آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

10 تا از کاربردی ترین نکات کسب ثروت در زندگی (تحقیقات 2020)

تعداد کمی از افراد هستند که یک روزه پولدار شده اند. پولدار شدن زمان بر است و نیاز به ساعتها کار سخت دارد. ما در اینجا به نقل از چندین وب سایت معتبر، راهکارهایی به شما معرفی میکنیم که به صورت واقع بینانه سریع پولدار شوید.

همه چیزهایی که لازم است برای ثروتمند شدن بدانید، شامل موارد زیر است:

 • ابتدا باور کنید که ثروت برای شما امکانپذیر است و آن را بدست می آورید.
 • شروع به سرمایه گذاری کنید
 • خود را در مورد پول و ثروتمند شدن از راه درست، آموزش دهید
 • پول بیشتری بدست آورید و طوری زندگی کنید که برایتان موفقیت آمیز باشد

حتما بخوانید: ۱۵ تا از جدیدترین اصول موفقیت در کسب و کار و تجارت از دیدگاه افراد موفق

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بازار

مقتصد بودن مهم است اما این تنها یک روی سکه است. برای مثال نخوردن قهوه مورد علاقه یا کاپوچینو برای صرفه جویی در کمی پول، شما را به هدفتان نمیرساند. حد و حدودی برای پس انداز و صرفه جویی وجود دارد.

بهترین و موثرترین راه افزایش پس اندازتان، سرمایه گذاری در بازار سهام است؛ اما این راهی برای یک شبه پولدار شدن نیست بلکه این روشی آهسته و پیوسته برای پولدار شدن است. با افزایش حدودا ۷ درصد در سال، سرمایه اولیه شما بعد از ۱۰ سال دوبرابر میشود! پس انرا در حساب پس انداز نگه ندارید چون بعداز ۱۰ سال به دلیل تورم، پولتان بی ارزش میشود.

سرمایه گذاری در املاک

سرمایه گذاری در املاک میتواند شما را پولدار کند اما در اینجا به پول بیشتری نیاز است. شاید تا الان در ملک سرمایه گذاری نکرده باشید اما اینکارا در لیست اهدافتان قرار دهید. سرمایه گذاری در املاک اجاره ای، بازده فوق العاد ه ای دارد. فراموش نکنید که شما پتانسیل نامحدودی برای درآمد دارید و تنها کسی که میتواند مانع شما شود، خودتان هستید!

حتما بخوانید: ۱۰ تا از موثرترین روشهای افزایش تمرکز (جدیدترین تحقیقات ۲۰۲۰)

کالای کمتر=پول بیشتر

هزینه های زندگیتان را کاهش دهید و سعی کنید برای خرید وسایل غیرضروری هزینه پرداخت نکنید. یک لیست از وسایل ضروری و غیرضروری تهیه کنید. برای مثال موارد ضروری برای زندگی کردن، یک سرپناه، تخت خواب، صندلی، یخچال و… است، پس چیزهایی که بندرت استفاده میکنید در اینجا مشخص میشود. وسایلی که از آنها استفاده نمیکنید فقط زباله هستند، احتمالا خانه شما هم پر از وسایل غیر ضروری است، پس از شر آنها خلاص شوید!

در مدت یک ماه لیستی از وسایلی که میخواهید بخرید تهیه کنید و در پایان ببینید که کدام ضروری تر هستند، هنگامی که میخواهید وسیله ای بخرید از خودتان بپرسید آیا واقعا به این نیاز دارید؟ یا آیا این وسیله زندگی شما را بهتر میکند؟ در اغلب موارد پاسخ منفی است. اگر واقعا مجبور بودید کالایی بخرید، سعی کنید آن را باکمترین قیمت و بهترین کیفیت بخرید. با در نظر گرفتن این مورد ذهنیت شما در مورد پول، تغییر چشم گیری میکند.

حتما بخوانید: ۹ نکته بسیار ساده برای اینکه فردی موثر و پربازده باشید!

خودتان را آموزش دهید

آموزش مالی، بهترین سرمایه گذری برای شماست. کتابهایی مطالعه کنید تا به راحتی در این زمینه مهارت کسب کنید. کتاب هایی مثل:

 • بیندیشید و ثروتمند شوید
 • پدر پولدار، پدر بی پول
 • ثروتمندترین مرد بابل

بدهی یک شیطان است!

بدهی های خود را پرداخت کنید تا احساس آزادی و راحتی کنید. بدهی داشتن برای بدست آوردن استقلال مالی مانند رانندگی کردن است درحالیکه پایتان را روی ترمز گذاشته اید؛ اما گفتنی است که اگر بدهی بصورت صحیح استفاده شود، میتواند ارزشمند و سودآور هم باشد. راههای زیادی برای پرداخت بدهی ها وجود دارد که میتوانید آنها را مطالعه کنید؛ اما اساسا به اینصورت است که اول باید بیشترین بدهیتان را پرداخت کنید. اگر شما دانشجو هستید میتوانید از وام های دانشجویی با بهره کم استفاده کنید.

حتما بخوانید: ۱۰ توصیه ی آنتونی رابینز که چکیده ی تمام کتاب های او هستند (حتما بخوانید)

پول بیشتری درآورید

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

همه ی سرمایه گذاری ها با پول شروع نمیشوند. با تغییرهای ساده در سبک زندگیتان، میتوانید بهبودهای چشمگیری در زندگی و کارتان ایجاد کنید که باعث بیشتر شدن پولتان میشود. کسانی که دوستان ولخرجی دارند و همیشه پول زیادی برای گرانترین رستوران ها و لباس ها و… صرف میکنند، به ندرت میتوانند انسانهای مسولیت پذیری باشند.

سعی کنید که با افرادی که اهداف مشابهی با شما دارند و میتوانید چیزهای زیادی از آنها یاد بگیرید، رفت و آمدکنید. اگر شما شغل ثابتی دارید با افزایش سالیانه ۳ درصد میزان حقوقتان نمیتوانید پیشرفت زیادی کنید. بهترین کار این است که چند سال یکبار شغلتان را عوض کنید. افرادی که معمولا شغلشان را عوض میکنند، ۵۰ درصد در مقایسه با کسانی که شغل ثابتی دارند، درآمد بیشتری دارند.

حتما بخوانید: تنها روشهای ممکن کسب درآمد آنلاین در ایران (کاملا عملی و پولساز)

اگر فکر میکنید مهارتهای زیادی برای بدست آوردن موقعیت بهتر ندارید، پس مهارتهایتان را ارتقاء دهید. در کلاسهای دوره ای شرکت کنید و یا کتابهای مرتبط با حرفه ی مورد نظرتان را بخوانید. اینکار به شما کمک میکند نسبت به موقعیت فعلیتان، پول بیشتری بدست آورید.

سرمایه گذاری در کسب و کار جانبی

چه کسی به دنبال بدست آوردن پول بیشتر نیست؟ راههای فوق العاده ای برای افزایش درآمدتان به غیراز کار روزمره تان وجود دارد مثل ساختن یک کسب و کار جانبی که میتواند یک راه برای بدست آوردن پول بیشتر باشد. اینکار میتواند بدهی های شما را پرداخت و سرمایه گذاریتان را سریعتر کند. همانطور که سرمایه گذاربزرگ، وارن بافت میگوید: هرگز به یک درآمد تنها تکیه نکنید. از سرمایه داران و افراد ثروتمند الهام بگیرید و ببینید که روش آنها برای پول درآوردن چیست.

دارایی خالص خود را دنبال کنید

نگاه دقیق به دارایی هایتان میتواند دلهره آور باشد اما اگر میخواهید پولدار شوید باید با ترستان مقابله کنید و ارزش خالص دارایی هایتان را بدانید. خودتان هم وقتی به جای حدس زدن مقدار دقیق آن را بدانید، احساس بهتری خواهید داشت. پس اهدافتان را مشخص کنید و آنها را دنبال کنید. Peter Drucker معتقد است: چیزی که اندازه گیری شود را میتوان مدیریت کرد.

ارزش خالص، مهمترین عدد مالی ست که میتوانید آن را دنبال کنید. پس این یک راه ساده برای بدست آوردن دارایی های زندگی، با چند محاسبه ی اساسی است. اگر بتوانید هرماه بعد از دریافت حقوقتان، غیر از پول اجاره و خریدو… پولی پس انداز کنید، میتوانید پیشرفت کنید و سرمایه گذاری کنید. اگر نمیتوانید هر ماه پس انداز کنید، به بودجه تان نگاهی بیندازید و خرج های غیر ضروری را حذف کنید. پس همانطور که گفته شد پولدار شدن یک شبه اتفاق نمی افتد؛ اما با هر انتخاب میتوانیم پیشرفتی به جلو داشته باشیم و باید هرروز و برای همیشه کار و تلاش کنیم. عمل، کلید موفقیت است.

حتما بخوانید: ۲۰ تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیا

نکات دیگر

 • در مورد پول وسواس به خرج ندهید
 • ببینید به چند نفر کمک کرده اید، حتی کمک های کوچک (بسیاری از ثروتمندان جهان افراد خیری هستند)
 • فکر کردن برای بدست آوردن میلیونها دلار را متوقف کنید و بجای آن به خدمت کردن به میلیون ها نفر فکر کنید
 • پولدار شدن را به یک هدف برای خودتان تبدیل کنید (یک کاغذ داخل اتاق نصب کنید با عنوان من پولدار می شوم و هر روز آن را با صدای بلند، ۳۰ بار فریاد بزنید!)
 • لیستی از ۱۰ فرد برتر (ثروتمند) جهان تهیه کنید و تکنیک های آنها را بیاموزید (بخصوص کتاب های مختلف)
 • دائما به سمت جلو پیشرفت کنید
 • برای بازنشستگی تان پول پس انداز کنید
 • در وقتتان برنامه ریزی کنید
 • تا می توانید با مردم و دوستان مثبت اندیش رابطه خود را گسترش دهید. ارتباطات بیشتر به معنای فکر و اندیشه های پولی بیشتر در اطراف شماست.
 • بجز کسب و کار اصلی خود سعی کنید از مجراهای دیگری هم درآمد کسب کنید (مثلا خانه اجاره دهید یا مقداری پول در سهام سرمایه گذاری کنید و…)
 • پول ذخیره کرده خود را سرمایه گذاری کنید نه اینکه همین طور نگه دارید
 • وسایلی گران قیمتی نخرید که استهلاک بالایی دارند
 • یک حرفه ی مناسب پیدا کنید تا شما را در زمینه کار خودتان مشاوره دهد

پیشنهاد می کنم ویدیوی زیر را تماشا کنید:

 

دانلود ویدیو

باز هم هرگونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه راههای کسب ثروت (قانونی!) دارید در بخش نظرات با ما و سایر هموطنان مطرح نمایید.

پایین-درآمدزایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا