شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

چرب زبان

یک هم صحبت خوب، یک هم صحبت بخشنده است. برخی از ما به حدی خود شیفته هستیم که انتظار داریم موقع صحبت با دیگران، یک روال روتین و همیشگی و یک طرفه را پیش بگیریم. ما خواستار خوب پس و پیش کردن جملات هستیم و گوش دادن به آن ها را ضروری می دانیم.

اما برای شنونده خوب بودن، باید چیزی برای گوش دادن وجود داشته باشد. باید یاد بگیریم که افراد را درگیر مکالمه هایی کنیم که آن ها را از لاک خودشان بیرون می آورد و به آن ها اجازه می دهد تا درباره خود و دنیایشان صحبت کنند. بعضی اوقات مردم تمایلی به صحبت کردن ندارند، اما ساکت ترین افراد خویشتن دار نیز ممکن است تمایل به برقراری ارتباط داشته باشند – بیش تر افراد دوست دارند، شنیده شوند.

حتما بخوانید:  آموزش تصویری آداب دست دادن، غذا خوردن و حرف زدن در جمع (مهم!)

گفتگو با انواع شخصیت ها می تواند تا حدودی شبیه صحبت کردن با یک زبان خارجی باشد. با فرض این که شما فرانسوی نیستید، ممکن است با استفاده از یک زبان بین المللی دیگر، یک فنجان قهوه از یک فروشگاه در پاریس خریداری کنید. اما اگر سعی کنید زبان آن ها را امتحان کنید، ممکن است قلب یک پاریسی را به دست آورید. Allez-y, soyez courageux

برای نزدیک شدن به دیگران، گاهی لازم است که به زبان خودشان با آن ها صحبت کنیم. این بدان معنا نیست که شما مجبورید از نحوه صحبت کردن خودتان خودداری کنید. منتها وقتی می خواهید با تغییر شرایط، با شخص دیگری ارتباط برقرار کنید، “کوچک” نمی شوید. شما می توانید در کنار انجام یک عمل سخاوتمندانه، احترام به دست آورید و به خودتان وفادار باشید.

افرادی که خوب صحبت می کنند معمولا یک جفت ابزار مفید مانند مجموعه ‌ای از روش ‌های قابل ‌اعتماد و تا حدودی عقل سلیم در جعبه ابزار خود نگه می ‌دارند. هنر صحبت کردن بیش تر از طریق تمرین توسعه یافته است و هیچ راهنمای کافی مانند تجربه وجود ندارد. همانند بسیاری از چیزهای دیگر، تمرین، تمرین و تمرین را در بر می‌گیرد.

حتما بخوانید: آموزش ۲۷ نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی +دانلود بهترین کتاب

آن چه در این مقاله ارائه می دهیم عمدتا عمومی است. ما برای برقراری ارتباط با دیگر شخصیت ها در محل کار و یا در گروه های اجتماعی، دستورالعمل های گسترده ای (از جمله نقش بازی کردن به جای ویژگی ها و صفات خاص) ارائه می دهیم. بنابراین با توجه به آن چه که در این مقاله بیان کردیم، باید خودتان را برای ملاقات با افراد منحصر به فرد آماده کنید. این کار ممکن است شما را در مسیر صحیح قرار داده و استارت کارتان باشد.

رهنمودهای عمومی ارائه شده در این جا از تئوری، تجربه و برخی داده های نظرسنجی گرفته شده است. ممکن است شما سعی داشته باشید که ویژگی ‌های شخصیتی خاصی را به کار گیرید. پس فرض بر این است که نقاط قوت و ضعف خود را می دانید. بعلاوه از قبل با منافع خود آشنایی دارید. اینک می خواهیم یاد بگیریم که هنگام مکالمه با انواع شخصیت های مختلف، روی مکالمات خود تمرکز کنیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

صحبت کردن

1-گفتگو با تیپ های شخصیتی تحلیل گر (افراد منطقی)

” به عقیده من موثرترین و طبیعی‌ترین ورزش برای ذهن، گفتگو است.” Michel de Montaigne

سر صحبت را باز کنید

برای جلب توجه یک شخصیت تحلیل گر، احتمالا نمی ‌توانید از صحبت ‌های معمولی همیشگی استفاده کنید. آن ها بیش از اندازه درگیر تخیلات خود هستند تا نگران چیزهای بی اهمیت باشند. (یک مکان خوب، ممکن است آن ها را تحت تاثیر قرار ندهد).

اگر چیزی که پیشنهاد میکنید کمی نیاز به موشکافی داشته باشد، شاید موفقیت بیش تری داشته باشید. در ابتدا می توانید با این سوال شروع کنید، “من تعجب می‌کنم که چرا …؟” مثلا من تعجب می‌کنم که چرا این موضوع را امسال انتخاب کرده اند؟ یا من تعجب می‌کنم که چرا سالاد با طعم های مختلف ندارند؟ و سوالاتی از این قبیل).

تحلیل گران اغلب به اصطلاح “چرا” ، “چگونه” و “چه ” فکر می کنند. در حالی که هیچ موضوع تضمین شده ای وجود ندارد و تنها احتمال درگیر شدن یک شخصیت تحلیل گر با یک سؤال بی انتها که کمی به بررسی واقعیت ها نیاز دارد، افزایش می یابد.

نگاهی عمیق تر داشته باشید

از آن ها بخواهید در مورد مسائل علمی و بهبود آن ها، از دیدگاه خود صحبت کنند. من اغلب در این فکرم که چطور می‌ توانیم پول کم تری خرج کنیم و به همه کارمندان آموزش دهیم … ” من هیچ وقت نمی دانم چگونه می توانم همه كارهایی را كه باید انجام دهم، در برنامه خود قرار دهم؟ ” یک معمای کوچک به آن ‌ها بدهید تا روی آن کار کنند.

سپس آرام و مؤدبانه، آن ها را به چالش بکشید. در حالی که انواع شخصیت های تحلیل گر خیلی علاقه ندارند که ایده هایشان توسط دیگران به چالش کشیده شود، اما غالبا در دفاع از نظرات خود احساس غرور می کنند. با اعلام این که شما قصد ساز مخالف زدن ندارید، نه تنها این احساس را از خود دور می‌کند که انتقاد شما توهین شخصی است، بلکه می فهمند که به دنبال اطلاعات بیش تر هستید. هر زمان که به دنبال توضیح می‌گردید، می توانید به افراد تحلیل گر، که احتمالا از توضیح دادن مسائل لذت می برند، متوسل شوید.

حتما بخوانید: 24 نکته سریع و ساده برای غلبه بر ترس از صحبت در جمع یا سخنرانی

به طور معمول، افرادی که دارای ویژگی ‌های شخصیتی درون گرا و متفکر هستند، بیش تر مشغول ساختن ایده‌ هایی در سر خود هستند تا به شما توجه کامل داشته باشند. مگر این که شما را به عنوان یک متخصص یا حداقل در سطح خود ببینند. آن ها ممکن است همیشه گوش ندهند. شما هم احتمالا نمی‌خواهید او را تغییر بدهید. اما سکوت شما زمانی که در زمان مناسب و در معیار درست انجام شود، می ‌تواند یک مهارت مکالمه بسیار قوی باشد. پس صبر داشته باشید.

درک حقایق یا حل مساله برای تحلیل گران مهم‌ تر از آن است که مطمئن شوند تمام حرف هایشان را زده اند. بهترین شانس شما برای رسیدن به این مرحله، البته اگر شانس داشته باشید، ارائه برخی اطلاعات جدید و جالب به افراد تحلیل گر است، خصوصا اگر یک ایده چالش برانگیز باشد.

کارهایی که باید از آن ها اجتناب کنید

از ادعاهایی که نمی توانید به آن ها تکیه کنید، خودداری کنید. ارائه تئوری به یک شخصیت تحلیل گر، شما را در جایگاهی که می خواهید قرار می دهد – در ناخودآگاه آن ها. فقط مطمئن باشید که تئوری های شما مبانی معتبری داشته باشند، تا احترام خود را از دست ندهید و احتمالا هرگونه تعاملی را که به دست آورده اید، محو نکنید.

به عنوان یک دلیل منطقی از گرم گرفتن و ابهام خودداری کنید. در حالی که شخصیت های تحلیل گر قادر به همدلی و مراقبت از افراد هستند، اما به ندرت از این فیلتر به جهان نگاه می کنند. گاهی مواقع حتی اگر با آن ها به آرامی بحث کنید، ممکن است تعجب کنند که شما درباره موضوعاتی که مطرح می کنید چقدر جدی هستید.

خوش صحبت بودن

2- گفتگو با تیپ های شخصیتی سیاست مدار

“آداب و رسوم قادر به فراهم کردن راحتی برای دیگران هستند… با تبدیل هر پاسخ به سوال دیگر.” Tina Brown

سر صحبت را باز کنید

توجه به شرایط انسانی دقیقا همان چیزی است که توجه انسان های سیاست مدار را به خود جلب می کند. اگر در مورد مردم در یک وضعیت خاص صحبت کنید، ذهن آن ها را به هم می ریزید. “خدای من. من نمی‌توانم باور کنم که رستوران باعث شده ‌است که مردم بیرون از سرما یخ بزنند در حالی که منتظر یک میز هستند”. آیا شما خبر پناهندگان را خوانده اید؟ آیا این وحشتناک نیست؟ “. “آیا بتی خنده دار نیست؟ او اخیرا بسیار دوستانه تر شده است. ”

نگاهی عمیق تر داشته باشید

بسیاری از شخصیت های سیاست مدار عاشق دلیل هستند، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی. کشف علت این دلایل و اعتقادات یا رفتارهای پیرامون آن ها، این افراد را به اشتراک گذاری تشویق می کند. ارائه ایده های بزرگ در مورد مسائل اجتماعی با بسیاری از افراد سیاست مدار، اوضاع را متشنج می کند. اما در صورتی که دلایل خود را داشته باشید، می توانید بی قصد و غرض بودنتان را نشان داده و گفتگویتان را به جریان بیندازید.

برجسته کردن یک مشکل و تبادل نظر در مورد یک راه حل نیز، ممکن است مؤثر باشد. وی گفت: “احساس کردم آن ها در جلسه امروز Janet را تحقیر کردند. نمی دانم چه کاری می توانیم انجام دهیم تا به او کمک کنیم؟ ” یا “من شنیده ام که از هر پنج نفر یک نفر گرسنه می خوابد. اما یک فرد معمولی چه کاری می تواند انجام دهد؟ ”

حتما بخوانید: چگونه پسر/مردی جذاب به نظر برسیم؟ ویژگی های یک جنتلمن

شخصیت های سیاست مدار نه تنها طرفدار پیشرفت در جوامع و مردم هستند، بلکه در سطح کوچک تر نیز اغلب طرفدار پیشرفت شخصی هستند. برخی ممکن است به تکامل معنوی علاقه مند باشند. مباحث مربوط به رشد انسان غالبا افراد سیاست مدار را فریب می دهد و ممکن است آن ها را عمیق تر وارد گفتگو کند. “من چند ماه پیش در کلاس های یوگا شرکت کردم. یوگا یک جهان متفاوت است. آیا تا به حال امتحانش کرده ای؟” “من سعی می کردم حداقل یک ساعت در روز مطالعه کنم. اما سرم خیلی شلوغ شده … واقعا دلم برای مطالعه تنگ شده است. آیا شما وقت برای مطالعه کردن پیدا می کنید؟ ” “من این روش جدید را برای مهار عادات بد امتحان می کنم …”

کارهایی که باید از آن ها اجتناب کنید

اگر منتظر رفتار صمیمانه و پاسخ گرم هستید، از گفتن هر چیزی که باعث می شود دیگران شما را مثل طبل توخالی بدانند، خودداری کنید. به عنوان مثال وقتی بگویید “اگر این کار را انجام بدهیم، منابع انسانی دچار اختلال و مشکل می شوند، یک شخص تحلیل گر ممکن است تنها شانه هایش را بالا بیندازد”، اما این گفته ممکن است فرد سیاست مدار را نگران کند و احتمالا سکوت می کند. آمار مربوط به رنج بشر اغلب با بی اعتنایی مواجه می شود.

وقتی با یک فرد سیاست مدار صحبت می کنید، یاد بگیرید که با جریان همراه شوید و از توهین و یا حالت تدافعی اجتناب کنید. تیپ های شخصیتی درون گرا معمولا زمان بیش تری را نسبت به اطرافیان خود، به جای گوش دادن؛ صرف پیش بینی برای حرف هایی می کنند که می خواهند بگویند.

با این حال، احساس مرتبط نبودن افراد سیاست مدار ممکن است تا حدی کاهش یابد. برای آن ها ، همه چیز باید هماهنگ و قابل درک باشد. افراد سیاست مدار سعی می کنند در یک مکالمه، زمان مساوی (یا بیش تر) را به صحبت پیرامون احساسات عادلانه اختصاص دهند. آن ها به طور صادقانه آن چه دیگران می‌گویند را می شنوند. با این حال، ممکن است همیشه، حداقل تا حدودی، با تخیلات پر مشغله آن ‌ها در تعارض باشد. ممکن است همیشه این طور به نظر برسند که در مسیر مشابه شما قرار دارند، اما این به این معنا نیست که اطلاعات شما را پردازش نمی‌کنند. آن‌ ها ممکن است این کار را انجام دهند، اما به روش منحصر به فرد خود. بنابراین تسلیم نشوید.

گفتگو

3- گفتگو با تیپ های شخصیتی نگهبان (محتاط)

“از نظر من، سؤال فلسفی به همان اندازه که ممکن است شما را سردرگم و افسرده کند، می تواند موجب بهبود وضعیت شما شود.” Christopher Paolini

سر صحبت را باز کنید

صحبت های کوتاه بیش تر راجع به توجه و اظهار نظر در مورد کارهای روزمره می باشد. تیپ های نگهبان با ویژگی شخصیتی هوشیار و مراقب ، همگی در دنیای حال و ملموس زندگی می کنند. معمولا گفتگوهای کوتاه با آن ها خوب است. در مورد شغل، سرگرمی های آن ها یا خانواده و دوستانشان سؤال کنید و اجازه دهید که مکالمه ادامه دار شود. حتی تیپ های نگهبان اما درون گرا، ارتباط بسیار و ایده های ارزشمندی برای جامعه دارند – چه در این زمینه فعالیت داشته باشند یا نه. کار، خانواده و جوامع آن ها به احتمال زیاد موضوعات داغی است.

نگاهی عمیق تر داشته باشید

افراد نگهبان دوست دارند در مورد چگونگی زندگی و یا چگونه گذراندن آن، صحبت کنند. آن ها از موضوعات عملی و موضوعات جاری لذت می برند. آن ها به مردم و مسائل ارزشمند زندگیشان، وفادار هستند. این افراد حتی می توانند وضعیت محور باشند، بنابراین صحبت کردن در مورد خانه، اتومبیل، تعطیلات و کودکان ممکن است بسته به نوع فرد نگهبان، یک جرقه برای شروع مکالمه باشد.

ممکن است آن دسته از افراد نگهبان که صفت شخصیتی متفکر را ترجیح می دهند، به مواردی علاقه مند باشند که شامل رویه ها و اجرای خوب یک سیستم باشد. یک داستان ترسناک در مورد برخی کابوس های لجستیکی، خوراک خوبی برای صحبت در محل کار است. کسانی که بیش تر به افراد احساساتی اعتماد می کنند، ممکن است دیگران را در زندگی خود برجسته کنند. آن ها شنوندگان خونگرم و همراهی هستند و دوست دارند داستان هایی درباره موضوعات شخصی تر به اشتراک بگذارند.

حتما بخوانید: چگونه مثل یک ملکه رفتار کنیم؟ روش صحبت و رفتار یک خانم جذاب

افراد نگهبان به ندرت به دنبال ستایش هستند اما وقتی دیگران تلاش هایشان را به رسمیت می شناسند، هیجان زده می شوند. استفاده از برخی تعارفات صادقانه و خوب در گفتگو، بیش تر افراد را خوشحال می کند. این نوع شخصیت های سخت کوش بیش تر از دیگران آن را درک می کنند (و شاید حتی شایسته آن باشند).

کارهایی که باید از آن ها اجتناب کنید

افراد نگهبان چندان به تئوری ها علاقه ندارند مگر این که ارتباط مستقیمی با برخی نتایج عملی داشته باشند، بنابراین “به این نکته توجه کنید”. تخیلات نیز در مکالمات با آن ها محدودیت های خود را دارد. آن ها ممکن است از تماشای فیلمی درباره ابرقهرمانان و مأموریت هایشان برای نجات بشر لذت ببرند. احساس وظیفه ممکن است برای آن ها جذاب باشد. اما با آن ها در مورد این که آیا مرد آهنین می تواند کاپیتان آمریکا را برکنار کند، بحث نکنید. به نظر می رسد که برای شخصیت نگهبان بسیار احمقانه است.

ایده های آوانگارد و مسائل مرتبط با مد، طول عمر مشخصی دارند. ممکن است چیزی در این زمینه برای این افراد جالب توجه باشد … اما فقط برای یک دقیقه. مسائل مربوط به زندگی بسیار زیادی برای صحبت کردن وجود دارد. ورزش، سیاست، مد و یا هر چیز واقعی و معمولی در زندگی آن ها وقتی گفتگو طولانی می شود، ممکن است جایگزین خوبی باشد.

وفاداری افراد نگهبان عمیق است ، بنابراین مراقب باشید در مورد کسی یا چیزی که به شدت نسبت به آن ها حساس هستند، احتیاط کنید. برخی از مردم در هنگام گپ زدن روی ایجاد تفکر منفی در مورد خانواده یا شغلشان حساس نیستند. افراد نگهبان ممکن است با این کار دلخور شوند. آن ‌ها اغلب ارتباط نزدیکی با این بخش از زندگی خود دارند و با نمایش چنین عقایدی مخالفت می کنند.

دختر خوش صحبت

4- گفتگو با تیپ های شخصیتی جستجوگر

“گاهی اوقات بزرگترین ماجراجویی یک مکالمه ساده است.” Amadeus Wolfe

سر صحبت را باز کنید

به طور معمول هنگامی که دیگران در حال صحبت هستند، افراد جستجوگر در حال انجام کار، به فکر انجام کار یا به روش انجام کار فکر می کنند. این بدان معنا نیست که آن ها نمی توانند به اندازه کافی صبر کنند تا هم صحبت های خوبی باشند. بسیاری از آن ها دوست دارند درباره آن چه انجام می دهند صحبت کنند.

یکی از راه های گفتگو با شخصیت های جستجوگر این است که درباره آخرین پروژه یا ماموریت آن ها سوال کنید. این سوالات آن چیزی نیست که این افراد به آن ها علاقه مند باشند و بیش تر ترجیح می دهند به فعالیت های دخیل در آن توجه کنند. “دقیقا چطور این کار را انجام دادی؟”

مهم نیست که آن ها برای زندگی چه کاری انجام می دهند، انواع شخصیت های جستجوگر در اطراف ما؛ مجریان ماهر، هنرمندان و صنعتگران هستند. معمولا چیزهای زیادی به عنوان جرقه آغاز گفتگو با آن ها وجود دارد. “هنگامی که آواز می خوانید، چگونه این نت عالی را می نوازید؟” آیا مدت زیادی است که موتورها را بازسازی می کنید؟ اولین بار که این کار را انجام دادید کی بود؟ ” “آن ها مراحل CPR را خیلی وقت ها تغییر می دهند. همین الان این مورد من را گیج می کند. به عنوان اولین پاسخ دهنده، شما باید بهترین روش برای احیای شخص را بدانید. ”

نگاهی عمیق تر داشته باشید

شخصیت های جستجوگر اغلب دوست دارند قهرمان داستان های خودشان باشند، اما لزوما مرتبط با خودخواهی یا خودشیفتگی نیست (گرچه ممکن است بعضی اوقات این گونه باشند). آن ها بخش اعظم عزت نفس خود را از مفید بودن می گیرند. و به تبع آن، دوست دارند مهارت های خود را به رسمیت بشناسند. “ماهر” کم و بیش برند آن ها است.

بنابراین وقتی کار تخصصی آن ها توسط خود یا شخص دیگری انجام شود، آن را دوست دارند. این کار به افراد جستجوگر اعتبار می دهد. با وادار کردن آن ها برای گفتن داستانی در مورد چگونگی صرفه جویی و یا استفاده از استعدادهایشان برای ایجاد تفاوت، معمولا درگیر خواهند شد. افراد جستجوگر را مانند کسی تصور کنید که یک دکمه دارد و می گوید: “من در بحران ها خوب عمل می کنم. از من بپرسید چطور.”

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

جستجوگرها اغلب چیزهایی را دوست دارند که مرتبط با مد روز و مرسوم هستند و صحبت کردن با آن ها در مورد جدیدترین چیزهایی که به آن ها علاقه دارند، گفتگو را ادامه دار می کند. صحبت در مورد یک تکنیک جدید و برتر برای انجام هر کاری عالی است.

برخی از افراد جستجوگر با ویژگی شخصیتی احساسی بودن، خود را مشاور یا بعضا مربی می دانند. سؤال درباهره مشاوره افراد در این زیر گروه نیز ممکن است باعث سوختن و قطع مکالمه شود.

کارهایی که باید از آن ها اجتناب کنید

شخصیت های جستجوگر با افراد نگهبان مشابه پسر عموهایی هستند که هر دو از تئوری فاصله می گیرند و بیش تر به موضوعات خاص علاقه مند هستند که از نظر فیزیکی قابل دستکاری هستند. اگر مکالمه بیش از حد به آن چه در ذهن این افراد می گذرد، متمایل شود، ممکن است آن ها را از دست بدهید. با این حال اگر آن نظریه را به عمل واقعی تبدیل کنید، آن ‌ها را پس خواهید گرفت.

مراقب باشید که آن ها را در مورد ریسک کردن و یا دوری از روش های متداول قضاوت نکنید. این نوع شخصیت ها آن قدر مفید هستند که گاهی اوقات با دور زدن قوانین، احساس خوبی پیدا می کنند و گاهی اوقات ریسک کردن را برای انجام کارها لازم می دانند. بنابراین اگر از کارشان انتقاد کنید، آن ها را از دست می دهید. در حالی که مجبور نیستید روش های غیر معمول آن ها را تایید کنید، منتها هنگام صحبت با آن ها قضاوت را کنار بگذارید. (مگر این که کار شما این باشد که آن ها را در مسیر مشخص نگه دارید.) حتی می توانید آن ها را با تمجید از نبوغ و جسارتی که دارند بدون تحسین روش هایشان، به سوی خود جلب کنید.

نتیجه گیری

مردم معمولا به اندازه کافی سازگار نیستند تا به اندازه یک کوکی ساده باشند. مردم به قدری پیچیده هستند که برقراری ارتباطی یک بعدی و آسان با آن ها بسیار سخت است. تشخیص افراد تحلیلگر، سیاستمدار، نگهبان یا جستجوگر آسان نیست. اینها فقط راهنمایی هایی هستند که ممکن است در صورت احساس دشوار بودن مکالمه به شما کمک کنند.

مهم نیست که از چه تکنیکی استفاده می کنید، هدف نهایی تبادل افکار، احساسات، واقعیت ها یا ایده ها به شکلی اصیل و خود به خود است. این ها در مورد ارتباط با شخص دیگر است.

حتما بخوانید: شخصیت شناسی افراد از روی حرف زدن از نظر روانشناسی

مهارت مکالمه شما چگونه است و فکر می کنید نوع شخصیت شما چه تاثیری روی آن می گذارد؟ نکاتی وجود دارد که بتوانید در مورد صحبت کردن با افرادی که ویژگی های متفاوتی با شما دارند به اشتراک بگذارید؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا