مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه گل ها را مدت طولانی تری تازه نگه داریم؟ 4 روش ساده

چرب زبان

قطعا لذت این را چشیده اید که از طرف کسی گل های زیبا را به عنوان هدیه دریافت کنید. این گل ها گاهی اوقات داخل جعبه قرار می گیرند و بسیار زیبا هستند و بهتر از هر کادوی ارزشمند دیگری می باشند و معمولا شامل ماجراهای رمانتیک می‌ شوند و احساسات شما را به جریان می‌ اندازند اما چه کاری انجام دهیم که این گل ها را مدت زمان طولانی تری تر و تازه نگه داریم ؟ در این قسمت از سایت راهکارهایی را بدین منظور به شما معرفی خواهیم کرد :

روش 1 از 4: استفاده از آب گرم

استفاده از آب گرم

1-در سریع ترین زمان ممکن گل ها را داخل آب گرم قرار دهید: زمانی که ساقه گل ها بریده می شود، سیستم حمایتی آن ها نیز قطع می گردد.

  • بهتر است پوشش روی گل ها را بردارید، زیرا این کار شما باعث کبودی گل ها می ‌شود و عرق کردن داخل این پوشش، آن ها را تخریب و فاسد می کند.
  • زمانی که گل های بریده شده از ساقه از داخل آب بیرون می آیند، مدت زمان طولانی دوام نمی آورند. هم چنین در مواردی بهتر است گل ها را دقیقا از همان جایی که بریده شده ‌اند، یعنی انتهای ساقه ، داخل آب گرم قرار دهید تا از پوسیدگی آن ها جلوگیری شود.

یک سوم یا نصف یک سطح پلاستیکی را پر از آب گرم کنید

2-یک سوم یا نصف یک سطح پلاستیکی را پر از آب گرم کنید: علت استفاده از آب گرم این است که گل ها در آب گرم بیشتر از آب سرد دوام می آورند.

 


لذت باغبانی

توی این پک فوق العاده،لذت باغبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! لذت باغبانی رو سریع یاد بگیر گلخونه خودتو راه بنداز یا حتی پول در بیار!


 

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

  • گل ها فقط از انتهای ساقه ها آب جذب می کنند و این آب از اطراف ساقه ها دریافت نمی شود. بنابراین نباید تا بالای ساقه ها مملو از آب شوند، زیرا دچار پوسیدگی خواهند شد و آب را آلوده می‌ کنند. در نتیجه این پوسیدگی عاملی برای رشد باکتری و از بین رفتن سریع تر گل می باشند.
  • گل هایی مثل ماریکو در داخل آب گرم دوام بیشتری خواهند داشت و می توانند بوی خوش خود را مدت زمان طولانی ‌تری نگه دارند.

سطل آب را با خودتان داخل باغچه هم ببرید

3-سطل آب را با خودتان داخل باغچه هم ببرید: ساقه ها را به صورت زاویه دار برش دهید تا بتوانند آب بیشتری را به خود جذب کنند. هر گونه شاخ و برگ اضافه را در قسمت پایین ساقه ببرید. سپس گل ها را به سرعت داخل آب قرار دهید.

گل ها را بیش از حد شلوغ نکنید و اجازه دهید که جریان هوای کافی بین هر کدام از گل ها وجود داشته باشد

4-گل ها را بیش از حد شلوغ نکنید و اجازه دهید که جریان هوای کافی بین هر کدام از گل ها وجود داشته باشد: گلهای بیش از حد زیاد و شلوغ داخل یک گلدان، عاملی برای پوسیدگی هستند. پس حتماً گلدان را در یک مکان نسبتاً کم نور و خنک قرار دهید و اجازه دهید که آب کافی به آن ها برسد . اگر گل های ساقه کوتاه را انتخاب کرده اید، باید از گلدان های کوچک تر استفاده کنید.

اجازه دهید که گل ها حدود 4 الی 5 ساعت داخل آب قرار بگیرند

5-اجازه دهید که گل ها حدود 4 الی 5 ساعت داخل آب قرار بگیرند: ترجیحا بهتر است که کل شب داخل گلدان و آب باشند . این مرحله باعث می شود که ساقه های شما کاملا مملو از آب شوند و گل های آن تر و تازه بمانند. این گل ها دو برابر عمر بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت.

از نگهدارنده های گل استفاده کنید تا باکتری های داخل آب را از بین ببرند

6-از نگهدارنده های گل استفاده کنید تا باکتری های داخل آب را از بین ببرند: نگهدارنده های گل در گلدان فروشی ها و سوپرمارکت ها در دسترس هستند و یک جایگزین مناسب برای محصولات شیمیایی خانگی می باشند. اگر از نگهدارنده ها استفاده نکنید، آب تغییر حالت می دهد و زاویه ساقه ها به هم می ریزد. اما اگر از نگهدارنده ها استفاده کنید ، ساقه ها نیاز به هرس خواهند داشت. گل هایی مثل لیلیوم شکوفه زیاد می زنند و استفاده از نگهدارنده داخل آب باعث می ‌شود که شکوفه ها زودتر باز شوند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: چگونه در عرض ۲۴ ساعت از شر کبودی های بدن خلاص شویم؟

روش 2 از 4: استفاده از آسپرین

گل ها را داخل یک گلدان یا یک ظرف قرار دهید

1-گل ها را داخل یک گلدان یا یک ظرف قرار دهید. نصف این گلدان یا ظرف را از آب پر کنید.

یک عدد قرص آسپرین به گل اضافه کنید.

2-یک عدد قرص آسپرین به گل اضافه کنید.

3-یک روز صبر کنید . یک عدد قرص دیگر اضافه کنید.

4- سپس گل ها را به حال خود رها کنید . آسپرین باعث می شود که گل ها حدود 5 الی 9 روز بدون نیاز به قرص آسپرین جدید تر و تازه تر باقی بمانند.

حتما بخوانید: 28 ترفند کاربردی نگهداری مواد غذایی (تازه ماندن و ماندگاری بیشتر)

روش 3 از 4: استفاده از غذای خانگی برای گیاهان

برای گیاه غذای خانگی تهیه کنید

1-برای گیاه غذای خانگی تهیه کنید: گل ها نیاز به آب غذا و یک محیط تمیز دارند. آن ها باید حاوی کمی ماده غذایی مثل قند نیز باشند. همچنین کمی مواد پاکسازی کننده داخل آن ها استفاده می شود تا رشد قارچ و باکتری آهسته شود.در این قسمت یک رسپی ساده برای غذای گیاه به شما معرفی می کنیم:

  • یک چهارم آب را با 2 قاشق غذاخوری آب لیمو ، یک قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق غذاخوری ماده سفید کننده ترکیب کنید و سپس آن ها را داخل گلدان بریزید.

ساقه های گل را برش دهید

2-ساقه های گل را برش دهید: این کار شما باعث می شود که ساقه ها آب بیشتری به خود جذب کنند.

  • قسمت های زیر ساقه را با زاویه مشخص که خشک شده اند، برش دهید. این حالت زاویه دار باعث می شود که آب بیشتری به ساقه ها برسد. انتهای ساقه ها را برش دهید و هر چهار روز یکبار این کار را انجام دهید تا تر و تازگی گیاه بیشتر حفظ شود.

برگ ها را جدا کنید

3-برگ ها را جدا کنید: با این کار قسمت رویی ساقه ها زیر آب باقی می مانند و همین امر باعث قارچ، پوسیدگی و تخریب گیاه می شود. پس حتما همه برگ ها را از ساقه جدا کنید.

word image 131

4-قسمت های برش داده شده را داخل یک گلدان جدید بکارید. قسمت رویی آن را به اندازه لازم آب بدهید.

حتما بخوانید: 36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

روش 4 از 4: امتحان کردن گزینه های دیگر

پیشنهادات زیر را امتحان کنید:

  • یک قاشق چای خوری شکر و مقداری نمک را با جوش شیرین مخلوط کنید.
  • یک عدد قرص مولتی ویتامین را له کنید و آن را به آب اضافه کنید.
  • از آسپیرین استفاده کنید. گل های بریده شده را خنک نگه دارید و آن را داخل آب قرار دهید. آسپیرین را قبل از اضافه کردن به گل ها و آب ، له کنید .
خیار-گوجه

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا