شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

شخصیت کاریزماتیک چیست؟ با این 18 روش کاریزماتیک شوید

چرب زبان

این مطلب نتیجه جدیدترین تحقیقات چندین مجله معتبر راجب شخصیت کاریزماتیک و راههایی برای اینکه کاریزماتیک شوید می باشد که طی چندین روز جمع آوری شده است.

در مورد افراد کاریزماتیک چیزهای زیادی وجود دارد. به نظر می‌رسد که آن‌ها بدون تلاش یک جمع را فرماندهی می‌کنند. مردم به سمت انرژی آن ها جذب می‌شوند و شخصیت‌ سرزنده و پر جنب و جوششان را ستایش می کنند. آن‌ها جذاب هستند. چرا؟ چون جذبه باعث می‌شود فرد دوست داشتنی شود.

خوشبختانه گیرایی لزوما چیزی نیست که با آن به دنیا بیایید؛ مانند بسیاری از مهارت‌ها، این چیزی است که می‌تواند از طریق تمرین روزانه افزایش یابد. ما از اعضای جوان شورای کارآفرین کمک گرفتیم. شما هم آن ها را امتحان کنید و ببینید که چقدر می‌توانید جذبه در خود ایجاد کنید.

1-ریسک پذیر باشید

ریسک پذیری ممکن است عدم قطعیت را در شما ایجاد بکند. چرا که این امر شما را در معرض قضاوت های دیگران قرار می دهد و ممکن است خجالت زدگی را افزایش دهد. این تعاریف ممکن است مبهم باشد؛ بنابراین؛ چند مثال آورده ایم:

  • ریسک پذیری یعنی نزدیک شدن به یک فرد غریبه در کافی شاپ و پیشنهاد یک قرار ملاقات به او دادن.
  • ریسک پذیری یعنی برای 195 نفر سخنرانی کنید؛ حتی زمانی که از سخنرانی های عمومی خیلی واهمه دارید.
  • ریسک پذیری یعنی بتوانید نظرات و اعتقادتان را که بر خلاف نظر اکثریت یک جمع است؛ بیان کنید.

برن براون؛ روانشناس اجتماعی با 10 سال سابقه در مطالعه ی ریسک پذیری؛ یکی از گفتگوهای همایش تد را برگزار کرده است که با بیش از 20 میلیون بار مشاهده؛ به پربیننده ترین نمایش تبدیل شده است. برای مشاهده این ویدیو کلیک کنید!

2- اعصاب خود را مدیریت کنید.

زمانی که افراد کاریزماتیک صحبت می‌کنند، متوجه می‌شوید که مضطرب و عصبی به نظر نمی‌رسند. مدیریت اعصاب آسان نیست، اما چند نکته اساسی برای ایجاد اطمینان و اعتماد به نفس وجود دارد. به عنوان مثال، زمانی که صحبت می‌کنید، با کمک گرفتن از لوازم صحنه فشار وارده به خود برای کنار آمدن با کلمات مناسب را کاهش دهید؛ و مدام این شعار را تکرار کنید، این فرصت از من بزرگ‌تر است. Kristopher Jones

حتما بخوانید: رهبری/مدیریت کاریزماتیک: همه ویژگی هایی که برای چنین شخصیتی نیاز دارید!

3- مصمم و با نیت گوش بدهید.

زمانی که مردم به افراد کاریزماتیک فکر می‌کنند، بیش تر به توانایی آن‌ها برای صحبت کردن یا تعامل با دیگران فکر می‌کنند؛ اما چه چیزی باعث می‌شود که کسی شنونده باشد. این کار سخت است و در دنیایی که ما زندگی می کنیم و به سرعت در حال پیشروی است، شنونده خوب بودن دشوار است؛ بنابراین برای من فرد کاریزماتیک کسی است که با هدف گوش می‌دهد و باعث می‌شود گوینده احساس کند که افکارش برای او ارزشمند است. Kelsey Meyer

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- قابل درک باشید.

صحبت های خود را به کسانی که با آن ها صحبت می کنید ارتباط دهید. داستان هایی را استفاده کنید که شما را مثل یک فرد عادی در نظر بگیرند و آن ها هم بتوانند خودشان را ببینند. از تکنیک های معکوس مانند استفاده از کلمات و اصطلاحات مشابه دیگر افراد استفاده کنید و سعی کنید زمینه مشترک را با هر کسی که با آن صحبت می کنید، پیدا کنید. Nicole Munoz

5- در مورد احساسات خود صحبت کنید.

موضوع مناسب می تواند به صدایتان قدرت بدهد. هنگامی که فکر می کنید چیزی خسته کننده است، سطح انرژیتان کم است؛ اما هنگامی که در مورد یک اشتیاق صحبت می کنید – چالشی که شما را در شب خوب نگه می دارد، مردمی که به آن ها اهمیت می دهید، چگونه می خواهید بر روی جهان تاثیر بگذارید- انرژی خود را به دست می آورید. شور و شوق، عصبی بودن و یا ترس را برطرف می کند، اعتماد به نفس را برانگیخته و دیگران را متقاعد می سازد تا از شما حمایت کنند. Alan Carniol

شخصیت کاریزماتیک

حتما بخوانید: چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ 9 ویژگی بینظیر افراد کاریزماتیک

6- بیشتر از آنچه بدست می آورید، بخشنده باشید.

افراد کاریزماتیک زندگی کسانی را که اطرافشان هستند تقویت و غنی می کنند. زمانی که راه حلی برای کمک به فرد دیگری پیشنهاد می دهید، به شما علاقه پیدا می کند. ما معمولا به سمت افرادی که قبل از خود، به دیگران اهمیت می دهند، جذب می شویم. بیشتر از آنچه بدست می آورید، به دیگران کمک کنید و در مسیر کاریزماتیک شدن پیش بروید. Eric Mathews

7- حس شوخ طبعی داشته باشید.

طنز، طنز، طنز. اگر اعتماد به نفس داشته باشید و سعی کنید (و موفق شوید) دیگران را بخندانید، آن ها را در جیب خود قرار می دهید. خنده و کاریزماتیک از ابتدای زمان کنار هم و دست در دست هم داشته اند. Yoav Vilner, Ranky

8- با وضعیت سازگار باشید.

اکثر مردم می گویند اعتماد به نفس انسان را کاریزماتیک می کند؛ اما من می گویم اعتماد به نفس توانایی سازگاری با هر وضعیت یا محیطی است. چطور؟ اخبار و گرایشات صنعتی را دنبال کنید و وقتی چیزی را درک نکردید، سؤال کنید. در اغلب موارد، مردم خوشحال خواهند شد که تخصص خود را برای شما توضیح دهند. Bryanne Lawless

حتما بخوانید: شخصیت شناسی افراد مختلف از روی چهره آن ها (جدیدترین روش بدون خطا)

9- اسامی را به خاطر بسپارید.

به یاد داشتن نام یک فرد می‌تواند در یک لحظه توجه او را جلب کند. این کار باعث می‌شود که آن‌ها احساس مهمی داشته باشند و کمک می‌کند که دوست‌داشتنی تر شوید. همانطور که Dale Carnegie معروف می‌گوید: نام یک نفر شیرین‌ترین صدا در دنیا است، چه در موقعیت شغلی و چه در موقعیت شخصی، تلاش کنید تا نام افرادی که ملاقات کرده‌اید را به خاطر داشته باشید. Diego Orjuela

10- علاقه و توجه واقعی داشته باشید.

یک فرد کاریزماتیک، جذابیت شخصیتی خود را نشان می‌دهد و من متوجه‌شده‌ام که این افراد واقعا به دیگران علاقه‌مند هستند. مهم این است زمانی که در یک مکالمه شرکت می‌کنید، به طور فعال علاقه و اشتیاق خود را نشان دهید. قبل از پرسیدن سوالاتی که عمق و اطلاعات بیشتری می خواهد، به دقت به آنچه که می گویند. با انجام این کار فاکتور کاریزمای خود را ترقی عظیمی خواهید داد. Ajit Nawalkha

11- سوالات بیشتری بپرسید.

مردم‌دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند؛ بنابراین، اگر بیشتر از آن ها سوال کنید و به طور فعالانه گوش دهید، بسیار کاریزماتیک خواهید بود. توصیه می‌کنم یک بازی را در ذهن خود انجام دهید: سعی کنید ببینید که در واقع چقدر می‌توانید با هم حرف بزنید و سوال بپرسید. برای مثال این سوال خوبی است؛ چرا به دانستن این موضوع علاقه دارید؟ همچنین، دایره لغات خود را بیش تر با کلمات پر جنب و جوش گسترش دهید. Tommy Mello

12- اعتقاد اخلاقی

افراد کاریزماتیک تقریبا همیشه یک هدف قوی دارند و با شور و اشتیاق به آنچه که انجام می‌دهند، اعتقاد دارند. از بیان شور و اشتیاق خود برای تغییری که در تلاش برای ایجاد آن هستید، نترسید. این باعث می‌شود که شما برای اطرافیانتان معتبر جلوه کنید و آن‌ها را متقاعد کنید که دیدگاه شما را بپذیرند.

جرج کلونی کاریزماتیک

13-در جمع حضور فعال دارند

در این بخش نمی خواهیم قضاوت کنیم؛ زیرا برای خودمان هم پیش آمده است و بارها دچار این مشکلات شده ایم؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که هنگامی که می خواهیم در جمعی حاضر شویم بهتر است گوشی هوشمندمان را روی حالت “مزاحم نشوید ” قرار دهیم.

زمانی که گوشی تلفن همراه به صدا می آید؛ کنجکاو می شویم. چه کسی پیام داده است؟ بنابراین گوشی را چک می کنیم تا پاسخگو باشیم. در نتیجه از صحبت کردن به صورت چهره به چهره باز می مانیم. نمی توانیم همزمان هم پیام های تلفن مان را جواب بدهیم و هم با فرد حاضر در کنارمان صحبت کنیم.

14- حرکات بدن

حرکات و حالات بدنی، نشانه های زیادی در مورد شخصیت تان به دست می دهد. برای کاریزماتیک بودن، تلاش کنید که با استفاده از حالات معنی دار و حرکات دست و بدن، خود را به صورت طبیعی برجسته جلوه بدهید. حتی اندکی قفسه سینه تان را جلو بدهید؛ زیرا همانطور که می گویند، نیاز دارید دیگران را فرماندهی کنید.

حتما بخوانید: مردان جذاب و زنان جذاب از نگاه یکدیگر چه ویژگی هایی دارند؟

15- حالات چهره

چهره شما می تواند یک عضو کاریزماتیک باشد، پس سعی کنید که تا حد ممکن لبخند بزنید و به تمام لحظات درست نگاه کنید تا نشان دهید که در کنار دیگران حضور دارید. تحقیقات نشان می دهد که افراد از حالت های دیگران تقلید می کنند، بنابراین اگر با یک وضعیت استرس زا سر و کار دارید، سعی کنید این شرایط به صورت حالات عصبی در چهره تان نمایان نباشد. در عوض، بر حفظ یک حالت آرام برای نشان دادن یقین و کنترل خود تمرکز کنید.

مارک زاکربرگ

16- استفاده از داستان‌ها، حکایات و استعاره‌ها

هنگام پرداختن به یک گروه یا حتی صحبت کردن با یک نفر به این فکر کنید که چگونه پیام خود را می رسانید. برخی از رهبران کاریزماتیک‌ نیز قصه گویان فوق‌العاده ای هستند؛ بنابراین به جای بیان ساده، سعی کنید کلمات و توضیحات خود را خلاقانه بیان کنید. این کار باعث می شود که فردی به یادماندنی و جالب برای اطرافیانتان باشید.

17-واقعاً به همه علاقمند هستند

حتماً شما هم متوجه شده اید که افرادی که متواضع و دوست داشتنی هستند؛ یک ویژگی دیگر نیز دارند. آنها متظاهر نیستند و واقعاً به همه علاقه دارند.

برای این دسته افراد؛ فرقی نمی کند که با چه کسی در حال معاشرت هستند؛ و رفتارشان چه با کسانی که از نظر اجتماعی موقعیت بالاتری دارند و چه با کسانی که موقعیت پایین تری دارند؛ رفتار یکسان و دوستانه ای است. آنها به همه توجه می کنند و واقعاً دوست دارند که داستان هر انسانی را بشنوند.

” کاریزما در واقع این نیست که مردم را وادار کنید شما را دوست بدارند؛ بلکه کافی است همه ی آنهایی که کنارتان هستند را دوست داشته باشید “. رابرت برالت

18- احساسات جمعی

همدلی عنصر بسیار مهم و گیرایی است که افراد کاریزماتیک دارند و نشان می‌دهد که آن ها دیدگاه و احساسات دیگران را درک می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید با استفاده از احساسات جمعی، همدلی بیشتری در سبک ارتباط خود ایجاد کنید؛ مثلا به جای کلمه (من) از (ما) استفاده کنید؛ مثلا می توانید از عباراتی مانند “من می دانم آن موضوع چقدر شما را ناامید کرده است زیرا من هم دقیقا همان احساس را دارم یا “ما بزرگ ترین و بهترین در انگلستان خواهیم شد، استفاده کنید.

حتما بخوانید: چگونه جذاب باشیم؟15 راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای زنان

19- تون صدای سرزنده و با روح

هیچ چیزی بهتر از فرستادن حضار یا اعضای تیم به خواب با صحبت کردن با یک صدای بسیار یکنواخت نیست. سخنرانان کاریزماتیک تون صدای خود را بسته به این که چه می‌گویند، تغییر می‌دهند، چرا که مخاطب را علاقه‌مند و درگیر نگه می‌دارد. این به همان اندازه در صحبت کردن با یک نفر یا در یک گروه کوچک تاثیرگذار است. در حالی که تغییر دادن نحوه صحبت کردن لزوما به سادگی ارائه و یا آموزش صدا نیست؛ اما می توانید در مقابل آینه مرتبا تمرین کنید! این کار به شما کمک می کند تا حدودی به این امر دست پیدا کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا