آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

10 تا از مطالب و پیام های موفقیت در زندگی که باید مطالعه کنید

چرب زبان

موفقیت در زندگی آرزویی است که هر کسی دوست دارد به آن برسد. در این مطلب 10 تا از مطالب و پیام های موفقیت در زندگی را به شما آموزش می دهیم.

تمام مطالب وبسایت هنر فردی راجب موفقیت

 1. 15 تا از مهمترین نکات مذاکره موفق طبق جدیدترین تحقیقات دنیا
 2. 20 تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیا
 3. قانون جذب را با این 7 نکته قورت دهید (طبق جدیدترین تحقیقات دنیا)
 4. 10 تا از کاربردی ترین نکات کسب ثروت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات سال 2019
 5. 15 تا از جدیدترین اصول موفقیت در کسب و کار و تجارت از دیدگاه افراد موفق
 6. 10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا
 7. راز موفقیت چیست؟ به نقل از معتبرترین مجلات موفقیت دنیا
 8. 10 توصیه ی آنتونی رابینز که چکیده ی تمام کتاب های او هستند (حتما بخوانید)
 9. 10 تا از مهم ترین راههای افزایش انگیزه در کار و زندگی طبق جدیدترین تحقیقات روز
 10. 15 نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

فیلم آموزش یكی از رازهای موفقیت در زندگی:

همچنین بخوانید: چگونه اعتماد به نفس خود را در کمتر از 10 روز بالا ببریم؟ (جدیدترین تحقیقات دنیا)

1- اهدافتان را مشخص کنید و آنها را بنویسید

موفقیت3

روانشناسان معتقدند نوشتن اهداف تأثیر زیادی در دسترسی به آنها دارد. با نوشتن اهداف‌تان هر روز صبح در رسیدن به اهدافتان نزدیکتر می شوید. بعد از نوشتن اهدافتان، دور مهم‌ترین هدف‌تان خط بکشید؛ هدفی که در درازمدت، بیشترین تاثیر را در زندگی‌تان خواهد گذاشت. حالا از خودتان بپرسید: «امروز چه کارهایی می‌توانم انجام دهم که همه چیز را تغییر دهد و من را به این هدفم نزدیک‌تر کند؟» تمام کارها و اقداماتی را که به ذهن‌تان می‌رسد یادداشت کنید، دور دو مورد از مهم‌ترین‌های‌شان را خط بکشید و شروع کنید. تا زمانی که انجامشان نداده‌اید متوقف نشوید. دلیل خوب دیگر برای نوشتن اهداف‌تان این است که با خواندن‌شان احساس خوبی خواهید داشت؛ جوری آنها را بنویسید که انگار همین الان به نتیجه رسیده‌اند. با تکرار هر روزه‌ی این نوشتن و خواندن، خوشفکری و مثبت‌اندیشی شما تضمین خواهد شد و طبق اهداف‌تان عمل خواهید کرد. اهدافی که روی کاغذ نیایند، فقط آرزو هستند و بس! قدرت و نیرویی که در نوشتن اهداف پنهان است شما را به سمت دومین شرط لازم برای موفقیت سوق می‌دهد.

2- ساختار اهدافتان را مشخص کنید

موفقیت-2

برایان تریسی می‌گوید:‌ «فرایندی وجود دارد که توانسته‌ است بیش از هر فرایند دیگری افراد را ثروتمند کند. این فرایند عبارت است از ساختارمند کردن اهداف بزرگ مانند یک پرسش. سپس باید خودتان را ملزم کنید تا ۲۰ پاسخ برای این پرسش فراهم کنید.»

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

هنگامی که ذهن‌تان را می‌کاوید، معمولا به راه‌حل‌هایی جادویی دست می‌یابید. این شیوه ناخودآگاه‌تان را می‌کاود و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای شما فراهم می‌کند تا با کمترین تلاش، بیشترین دستاورد را داشته باشید. برای مثال اگر هدف اصلی شما این است که امسال ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشید، آن را به این شکل صورت‌بندی کنید: «چگونه می‌توانم امسال ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشم؟»‌ و سپس ۲۰ پاسخ برای این پرسش بیان کنید. یک راه‌حل ساده این است که یک کتاب درباره‌ی آن مطالعه کنید.

3-  از افراد متخصص یاد بگیرید

افراد-موفق

در دنیای پیشرفته و پر از رمز و راز امروز افراد برجسته زیادی هستند که می توان آنها را الگوی خود قرار داد. برایان تریسی می‌گوید تمام راز‌های موفقیت انسان‌های بزرگ و دستاوردهایشان در فایل‌های صوتی، کتاب‌ها، وبلاگ‌ها و جاهای دیگر قابل‌دسترسی است. تنها چیزی که نیاز دارید این است که دست به‌کار شوید. همچنین برایان تریسی می‌گوید:‌ «من این نکته را از یک مرد بسیار خردمند به نام کاپ کاپمیر (Kop Kopmeyer) یاد گرفتم که بیش از ۵۰ سال به مطالعه‌ی پیرامون موفقیت مشغول بوده است. او تقریبا ۱۰۰۰ اصل برای موفقیت استخراج کرده است. زمانی که او را ملاقات کردم از او پرسیدم در میان همه‌ی این ۱۰۰۰ اصل کدام یک از همه مهم‌تر است؟ او گفت: از روش‌های اثبات‌شده‌ی موفقیت استفاده کن.»

بهترین بخش موفقیت این است که لازم نیست چرخ را از اول اختراع کنید. مسیر از قبل در برابر شما آماده شده است. تنها کاری که باید بکنید این است که هر روز، چند گام کوچک به سمت هدف‌تان بردارید. اگر فقط به چیزهایی که می‌خواهید فکر کنید هیچ‌چیزی تغییر نمی‌کند. رؤیاپردازی هر روزه را متوقف کنید و به‌جای آن رؤیاهایتان را زندگی کنید. این بهترین نقل‌قول از برایان تریسی برای کسب موفقیت‌های فوق‌العاده در زندگی است.

4- ورزش، مطالعه و تغذیه سالم:

نوشیدن-مایعات

آیا می دانستید که انجام فعالیت و ورزش باعث ترشح اندروفین شده، به شما احساس فوق‌العاده‌ای می‌دهد و راندمان و میزان انرژی‌تان را بالا می‌برد. اگر زمانی را به ورزش اختصاص بدهید از عهده‌ی انجام کارهای روزانه‌تان بهتر بر خواهید آمد و با چیزهایی که زندگی پیش پای‌تان می‌گذارد بهتر می‌توانید کنار بیایید. چهل و پنج تا پنجاه دقیقه وقت، تمام آن چیزی است که نیاز دارید و بهترین مدت برای ورزش و تمرین نیز همین مقدار است. مطالعه در زمینه ای مختلف اطلاعات شما را بالا می برد و باعث می شود شما از علم روز بهره مند و مطلع گردید. همچنین عادات غذایی سالم و صحیح باعث می شود که انسانی متمرکز، پر انرژی و با انگیزه باشید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

موفقیت

5- هرگز مغرور نشوید

افراد باتجربه معتقدند که غرور زمینه شکست را فراهم می کند. پس هرگز مغرور نشوید، زیرا غرور به تدریج عقل را زایل می کند و باعث می شود هیچ کاری را بدرستی انجام ندهید. چنانچه احساس غرور به شما دست داد به اشتباهات گذشته خود فکر کنید. اما دقت کنید که  تردید به خود، درکنار انتقاد از خود، راه ما را به سمت جاده پذیرش خود مسدود خواهد کرد. با غلبه بر شک و تردید و انتقاد نسبت به خود، خودآگاهی را در خود تقویت میکنیم.

۶. همچون یک فرد موفق فکر کنید

فکر-کردن

زندگی نامه افراد موفق را مطالعه کنید تا با طرز فکر آنها آشنا شوید. برایان تریسی می‌گوید: «اگر واقعا می‌خواهید فرد ثروتمندی باشید و مانند یک میلیونر بازنشسته شوید، یکی از هوشمندانه‌ ترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است: عادت‌هایی برای فکر کردن و عمل کردن در خودتان ایجاد کنید که باعث شده‌اند افراد دیگری نیز ثروتمند‌ شوند.»

اگر می‌خواهید به چیز بزرگی دست پیدا کنید، حتما باید بزرگ فکر کنید. اگر نگران ۵۰ دلاری هستید که برای بهبود یکی از مهارت‌هایتان باید هزینه کنید، چگونه خواهید توانست صدها هزار یا یک میلیون دلار درآمد داشته باشید؟

7- تصمیم گیری درست و انتخاب بهترین راه حل:

تصمیم گیری

هنگام مواجه شدن با مشکلات مطمئن باشید که حتماً راه حلی وجود دارد. در اینگونه مواقع احساساتی مانند ترس، نگرانی، عصبانیت ، ناراحتی و نفرت و … بر شما غالب می شود. اما نکته مهم این است که هنگام غلیان احساسات، هیچ تصمیم مهمی نگیرید. چون در این صورت مرتکب اشتباه می شوید. بهتر است اول درونتان را آرام کنید. ذهن مانند یک دریاچه است. هنگام غلیان احساس، دریاچه مواج است. دریاچه هنگامی نور ماه را منعکس می کند که آرام باشد. ذهنتان را روی راه حل ها متمرکز کنید. برای بیرون آمدن از یک اتاق باید در را پیدا کنید، نه این که به دیوارها فکر کنید.

8- پذیرفتن و متقاعد شدن:

woman-successful

ممکن است مجبور باشید تصمیماتی بگیرید که انجام دادن آنها احساس خوشایندی به شما نمی دهد اما سعی کنید کارهایتان را از صمیم قلب انجام دهید نه به صرف اینکه ناچارید آنرا انجام دهید. باید به کارتان ایمان داشته باشید. همه چیز را همانطور که هست بپذیرید. خواستن تنها، چیزی را تغییر نمی دهد. خواستن، باد را از وزیدن باز نمی دارد و برف را به آب نبات تبدیل نمی کند. اگر می خواهید چیزها را بهتر از خودشان تبدیل کنید، با آنها همان گونه که هستند مواجه شوید.

علاقمندان بخوانند: دانلود 4 تا از بهترین و جدیدترین کتاب های آموزش اعتماد به نفس که باید بخوانید

9- هرگز تسلیم نشوید :

هیچگاه کم نیاورید و خسته نشوید. بیشتر افراد ۳ یا ۴ ماه پس از اینکه یک پروژه را آغاز می‌کنند تسلیم می‌شوند. اگر به‌اندازه‌ی کافی استقامت داشته باشید، می‌توانید به اوج برسید. این یکی از بهترین نقل‌‌قول‌های برایان تریسی است. برایان تریسی می‌گوید: «هنگامی که بارها‌وبارها، چیزهای تازه را امتحان می‌کنید، احتمالا موفق نخواهید شد. اما زندگی من زمانی متحول شد که فهمیدم هیچ‌چیز، دست‌کم چند بار اولی که آن را انجام می‌دهم، موفق نمی‌شود. در نتیجه تصمیم گرفتم، یک ایده را قبل از اینکه درباره‌ی آن داوری کنم، دست‌کم ۵ تا ۱۰ بار امتحان کنم. عمل کردن هرگز باعث بازنده بودن نمی‌شود. فقط اگر هیچ کاری نکنید، بازنده خواهید بود.»

10- اراده قوی داشته باشید:

داشتن اراده قوی و عزم راسخ، فرد را برای مبارزه با مشکلات احتمالی پیش رو آماده تر می کند. پس از مشکلات نترسید، مشکلات ما را قوی و به سمت پیروزی های بزرگ تر هدایت می کنند. اراده تان را قوی کنید و خود را وادار به انجام کارهایی کنید که برایتان مشکل اند. سپس آنها را با جدیت انجام بدهید. بعد از مدتی خواهید دید که اراده تان همانند گرزی فولادی سخت و درخشان شده است.

خلاصه مطلب : با اینکه همه ما دوست داریم که از افراد بزرگ درس زندگی بگیریم و دوست داریم رمز و راز موفقیت آنها را بدانیم. اما فراموش می‌کنیم که گاهی بزرگترین درس‌های زندگی از کوچکترین موجودات کنار ما گرفته می‌شوند. مثلاً مورچه‌ها را در نظر بگیرید. آیا باور می‌کنید که این موجودات کوچک می‌توانند به ما یاد بدهند که چطور باید زندگی بهتری داشته باشیم؟ از رفتار مورچه‌ها می‌توانیم چهار درس مهم بگیریم که به ما برای داشتن زندگی بهتر کمک می‌کنند.

آنچه-به-موفقیت-می-انجامد

 1. مورچه‌ها هیچوقت تسلیم نمی شوند.
 2. مورچه‌ها همه تابستان به فکر زمستان هستند.
 3. مورچه‌ها همه زمستان به فکر تابستان هستند. وقتی با سرمای طاقت‌فرسای زمستان مواجه می‌شوند، همیشه به خودشان یادآور می‌شوند که این همیشگی نخواهد بود و بالاخره تابستان فرا می‌رسد. و با اولین اشعه های خورشید تابستان، مورچه‌ها بیرون می‌آیند و آماده کار و تلاش و تفریح هستند. وقتی ناراحت و افسرده هستید و وقتی تصور می‌کنید مشکلات تمامی ندارند، خوب است که به خودتان یادآور شوید که این نیز می‌گذرد. اوقات خوش فرا می‌رسد و خیلی مهم است که همیشه رویکردی مثبت به زندگی داشته باشید.
 4.  مورچه‌ها هرچه از توانشان برمی‌آید را انجام می‌دهند. پس عقب نکشید. به فکر آینده باشید. مثبت‌اندیش باشید. تا منتهای توان خود تلاش کنید.

چنانچه سؤالی در این خصوص دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به آنها پاسخ دهیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. بنام خالق بی همتا
  مهمترین قسمت از زندگی و هر کاری قسمت نهایی و نتیجه ان کار است ،
  پس به مسیر به چشم رسیدن به اهداف مشخص نگاه کنید
  از طول کل مسیر لذت ببرید و با برنامه ریزی و تفکر روی مسائل بهتر و زودتر به اهدافتان نزدیک شوید،
  امیدوارم به کل اهداف زندگیتان که برایتان مفید است برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا