آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

راز موفقیت چیست؟ به نقل از معتبرترین مجلات موفقیت دنیا

roshd

در جایجای اینترنت مطالبی راجب راز موفقیت می خوانید که عمدتا نظر شخصی افراد یا نویسندگان می باشند. در این مقاله حاصل جدیدترین تحقیقات مجلات معتبر موفقیت دنیا را در اختیار شما قرار میدهیم.

کلید موفقیت چیست؟

کلید اصلی موفقیت داشتن نتیجه روشن در ذهن است. چه می خواهید؟ هدفتان برای رسیدن به این نتیجه چیست؟ با یک هدف در ذهن، می توانید شروع به فکر کردن درباره مراحل مورد نیاز برای رسیدن به آن کنید. شما باید اقدام عظیمی را انجام دهید تا اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید. اگر چه کارهای زیادی باید به تنهایی انجام دهید، باید به افرادی که در زندگی خود به موفقیت دست یافته اند، مراجعه کنید. این افراد چه چیزی به شما آموزش می دهند؟

موفقیت اغلب شبیه هدیه ای است که به دیگران داده می شود. کلید موفق چیست که دیگران آن را پیدا می کنند ولی شما قادر به یافتن آن نیستید؟

حتما بخوانید: 15 تا از رازهای موفقیت افراد مشهور طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

حقیقت این است که این افراد موفق خوش شانس نیستند – آن ها فقط به یک استراتژی رسیده اند که برای آن ها کار می کند و زمانی که تصمیمات خود را می گیرند درگیر آن می شوند. شما می توانید دقیقا همان کار را انجام دهید. با رجوع به افراد موفق در زندگی و مطالعه مسیر آن ها، می توانید از تلاش های آن ها تقلید کنید.

“ما خود را با چیزی بهتر یا الگو در نظر گرفتن دیگران، احاطه می کنیم. اگر آن ها بتوانند این کار را بکنند، من هم می توانم.” – تونی رابینز

مدل سازی چیست؟

مدل سازی، انتخاب یک فردی است که شما تحسینش می کنید. روش موفقیت آن ها را مطالعه کرده و مسیر مشابهی را برای شما ایجاد می کند. این تکنیک یکی از بهترین کلیدها برای رسیدن به موفقیت است و می تواند تقریبا در تمام جنبه های زندگی شما به کار گرفته شود. اگر می خواهید موفق باشید، سه راز برای تبدیل رویاها و اهداف تان به واقعیت وجود دارد که شامل بهترین مدل سازی هستند:

1-فرد مناسب را انتخاب کنید

به دنبال کسی بگردید که در زمینه انتخابی شما موفق بوده، یا کسی که این نوع زندگی را خلق کرده است که شما می خواهید زندگی کنید.  به تاریخچه شان و صعود آن ها به بالا نگاه کنید. چگونه آنها به جایی رسیدند که امروز هستند؟ آن ها با چه موانعی مواجه شدند و چگونه بر آن ها غلبه کردند؟ فلسفه ی آن ها در مورد زندگی و کار چیست؟ از این اطلاعات برای ساختن یک مسیری که آن را آشکار می کند استفاده کنید.

2- کمک بخواهید

مهم نیست از چه کسی کمک بخواهید. اگر کسی است که او را می شناسید و یا ارتباطی با او دارید، بهتر است. شما فقط لازم نیست دورادور از آن ها بپرسید چطور کلید موفقیت را پیدا کرده اند؛ می توانید از آن ها بخواهید تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند و شاید شما را در مسیر دستاوردهای خود هدایت کنند. درک کنید که زمان آن ها ارزشمند است و یک راه برای افزودن ارزش به زندگیشان در حین کمک به شما دارند. اگر او دوست شماست، از او بخواهید ماهی یک بار برای شام به شما سر بزند.

3- استراتژی ایجاد کنید

کسانی که قبل از شما موفق به انجام این کار شدند، به این دلیل است که آنها یک برنامه را دنبال کرده اند و شما هم می توانید همین کار را انجام دهید. همانطور که تونی رابینز می گوید، «موفقیت سرنخ ها را رها می کند.» استراتژی ای را توسعه می دهد که کارساز باشد و از آن پیروی می کند. استراتژی شما ممکن است بسیار شبیه به آن چیزی باشد که فرد مورد نظرتان در آن کار می کند، یا برای شرایط فعلی شما تنظیم شود.

4- ویدیوی زیر را تماشا کنید:

حتما بخوانید: 20 تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیا

در واقع هیچ کلید یا رمزی برای موفقیت وجود ندارد. تنها راهکارهایی وجود دارند که احتمال موفقیت در افراد را افزایش می دهند. به همین سادگی! هرگونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه موفقیت دارید در بخش نظرات با ما مطرح نمایید.

پایین-درآمدزایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا