آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

9 نکته بسیار ساده برای اینکه فردی موثر و پربازده باشید!

چرب زبان

به این جمله فکر کنید: “ای کاش می تونستم بهتر و بیشتر از وقتم استفاده کنم.” اگر این جمله برایتان آشناست و مدام در ذهنتان می چرخد نگران نباشید. شما تنها کسی نیستید که چنین آرزویی دارد. خیلی ها در سراسر دنیا تلاش می کنند با یک برنامه ریزی موثر از زمانشان بهترین استفاده را ببرند و به عبارت دیگر موثر و پر بازده باشند. اما چرا باید چنین تصمیمی بگیریم؟ چرا باید بخواهیم پر بازده و موثر عمل کنیم؟

دلیل این کار برای هر کسی متفاوت است. برای خیلی ها، میل به موفقیت بیشتر باعث می شود که تمام تلاششان را بکنند تا بهره وری بیشتری داشته باشند. حالا اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارند از زمانی که در اختیارشان است نهایت استفاده را بکنند و حداکثر بازده را داشته باشند این مطلب دقیقا همان چیزیست که نیاز دارید. ما در این نوشته ترفندها و راهنمایی های مفید و موثر برای بازدهی بیشتر در مدت زمان کمتر را در اختیارتان می گذاریم.

حتما بخوانید: چطور کارکنان و زیردستانمان را پر انگیزه نگه داریم؟ (11 نکته ویژه مدیران)

برای اینکه بدانید چطور می شود بیشترین و موثرترین کارایی را در زندگی داشته باشید ما لیستی از بهترین نکات را تهیه کرده ایم که شما را به فردی موثر و پر بازده تبدیل می کند. بسیار خب، شروع می کنیم!

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


مدیریت و رهبری

توی این پک فوق العاده، مدیریت و رهبری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با مدیریت، فکر و راه حل دهی، همه رو انگشت به دهان کن!


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

اینفوگرافی

راهکارهای افزایش بازدهی (اینفوگرافی)
راهکارهای افزایش بازدهی (اینفوگرافی)

1-قدرت اراده را دست کم نگیرید

جنگ واقعی برای رسیدن به بهره روی و بازدهی بیشتر هر روز صبح شروع می شود. اگر بعد از شنیدن صدای ساعت زنگ دارتان آن را خاموش کردید و دوباره به خواب رفتید باید بگوییم جنگ را واگذار کرده اید!

اگر هشداری تنظیم می کنید به محض شنیدن صدای آن باید از خواب بلند شوید. این ساده ترین اما موثرترین کار ممکن است. تحقیقات نشان می دهند خاموش کردن صدای زنگ هشدار ساعت یا تلفن و دوباره خوابیدن شما را خسته تر و بیدار شدنتان را هم سخت تر می کند.

بنابراین جنگ اول بین شما و رختخوابتان است! هر روز به خودتان قول بدهید که از این جنگ پیروز و سربلند برمی گردید و اجازه ندهید میل به خواب شکستتان بدهد. به محض اینکه صدای آلارم را شنیدید بلند شوید و روزتان را شروع کنید.

2- تمرکزتان را مدیریت کنید

تمرکز بر روی کار

هر کسی با توجه به توانایی هایی که دارد تا حدی می تواند با مسائل مختلف در طول روز دست و پنجه نرم کند. برای همین است که هدف اصلی ما در این مطلب یاد گرفتن انجام کارها به نحوی هوشمندانه تر است نه صرفا سخت تر و بیشتر.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

یکی از بهترین راهها برای انجام هوشمندانه کارها این است که وظایف و کارهایتان را بر اساس ریتم بدنتان تنظیم کنید. منظور ما از ریتم بدن همان ساعت داخلی بدن است. خیلی از افراد اول صبح تمرکزشان برای انجام فعالیت های مختلف بیشتر است. برای بعضی ها هم این مساله کاملا بر عکس است. بنابراین مهمترین نکته این است که بفهمید در کدام بازه زمانی تمرکز بیشتری برای انجام کارها دارید و روی همان زمان بیشتر حساب کنید. برای رسیدن به حداکثر تمرکز این مطلب را بخوانید!

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده، یک بار و برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید!

3- اهدافتان را بنویسید و جلوی چشمتان بگذارید

اینکه بخواهید مولد و پر بازده باشید یک طرف قضیه است و اینکه بفهمید چه چیزی شما را به سمت این مساله می برد طرف دیگر قضیه. هر روز صبح بعد از بیدار شدن 3 سوال از خودتان بپرسید:

  • برای رسیدن به هدفم به چه چیز احتیاج دارم؟
  • آیا در مسیر رسیدن به هدفم قدم برمیدارم؟
  • آیا کارهایی که الان می کنم مهمترین وظایفم هستند؟

گاهی اوقات در طول روز چندین و چند بار به این سوالات فکر کنید و به آنها جواب بدهید. مهمترین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که الان به سمت هدفتان حرکت می کنید و از آن دور نشده اید. برای اینکه موثر و پربازده باشید همیشه باید هدف اصلی و خط پایان را در نظر بیاورید. به این ترتیب تمام فعالیت هایتان در راستای همین هدف انجام می شوند.

4- با یک دست چند هندوانه برندارید!

انجام دادن چند کار به صورت همزمان

مغز ما نمی تواند در آن واحد روی چندین کار به طور مساوی تمرکز کند و همه را با هم به یک شکل و یک اندازه انجام بدهد. بنابراین دقت کنید که چند کار را به طور همزمان انجام ندهید چون ضرر این کار بیشتر از فایده اش است.

مطالعات اخیر نشان می دهند فقط چیزی حدود 2.5% از افراد می توانند چند کار را به طور همزمان و درست انجام بدهند. میبینید؟ درصد خیلی کمی است. گذشته از این، تحقیقات اخیر دانشگاه لندن حاکی از آن است که مولتی تسکینگ یا چند وظیفه ای بودن قدرت بدنی شما را کم می کند و حتی می تواند باعث کاهش میزان ضریب هوشی یا همان IQ شود.

از طرف دیگر مشخص شده است چگالی قشر سینگولیت قدامی مغز در افرادی که چندین فعالیت را در یک زمان انجام می دهند کاهش می یابد. این قسمت مسئول احساساتی مثل فهم متقابل و همینطور کنترل شناختی و احساسی مغز است.

بنابراین وقتش رسیده این عقیده که انجام همزمان کارها می تواند بازدهی بیشتری داشته باشد را کنار بگذارید و هر بار فقط روی یک فعالیت متمرکز شوید.

حتما بخوانید: 10 تا از موثرترین روشهای افزایش تمرکز طبق جدیدترین تحقیقات 2019

5- ورزش کردن را فراموش نکنید

ورزش کردن

اگر تجربه ورزش کردن داشته باشید می دانید که آزاد شدن اندورفین در بدن تا چه اندازه احساس خوب و شگفت آوری ایجاد می کند. اما اینکه ما ورزش کردن را توصیه می کنیم فقط به خاطر این احساس خوب و فوق العاده نیست. ورزش کردن باعث کاهش استرس و اضطراب می شود و آرامش ذهنی شما را بیشتر می کند. در نتیجه می توانید بهتر و بیشتر روی کارهایتان تمرکز کنید. به این ترتیب میزان بازدهی و اثر بخشی تان هم بیشتر می شود.

حتما بخوانید: جدیدترین و موثرترین روشهای مدیریت استراتژیک از دید مجله Achieveit

شاید بپرسید بهترین زمان برای ورزش کردن چه موقع است؟ خب، باید بگوییم این مساله کاملا به خودتان بستگی دارد. اگر بتوانید 4 بار در هفته ورزش کنید یا به باشگاه بروید فوق العاده است! اما اگر وقت باشگاه رفتن یا ورزش حرفه ای را ندارید نگران نباشید. ورزش های ساده ای مثل پیاده روی یا استفاده از پله به جای آسانسور هم می تواند در دراز مدت باعث افزایش بهره وری شود. پیشنهاد می کنیم یوگا و مدیتیشن را یاد بگیرید!

6- آب کافی بنوشید

نوشیدن آب کافی و هیدراته نگه داشته بدن باعث افزایش بازدهی و بهره وری شما می شود. اما چطور؟ واقعیت این است که کم آبی بدن روی خلق و خوی شما هم تاثیر می گذارد و توانایی تان را برای تفکر و تمرکز کاهش می دهد.

مطمئنا دلتان نمی خواهد دچار چنین عوارضی بشوید. مساله وقتی مهمتر می شود که بدانید کم آبی حتی می تواند سطح بهره وری و توانایی های ذهنی شما را هم کاهش بدهد. برای جلوگیری از این مساله فقط کافیست روی میز کارتان بطری پر از آب قرار بدهید و مدام از آن بنوشید.

هیدراته ماندن و تامین آب کافی بدن نه تنها به شما کمک می کند تا روی فعالیتتان متمرکز بمانید و به نحو موثر و مفیدی عمل کنید بلکه باعث افزایش سطح سلامتی تان هم می شود.

7- اوقات فراغتتان را مدیریت کنید

اوقات فراغتتان را مدیریت کنید

اگر دنبال راهی برای بازدهی بیشتر هستید از خودتان بپرسید که اوقات فراغتتان را چطور می گذرانید؟ به ساعت هایی که کار نمی کنید دقت کنید و ببینید آیا در این مواقع هم پربازده و موثر عمل می کنید یا نه؟

وقتی کارتان تمام می شود فرصتی طلایی پیش می آید تا بتوانید به خودتان استراحت بدهید و غذای خوبی بخورید و فعالیت های مورد علاقه تان را انجام بدهید. یادتان باشد اوقات فراغت شما هم روی پربازده بودنتان تاثیر دارد.

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده، یک بار و برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید!

از خودتان بپرسید در وقت های بیکاری تان چه کاری انجام می دهید که روی بازدهی بیشترتان تاثیر مثبت بگذارد؟ یکی از ساده ترین کارها گوش دادن به پادکست های مختلف است. این کار را می توانید موقع پیاده روی ، رانندگی کردن یا هر زمانی که بیکار هستید انجام بدهید. گوش کردن پادکست های انگیزشی یا پادکست های مربوط به یادگیری یک زبان خاص شما را در مسیر موثر و مفید بودن نگه می دارد. پیشنهاد می کنیم این پادکست ها را روزانه در اوقات فراغت تماشا کنید!

8- کارهایتان را اولویت بندی کنید

اگر می خواهید میزان بهره وری کارهایتان را افزایش بدهید باید یاد بگیرید همه چیز را اولویت بندی کنید. اما چطور؟ برای این کار باید به همه کارهایی که در طول روز انجام می دهید با دقت فکر کنید و بعد موارد غیر ضروری را حذف و فقط روی اهدافتان تمرکز کنید.

نکته مهم دیگر این است که باید “نه گفتن” را یاد بگیرید. به جلسات غیر ضروری نه بگویید و قبل از اینکه کار دیگران را انجام بدهید کارهای خودتان را انجام بدهید مگر اینکه عدم همکاری تیمی شما به کل کار صدمه بزند.

مکالمات غیر ضروری و جسته گریخته را به وقت ناهار موکول کنید و همه تمرکزتان را روی کارهای اصلی تان بگذارید.کارهایتان را یادداشت کنید و بعد روی مواردی که می توان حذف کرد فکر کنید. به این ترتیب می توانید روی اولویت هایتان بیشتر تمرکز کنید و وقت بیشتری برای آنها صرف کنید.

9- بهره وری بیشتر به کار و تلاش نیاز دارد

برای رسیدن به بازدهی بیشتر هیچ فرمول جادویی و خارق العاده ای وجود ندارد. فقط اراده و خواست خود شماست که می تواند این موفقیت را رقم بزند. ممکن است برخی از راهنمایی ها و ترفندهایی که در این مطلب گفته شد به کار شما نیاید. دقیقا به همین خاطر است که قبل از هر چیز باید درک درستی از پربازده و موثر بودن داشته باشید و بدانید چطور می توان به چنین هدفی رسید.

حتما بخوانید: بهترین و جدیدترین روشهای بهره وری و مدیریت زمان به صورت کاملا موثر

10- چند نکته ساده دیگر

  • برای هر کاری وقت محدودی قرار دهید
  • کارهایتان را لیست کنید و حتما انجام دهید
  • شب، قبل از خوابیدن به کارهای فردایتان فکر کنید و یک برنامه ریزی کوتاه در ذهنتان انجام دهید
  • کارهای غیر ضروری که همه می توانند انجام دهند را برونسپاری کنید. مثلا وبسایت پونیشا را مشاهده کنید!
  • یک تقویم آنلاین روی گوشی خود داشته باشید (پیشنهاد ما این تقویم برای اندروید و این تقویم برای آیفون)
  • روزانه دقت کنید و ببینید کجاها و در چه زمانهایی وقت شما تلف شده است؟ آنها را کم کم حذف کنید

همه ما خصوصیات منحصر به فرد خودمان داریم که ما را از دیگران متمایز می کنند. هر کسی بسته به توانایی ها و اراده خودش می تواند در مسیر رسیدن به هدف قدم بردارد. بنابراین همین الان تصمیم بگیرید و دست به کار شوید. موفق باشید!

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا