مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

10 کاربرد زغال فعال برای زیبایی، سلامتی و زندگی

چرب زبان

تصور کنید: یک ساعت فرصت دارید تا چمدانتان را برای تعطیلات رویایی خود ببندید، و همه چیزهایی را که نیاز دارید می توانید با خود ببرید – چه چیزی در چمدان خود می گذارید؟ من می توانم به شما یک مورد بگویم که قطعا مختص خودم است. زغال فعال، چه به طرف چشمه های آب گرم ایسلند بروم و چه به سواحل بالی.

یک بطری زغال فعال می تواند به عنوان کمک های اولیه و یک روش درمانی چشمه آب گرم قابل حمل و سفید کننده دندان استفاده شود. و این فقط چند مورد از کاربردهای آن است. . . ما در این مقاله اطلاعات بیش تری را پوشش خواهیم داد!

زغال فعال چیست؟

اگرچه به نظر می رسد شبیه زغال هایی است که در باربیکیو برای درست کردن کباب استفاده می شود، اما در واقع بسیار متفاوت است. زغال فعال که بعضا کربن فعال نامیده می شود، با سوزاندن مواد طبیعی – غالبا چوب های سخت، بامبو یا نارگیل – در دماهای بالا ساخته می شود تا زمانی که به دانه های جاذب و پودری شکل تبدیل شود.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

برای درک نحوه عملکرد زغال فعال، بیایید در مورد جذب و جذب سطحی صحبت کنیم. شما می دانید که جذب چیست – جذب به زمانی گفته می شود که مواد سیال در مایع یا جامد حل شوند، مانند آب که توسط یک حوله کاغذی جذب می شود.

جذب سطحی کمی متفاوت است – به این فکر کنید که بیش تر شبیه آهنربایی است که به طور خاص به مواد خاصی متصل می شود و آن ها را به هم می چسباند تا از بین نروند.

میلیون ها میکروپور موجود در زغال فعال بر روی فلزات سنگین، ویروس ها، سموم، انواع خاصی از باکتری ها و مواد دیگر می چسبند.

فقط دو گرم (حدود 4 کپسول زغال فعال ایجاد شده توسط نارگیل) دارای یک سطح بزرگ تر از کل زمین فوتبال است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

زغال فعال چه فایده ای دارد؟ 8 مورد استفاده از زغال فعال

قبل از پرداختن به این موضوع، باید گفت که این گفته ها توصیه پزشکی نیستند، بعلاوه توسط FDA ارزیابی نشده اند و به منظور تشخیص، معالجه و یا درمان هر بیماری نیستند. هم چنین، ایده خوبی است که درمورد راه حل های خانگی که در نظر گرفته اید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنید.

خوب، پیش به سوی بیان مزایای زغال فعال برای همه چیز، از داروهای خانگی گرفته تا باغداری.

1- مسمومیت غذایی و رفع مشکل معده

زغال فعال برای اتصال به سموم بسیار مفید است و اغلب در اورژانس بیمارستان برای درمان مسمومیت استفاده می شود.

زغال فعال گاهی اوقات برای کمک به درمان مصرف بیش از حد دارو یا مسمومیت استفاده می شود.

وقتی زغال درون بدن فعال شود، داروها و سموم می توانند به آن متصل شوند. این کار کمک می کند بدن از مواد ناخواسته خلاص شود.

مردم برای مدیریت یک مسمومیت یا مصرف بیش از حد، زغال فعال دریافت می کنند.

زغال فعال هنگامی که همراه سایر درمان ها استفاده شود، می تواند برای یک مسمومیت حاد موثر باشد. اما در بعضی موارد مفید نیست، از جمله مسمومیت با:

  • سیانید
  • لیتیوم
  • الکل
  • قرص آهن”

در حالی که برای مشکلات جدی باید به پزشک یا اورژانس مراجعه کرد، منتها استفاده از زغال فعال در خانه تحت شرایطی مفید است که اغلب در موارد خفیف مسمومیت غذایی یا مشکلات معده مدیریت شود.

برای درمان های طبیعی: استفاده از زغال فعال برای مسمومیت غذایی توصیه می شود. آن چه آن ها پیشنهاد می کنند این جا است:

  • ” 3 کپسول را هر دو ساعت با سه دوز مصرف کنید. دوزهای زغال فعال داخلی می توانند به جذب سموم ناشی از مسمومیت غذایی کمک کنند. زغال فعال در مراحل اولیه مسمومیت با مواد غذایی بهترین کارکرد را دارد (وقتی اولین بار متوجه می شوید که مسمومیت غذایی دارید). “

من هم چنین متوجه شدم که زغال فعال برای رفع مشکلات معده بسیار مفید است. این ماده در بسیاری از فیلترهای آب برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود، بنابراین منطقی است که از بدن برای شستشوی آن چه که قرار نیست وجود داشته باشد، پشتیبانی می کند. جالب توجه است كه در این مطالعه مشخص شد كه زغال فعال به باکتری E.coli نسبت به سایر باکتری های طبیعی (مفید) موجود در دستگاه گوارش محکم تر متصل می شود.

2- برای آرام کردن محل نیش حشرات استفاده می شود

این صحیح ترین و هوشمندانه ترین روش برای آرام کردن محل نیش های خارش آور نیست – در صورت بروز مشکل، استفاده از مرهم نیش حشرات بهتر است – اما زغال فعال نیز گزینه مناسبی برای تسکین محل نیش و گزش است. فقط کافی است با کمی آب مخلوط شده و روی محل مالیده شود. برای جلوگیری از نیش حشرات این روشهای ساده را نیز مطالعه کنید

3- ناراحتی گوارشی را تسکین می دهد (گاز، نفخ، اسهال)

James F می نویسند: “زغال فعال برای كاهش نفخ دستگاه گوارش و هم چنین برای جذب سموم مضر از جمله عوامل عفونی كه باعث اسهال می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.”

بسیاری از مردم می گویند که این امر به طور بی نظیری به نفخ نیز کمک می کند. مطالعاتی که این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند مختلط است، که همه آن ها تعجب آور نیستند.

ما از تحقیقات در مورد SIBO (رشد بی رویه ی باکتری های روده کوچک) می دانیم که دو نوع میکروارگانیسم وجود دارد که به طور معمول باعث نفخ می شوند – آن هایی که هیدروژن تولید می کنند و آن هایی که متان تولید می کنند. هیدروژن و متان به مداخلات مشابه پاسخ نمی دهند، بنابراین معقول است که زغال فعال ممکن است به درمان بعضی موارد کمک کند اما در موارد دیگر نه.

برای این منظور، James F Balch موارد زیر را توصیه می کنند:

“آن را با یک لیوان آب، با فاصله دو ساعت از دیگر داروها و مکمل ها مصرف کنید.

دوز مصرف: 500 – 1000 میلی گرم سه بار در روز تا سه روز مصرف کنید. “

استفاده از زغال فعال برای سفیدی دندان

4- سفید کردن طبیعی دندان ها

زغال فعال به تانن ها و سایر ترکیباتی که دندان ها را لکه دار می کند، به شدت متصل می شود و به طور سنتی در تانزانیا برای تمیز کردن دندان ها استفاده می شود. گزینه دیگر خرید خمیر دندان سفید کننده است که شامل زغال فعال و سایر مواد طبیعی است.

زردچوبه نیز قادر است دندان ها را سفید کند که در اینجا آموزش داده ایم.

5- رنگ غیر سمی طراحی صورت

پس از آن که کمپین تبلیغاتی برای لوازم آرایشی بهداشتی گزارش داد که آزمایش هر 10 نفری که رنگ طراحی صورت استفاده کرده اند از نظر سرب مثبت بوده است، دستور العمل های آسانی برای رنگ غیر سمی طراحی صورت تهیه شد. بعلاوه آزمایش، 6 نفر از 10 مورد آزمایش شده برای سایر فلزات سنگین سمی نیز مثبت بود.

6- ماسک صورت و پاک کننده

برای پاکسازی عمقی منافذ پوست، 1 تا 2 کپسول زغال فعال را با آب کافی مخلوط کنید تا قابل استفاده و پخش شود و حدود 10 دقیقه قبل از شستشو روی صورت بمالید. آن را با یک مرطوب کننده مانند روغن دانه گل سرخ یا سرم ترمیم کننده پوست همراه کنید.

بسیاری از افراد نیز برای متعادل کردن پوست های چرب یا آکنه دار، از صابون زغال فعال استفاده می کنند.

7- رفع بوی زیر بغل

زغال فعال قادر است بوها را به خوبی جذب کند. بسیاری از شرکت ها آن را به عنوان یک جزء فیلترینگ در فیلترهای هوا قرار می دهند. بعضی اوقات به شکل ضمیمه با دئودورانت های طبیعی ترکیب شده است، اما من آن را شخصا امتحان نکرده ام، زیرا عاشق دستور تهیه دئودورانت خانگی هستم.

زغال فعال

با این حال، می دانم که برای برخی از افراد که متوجه می شوند دئودورانت های طبیعی، بو را کاملا از بین نمی برند، اضافه کردن یک ماسک زیر بغل زغال فعال به حالت روتین، می تواند واقعا مفید باشد. فقط کافی است 4 تا 5 کپسول را درون یک کاسه کوچک بریزید، با آب مخلوط کنید تا به یک قوام قابل پخش برسد، آن را زیر بغل بمالید و بگذارید 5 دقیقه بماند، سپس بشویید.

8- تصفیه آب

برای این مورد نمی توانید از کپسول های زغال فعال استفاده کنید، اما هنوز هم قابل ذکر است. من همیشه سعی می کنم یک بطری آب قابل حمل که حاوی فیلترهای زغال فعال داخلی باشد، همراه خود داشته باشم. آن ها وقتی به مسافرت می رویم و به آب تصفیه شده تمیز که در خانه موجود است دسترسی نداریم، بسیار استفاده می شوند.

9- از بین بردن بوی ماشین و خانه

همان طور که در این مقاله در مورد بهبود طبیعی کیفیت هوای داخلی صحبت شد، کیسه های Moso یک گزینه خوب جهت تصفیه هوا با قیمت مناسب هستند که می توانند به جذب بو و سموم در فضاهای کوچک مانند اتومبیل، کمد، حمام و محل نگه داری حیوانات خانگی کمک کنند.

آن ها از زغال فعال پر شده اند. زغال فعال همان موردی است که کمپانی هایی مانند Austin Air در فیلترهای هوای برتر خود استفاده می کند.

هر کیسه تقریبا دو سال کار می کند. هر ماه آن را در آفتاب قرار دهید تا توانایی خود را حفظ کند. بعد از سال دوم زغال را از بسته خود خارج کرده و در حیاط یا باغچه استفاده کنید.

10- زغال فعال برای گیاهان

غالبا زغال باغبانی نامیده می شود. کیسه های زغال فعال در بسیاری از فروشگاه های لوازم باغبانی یافت می شود. آن ها اغلب در گلخانه ها و گلدان های بدون زهکشی مورد استفاده قرار می گیرند تا گیاهان را از غرقاب شدن در امان نگه دارند.

ویدیویی از کاربردهای زغال فعال

 

زغال فعال را از کجا می توان تهیه کرد؟

مارک برخی از کپسول های زغال فعال بهتر عمل می کنند، زیرا از پوسته های نارگیل ساخته شده اند، که از زغال فعال چوب سخت متخلخل تر است (به معنای واقعی جذب آن بهتر است). بعلاوه پوسته های نارگیل گزینه ای پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست محسوب می شوند.

سوالات متداول

آیا زغال فعال دارای عوارض جانبی است؟

“زغال فعال معمولا هنگامی که برای درمان مسمومیت یا سایر مصارف بیش از حد استفاده می شود، بی خطر است اما باید در یک مرکز مراقبت های بهداشتی انجام شود. از عوارض جانبی در صورت استفاده طولانی مدت برای درمان، می توان به شرایطی مانند گاز اضافی اشاره کرد.

اثرات جانبی. هنگامی که زغال فعال را از طریق دهان مصرف می کنید، می تواند باعث موارد زیر شود:

  • مدفوع سیاه
  • زبان سیاه
  • استفراغ یا اسهال
  • یبوست

در موارد جدی تر، می تواند باعث انسداد دستگاه گوارش شود. ”

آیا هشدار دیگری وجود دارد که باید از آن آگاهی داشته باشید؟

از آن جا که زغال فعال با بسیاری از مواد از جمله ویتامین ها و داروهای تجویزی و یا بدون نسخه پیوند برقرار می کند، نباید در فاصله کم تراز دو ساعت قبل یا بعد از مکمل ها یا داروها استفاده شود.

آیا زغال فعال منقضی می شود؟

برخی از تولید کنندگان ممکن است لفظ تاریخ انقضا را برای رعایت مقررات دولتی ذکر کنند، اما منابعی که مطالعه کرده ام، می گویند که باید تا زمان خشک شدن که ممکن است نامحدود باشد، استفاده گردد. اگر در یک ظرف عاری از هوا ذخیره نشود، سرانجام با جذب رطوبت و سایر آلاینده ها یا ذرات موجود در محیط “پر می شود”.

بقیه دستورهای خانگی بسیار کاربردی ما

ساخت مواد آرایشی بهداشتی

واکس داشبورد ماشین اسپری خوش بو کننده
ضد عفونی کننده سطوح یخ خشک
اسکراب صورت پرایمر خانگی
صابون معمولی صابون زردچوبه
ماسک اسپری ضد حشرات
ماسک مو ژلاتینی دهانشویه خانگی
لوسیون مرطوب کننده ژل مو طبیعی
عطر خاص برای خودمان ضدعفونی کننده دست
خمیر ریش مرطوب کننده صورت
تونر پوست

ساخت مواد خوراکی

پروتئین وی گوجه فرنگی خشک
سرکه سیب سرکه انگور

ساخت ابزار و ملزومات

میکس از بین برنده زنگ زدگی فلزات چراغ قوه
محلول از بین برنده علف هرز

ساخت کاردستی و هنری

حیوانات کاغذی یویو
رنگ نقاشی دستبند پسرانه
کارت عروسی

 

origami

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا