آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

جنبه های مهم زندگی (12 مورد که باید در اولویت باشند)

چرب زبان

در دنیای دیجیتالی امروز بسیاری از ما در وضعیت های اجتماعی خاص و زندگی های بسیار لوکس قرار داریم. اما چگونه با این اوصاف، باز هم خودمان را سرزنش می کنیم؟ ما به طور مداوم در حال نشان دادن تصویری از عالی بودن و کامل بودن خود هستیم. معمولا عکس های خود را مدام در اینستاگرام ویرایش می‌ کنیم و سعی می‌ کنیم تصویر بهتری از خودمان را نشان دهیم.

در حقیقت محصولات طراحی و همین استاتوس ها و اجناس های بسیار گران قیمت، هیچ ارزشی ندارند. این موارد هرگز شما را شاد و سالم نمی کنند.

جنبه های مهم زندگی (اینفوگرافی)

جنبه های مهم زندگی (اینفوگرافی)

بنابراین بدون توجه به این که کجای این جهان قرار گرفته اید، مهم ترین چیز ها در لیست شما باید شامل موارد زیر باشد:

1-سلامت

سالم بودن یک موضوع بسیار مهم است و مهم ترین بخش وجودی ما را تشکیل می‌ دهد. بدون جسم سالم، زندگی ما عمر کوتاهی پیدا می کند. پس بسیار مهم است که به سلامت بدن خود اهمیت دهیم و  از مواد مغذی و سالم استفاده کنیم، زیرا بدن ما لایق یک رژیم غذایی متعادل و انجام فعالیت فیزیکی منظم می باشد. طبق تحقیقات سرویس های مربوط به سلامت انسان در دپارتمان آمریکا، داشتن یک سبک زندگی سالم می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن ( مانند بیماری قلبی و سرطان ) را کاهش دهد و سلامت کلی را بالا ببرد.

2- خانواده

ممکن است گاهی اوقات خانواده خود را ترد کنید و یا از دست آن ها عصبانی و کلافه شوید اما این مسئله کاملاً طبیعی است. مطمئن باشید که فقط خانواده در غم و شادی همراه شما می باشند. فرقی ندارد که چه خانواده ای دارید اما آن ها در هر حال راهنمای شما هستند و می‌ توانند از شما حمایت کرده و به شما چیز های زیادی یاد بدهند.

دوست داشته شدن از سمت اعضای خانواده بدون قید و شرط است و شما نیز باید همین کار را انجام دهید. بعضی از افراد بدون قدر شناسی واقعی از خانواده، زندگی را طی می کنند اما خانواده آن ها بی دریغ از آن ها حمایت می‌ کنند اما این افراد فقط اوقات تلخ خود را در کنار خانواده سپری می کنند. بنابراین اگر به اعضای خانواده خود نشان نداده‌ اید که چقدر برای شما مهم هستند، اکنون زمان انجام این کار است.

خانواده

3- دوستان

دوستان مانند اعضای خانواده یک بخش مهم از شادی و خوشبختی می باشند. اغلب کسانی هستند که می توانید بهترین لحظات زندگی خود را با آن ها به اشتراک بگذارید و در کنار آن ها احساس اعتماد به نفس کنید و حتی مشکلات شخصی را نیز با آن ها در میان بگذارید. دوستان واقعی سخت به دست می آیند اما انسان های کاملاً قابل اعتمادی هستند که می توانید به آن ها تکیه کنید. شاید در مراحل مختلف زندگی دوستان مختلفی داشته باشید اما در نتیجه فرصت دارید رابطه های جدید را با افراد جدید در زندگی خود آغاز کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم

4- عشق

عشق می تواند یک جنبه مرکزی از زندگی هر فرد باشد که البته فقط منظور ما داشتن همسر نیست،‌ البته بعضی از افراد همسر خود را به طرز ویژه ای دوست دارند اما شما نیز می‌ توانید محبت های بسیار عمیق را از سمت اعضای خانواده یا دوستان تان هم داشته باشید. عشق احساسی است که در شغل، فعالیت‌ های زندگی، هیجانات و سرگرمی ها به شما انگیزه می دهد. علاوه بر آن می توانید عشق را به شکل های مختلفی تجربه کنید. مثلاً ممکن است در تعطیلات باشید و در یک شهر خاصی به غیر از شهر خودتان و با فرهنگی کاملا متفاوت با خود عاشق شوید. چیزی که مهم است این است که در زندگی همیشه عشق و علاقه خود را دنبال کنید.

5- هدف

داشتن هدف یک جزء مهم و اساسی در زندگی است. بدون هدف نمی توانید انگیزه رسیدن به چیز های عالی یا حتی انجام دادن کار های ساده مثل بلند شدن از رختخواب هنگام صبح را داشته باشید. طبق نظر روانشناسی به نام استیو تیلر، نداشتن هدف در زندگی ما را مستعد کلافگی، اضطراب و افسردگی می کند. در حالی که داشتن یک هدف بسیار قوی می تواند تاثیر مثبتی روی زندگی ما داشته باشد. اگر داستان زندگی سرمایه‌گذاران موفق را خوانده باشید، می بینید که اکثر آن ها یک هدف خاصی را در زندگی دنبال می کردند. آن ها به چیزی که می خواستند، اعتماد داشتند. به همین دلیل برای آن سخت تلاش می کردند و این هدف چیزی است که ما هم در زندگی به آن نیاز داریم.

خندیدن

15 روش برای رسیدن به آرامش در زندگی

6- اشتیاق و علاقه

در کنار اهدافی که دارید، آرزو ها و رویا ها می تواند مایه امیدواری در زندگی باشد. زمانی که در زندگی علاقه و اشتیاقی در مورد چیزی داشته باشید ، می توانید سخت برای آن تلاش کنید تا نتیجه آن را به دست بیاورید. مثلاً کتان هودان یک میکاپ آرتیست خود ساخته است اما اشتیاق او به لوازم آرایش باعث شد که اکنون بتواند یک قلمروی زیبایی جداگانه برای خودش داشته باشد و  بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

در نتیجه شور و اشتیاق ممکن است برای هر کس متفاوت باشد. بعضی از افراد زمانی که در جامعه هستند، دچار این شور و علاقه می شوند . در حالی که بعضی دیگر دوست دارند در حیطه شخصی و خصوصی خودشان قرار بگیرند. فقط باید مطمئن شوید که اشتیاق شما یک علت خوب دارد و می تواند لذت را  نه تنها به شما، بلکه به افراد دیگر هم هدیه کند.

7- نیکی و خوبی

در کنار یک بدن سالم، بسیار مهم است که ذهن سالمی هم داشته باشید. خوشبختانه ما در دوره ای زندگی می‌ کنیم که سلامت بسیار حائز اهمیت است. افرادی که هر گونه اختلالات ذهنی و مشکلات در زمینه سلامت ذهن دارند، باید تحت درمان قرار بگیرند و از آن ها مراقبت کنند تا بتوانند یک زندگی شاد را برای خود رقم بزنند.

راهکار های زیادی وجود دارد که شما بتوانید سلامت ذهنی و جسمی خود را بالا ببرید. فعالیت‌ هایی را پیدا کنید که به آرامش شما کمک می کند. فرقی ندارد که این فعالیت یک مدیتیشن روزانه ، گوش دادن به یک پادکست انگیزشی یا پیاده‌ روی و یا افکار خاص باشد. هر روشی را که انتخاب می‌ کنید، مطمئن شوید که سلامتی کامل را در هر فعالیتی در خودتان ارتقا می دهید.

50 نعمت مهم که باید شکرگزارشان باشیم

8- تحصیلات

داشتن تحصیلات به شما کمک می‌ کند که در زندگی پیشرفت کنید. لزوماً منظور ما این نیست که حتماً باید درجات بالای علمی را طی کنید تا بتوانید موفق شوید. بلکه منظور ما این است که باید چیز های جدید را به صورت روزانه در زندگی یاد بگیرید . در مورد تحصیلات همه چیز بستگی به خودتان دارد. ممکن است بخواهید یک ویدیوی آموزشی تماشا کنید، یک مستند یا یک فیلم ببینید، یک کتاب مطالعه کنید و یا اخبار بخوانید. چیزی که مهم است، اطلاعاتی است که از این موارد کسب می کنید و آن را در زندگی به کار می بندید.

9- زمان

توانایی داشتن برای ارزش دادن به زمان در زندگی اهمیت بسیار زیادی دارد. زمان یک موهبت بدون قیمت و با ارزش است و باید از مزایای آن استفاده کنید. زمانی که فهم و درک بهتری از زمان پیدا کنیم، می‌ توانیم عاداتی را در خودمان به جریان بیندازیم و ساختار فعالیت های روزانه خود را تعیین کنیم. می‌ توانیم کار هایی را انجام دهیم که به پیشرفت ما کمک کند . هم چنین برنامه‌ هایی را برای گذراندن وقت کنار اعضای خانواده دوستان و علاقه مندی ها به کار ببندیم.

10- آب

آب جزء حیاتی بدن ما می باشد. بدون آب تمیز نمی توانیم زندگی کنیم. بدن ما ۶۰ درصد از آب تشکیل شده و همه سلول ها، اندام‌ های بدن و بافت‌ ها برای تنظیم دما و بهبود عملکرد بدن از آب استفاده می‌ کنند. بنابراین باید مطمئن شویم که بدن ما دهیدراته یا کم آب نشده و در خطر بیماری قرار نگرفته است. برای این اطمینان، حتماً باید حداقل ۶ لیوان آب در طول روز بنوشیم.

26 عادت مثبت برای یک زندگی سالم

11- غذا

غذا می‌ تواند به یک عادت برای ما تبدیل شود اما بسیار مهم و ضروری است که باید به آن توجه کنیم‌ بدن ما به کربوهیدرات، پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین برای عملکرد مناسب و سالم ماندن نیاز دارد . بنابراین برای این که از سلامت خود مراقبت کنیم، حتما باید از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پیروی کنیم.

12- خواب

خواب نقش بسیار مهمی در سلامت ذهنی و جسمی ما دارد. گزارشات مربوط به سلامتی نشان می دهد که خواب کم تر از ۷ الی ۸ ساعت در شب می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته را بالا ببرد. کمبود خواب نه تنها سلامت ما را به خطر می‌ اندازد، بلکه اثر منفی روی روحیه ما نیز خواهد داشت. حتما متوجه شدید که بعضی روز ها آنقدر کلافه هستید و اصلاً حوصله ندارید و علت آن هم کم خوابی در شب گذشته است، زیرا کیفیت پایین خواب مستقیماً عاملی برای ایجاد اختلالات ذهنی مانند افسردگی و اضطراب است.

نکته های کوچک برای زندگی بهتر (15 نکته ریز موثر)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. واقعا عالی است ،و مطالعه اش خیلی بالای ذهنم تاثیر مثبت وارد کرد. خداوند خیر و برکت نصیب تان کند

    # خوب میشد که در مقاله تان نقش ورزش در زندگی را علاوه میکردی

    ٭ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا