سایر هنرهای مهم

آموزش ساخت 4 نوع دستبند پسرانه (بسیار زیبا)

چرب زبان

زیورآلات خانگی فقط برای خانم های نیستند، این دستبند های مختلف برای مردان هم می کاربرد دارد که می تواند ظاهر آن ها به روز کند و روی مد بیاورد. درست کردن دستبند برای آقایان یک کار بسیار آسان و ایده ای به صرفه برای هدیه دادن است. گاهی اوقات هزینه آن شاید کم تر از 10.000 تومان باشد، همچنین این دستبند ها بسیار منحصربفرد هم هستند و نگران نیستید که شخص دیگر هم عین دستبند شما را انداخته باشد، در نتیجه می تواند به یک کادوی خاص تبدیل شود.

ساخت دستبند استخوانی با رنگ چای

آیا دوست دارید که متفاوت به نظر برسید؟ پس چرا از این دستبندهای زیبا که از مهره های استخوانی و با رنگ چای درست شده است و با یک نخ به هم وصل شده اند، استفاده نمی کنید؟

Homemade Tea Dyed Bone Bead Bracelets

لوازم مورد نیاز:

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

 • مهره های مخصوص ساخت دستبند – مهره های استخوانی 12 میلی متری گرد ( با حفره بزرگ )
 • الاستیک یا کش نازک برای قرار دادن مهره ها
 • بند کفش چرم یا نخی ( شلاقی )

روش انجام کار:

1-مهره ها را با نخ چرم و الاستیک به هم وصل کنید تا این که به 4 مهره آخر برسید، این 4 مهره را فقط با الاستیک بهم وصل کنید.

Thread the beads with both the leather and the elastic

2-دو انتهای الاستیک را با گره به هم وصل کنید ( اما نه گره بیش از حد سفت ) تا دستبند بتواند راحت باز و بسته شود و بعد این قسمت را چسب زده و منتظر بمانید تا خشک شود.

3-چرم را در 4 مهره آخر وارد کنید، دو مهره در هر طرف (از طریق بستن مهره ها روی هر کدام از چرم ها و الاستیک که قابل دیدن نیست، تا دستبند بتواند راحت باز و بسته شده و کش بیاید).

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4-گره را در هر کدام از انتهاهای دستبند، نزدیک به مهره ها بزنید، و سپس دو انتهای چرم را با یک فاصله بزرگ در قسمت چرم بهم وصل کنید تا دستبند به راحتی باز و بسته شود.

5-اگر لازم است تیکه اضافی چرم را قیچی کنید.

A Tea Dyed Bone Bead Bracelet

یک دستبند کشی ساده برای مردان

همه چیزی که برای ساخت این دستبند باید فراهم کنید، یک تکه کش یا الاستیک و مقداری مهره است.

Mans Homemade Bracelet

روش انجام کار:

1-کش را به اندازه دور مچ خود اندازه بگیرید و مهره های انتخابی مخصوص را به آن وارد کنید.

Thread beads on wrist length elasticity

2-الاستیک یا کش را محکم ( اما نه بیش از حد سفت ) در قسمت انتها گره بزنید و سپس برای امنیت بیشتر، گره را چسب هم بزنید.

Knot at the ends and then glue

آسان تر از این روش نخواهد بود.

Homemade Bracelets For Men

این دستبند های خانگی جزء آسان ترین ها و محبوب ترین روش ها هستند و به راحتی بدون نیاز به استفاده از قفل، باز و بسته می شوند و می توانند برای هر سایزی از مچ متناسب باشند.

ساخت دستبند های ضخیم کنفی مردانه

کنف یک فیبر طبیعی و ارزان است و می تواند برای ساخت دستبند و دیگر زیورآلات مورد استفاده قرار بگیرد. کنف رنگ های مختلفی دارد و ضد آب است. در نتیجه مردان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و به راحتی فعالیت هایی مثل شنا و موج سواری را هم انجام دهند. کنف در قطر های بزرگ تر هم در دسترس است که برای ساخت دستبند های ضخیم تر هم مناسب می باشد.

دستبند کنف ساده

برای ساخت دستبند کنف ساده برای مردان از گره مربعی استفاده می شود. برای ضخیم کردن این دستبند، باید یک عدد کلاف کنف خریداری کنید که حداقل 3 میلی متر قطر داشته باشد. قبل از این که بخواهید تکنیک های پیشرفته تری را برای ساخت کنف به کار بگیرید، بهتر است که در مراحل اولیه از همان روش زیگ زاگ استفاده کنید.

لوازم مورد نیاز:

 • کلاف کنف، هر رنگی با حداقل 3 میلی متر ضخامت
 • قیچی
 • سوزن یا نوار ( انتخابی )

مرحله 1: یک رشته از کنف را ببرید و از طول نهایی که برای دستبند مد نظر دارید، 4 برابر بلندتر باشد. مثلا اگر یک دستبند 18 سانتی می خواهید، یک رشته کنف 70 سانتی را برش دهید.

مرحله 2: یک رشته کنفی را برش دهید که از طول دستبند شما 12 برابر بلندتر باشد. به عبارت دیگر برای دستبند با طول 18 سانت، به رشته کنفی به طول 2متر و13 سانت در این قسمت نیاز دارید.

مرحله 3: هرکدام از این رشته ها را از وسط تا بزنید. این چهار قسمت ایجاد شده را با دست گره بزنید و یک 1 سانتی ایجاد کنید. زیر حلقه را با یک دست بگیرید و بالای حلقه و اطراف نخ را با دست دیگر بگیرید. آن را سفت بکشید، به طوری که قسمت کوتاه تر کنف در مرکز قرار بگیرد و قسمت بلند تر در هر دو طرف باشد. قسمت کوتاه تر باید در بیس دستبند باشد، در حالی که قسمت بلندتر باید برای گره زدن استفاده شود.

نکته: اگر مایل هستید، کنف را به میز چسب بزنید یا آن را به شلوار سوزن بزنید و یک محافظ سوزن را در قسمت حلقه استفاده کنید. این اقدام باعث تثبیت کنف هنگام گره زدن می شود.

مرحله 4: نخ سمت چپ را از دو نخ مرکزی عبور دهید و سپس به زیر نخ سمت راست بیاورید.

مرحله 5: نخ راست را زیر دو نخ مرکز برده و بعد به بالای حفره و روی کنف سمت چپ ببرید. این حرکت باعث ایجاد اولین نیمه گره مربعی می شود.

مرحله 6: نخ چپ را زیر دو نخ مرکزی عبور دهید و بعد روی نخ راست بیاورید.

مرحله 7: نخ راست را روی مرکز عبور دهید و آن را پایین حفره بکشید و زیر نخ سمت چپ ببرید. آن را سفت کشیده و گره را محکم کنید.

مرحله 8: مراحل 5 تا 8 را تکرار کنید تا گره های مربعی در اطراف دستبند ایجاد شوند. این کار را تا جایی انجام دهید که دستبند به طول مورد نظرتان برسد.

نکته: زمانی که طول دستبند بلندتر می شود، نوار یا سوزن را به یکی از آخرین گره ها برسانید تا دستبند هنگام کار کردن، وضعیت ثابتی داشته باشد.

مرحله 9: زمانی که دستبند به طول مورد نظر رسید ، انتهای آن را با قیچی برش دهید تا 2 یا 4 سانت از کنف باقی بماند.

مرحله 10: برای گره زدن دستبند، 2 تا 4 سانت از اضافه کنف را در طول حلقه روی انتهای مخالف دستبند برش دهید و کنف اضافی را در اطراف حلقه گره بزنید .

تغییر شکل دستبند: زمانی که در ساخت دستبند کنفی با گره مربعی استاد و حرفه ای شدید ، می توانید انواع دیگر گره ها را با مهره ها امتحان کنید.

دستبند کنفی زیگزاگی

این تغییر شکل باعث مورب شدن چپ و راست گره ها می شود. زمانی که یک کنف ضخیم ایجاد می گردد، نتیجه آن، طرحی می شود که کاملا مردانه است و هنگام انجام فعالیت های سخت هم دوام می آورد. لاین گره های مورب از یک زیگزاگ با یک نخ تنهای کنفی بین آن ها ساخته خواهد شد.

لوازم مورد نیاز:

 • کلاف کنف با رنگ مورد علاقه ، ضخامت حداقل 3 میلی متر
 • قیچی
 • سوزن یا نوار چسب ( انتخابی )

مرحله 1: دو تیکه از کنف را برش دهید، هر کدام به طول 2 متر از وسط تا بزنید. چهار تا کنف از طول در اختیار دارید که می توانید با دست یک گره را ایجاد کنید.

مرحله 2: نخ کنف دوم را از سمت چپ زیر و در اطراف اولین نخ از چپ پوشش دهید. نخ را بکشید تا گره سفت شود.

مرحله 3: مرحله سوم را با نخ سوم از سمت چپ تکرار کنید و سپس با نخ چهارم از سمت چپ، باز هم این کار را انجام دهید.

مرحله 4: گره ها را تنظیم کنید، این گونه یک مورب شکل داده می شود که از بالا سمت چپ و پایین سمت راست کشیده شده است . توجه کنید که رشته نخی که رشته اول و در سمت چپ بود، اکنون باید رشته چهارم در سمت راست باشد.

مرحله 5: ترتیب گره ها را با تا زدن رشته سوم از چپ در اطراف رشته چهارم از چپ برعکس کنید.

مرحله 6: رشته دوم را از چپ در اطراف رشته چهارم گره بزنید . دوباره با رشته اول روی سمت چپ، این کار را تکرار کنید.

مرحله 7: گره ها را تنظیم کنید تا یک شکل مورب بگیرند که از راست و بالا به چپ و پایین کشیده شوند. گره ها را لابلای رشته های کنف ادامه دهید تا رشته، شکل زیگ زاگی بگیرد.

مرحله 8: مراحل 2 تا 7 را ادامه دهید تا یک زیگ زاگ در کل دستبند ایجاد گردد.

مرحله 9: زمانی که دستبند به طول مورد نظر شما رسید، انتهاب آن را با قیچی ببرید و 2 تا 4 سانت از کنف باقی بماند.

مرحله 10: برای گره زدن دستبند، 2 تا 4 سانت از کنف اضافه و بیرون زده از حلقه را در انتهای مخالف دستبند ببرید و کنف اضافه را در اطراف حلقه گره بزنید .

دستبند کنفی دو رنگ

می توانید کنف را با رنگ طبیعی اش بخرید اما کنف های رنگی هم در دسترس هستند. برای ساخت دستبند کنفی دو رنگ، دو رشته پایه از کنف را که در مرحله اول گفتیم ، برش دهید. به یاد داشته باشید که این رشته ها باید غیر قابل رویت باشند، بنابراین رنگشان خیلی مهم نیست.

رشته کنف را با رنگ آ، 6 برابر بلندتر از دستبند نهایی برش دهید. سپس رشته کناف با رنگ ب را شش برابر بلندتر از دستبند برش دهید. مراحل 3 تا 10 مرحله ساده را ادامه دهید تا دستبند کنفی دو رنگ را بسازید.

دستبند کنفی با مهره

مهره ای با حفره بزرگ را انتخاب کنید تا دو رشته کنف، داخلش برود. مراحل 1 تا 8 را از ساخت دستبند ساده تکرار کنید و گره مربعی بزنید. زمانی که مرحله 8 را کامل کردید، مهره ها را داخل دو رشته کنف بیاندازید تا به آخرین گره برسید.سپس گره را ادامه دهید. کنف باعث ثابت نگه داشتن مهره ها می شود .

آموزشهای عالی دیگر

بقیه دستورهای خانگی بسیار کاربردی ما

ساخت مواد آرایشی بهداشتی

واکس داشبورد ماشین اسپری خوش بو کننده
ضد عفونی کننده سطوح یخ خشک
اسکراب صورت پرایمر خانگی
صابون معمولی صابون زردچوبه
ماسک اسپری ضد حشرات
ماسک مو ژلاتینی دهانشویه خانگی
لوسیون مرطوب کننده ژل مو طبیعی
عطر خاص برای خودمان ضدعفونی کننده دست
خمیر ریش مرطوب کننده صورت
تونر پوست

ساخت مواد خوراکی

پروتئین وی گوجه فرنگی خشک
سرکه سیب سرکه انگور

ساخت ابزار و ملزومات

میکس از بین برنده زنگ زدگی فلزات چراغ قوه
محلول از بین برنده علف هرز

ساخت کاردستی و هنری

حیوانات کاغذی یویو
رنگ نقاشی دستبند پسرانه
کارت عروسی

 

origami

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام
  ممنون از آموزشهای جالبتون
  نمیشه فیلمی هم اموزش بدین؟
  یه کم با متن پیش رفتن سخته

  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا