آموزش هنرهای مهم متفرقه بانوان

آموزش روش شروع جواهردوزی دستبند زیبا (گام به گام)

google zomorodian

چند سال پیش دستبند هایی به نام دستبند های دوستی یا دستبند های کومیهیمو میان جوانان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده بود. خبر خوب این است که این دستبند های رشته ای دوباره مد شده اند و با دنبال کردن این آموزش می توانید خودتان به راحتی یکی از این دستبند های کومیهیمو را ببافید.

وسیله های مورد نیاز

How to Kumihimo Braid 1 Materials.jpg

  • صفحه ی بافت کومیهیمو
  • کاموا/ نخ قطیان/ نخ کوبلن
  • قیچی

آموزش قدم به قدم بافت دستبند کومیهیمو یا دستبند دوستی

۱ ـ صفحه ی بافت کومیهیمو را آماده کنید

قدم ۱

هشت رشته نخ در اندازه های یکسان ببرید و یک گره به انتهای آن بزنید. به خاطر داشته باشید که بسته به نوع نخی که برای بافت این دستبند ها استفاده می کنید، در آخر اندازه دستبند ها، تقریبا یک سوم نخ اولیه خواهد شد.

How to kumihimo Braid 2.jpg

قدم ۲

گره را از داخل صفحه ی بافت دستبند کومیهیمو عبور دهید.

How to kumihimo Braid 3.jpg

قدم ۳

مطابق تصویر زیر، هر رشته نخ را از یکی از شکاف های موجود در صفحه ی بافت کومیهیمو عبور دهید: دو رشته نخ در بالا و پایین و دو رشته نخ در سمت راست و چپ صفحه ی بافت کومیهیمو.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

How to kumihimo Braid 4.jpg

۲ ـ شروع به بافتن کنید

قدم ۱

رشته نخ سمت چپی را که در بالای صفحه ی بافت قرار دارد (نخ قرمز)، بردارید و آن را کنار رشته نخ سمت چپی که در پایین صفحه ی بافت قرار دارد (نخ صورتی) بگذارید.

How to kumihimo Braid 5.jpg

سپس رشته نخ سمت راستی را که در پایین صفحه ی بافت قرار دارد (نخ آبی)، بردارید و آن را کنار رشته نخ باقی مانده در بالای صفحه ی بافت (نخ یاسی) ، قرار دهید.

How to kumihimo Braid 6.jpg

قدم ۲

صفحه ی بافت کومیهیمو را ۹۰ درجه بچرخانید تا رشته نخ هایی که قبلا در جهت شرقی و غربی بودند، الان در جهت شمالی و جنوبی قرار بگیرند.

How to kumihimo Braid 7.jpg

قدم ۳

قدم ۱ را تکرار کنید، یعنی رشته نخ سمت چپی را که در بالا صفحه ی بافت قرار دارد (نخ بنفش)، بردارید و آن را کنار رشته نخ سمت چپی که در پایین صفحه ی بافت قرار دارد (نخ زرد) بگذارید.

How to kumihimo Braid 8.jpg

سپس دوباره رشته نخ سمت سمت راستی را که در پایین صفحه ی بافت قرار دارد (نخ سفید)، بردارید و آن را کنار نخ باقی مانده در بالای صفحه ی بافت (نخ فیروزه) قرار دهید.

How to kumihimo Braid 9.jpg

دوباره صفحه ی بافت را ۹۰ درجه بچرخانید و مراحل بالا را دوباره تا زمانی که اندازه دستبند مناسب دستتان باشد، تکرار کنید.

How to kumihimo Braid 10.jpg

How to kumihimo Braid 11.jpg

How to kumihimo Braid 12.jpg

How to kumihimo Braid 13.jpg

How to kumihimo Braid 14.jpg

سعی کنید گره ها را هم انداز بزنید تا در آخر دستبدتان صاف و یک دست بافته شود. هنگام بافت این دستبند می توانید سریال مورد علاقه خودتان را ببینید و یا یک پادکست دلنشین گوش دهید. با این کار به سرعت می توانید کار بافت دستبندتان را تمام کنید.

۳ ـ دستبند را از صفحه ی بافت کومیهیمو جدا کنید

قدم ۱

برای جدا کردن دستبند از صفحه ی بافت، رشته نخ های متصل به آن را جدا کنید و در انتها یک گره محکم بزنید. حالا اضافی نخ ها را با قیچی ببرید. برای محکم تر کردن انتهای بافت می توانید انتهای دستبند را چسب و یا وکس بزنید.

How to Kumihimo Braid tie off the end.jpg

با آموزش این دستبندها، می توانید از نخ ها و کامواهای اضافی موجود در خانه، دستبندهای زیبا و جذابی ببافید. همچنین می توانید از پارچه یا تی شرت های غیر قابل استفاده خود نیز برای بافت دستبند های ضخیم تر استفاده کنید.

بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا