها شگفت انگیز است.)

2- دئودورانت خانگی – شما دئودورانت خانگی را در تصویر بالا مشاهده می کنید که برای پوست های حساس نیز موثر است.

3- لایه برداری – صورت خود را با آب گرم مرطوب گنید، یک یا دو قاشق چای خوری جوش شیرین را کف دست خود بریزید و به آن آب اضافه کنید تا یک خمیر غلیظ درست شود. به آرامی روی پوست صورت خود ماساژ دهید منتها از تماس آن با ناحیه چشم خودداری کنید. برای حفظ تعادل PH، صورتتان را بشویید و از یک تونر استفاده کنید.

روش های درمانی طبیعی

1- آفتاب سوختگی را درمان کنید – این روش درمانی توسط بیمارستان کودکان سیاتل توصیه می شود.

2- خارش محل نیش حشرات را برطرف کنید – خمیری را با جوش شیرین و آب تهیه کرده و روی محل گزش قرار دهید تا خارش برطرف شود.

3- از آن جا که من می دانم افرادی سؤال خواهند کرد، باید بگویم که می توانید جوش شیرین را به آب اضافه کنید و آن را بنوشید تا علائم سوزش سر دل را برطرف کنید. با این حال من شخصا از این رویکرد اجتناب می کنم.

موردی را از قلم انداخته ام؟ شما چگونه از جوش ‌شیرین استفاده می‌کنید؟ در بخش کامنت ها با ما درمیان بگذارید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا