شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه پسر/مردی جذاب به نظر برسیم؟ ویژگی های یک جنتلمن

شما نمی توانید ژن ها یا خصوصیات فیزیکی و اصلی خود را تغییر دهید، اما می توانید نحوه استفاده از آن چه را که به دست آورده اید، کنترل کنید. جذاب بودن ترکیبی از چندین عامل مختلف از جمله نظافت و آراستگی، شخصیت و استایل است. اگر صرفا به دنبال تقویت جذابیت جنسی خود هستید یا کلا نمی دانید باید چه کاری بکنید، تغییرات ساده ای وجود دارد که می توانید برای جذاب تر شدن انجام دهید.

حتما بخوانید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ ۱۰ ترفند کاربردی

بخش اول: نظافت

ساده ترین و ابتدایی ترین کاری که می توانید انجام دهید، رعایت بهداشت شخصی است. تمیزی و بوی خوب باعث می شود که مردم به طور ناخودآگاه به شما نزدیک تر شوند. از این مراحل برای بهبود شرایط روزمره استفاده کنید.

۱- از خوشبو کننده استفاده کنید. یک خوشبو کننده قوی داشته باشید و بعد از حمام، روی بدنتان اسپری کنید. اگر در طول روز عرق می کنید یا بوی بد می گیرید، همیشه خوشبو کننده به همراه داشته باشید و مدام استفاده کنید.

 • اگر فراموش کرده اید که قبل از ترک خانه از دئودورانت استفاده کنید، مقداری مایع ضد عفونی کننده دستی پیدا کنید و زیر بغلتان را تمیز کنید – زیر بغل باکتری هایی تولید می کند که بوی بد ایجاد می کنند – ممکن است مجبور شوید در طول روز چند بار از آن استفاده کنید.
 • دئودورانت بی رنگ و بو، احتمال ایجاد حساسیت در افراد را کاهش می دهد.

۲- هر روز دوش بگیرید. از شامپو بدن و یا صابون دارای رایحه تازه و خوب استفاده کنید.

 • اگر معمولا صبح ها دوش می گیرید، آینه ای مه شکن برای حمام در نظر بگیرید تا بتوانید صورتتان را بشویید و ریشتان را اصلاح کنید.

۳- از مقدار کمی ادکلن (بعد از اصلاح) و یا اسپری بدن استفاده کنید. اگر این کار را درست انجام دهید، مردم به طور خودکار به شما نزدیک ‌تر خواهند شد. اما کوچک ترین اشتباه می‌ تواند تاثیر معکوس داشته باشد و در واقع افراد را دفع کند. در اینجا برخی دستورالعمل ‌های اساسی برای این کار آورده شده ‌است:

 • زیاد استفاده نکنید. این مهم ترین چیز در مورد بوی خوب است – بوی غلیظ همیشه هم خوب نیست، حتی گل رز هم می تواند بوی تهوع آوری داشته باشد. حداکثر دو یا سه پاف ادکلن – افترشیو و فقط سه پاف اسپری بدن استفاده کنید. بینی شما به بو عادت می کند و بعد از چند دقیقه آن را حس نمی کنید، اما افراد دیگر هنوز هم می توانند بوی شما را احساس کنند.
 • رایحه ای را پیدا کنید که با بوی طبیعی بدن شما سازگار باشد. شیمی بدن همه با هم متفاوت است و در نتیجه، همه رایحه ها متناسب با هر شخص نیستند. برخی از بوها وجود دارد که روی بدن بعضی از افراد “فعل و انفعالاتی انجام می دهد” و منجر به تولید بوی وحشتناکی برای دیگران می شود. در صورت امکان قبل از خرید، از ادکلن یا اسپری بدن نمونه استفاده کنید. یک روز آن را اسپری کنید و از دوستتان بخواهید که به شما بگوید چند ساعت بعد بو می دهید.
 • سعی کنید شوینده بدن، ادکلن و یا افترشیو خود را با هم مطابقت دهید. لازم نیست آن ها عطر و بوی یکسان داشته باشند، اما باید مشابه هم باشند تا بوی تند و زننده ای ایجاد نشود.
 • ادکلن یا افترشیو را روی نقاط نبض دار پاشش کنید. قسمت هایی از بدن شما که مقادیر زیادی خون در نزدیکی سطح آن جریان دارد، در طول روز کمی گرم تر خواهد بود و باعث گرم شدن ادکلن یا افترشیو می شود و بوی آن را تقویت می کند. مناطق نبض دار شامل مچ، گلو و پشت گردن است.

۴- صورت خود را هر روز صبح و شب بشویید. با تمیز نگه داشتن صورت خود، از جوش زدن و گسترش آن جلوگیری کنید.

محصولاتی متناسب با نوع پوست خود پیدا کنید. در اینجا متداول ترین انواع ذکر شده است:

 • پوست حساس / خشک: اگر پوست شما پوسته پوسته و خشک است و یا به راحتی قرمز و لکه دار می شود، از یک پاک کننده بسیار ملایم استفاده کنید. از تونر استفاده نکنید و از مرطوب کننده سبک استفاده کنید.
 • پوست ترکیبی / پوست منطقه T: اگر پیشانی، بینی و چانه (یا “T-zone”) شما چرب است اما گونه هایتان خشک است، پوست “ترکیبی” دارید. بیش تر افراد این نوع پوست را دارند، بنابراین به دنبال پاک کننده ای باشید که برای پوست های معمولی یا ترکیبی به بازار عرضه می شود. از یک تونر ملایم در منطقه T خود استفاده کنید و سپس از یک مرطوب کننده استفاده کنید.
 • پوست چرب: اگر پوست شما به طور یکنواخت چرب است، یک پاک کننده مبتنی بر خاک رس یا خشک کننده پیدا کنید. از یک تونر ملایم در همه جای صورت استفاده کنید و سپس مرطوب کننده سبک بزنید. اگر پوست شما در طول روز چرب می شود، از قسمت مراقبت از پوست داروخانه، دستمال مرطوب تهیه کنید و در بعد از ظهر روی پوست خود بمالید.
 • اگر آکنه دارید از شوینده های صورت حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کرده و روی جوش ها کرم بنزوئیل پراکسید بزنید. اگر این کار بی فایده بود، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

۵- ریش و سبیلتان را کوتاه یا مرتب کنید. استفاده از ماشین ریش تراش یا ژیلت به خودتان بستگی دارد. آن چه اهمیت دارد، انجام این کار به صورت روزانه است.

 • برای داشتن ظاهری تمیز، هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه، اصلاح کنید. ابتدا پوست خود را مرطوب کنید و از تیغ تیز و کرم اصلاح استفاده کنید. اصلاح بیراهه (یعنی در خلاف جهت رشد مو، از فک تا گونه) اصلاح تمیزتری ایجاد می کند، اما باعث تحریک بیش تر می شود.
 • ریش، سبیل یا ریش ‌بزی خود را مدیریت کنید. دقت کنید که لبه‌ ها تمیز و مرتب باشند و هر گونه مو اضافی را کوتاه کنید تا به صورت یکنواخت باشد. زمانی که صورت خود را تمیز می‌کنید، توجه ویژه ‌ای به تمیز کردن پوست زیر موها داشته باشید.

۶- ابروهایتان را مرتب کنید (اختیاری). لازم نیست ابروهای خود را کاملا بردارید، اما ممکن است در کل کمک کند تا کمی زیبا تر به نظر برسید. در این جا چند نکته اصلی ذکر شده است:

 • یک موچین خوب پیدا کنید. دو لبه آن باید کاملا روی هم منطبق شوند – این کار درد برداشتن مو را کم تر می کند. در روش دیگر (و بدون درد)، می توانید یک ماشین اصلاح ارزان خریداری کنید که برای حذف موهای قابل دید بینی یا گوش نیز مفید است.
 • از اجزای صورت خود به عنوان یک راهنما استفاده کنید. یک مداد بردارید و آن را از لبه یک سوراخ بینی به ابتدای ابرویتان وصل کنید. موهایی را که در قسمت بیرونی مداد و در ناحیه “unibrow” روی بینی دیده می شوند، باید بردارید. این کار را برای طرف مقابل نیز انجام دهید.
 • کمان ابرو را تمیز کنید. اگر بعد از اینکه وسط ابروهایتان را تمیز کردید ولی باز هم پر پشت به نظر رسیدند، می توانید کمی از موهای زیر کمان ابروهایتان را بردارید. البته، توجه کنید که فقط زیر ابروها را تمیز کنید – نه موهای بالای ابرو.

۷- ناخن هایتان را کوتاه و تمیز کنید. هر دو یا سه روز، هنگامی که از حمام خارج می شوید، یک دقیقه وقت بگذارید تا تمام ۲۰ ناخن خود را مرتب کرده و هرگونه آلودگی را از زیر آن ها پاک کنید. ناخن ها بعد از این که چند دقیقه در آب قرار داشته باشند، نرم تر می شوند و کوتاه کردنشان نیز آسان تر می شود. هر دو ناخن دست و پاهایتان باید کوتاه شوند و فقط یک خط نازک از رنگ سفید در قسمت پایینی دیده شود.

۸- دندان هایتان را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. با بوی بد دهان بجنگید و با مراقبت از دندان ها، لبخندی سفید و مروارید گونه داشته باشید.

 • مسواکتان را به موقع تعویض کنید. مسواک باید هر ۳ ماه یک بار یا بعد از سرماخوردگی یا بیماری عفونی دیگر عوض شود. اگر برس مسواک از هم باز شود، به مسواک جدیدی نیاز دارید.
 • هر شب نخ دندان بکشید. نخ دندان نه تنها پلاک و مواد غذایی را از دهان خارج می کند بلکه تصور می شود از بیماری های قلبی نیز جلوگیری می کند.
 • زبان خود را مسواک بزنید. ممکن است دندان های شما سفید و درخشان باشد، اما اگر زبانتان کثیف باشد، هنوز دهانتان بو می دهد. هر بار که مسواک می زنید، چند بار مسواک را روی زبانتان بکشید. (خیلی فشار ندهید، زیرا به بافت زبان آسیب می رسانید).
 • در آخر از دهانشویه استفاده کنید. ۲۰ ثانیه آن را کاملا در دهانتان بچرخانید و تف کنید.

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

بخش دوم: به موهایتان مدل و حالت بدهید

۱- موهایتان را مرتبا کوتاه کنید. حتی اگر دوست دارید بلند شوند، برای جلوگیری از مو خوره، مرتبا آن ها را اصلاح کنید. برای این کار می توانید به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید، یا خودتان اصلاح کنید.

 • اگر موی کوتاه را می پسندید، هر ۲ تا ۳ هفته یکبار آن ها را کوتاه کنید. منتها مرتبا موهای پشت گردنتان را تمیز کنید.
 • اگر موی بلند دوست دارید، هر ۴ تا ۶ هفته انتهای آن ها را کوتاه کنید. موهای پشت گردنتان را حتی اگر پوشیده می شود، تمیز کنید.

۲- موهایتان را مرتبا بشویید. شستن روزانه موها بسیار مهم است. منتها اگر موهایتان خشک است، این کار را یک روز در میان انجام دهید.

 • شامپو و نرم کننده مناسب موی خود را پیدا کنید – خشک، چرب و غیره.
 • شامپو و نرم کننده را بصورت جداگانه خریداری کنید. محصولاتی که شامپو و نرم کننده را ترکیب می کنند، کیفیت مناسبی ندارند.
 • از آرایشگرتان سوال بپرسید – آن ها در این زمینه تخصص زیادی دارند. اگر شامپو و نرم کننده را از او بخرید؛ با این که پول بیش تری می پردازید اما مطمئنا جنس با کیفیت تری خواهید داشت.

۳- از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید (اختیاری). شما مجبور به استفاده از محصولات مدل دهنده مو نیستید، اما خیلی از مردان این کار را انجام می دهند. این محصولات مو را درخشان تر و سالم تر جلوه می دهند. برخی از محصولات متداول برای مراقبت از مو آقایان در زیر آمده است:

 • سرم یا کرم. بدون ایجاد خشکی و ثابت نگه داشتن، به موهای وز و فرفری حالت می دهند.
 • موس مو. این محصول باعث حجیم شدن و درخشندگی موها می شود. بهترین نتیجه را زمانی می گیرید که روی موهای مرطوب مالیده شود و اجازه دهید خشک شود.
 • پماد مو، واکس مو، ماسک خاک رس. از این محصولات برای حالت دادن – پف کردن یا فر کردن – (برای موهای صاف و بدون حالت) استفاده می شود. برای از بین بردن اثر آن ها از روی مو نیز باید چندین بار شستشو انجام دهید؛ بنابراین در حجم زیاد استفاده نکنید. اگر موهایتان کوتاه، متوسط یا کم پشت هستند، به اندازه یک نخود از آن ها کفایت می کند. از پماد و واکس مو برای ایجاد درخشندگی و رطوبت مو نیز استفاده می شود. در حالی که ماسک خاک رس به موها جلوه ای مات و طبیعی می دهد.
 • ژل مو. بر خلاف پماد مو، ژل پایه الکلی دارد و باعث خشکی و ثبات مو می شود. برای تاثیر بیش تر از آن روی موهای مرطوب استفاده کنید.
 • چسپ مو. بعضی مواقع ممکن است متعجب شوید که چرا حالت موی برخی از افراد اصلا تغییر نمی کند؟ آن ها احتمالا از چسپ مو که بیش ترین تاثیر را در ثبات مو دارد، استفاده کرده اند. همواره مراقب موهایتان باشید و بعد از استفاده از این محصولات، خوب شستشو دهید.
 • اگر از آرایشگرتان سوال کنید، حتما می داند که کدام محصول به درد شما نمی خورد.

۴- مدل مویی پیدا کنید که به شما بیاید. نظر دوستانتان را در این زمینه بپرسید و سری بعد که برای کوتاهی مو به آرایشگاه رفتید، از آرایشگرتان در مورد مدل موی مناسبتان سوال بپرسید. هم چنین بپرسید که موهایتان را شانه بزنید یا با سشوار خشک کنید. شاید لازم باشد کمی آزمایش کنید تا بفهمید که کدام مدل مو برای چهره و استایل شما مناسب است، اما در نهایت قیافه ای پیدا می کنید که مناسب شما است. این گزینه ها را در نظر بگیرید:

 • فرق سرتان را باز کنید. اینک می توانید موهای خود را از وسط یا به پهلو شانه کنید و یا اصلا فرق درست نکنید. چند روش مختلف را امتحان کنید و ببینید کدامیک را دوست دارید.
 • موهای خود را به یک جهت شانه بزنید یا به جای فرق، اگر خصوصا کوتاه هستند، به سمت پایین شانه بزنید. منتها اگر موهای بلندی دارید، آن ها را به سمت بالا شانه بزنید. تا جایی که می توانید سبک های مختلف را امتحان کنید.
 • اگر موهای خیلی بلندتری دارید، آن ها را دم اسبی ببندید یا همه را به پشت شانه بزنید و فقط روی موها را گره بزنید.

۵- با طاسی مقابله کنید (اختیاری). اگر طاسی دارید، بهتر است موهای دیگر بخش های سرتان را هم کوتاه کنید تا تفاوت بین این دو ناحیه کم تر به چشم آید. سعی کنید بلافاصله بعد از حمام سرتان را خشک کنید چون امکان جوش زدن وجود دارد. بعلاوه و هر بار که دوش می گیرید، پوست سرتان را ماساژ دهید.

حتما بخوانید: چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ ۹ ویژگی بینظیر افراد کاریزماتیک

بخش سوم: پوشش

همان طور که می‌گویند، طرز لباس پوشیدن، شخصیت هر کسی را نشان می دهد! شما مجبور نیستید برای جذاب بودن، لباس ‌های گران ‌قیمت بپوشید، اما لباس می ‌تواند چیزهای زیادی در مورد شما بیان کند.

۱- همیشه لباس خوب بپوشید. بله هر روز صبح! حتی اگر یک روز معمولی دارید، به این نکته توجه کنید و هر چه دم دستتان می آید نپوشید. بعلاوه سعی کنید که لباس هایتان را ست کنید و با نوع کاری که می خواهید انجام دهید، مطابقت داشته باشد.

۲- با دوستانتان به خرید بروید. بعضی اوقات نمی توانید لباس مورد نظرتان را انتخاب کنید – شاید یکی از دلیل ها این باشد که نمی توانید کل بدنتان را در آینه ببینید – بعلاوه همیشه لباس هایی که افراد معروف یا مدل های درون عکس ها می پوشند، برای شما مناسب نیست! بنابراین سعی کنید برای خرید لباس از یکی از دوستانتان که خوب لباس می پوشد و از مد اطلاع دارد، کمک بگیرید.

۳- لباس های فیت و اندازه بپوشید. لباس های ارزان اما مناسب و اندازه بسیار بهتر از لباس های گران قیمت اما نامناسب هستند.

 • قبل از خرید لباس را پرو کنید – و از دوستتان بخواهید که شما را از همه زوایا بررسی کند! به اندازه های مشخص شده روی لباس اعتماد نکنید – آن ها فقط یک راهنمای حدسی هستند.
 • به طور کلی، پاچه شلوار باید روی کفش بیفتد، پیراهن های آستین بلند باید مچ دست را بپوشانند و پایین پیراهن باید به باسن برخورد کند. حتی لباس زیر هم باید اندازه باشد!
 • همیشه برای خرید، به چندین مغازه سر بزنید و چندین مورد را امتحان کنید. اگر در یک فروشگاه چیزی به نظرتان عالی نبود، به جای دیگری بروید – فقط به خاطر این که چیزی خوب به نظر می رسد، خرید نکنید.
 • هیچ وقت لباس را به صورت آنلاین خریداری نکنید – چون قابلیت امتحان کردن ندارد، بنابراین بعید است که کاملا مناسب باشد. همچنین قبل از امتحان کردن لباس، نمی توان گفت که برازنده شما است (حتی اگر به تن مدل داخل عکس خوب باشد!).
 • سعی نکنید بدنتان را با پوشیدن لباس پنهان کنید. اگر از چاقی یا لاغر بودن خود خجالت می کشید، سعی نکنید با پوشیدن لباس های خیلی گشاد آن را مخفی کنید چون وضعیت را بدتر نشان می دهد. در این شرایط لازم نیست لباسی بپوشید که کاملا فیت تنتان باشد، اما نباید بیش از اندازه هم بزرگ باشد.
 • اگر لباس سایز تنتان پیدا نکردید، خیاطی ماهر و ارزان قیمت پیدا کنید. ممکن است باسن کوچک و پاهای بلندی داشته باشید، بنابراین نمی توانید شلوار جین مناسب تهیه کنید. پس سعی کنید شلواری با سایز بزرگ تر بخرید و سپس آن را به کمک خیاط اندازه کنید. برخی از خشک شویی ها کار تغییر اندازه را انجام می دهند.
 • لباس های قدیمی را دور بیندازید. گاهی ممکن است پیراهن قدیمی را که در دوران دبیرستان می پوشیدید؛ دوست داشته باشید، اما احتمالا دیگر مناسب نیست. شکل و اندازه بدن شما به مرور زمان تغییر می کند. حتی اگر هنوز هم متناسب باشند، لباس هایی که بیش از دو یا سه سال قدمت داشته باشند، احتمالا کهنه و از مد افتاده به نظر می رسند.

۴- یاد بگیرید که چگونه روی بهترین ویژگی هایتان تاکید کنید. در این جا یک قانون کلی در مورد لباس پوشیدن وجود دارد: رنگ های روشن انسان را چاق تر و رنگ های تیره، لاغرتر نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر شانه ‌های خود را دوست دارید اما به پاهایتان علاقه ای ندارید، می توانید یک شلوار جین تیره و یک تی‌شرت روشن بپوشید.

۵- کشف کنید که چه رنگ هایی بیش تر مناسب شما است. رنگ مناسب باعث می شود چهره شما بسیار جذاب به نظر برسد، در حالی که انتخاب اشتباه می تواند چهره را گرفته و رنگ پریده نشان دهد. باز هم با دوستتان مشورت کنید! در این جا چند آزمایش اساسی برای امتحان کردن آورده شده است:

 • مشخص کنید که در کدامیک از رنگ های سفید و کرم، بهتر به نظر می رسید. ابتدا لباس سفیدی را کنار صورت خود بگیرید و نگاه کنید. سپس این کار را با رنگ کرم انجام دهید. قطعا در کنار یکی از رنگ ها بهتر به نظر می رسید. سعی کنید به آن پایبند باشید.
 • مشخص کنید که در کدامیک از رنگ های مشکی و قهوه ای، بهتر به نظر می رسید. این یکی به اندازه رنگ سفید کاملا واضح نیست، اما برخی از افراد به خصوص در رنگ سیاه نسبت به قهوه ای بهتر به نظر می رسند و بالعکس. هنگام انتخاب لباس، این دو رنگ را با هم نپوشید. برای مثال کفش های قهوه ای و کمربند قهوه ای را با شلوار و لباس سیاه نپوشید. سعی کنید همه را مشکی یا قهوه ای انتخاب کنید.
 • ببینید بین رنگ های “سرد” و “گرم”، کدامیک را بیش تر ترجیح می دهید. رنگ های سرد عموما بر پایه آبی، بنفش، سبز تیره و قرمز با پایه آبی هستند، در حالی که رنگ های گرم بر پایه زرد، نارنجی، قهوه ای و قرمز با پایه زرد می باشند. یک راه آسان برای کشف این مسئله پیدا کردن لباسی به رنگ آبی – قرمز و لباسی به رنگ زرد – قرمز را کنار صورتتان نگه دارید. ببینید کدام یک با تن پوست شما سازگارتر به نظر می رسد؟

۶- لباس های مناسب و ماندگاری درون کمد داشته باشید. آن ها نباید خیلی سریع از مد افتاده شوند؛ بعلاوه باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشند که چندین سال دوام آورند. لباس هایی از قبیل پیراهن‌ چوگان با رنگ یکدست، پیراهن مشکی، شلوار جین آبی ساده، شلوارهای مشکی ساده و تی ‌شرت مشکی (بدون تبلیغات و یا طرح‌ های گرافیکی)، لباس ورزشی یکدست، پیراهن و شلوار تیره، ژاکت تیره و کاملا فیت، کفش های کتونی و کفش ورزشی سفید داشته باشید. با داشتن این موارد، همیشه می توانید یک ست درست بپوشید.

۷- لباس هایتان را مرتب بشویید. برخی از لباس ها (شلوار جین و کاپشن) را می توان چندین مرتبه پوشید. در حالی که پیراهن، لباس زیر و جوراب ها به شستشوی مداوم نیاز دارند. سعی کنید یک برنامه منظم برای شستن لباس هایتان داشته باشید که هر روز صبح به تمیزکاری نیاز نداشته باشید.

 • وقتی پیراهن و شلوارتان را شستید، در حالی که هنوز خیس هستند، خوب بتکانید و سپس روی رخت آویز پهن کنید. با این کار کم تر چروک می شوند.
 • لباس ها و حتی شلوار جین را قبل از این که کاملا خشک شوند، اتو کنید.
 • لباس ها (به جز لباس های زیر) را مرتب تا بزنید یا آویز کنید تا کم تر چروک شوند.

حتما بخوانید: مردان زیبا، پسران جذاب از دید همسرانشان این ویژگی ها را دارند + عکس

بخش چهارم: شخصیتی جذاب و گیرا داشته باشید

۱- حالت و طرز خوب ایستادن را تمرین کنید. شاید به نظرتان بی ربط باشد، در حالی که مردم، راست ایستادن را حاکی از اعتماد به نفس می دانند و آن را دوست دارند. درست ایستادن، شما را قد بلندتر نشان می دهد. شانه ها را به صورت مربع و ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و همواره سعی کنید وزن باسن را روی پاهایتان بیندازید. با اعتماد به نفس راه بروید و پاهایتان را روی زمین نکشید. به زمین خیره نشوید و دستان خود را درون جیبتان نکنید، زیرا شما را خجالت زده یا دست پاچه و عصبی نشان می دهد.

۲- لبخند بزنید. لبخند زدن یکی از ساده ترین راه ها برای جذب دیگران است. خندیدن را تمرین کنید و سعی کنید یک بک گراند ذهنی از آن ایجاد کنید.

 • شوخ طبعی، گرما و صمیمیت به دنبال دارد. لحظات شوخ و مسخره زندگیتان را پیدا کنید و به آن ها بخندید. بدون اشاره به عملکرد بدنی، اعمال جنسی و تحقیر دیگران، جوک تعریف کنید.

۳- ارتباط چشمی برقرار کنید. هنگامی که با کسی صحبت می کنید (به خصوص با شخصی که دوستش دارید) ، با برقراری ارتباط چشمی مناسب، علاقه تان را به او ثابت کنید و نشان دهید که به او توجه می کنید.

 • از ارتباط چشمی برای تبادل احساسات استفاده کنید. به کسی که نزدیک شما یا در آن طرف اتاق نشسته نگاه کنید، تا شما را ببیند. برای یک ثانیه ارتباط چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید و نگاهتان را به سمت دیگری بدوزید.

۴- جنتلمن باشید. برای نشان دادن علاقه و توجه به دیگران، نیازی نیست خودنمایی کنید. با استفاده از کلماتی مانند “خواهش می کنم”، “متشکرم” و “ببخشید” و نگه داشتن در برای کسانی که پشت سرتان هستند، آن را نشان دهید.

 • به افراد دیگر احترام بگذارید. به اعتقادات دیگران توهین نکنید و با آن ها بی ادبانه رفتار نکنید. اگر شخصی سعی دارد با شما درگیر شود، به آرامی از او فاصله بگیرید – این نشان می دهد که شخصیت شما در حد او نیست.
 • فحش و ناسزا نگویید و در میان جمع ناشیانه اظهار نظر نکنید. با دوستان و افراد خانواده تان خودمانی و صمیمی باشید، اما در مورد کسانی که هیچ شناختی از آن ها ندارید، مجاز نیستید.

۵- بدانید چگونه یک مکالمه را پیش ببرید. یک شخص خوش صحبت به دیگران کمک می کند که راحتی و آرامش بیش تری در اطراف او احساس کنند. موضوعات را به بحث بگذارید. (مثلا به جای این که بپرسید آیا این هفته وقت دارید که پاسخش یک کلمه آره یا نه می باشد، بپرسید این هفته چه کاره اید؟) از موضوعات بحث برانگیز مانند سیاست نیز خودداری کنید.

 • برای تقویت مهارت های مکالمه خود، سعی کنید دفعه دیگر که در اجتماعاتی مانند ایستگاه اتوبوس یا صف فروشگاه مواد غذایی بودید، سر صحبت را با یک غریبه باز کنید. اگر بتوانید یک لبخند واقعی و چند جمله از شخص مقابل بگیرید، خوب عمل کرده اید.

۶- واضح و با دقت صحبت کنید. هنگام صحبت با دیگران، سعی کنید مسخره بازی در نیاورید یا عجله نکنید. همچنین بیش از حد عامیانه صحبت نکنید. اکثر افرادی که این کار را انجام می دهند، جذاب نیستند. قبل از حرف زدن، خوب فکر کنید – اگر از باز کردن بی موقع دهان خودداری کنید – کم تر احساس خجالت و شرمندگی خواهید کرد.

حتما بخوانید: مردان جذاب و زنان جذاب از نگاه یکدیگر چه ویژگی هایی دارند؟

بخش پنجم: مراقب بدنتان باشید

۱- خوب غذا بخورید. رعایت رژیم غذایی سالم می تواند از بوی بد دهان و بوی تند بدن جلوگیری کند و به سلامتی و شادابی شما نیز کمک کند. سعی کنید برخی از این دستورالعمل ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

 • از خوردن غذاهای خیلی شیرین پرهیز کنید زیرا با ایجاد مشکلاتی برای پوست، موجب می شود که پیرتر به نظر برسید. خوردن مقدار متوسطی از این گونه غذاهای شیرین مانند: نوشابه، آبجو، آب نبات، چیپس سیب زمینی و… یک بار در هفته موردی ندارد؛ اما مصرف روزانه آن ها مشکل ساز است.
 • میوه و سبزیجات زیادی بخورید. صدها بار این نکته را شنیده اید، منتها باید بدانید که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات خام برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، بسیار مهم است. سعی کنید از میوه های تازه (مانند سیب، پرتقال و گلابی) به عنوان میان وعده مصرف کنید و حداقل یک مدل سبزی در وعده ناهار و شام میل کنید.
 • آشپزی کردن یاد بگیرید. با چیزهای ساده شروع کنید – تخم مرغ آب پز کنید، ساندویچ و سالاد درست کنید، همبرگر و استیک بپزید، سبزیجات منجمد را گرم کنید، برنج و ماکارونی درست کنید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه ها، بهبود سلامتی و تحت تأثیر قرار دادن مردم خواهد شد!

۲- ورزش کنید. فعالیت بدنی مداوم نه تنها موجب می شود که بدنتان جذاب تر به نظر برسد، بلکه روحیه تان را نیز بالا می برد و از مریض شدن شما ممانعت می کند. برنامه ای تنظیم کنید که برای شما مفید باشد و به آن پایبند باشید. در این جا چند پیشنهاد برای شروع کار مطرح شده است:

 • حرکات کششی و بشین پاشو را بصورت روزانه و در چند تکرار انجام دهید. سپس به مرور با تقویت عضلاتتان، تعداد تکرارها را افزایش دهید تا نتیجه بگیرید.
 • برنامه های مختلف وزنه برداری را امتحان کنید. این کار را تا حد امکان انجام دهید، اما بیش از حد به خود فشار نیاورید و بعضی از روزها به عضلات خود استراحت بدهید. گاهی مواقع انجام روزانه یکسری از تمرینات ممکن است برای شما بد باشد! از عضلانی شدن نترسید. بدنسازان در مجلات، بسیار بزرگ به نظر می رسند زیرا بلند کردن وزنه تنها کاری است که انجام می هند. این اتفاق برای شما نمی افتد.
 • از جمله حرکات اولیه برای انجام دادن، می توان به پرس سینه، اسکات، پرس بالای سر و ددلیفت اشاره کرد. اگر علاقه مند هستید که کار بیش تری روی قفسه سینه انجام دهید، پرس بالا سینه را امتحان کنید. برای چربی سوزی انفجاری، پاورکلین و پرس فشاری را انجام دهید. اگر هنوز کافی نیست؛ اسنچ هالتر، جرک، فرانت اسکات، هنگ اسکات کلین و نشر دمبل را انجام دهید. اگر توانایی بدنی خوبی دارید؛ بعد از انجام حرکات اولیه، از دستگاه زیر بغل سیمکش استفاده کنید.
 • پیاده روی کنید، با سرعت متوسط حرکت کنید، دوچرخه سواری کنید، یا به مدت ۳۰ دقیقه بدوید (اگر مسیر مدرسه را پیاده بروید، بدوید یا از دوچرخه استفاده کنید، نوعی تمرین به حساب می آید و روی عضلات پا، شکم و پشت شما تاثیر می گذارد). این کار کمک می کند تا بدنی انعطاف پذیرتر داشته باشید و راحت تر به اهداف مورد نظرتان برسید.
 • نرمش صبحگاهی انجام دهید. این کار روی پوست تاثیرات شگرفی دارد و موجب می شود که در طول روز از زیبایی بیش تری برخوردار باشید. فقط سعی کنید که بعد از نرمش، حتما دوش بگیرید. گاهی اوقات بعد از فعالیت روزانه، بدنتان عرق می کند که چندان خوشایند نیست. دوش گرفتن بعد از تعریق، موجب تمیزی و رفع بوی بد می شود.

۳- هوشتان را افزایش دهید. برای برخی از افراد هیچ چیزی جذاب تر از باهوش بودن نیست. تکالیف مدرسه را روزانه انجام دهید و برای کسب نمرات بالا، سخت تلاش کنید. روزانه مطالعه داشته باشید. بعلاوه روزنامه بخوانید تا از امور جاری اطلاع پیدا کنید.

حتما بخوانید: چگونه جذاب باشیم؟ ۱۴ راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای مردان

نکات تکمیلی

 • مثبت فکر کنید. مثبت اندیشی می تواند روی روحیه شما تاثیر بگذارد تا جذاب تر به نظر برسید. منفی گرایی بودن برای برخی افراد دلسرد کننده است.
 • اعتماد به نفس فوق العاده جذاب است!
 • شب ها ۸ ساعت بخوابید! بد خوابی موجب پف کردن چشم ها، دایره های تیره در اطراف چشم و پوستی رنگ پریده می شود. همچنین موجب بهتر کار کردن سیستم ایمنی بدن می شود. بنابراین کم تر به بیماری (و حتی لکه ها!) مبتلا می شوید.
 • هنگام راه رفتن، آب دهانتان را روی زمین نیندازید.
 • سعی کنید بیش از حد تلویزیون تماشا نکنید! با این کار تعداد دفعات پلک زدن کاهش می یابد و چشم شما را خشک می کند. بعلاوه می تواند منجر به کاهش دید چشم شود! از این گذشته؛ زندگی بی تحرک می تواند منجر به افزایش وزن و حتی ترغیب عادت های بد شود (مانند صرف وقت کم تر برای تهیه غذا یا ورزش).
 • تغییرات ناگهانی در نحوه لباس پوشیدن نداشته باشید، زیرا با این کار بیش تر شبیه پوستر به نظر می رسید. در طول یک ماه تغییرات تدریجی ایجاد کنید.
 • نسبت به یک یا دو تا جوش، وسواس به خرج ندهید. اغلب جوش ها در عرض چند روز از بین می روند مگر این که پوست تحریک شود یا جای آن عفونت کند.
 • دماغتان را پاک‌کنید. هیچ‌ کس دوست ندارد دماغش را بالا بکشد و اکثر مردم اگر چیزی داخل بینی آدم ببینند از او بیزار می ‌شوند. بنابراین برای اجتناب از این کار، همیشه یک دستمال با خود داشته باشید و از آن استفاده ‌کنید.
 • چیزهای مختلف را امتحان کنید. شاید نوع خاصی از کلاه مناسب شما باشد یا یک ساعت یا شاید جلیقه. لوازم جانبی را به طور کلی اضافه کنید و مواردی را که به نظر خوب می رسند و موجب رسیدن به هدفتان می شوند، انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک کلاه با آستر بزرگ از شما در تابستان در برابر آفتاب محافظت می کند. همچنین دارای روپوشی ساده و کلاسیک مخصوص ماه های زمستان است که می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.
 • به صندلی تکیه نزنید. صاف بنشینید و سعی کنید محترمانه نگاه کنید.
 • پیراهن دکمه دار بپوشید و آستین ها را تا آرنج بالا بزنید.
 • اگر بینی یا گوش های بزرگی دارید، موهای بلند باعث می شود این موارد کم تر مورد توجه قرار گیرند.
 • کلاه شاپویی نپوشید. دید خوبی نسبت به گذشته این نوع کلاه ها وجود ندارد. قبلا جوانانی که عضو اجتماع های تبعیض جنسیتی، همجنس گرایی و نژادپرستانه بودند، از کلاه شاپویی استفاده می کردند. این نوع کلاه به شکلی طعنه‌ آمیز توسط این افراد به عنوان سمبل نهایی مردانگی در نظر گرفته می ‌شد. در صورتی که اگر بدرستی لباس بپوشید، خوب به نظر می‌ رسید. ضمنا یک نجیب ‌زاده واقعی داخل خانه کلاه نمی پوشد.
 • حداقل ۳ پاف دئودورانت، با فشار و سریع اسپری کنید. دقت داشته باشید که زیاد اسپری نکنید، به خصوص اگر دئودورانت بوی خیلی تندی داشته باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن