شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه مثل یک ملکه رفتار کنیم؟ روش صحبت و رفتار یک خانم جذاب

چرب زبان

عادی بودن خسته کننده است. چرا در زندگی مانند یک ملکه رفتار نمی کنید؟ چه چیزی مانع شما شده است؟ هیچ چیزی! چند جلسه کلاس و کمی اعتماد به نفس… با کمک این راهنما متوجه خواهید شد که تمام مدت قلمروی پادشاهی در مقابل شما قرار داشته است.

حتما بخوانید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ ۱۰ ترفند کاربردی

بخش اول: مانند یک ملکه ایفای نقش کنید

1- مودب باشید. با آداب سلام کنید. ملکه انگلیس مثال خوبی برای این مورد است. او همیشه می گوید: لطفا و یا متشکرم؛ حتی اگر اطرافش پر از افراد دون پایه باشد. او با همه مهربان است، حتی وقتی این احساس را ندارد – بعلاوه هرگز اعتراف نمی کند که احساس واقعی او چیز دیگری است.

 • یک ملکه هرگز با صدای بلند حرف نمی زند و به دیگران دستور نمی دهد. او مهربان و دوستانه رفتار می کند و به دیگران اجازه صحبت می دهد و منتظر می ماند تا نوبت پاسخ دادن او برسد. او با این که شخص مهمی است، به طرز شگفت انگیزی زمان را صرف گوش دادن به صحبت دیگران می کند.
 • او حتی هنگام صحبت کردن با تلفن هم مودب است. و حتی اگر پیامی بفرستد، آن هم مودبانه خواهد بود.

2- یک کتاب در مورد آداب معاشرت بنویسید. البته نه به معنای واقعی کلمه ( هر چه که می توانید). این بدان معنی است که بدانید چه موقع به موضوع ملکه شدن بپردازید. حتی هنگامی که مردم در اتاق نیستند، یک ملکه رفتارهای خارق العاده ای دارد. او می داند چگونه سوپ بخورد، چنگال را برای چه چیزی استفاده کند و چگونه در هر شرایطی عمل کند.

 • می دونید چرا همه این چیزها را می داند؟ چون بخش آداب معاشرت wikiHow را زیر و رو کرده است. اگر فکر می کنید ساده است، آداب و رسوم فیلم دیدن، آداب و رسوم سوشی و حتی آداب و رسوم آسانسور وجود دارد، فقط با سه شماره … همین حالا خواندن را شروع کنید!

3- دائما مراقب دیگران باشید. کاملا بر عکس این که فکر می کنید ملکه روز پر مشغله ای دارد، او همیشه در کنار مردم است، با آن ها صحبت می کند و دنبال فرصتی برای کمک به دیگران می گردد. او ممکن است به صورت داوطلبانه در پناهگاه افراد بی خانمان یا محل نگهداری حیوانات حاضر شود یا در جمع آوری کمک های مالی کمک کند. حتی ممکن است به مردم در سازماندهی کارهایشان کمک کند – هر کاری که موجب شود در جامعه حضور داشته باشد و از آن جایی که توانمند است؛ دوست دارد از آن برای انجام کارهای خوب بهره بگیرد.

 • با این احتساب، چگونه می توانید از قدرت و توانایی های خود برای کمک به دیگران استفاده کنید؟ آیا می ‌توانید به مردم در اتمام کارهایشان کمک کنید؟ در بیمارستان محلی خود داوطلب شوید یا در خانه از دیگران پرستاری کنید؟ آیا به دنبال دلیلی که به آن ایمان دارید، هستید؟ شما نباید کل روز حواستان تنها به خودتان باشد – بلکه باید روی موضوعات صادقانه هم تمرکز کنید.

4- شخصیت خوبی داشته باشید. یک ملکه متضمن حقیقت، عدالت، رحمت، همدلی و عدالت است. او با فضیلت و محکم است و همیشه طرفدار حقیقت است. او کوته فکر، خودخواه یا فریبکار نیست. پس به وعده ‌های خود عمل کنید. راستگو باشید. وقت مردم را هدر ندهید. و قطعا متکبر نباشید!

 • غرور نشانه ناامنی است. افراد قلدر فقط به خودشان توجه دارند و فکر می کنند که بهتر از دیگران می باشند – به گونه ای دیگران را بی فایده می بیند – بنابراین بدانید که حتی اگر شما یک ملکه باشید، همه ی افراد ارزش دارند. همه کارها و عمل شما را می بینند، پس به درستی رفتار کنید – منصفانه، عادلانه، صادقانه و آرام.

5- سیاست مدار باشید. ملکه همیشه با تصمیمات مهمی رو به رو است. او صحبت دیگران را خوب گوش می کند و با این که سخت است اما تلاش می کند خودش را جای دیگران بگذارد و با درایت و حساسیت به مشکلات آن ها رسیدگی می کند. او بسیار فرد سیاست مداری است.

 • وقتی با موقعیت جدیدی رو به رو شدید، قبل از صحبت، خوب فکر کنید. حقایق را سبک سنگین کنید و تا حد امکان با ملاحظه اظهار نظر کنید. مثلا یکی از دوستانتان می گوید که مردم همجنس گرا وحشتناک هستند. به جای این که به او پرخاش کنید و جبهه بگیرید، می توانید بگویید که “در حالی که من و اکثریت افرادی که آزاد اندیش هستیم با شما مخالفیم، اما هر کسی یک عقیدهای دارد.” بنابراین نه تنها به او توهین نکرده اید، بلکه نظر خود را با ظرافت بیان کرده اید.

6- جزئیات خسته کننده را حذف کنید. گاهی اوقات ملکه وقتی از خواب بیدار می شود، با خود می گوید:” الآن دوش می گیرم، چایی می خورم و با کسی که دوستش دارم، ناهار می خورم” در طول روز با افراد زیادی ملاقات می کنم و باید مدام لبخند بزنم. این بخشی از توصیف کار روزانه او است. اگر این کارها به عادت تبدیل شوند، دیگر ظاهر سازی و فریبنده نخواهند بود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • بنابراین باید همه کارها را با غرور و بالا نگه داشتن سر انجام دهد! ملکه اهل شکایت کردن نیست. او روزانه کارهای زیادی انجام می دهد و باید همه آن ها را با سخاوت قبول کند. همه این ها ارزشش را دارد که یک شب با Michelle Obama به صورت رایگان به اپرا برود.

7- درست صحبت کنید. روی گسترش دایره لغات خود کار کنید و به وضوح صحبت کنید. کلمات را به طور کامل ادا کنید. از کلمات عامیانه استفاده نکنید و مدام برای گفته های خود، قسم نخورید. از کلماتی مانند “باید” و “ممکن است” به جای “نه” و “نمی توانم” استفاده کنید. با این که مصدر این کلمات فرق می کند اما مفهوم را کامل بیان می کنند.

دختر با وقار

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

بخش دوم: مانند یک ملکه فکر کنید

1- اعتماد به نفس داشته باشید. شما یک ملکه هستید. چرا اطمینان ندارید؟ شما فوق ‌العاده هستید و همه شما را دوست دارند. شما شگفت انگیز، باهوش، و دارای شخصیت عالی هستید. پس، سرتان را بالا بگیرید.

 • اگر اعتماد به نفس سخت است، تنها با مثبت اندیشی شروع کنید. هرچه نسبت به اطرافتان بیش تر با دید مثبت نگاه کنید، مثبت اندیش بودن در مورد خودتان آسان تر خواهد بود. این کار یک شبه انجام پذیر نیست، اما یک دیدگاه مثبت قبل از این که حتی متوجه شوید، می تواند جهان را بر وفق مراد شما بچرخاند.

2- باور داشته باشید که سرنوشت چیزهای عالی برای شما مقدر کرده است. چون شما وجود دارید. مردم وجود دارند. فقط همه باید این موضوع را بدانند و بپذیرند. وقتی به این عقیده پایبند باشید، آن را به بیرون هم منعکس می کنید. بنابراین اعمالتان، نحوه نگاه دیگران به شما و نحوه نگاه شما به خودتان تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر اعتقاد داشته باشید که فردی توانمند هستید، هدف خود را دنبال می کنید؛ و اگر اعتقاد نداشته باشید، این کار را انجام نمی دهید؛ به همین سادگی.

 • تلاش کردن برای دست یافتن به 110 درصد چیزها اشکالی ندارد. اما وقتی به اوج برسید، همواره احتمال سقوط وجود دارد. منتها اگر برای رسیدن به بهترین ها تلاش نکنید، واقعا نمی توانید درک کنید که چه چیزهایی را از دست داده اید. یک ملکه لیاقت بهترین ها را دارد، درسته؟

3- از خواسته های جسورانه نترسید. شما محق چیزهایی که دوست دارید؛ هستید، درسته؟ مردم همیشه می گویند نه، خب چرا سوال نکنید؟ به رئیستان بگویید حقوقتان را افزایش دهد، به دوستتان بگویید که کم تر چرت و پرت بگوید. امسال در روز شکرگزاری کمی گیاهخوار باشید. اگر سیاست مدار، منصف و با شخصیت باشید، خواسته هایتان غیر منطقی تلقی نمی شوند.

 • این کار بهانه ‌ای برای خودخواه بودن نیست. بعلاوه خواسته‌ های جسورانه شما باید خوب و منصفانه باشد. تقاضای گرفتن آی پد هم اتاقیتان، منصفانه نیست. اما می توانید از او بخواهید که ظرف های کثیف را بشوید.

4- در انتخاب های خودتان تردید نکنید. یک ملکه روی اعتقادات و عقایدش استوار است و می داند چه می خواهد. از آن جایی که خیلی مصمم است، روی حرف خود می ماند و دل دل نمی کند زیرا می داند که چه چیزی بهتر است!

 • و اما خواسته های جسورانه شما؟ آن ها هم باید تزلزل ناپذیر باشند. مثلا وقتی درخواست اضافه حقوق دارید، به چشمان رئیستان نگاه کنید و زمانی که نه می گوید، سرتان را پایین نیندازید. در این موقعیت دیگر اصرار نکنید، منتها از موضعتان هم کناره گیری نکنید. و وقتی به خواسته خود نرسیدید؛ شکایت نکنید چون فردایی هم وجود دارد.

5- متواضعانه فکر کنید. ملکه بودن به معنای رهبر و سر دسته بودن نیست. از طرف دیگر، یک ملکه می داند که او واقعا تفاوت چندانی با اطرافیان ندارد. آن ها هم انسان هستند!

 • اما چگونه این کار را انجام دهید؟ چون یک ملکه، در تمام زندگی خود ملکه بوده و خودش آن را قبول دارد، در اتاقی دور از چشم بقیه می نشیند و روی کارش تمرکز می کند. او نیازی به این که کانون توجه دیگران باشد و یا جلوی او خم و راست شوند، ندارد. او فقط می خواهد با احترام با او رفتار شود. همین.

6- شکست را پلی به سوی موفقیت بدانید. یک ملکه هرگز از شکست خوردن نمی ترسد. او بعد از شکست، استراتژی و راهکار خود را کامل تر می کند. پس ملکه‌ ها هم شکست می‌خورند. منتها می‌دانند که چطور بعد از شکست بهتر شوند!

 • هر چه بیش تر شکست بخورید، بیش تر تلاش می کنید. تلاش بیش تر هم به منزله ی بهتر شدن در انجام کارها تلقی می شود. بعلاوه هرچه بیش تر شکست بخورید، بیش تر می دانید که چه کاری را انجام ندهید. بنابراین با شکست، ملکه بودن خود را کامل می کنید.

خانوم جذاب

حتما بخوانید: مردان جذاب و زنان جذاب از نگاه یکدیگر چه ویژگی هایی دارند؟

بخش سوم: شبیه یک ملکه به نظر برسید

1- به نحوه خندیدنتان توجه کنید. گر چه یک ملکه به ندرت خندان یا عصبانی است، اما معمولا راضی و خوشحال است و دوست ندارد منفی و شاکی به نظر برسد. زندگی فوقالعاده است، بنابراین آن را روی صورت خود نشان دهید! از این گذشته، همه از دیدن شما خوشحال هستند، شما هم سعی کنید از دیدن آن ها خوشحال باشید!

 • یادگیری نحوه خندیدن با چشم ها، مهم است – مردم قادرند خنده الکی و دروغ را تشخیص دهند، اما لبخند زدن با چشم ها باعث می ‌شود واقعی به نظر برسید.

2- موقر و برازنده باشید. وضعیت مناسب بدنی را تمرین کنید. آرام، متفکرانه و با وقار حرکت کنید. بخشی از ایفای نقش مثل ملکه این است که آراسته و ظاهری متناسب داشته باشید.

 • یک راه خوب برای برازنده بودن و تناسب اندام، یوگا یا شرکت در کلاس رقص است. وقتی با بدنتان آشنا شوید، می توانید مانند ملکه حرکت کنید. همیشه سرتان را بالا بگیرید و شانه هایتان را عقب نگه دارید.

3- قدم بزنید. به Charlize Theron در سفید برفی و شکارچی فکر کنید. به Helen Mirren در ملکه فکر کنید. همه آن ها شاهانه، موزون و زیبا قدم می زدند. این کار شرافتمندانه، درجه یک و پیشرفته است!

 • شما صاحب خانه هستید. صاحب هر خانه ای. به هر جایی که می روید، آن جا را مثل خانه خود بدانید، بدون این که توجه کنید چرا و کجا هستید و چه کسی آن جا است. شما مالک هستید. پس چرا احساس راحتی نمی کنید؟

4- یک کمد پر از لباس مجلسی داشته باشید. این تا حدودی به خودتان بستگی دارد. لباس پوشیدن ملکه اردن با ملکه انگلیس تفاوت دارد. هیچ کتاب خاص یا نظر و ایده مشخصی وجود ندارد که در مورد نحوه پوشش ملکه صحبت کرده باشد. اما اگر می خواهید خاص به نظر برسید: با کلاس فکر کنید. لباس زنانه، موقر و ساده بپوشید. مثلا از گردنبند مروارید، لباس تا زانو و کفش پاشنه دار استفاده کنید. وقت برای پوشیدن لباس راحتی زیاد است.

 • اگر مردم به شما با خنده نگاه کنند، فقط به این معنی است که شما این کار را درست انجام داده اید. پوشیدن دستکش به اندازه طول آرنج برای رفتن به بار؟ عالیست. یک کلاه و یا یک کمربند ابریشمی؟ چرا که نه. ممکن است کمی زیاده روی باشد اما هر چیزی ممکن است محرک شما شود.

5- کیف مناسب دستتان بگیرید. بیایید همین الآن این کار را انجام دهیم: کوله پشتی نیندازید. از کیسه ای که دوره گردها دارند، کیف تبلیغاتی و کیف بند دار استفاده نکنید. هرگز از جا لباسی کیسه ای استفاده نکنید. تنها از یک کیف پول دستی یا کیف دوشی استفاده کنید.

 • ملکه انگلیس فقط یه کیف دستی مدل لورن می گیرد. او یک نمونه خوب برای دنبال کردن است.

6- از لوازم بهداشتی بیش تری استفاده کنید. مطمئنا دوش می گیرید و از خوشبو کننده استفاده می کنید. سعی کنید کمی بیش تر به خودتان برسید. برای جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن، به آرنجتان لوسیون بزنید. در حوالی فارغ التحصیلی از مدرسه، به فکر استفاده از کرم شب باشید. ناخن هایتان رو سوهان بکشید. از اتو مو استفاده کنید. البته نیاز نیست این کارها روزانه تکرار شوند. منتها حداقل به صورت هفتگی انجام شوند.

 • عطر و بویی که هر کس می دهد، مانند امضای او می باشد. یک ملکه همیشه بوی خوب می دهد و از عطر استفاده می کند. او حتی اگر در یک کارخانه تولید کود کار بکند، باز هم خوشبو می باشد.

7- مرتب و منظم باشید. مطمئنا یک ملکه باید مراقبت خودش باشد. به ناخن و موهایتان برسید. آرایش کنید. به سونا و استخر بروید. به چشمه آب معدنی بروید. روی چشمانتان خیار بگذارید. در واقع یعنی: ریلکس باشید.

 • ملکه ها مجبور نیستند این کارها را خودشان انجام دهند. بنابراین اگر کسی را داشته باشید که حتی بین انگشتان پایتان را کرم بمالد، قاعدتا خیلی راحت ‌تر خواهید بود. منتها وقتی احساس کنید مثل یک ملکه هستید، خیلی راحت تر مثل او رفتار می کنید!

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

نکات

 • همیشه با احترام رفتار کنید. مردم با نگاهی که کوچک شمرده می شوند، مخالفند.
 • اگر قادر به خرید یک کمد پر از لباس های جدید نیستید یا نمی توانید از یک متخصص حرفه‌ ای استفاده کنید، به دنبال برخی لباس‌ های ارزان و در عین حال حرفه ‌ای باشید. از دوستتان برای درست کردن ظاهرتان کمک بگیرید. نکات مربوط به مدل مو و … را از اینترنت جستجو کنید.
 • تحقیق کنید که بیش تر می توانید شبیه کدام ملکه رفتار کنید.
 • به عکس های ملکه های مدرن نگاه کنید و سعی کنید شبیه آن ها باشید.
 • اگر سگ دوست دارید، یک Welsh Corgi بخرید. زیرا برترین نژاد سگ برای ملکه است.

حتما بخوانید: چگونه جذاب باشیم؟ 15 راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای زنان

هشدارها

 • اگر با فیس و افاده رفتار کنید، ممکن است مردم از شما بیزار شوند.
 • با خریدن یک کمد گران قیمت و فقط به خاطر داشتن چیزهای گران، ممکن است به صورت غیر ضروری باعث هدر دادن پولتان شوید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

 1. خیلی خیلی ممنون بابت مطلب جالب و مفیدتون…حتما استفاده خواهم کرد.خدا نگهدار شما باشد

  1. آیا کسی اطلاع داره این آموزش هارو حضوری جایی آموزش میدن؟؟؟ هیچوقت ندیدم همچین آموزش هایی،،خیلی دنبالشم کسی میدونه اطلاع بده

   1. آموزشهای مربوط به اتیکت یا آداب معاشرت معمولا به صورت دوره های کوتاه برگزار میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا