آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

نکته های کوچک برای زندگی بهتر (26 نکته ریز ولی موثر)

gold

آیا تاکنون توجه کرده اید که “چیزهای بزرگ” بندرت بر خوشبختی مان تاثیر می گذارد؟ بیشتر اوقات، انجام یک سری کارهای کوچک، به ما امکان می دهد زندگی بهتری داشته باشیم. به همین دلیل وقتی صحبت از بهبود کیفیت زندگی می شود، لازم نیست برای پیشرفت کردن و شاد بودن، به دنبال تغییرات گسترده ای باشید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که چند تغییر جزئی در روال زندگی خود ایجاد کنید. با استفاده از این تغییرات، سطح شادی و رضایت کلی شما بهبود می یابد و دوباره زندگی خود را دوست خواهید داشت.

اگر در زندگی تان به تغییرات مثبتی احتیاج دارید، از ایده های کوچک زیر بهره ببرید. لازم نیست که همه ی آنها را به یکباره انجام دهید تنها چند مورد را انتخاب کنید، روی آنها کار کنید و پس از مدتی از موارد دیگر نیز بهره ببرید. با این قدم های کوچک در نهایت می توانید به هدف خود یعنی داشتن زندگی بهتر برسید.

1- همیشه لبخند بزنید

تحقیقات نشان داده شده است که خندیدن باعث کاهش چشمگیر میزان استرس و افزایش سطح سروتونین (انتقال دهنده عصبی عامل شادی) می شود و حتی می تواند به کاهش مدت زمان بیماری کمک کند.

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

نکته ی جالب اینجاست که مطالعات نشان داده است که لبخند تصنعی هم اثرات مثبتی هم دارد! بنابراین صبح ها پس از بیدار شدن از خواب به مدت 5 دقیقه لبخند بزنید تا خلق و خوی شما در طول روز بهبود یابد.

2-نام افراد را به خاطر بسپارید.

این باعث خوشحالی آنها می شود علاوه بر این می تواند تاثیر مثبتی بر منافع آینده شما داشته باشند. برای انجام این کار وقتی خود را معرفی می کنند بلافاصله نام آنها را تکرار کنید. سپس چندین بار این نام را در ذهنتان تکرار کنید تا مطمئن شوید آن را به خاطر سپرده اید. در مکالمات تا حد امکان از نام افراد استفاده کنید تا احتمال فراموش کردن از بین برود. اگر در انجام این کار مشکل دارید، سعی کنید برای به خاطر سپردن آنها از کلمات هم قافیه کمک بگیرید. اگر حافظه کوتاه مدتتان ضعیف است این ترفندها را بخوانید!

3- برای انجام کارهایتان یک لیست تهیه کنید

قدرت لیست کردن کارها را دست کم نگیرید! مواردی که در لیست ذکر می شود، در مرکز توجه و تمرکز شما قرار می گیرد. تهیه کردن لیست باعث می شود کارهایتان را بسیار بهتر و پربارتر انجام دهید.

حتما بخوانید: چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم (و جایگزین عادات بد کنیم)

اما تهیه ی لیست را تنها به انجام کارهای روزمره خود محدود نکنید! خلاق باشید. از همه ی تفریحاتی که می خواهید امسال انجام دهید، کارهایی که قصد دارید در تعطیلات آخر هفته با همسرتان انجام دهید، مکانهایی که دوست دارید از آنها بازدید کنید و… لیستی تهیه کنید. وقتی که همه اینها در مقابل شما نوشته می شود، به احتمال زیاد به انجام آنها ترغیب می شوید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4 – برای مکالمه و صحبت های رو در رو وقت بگذارید

اکثر ما زمان بسیار زیادی را در رسانه های اجتماعی می گذرانیم که این زمان به طور متوسط ​​ 2 ساعت (و برای بعضی از نوجوانان به طور متوسط ​​9 ساعت !!) است. به این ترتیب از مکالمات واقعی و رو در رو غافل می شویم. سعی کنید بصورت حضوری یا حتی تلفنی با عزیزانتان در ارتباط باشید و صدای آنها را بشنوید.

رابطه ی حضوری و یا شنیدن صدای دوستان و آشنایان از طریق تلفن، موجب حس صمیمیت و دوست داشته شدن بیشتر می شود. بنابراین سعی کنید هر هفته وقتی را برای دیدار با اعضای خانواده یا دوستان تان اختصاص دهید.

5-هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید.

این کار علاوه بر بهبود عملکرد حافظه، کتابخانه عظیمی از اطلاعات را در دسترس شما قرار می دهد. شعرها، نقل قول ها و فلسفه بهترین گزینه ها هستند. ترفند یادگیری سریع تر یک چیز جدید را در اینجا توضیح داده ایم.

به یک کاوشگر تبدیل شوید و جهان را مانند یک جنگل تصور کنید. به جزئیات کوچک اهمیت دهید. چیزهای جدید را امتحان کنید. از منطقه امن خود خارج شوید و سعی کنید تا حد ممکن محیط ها و احساسات مختلف را تجربه کنید. این دنیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد، چرا از آنها استفاده نمی کنید؟

6- گاهی بجای فرار از تنهایی، آن را با آغوش باز بپذیرید!

گاهی اوقات خلوت کردن با خود بسیار لازم است. همه ی افراد، چه افراد درونگرا و چه برونگرا، همچنین افرادی که عاشق تنهایی هستند یا از آن گریزانند، به تنهایی احتیاج دارند. همه ما باید وقتی در روز را برای تنها ماندن اختصاص دهیم (بعضی از ما ممکن است بیشتر از دیگران به آن احتیاج داشته باشیم).

خیلی اوقات انسان‌ ها نیاز دارند با خودشان خلوت کنند، تنها به سینما بروند، به رستوران بروند، قدم بزنند و حتی به مسافرت بروند. حتی می توانید چند روز در یک هتل اقامت کنید تا کسی مزاحم تنهایی تان نشود. انسان در تنهایی و سکوت راحت ‌تر می ‌تواند برنامه‌ ریزی کند، خودش را بشناسد و به کارهای عقب مانده‌ اش برسد. دور شدن از دیگران و تنها ماندن موجب می شود که با خود واقعی مان روبرو شویم و هر کاری که دوست داریم در زمان دلخواه مان انجام دهیم.

حتما بخوانید: 24 روش ساده برای شاد کردن دیگران (حتی اخموترین ها)

پس گاهی برای تنها شدن برنامه ریزی کنید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید.

7- یاد بگیرید که به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات بعد از رسیدن به اهداف شخصی مان، هنوز هم احساس پوچی میکنیم چون به فرد دیگری کمک نکرده ایم. وقتی ما داوطلبانه به دیگران کمک می کنیم، احساس خوبی خواهیم داشت. یک ضرب المثل چینی می گوید: اگر می خواهید یک ساعت شاد باشید، یک چرت بزنید. اگر می خواهید یک روز شاد باشید، به ماهیگیری بروید. اگر می خواهید یک سال شاد باشید، ثروتی به ارث ببرید. اما اگر می خواهید یک عمر شاد باشید، به انسان های دیگر کمک کنید!

پس برای داشتن یک زندگی شاد و زیبا، کمک به انسان های دیگر را فراموش نکنید.

word image 295

8-یاد بگیرید که فقط روی زمان حال تمرکز کنید.

گذشته غیرقابل تغییر است بنابراین بی فایده است که در مورد آن فکر کنید مگر اینکه بخواهید مطمئن شوید اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنید. آینده اما نتیجه عملکرد امروز شما است. بنابراین از گذشته یاد بگیرید که در زمان حال بهتر عمل کنید تا در آینده موفق شوید.

حتی 10 دقیقه قبل نیز گذشته است. اگر در لحظه زندگی کنید همیشه خوشحال خواهید بود زیرا دلیلی برای ناراحتی در لحظه وجود ندارد. روش داشتن زندگی شاد با 15 ترفند ساده

9- رژیم غذایی سالمی داشته باشید و تفاوت بین غذاهای سالم و ناسالم را بدانید

سلامتی، بهترین و بزرگترین موهبت زندگی انسان است. بنابراین برای داشتن یک زندگی ایدآل و شاد، باید در جهت حفظ و بهبود آن تلاش کنیم. تغذیه و سبک زندگی سالم نقش مهمی بر سلامت انسان ایفا می کند. بنابراین برای سالم ماندن باید سعی کنید گزینه های ناسالم مواد غذایی را دور بریزید و از غذاهای سالم استفاده کنید. مثل این رژیم غذایی

حتما بخوانید: 15 روش ثابت شده برای رسیدن به آرامش در زندگی

10- ورزش کنید

ورزش و تحرک بدنی در دنیای پرمشغله و شلوغ امروزی، اغلب فراموش می شود. همه ی ما وقت زیادی از روز را صرف رانندگی و نشستن می کنیم و بنابراین وقت زیادی برای ورزش کردن نداریم.

ورزش کردن برای سلامتی بدن ضروری است و موجب ترشح هورمون های آرامبخش ازجمله اندروفین و سروتونین می شود. همچنین به شما امکان می دهد بهتر بخوابید، استرس خود را کاهش دهید و به طور کلی احساس خوشبختی کنید. بهترین ورزشها مخصوص هر فرد در اینجا

word image 83

هر روز به مدت 30 دقیقه ورزش کنید. گاهی اوقات می توانید موسیقی پخش کنید و برقصید، به پیاده روی بروید، به باشگاه بروید و یا بهمراه فرزندانتان در پارک قدم بزنید. هر چقدر پرمشغله باشید، باز هم سعی کنید ورزش را به برنامه ی روزمره ی خود اضافه کنید.

11- جایی که دوست دارید زندگی کنید

نسبت به محل زندگی خود چه احساسی دارید؟ آیا این شما را خوشحال می کند؟ وقتی در شهر خود رانندگی می کنید، از بودن در آنجا خوشحال هستید؟

اگر عاشق محل زندگی تان نیستید، پس چرا عمرتان را در آنجا تلف می کنید؟

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

بسیاری از افراد احساس می کنند باید تا آخر عمر در زادگاهشان بمانند چون به آنجا تعلق دارند! واقعیت این است که محیط زندگی، تاثیر بسیار زیادی روی روحیه ی شما دارد. بنابراین بهتر است به جایی که دوست دارید نقل مکان کنید و در آنجا بمانید.

12- سعی کنید خودتان باشید

اگر همیشه سعی کنید مطابق خواسته ی دیگران رفتار کنید یا خود حقیقی تان را مخفی کنید، هیچگاه احساس خوبی نخواهید داشت. فرار کردن از خود حقیقی باعث می شود در زندگی احساس حقارت و محدودیت کنید.

سعی نکنید از دیگران تقلید کنید یا مثل آنها باشید. جرات این را پیدا کنید که خود واقعی تان باشید. هیچگاه از متفاوت بودن نترسید و اعتماد بنفس تان را حفظ کنید.

متفاوت بودن از دیگران جرات زیادی می‌ خواهد اما ارزشش را دارد. اینکه خالص و حقیقی باشید بسیار ارزشمند است!

word image 296

13- یاد بگیرید که چگونه پول خود را مدیریت کنید

بسیاری از ما در مورد نحوه ی مدیریت پول آموزش کافی ندیده ایم چون والدین ما اکثر اوقات راجب به مسایل مالی با ما صحبت نکرده اند. بنابراین اطلاعات اکثر ما در مورد مدیریت پول کاملاً محدود است.

مدتی وقت بگذارید و در مورد نحوه مدیریت پول آموزش ببینید.

حتما بخوانید: 13 گام برای اینکه منفی ‌باف (بدبین) نباشیم (روش علمی)

وقتی بتوانید بودجه و درآمد خود را بخوبی مدیریت کنید، استرس شما در موارد بسیار زیادی کاهش میابد. اگر برخورد و نگرش درستی نسبت به مدیریت پول داشته باشید، با هر میزان درآمد و در هر شرایط اقتصادی می توانید وضعیت مالی تان را بهبود ببخشید و به این ترتیب آرامش بیشتری در زندگی داشته باشید.

14- اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس چیزی نیست که از بدو تولد همراه ما باشد. ما باید روی آن کار کنیم و مانند ماهیچه، آن را بسازیم و تقویت کنیم. اعتماد به نفس نوعی طرز فکر مثبت راجع به خود و توانایی‌ هایمان است و در مواقعی که به مشکل بر می خوریم، می ‌تواند به دادمان برسد و به ما کمک کند تا در برابر مشکلات قوی باشیم.

موفق ‌ترین انسان ها هم گاهی اوقات دچار کمبود اعتماد به نفس می‌ شوند. برای تقویت اعتماد به نفس، مثل هر توانایی و مهارت دیگری باید تمرین داشته باشیم تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم. وقتی بتوانیم در این زمینه پیشرفت کنیم، زندگی مان از این رو به آن رو می‌ شود.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

بسیاری از ما در مورد حرف ها و افکار دیگران نگران هستیم و این نگرانی به موضوع مهمی در زندگی مان تبدیل شده است. بعبارت دیگر بیشتر ما برای دیگران زندگی می کنیم نه خودمان! به این فکر کنید که چقدر از وقتتان را صرف انتخاب لباس برای یک میهمانی می کنید؟

شما باید طوری خود را نشان دهید که همه بدانند می‌ توانید هر موقعیتی را مدیریت کنید و بر اوضاع کاملا مسلط باشید.

خود را دوست داشته باشید. به آینه نگاه کنید و با دیدن چهره ی خود لبخند بزنید. شما یک انسان فوق العاده شگفت انگیز هستید پس هیچگاه اعتماد بنفس تان را از دست ندهید.

15- سعی کنید خواب خوبی داشته باشید

خواب ضعیف نه تنها باعث احساس کسالت و خستگی می شود بلکه با چاقی، بیماری های قلبی و دیابت نیز ارتباط دارد. بنابراین برای حفظ سلامتی تان هم که شده باید خوب بخوابید.

همانگونه که بدن ما به غذا و آب نیاز دارد، به خواب هم احتیاج دارد. گاهی افراد به مساله خواب راحت توجه چندانی ندارند و همین موضوع سرمنشا بسیاری از بیماری ها میشود. اگر خواب آرام و عمیقی داشته باشید یقینا صبح ها توانایی بیشتری برای انجام کارها دارید. کسانی که به خوابیدن خود توجه نمی کنند، ممکن است از زندگی لذت نبرند و دچار بیماری شوند.

حتما بخوانید: 26 عادت مثبت برای یک زندگی سالم (و رسیدن به موفقیت)

بنابراین داشتن خواب خوب، مزایای بسیار زیادی برای سلامتی شما به همراه دارد و باعث می شود احساس راحتی و سرزندگی کنید.

16- یک برنامه ی روتین در زندگی روزمره ی خود داشته باشید

شاید باورتان نشود که داشتن یک برنامه ی روتین در زندگی چقدر می تواند برای زندگی روزمره تان مفید باشد. داشتن یک برنامه ی روزمره صبحگاهی، به شما در کاهش استرس هنگام بیرون رفتن از خانه کمک می کند. همچنین اگر بتوانید این برنامه را حفظ کنید و به آن پایبند باشید، کارهایی مانند ورزش کردن هم به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی تان تبدیل می شود و به این ترتیب خواهید توانست نظم و بهره وری بیشتری از زندگی داشته باشید.

شروع به ایجاد یک برنامه ی روزمره برای خود کنید و ببینید که اینکار چقدر می تواند بر زندگی شما تاثیر بگذارد.

17-خاطرات خود را ثبت کنید.

در ابتدا ممکن است کسل کننده به نظر برسد، اما وقتی به آن عادت کنید، به راهی عالی برای سازماندهی افکار و پیگیری رشد شما در طی سال ها تبدیل خواهد شد. بیشتر ما شب ها قبل از خواب به حوادث روزمره فکر می کنیم. بنابراین بهتر است این افکار را با روشی سازمان یافته مستند کنید. این کار به شما اجازه می دهد نگاهی به عقب بیندازید و ببینید که چگونه طرز تفکرتان در گذر زمان تغییر کرده است.

18- به طبیعت و فضای باز بروید

بطور کلی بیشتر ما با کمبود ویتامین D مواجه هستیم. ما وقت کافی در فضای بیرون و زیر نور خورشید نمی گذرانیم. به این ترتیب برای جبران کمبود این ویتامین، از قرص های ویتامین D استفاده می کنیم.

آیا می دانید برای تامین ویتامین D مورد نیاز روزانه ی خود، تنها به 10 دقیقه آفتاب گرفتن نیاز دارید؟ تنها 10 دقیقه!

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده، یک بار و برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید!

بیرون رفتن از خانه مزایای جسمی و روحی بسیار زیادی برای شما دارد. سعی کنید از هر بهانه ای برای بیرون رفتن از خانه استفاده کنید. مثلا صبحانه ی خود را در پارک یا بیرون از خانه میل کنید، برای بازی با فرزندانتان بیرون بروید و یا پیاده روی کنید. به این ترتیب سطح انرژی شما بیش از پیش افزایش میابد.

19- گاهی اوقات لازم است آزادانه و افراطی رفتار کنید

آخرین باری که یک کیف یا کفش گرانقیمت برای خود خریده اید یا رژیم غذایی تان را شکسته اید چه زمانی بوده است؟ گاهی اوقات لازم است از مرزها فراتر بروید و کمی افراطی رفتار کنید، چون شما لیاقت آن را دارید!

بنابراین گاهی اوقات رفتار آزادنه بسیار لازم است اما فراموش نکنید که زیاده روی نکنید. گاهی اوقات شما ارزش و لیاقت آزاد بودن را دارید. به این ترتیب به زندگی خود رنگ و انگیزه ی تازه ای بدهید و احساس بهتری داشته باشید.

20-آنچه دوست دارید را انجام دهید.

تفاوت زیادی بین زندگی کردن و پول درآوردن وجود دارد. شما بدنبال کدام هستید؟ بسیاری از افراد زندگی خود را صرف تلاش برای کسب درآمد هرچه بیشتر می کنند تا بتوانند کارهایی را که می خواهند انجام دهند. منطقی نیست که تا 65 سالگی تلاش کنید تا بازنشسته شوید و کاری را که می خواهید انجام دهید. ما فقط یک بار زندگی می کنیم بنابراین چرا نباید آن را صرف دنبال کردن خواسته های خود کنیم؟ همین امروز به دنبال رویاهای خود بروید. خواسته هایتان را دنبال کنید. شما هرگز دوباره جوان نخواهید شد.

21-از مغز خود کار بکشید.

اکثر مردم در عادت های خود گیر کرده اند. هر روز یک ار تکراری مرا انجام می دهند، با افراد تکراری وقت می گذرانند و غیره. در حالی که این ممکن است به شما احساس امنیت بدهد، تحریک کننده ترین شیوه زندگی برای مغزتان نخواهد بود. این سیناپس ها تکراری شده اند، بنابراین چیزی را امتحان کنید که نمی دانید چگونه باید انجام دهید! سودوکو یا جدول کلمات متقاطع را امتحان کنید.

نکته این است که شما همواره باید در حال یادگیری چیزهای جدید باشید تا مغزتان فعال باشد. با مجبور کردن ذهن خود به انجام فعالیت های جدید ، سیناپس های جدید را تشکیل دهید. دقیقاً مانند تمرینات بدنی، انجام بیش از حد یک تمرین در نهایت نتیجه نخواهد داد. آن را تغییر دهید! 100 روش تقویت مغز در اینجا

حتما بخوانید: نکته های زندگی موفق (10 ترفند که هر کسی باید بلد باشد)

با استفاده از این تغییرات کوچک، می توانید تحول بزرگی در زندگی تان ایجاد کنید. از تغییرات کوچک شروع کنید و بتدریج آن را گسترش دهید. به شما اطمینان می دهیم که با رعایت این نکات می توانید رنگ و بوی جدیدی به زندگی تان ببخشید و از آن لذت ببرید.

22-هر روز حداقل 20 دقیقه مراقبه کنید.

در این دنیای مدرن که همه از طریق تلفن های همراه، تلویزیون و اینترنت با چیزهای دیگر ارتباط دارند، بیشتر مردم بندرت از زیبایی سکوت لذت می برند. توانایی ساکت کردن ذهن و استراحت بدن هنر و مهارتی است که همه باید در خود توسعه دهند. جایی را برای نشستن انتخاب کنید، ترجیحاً در طبیعت، و روی تنفس خود تمرکز کنید یا سعی کنید در مورد هیچ چیز خاصی فکر نکنید. این در ابتدا بسیار سخت خواهد بود!

ممکن است فکر کردن در مورد هیچ چیز کسل کننده یا غیرممکن باشد، اما بزودی بهتر می شوید و یاد می گیرید که آن را دوست داشته باشید. بعد از مدیتیشن (مراقبه)، احساس کاملاً واضح و خوبی خواهید داشت. تنها راه درک واقعی این احساس، امتحان کردن آن است. روش انجام مراقبه در اینجا

23- مشروبات الکلی مصرف نکنید

مصرف الکل نه تنها روی جسمتان آثار مخربی به جا می گذارد، بلکه به مرور زمان ذهن و روحتان را هم تحت تاثیر قرار می دهد. مشروبات الکلی شاید در لحظه شما را خوشحال کند اما رفته رفته آثار آن برعکس خواهد شد.

24- فضای زندگی تان را متحول کنید

ما زمان زیادی را در خانه می گذرانیم، برای همین زیباسازی محیط اطرافمان تاثیر زیادی در تقویت روحیه مان دارد. لازم نیست حتما محیط خانه تان با وسایل گران قیمت زیبا شود، فقط باید کمی خلاقیت به خرج بدهید.

اما قبل از اینکه دست به کار شوید و اطرافتان را تغییر بدهید، وسایلتان را مرتب کنید و اضافی ها را دور بریزید. اگر وسیله غیر ضروری دارید و از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را به دیگران اهدا کنید. بعد فکر کنید و ببینید چطور می توانید فضای خانه را زیباتر، رنگی تر و شادتر کنید.

25- به خانه جدیدی نقل مکان کنید

البته این مورد برای همه امکان پذیر نیست، اما اگر خانه فعلی تان را دوست ندارید و احساس خوبی در آن ندارید ببینید آیا می توانید به جای بهتری نقل مکان کنید؟

لازم نیست خانه جدیدتان حتما بزرگتر یا گرانتر باشد، گاهی اوقات فضای جدید، همسایه های جدید، محله جدید و یا جایی که به فضای سبز یا پارک دسترسی داشته باشد می تواند کیفیت زندگی تان را بالا ببرد.

مهارت های زندگی (10 مهارت معروف که همه باید بلد باشند)

26- قدرشناسی و سپاسگزاری را تمرین کنید

گاهی اوقات ممکن است لازم نباشد چیزی را در زندگی تان تغییر بدهید تا کیفیت زندگی تان بالا برود؛ ممکن است همه چیز با تغییر نگرش و دیدگاهتان بهتر شود.

لیستی از چیزهایی که در زندگی تان دارید و به خاطرشان سپاسگزارید تهیه کنید. این لیست را در پایان روز چک کنید و به خاطر همه داشته هایتان از خداوند سپاسگزار باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا